موضوعات داغ: - همسر مهدي قائدي - جمهوري آذربايجان - بنياد شهيد و امور ايثارگران - پرسپوليسي ها - تفاهم نامه همكاري - مديرعامل استقلال - نقل و انتقالات - شوراي عالي مناطق آزاد - واكسيناسيون - بهاره رهنما - حوزه كارگري - شيطان خاردار - مرتضي ابراهيمي - واليبال باشگاه هاي آسيا - نصب وسايل گازسوز - نابودي اسراييل - شرطبندي - سنگسار - رانت 650 ميليون يورويي - فيلگاه - كاظم دهقاني - گروه جهادي بسيج - ابوالفضل طهماسبي

مطالب مرتبط:
غدیر دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد
غدیر دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد
«غدیر» دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد
«غدیر» دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد
امام جمعه ساوه: فرهنگ غدیر به گفتمان حاکم بر جامعه تبدیل شود
-78 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 مرداد 1400 ساعت 10:452021-07-30سياسي

غدیر دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد


دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به اینکه امروزه اگر آموزه غدیر را مورد توجه قرار دهیم، نقش آن در حفاظت از دین را درک می کنیم، تصریح کرد: - ، آیت الله رضا رمضانی در مراسم جشن عید سعید غدیر خم که در مسجد حاج سمیع رشت برگزار شد، اظهار کرد: مجالس عید غدیر باید با شکوه برگزار شود ولی شرایط اضطرار ویروس منحوس کرونا سبب شده که به کمترین ها اکتفا کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: متاسفانه ویروس کرونا، آسیب های فراوانی را به جامعه به ویژه به مراسم های مذهبی و نمازهای جمعه و جماعات وارد کرده است.

وی ضمن تبریک عید سعید غدیرخم به آیه شریفه الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی اشاره کرد و گفت: این آیه به اکمال و اتمام دین اشاره دارد یعنی اگر غدیر محقق نمی شد، دین ناقص می ماند.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه امامت و ولایت، دین را کامل می کند، تصریح کرد: اگر امامت و ولایت نباشد، دین بی روح و بدون نگهبان خواهد بود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام به عنوان نگهبان دین است، افزود: دین در 23 سال رسالت پیامبر اکرم(ص) کامل شد و اگر امامت نباشد، تمام تلاش های پیامبر(ص) از بین می رود.

وی با اشاره به اینکه دین تا زمانی که بشر وجود داشته باشد، جاوید بوده و پیامبر نیز پیامبر همه بشریت است، گفت: کفار می گفتند که بعد از رحلت پیامبر(ص)، تمام اتفاقاتی که در این 23 سال افتاد، از بین می رود ولی پیامبر با حادثه غدیر دشمنان را ناامید و مایوس کرد.

آیت الله رمضانی تصریح کرد: حکمت پیامبر اکرم(ص) به عنوان رهبر جامعه اسلامی اقتضا کرد تا تکلیف حفاظت از دین را مشخص کند و واقعه غدیر این تکلیف را مشخص نمود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، پیامبر اکرم(ص) را نسبت به دین از همه کس دلسوزتر دانست و افزود: بهترین کسی که دارای علم خاص و مقام عصمت است و دین باید توسط آن هدایت شود از سوی خداوند نصب و به وسیله پیامبر(ص) به مردم ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه قول معروف در روایات، حضور 18 هزار نفر در هنگام خواندن خطبه غدیر توسط پیامبر(ص) است، تصریح کرد: این سخنرانی پیامبر(ص) معمولی نیست و در مدت سه روز تک تک افراد حتی زنان می آیند و بیعت می کنند.

آیت الله رمضانی خاطرنشان کرد: در واقعه غدیر، دین می خواهد نگهبان خود را بشناسد و همانطوری که پیامبر اکرم(ص) مرجعیت دارد، امام هادی نیز باید مرجعیت علمی، معنوی و سیاسی و جمع آن مرجعیت دینی داشته باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه در واقعه غدیر به مردم اعلام شد که چه کسی مرجعیت دینی جهان اسلام، بعد از پیامبر(ص) را عهده دار می شود، اظهار کرد: غدیر اختصاص به شیعیان ندارد بلکه مربوط به همه مسلمانان است، وی با بیان اینکه مسئله غدیر، امروزه می تواند برای رشد جامعه اسلامی تاثیرگذار و نقش آفرین باشد، گفت: پیامبر اکرم(ص) بزرگترین عید امت خود را عید غدیر می داند و این حادثه باید تحلیل و بررسی شود.

آیت الله رمضانی خاطرنشان کرد: امیرالمومنین(ع) در روز غدیر به عنوان کامل ترین، زاهد ترین و شجاع ترین فرد معرفی شد تا دشمنان مایوس شوند که دیگر نمی توانند کاری کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه امروزه اگر آموزه غدیر را مورد توجه قرار دهیم، نقش آن در حفاظت از دین را درک می کنیم، تصریح کرد: غدیر، دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه جریان غدیر، دانشگاه امام صادق(ع) و امام باقر(ع) را به دنبال داشت، افزود: اگر غدیر نبود، اثری از حقیقت و روح دین و قرآن نبود چون به راحتی آن را تحریف می کنند.

آیت الله رمضانی، عدم وجود فهم درست از دین را سبب انحراف جامعه دانست و گفت: هر زمان دین اسیر اشرار و حاکمان جور شود، جامعه اسلامی ذلیل و خوار می شود؛ عزت در جامعه ای است که امام و ولی خدا در جامعه حضور داشته و حاکمیت پیدا کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امام اجازه نمی دهد که جامعه به انحراف کشیده شود، تصریح کرد: در طول تاریخ باید این امامت باشد؛ امروزه هم این رهبری و امامت به عنوان امام هادی، به دست حضرت ولی عصر(عج) است.

وی تصریح کرد: هرجا که امامت نقشش به درستی و با حضور و بیعت مردم ایفا شود، جامعه عزیز و از همه انحرافات نجات پیدا کرده و خلاص می شود.

آیت الله رمضانی ادامه داد: هر جا نائب امام حضور پیدا کرده و به نقش اجتماعی و سیاسی خود عمل نموده، دین در عرصه اجتماعی نقش ایقا کرده و حاضر می شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه یکی از درس های مهم غدیر، عدم جدایی جریان دین از سیاست است، تاکید کرد: وقتی پیامبر(ص) مردم را دعوت می کند تا با علی(ع) بیعت کنند، به دنبال این است تا عرصه اجتماعی و سیاسی دین در جامعه ظهور پیدا کند.

وی غدیر را مهمترین اجتماع مسلمانان دانست که در آن امام جامعه معرفی می شود و افزود: این حادثه وضعیت مسلمانان در آینده تاریخ بشری را مشخص کرد.

آیت الله رمضانی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، جلوه، تلالو و نمودی از جریان امامت است، تاکید کرد: همه باید قدر این انقلاب را بدانیم و گسترش و تبلیغ دین در عرصه اجتماعی باید با عدل و عدالت، ظهور پیدا کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه عدل بدون دین هم معنا ندارد و تلائم و تلازم میان دین و عدالت بسیار روشن است، خاطرنشان کرد: امروزه باید به دنبال آن باشیم که مردم در نظام اسلامی، طعم عدل را بچشند و این وعده الهی است.

وی با بیان اینکه اگر امام، حکومت حقه اش تحقق پیدا کند، مردم به امنیت و عدالت می رسند، تصریح کرد: نظام باید کارآمدی خود را نشان دهد تا به مردم فشار نیاید و احساس ناامیدی نکنند.

آیت الله رمضانی به شرایط ویژه پس از چهل و اندی سال از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سختی هایی که به مردم وارد شده را نباید توجیه کرد و جایی که کوتاهی، بی تدبیری و ناکارآمدی صورت گرفته را باید بپذیریم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در برخی از استان های کشور به شکل های مختلفی این ضعف ها وجود دارد، تصریح کرد: امروزه در مورد مشکل آب در خوزستان که با وجود همه تذکرات متخصصان به وجود آمده، باید تدبیر اساسی شود.

وی به بحث جنگ آب که توسط عده ای در جهان مطرح شده اشاره کرد و گفت: وقتی مسئله ای پیش بینی شود، می تواند پیش گیری نیز شود؛ جامعه اسلامی اگر می خواهد در همه ابعاد رشد پیدا کند، باید از علم و دانش به درستی استفاده نماید.

آیت الله رمضانی خاطرنشان کرد: در حوزه آب و برق، مشکلاتی در برخی جاها ظهور پیدا کرده و در دیگر مناطق نیز شاید بی خبر باشیم، در هر حال باید حمایت ها به شکل های مختلف انجام شود و فکری اساسی برای آن صورت گیرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اضافه کرد: امیدواریم در دولت جدید با شرایط جدید که به وجود آمده، ضمن اهتمام و کمک همه دستگاه ها، شاهد فشار بیش از این بر مردم نباشیم.

وی یکی از آموزه و پیام های غدیر را قرارگیری بهترین ها در مسئولیت ها دانست و گفت: کسی که می خواهد در استان و در جایگاه شورا، مجلس، استاندار و.

خدمت کند، باید تخصص لازم را داشته باشد.

آیت الله رمضانی با انتقاد از برخی افراد که بدون داشتن تخصص کافی برای حضور در جایگاه و پست ها ثبت نام می کنند، اظهار کرد: برخی بدون اینکه فهمی در ارتباط با مسائل شهری داشته باشند، می خواهند در مسئولیت های مرتبط با آن وارد شوند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به حدیثی از امیرالمومنین(ع) در رابطه با پذیرش مسئولیت اشاره و تاکید کرد: اگر کسی بداند که در مسئولیت فعلی اش، کسی بهتر از او است، اگر به او ندهد، خیانت کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آموزه دوم غدیر این است که مردم باید در سرنوشت خود حضور داشته باشند، تصریح کرد: این نگاه حضور مردمی در سرنوشت خود، نگاه کلامی ما و نظریه فقهی مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) و بسیاری از علما است.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه امیدوارم بارقه امید ایجاد شده، بتواند زمینه برای تحقق عدالت در جامعه را فراهم کند، تصریح کرد: پیام غدیر برای جامع امروز این است که شهرهای دور دست ما بتوانند از عدالت به معنای واقعی بهره مند شوند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه غدیر خود را در عدالت و تحقق آرمان هایی که در دین مشخص شده، نشان می دهد، خاطرنشان کرد: باید از آموزه های غدیر در زندگی خودمان بهره مند شده و استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری یک جلسه جشن و اطعام، وظیفه ما در رابطه با غدیر نیست، افزود: وظیفه داریم تا آموزه های غدیر را در خانه و جامعه و قوای سه گانه نشان دهیم و معرفی کنیم.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه جامعه زمانی غدیری می شود که این آموزه در تمام ابعاد خود را نشان دهد، تصریح کرد: تا ما غدیری نشویم، زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) فراهم نمی شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) عنوان کرد: اگر غدیری شویم، عاشورایی می شویم و اگر عاشورایی و فکر علوی و حسینی پیدا کنیم، این می تواند زمینه دولت جهانی حضرت ولی عصر(عج) را فراهم کند.


کلید واژه ها: غدیر - عید سعید غدیر - عید غدیر - اشاره - آیت الله رضا رمضانی - ویروس منحوس کرونا - آیت الله - عید سعید غدیرخم - آیت الله رمضانی - دبیرکل - برگزار - رمضانی - شرایط اضطرار - جهانی - جامعه - ویروس - مراسم - کرونا - رضا رمضانی - آیه شریفه - سعید - مجمع - الله - فراوانی - غدیر خم - اضطرار - منحوس - مذهبی - تبریک - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
طالبان قانون اساسی دوران آخرین شاه افغانستان را اعمال می کند

برگزاری آزمون جبرانی مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش در 20 مهرماه

اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس در استان اردبیل تعطیل نشد

بازگشت 22 واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی پیام به چرخه تولید

خبر بد| اصرار مجلس بر تغییر طرح واردات خودرو بی فایده است

برنامه ریزی برای بازگشت زائران اربعین از مرزهای غربی

اسرار مکتوم جنگ 8 ساله| ناگفته هایی از عملیات رمضان/ پاتک رزمندگان لشکر عاشورا به 900 تانک رژیم بعث با استراتژی ناب شهید باکری

رییس سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شد

وزیر کشور وارد یاسوج شد

نیمه دوم امسال زمان برگزاری راهیان نور

عدم استاندارد جاده ابیانه نطنز تهدیدی برای گردشگران/ تعریض جاده مطالبه به حق روستاییان است

راه اندازی مرکز رشد و حمایت از استارتاپ ها با محوریت اربعین

آب پاکی مجلس روی دست معلمان؛ حقوقتان همتراز هیات علمی نمی شود

علامه حسن زاده شخصیت وارسته و ممتاز بود

راهپیمایی بی نظیر اربعین حسینی یک مانور بزرگ سیاسی است

آینه تمام نمای سازمان

جزییات برنامه مجلس برای افزایش و همسان سازی حقوق ها

بهره برداری از بخش تخصصی اعصاب و روان بیمارستان امام حسین (ع) ارتش در کرمان

واکنش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی به اظهارات «الهام علی اف»/ مواضع همسایگان به گونه ای باشد که سوءتفاهم ایجاد نشود/ آرزوی رژیم صهیونیستی این است که بین همسایگان مسلمان، اختلاف باشد

حکم شهردار تبریز ابلاغ شد

«حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» شعار هفته ملی کودک

رسیدگی به دو پرونده در دادگاه مطبوعات

کسانی که می خواهند خباثت کنند باید سایه سنگین هزینه دادن را احساس کنند

لزوم آماده سازی فرم استاندارد در مبایعه نامه های مربوط به حوزه های معاملات املاک و خودرو

استقرار15 موکب در مرز مهران و 26 موکب در مرز شلمچه برای پذیرایی از زائران اربعین

ساماندهی معتادان متجاهر در اردستان؛ دغدغه ای که در پیچ و خم بروکراسی اداری گرفتار شده است

بهره برداری از بخش تخصصی اعصاب و روان بیمارستان ارنش کرمان

تجربه حضور در دولت را به همکاران قضایی انتقال می دهم

حجت الاسلام اژه ای روز اربعین کجا بود؟+ تصویر

پاسخ ایران به ادعای پوچ امارات درباره جزایر سه گانه ایران

آستارا آماده باش برای بحران سیل و آبگرفتگی

دادگستری هرمزگان: شناورهای صید ترال به نفع دولت ضبط خواهد شد

رییس سازمان تعزیرات حکومتی منصوب شد

چرا موج شوخی با کارنامه های قبولی کنکور 1400 به راه افتاده است؟

آثار گرانبهای آیت الله حسن زاده آملی ماندگار خواهد بود

اول دفتر به نام امام رضا(ع)

کارآیی تجربیات دفاع مقدس در گام دوم انقلاب

درک تکامل کهکشان ها با دستگاه شبیه ساز کیهانی

ظاهرشدن همسر اشرف غنی در یکی از فروشگاه های امریکا

آغاز فعالیت مهدهای کودک در شهرهای غیرقرمز

علت تشکیل ابر قله یا کلاه ابری در دماوند چیست؟

می گویند ماهیگیری کار زن نیست؛ مجوز نمی دهند!

عضو مجلس خبرگان رهبری: لازمه برون رفت از مشکلات اقتصادی بهره گیری از تدبیر جوانان نخبه است

فعال شدن شبکه ایمنی و محیط زیست نانو در کشور

مدودوف: ادعاهای غرب پشیزی برای ما ارزش ندارد

شاخص های فرهنگی دفاع مقدس برای نیاز امروز جامعه بکار گرفته شود/ شهید لندی نمونه نوجوان پرروش یافته در مکتب انقلاب است

یادکردی از پنج فرمانده شهید

یادکردی از پنج فرمانده شهید

تشکیل نهضت خدمت رسانی و محرومیت زدایی با تلاش مدیریت شهری

تدفین پیکر مطهر آیت الله حسن زاده آملی در روستای ایرا

پیاده روی عاشقان حسینی در گیلان به روایت تصویر

محبت امام حسین نشانه هدایت

سازمان تعزیرات حکومتی بسیار سالم و دارای کارمندان پاک دست است

صنایع موشکی کشورمان خواب را از دشمن گرفته است

در جوانی دوست داشتم جای محمدرضا گلزار باشم

تاکید بر ضرورت بعد ایجابی دانش اربعینی برای تحول در جامعه

نماینده مجلس: شفافیت آرا در تمام ابعاد قابل اجرا نیست

ترامپ با فاصله بایدن را در انتخابات شکست می دهد / محبوبیت بایدن 47 درصد

پیکر مطهر علامه حسن زاده آملی در زادگاهش آرام گرفت

ماجرای تخلف دولت روحانی در اجرای قوانین

سرپرست وزارت آموزش و پرورش: فرهنگ ایثار و شهادت در رأس آموزه ها و ارزش های جامعه است

مشاور وزیر اقتصاد در امور بانکی منصوب شد

سرتیپ آراسته: در دفاع مقدس؛ اخلاقی، علمی و انسانی جنگیدیم

واستاپ و تل گرام هم بگویید عیبی ندارد

قدرت های استکباری در جنگ امروز معیشت مردم را هدف قرار دادند

فراخوان دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در قم

مساعدت 404 میلیون ریالی به بیماران سخت درمان همدان

توزیع 26میلیون پرس غذای گرم بین نیازمندان درقالب پویش اطعام حسینی

هشدار شدید اللحن آیت الله مدرسی به اقلیم کردستان/تنها اعلام انزجار مسئولین از این کنفرانس کافی نیست

تأسیس بزرگترین بیمارستان جنوب غرب استان اصفهان در لنجان

احمد جباری «ناظر بر انتخابات نظام مهندسی هرمزگان» شد

مبارزه با فساد مستلزم به میدان آمدن مسئولان و مدیران است

بانیان فرهنگی اجازه کتمان حقیقت عاشورا و دفاع مقدس را به دشمن ندهند

توضیحات ستاد کل نیروهای مسلح از امکان خرید سربازی تا مدت خدمت مدافعان سلامت

عواملی که باعث تعلل در خدمت به مردم می شود، کنار گذاشته شود

مبارزه با فساد مستلزم اقدام عملی و به میدان آمدن مسئولان و مدیران است

ارتباط بین مسجد و دانشگاه باعث رشد فعالیت های علمی و فرهنگی می شود

دادگستری هرمزگان: شناورهای صید ترال به نفع دولت ضبط می شوند

مشکلات کشور حاصل کم کاری دولت روحانی است

روایتی از حضور پرشور جاماندگان اربعین در پیاده روی مردم مشهد به حرم مطهر رضوی

اصول و الزامات قرآنی اقتصاد مقاومتی چیست؟

ارتقای کارآمدی، رضایت و اعتماد عمومی را به همراه دارد

از بزرگترین کشورهای جهان برای درمان به ایران می آیند

ماجرای گرسنگی و وصیت نامه علامه حسن زاده آملی/ علامه چه زمان هایی عصبانی می شد؟

طالبان کوتاه کردن ریش را ممنوع کرد

شکوه شفق قطبی از منظر ایستگاه فضایی بین المللی

آماده باش یگان حفاظت اراضی ملی استان در ایام تعطیلات

سردار سالاری: مسئولان خدمت خالصانه به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند

پذیرش ویژه MBA و DBA دانشگاه تهران

آخرین روند تحقیق و تفحص از سازمان سنجش/ نحوه ارسال مستندات از سوی مردم

سردار فدوی: کسانی که علیه کشورخباثت می کنند باید سایه سنگین هزینه دادن را احساس کنند

ببینید | مزایای پیوستن ایران به سازمان شانگهای چیست؟

تجربیات دفاع مقدس در گام دوم انقلاب کارآیی خواهد داشت

نفس گیرترین چشم اندازها از برخورد سواحل و اقیانوسها

آیت الله محفوظی: آیت الله حسن زاده اسوه ای حسنه در حوزه های علمیه برجای گذاشت

نماینده دولت پیشین افغانستان از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل انصراف داد

توییت اعتراضی یک چهره اصولگرا به انتصابات قالیباف :«آقای رییس لطفا تجدیدنظر بفرمایید»

مراسم خاکسپاری علامه حسن زاده آملی/ پیکر علامه در خاک ایرا آرام گرفت

تدفین پیکر مطهر آیت الله حسن زاده آملی در روستای ایرا

ویدئو| اظهارات عجیب پناهیان: امیدوارم کل ماجرای کرونا یک سوءتفاهم بزرگ باشد

غدیر دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد

غدیر دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد