مطالب مرتبط:
رتبه بندی معلمان کیفیت نیروی انسانی را افزایش می دهد
رتبه بندی معلمان کیفیت نیروی انسانی را افزایش می دهد
تحول در آموزش و پرورش با کمبود نیروی انسانی محقق نمی شود
دولت تمام شد اما رتبه بندی معلمان به سرانجام نرسید!
رتبه بندی معلمان در برزخ بودجه!
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 مرداد 1400 ساعت 11:552021-07-30سياسي

رتبه بندی معلمان کیفیت نیروی انسانی را افزایش می دهد


لایحه رتبه بندی معلمان می تواند به اندازه زیادی کیفیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش را افزایش دهد.

- محسن حاجی میرزایی در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران با حضور، معاونان و مدیران حوزه ستادی و همچنین مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و روسای بیش از 726منطقه آموزش و پرورش و شورای معاونان ادارات کل استان ها به صورت مجازی و در بستر شاد با خوش آمد گویی و حسن توجه رییس جمهور به آموزش و پرورش که در این اجلاس به صورت حضوری شرکت کرده است، افزود: تصمیم های راهگشا و راهبردی بسیار ارزشمندی در طول دولت تدبیر و امید اتخاذ شده است و باعث شد نظام تعلیم و تربیت در مسیر تعالی و رشد خود حرکت کند.

ابتدای فعالیت ما نیروی انسانی آموزش و پرورش از یک آشفتگی و نارضایتی و عدم تعادل رنج می برد، استمرار این وضعیت باعث می شد، تا این مهمترین رکن نظام تعلیم و تربیت با آسیب جدی مواجه شود.

وی ادامه داد: در این حوزه تصمیم های بسیار مهمی اتخاذ شد که مهمترین آن مصوبه ای بود که در شورای عالی انقلاب فرهنگی و به ریاست حضرتعالی تصویب شد و بر اساس آن ورودی نیروی انسانی آموزش و پرورش به غیر از مسیر تربیت معلم مسدود شد، زیرا از یک سو دولت امتیازات ویژه ای به دانشجو معلمان داده است که آنان سربازی نمی روند، در طول دوران تحصیل حقوق می گیرند و این دوران جزو سوابق خدمتی آنان محسوب می شود.

این امتیازات را داده اند تا معلم با کیفیت جذب آموزش و پرورش شود، اما در 10سال گذشته 48درصد نیروی انسانی آموزش و پرورش از مسیری غیر از مسیر تربیت معلم جذب شده است.

وی ادامه داد: جذب نیروی انسانی از مسیری غیر از تربیت معلم، باعث برهم خوردن تعادل نیروی انسانی در آموزش و پرورش شده بود و بیش از از صد هزار نفر تقاضای استخدام در آموزش و پرورش را داشتند، که آن مصوبه باعث شد ورودی نیروی انسانی به آموزش و پرورش محدود و مقید شود.

بر اساس آن مصوبه مفهومی با عنوان صلاحیت معلمی به رسمیت شناخته شد که بر اساس این واژه هیچ نیروی انسانی نمی تواند بدون کسب صلاحیت های معلمی وارد آموزش و پرورش شود و تدریس کند.

حاجی میرزایی افزود: تصمیم مهم و راهبردی که در دولت اتخاذ شد رتبه بندی معلمان بود.

معلمان توانایی های یکسانی ندارند و جهت ارتقای صلاحیت های عمومی تخصصی و حرفه ای معلمان لایحه رتبه بندی معلمان در دولت به فوریت مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به تاسیس سازمان ترحیم و تربیت کودک، اظهار کرد: این سازمان با موافقت حضرتعالی تاسیس شد.

نظر همه متخصصان و صاحب نظران تعلیم و تربیت کودک این است که سال های اوان کودکی مهمترین نقش را در شکل گیری شخصیت کودکان دارد و این دوره تاکنون رها شده بود و حدود 18نهاد و موسسه در کار مهدکودک ها مداخله می کردند و این مصوبه باعث شد تا وحدت رویه ایجاد شود و تربیت دوران اوان کودکی و حمایت از خانواده ها در این مسئولیت بسیار مهم در دستور کار قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصمیم مهم و کارگشای دیگر گفت: مصوبه ای که در شورای عالی انقلاب فرهنگی و با ریاست حضرتعالی در مورد کنکور و با امضای ریاست جمهوری ابلاغ شد.

به دلیل ضعف در سیاست گذاری، کنکور بیشترین آسیب را به اهداف دوره های تحصیلی آموزش و پرورش وارد می کند.

در این مصوبه با افزایش تاثیر سوابق تحصیلی، این سوابق در کنکور اهمیت پیدا کرد و توجه دانش آموزان به موفقیت تحصیلی افزایش پیدا می کند و دیپلم هویت پیدا خواهد کرد، زیرا دیپلم در حال حاضر تبدیل شده بود به جوازی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های کشور، اما اکنون دیپلم معرف سطح معینی از توانایی ها و قابلیت های دانش آموزان است.

حاجی میرزایی در مورد تصمیم مهم دیگری که در دولت تدبیر و امید اتخاذ شد، اظهار کرد: استمرار فعالیت سازمان ملی استعدادهای درخشان که با دستور حضرتعالی ابلاغ شد یک تصمیم بسیار مهم و راهگشا در نظام تعلیم و تربیت کشور بود.

بررسی ها نشان می دهد که در تمام دنیا برای دانش آموزان با استعداد های برتر، امتیازهای ویژه ای در نظر می گیرند و این که با چه کیفیتی این حمایت ها را انجام دهند، متفاوت است، اما در همه کشورها این حمایت ها وجود دارد.

وی در در مورد محور دوم تصمیم های اساسی و کلیدی در دوره دولت تدبیر و امید اظهار کرد: اقدامات سرآمدی که در وزارت آموزش و پرورش انجام شده است و مهم ترین آنها اقدامات و فعالیت هایی است که وزارت آموزش و پرورش در دوران کرونا انجام داده است.

بر اساس پژوهش مرکز استراتژیک تحقیقات ریاست جمهوری؛ در کشور های مختلف تنها عاملی که مواجهه سنجیده با پدیده ثابت کرونا به وجود آورد، پدیده حکمرانی است.

کشورهای با ثروت بیشتر، فرهنگ غنی تر یا حکومت متفاوت تر تفاوتی در در مواجهه با پدیده کرونا نداشتند و فقط نوع حکمرانی بود که مواجهه با پدیده کرونا را باعث شد.

وزارت آموزش و پرورش از آغاز شروع پدیده کرونا یک استراتژی مشخص را انتخاب کرد و امروز که بررسی می کنیم،می بینیم تمامی مطالعاتی که در دنیا در مورد آموزش در دوران کرونا انجام شده است، هیچکدام از مجموعه تصمیم گیری های ما خارج نیست و استراتژی های وزارت آموزش و پرورش بر ده محور استوار بود.

حاجی میرزایی در ادامه با اشاره به استراتژی های وزارت آموزش و پرورش گفت: اولین استراتژی پوشش حداکثری دانش آموزان و آموزش ها در داران کرونا بود و نباید هیچ دانش آموزی از آموزش دور بماند.

ارتباط حداکثری، نظارت حداکثری، انعطاف حداکثری، مسئولیت پذیری حداکثری، مشارکت حداکثری، پاسخگویی حداکثری، وقت گذاری حداکثری هماهنگی و هوشیاری حداکثری از مواردی بود که آموزش و پرورش بر آن تاکید داشت تا کمترین آسیب را در دوران کرونا ببینیم.

وی ادامه داد: در دوران کرونا 115هزار مدرسه و پانزده و نیم میلیون دانش آموز زیر نظر آموزش و پرورش اداره می شد که با تعطیلی مدرسه و حذف نقشه مدرسه، این تشکیلات گسترده به نوعی دچار ناهماهنگی و از هم گسیختگی شد که ارتباطات آن دچار مسئله شد.

باید این ارتباطات را برقرار می کردیم و خدمات آموزشی را ارائه می دادیم.

شبکه شاد توانست به کمک آموزش و پرورش آید و 40روز بعد از تعطیلی مدارس شبکه شاد فعال شد.

یک هفته بعد از شیوع کرونا، آموزش تلویزیونی و مدرسه تلویزیونی شروع به کار کرد و تمامی محتوای درسی برای تمامی پایه ها از تلویزیون پخش شد و تمامی محتوای درسی در شبکه شاد ارائه شد.

ارتباط بین معلم و دانش آموز از طریق شبکه شاد برقرار شد، دانش آموزان، معلمان، اولیا، مدارس، مناطق و ستاد از طریق شبکه شاد توانستند با همدیگر ارتباط برقرار کنند.

در فاصله چهل روز 9میلیون نفر به این شبکه پیوستند و در اقبال به شبکه های اجتماعی عضوگیری چنین گسترده ای بسیار کم نظیر است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید ادامه داد:بر اساس مطالعه ای که انجام دادیم، دانش آموزان ابتدایی دوره دوم یعنی پایه های چهارم، پنجم و ششم و در سطح 203هزار دانش آموز پرسشنامه ای را توزیع کردیم که این پرسشنامه بین المللی بود و بر اساس استخراج نتایجی که از این مطالعه بیرون آمد؛ 90درصد معلمان هر روز یا بیشتر روزهای هفته کلاس های شان را برگزار کردند و با دانش آموزان در ارتباط بودند؛ 68درصد معلمان علاوه بر ارسال نکات درسی، نکات مفید و نحوه کار در فضای مجازی را برای دانش آموزان خود ارسال کردند؛ 35درصد معلمان به احساسات کودکان توجه و مراقبت داشتند و 90درصد دانش آموزان اعلام کردند که دلتنگ مدرسه هستند.

وی با اشاره به اقدامات سرآمد دیگر که در دوره دولت تدبیر و امید انجام شده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش وظیفه مراقبت از سلامت جسمی و روحی کودکان را بر عهده دارد.

آسیب های اجتماعی مشکل بزرگی در جامعه است که آموزش و پرورش باید به آن توجه کند و در این زمینه از دانش آموزان مراقبت نماید.

در حوزه سلامت جسمی الگوهای ورزشی و تغذیه بسیار مهم است که این دو موضوع در دوران کرونا، دانش آموزان در خانه حضور داشتند و فعالیت های جسمی و حرکتی آنان کم شده بود و دسترسی آنها به مواد غذایی زیاد بود و جای نگرانی داشت.

وزارت آموزش و پرورش در یک مطالعه ای که در سال 95انجام داد، 21درصد دانش آموزان چاق بودند، اما در سال 99، 30درصد دانش آموزان چاق هستند یا دارای اضافه وزن هستند و این تحقیق نشان می دهد که ما با پدیده ای مواجه هستیم که در سال های آینده می تواند انواع و اقسام بیماری ها را برای نسل بعدی به وجود آورد.

بر همین اساس طرح کوچ را اجرا کردیم و توده بدنی 13میلیون دانش آموز بررسی شد و الگوی تحرکی و تغذیه ای به دانش آموزان ارائه شد و در پایان سال 11میلیون و 800هزار دانش آموز مجدداً توده بدنی آنها اندازه گیری شد و سه واحد درصد دانش آموزان چاق به وزن طبیعی برگشتند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اقداماتی که در حوزه سلامت روانی دانش آموزان انجام شده است، اظهار کرد: 14دستگاه در هماهنگی با همدیگر، طرح نماد ( نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) را اجرا کردند که در حال حاضر 6500مدرسه با یک میلیون دانش آموز تحت نظر این طرح هستند.

استراتژی وزارت آموزش و پرورش در مورد سلامت روانی دانش آموزان، توانمندسازی، پیشگیری، شناسایی، غربالگری، مداخله و درمان است.

برای پیشگیری، آموزش های زیادی داده ایم و از 10درصد به 40درصد دانش آموزان رسیده ایم.

معلمان و والدین آموزش دیده اند تا نسبت به آسیب های اجتماعی آگاه باشند و همیاران مشاور تأسیس کرده ایم.

در دوره دوم متوسطه اول و دوم هر کلاسی همیار مشاور دارد که این هم یاران در صورتی که دانش آموزان علائمی را دیدند به آنان کمک می کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرحی برای بررسی 21شاخص و روی یک میلیون دانش آموز اظهار کرد: این شاخص ها در مورد از عزت نفس، نشاط، خوش بینی، خشم، اضطراب و افسردگی دانش آموزان اندازه گیری شده است و نیمرخ روانی دانش آموزان بر اساس این طرح ترسیم شده است.

1500مرکز مشاوره ای فعال هستند و خدمات در حوزه آسیب های اجتماعی و روانی به دانش آموزان ارائه می دهند.

روز گذشته خط 1570به عنوان اورژانس اجتماعی دانش آموزان افتتاح شد که بر این اساس دانش آموزان می توانند ارتباط تلفنی برقرار کنند و مشاوره لازم را دریافت نمایند و نگرانی های مربوط به آسیب های اجتماعی خود را با مشاور مطرح کنند.

وی تصریح کرد: هیچ نهادی به اندازه آموزش و پرورش نمی تواند روی سلامت جسمی و روانی جامعه تاثیر بگذارد و بیشترین حد تاثیر از طریق آموزش و پرورش امکان پذیر است.

حاجی میرزایی با اشاره به اقدامات و فعالیت های شاخص و سرآمدی که در حوزه نوسازی مدارس انجام شده است، اظهار کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم 16هزار فضای آموزشی، 81هزار و 500کلاس درس در 11میلیون متر مربع زیربنا ساخته شده است و روزانه 28کلاس درس در این دولت افتتاح شده است.

در حالی که در دولت یازدهم روزانه 21کلاس درس ساخته شد، در دولت دوازدهم که مشکلات اقتصادی و تحریم های اقتصادی داشتیم، روزانه 31کلاس درس ساخته شده است.

خیران مدرسه ساز هشت هزار و 400میلیارد تومان در طول هشت سال دولت تدبیر و امید صرف مدرسه سازی کرده اند و در پنج سال اخیر 49درصد مدارس با مشارکت خیرین و دولت ساخته شده است.

وی افزود: 17درصد مدارس توسط خیران و 32درصد مدارس با همکاری خیران و دولت ساخته شده است.

123درصد افزایش مشارکت خیرین در دولت دوازدهم داشته ایم.

طرح آجر به آجر را در دولت دوازدهم اجرا کردیم که بر اساس این طرح همه مردم می توانند در مدرسه سازی مشارکت کنند.

در این طرح بیش از یک میلیون و 100هزار نفر تا کنون شرکت و به مدرسه سازی کمک کرده اند.

کلاس های درس استاندارد سازی شده است و به سیستم های گرمایشی مجهز شده اند و روزانه 89کلاس به سیستم های ایمنی و گرمایشی مناسب تجهیز شده اند و کل کلاس های خشتی و گلی برچیده شده است و در استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان گیلان و یزد طور کامل این کلاس ها برچیده شده اند و روزانه 10کلاس دری ایمن شده است.

وی با یادآوری مشکلاتی که برای صندوق ذخیره فرهنگیان در سال 95ایجاد شد، اظهار کرد: مشکلات باعث شد تا اعتبار و آبروی این صندوق خدشه دار شود و به سرعت در این دولت سازماندهی شد و سودآوری صندوق در سال 95، 240میلیارد تومان بوده است که در سال 98به 1100میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و در سال 99سود این صندوق به 3400میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

در حال حاضر 80درصد فرهنگیان عضو این صندوق هستند و حق عضویت خود را افزایش دادند.

هر عضو می تواند 3تا 5درصد در ماه در صندوق پس انداز نماید که با افزایش اعتماد فرهنگیان، درصد کسانی که پس انداز خود را تا 5درصد ارتقا می دهند، افزایش می یابد.

حاجی میرزایی با اشاره به اجرای طرح تعارض منافع در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: 184مدیر در آموزش و پرورش دچار تعارض منافع بودند که موظف شدند تا به دلیل این تعارض منافع شغل مدیریتی یا شغلی که در آن منافعی دارند را انتخاب نمایند، برای اولین بار قبل از اینکه مجلس این لایحه را مصوب کند، ما آن را اجرایی کردیم و بر همین اساس 61مدیر آموزش و پرورش مدرسه غیر دولتی خود را انتخاب کردند و مابقی آن ها ترجیح دادند تا از مدیریت مدرسه غیر دولتی کنار روند.

حتی اجازه ندادیم تا مدرسه غیر دولتی خود را به همسر یا فرزندان خود انتقال دهند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به یک پارچه سازی سامانه های وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: 150زیر فرایند در آموزش و پرورش وجود دارد که همه این فرایند ها در 4سامانه مجتمع شدند و بیشترین خدمات الکترونیکی در حال حاضر در آموزش و پرورش ارائه می شود که در حال حاضر ثبت نام، ارائه کارنامه گواهی تحصیلی به صورت الکترونیکی انجام می شود.

همچنین سامانه های مالی مدارس درحال یکپارچه سازی است تا عملکرد مدارس مشخص شود.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اجرای طرح هدایت برای دانش آموزانی که تبلت ندارند، اظهار کرد: به 290هزار دانش آموز از طریق کمک خیران تبلت اهدا شده است و شش هزار کامپیوتر در ادارات آموزش و پرورش موجود بوده است که این کامپیوترها را آماده کرده ایم تا دانش آموزان بتوانند از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به افزایش 4برابری هنرجویان هنرستان ها گفت: هنرستان های وابسته به نیروی دریایی و وزارت کشاورزی تاسیس شده است و در سال گذشته 16هنرستان وابسته به جهاد کشاورزی تاسیس شده است.


کلید واژه ها: آموزش و پرورش - نیروی انسانی - آموزش - رتبه بندی معلمان - پرورش - لایحه رتبه بندی معلمان - مدیران - رتبه بندی - محسن حاجی میرزایی - دولت تدبیر و امید - نیروی - استان ها - تعلیم و تربیت - افزایش - معلمان - پنجمین اجلاس - حاجی میرزایی - تدبیر و امید - کیفیت - استان - تربیت - اجلاس - دولت تدبیر - شهید باهنر - رییس جمهور - صورت - نارضایتی - رتبه - بندی - اردوگاه

آخرین اخبار سرویس:
باید با نگاه فرهنگی، شأن جهانی اصفهان را حفظ کنیم

آیا لاغر شدن ما را قد بلندتر می کند؟

اعطای دکترای افتخاری دانشگاه ملی تاجیکستان به آیت الله رییسی

صدای استاد حوزه از گرانی دارو بلند شد

شازده کوچولوی پنجشیر را ببینید!

عارف و خاتمی هم می آمدند، شانس پیروزی نداشتیم/ روحانی غیر از «برجام» هیچ نسخه ای نداشت

رییسی دکترا گرفت

استخدام نگهبان و نیروی خدمات آقا و خانم

اظهارات عجیب قاضی زاده درباره دارایی های بنیاد شهید

ضرورت تقویت روابط دانشگاه های ایران و تاجیکستان

تحریم آمریکا علیه چند شخص به اتهام ارتباط با حزب الله و نیروی قدس سپاه

دستیار وزیر خارجه در گفت وگو با فارس: عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای اعلام شکست پروژه منزوی سازی ایران توسط آمریکا و غرب بود

(ویدیو) مراسم عقد زوج جوان اهل فسا در یک آمبولانس!

بیانیه پایانی نشست سازمان همکاری شانگهای

رییسی: شاهد هجوم گسترده غرب به حقوق انسان ها و هویت فرهنگی جوامع دیگر هستیم/ لزوم تقویت روابط دانشگاه های ایران و تاجیکستان

اعطای دکترای افتخاری دانشگاه ملی تاجیکستان به رییسی

اختصاص 780 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های اجرایی خوزستان

آماده ایم تجربیات دانشگاه های ایران را در اختیار کشورهای همسایه قرار دهیم

رییسی: روابط دانشگاه های ایران و تاجیکستان تقویت شود/عنوان طلبگی را ترجیح می دهم

روابط دانشگاه های ایران و تاجیکستان بیش از پیش تقویت شود

تسلیت امام جمعه تبریز در پی درگذشت مادر شهید عبدی قویدل

رییسی: عنوان طلبگی را ترجیح می دهم

ارسال نامه های مردمی به دولت بدون پاسخ نمی ماند

خروج خراسان شمالی از وضعیت قرمز کرونایی

استخدام کارمند بیمه با حقوق ثابت و پاداش در نمایندگی بیمه ما-غرب تهران

عنوان طلبگی را ترجیح می دهم

عملیات اجرایی طرح گردشگری حوضیان الیگودرز به زودی آغاز می شود

«بدون تعارف» با دریادلان سهند و مکران

نماهنگ «ساعت دلتنگی» پیش روی مخاطبان قرار گرفت

اورژانس نسبت به اعتراض نیروهای فوریت های پزشکی خویشتنداری کند

روابط دانشگاه های ایران و تاجیکستان تقویت شود/ عنوان طلبگی را ترجیح می دهم

داشتن روحیه انقلابی رمز موفقیت در همه عرصه ها است

امام جمعه کرج: من با لباس دیگری رفتم نانوایی زمانی که باید باز باشد دیدم بسته است/ مردم را اذیت نکنید / با متخلفان برخورد قانونی کنید

تسلیت مدیر مدرسه علمیه معصومیه در پی درگذشت حجت الاسلام درخشان پور

حضور رییس جمهور دراجلاس سران سازمان همکاری شانگهای

پذیرش عضویت دائم ایران در شانگ های گامی بزرگ به سوی روابط توسعه یافته با همسایگان است

پلوسی: حمله به ساختمان کنگره مانند 11 سپتامبر بود

ایجاد ارتباطی نزدیک، صادقانه و عزتمندانه با مردم و حفظ کرامت آنان راهبرد مرکز ارتباطات ریاست جمهوری است

منطقه ما مهد علم، فرهنگ و تمدن است/ باید روابط دانشگاه های ایران و تاجیکستان بیش از پیش تقویت شود/ از اعطای دکترای افتخار تشکر می کنم اما عنوان طلبگی را ترجیح می دهم

واکنش خطیب زاده به پذیرش عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین: لازمه پاسداشت ارزش های انقلاب و شهدا داشتن سعه صدر است

رییسی: عنوان طلبگی را به دکترا ترجیح می دهم

تصمیم گیری درباره لغو تحریم ها علیه طالبان برعهده شورای امنیت است

شاهد هجوم گسترده غرب به حقوق انسان ها و هویت فرهنگی جوامع دیگر هستیم

پیام تبریک رییس مرکز اورژانس البرز به مناسبت روز اورژانس

قالیباف درگذشت پدر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی را تسلیت گفت

بزرگداشت رییس فقید دادگاه انقلاب تهران در سمنان

اعطای دکترای افتخاری دانشگاه ملی تاجیکستان به آیت الله رییسی

مرم آثار عضویت ایران در سازمان شانگهای را در برنامه اقتصادی دولت مشاهده خواهند کرد

صحبت های ملیکا زارعی بعد از ابتلایش به کرونا

واکنش علم الهدی به اجلاس شانگهای: به عده ای غربگرا ثابت کنیم دنیا تنها آمریکا و اروپا نیست

از تصمیم سازمان همکاری شانگهای در پذیرش عضویت کامل ایران به گرمی استقبال می کنیم

موسوی: همه اضلاع «مربع قدرت شرق» کامل شد

پیام تبریک وزیر خارجه بنین به امیرعبداللهیان

دستور وزیر نفت برای تخصیص 780 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های خوزستان

نماهنگ «ساعت دلتنگی» پیش روی مخاطبان قرار گرفت

اورژانس نسبت به اعتراض نیروهای فوریت های پزشکی خویشتنداری کند

رییسی: عنوان طلبگی را ترجیح می دهم

زاده کمند ، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان شد

رییسی: هر تحولی که متکی بر دانش نباشد اعمال سلیقه محسوب می شود/ از اعطای دکترای افتخار تشکر می کنم اما عنوان طلبگی را ترجیح می دهم

برگزاری مراسم سالگرد درگذشت آیت الله اعرافی در میبد + فیلم

وکیلی: روحانی غیر از «برجام» هیچ نسخه ای نداشت

ماجرای عکسی که خاله شادونه از خود روی تخت بیمارستان منتشر کرد

آمریکا چند شخص را به اتهام «ارتباط با حزب الله» و «نیروی سپاه» تحریم کرد 

جامعه ای نزدیکتر با سرنوشت مشترک سازمان همکاری شانگهای را بسازیم

استفاده از ظرفیت کنفرانس شانگهای برای خنثی کردن تحریم ها موثر است

حضور صدها فلسطینی در نماز جماعت صبح مسجد الاقصی

اهدای دکترای افتخاری دانشگاه ملی تاجیکستان به رییس جمهور ایران 

شگفت انگیزترین مدرسه جهان!

خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟

پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلاروس

سند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای تأیید شد

استفاده از ظرفیت کنفرانس شانگهای برای دور زدن تحریم ها موثر است

خطیب زاده: پذیرش عضویت دائم ایران در شانگهای گامی بزرگ به سوی روابط توسعه یافته با همسایگان

حدیث پیامبر اکرم (ص) درباره مدارا با گرفتار و قرض گیرنده

اظهارات ضد اسلامی وزیر جدید فرهنگ بریتانیا دردسرساز شد

مراسم سالگرد فاجعه نسل کشی صبرا و شتیلا

24 بقعه متبرکه لرستان میزبان مراسم اربعین حسینی

وضعیت شبکه فاضلاب در سوسنگرد بحرانی است

تک دوز سوبراناپلاس ایمنی مناسبی را در افراد با سابقه ابتلای قبلی به کرونا ایجاد می کند

1200 مسجد در خوزستان در مهرواره اوج ثبت نام کردند

 امام جمعه کرج: مسئله نان هنوز در استان حل نشده است/ مردم را اذیت نکنید

انتقاد امام جمعه باشت از توزیع نادرست آب/به پرونده های سرقت آب رسیدگی شود

ناگفته های نانسی پلوسی از حمله به کنگره

24 بقعه متبرکه لرستان میزبان مراسم اربعین حسینی

وضعیت شبکه فاضلاب در سوسنگرد بحرانی است

تجلیل علم الهدی از مانور عزت ایران در لبنان/ حضور رییس جمهور در اجلاس شانگ های پیام های بی بدیلی دارد

تمسک به فضایل حسینی وصول به کمال را تقویت می کند

مخبر: مرغ نیامد به من زنگ بزنید!

سخنرانی رییس جمهور در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای

جزییات برنامه های فردای هیئت ایرانی در تاجیکستان

پنجاه و چهارمین محموله واکسن وارداتی کرونا وارد کشور شد

اعطای دکترای افتخاری دانشگاه ملی تاجیکستان به رییسی

 امام جمعه کرج: مسئله نان هنوز در استان حل نشده است/ مردم را اذیت نکنید

آزمون جذب دفتریاری 1400 در سراسر کشور برگزار شد

مبلغ جریمه با میزان جریمه در پیامک های پلیس تفاوت دارد! + عکس

امام جمعه یاسوج: از هر خانواده ای دو فرزند متولد شود

کار در منزل مناسب خانم های خانه دار پاره وقت

آغاز برنامه های جدید درباره واکسیناسیون از روز سه شنبه

عضویت ایران در شانگهای پیشرانی مهم برای سیاست خارجی آسیامحور ماست

رتبه بندی معلمان کیفیت نیروی انسانی را افزایش می دهد

رتبه بندی معلمان کیفیت نیروی انسانی را افزایش می دهد