مطالب مرتبط:
غدیر دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد
«غدیر» دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد
«غدیر» دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد
امام جمعه ساوه: فرهنگ غدیر به گفتمان حاکم بر جامعه تبدیل شود
امام جمعه ساوه: فرهنگ غدیر به گفتمان حاکم بر جامعه تبدیل شود
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 مرداد 1400 ساعت 10:302021-07-30سياسي

غدیر دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد


ایسنا/گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به اینکه امروزه اگر آموزه غدیر را مورد توجه قرار دهیم، نقش آن در حفاظت از دین را درک می کنیم، - ایسنا/گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به اینکه امروزه اگر آموزه غدیر را مورد توجه قرار دهیم، نقش آن در حفاظت از دین را درک می کنیم، تصریح کرد: غدیر، دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد.

آیت الله رضا رمضانی در مراسم جشن عید سعید غدیر خم که در مسجد حاج سمیع رشت برگزار شد، اظهار کرد: مجالس عید غدیر باید با شکوه برگزار شود ولی شرایط اضطرار ویروس منحوس کرونا سبب شده که به کمترین ها اکتفا کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: متاسفانه ویروس کرونا، آسیب های فراوانی را به جامعه به ویژه به مراسم های مذهبی و نمازهای جمعه و جماعات وارد کرده است.

وی ضمن تبریک عید سعید غدیرخم به آیه شریفه الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی اشاره کرد و گفت: این آیه به اکمال و اتمام دین اشاره دارد یعنی اگر غدیر محقق نمی شد، دین ناقص می ماند.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه امامت و ولایت، دین را کامل می کند، تصریح کرد: اگر امامت و ولایت نباشد، دین بی روح و بدون نگهبان خواهد بود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام به عنوان نگهبان دین است، افزود: دین در 23 سال رسالت پیامبر اکرم(ص) کامل شد و اگر امامت نباشد، تمام تلاش های پیامبر(ص) از بین می رود.

وی با اشاره به اینکه دین تا زمانی که بشر وجود داشته باشد، جاوید بوده و پیامبر نیز پیامبر همه بشریت است، گفت: کفار می گفتند که بعد از رحلت پیامبر(ص)، تمام اتفاقاتی که در این 23 سال افتاد، از بین می رود ولی پیامبر با حادثه غدیر دشمنان را ناامید و مایوس کرد.

آیت الله رمضانی تصریح کرد: حکمت پیامبر اکرم(ص) به عنوان رهبر جامعه اسلامی اقتضا کرد تا تکلیف حفاظت از دین را مشخص کند و واقعه غدیر این تکلیف را مشخص نمود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)،  پیامبر اکرم(ص) را نسبت به دین از همه کس دلسوزتر دانست و افزود: بهترین کسی که دارای علم خاص و مقام عصمت است و دین باید توسط آن هدایت شود از سوی خداوند نصب و به وسیله پیامبر(ص) به مردم ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه قول معروف در روایات، حضور 18 هزار نفر در هنگام خواندن خطبه غدیر توسط پیامبر(ص) است، تصریح کرد: این سخنرانی پیامبر(ص) معمولی نیست و در مدت سه روز تک تک افراد حتی زنان می آیند و بیعت می کنند.

آیت الله رمضانی خاطرنشان کرد: در واقعه غدیر، دین می خواهد نگهبان خود را بشناسد و همانطوری که پیامبر اکرم(ص) مرجعیت دارد، امام هادی نیز باید مرجعیت علمی، معنوی و سیاسی و جمع آن مرجعیت دینی داشته باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه در واقعه غدیر به مردم اعلام شد که چه کسی مرجعیت دینی جهان اسلام، بعد از پیامبر(ص) را عهده دار می شود، اظهار کرد: غدیر اختصاص به شیعیان ندارد بلکه مربوط به همه مسلمانان است، وی با بیان اینکه مسئله غدیر، امروزه می تواند برای رشد جامعه اسلامی تاثیرگذار و نقش آفرین باشد، گفت: پیامبر اکرم(ص) بزرگترین عید امت خود را عید غدیر می داند و این حادثه باید تحلیل و بررسی شود.

آیت الله رمضانی خاطرنشان کرد: امیرالمومنین(ع) در روز غدیر به عنوان کامل ترین، زاهد ترین و شجاع ترین فرد معرفی شد تا دشمنان مایوس شوند که دیگر نمی توانند کاری کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه امروزه اگر آموزه غدیر را مورد توجه قرار دهیم، نقش آن در حفاظت از دین را درک می کنیم، تصریح کرد: غدیر، دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه جریان غدیر، دانشگاه امام صادق(ع) و امام باقر(ع) را به دنبال داشت، افزود: اگر غدیر نبود، اثری از حقیقت و روح دین و قرآن نبود چون به راحتی آن را تحریف می کنند.

آیت الله رمضانی، عدم وجود فهم درست از دین را سبب انحراف جامعه دانست و گفت: هر زمان دین اسیر اشرار و حاکمان جور شود، جامعه اسلامی ذلیل و خوار می شود؛ عزت در جامعه ای است که امام و ولی خدا در جامعه حضور داشته و حاکمیت پیدا کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امام اجازه نمی دهد که جامعه به انحراف کشیده شود، تصریح کرد: در طول تاریخ باید این امامت باشد؛ امروزه هم این رهبری و امامت به عنوان امام هادی، به دست حضرت ولی عصر(عج) است.

وی تصریح کرد: هرجا که امامت نقشش به درستی و با حضور و بیعت مردم ایفا شود، جامعه عزیز و از همه انحرافات نجات پیدا کرده و خلاص می شود.

آیت الله رمضانی ادامه داد: هر جا نائب امام حضور پیدا کرده و به نقش اجتماعی و سیاسی خود عمل نموده، دین در عرصه اجتماعی نقش ایقا کرده و حاضر می شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه یکی از درس های مهم غدیر، عدم جدایی جریان دین از سیاست است، تاکید کرد: وقتی پیامبر(ص) مردم را دعوت می کند تا با علی(ع) بیعت کنند، به دنبال این است تا عرصه اجتماعی و سیاسی دین در جامعه ظهور پیدا کند.

وی غدیر را مهمترین اجتماع مسلمانان دانست که در آن امام جامعه معرفی می شود و افزود: این حادثه وضعیت مسلمانان در آینده تاریخ بشری را مشخص کرد.

آیت الله رمضانی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، جلوه، تلالو و نمودی از جریان امامت است، تاکید کرد: همه باید قدر این انقلاب را بدانیم و گسترش و تبلیغ دین در عرصه اجتماعی باید با عدل و عدالت، ظهور پیدا کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه عدل بدون دین هم معنا ندارد و تلائم و تلازم میان دین و عدالت بسیار روشن است، خاطرنشان کرد: امروزه باید به دنبال آن باشیم که مردم در نظام اسلامی، طعم عدل را بچشند و این وعده الهی است.

وی با بیان اینکه اگر امام، حکومت حقه اش تحقق پیدا کند، مردم به امنیت و عدالت می رسند، تصریح کرد: نظام باید کارآمدی خود را نشان دهد تا به مردم فشار نیاید و احساس ناامیدی نکنند.

آیت الله رمضانی به شرایط ویژه پس از چهل و اندی سال از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سختی هایی که به مردم وارد شده را نباید توجیه کرد و جایی که کوتاهی، بی تدبیری و ناکارآمدی صورت گرفته را باید بپذیریم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در برخی از استان های کشور به شکل های مختلفی این ضعف ها وجود دارد، تصریح کرد: امروزه در مورد مشکل آب در خوزستان که با وجود همه تذکرات متخصصان به وجود آمده، باید تدبیر اساسی شود.

وی به بحث جنگ آب که توسط عده ای در جهان مطرح شده اشاره کرد و گفت: وقتی مسئله ای پیش بینی شود، می تواند پیش گیری نیز شود؛ جامعه اسلامی اگر می خواهد در همه ابعاد رشد پیدا کند، باید از علم و دانش به درستی استفاده نماید.

آیت الله رمضانی خاطرنشان کرد: در حوزه آب و برق، مشکلاتی در برخی جاها ظهور پیدا کرده و در دیگر مناطق نیز شاید بی خبر باشیم، در هر حال باید حمایت ها به شکل های مختلف انجام شود و فکری اساسی برای آن صورت گیرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اضافه کرد: امیدواریم در دولت جدید با شرایط جدید که به وجود آمده، ضمن اهتمام و کمک همه دستگاه ها، شاهد فشار بیش از این بر مردم نباشیم.

وی یکی از آموزه و پیام های غدیر را قرارگیری بهترین ها در مسئولیت ها دانست و گفت: کسی که می خواهد در استان و در جایگاه شورا، مجلس، استاندار و.

خدمت کند، باید تخصص لازم را داشته باشد.

آیت الله رمضانی با انتقاد از برخی افراد که بدون داشتن تخصص کافی برای حضور در جایگاه و پست ها ثبت نام می کنند، اظهار کرد: برخی بدون اینکه فهمی در ارتباط با مسائل شهری داشته باشند، می خواهند در مسئولیت های مرتبط با آن وارد شوند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به حدیثی از امیرالمومنین(ع) در رابطه با پذیرش مسئولیت اشاره و تاکید کرد: اگر کسی بداند که در مسئولیت فعلی اش، کسی بهتر از او است، اگر به او ندهد، خیانت کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آموزه دوم غدیر این است که مردم باید در سرنوشت خود حضور داشته باشند، تصریح کرد: این نگاه حضور مردمی در سرنوشت خود، نگاه کلامی ما و نظریه فقهی مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) و بسیاری از علما است.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه امیدوارم بارقه امید ایجاد شده، بتواند زمینه برای تحقق عدالت در جامعه را فراهم کند، تصریح کرد: پیام غدیر برای جامع امروز این است که شهرهای دور دست ما بتوانند از عدالت به معنای واقعی بهره مند شوند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه غدیر خود را در عدالت و تحقق آرمان هایی که در دین مشخص شده، نشان می دهد، خاطرنشان کرد: باید از آموزه های غدیر در زندگی خودمان بهره مند شده و استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری یک جلسه جشن و اطعام، وظیفه ما در رابطه با غدیر نیست، افزود: وظیفه داریم تا آموزه های غدیر را در خانه و جامعه و قوای سه گانه نشان دهیم و معرفی کنیم.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه جامعه زمانی غدیری می شود که این آموزه در تمام ابعاد خود را نشان دهد، تصریح کرد: تا ما غدیری نشویم، زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) فراهم نمی شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) عنوان کرد: اگر غدیری شویم، عاشورایی می شویم و اگر عاشورایی و فکر علوی و حسینی پیدا کنیم، این می تواند زمینه دولت جهانی حضرت ولی عصر(عج) را فراهم کند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: غدیر - عید سعید غدیر - عید غدیر - دبیرکل - آیت الله رضا رمضانی - ویروس منحوس کرونا - جهانی - جامعه - عید سعید غدیرخم - برگزار - مجمع - شرایط اضطرار - ویروس - مراسم - ارائه - اشاره - حفاظت - کرونا - رضا رمضانی - آیه شریفه - مورد - قرار - سعید - بشری - آیت الله - فراوانی - غدیر خم - اضطرار - رمضانی - منحوس

آخرین اخبار سرویس:
بررسی لایحه جامع پارکینگ ها در شورای شهر در آینده ای نزدیک

بازتاب سخنرانی آیت الله رییسی در رسانه های خارجی

دفاع مقدس عرصه تجلی ایستادگی و دلدادگی یک ملت بزرگ بود

کسی برای دفاع از حقوق زنان باعزت ایران اسلامی، شایسته تر از خانواده های شهدا نیست

منشأ تعلق خاطر جهادگران و رزمندگان به عمل مقدس در مساجد محلات شکل گرفته است

مدارس همدان زیباسازی شد

نیروهای مسلح وارثان شهدا هستند

مطهری: نطق رییس جمهور در سازمان ملل نطقی اصول گرایانه و اصلاح طلبانه بود

طلبه شهیدی که سردار قاآنی برای نماز جماعتش، خود را می رساند

2 استاندار جدید انتخاب شدند

خبر خوش برای شاکیان پرونده سکه ثامن / پرداخت مطالبات مالباختگان  قوت گرفت

کمک عضویت ایران در شانگ های به بازاریابی محصولات داخلی

موسوی: نیروی هوایی ارتش توانمندی مقابله با هر تهدیدی را دارد

هم زمان با آغاز هفته دفاع مقدس انجام می شود؛ تشکیل کمیته خبرنگاران و عکاسان آسیب دیده از جنگ/طراحی جایزه صلح جهانی شهید حسن باقری

سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران قزوین رسماً آغاز شد

سرپرست معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد

مصوبه ساماندهی صنعت خودرو به مجلس بازگشت

ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی افتتاح شد

آغاز اجراهای تئاتر خیابانی به مناسبت اربعین حسینی

تقدیر فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سید اقبال چاشی

هنرمندان پیشکسوت ایثارگر تجلیل شدند/ طرح چندنکته مهم درباره جنگ

غلبه بر تحریم ها نیازمند اعتماد به جوانان و ظرفیت های داخلی است

زبیب: ورود 15 میلیون دُز واکسن فردا/ هفته آینده 14 تا 16 میلیون دُز دیگر در راه است

ادامه دهنده واقعی راه شهدا باشیم

راه اندازی 20 مرکز واکسیناسیون توسط سپاه البرز با محوریت مناطق محروم

پیشروی انصارالله در مارب/ راهپیمایی در هفتمین سالروز انقلاب یمن

تکیه بر ظالمان خیری برای کشور نداشته است

گام بلند دیوان محاسبات برای آنلاین شدن «تفریغ بودجه»/ پایانی بر گزارش های تاریخ گذشته از دخل و خرج ها

امحاء لاشه یک رأس گاو در کشتارگاه گیلانغرب

آغاز به کار مدرسه دانشجویی مدیریت و حکمرانی/ برگزاری دوره آموزشی آشنایی با وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای کشور

پیام تبریک رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته دفاع مقدس

مکاتبات و فرآیندهای مرکز داوری اتاق ایران، دیجیتالی می شود

برنامه های شرکت واحد اتوبوسرانی برای هفته دفاع مقدس

آغاز ثبت نام رسانه ها برای حضور در جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان/ فراخوان انتخاب خبرنگاران نوجوان منتشر شد

برگزاری آیین تجلیل از 11 خانواده سردار سپاه که آسمانی شدند

کوهک فعال تر از گذشته خواهد شد

اجرا «راویان فتح» در منطقه گردشگری عباس آباد

میراث ضرغامی/ وزارت گردشگری در دوران جدید متحول می شود؟

گذشت ریاست جمهوری از شکایات علیه رسانه ها

گام های بلند پتروشیمی ها برای محرومیت زدایی شهرستان بندرماهشهر

واکنش رییسی به طرح رتبه بندی معلمان

حرکت بلند دیوان محاسبات برای آنلاین شدن «تفریغ بودجه»/ پایانی بر گزارش های تاریخ گذشته از دخل و خرج ها

ببینید | امکانات حیرت انگیز BMW سری شش مدل 1988

آخرین وضعیت بازگشایی مدارس ایرانی خارج از کشور

استاندار جدید بوشهر در گفت وگو با تسنیم: بر جوان گرایی مدیران تاکید دارم/ تحول در اقتصاد و اشتغال را اولویت می دهیم/ جوانان انقلابی را به کار می گیریم

تجدید میثاق مسئولان شهرستان خمین با امام و شهدا

دفتر رییس جمهوری شکایت از رسانه ها را پس گرفت

دیدار فرماندهان و افسران نیروهای مسلح با امام جمعه خرم آباد

دفاع مقدس تبلور تمام عیار افتخارات ماست

انگلیس: بازگشت آمریکا به برجام اولویت است

فرهنگ وقف را نهادینه کنیم/شناسایی 724 عالم واقف در مازندران

انگلیس: بازگشت آمریکا به برجام اولویت است

تجدید میثاق فرمانده نیروی هوایی ارتش با آرمان های امام (ره) و شهدا

کمک به 3200 یتیم و نیازمند توسط یک موقوفه فارس

نقاشی حاج قاسم سلیمانی در مرز لبان و فلسطین/ گزارش تصویری

وضعیت بازگشایی مدارس ایرانی خارج از کشور

اپل به دنبال تشخیص افسردگی با آیفون

گذشت ریاست جمهوری از شکایات علیه رسانه ها

26 مسجد و مرکز قرآنی در سه کشور تأسیس شد

طرح جدید مجلس برای مشمولان غایب خدمت سربازی

آلودگی 50 درصد پارک های همدان به انگل حیوانات/ لزوم کنترل حیوانات بی سرپرست

بررسی تمدید مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن شنبه در ستاد ملی کرونا

دیدار شهردار و رییس شورای شهر اصفهان با آیت الله ناصری

بازداشت 8 نفر در پرونده کریپتولند+ فیلم

ما باید بر روی نقشه استکبار در ایجاد تفرقه و جنگ در جهان اسلام متمرکز شویم

اعلام برنامه های کانون های مساجد فارس در هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی

مسابقه عشق ورزی رمز پیروزی رزمندگان در جنگ تحمیلی بود

پسماندهای ساختمانی معضلی پیش روی شیراز

نظارت دیوان محاسبات بر اجرای بودجه سالانه در مقاطع 2 ماهه را باید به فال نیک گرفت

تکیه بر ظالمان خیری برای این کشور نداشته است

بازگشت طرح ساماندهی صنعت خودرو از شورای نگهبان به مجلس

مظلوم نمایی زرد ظریف

سیدمهدی پناهی رژه خودرویی اقتدار نیروهای مسلح اردبیل

مصوبه ساماندهی صنعت خودرو به مجلس برمی گردد

رییس مجلس شورای اسلامی فردا به استان گیلان سفر می کند

دستور رییسی برای پرداخت مطالبات معوّقه معلمان و خسارات خشکسالی کشاورزان

معرفی چند مستند با موضوع «پشتیبانان جبهه در هشت سال دفاع مقدس»

رویکرد جدید سازمان تبلیغات قابل تقدیر است

فوری/ مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو

سخنگوی قوه قضاییه: مشایی از مرخصی برنگشته است!

تداوم تلاش پسا ترامپی کنگره آمریکا برای کاهش اختیارات رییس جمهور

رخنه در حفاظت اطلاعات برنامه هسته ای ایران طی سال های گذشته

تلاش مضاعف و صبوری توأم با بصیرت استادان در پیشبرد اهداف

نوحه خوانی انقلابی در نخستین سال های نهضت اسلامی/ روایتی از مبارزه فرهنگی حجت کسری علیه رژیم پهلوی

کمک به 3200 یتیم و نیازمند توسط یک موقوفه فارس

قدردانی فائو و آژانس از پژوهشکده کشاورزی هسته ای سازمان انرژی اتمی

اقدامات محرومیت زدایی قرارگاه کربلا در خوزستان + عکس

مرکز نوآوری های حقوقی پژوهشگاه قوه قضاییه افتتاح شد

جنگ ما جنگ فقر و غنا بود

مرکز واکسیناسیون خودرویی در کرمان راه اندازی شد

لزوم همکاری دستگاه های مربوطه برای کنترل مقوله سرقت در البرز

ملت ایران با مفاهیم عاشورایی مقاوم شده اند

برخی به دنبال وادار کردن نظام به پذیرش لوایح استعماری FATF بودند

بررسی تمدید مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن شنبه در ستاد ملی کرونا

ویژه برنامه چهل چراغ برگزار میشود/70تولید تصویری درهفته دفاع مقدس

وضعیت بازگشایی مدارس ایرانی خارج از کشور

افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون استان فارس در حرم حضرت شاهچراغ (ع) به روایت تصویر

تلاوت زیبای قرآن، مهم ترین عامل در جذب مردم به سوی آن است

مصوبه واردات خودرو به مجلس برگشت خورد

جلد یک کتاب «امید ناب» منتشر شد

غدیر دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد

غدیر دقیق ترین فهم از دین را به جامعه بشری ارائه می دهد