مطالب مرتبط:
افشای اسامی کابینه ابراهیم رییسی /وزرای احمدی نژاد به صف شدند /رقبای رییسی هم هستند /چه کسی وزیر خارجه می شود؟
افشای اسامی کابینه ابراهیم رییسی
افشای اسامی کابینه ابراهیم رییسی /وزرای احمدی نژاد به صف شدند
اسامی کابینه ابراهیم رییسی فاش شد/ وزیر خارجه چه کسی است؟/ وزرای احمدی نژاد و روحانی هم هستند/ رقیب رییس جمهور وزیر می شود
زمان معرفی کابینه ابراهیم رییسی به مجلس
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 مرداد 1400 ساعت 11:002021-08-01سياسي

افشای اسامی کابینه ابراهیم رییسی


پنجشنبه سیزدهم مرداد مراسم تحلیف ریاست جمهوری سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس دولت سیزدهم برگزار خواهد شد.

ابراهیم رییسی که در رقابت نه چندان سخت با 18 میلیون رأی به عنوان رییس جمهور انتخاب شد، - پنجشنبه سیزدهم مرداد مراسم تحلیف ریاست جمهوری سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس دولت سیزدهم برگزار خواهد شد.

ابراهیم رییسی که در رقابت نه چندان سخت با 18 میلیون رأی به عنوان رییس جمهور انتخاب شد، از همان روزهای پس از برگزاری انتخابات بحث تشکیل کابینه اش به واسطه اعضای ستادی که با او در ایام انتخابات همراهی کردند داغ بود.

باتوجه به این که اعضای ستاد رییسی را اغلب جریانی از طیف تندرو تشکیل می دادند این نگرانی در جامعه به وجود آمد که شاید تندروها در دولت رییسی روی کار بیایند، آن هم در شرایطی که بیش از هر زمان کشور نیاز به آرامش دارد.

پاشنه آشیلی به نام وزارت خارجه از همان روزهای بعد از پیروزی رییسی و داغ بودن مذاکرات وین، این سوال بیش از هر سوال دیگری مطرح می شد که سکان دار وزارت خارجه در دولت سیزدهم چه کسی خواهد شد؟ گمانه زنی های اولیه از حضور سعید جلیلی که خود کاندیدای این دوره از انتخابات بود اما به نفع رییسی کنار کشید خبر می داد، خبری که باتوجه به پیشینه جلیلی و مواضع تند وی درباره برخی از مسائل مخصوصاً برجام نگرانی هایی را مطرح کرد اما بعدها نام علی باقری کنی به عنوان وزیر امور خارجه دولت رییسی بیشتر به چشم خورد؛ چراکه در دیدارهای وی با تیم مذاکره کننده وین حضور داشت و همین حدس و گمان ها را برای حضور وی در دستگاه دیپلماسی بیشتر کرد.

وزارت کشور؛ صندلی خواستنی نامی که برای وزارت کشور و پس از انتخابات مطرح شد، نام علیرضا زاکانی رییس مرکز پژوهش ها و کاندیدای پوششی رییسی بود که با واکنش تند همراهان رییسی رو به رو شد، حال شنیده می شود صولت مرتضوی جدی ترین گزینه برای وزارت کشوری است که در دو سال آینده باید دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را برگزار کند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر جوان رییسی بعدها در دیدارهای خودش با اهالی دولت و سایر بخش ها اعلام کرد به دنبال دولت فراجناحی است و قصد دارد کابینه ای متشکل از همه دیدگاه ها داشته باشد و از حضور جوانان بهره بگیرد .

از همین رو شنیده ها حاکی از آن است که سوابق مهرداد بذرپاش که گزینه جدی وزارت کار است، برای استعلام فرستاده شده است.

بذرپاش درحال حاضر ریاست دیوان محاسبات را پس از یک انتخابات پر حرف و حدیث برعهده دارد.

وزارت صنعت و تحقق شعارها بر کسی پوشیده نیست امروز که کشور بیش از هر زمانی نیازمند تولید و رونق صنعت است، مخصوصا اگر مذاکرات برجام به بن بست برسد، تولید داخل حرف اول را خواهد زد، مساله ای که بارها در شعارهای رییس جمهور منتخب خودنمایی کرده است، در همین راستا دو نام رضا فاطمی امین و علی اکبر محرابیان برای وزارت صمت مطرح است.

فاطمی امین قائم مقامی تولیت آستان قدس رضوی را از دی ماه 1397 تا خرداد 1398 بر عهده داشته است، محرابیان هم از فروردین 1386 تا مرداد 1390 عهده دار وزارت صمت در دولت احمدی نژاد بوده است حال باید دید یک وزیر دولت احمدی نژاد به ساختمان صمت می رود یا یک آستانی؟ وزارت جهاد کشاورزی و مشکلات همیشگی این روزها کم نیستند خبرهایی که حکایت از نارضایتی کشاورزان دارند.

کشاورزانی که یک روز مشکل نهادهای دامی رو روز دیگر ماندن هزار لیتر شیر روی دستشان را دارند.

برای وزارت جهاد کشاورزی که در سال های اخیر کارکنان آن نیز نسبت به حقوق های نقدهای جدی داشتند، نام هایی همچون سید جواد ساداتی نژاد و حجت الله عبدالملکی یکی نماینده مجلس و دیگری اقتصاددان مطرح هستند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نام دیگری که برای نشستن بر روی صندلی هیأت دولت رییسی مطرح است محمدمهدی اسماعیلی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

اسماعیلی استاد دانشگاه تهران و مدیر گروه جامعه شناسی سیاسی است.

حال باید دید اسماعیلی که دکتری علوم سیاسی دارد در صورت معرفی تا چه حد می تواند با مدرک غیر مرتبط و سابقه متفاوت خود اعتماد نمایندگان را جلب کند و از سویی به گلایه های همیشگی اهالی فرهنگ رسیدگی کند.

وزارت نیرو و هزار و یک مشکل بزرگ و کوچک در دولت دوازدهم که بحث آب و برق پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بسیار جدی تر شد، مردم از خاموشی های بسیار و بی آبی رنج می برند تا جایی که سازمان بازرسی و رییس جمهور منتخب هم به این مساله ورود کردند برای همین انتظار این است که رییس دولت جدید فردی را در این وزارتخانه بگذارد که بتواند از پس مشکلات ریز و درشت کشور در این زمینه بربیاد.

در همین راستا شنیده ها از معرفی عباس علی آبادی که سابقه معاونت وزارت نیرو از شهریور 1387 تا 29 دی 1388 را دارد، خبر می دهند.

وزارت نفت؛ عروس هزار داماد پس از خروج آمریکا از برجام و کاهش فروش نفت ایران و اداره کردن کشور منهای بودجه نفتی کار سختی بود که دولت دوازدهم تا حدودی آن را انجام داد، حال با توجه به بلاتکلیف ماندن مذاکرات وین و برجام این نگرانی وجود دارد که فروش نفت کشور از آنچه که امروز فروخته می شود بیشتر هم کاهش پیدا کند.

رییسی که در معرفی برنامه های انتخاباتی خود بارها به جدایی بودجه از نفت اشاره کرد به گفته نزدیکانش 3ه نفر را برای تصدی این وزارت خانه در نظر گرفته و بررسی کرده است.

مهدی دوستی سخنگوی ستاد انتخاباتی ابراهیم رییسی و یکی از مجریان پروژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، سید مسعود میرکاظمی وزیر نفت محمود احمدی نژاد از سال های 1391 تا 1395 و رستم قاسمی دیگر وزیر نفت دولت احمدی نژاد که از سال 1390 تا 1392 متصدی وزارت نفت بود، جدی ترین نفراتی هستند که رییسی رزومه آنها را مورد بررسی قرار داده است.

وزارت اقتصاد و دارایی اقتصاد کشور به قول اهلش دچار یک تومور بدخیم است و نیاز به جراحی دارد.

اقتصادی که تورم و گرانی عوامل به متاستاز رفتنش هستند و قطعا وزیر اقتصاد و دارایی دولت سیزدهم کار سختی خواهد داشت.

از میان نام هایی که به گوش می رسد نام علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی دولت روحانی گزینه جدی است که مطرح می شود.

وزارت بهداشت و درمان و پزشکی برای وزارت بهداشت و درمان که امروز در کشور به واسطه بیماری کرونا و عدم مدیریت درست؛بیش از هر وزارت خانه ای نامش را می شنویم امیرحسین قاضی زاده هاشمی رقیب انتخاباتی سیدابراهیم رییسی مطرح است.

او که حتی با توصیه بزرگان اصولگرا از عرصه انتخابات کنار نکشید و ماند، حال نامش برای وزارت بهداشت مطرح می شود.

وزارت دادگستری شاید راحت ترین کار برای سیدابراهیم رییسی که خود روزی رییس دستگاه قضا بوده است، انتخاب وزیر دادگستری باشد، از طرفی به نظر می آید او اهمیت و وسواس بیشتری برای معرفی گزینه های معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت دادگستری به خرج بدهد، شنیده شده وی برای وزارتخانه دادگستری علی بهادری جهرمی را معرفی کرده است البته بعضی از نزدیکان رییسی از وی به عنوان معاونت حقوقی رییسی هم یاد می کنند.

وزارت راه و شهرسازی، وزارت وعده ها مسئله مسکن همیشه در کشور یکی از اولویت های نامزدهای ریاست جمهوری بوده است و هر شخصی هم رییس جمهور شده با نام و عنوانی تعدادی مسکن ساخت، یک روز مسکن مهر و روزی دیگر مسکن اجتماعی ملی.

فردی که برای وزارت راه شهرسازی دولت رییسی مطرح می شود محمد اسلامی وزیر فعلی دولت روحانی است که چندین بار هم از مجلس یازدهم کارت زرد گرفته است، با این اوصاف باید دید که در صورت معرفی وی نمایندگان مجلس مجدداً به او رأی اعتماد خواهند داد؟ وزارت ورزش و جوانان برای وزارت ورزش و جوانان نام کیومرث هاشمی مطرح است، وی از سال 1392 تا سال 1396 ریاست کمیته ملی المپیک را برعهده داشته و در معاونت های مختلف وزارت ورزش هم دارای سوابقی است.

وزارت ارتباطات و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری یکی از وزارت خانه های مهم دولت محسوب می شود که می تواند سیاست های دولت را در مورد فضای مجازی و موارد مشابه اجرایی کند، اهمیت انتخاب این چهره از هفته گذشته و با بررسی طرح صیانت از کاربران فضای مجازی در مجلس انقلابی دو چندان شده، طرحی که به اعتراف خود اصولگرایان ظلم به دولت رییسی محسوب می شود؛ گفته می شود حسن انتظاری که پیشتر دبیری شورای عالی فضای مجازی را برعهده داشته است، مطرح است.

وزارت اطلاعات شاید سیاسی ترین وزارت خانه هر دولت وزارت اطلاعات آن باشد که حافظ امنیت ملی کشور است، دونام برای این وزارت خانه مطرح است علی عبداللهی رییس حفاظت اطلاعات قوه قضاییه و مصطفی پورمحمدی که پیش از این وزیر دادگستری بوده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی و ماندن آقای دبیر برای دبیری شورای عالی امنیت ملی پس از کناره گیری سعید جلیلی به نفع رییسی نام وی مطرح شد اما امروز شنیده می شود رییس دولت سیزدهم می خواهد همچنان با علی شمخانی که در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی دبیری این شورا به برعهده داشته و هنوز در این پست است، کار کند.

حال باید دید نام این مردان که سوابق شان برای استعلام داده شده روز پنجشنبه از تریبون مجلس شنیده می شود یا خیر.


کلید واژه ها: ابراهیم رییسی - رییس - رییسی - ابراهیم - سید ابراهیم رییسی - انتخاب - سیزدهم - ریاست جمهوری - سید ابراهیم - مراسم تحلیف - دولت سیزدهم - جمهور - رییس جمهور - برگزار - انتخابات - برگزاری انتخابات - پنجشنبه - میلیون - کابینه - جمهوری - دولت - تشکیل کابینه - وزارت خارجه - تحلیف - تشکیل - مراسم - مرداد - ریاست - رقابت - همان

آخرین اخبار سرویس:
توزیع 313 بسته معیشتی در قالب کمک های مومنانه در فردوس

روابط اقتصادی ایران و بلاروس بیش از پیش توسعه یابد

رییس جمهور: ایران زیر بار زور نمی رود

برگزاری نمایش تعزیه سوگ یار به مناسبت اربعین حسینی

تجلیل از ایثارگران و راویان دفاع مقدس در سمنان

خاطرات حماسه و ایثار

برگزاری نخستین اجلاسیه پیام آوران ایثار کشور

چکیده بیانیه گام دوم این است که دهه آینده متعلق به جوانان است

روابط اقتصادی ایران و بلاروس بیش از پیش توسعه یابد

بهترین روش کارکردن با ایران احترام متقابل است/ زیر بار زور نمی رویم

سروده ای زیبا از علامه حسن زاده آملی درمورد ارتحالش

تجلیل از مدافعان امنیت و سلامت سپاه خوزستان

ادای احترام وزیر کشور به مقام شامخ شهدا بوشهر به روایت تصویر

دانلود نماهنگ ویژه اربعین با صدای حامد زمانی

تایید طرح استفساریه مجلس درباره تامین ماده اولیه قیر پالایشگاه ها

پیام تسلیت رییس کمیته امداد در پی ارتحال علامه حسن زاده آملی

ببینید | پیش فروش خودروهای خارجی کلاهبرداری است

آیت الله حسن زاده آملی تجسم ایمان، علم و معنویت بود

استخدام برنامه نویس net cor. در شرکت نیک دیتا در اصفهان

برگزاری آیین جاماندگان اربعین حسینی در میناب

همایش اربعینی ها با حضور دانشگاهیان در رشت برگزار شد

تمام صحنه های این رمان واقعی است

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پی ارتحال علامه آیت الله حسن زاده آملی

757 فوتی در آرامستان های قزوین پذیرش شد

سردار فدوی و کوانتوم با 10 نکته سیاسی و عرفانی

شورای نگهبان مصوبه قیر رایگان را تایید کرد

عباس عبدی: صدا و سیما، فقط یک راه حل دارد

پیام تسلیت رییس قوه قضاییه به مناسبت در گذشت علامه حسن زاده آملی

علامه حسن زاده آملی از سرمایه های بی نظیر حوزه های علمیه بود

آماده باش 150 اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین / توزیع روزانه 10 هزار پرس غذا بین زائران

اساس کار سپاه و بسیج در استان مرکزی محرومیت زدایی است

ناظران بین المللی برای رای گیری شفاف و منصفانه انتخابات سرنوشت ساز عراق آماده می شوند

طالبان کارت شناسایی مردم افغانستان را تغییر می دهد

شورای نگهبان مصوبه قیر رایگان را تایید کرد

انتقاد موحد از حاشیه سازان پروژه های کهگیلویه؛درباره موضوعی که سواد ندارید مطلب ننویسید

مرز مهران همچنان بسته است/ زائرانی که در مرز مهران هستند به استانهای مبدا عودت داده می شوند

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل با بیمه و بیمه تکمیلی در خراسان رضوی

نیمه پنهان جنگ|وصیت نامه ای که دوازده سال مکتوم ماند/ گفته بودم 6 فرزندم را فدای امام کنم

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برگزار شد

آزادی 120 زندانی در آذربایجان شرقی

مستند داستانی «مثل حبیب»

معرفی به شورای انتظامی به معنای وقوع تخلف نیست

امام جمعه اردبیل: ملت ایران با دخالت نظامی و تهدید خاضع نمی شود/ دشمنان دیگر جرأت شلیک یک گلوله به سمت کشورمان را ندارند + فیلم

رییس جمهور: ایران با همه کشورها بنای همکاری دارد/ زیر بار زور نمی رویم

15 پایگاه ثابت و موقت در مرز مهران آماده خدمت به زائران هستند

سپاه پاسداران گنجینه زرافروز گلستان شهدا اصفهان را مغتنم بداند

ضعیف شدن اینترنت خانگی ارتباطی به طرح صیانت ندارد / مگر همیشه سرعت آن مناسب بوده؟

توصیه مرحوم علامه حسن زاده آملی درخصوص لزوم داشتن استاد

ضعیف شدن اینترنت خانگی ارتباطی به طرح صیانت ندارد / مگر همیشه سرعت آن مناسب بوده؟

آیت الله رییسی: روابط تجاری و مبادلات اقنصادی ایران و بلاروس بیش از پیش توسعه یابد

انجام موفقیت آمیز تعمیرات 12 ساعته در واحد گازی نیروگاه بندرعباس

در فراغ علامه حسن زاده آملی؛ هادی سروش: «کلمه باقیه» خواهد ماند

نقش دلاورمردان انقلاب اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس

خداوند به گمنام بودن شهدا اثر و خیر کثیر می دهد

معاون دانشجویی و فرهنگی وزیر بهداشت منصوب شد

قدرت و عظمت امروز کشور نتیجه از جان گذشتگی شهدا و رزمندگان است

ماجرای تصویر خبرسازِ عضو مجلس خبرگان

اخبار مشروح 13، یکشنبه 4 مهرماه 1400

آیین معارفه استاندار جدید بوشهر با حضور وزیر کشور به روایت تصویر

مستند اربعینی «یک پرچم دلتنگی»+ تیزر

مجلس برای افزایش تعداد نمایندگان طرح داد

سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی معرفی شد

خیمه گاه شهدای آبفای استان یزد برپا شد

نمایشگاه دفاع مقدس نقش موثری در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت دارد

پیام تسلیت مدیرعامل منطقه آزاد کیش در پی ارتحال علامه حسن زاده آملی

جشن متفاوت آغاز سال تحصیلی در محله هرندی | زنگ مهـر در «خانه مادری»

راه درازی برای کنترل و مقابله با کرونا در پیش داریم

درس ها، ابعاد و باید های دفاع مقدس (براساس بیانات رهبر انقلاب از 1396 تا 1400)

ضعیف شدن اینترنت خانگی ارتباطی به طرح صیانت دارد؟

آمادگی کامل دستگاه ها برای مقابله با حوادث احتمالی در مازندران

اخبار نیمروزی 14 شبکه یک سیما؛ 4 مهر

معاون پرستاری وزارت بهداشت منصوب شد

راه اندازی نمایشگاه تخصصی اسناد و مدارک دفاع مقدس در خاش

دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی بیمه در بیمه پاسارگاد در گیلان

اولین همایش بین المللی اربعین حسینی - اردبیل

17 هزار زن شهیده، جانباز و آزاده سهم بسزایی در اقتدار و امنیت میهن اسلامی دارند

روابط تجاری و مبادلات اقتصادی ایران وبلاروس بیش از پیش توسعه یابد

استخدام رییس انبار و انباردار در ابنیه سازان صنعتی بنا پارس ویرا در تهران

برنامه های حرم رضوی در اربعین حسینی اعلام شد/ از مدیحه سرایی و مرثیه خوانی تا سوگواره های رضوی و مهر محرم

استخدام نجات غریق در بیمارستان مرکز قلب تهران

اقامه عزای حسینی در مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز

پیام تسلیت شخصیت های استانی در پی ارتحال آیت الله حسن زاده آملی

امروز در سنگر قضا و عدالت جویی در حال جهاد هستیم

پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در قم برگزار می شود

پیام تسلیت رییس قوه قضاییه به مناسبت رحلت علامه حسن زاده آملی

سفر فرمانده سپاه روح ا... استان مرکزی به ساوه

آیت الله رییسی: جمهوری اسلامی زیر بار زور نمی رود و هیچ حرف نادرست و برخلاف حق را نمی پذیرد

بهترین پارچه برای کت و شلوار زنانه چیست؟

معاون زنان رییس جمهور: از مسئله تحویل کارنامه به ولی دانش آموز رفع ابهام شد

مهم ترین دلیل انحراف دشمنان امام حسین(ع) دلباختگی دنیا بود

آیت الله رییسی: بخش خصوصی ایران آماده انتقال تجربیات به بلاروس هستند

وزیرخارجه تلاش می کند تا توپ مذاکره را در زمین آمریکا نگه دارد

مسئولان خراسان جنوبی رحلت آیت الله حسن زاده آملی را تسلیت گفتند

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: تبعیت علامه حسن زاده آملی از خط ولایت ستودنی بود

محمد غلامحسینی مراسم معارفه استاندار جدید بوشهر

قدردانی از خانواده شهدا سبب تداوم راه انقلاب است

وزیر کشور ارتحال آیت الله حسن زاده آملی را تسلیت گفت

پیام تسلیت رییس قوه قضاییه به مناسبت در گذشت علامه حسن زاده آملی

استاندار یزد: مرز های زمینی با عراق کاملا بسته است/ تاکنون هیچ مجوز جدیدی صادر نشده

خدمت سربازی فرصتی برای خودسازی جوانان است

افشای اسامی کابینه ابراهیم رییسی

افشای اسامی کابینه ابراهیم رییسی