مطالب مرتبط:
افزایش 9 دلاری قیمت طلا در بازار های جهانی
صعود قیمت طلا، سکه و ارز/ افزایش قیمت حباب سکه
صعود قیمت طلا، سکه و ارز/ افزایش قیمت حباب سکه
سیگنال های مهم به بازار ارز/ افزایش قیمت دلار راه است؟
قیمت جهانی نفت خام رشد کرد| برنت 75 دلاری شد
-198 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 مرداد 1400 ساعت 11:252021-07-30اقتصادي

رشد قیمت ارز و اونس جهانی عامل تحریک بازار| افزایش داد و ستد طلا


در هفته جاری نوسانات افزایش قیمت ارز و اونس جهانی طلا، باعث تحریک بازار شد و دادوستد طلا را در بازار تهران تا حدودی افزایش داد.

- تهران به یک میلیون و 957 هزار تومان رسید.

نرخ ارز نیز در بازار روز پنجشنبه 7 مرداد ماه سال جاری، دلار به رقم 25 هزار و 599 تومان، یورو به قیمت 28 هزار و 837 تومان، پوند 35 هزار و 736 تومان، درهم امارات 6 هزار و 972 تومان و لیر ترکیه به 2 هزار و 990 تومان رسید.

افزایش 26 دلاری قیمت اونس جهانی طلا در هفته جاری قیمت جهانی طلا نیز صعودی شد و نسبت به هفته گذشته بیش از 26 دلار در هر اونس افزایش یافت و در پایان هفته جاری به 1821 دلار در هر اونس رسید.

در هفته جاری بازار از روز دوشنبه 4 مرداد ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز کرد اما نوسانات و افزایش قیمت دلار و سکه خرید و فروش طلا را در بازار افزایش داد در تحلیل وضعیت گفت: هر چند که در هفته جاری بازار از روز دوشنبه 4 مرداد ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز کرد اما نوسانات و افزایش قیمت دلار و سکه خرید و فروش طلا را در بازار افزایش داد.

نایب رییس اتحادیه طلا وجواهر تهران تاکید کرد: در واقع افزایش قیمت دلار و سکه عامل تحریک بازار بود تا شاهد افزاشی دادو ستد بیشتری در بازار طلا باشیم.

در اواخر هفته قیمت دلار یک هزار تومان در بازار افزایش یافت این مقام مسئول در اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه از روز دوشنبه هفته جاری تا روز پنجشنبه قیمت دلار یک هزار تومان افزایش یافت گفت: افزایش قیمت دلار به 25 هزار و 600 تومان قیمت طلا و سکه را در بازار افزایش داد و این در تحریک بازار تاثیر گذاشت و خرید و فروش را افزایش داد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به قیمت طلا در بازارهای جهانی نیز گفت: قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز به حدود 1821 دلار در هر اونس رسید و افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی سب شد که در بازار ایران نیز قیمت طلا و دلار افزایش یابد.

کشتی آرای یادآورشد: شنبه گذشته قیمت اونس جهانی طلا 1803 دلار در هر اونس بود و حتی قیمت آن به 1798 دلار نیز رسید اما به یک باره قیمت آن با 26 دلارافزایش به 1821 دلار رسید.

افزایش شدید قیمت اونس و ارز باعث شد سکه روز چهارشنبه گذشته حتی به 11 میلیون و 150 هزار تومان رسید و امروز قیمت اونس جهانی 1821 و دلار نیز به 25 هزاد ر و 600 تومان رسیده است نایب رییس اتحادیه طلا وجواهر تهران تصریح کرد: افزایش شدید قیمت اونس و ارز باعث شد سکه روز چهارشنبه گذشته حتی به 11 میلیون و 150 هزار تومان رسید و امروز قیمت اونس جهانی 1821 و دلار نیز به 25 هزاد ر و 600 تومان رسیده است.

کشتی آرای با بیان اینکه قیمت سکه امامی در اواخر روز پنجشنبه به 11 میلیون و 400 هزار تومان رسید، گفت: این مساله باعث شد که خرید و فروش طلا به مناسبت عید غدیرخم و قبل از ماه محرم مقطعی رونق بگیرد.

همچنان نوسانات قیمت ارز و طلا را در هفته آینده خواهیم داشت وی در پاسخ به سوال خبرنگار بازار مبنی بر اینکه در این شرایط وضعیت بازار طلا در هفته آینده چطور پیش بینی می کنید، گفت: با توجه به رونق مقطعی بازار در هفته جاری به نظر می رسید که همچنان نوسانات قیمت ارز و طلا را در هفته آینده خواهیم داشت و در این شرایط خرید و فروش کمی کاهش خواهد یافت، اما شاهد نوسانات قیمت ارز و طلا در هفته آینده خواهیم بود.

نایب رییس اتحادیه طلا وجواهر تهران یادآورشد: معمولا در روزهای پنجشنبه شاخص های اقتصادی در امریکا منتشر می شود و وضعیت این شاخص ها بر قیمت دلار و اونس جهانی طلا تاثیرگذار است.

یک کارشناس طلا و جواهر نیز با اشاره به سیر صعودی قیمت ارز و سکه در بازار گفت: هفته جاری در مقایسه با هفته گذشته قیمت طلا در بازار افزایش قابل توجی داشت.

هم اکنون حباب سکه امامی به حدود 329 هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی به بیش از 50 هزار تومان رسیده است و و انس جهانی نیز در هفته جاری نسبت به هفته گذشته بیش از 26 دلار در هر اونس افزایش یافت اکبر نقوی نیا افزود: هم اکنون حباب سکه امامی به حدود 329 هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی به بیش از 50 هزار تومان رسیده است و و انس جهانی نیز در هفته جاری نسبت به هفته گذشته بیش از 26 دلار در هر اونس افزایش یافت.

این کارشناس طلا و جواهر بیان کرد: پیش بینی ما است که قیمت طلا در بازارهای جهانی در روزهای آینده به روند صعودی خود هر چند اندک ادامه خواهد داد.

همزمان با افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در این باره گفت: طلا از ریسک پذیری سرمایه گذاران در آستانه نتیجه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بهره برده است و در مجموع طلا در محدوده 1790 تا 1810 دلار مانده و فاقد نیروی صعودی برای شکستن قیمت بالاتر است، اما این وضعیت ممکن است پس از اعلام نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا تغییر کند.

هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به بالاترین سطح 1835 دلار در هر اونس و یا 1775 دلار از دیدگاه فنی، روند صعودی و نزولی معاملات آتی طلای آگوست در سطح فنی کوتاه مدت قرار دارد.

هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به بالاترین سطح قیمت معاملات ماه جولای یعنی 1835 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت ها رسیدن به زیر سطح پشتیبانی فنی 1775 دلار در هر اونس است.

سطح مقاومت نخست طلا در بالاترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی 1812 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم 1825 دلار در هر اونس است در حالی که سطح پشتیبانی نخست طلا در کمترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی 1796 دلار در هر اونس و سطح پشتیبانی دوم در پایین ترین سطح قیمت معاملات هفته گذشته یعنی 1789.

10 دلار در هر اونس عنوان شده است.

قیمت طلا در ژوئن پس از این که بانک مرکزی آمریکا در پایان نشست خود لحن موافقی برای افزایش نرخهای بهره نشان داده بود، هفت درصد ریزش کرده بود که بزرگترین ریزش ماهانه در چند سال اخیر بود.

سرمایه گذاران می خواهند بدانند بانک مرکزی آمریکا در بحبوحه افزایش سریع قیمتها چگونه تعدیل سیاست انبساطی خود را آغاز خواهد کرد و چه دیدگاهی نسبت به خطر ناشی از شیوع کرونای دلتا دارد.

ادوارد مایر، تحلیلگر بازار در یادداشتی نوشت: بانک مرکزی آمریکا احتمالا نخستین دور کاهش خرید اوراق قرضه را اعلام می کند اما نرخهای بهره را تغییر نمی دهد، لذا هرگونه ریزش قیمت طلا محدود خواهد بود زیرا اقدامات مذکور پیش از این در قیمتها تاثیر خود را بر جای گذاشته است.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین دلار آمریکا از بالاترین رکورد سه ماه و نیم اخیر که هفته گذشته ثبت کرده بود، فاصله گرفت و بازارهای سهام آسیا نیز در پایینترین رکورد هفت ماه اخیر بودند.

روند نزولی معاملات آتی نقره از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است.

هدف بعدی صعودی قیمت نقره دستیابی قیمت های آتی معاملات سپتامبر به 26 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت ها رسیدن به زیر سطح حمایتی و کمترین سطح قیمت معاملات ماه مارس یعنی 23.

825 دلار در هر اونس است.

سطح مقاومت نخست نقره دستیابی به بالاترین سطح قیمت معاملات هفته گذشته یعنی 25.

535 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی 25.

805 دلار در هر اونس مشاهده شده است در حالی که سطح حمایتی نخست نقره بر روی 25 دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم بر روی کمترین سطح قیمت معاملات ماه جولای یعنی 24.

79 دلار در هر اونس قرار گرفته است.


کلید واژه ها: افزایش - بازار - تومان - اونس جهانی طلا - هزار - قیمت - هفته - افزایش قیمت - جهانی - اونس - دلار - قیمت ارز - افزایش قیمت دلار - افزایش قیمت ارز - قیمت جهانی طلا - دوشنبه - بازار تهران - درهم امارات - تهران - خرید و فروش - مرداد - قیمت جهانی - پایان هفته - قیمت دلار - لیر ترکیه - بازار روز - داد و ستد - پنجشنبه - نرخ ارز - میلیون

آخرین اخبار سرویس:
متقاضیان کمک ودیعه مسکن بخوانند

رشد عجیب اقتصادی همسایه های شمالی ایران

استخدام مهندس کامپیوتر با حقوق 7 میلیون تومانی و قرارداد 7 ساله و بیمه

زنجان در آستانه خروج از رنگ قرمز!/مدارس بدون مقدمات بازگشایی نمی شود

استخدام 3 عنوان شغلی با حقوق ثابت 7 میلیون تومانی و قرارداد 7 ساله در تهران

استخدام تکنسین و مهندس برق و الکترونیک با حقوق 7 میلیون تومانی در تهران

ساعت فوق دقیقی که می تواند به شناسایی «ماده تاریک» کمک کند

رکوردشکنی سفرهای مردم در هفته گذشته

کاهش 2 درصدی صید میگو در آب های استان بوشهر

برخورد قاطع با متعدیان به حقوق عامه/ ورود ایران به بزرگترین بازار شرق

دومین صعود متوالی دلار ایسنا

تعطیلی یا بازگشایی سالن های تیاتر، مسئله این است!

بازار جهانی نفت امروز جمعه 26 شهریور| قیمت نفت سبک ایران 72.35 دلار

قیمت بازار جهانی فلزات غیرآهنی/ امروزجمعه 26 شهریور

عبدالعزیز بوتفلیقیه درگذشت

ریزش مجدد ارزهای دیجیتالی پس از حمله لاگارد/ دوج کوین سبز ماند

استخدام نیروی انبار با بیمه تکمیلی، وعده غذایی و سرویس در دیجی کالا

اوج گرفتن تورم در کشور های اروپایی

چگونه بفهمیم چند نفر در حساب اینستاگرام ما هستند؟

وحشت بورس های جهان از تورم

عزم جدی برای تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

کاهش سن واکسیناسیون در خوزستان

کرونا و افزایش قیمت مواد اولیه قارچ را هم گران کرد

قلب اقتصاد گلستان خشک شد/ نابودی کشاورزی در خشکسالی بی سابقه

بازگشایی سامانه واکسیناسیون کرونا برای متولدین 1368 و ماقبل

پیش بینی پیام طبرسی از آینده کرونا: وضعیت آرام تری در سه چهار ماه آینده داشته باشیم

هزینه رهن و اجاره آپارتمان در مجیدآباد

استخدام کارشناس دفتر فنی با بیمه در شرکت پیمانکاری پدید در چابهار

چگونه هزینه قبض برق را 35 درصد کاهش دهیم؟

کرونا و افزایش قیمت مواد اولیه قارچ را هم گران کرد

وحشت بورس های جهان از تورم

ریزش مجدد ارزهای دیجیتالی پس از حمله لاگارد/ دوج کوین سبز ماند

دومین صعود متوالی دلار

آخرین قیمت طلا، سکه و دلار تا پیش از امروز 27 شهریور

درد کم آبی در شهرهای مرکزی/ سمنان تا عمق 350 متری هم آب ندارد+ فیلم و عکس

منفی ترین هفته بورس تابستانی

کمبود خانه برای رهن و اجاره در اهواز

کمبود خانه برای رهن و اجاره در اهواز

زندگی ایرانی در فضای مجازی

50 محدوده معدنی در خراسان رضوی احیا شد

اوج گرفتن تورم در کشورهای اروپایی

مزایده فروش دو قطعه زمین سازمان جهادکشاورزی استان تهران

آغاز تولید انبوه نمایشگر OLED توسط سامسونگ دیسپلی

ب جوشکار برق ومونتاژ کار ویک کارگر ساده نیازمندیم

دعوت بکار نیروی خدماتی

پیش بینی کارشناسان از وضعیت بورس در هفته آینده

اوج گرفتن تورم در کشورهای اروپایی

50 محدوده معدنی در خراسان رضوی احیا شد

رکوردشکنی سفرهای مردم در هفته گذشته

متولدین 1368 و ماقبل آن برای دریافت واکسن کرونا ثبت نام کنند + آدرس سامانه

ساعت فوق دقیقی که می تواند به شناسایی ماده تاریک کمک کند

رشد عجیب اقتصادی همسایه های شمالی ایران

وحید عبدی برداشت پسته از باغات ایلخچی در آذربایجان شرقی

آشفته بازار بلیت پروازهای اربعین

اعلام آمادگی ذوب آهن اصفهان برای همکاری در ساخت یک میلیون مسکن در سال توسط دولت

آب شدن 40 تا 90 درصدی قدرت خرید یارانه های معیشتی و نقدی!

بازار مسکن در شهریور هم «بی جان» است

بازگشایی سامانه واکسیناسیون کرونا برای متولدین 1368 و ماقبل

خانم و اقا جهت بسته بندی و کاردرمنزل نیازمندیم

به تعدادی بسته بند کار نیازمندیم

استخدام معمار 3D کار در یک شرکت معتبر در تهران

اینفوگرافیک | در کشورهای مختلف یک کارگر چند روز باید کار کند تا یک آیفون 13 بخرد؟

سهم آب شرب از چاه های لرستان چقدر است؟

کمبود گاز و یقه گیری سرما در فصل زمستان

پژو کمیاب وارد حراج می شود/ 505 دوکابین با ردپایی از طراح معروف ایتالیایی (+عکس)

«دروغ بزرگی» که خودشان هم باور کردند/ گروگان گیری سلامت ایرانیان به بهانه تصویب FATF

خودروی موفق آمریکایی و حضور یک مدل جدید در بازار جهانی/ فیستا 2022 با تغییرات جدید و پیشرانه کوچک!(+عکس)

فال روزانه امروز شنبه 27 شهریور 1400

آخرین قیمت خودرو امروز 27 شهریور 1400 + جدول

قیمت گوشی امروز 27 شهریور 1400

نرخ ارز آزاد امروز 27 شهریور ماه 1400 + جدول

قیمت طلا امروز 27 شهریور ماه 1400 + جدول

کسب کار خانگی، فروش ،

قیمت سکه امروز 27 شهریور ماه 1400 + جدول

خانه در کدام مناطق شرق تهران ارزان تر است؟

مظنه خرید زعفران در بازار + جدول قیمت

آغاز هفته ملی پژوهش از 20 آذر/برپایی نمایشگاه فناوری های نوپدید

تعداد دقیق یارانه بگیران در ایران اعلام شد

قیمت پراید در بازار

قیمت محصولات ایران خودرو امروز 1400/6/26

بازار جهانی نفت امروز جمعه 26 شهریور| قیمت نفت سبک ایران 72.35 دلار

نیازمند نیرو آقا ترجیحا جوان نیازمندیم

کارگر ساده

افکار ضدتوسعه در حاکمان ما چرا ریشه دار است؟

تا اواخر آبان افراد بالای 18 سال واکسینه می شوند

آینده بازار خودرو در صورت آزادسازی واردات خودرو

وعده وزیر صمت درباره کاهش قیمت لبنیات

آیا ارتباط دلار و قیمت فولاد در بورس کالا قطع خواهد شد؟

درخواست مردم الیگودرز؛ سرعت گرفتن طرح های راه سازی

معضلی به نام کمبود نقدینگی در افغانستان

دستور تخلیه و ترخیص کالای لنج داران بنادر سه گانه آبادان صادر شد

فروش اقساطی خودرو برای بازنشستگان؛ جدول شرایط و قیمت

استخدام کارشناس توسعه منابع انسانی در شرکت پرشیا خودرو از البرز

چگونه هزینه قبض برق را 35 درصد کاهش دهیم؟

آخرین تغییرات قیمتی در بازار خودروهای داخلی و خارجی

نخست وزیر هند خواستار افزایش تجارت آسیا از طریق بندر چابهار ایران شد

چرا طلای جهانی ارزان شد؟

دستور وزیر نفت برای تخصیص 780 میلیارد تومان به منظور اجرای پروژه های خوزستان

نکاتی برای خرید نوشت افزار در آستانه سال تحصیلی جدید

وجود 1352 حلقه چاه آب غیر مجاز در لرستان

رشد قیمت ارز و اونس جهانی عامل تحریک بازار| افزایش داد و ستد طلا

رشد قیمت ارز و اونس جهانی عامل تحریک بازار| افزایش داد و ستد طلا