موضوعات داغ: - فرهاد مجيدي - فرشيد اسماعيلي - ليگ قهرمانان - مديرعامل استقلال - بنياد شهيد و امور ايثارگران - رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران - ليگ قهرمانان آسيا - گابريله پين - دانشگاه فرهنگيان - باشگاه استقلال - كميسيون تحقيق و تفحص مجلس - ميراث ناملموس يونسكو - مهسا جاور - سي.تي.اسكن - مصلاي تهران - بيغش - موش آزمايشگاهي - قيمت ارزان - فيلم كوسه - ارسال پيامك - گناه كردن - امير سرتيپ خلبان هوشنگ صديق - پوريا پورسرخ

مطالب مرتبط:
رای گیری منتخبان شورای ششم برای انتخاب شهردار | شهردار تهران چه روزی معرفی می شود؟
تعامل را خوب بلدم؛ شورای شهر تهران من را شهردار کند/ صندلی شهردار مال من، باقی مسئولیت ها را شما بگذارید
پیش بینی هاشمی درباره انتخاب شهردار تهران | منتخبان شورای ششم چه می گویند؟
انتخاب شهردار تهران خارج از گزینه های مطرح شده متنفی نیست/ انصراف سه گزینه دیگر
زمان معرفی شهردار تهران مشخص شد
-167 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 9 مرداد 1400 ساعت 07:202021-07-31اقتصادي

آخرین گزارش شهردار تهران


چند هفته مانده به پایان عمر مدیریت شهری پنجم شهردار تهران در هم اندیشی با مدیران رسانه ها گزارش عملکرد دو سال و نیم گذشته را مرور کرد.

- جامعه 24 -" پیروز حناچی در این جلسه به شعار این دوره از مدیریت شهری اشاره می کند و می گوید: دوره اخیر مدیریت شهری با شعار تهران؛ شهری برای همه ، علی رغم مواجهه با چالش های بی شمار از جمله تشدید تحریم های ظالمانه غرب به واسطه خروج آمریکا از برجام، نوسانات شدید نرخ ارز و بروز تورم بی سابقه، افزایش قابل توجه قیمت زمین و مصالح ساختمانی و رکود بخش ساختمان، شیوع ویروس کرونا و محدودیت های مترتب بر آن و.

، با برنامه ریزی متناسب با شرایط و ساماندهی اقدامات در راستای کاهش آثار منفی تغییرات محیطی، توانست اقدام های قابل توجهی را در ایجاد انضباط ساخت وساز و بهسازی کالبدی، ارتقای عدالت توزیعی و کاهش فاصله شمال و جنوب، توسعه زیرساخت های شهری، حمل ونقل عمومی و تسهیل ترافیک، پایدارسازی مالیه شهری، ارتقای کارایی سازمانی، توسعه مشارکت های اجتماعی و رضایت شهروندی، ارتقای ایمنی و محیط زیست پایدار، حفاظت از میراث طبیعی و تاریخی شهر و هوشمندسازی و شفافیت انجام دهد.

هوشمندسازی فرایند شهرسازی تخلفات گسترده حوزه ساخت وساز یکی از انتقاد های همیشگی به شهرداری تهران بوده است.

درآمد های سیاهی که به خزانه شهرداری واریز می شد تا صرف پروژه های عمرانی شود.

بیشتر بخوانید: انتخاب شهردار تهران خارج از گزینه های مطرح شده منتفی نیست/ انصراف سه گزینه دیگر" حناچی در این جلسه ایجاد انضباط در ساخت وساز با هدف بازگشت به مسیر طرح جامع، به عنوان مهم ترین سند بالادستی و جلوگیری از فروش ظرفیت های زیستی شهر به عنوان مهم ترین محور اقدامات انجام شده در این دوره اشاره می کند و می گوید: هوشمندسازی کامل فرایند های شهرسازی و جلوگیری از اعمال سلیقه در ضوابط صدور پروانه، کاهش 64درصدی متراژ پروانه های صادره مسکونی از 181 به 66 میلیون مترمربع و کاهش 70درصدی زیربنای پروانه های تجاری صادره از 5.

3 به 1.

7 میلیون مترمربع، کاهش 63درصدی تخلفات تعداد پروانه های مسکونی مغایر با دستور نقشه و کاهش 74درصدی مجموع طبقات مازاد در پروانه های مسکونی مغایر، کاهش 87درصدی بلندمرتبه سازی از 567 فقره به 70 فقره که بخش عمده ای از آن نیز مربوط به توافقات دوره قبل بوده است، نوسازی میانگین 1.

6 میلیون مترمربع سالانه (زیربنا) از بافت های فرسوده شهری مجموعا 14347 پلاک طی سالیان 1396 تا 1399، نوسازی میانگین 1.

6 میلیون مترمربع سالانه (زیربنا) از بافت های فرسوده شهری مجموعا 14347 پلاک طی سالیان 1396 تا 1399، توسعه فضا های عمومی شهر از طریق احداث میدانگاه ها از جمله میدانگاه های هفت تیر به مساحت 7900 مترمربع، امیرکبیر به مساحت 8400 مترمربع و اجرای میدانگاه های دولاب، بریانک، دریافت و خورشید به مساحت 32.

8 هزار مترمربع و.

از جمله اقدام هایی است که در این دوره از مدیریت شهری انجام شده است.

توجه ویژه به بخش جنوبی شهر به گفته حناچی برای ایجاد عدالت اجتماعی نیز افزایش هزینه کرد اعتبارات در مناطق جنوبی نسبت به شمالی تهران از 0.

65 در سال 1395 به 1.

31 در سال 1399، تعریف 2907 پروژه توسعه محلی (89 درصد در محلات کم برخوردار و نیمه برخوردار) با اعتباری بالغ بر 3500 میلیارد تومان و اتمام 723 مورد از آن تاکنون، انجام شده است.

او درخصوص عملکرد حمل ونقلی خود هم می گوید: توسعه دسترسی به حمل ونقل عمومی با بهره برداری از 40 کیلومتر مسیر مترو و افزایش تعداد ایستگاه ها از 109 ایستگاه به 137 ایستگاه؛ افزایش 13درصدی تعداد واگن های بهره برداری شده، از دیگر فعالیت های شهرداری در این دوره بوده است.

او در تشریح عملکرد مدیریت شهری پایتخت در بخش توسعه زیرساختی و تسهیل ترافیک می گوید: افزایش 3.

7برابری هزینه صورت گرفته در توسعه شبکه مترو به نسبت توسعه شبکه بزرگراهی، بازبینی و طراحی خطوط جدید مترو تهران (خط 8 تا 11)، افزایش 28.

5درصدی تعداد اعزام قطار و افزایش 33درصدی ظرفیت روزانه حمل ونقل ریلی به 2.

8 میلیون نفر و اتمام 31 پروژه بزرگراهی و زیرساخت های شهری ناتمام به طول 29 کیلومتر از جمله اقدام های مدیریت شهری در این دوره از فعالیت بود.

صفرشدن درآمد ناشی از تغییر کاربری حناچی به اقدام های انجام شده در بخش پایدارسازی مالیه شهری هم اشاره می کند و می گوید: با وجود کاهش 42درصدی منابع در اختیار این دوره مدیریت شهری نسبت به دوره گذشته (به قیمت ثابت سال 1395) و علی رغم بدهی قابل توجه به جامانده از سنوات گذشته، تأمین منابع از روش های پایدار، حفاظت از املاک و اراضی مدیریت شهری و ساماندهی وضعیت نابسامان مالیه شهری از مهم ترین اقدامات این دوره از مدیریت شهری پایتخت بود.

حناچی ادامه می دهد: کاهش سهم استقراض در بودجه از 22 درصد به چهار درصد در سال 1399، کاهش 52درصدی درآمد عوارض بر مازاد تراکم (به ثابت سال 1395)؛ کاهش درآمد ناشی از تغییر کاربری و صفرشدن آن برای نخستین بار در سال 1399، کاهش حدود 37درصدی هزینه های اداره شهر، بازپرداخت 9.

7 هزار میلیارد تومان بدهی ناشی از تسهیلات بانکی و سود و جرائم آن در دوره فعلی که بیش از دو برابر اصل مبلغ تسهیلات دریافتی (چهار هزار میلیارد تومان) بوده است (در این دوره مدیریت شهری، نه تنها بدهی به خالص بدهی ها افزوده نشده، بلکه به میزان 1،974 میلیارد تومان نیز از آن کاسته شده)؛ تملک املاک به ارزش دو برابر املاک واگذارشده، تعیین تکلیف 2662 ملک در اختیار غیر و ضابطه مندکردن واگذاری املاک از طریق اخذ مجوز از شورای اسلامی شهر برای واگذاری دو فقره ملک برای نخستین بار در تاریخ از دیگر اقدام های انجام شده بود.

گرمخانه ها شبانه روزی شد شبانه روزی کردن خدمات در تمامی گرم خانه ها و ارائه خدمات به حدود 96 هزار نفر؛ برگزاری کمپین سوگ و ارسال بسته های تسلیت برای خانواده 18 هزار نفر از متوفیان تهرانی در سال 99؛ ایجاد سامانه سمات با هدف تمرکز بر فعالیت های حمایتی و به منظور ثبت 12 هزار خانواده نیازمند؛ توسعه مراکز توانمندسازی و مهارت آموزی کوثر به 55 مرکز و ایجاد شغل پایدار برای زنان سرپرست خانوار؛ افزایش 60درصدی ظرفیت گرمخانه ها به دو هزار نفر؛ افزایش 3.

25برابری افراد پذیرش شده در مراکز اجتماعی به 13 هزار نفر؛ افزایش 25درصدی مددسرا ها به 20 مورد و افزایش 78درصدی تعداد مراکز پرتو به 25 مورد در سال 99 اقداماتی بود که در این مدت در حوزه اجتماعی انجام شده است.

افزایش طول مسیر های دوچرخه سواری از 50 به 246 کیلومتر افزودن 13 دستگاه اتوبوس دوکابین، 120 دستگاه تک کابین و 130 دستگاه مینی بوس به ناوگان حمل ونقلی (عملکرد دولت از سال 1390 تاکنون در ایفای تعهدات خود صفر بوده است) افزایش چهاربرابری سهم اتوبوس های دارای استاندارد یورو 4 به 13 درصد؛ احداث 14 کیلومتر شبکه جمع آوری آب های سطحی؛ احداث 23 پروژه به طول 20 کیلومتر در بخش توسعه زیرساخت های هیدرولیکی؛ خرید 21 دستگاه نردبان و بالابر های هیدرولیکی آتش نشانی؛ کاهش پسماند خانگی از 7500 تن به پنج هزار تن با اجرای طرح کاهش پسماند (کاپ) و.

هم گزارش عملکرد وی در بخش خدمات شهری و محیط زیست شهری بود.

حناچی به موضوع هوشمندسازی پایتخت نیز اشاره می کند و می گوید: تدوین سند برنامه و مدل بومی تهران هوشمند و تشکیل شورای راهبردی تهران هوشمند به عنوان مرجع سیاست گذاری و راهبری این برنامه؛ راه اندازی سامانه تهران من و اتصال آن به بیش از 20 سامانه و پایگاه داده ملی و داخلی با هدف یکپارچه سازی درگاه ارائه خدمات به شهروندان با بیش از سه میلیون کاربر؛ راه اندازی سامانه شفافیت در 12 محور و انتشار برخط جزییات قرارداد های متوسط و بزرگ، اطلاعات حقوقی مدیران، طرح ترافیک، اطلاعات پروژه های شهری، اطلاعات پروانه های صادره و.

و اصلاح 32 فرایند محمل فساد در شهرداری تهران تنها بخشی از فعالیت مدیریت شهری در بخش هوشمندسازی بود.

پس از پایان گزارش دهی حناچی به مدیران رسانه، محمد رحمانیان، مدیرمسئول روزنامه شرق با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازارائه شده می گوید: به طور قطع کار های زیادی انجام شده و موانع زیادی سر راه بوده، اما گزارش عملکرد نشان می دهد شهرداری توانست نسبتا موفق عمل کند.

گزارش عملکرد شهردار تهران هم با وجود موانع قابل تحسین است.

سیدمحمود دعایی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات هم خطاب به حناچی گفت: یک نمونه درخشان از اقدامات شما، پافشاری در مقابل مقامات بلندپایه بود که حتی به قیمت محرومیت از حضور در یک نشست رسمی عمومی اجازه ندادید که عملی خلاف مقررات انجام شود که این جزء افتخارات شماست.

الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه اعتماد، در حوزه اجتماعی نقد هایی را مطرح کرد.

به اعتقاد او این دوره از مدیریت شهری با وجود تمام زحمات و موفقیت ها کارنامه موفقی در برخی موارد نداشت، شاید در بخش رسالت و نماد شهرداری که نهاد اجتماعی است، خیلی دقیق عمل نشد و نیاز به تجدید نظر وجود دارد، البته کار های خوبی انجام می شود، اما باید با عامه مردم صحبت شود.

امیرمحبیان، مدیرمسئول خبرگزاری آریا هم از شاخص های تحلیل عملکرد شهردار می گوید و یکی از معضلات کشور را سیاست زدگی عنوان می کند: شهرداری حوزه تخصصی است و نباید سیاسی باشد و این وظیفه رسانه است که از این کار جلوگیری کند.

او ادامه می دهد: درواقع نباید مدیران را در حوزه سیاست کشاند و در این دوره مدیریت شهری از سیاست زدگی فاصله گرفته شد.

اما اگر شهردار بعدی بخواهد فضا را سیاسی کند همه دستاورد ها را به باد خواهد داد؛ بنابراین گزینه های شهردار آینده نباید سیاسی باشد و قفل شهر با کلید متخصصان شهری باز می شود.


کلید واژه ها: مدیریت شهری - شهردار تهران - شهری - مدیریت - تحریم های ظالمانه - ساخت - تهران - شیوع ویروس کرونا - مصالح ساختمانی - حمل ونقل عمومی - شهردار - عدالت توزیعی - گزارش عملکرد - پیروز حناچی - برنامه ریزی - ویروس کرونا - گزارش - اقدام - کاهش فاصله - شیوع ویروس - ساخت وساز - قیمت زمین - هم اندیشی - پایان عمر - ساماندهی - کاهش - دوره - شعار - ساختمانی - شدید

آخرین اخبار سرویس:
مقبره الشعرا آبروی تبریز است/ صرف اعتبار 3.5 میلیارد تومانی برای احداث بنای مقبره الشعرا

مازندران رتبه برتر کشور در بهبود فضای کسب و کار

عدم تفویض اختیارات و پرداخت سهم اعتباری آبادان و خرمشهر به بهانه ی منطقه آزاد

دلار کاهشی ماند

شهرک صنعتی اهر 40 هکتار توسعه می یابد

سمنان استانی با بیش از 300 روز آفتابی

رشد 27 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر امیرآباد و نکا از آغاز سال

سمنان استانی با بیش از 300 روز آفتابی

بروز برخی مشکلات برای جایگاهداران در پی عبور از سقف تراکنش های بانکی

جزییات تامین انرژی نیروگاهی در فصل زمستان

مسافران فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه 26 درصد افزایش یافت

قیمت سیمان به عدد قابل قبولی می رسد

بهره مندی 15هزار دانش آموز سبزواری از برنامه های اوقات فراغت تابستانی

کاهش ارزش سهام عدالت

آغاز ثبت نام واکسیناسیون کرونای افراد بالای 37 سال

فروش بلیت اربعین از امروز

استخدام کارشناس فروش تلفنی با بیمه و پورسانت در شرکت مرصاد صنعت کویر/کرمان

استخدام انباردار ماهر با سرویس و پاداش در یک شرکت معتبر تولیدی در اصفهان

ابزار تولید توقیف نشود

استخدام کارگر جهت انبار در تعاونی حامی اقتصاد سلامت تیرازیس در شیراز

استخدام کارشناس توسعه منابع انسانی در شرکت پرشیا خودرو از تهران و البرز

استخدام کارشناس فروش و تحصیلدار و کارپرداز در تهران

وزارت بهداشت اعلام کرد؛ سن واکسیناسیون کرونا به 37 ساله ها رسید

ثبت نام 17 هزار کشاورز محمودآبادی در سامانه جامع پهنه بندی

ورود بیت کوین به کانال 48 هزار دلار

چرا قیمت دلار دوباره پرید؟

5 عایق رطوبتی ضروری ساختمان

تبلیغات فریبنده یک روغن خوراکی / «تکوفرول » باعث جوانی می شود؟

ظرفیت های بخش وقف در راستای توسعه و اشتغال استان مرکزی به کار گرفته شود

دعوای پلیس و سردفتران بر سر تنظیم سند به نفع چه کسی تمام می شود؟

چه کسانی مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری هستند؟ + میزان و نحوه محاسبه

افزایش قیمت تخم مرغ به 5 دلیل

سفر رییس جمهور، منشأ خیر برای کارگران معدن طبس شد

الزام ثبت اطلاعات در سامانه های تجارت و جامع انبار ها

استخدام ادمین با بیمه، سرویس، غذا در شرکت طراحی و تولید مبلمان آرته - البرز

استخدام تحصیلدار و کارپرداز با بیمه، عیدی در شرکت سام رایان پرداد در تهران

با این فرمان چگونه به 3 میلیون دستگاه در سال خواهیم رسید؟

استخدام انباردار با بیمه در یک شرکت معتبر صنعتی در شهرک صنعتی شمس آباد

استخدام مسئول فروش در حوزه ابزار و یراق در تهران

پرداخت 83 درصدی مطالبات چایکاران شمال کشور

استخدام کارشناس ارشد عمران در شرکت مهندسین مشاور در تهران

استخدام دکل کار وایرلس در شرکت حسابگر پرداز غرب در تهران

کار در منزل آسان و راحت

استخدام حسابدار با بیمه در یک شرکت معتبر در شهر ساوه

بسته بندی در منزل

اسامی برندگان ایران خودرو شهریور 1400+ ظرفیت جدید محصولات ایران خودرو در فروش فوری

خرید تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت؛ سازمان هدفمندسازی یارانه ها دست به کار شد

برگزاری تمرینات نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان در دریای خزر

ارزش سهام عدالت امروز 25 شهریور 1400+ اخبار

بررسی سازگاری گونه های گیاهی فضای سبز

رویه برون سپاری زنگنه میتوانست برابر کل تحریم ها خسارت داشته باشد

پرداخت 83 درصدی مطالبات چایکاران شمال کشور

قیمت ارزان ترین لپ تاپ ها در بازار امروز 25 شهریور+ جدول

آمار بالای واکسیناسیون در چین/ تعلیق کارکنان بهداشتی واکسینه نشده در فرانسه

قیمت سیمان به عدد قابل قبولی می رسد/ کنترل قیمت ها؛ راه تحقق ساخت یک میلیون مسکن

شرکت سیمان شاهرود یکی از واحدهای خوب استان است

پرتودهی باهدف کاهش میزان ضایعات محصولات کشاورزی

رشد 239 درصدی سرمایه گذاری صنعتی در چهارمحال و بختیاری

با این فرمان چگونه به 3 میلیون دستگاه در سال خواهیم رسید؟

تشکیل کارگروه پیگیری معادن در کرمان

قیمت میوه و تره بار در بازار امروز 25 شهریور+ جدول

سهام عدالت هنوز طرفدار دارد

سهام می تواند جایگزین سکه در مهریه شود؟

5 دلیل افزایش قیمت تخم مرغ

کارت واکسن برای انجام این کارها ضروری است!

چراغ صنعت برق در فصل سرد روشن می ماند؟

قول وزیر نفت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام

استخدام 4 عنوان شغلی با بیمه در شرکت تولیدی بازرگانی ایران فرید در تهران

استخدام کارمند مالی در شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران (IEI) در تهران

استخدام پژوهشگر در یک موسسه پژوهشی در تهران

افزایش 103 درصدی صادرات از چهارمحال و بختیاری به سایر کشورها در سال جاری

استخدام کارمند اداری با بیمه، بیمه تکمیلی، عیدی از تهران

استخدام سوپروایزر آشپزخانه رستوران ایتالیایی با 7 میلیون حقوق، بیمه تکمیلی

استخدام کارمند اداری و مالی با بیمه در شرکت آرمیت مهر در اصفهان

استخدام کارشناس فروش با سرویس و وام در شرکت مبدل تانک در اصفهان

استخدام تکنسین برق صنعتی با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در قزوین

آخرین اخبار اربعین؛ از صدور رایگان ویزا تا فروش بلیط از امروز

پیشنهاد وزارت نیرو برای اصلاح مصوبه تعیین فوق العاده سختی کار کارکنان

قرعه کشی دوره های نهم و دهم طرح راه رفاه برگزار شد

انتظامی: با تسهیل روند دریافت مجوز، بازار سیاه خرید و فروش نشریه را جمع کردیم

بررسی و تسریع زیرساخت های طرح اقدام ملی مسکن در طبس

فرانسه: از پشت خنجر خوردیم

ظرفیت های آستانه اشرفیه مغفول مانده است

بازگشت سیمان به قیمت قبلی اولین هدیه دولت

سن واکسیناسیون کرونا به 37 ساله ها رسید/ متولدین 1363 ثبت نام کنند

یک هزار پنل خورشیدی در مناطق مختلف عشایری کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

بازگشت سیمان به قیمت قبلی اولین هدیه دولت

ادیب: کنفرانس ظرفیت برای شبکه ملی اطلاعات همسو کننده صنوف مختلف حوزه ICT است

جدال سر سند «برگ سبز» خودرو به اتحادیه نمایشگاه داران رسید

آغاز عملیات احداث 10 هزار واحد مسکن برای محرومان

استخدام «مسئول دفتر-خانم»

ثبت اطلاعات تولید و توزیع در سامانه های تجارت و انبارها الزامی است

تخت گاز عجیب خودرو در سربالایی قیمت ها؛ 1400/6/25

نحوه پرداخت تسهیلات مسکن جوانان در سیستان و بلوچستان اعلام شد

تضعیف اقتصاد اتحادیه اروپا با افزایش قیمت گاز طبیعی

استخدام حسابدار در شرکت سامان صنعت پویا در اصفهان

تاکید مدیرعامل بانک دی بر ارائه خدمات ممتاز بانکی به خانواده های شاهد و ایثارگر

استخدام کارشناس سیستم ها و روش ها و حسابدار در شرکت سامان صنعت پویا/ اصفهان

استخدام مسئول فنی در شرکت تولیدی صنایع غذایی اطلس ابهر در زنجان

افزایش بی سابقه قیمت گاز در انگلیس

آخرین گزارش شهردار تهران

آخرین گزارش شهردار تهران