مطالب مرتبط:
5 روز مانده به پایان دولت روحانی / آخرین موضع گیری ها و اقدامات دولتمردان تدبیر و امید
روحانی: کار هایی بود که نتوانستیم در این دولت انجام دهیم
حاجی دلیگانی: مردم هزینه اعتماد دولت به غرب را دادند / روحانی باید پاسخگو باشد
کدام لوایح دولت روحانی به تصویب نرسیده است؟
اعتماد به غرب بی ثمر است/ مشکلات کشور حاصل رویکرد اشتباه دولت روحانی است
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 مرداد 1400 ساعت 09:552021-07-30سياسي

شباهت «تقریبا هیچ» دیدار آخر دولت روحانی با دیدار آخر دولت های پیشین/ وقتی دولت تدبیر و امید به جای الگو، «عبرت» می شود


دولت تدبیر و امید در نگاه مردم، صاحبنظران و رهبر معظم انقلاب ضعیف ترین و ناکارآمدترین دولت است.

در حالی که رهبر انقلاب ویژگی های مثبت دولت های پیشین را الگویی برای سایر دولت ها می دانستند، - گروه سیاسی خبرگزاری فارس: آمارها و اطلاعات یکی از مولفه های ارزیابی عملکرد دولت ها در 40سال اخیر بوده است و هرکسی به ویژه در شاخص های اقتصادی موفق تر بوده، با رضایت مردم مواجه شده است و به تبع آن رضایت رهبر انقلاب را نیز در پی داشته است.

جلسات آخر ایشان با دولت ها مهمترین تریبونی است که همواره ایشان صریح ترین ارزیابی خود را از عملکرد دولت و رییس جمهور بیان کرده است.

آخرین جلسه دولت هاشمی رفسنجانی با رهبر انقلاب نهم مردادماه 76 آخرین جلسه رهبر انقلاب با دولت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی که به دولت سازندگی معروف شد برگزار شد.

نقطه مشخصه این دیدار تعریف های بارز ایشان از عملکرد شخص رییس جمهور است و البته در ادامه تعاریفی نیز از دولتی به عمل می آورند که مسئولیت ساماندهی اوضاع کشور پس از 8 سال جنگ سخت را بر عهده داشت.

    ایشان در تعریف از شخص هاشمی رفسنجانی می گویند: امیدواریم که ان شاءاللَّه خداوند متعال، جناب آقای هاشمی و آقایان محترم - همکاران گرامی ایشان - را مشمول اجرهای وافر خودش قرار دهد.

بنده هم وظیفه اخلاقی میدانم که احساس خودم را نسبت به جنابعالی - جناب آقای هاشمی - و همکارانتان عرض کنم .

در ادامه اما رهبر انقلاب با تعریف از عملکرد دولت های پنجم و ششم می فرمایند: این دوره هشت ساله، برای کشور، یک دوره بسیار پرکار و پر تلاش و پر عاید و حقیقتاً دوره بازسازی بود.

بازسازی برای ما یک آرزو بود .

من به شما به خاطر این زحمت هشت ساله، خسته نباشید عرض می کنم.

همچنین به همه برادرانی که در دولت شما هستند و بودند ـ بعضی هم بودند و در خلال این مدّت رفته اند ـ خسته نباشید عرض میکنم.

در همه زمینه ها خیلی زحمت کشیدید، خیلی کار کردید و حقیقتاً کشور را پیش آوردید .

ایشان در عین حال می افزایند: من نمی خواهم بگویم که همه آرزوهای ما برآورده شده است.

از قبیل مسائل مربوط به عدالت اجتماعی و مسائل مربوط به قشرهای گوناگون، کارهای زیادی وجود دارد که بایستی به مرور انجام گیرد و ان شاءاللَّه دولتهای بعدی آنها را انجام خواهند داد؛ ولی آنچه که بر عهده این دولت بود و در طول هشت سال در زمینه بازسازی میتوانست انجام بگیرد، بحمداللَّه به بهترین وجهی انجام گرفته است.

خداوند ان شاءاللَّه به همه شما اجر دهد و از شما راضی باشد و به این تلاشی که کردید و به نتایج کارتان، برکت دهد، که بتواند زمینه خوبی" برای کارهای بعدی باشد .

اما دوباره با تعریف از هاشمی رفسنجانی می فرمایند: بخش قابل توجّهی از این (موفقیت)، به خصوصیّات شخصِ آقای هاشمی برمیگردد؛ یعنی واقعاً برخی از خصوصیات در ایشان هست که تأثیر تام و تمامی در این موفّقیتها داشته؛ از قبیل برخورداری ایشان از روحیه کار ـ پرکاری ـ روحیه ابتکار و نوآوری و ورود در میدانهای جدید و ناپیموده، همّت بلند در امر سازندگی و نترسیدن از طرحهای بزرگ و اقدام کردن شجاعانه در مورد کارهای بزرگ، شیوه مدیریّت باز که در ایشان وجود داشت و این به همکاران ایشان امکان میداد که ابتکار و تلاش خودشان را به کار بیندازند و از آن استفاده کنند .

آخرین دیدار دولت سید محمد خاتمی با مقام معظم رهبری آخرین دیدار مقام معظم رهبری با دولت محمد خاتمی اما 10 مردادماه 84 شکل گرفت.

ایشان ابتدای این جلسه را نیز با تشکر از دولت های هفتم و هشتم و دولتمردان آن بخصوص محمد خاتمی شروع کرده و می گویند: اساس این جلسه برای این است که من از برادران و خواهران عزیز قلباً تشکر کنم و به خاطر خدماتتان و زحماتی که کشیدید و تلاشهایی که انجام دادید، چه از شخص جناب آقای خاتمی و چه از شما دوستان، صمیمانه سپاسگزاری کنم .

    ایشان اما در بخش دیگری از بیانات خود دوباره از عملکرد خاتمی تقدیر کرده و می فرمایند:  من به سهم خودم ـ آن مقداری که شاهد تلاش های شما بودم ـ از شما تشکر می کنم.

در سالهای گذشته من شاهد تلاش پُرحجم و جدی جناب آقای خاتمی و شما برادران و خواهران در همه ی زمینه ها بودم؛ این چیزی است که ما باید آن را" نعمت بزرگی از نعم الهی بدانیم.

شما در این مدت کار سخت و تلاش متراکمی را انجام دادید و بحمداللَّه به توفیقات زیادی هم رسیدید .

ایشان در زمینه عملکرد این دولت نیز می افزایند: امروز، هم در زمینه ی صنعت، هم در زمینه ی کشاورزی، هم در زمینه ی علم و فناوری، هم در زمینه های گوناگونِ خدمات، ما پیشرفت های بسیار چشمگیر و زیادی داریم؛ اینها برای این کشور و این ملت خواهد ماند و از حافظه ی این ملت زدوده نخواهد شد.

همه ی شما برادران و خواهرانی که در این کارها سهیم یا مؤثر یا مؤسس بودید، یقیناً در اجر و پاداش این تلاشها سهیم هستید .

رهبر انقلاب همچنین با تقدیر از تلاش های دولت اصلاحات در روزهای پایانی خود نیز بیان می کنند: خوشبختانه دولت شما در ماه های آخر دچار رکود نشد ـ ما این را شاهد هستیم ـ تا روزهای آخر کار کردید؛ و این جای تشکر و قدردانی دارد.

علاوه بر این که لازم است از زحمات شما در طول سالهای متمادی تشکر و قدردانی کنم، این را هم بخصوص لازم است بگویم و ذکر کنم که شما کار را ادامه دادید و پیش بردید.

در روزهای آخر و هفته های آخر، کارهای خوبی در بخش های مختلف انجام گرفت، که نشان دهنده ی زنده بودن دولت بود.

امیدواریم همیشه همین طور باشد .

آخرین نشست دولت محمود احمدی نژاد با رهبر معظم انقلاب 23 تیرماه 1392 آخرین دیدار رهبر انقلاب با دولت احمدی نژاد برگزار شد.

در این دیدار نیز رهبر انقلاب تعاریف زیادی را در مورد دستاوردها و عملکردهای خوب دولت نهم" و دهم بیان می کنند با این تفاوت که از رییس این دولت تعریف خاصی نمی کنند.

      ایشان در این دیدار می فرمایند: آنچه که من امروز باید به دوستان عرض کنم، در درجه ی اول خداقوّتی است؛ ان شاءالله که خسته نباشید.

هشت سال کار کردید، تلاش کردید، کارهای خوبی انجام گرفت، تحمل زحمات کار شبانه روزی را شماها نشان دادید؛ یعنی دیده شد، احساس شد، همه فهمیدند که رییس جمهور محترم و همکارانشان در دولت حجم کارشان بسیار بالا و پرشتاب نسبت به همه ی دوره های دیگر بود و هست؛ این نقطه ی برجسته ای است که نباید این را نادیده گرفت.

همه ی کسانی که میخواهند درباره ی دولتها، درباره ی کابینه ها، درباره ی رؤسای جمهور قضاوت کنند - چه پیش خودشان، چه در منظر عموم - و نظری بدهند، خوب است به این نکته هم توجه کنند: حجم کار بالا و تلاش خستگی ناپذیر و اعراض از آسایشها و آسودگی ها و امتیازاتی که معمولاً مسئولان کشورها در دنیا دارند؛ استراحت میکنند، تفریح میروند، امتیاز میگیرند؛ اینها را نخواستن، ندیدن، طلب نکردن، امتیاز بزرگی است که این دولت بحمدالله از این امتیاز برخوردار بود.

ایشان در جملاتی می فرمانید: یک نکته ی دیگر هم که در مورد این دولت در طول این هشت سال مورد نظرم بود و بارها هم به آن اشاره کردم، این است که این دولت بحمدالله توانست شعارهای انقلاب را سر دست بگیرد و به آنها افتخار کند و آنها را در جامعه مطرح کند .

آخرین دیدار دولت تدبیر و امید" با مقام معظم رهبری ششم مردادماه 1400 رهبر انقلاب طبق سنت همیشگی پایان کار همه دولت ها، دولتمردان دولت دوازدهم را به حضور پذیرفته و بیاناتی را خطاب به آن ها اظهار داشتند اما با دو تفاوت با سه دیدار آخر دولت های قبل و آن اینکه ایشان در این دیدار نه از شخص رییس جمهور و نه کلیت دولت تعریف و تمجیدی نکردند که حائز اهمیت است.

    ایشان در همان صحبت های ابتدایی شان بیان داشتند: عملکرد دولت آقای روحانی در بخش های مختلف یکسان نبوده است، در برخی موارد بر طبق انتظارات بود اما در برخی موارد اینگونه نبود.

حضرت آیت الله خامنه ای لزوم استفاده از تجربه های دولت های یازدهم و دوازدهم در آینده را خاطرنشان کردند و افزودند: یک تجربه بسیار مهم در این دوران عبارت است از بی اعتمادی به غرب که آیندگان باید از آن استفاده کنند.

ایشان گفتند: در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی دهد و آنها کمک نمی کنند و هرجا که بتوانند ضربه خواهند زد و اگر جایی هم ضربه نمی زنند به این دلیل است که نمی توانند.

 مطلقاً نباید برنامه های داخلی را به همراهی غرب منوط کرد زیرا حتماً شکست خواهد خورد.

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به رییس جمهور و اعضای دولت افزودند: هر جا که کارها را منوط به غرب و مذاکره با آن و آمریکا کردید ناموفق بودید و هر جا که بدون اعتماد به غرب، حرکت و از آنها قطع امید کردید موفق بودید و پیش رفتید.

ایشان به مذاکرات اخیر وین نیز اشاره کردند و ضمن ابراز رضایت از زحمات دیپلماتها و عملکرد خوب بعضی از آنها در این مذاکرات، گفتند: آمریکایی ها در این مذاکرات، بر سر موضع عنادآمیز خود محکم ایستادند و یک قدم هم جلو نیامدند.

این بیانات را اگر در کنار همه شاخص های غیر رضایت بخش دولت کنونی در حوزه های اقتصادی فر هنگی و سیاست خارجی قرار دهیم، موید آن است که دولت تدبیر و امید در نگاه مردم، صاحبنظران و رهبر معظم انقلاب ضعیف ترین و ناکارآمدترین دولت است.

در حالی که رهبر انقلاب یکی از خصوصیت های مثبت دولت های پیشین را الگویی برای سایر دولت ها می دانستند، اعتماد این دولت به غرب را تجربه یا به عبارتی عبرت آیندگان از این دولت قلمداد کردند.

   انتهای پیام/
کلید واژه ها: دولت - رهبر انقلاب - دولت ها - دولت تدبیر و امید - انقلاب - هاشمی رفسنجانی - آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی - تدبیر و امید - عملکرد دولت - رهبر - دولت تدبیر - اکبر هاشمی رفسنجانی - رفسنجانی - شاخص های اقتصادی - رهبر معظم انقلاب - ارزیابی - ارزیابی عملکرد - ویژگی های مثبت - عملکرد - برگزار - دولت سازندگی - دولت روحانی - هاشمی - رضایت - دیدار - ایشان - پیشین - تدبیر - آخرین - اکبر هاشمی

آخرین اخبار سرویس:
چه کسی جانشین مِرکل خواهد شد؟

کیهان از حرف خود برگشت: قصد توهین به عراقچی را نداشتیم!

ترک فعل دولت روحانی زیر ذره بین مجلس

علامه حسن زاده آملی دار فانی را وداع گفت

حمله توییتری از بهارستان به باکو

از تداوم پویش های مهربانی تا اهدای جهیزیه به نوعروسان در دودانگه ساری

حمله توییتری از بهارستان به باکو

چرا جبهه اصلاحات پذیرای اصولگرایان است؟

طرح جدید مجلس برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان

کیهان: قصد اهانت به عراقچی را نداشتیم/ یک تار موی تیم مذاکره برجام را با وندی شرمن عوض نمی کنیم

چرا جبهه اصلاحات پذیرای اصولگرایان است؟

برق و گاز را چطور نجات دهیم؟

عکس/ عیادت رهبر معظم انقلاب از آیت الله حسن زاده آملی در سال 91

واکنش دیپلمات روس درباره احتمال تاخیر در ازسرگیری مذاکرات برجام

صفحه اول روزنامه های یکشنبه4مهر1400

 اجرای بزرگترین رزم نمایش دفاع مقدس

دولت روحانی، مردم را از دست داده بود

حسن روحانی هرگز اصلاح طلب نبوده و نخواهد بود

موافقت رهبر انقلاب با درخواست «در حکم شهید» تلقی شدن نوجوان فداکار ایذه ای

ماجرای بارداری عجیب زن بدون رابطه با هیچ مردی!

رابطه حاکم و مردم یک رابطه برادرانه است، رابطه دوستانه است

وقتی لاک پشت ها مرده به سواحل ایران می رسند/ تورهای ماهیگیری صیاد لاک پشت های دریایی (فیلم)

جمع آوری امضاء از شهروندان بستری نو در مشارکت/ نقش پلتفرم­ های مجازی مشارکت در رابطه بین حاکمیت و مردم چیست؟

شکایت از وزیر کشور به دلیل صدور حکم زاکانی

عکس/ تزریق واکسن کرونا توسط دکتر زاکانی

عکس/ گفتگوی یک دانش آموز با رییس جمهور

پایان رایزنی های فشرده دیپلماتیک؛ امیرعبداللهیان نیویورک را ترک کرد

آن سوی ماجرای یک انتخابات/ پشت پا به شغل دائم برای تکیه سه ساله به صندلی ساختمان سفید!+اسامی کاندیداها

خاکسپاری پیکر مرحوم علامه حسن زاده آملی در روستای ایرا

آن سوی ماجرای یک انتخابات!/ پشت پا به شغل سی ساله برای تکیه سه ساله به صندلی ساختمان سفید!+اسامی کاندیداها

کارآفرینی بانوی مددجوی اصفهانی و کارواشی که برای 4 نفر اشتغال ایجاد کرد

حدیث روز | قابل توجه مسئولان

تشییع پیکر علامه حسن زاده آملی در روز اربعین

آیت الله سید مرتضی مرتضوی حسینی لنگرودی که بود؟

روایت متفاوت دعایی از چگونگی شکل گیری جنگ ایران و عراق

نقره داغ دوشغله ها در انتخابات نظام مهندسی

تفسیر امام از جمله کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا

امیرعبداللهیان نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد

بررسی همکاری وزارت ارشاد و ارتش

ابطحی به سانسورکنندگان نام آیت الله هاشمی: نوبت خودتان هم می رسد!

عکس/ عیادت رهبر انقلاب از مرحوم آیت الله حسن زاده آملی

دل نوشته محمود کریمی برای قهرمان علی لندی

یمن: صنعاء از تلاش های صادقانه برای تحقق صلح استقبال می کند

آیا همکاری ایران و آژانس در شروع مذاکرات برجامی موثر است؟

عکس/ علامه حسن زاده آملی در جبهه

طرح الزام به ثبت رسمی مالکیت برخی افراد را به خطر می اندازد/ سامانه ثبت ادعا می تواند تبدیل به ابزاری برای باج گیری شود

روایتی تکان دهنده از سانسورشده های جنگ در«حوض خون»

موافقت امام خامنه ای با شهید تلقی شدن علی لندی

بیانیه مهم احمد مسعود

فال حافظ / شکفته شد گل حمرا و گشت بلبل مست

مراسم وداع با پیکر علامه حسن زاده آملی در روز اربعین برگزار می شود

تاکید سفیر ایران در آذربایجان بر روابط مستحکم دو کشور

تشکر محسن رضایی از رهبر انقلاب

فراخوان مقاله همایش ملی بزرگداشت آیت الله کوهستانی منتشر شد

راه اندازی 62 سامانه مرتبط با فناوری در دستگاه قضایی

عکس لورفته از فریبا نادری و همسرش

مجلس نمایندگان آمریکا چند طرح ضد ایرانی تصویب کرد

علم الهدی: اگر همسایه ولایتمدار نیست، با او رابطه برقرار نکنید

وزیر کشور با امام جمعه بوشهر دیدار کرد

تصویری از عیادت رهبر انقلاب از مرحوم آیت الله حسن زاده آملی

پیام جامعه روحانیت مبارز در پی درگذشت آیت الله حسن زاده آملی

دو لبه قیچی برجامی ایران و آمریکا

روزنامه های یکشنبه 4 مهر 1400

تدارک شبکه دو سیما برای اربعین حسینی

گیر و گور مشکلات جوانان؛ مقصر را پیدا کنید

اعلام یک هفته عزای عمومی در آمل

100 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری

اگر با اخاذی در فضای مجازی مواجه شدیم، چگونه رفتار کنیم؟+فیلم

تغییر چهره اساسی نازنین بیاتی سوژه شد/عکس

دیدار امیرعبداللهیان با اعضای دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن

برگزاری اولین رویداد هفتگی برای شبکه سازی در حوزه انرژی در کشور

یک تیر و دو نشانِ موشک های نقطه زن سپاه

دلایل غیر منطقی ازدواج نکردن

توضیحات امام جمعه آمل درباره مصوبات ستاد ارتحال علامه حسن زاده

یک هفته عزای عمومی در آمل | مراسم وداع با پیکر علامه حسن زاده دوشنبه برگزار می شود

تغییر چهره اساسی نازنین بیاتی سوژه شد/عکس

تعبیر دیدن آب در خواب

پرسش و پاسخ فارس با نماینده مجلس/ از مشکلات اردل تا انتقاد از وضعیت جاده شهرکرد شلمزار

⚫️ حسن زاده مسافرت کرد ⚫️ گفتاری از علامه: آقایان داریم خداحافظی می کنیم

علامه حسن زاده آملی به ملکوت اعلی پیوست + زمان مراسم تشییع

غرفه بانوان طلبه زابلی در نمایشگاه دفاع مقدس برپا شد

تشکیل کمیته بررسی فوت امیرحسین حاتمی در زندان

علامه حسن زاده آملی به لقاءالله پیوست

مراسم واع با پیکر علامه حسن زاده آملی در روز اربعین برگزار می شود/ اعلام یک هفته عزای عمومی

یک هفته عزای عمومی در آمل | مراسم وداع با پیکر علامه حسن زاده دوشنبه برگزار می شود

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: ایران به پای میز مذاکره در وین بازخواهد گشت

امیرعبداللهیان: آماده گفت وگوهای نتیجه محور هستیم/ ایران توازن را در سیاست خارجی خود حفظ خواهد کرد

آیا انتصابات ضرغامی هم سو با وعده های اوست؟

مردم به شایعات توجه نکنند؛ مرزهای زمینی بسته است

راه اندازی پویش 10+1 در خوزستان

هشدار یک مقام روس در مورد خطر تاخیر بیشتر در آغاز مذاکرات

احتمال تغییر زمان تشییع علامه «حسن زاده آملی»/ دوشنبه مراسم وداع برگزار می شود

پیکر مطهر علامه حسن زاده آملی در روز اربعین تشییع می شود

پول ملی گرفتار سرطان نقدینگی /به سوی پایتخت عشق /دوران عملگرایی در سیاست خارجی

جرم توهین و مجازات آن

جانشین مرکل چه کسی خواهد بود

100 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری

شکایت از وزیر کشور به خاطر حکم زاکانی

اقدام شیطانی با 5 دانش آموز در اهر روز اول مهر ! / متهم معلم است

ستاد ارتحال علامه حسن زاده برای آمل یک هفته عزای عمومی اعلام کرد

شباهت «تقریبا هیچ» دیدار آخر دولت روحانی با دیدار آخر دولت های پیشین/ وقتی دولت تدبیر و امید به جای الگو، «عبرت» می شود

شباهت «تقریبا هیچ» دیدار آخر دولت روحانی با دیدار آخر دولت های پیشین/ وقتی دولت تدبیر و امید به جای الگو، «عبرت» می شود