مطالب مرتبط:
محتشمی پور؛ بخشی از تاریخ پر افتخار معاصر
محتشمی پور همواره بر اساس اعتقادات دینی خود عمل می کرد
محتشمی پور؛ مرد سیاست و میدان
دمشق دخالت ترکیه در امور داخلی تونس را به شدت محکوم کرد
مهدی رحمتی: 15 سال است که خادم امام رضا (ع) هستم
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 مرداد 1400 ساعت 02:302021-07-29سياسي

رضا اردکانیان: سبک مدیریتی محتشمی پور شایسته سالاری بود/ شدت و غلظت تقسیم بندی ها امروز وجود نداشت


آقای محتشمی پور همواره در پی آن بودند که چه کسی می تواند کار را با کیفیت بهتری انجام دهد، نه اینکه چه کسی صددرصد از من تبعیت می کند یا اینکه قد او از من کوتاه تر باشد تا من بتوانم بر او اعمال مدیریت کنم.

- پایگاه خبری جماران: دوره وزارت کشور مرحوم محتشمی پور که سال های 64 تا 68 را شامل می شد، یکی از حساس ترین دوره های کاری این وزارتخانه محسوب می گردد.

دوره ای که با اوجگیری جنگ همراه بود و وزارت کشوری که هم مسئولیت امور شهرها را به عهده داشت، هم باید نیازهای جنگ را تامین می کرد، هم امنیت کشور و هم خدمات شهری شهرها را تامین.

اما دشواری این دوره فقط این ها نبود.

در فروردین 68، انتخابات مجلس سوم به عنوان یکی از بحث برانگیزترین انتخابات ها در دوره وزارت کشور محتشمی پور برگزار شد، 2 ماه بعد، یعنی در خرداد 68 با رحلت بنیانگذار انقلاب، آیت الله خامنه ای از سوی مجلس خبرگان به عنوان رهبر انتخاب شدند، در این دوره قانون اساسی بازنگری و رفراندوم آن برگزار شد و سپس آیت الله هاشمی رفسنجانی که تا آن زمان رییس مجلس بود، به عنوان رییس جمهور انتخاب شد و دولت بعدی را تشکیل داد.

همه این وقایع مهم، حساس و سرنوشت ساز برای جمهوری اسلامی ایران، در دوره مدیریت مرحوم محتشمی پور در وزارت کشور اتفاق افتاد که دستکم مسئولیت برگزاری انتخابات را برعهدده داشت.

بنابراین می توان پرسید این دوره 4 ساله چطور سپری شد؟ رضا اردکانیان، وزیر نیرو در دولت دوازدهم، ابتدا رییس دفتر وزیر کشور و سپس معاون عمرانی مرحوم محتشمی پور بود.

او تصویر روشنی از خصلت های فردی و منش مدیریتی محتشمی پور ارائه می دهد، منشی که باعث شد ارتباط و تماس او با مرحوم محتشمی پور تا این اواخر هم برقرار بماند.

اردکانیان به نقاط عطف و حساس مورد اشاره، نکته دیگری را نیز اضافه می کند: پذیرش قطعنامه 598 و اینکه حتی استانداران نیز آمادگی روحی و فکری لازم برای پذیرش این تصمیم سرنوشت ساز را نداشتند.

رضا اردکانیان این گفت و گو را با بیان ذکر این جمله به پایان برد، جمله ای که از قدرشناسی وزیر نیروی دولت دوازدهم نسبت به رییس و رفیق سال های دور او حکایت دارد: اینجا فرصتی شد تا من به برخی از خاطرات خود از مرحوم محتشمی پور بپردازم.

برای ایشان رحمت الهی، برای خانواده محترم شان صبر و برای نور چشمان شان سلامتی و برای همه دوستداران انقلاب، توفیق قدردانی از فرصت خدمت به مردم را مسالت کنم.

این گفت و گو را بخوانید.

سال 64 همزمان با انتخاب مرحوم محتشمی پور به عنوان وزیر کشور، شما هم به عنوان رییس دفتر ایشان انتخاب شدید.

علت این انتخاب چه بود و سابقه آشنایی شما با ایشان به کجا می رسید؟ من سال 55 در دانشگاهی که امروز صنعتی شریف نامیده می شود، قبول شدم.

از دوران تحصیل در دانشگاه دوستانی داشتم و دارم که با آنان مانوس بودم.

در کوران انقلاب و سال های نخست پس از انقلاب، فعالیت خود را در وزارت نیرو به همراه شهید عباسپور آغاز کردم.

این شهید نیز از دانشگاه به وزارت نیرو رفته بود که این انتقال در کابینه شورای انقلاب اتفاق افتاد.

پس از شهادت شهید عباسپور، من به جهادسازندگی و جاهای دیگر رفتم.

در این دوره به دلیل انقلاب فرهنگی، فرایند تکمیل تحصیلات من به تعویق افتاد تا سرانجام در سال 62 فارغ التحصیل شدم.

بعد از آن هم به دلیل تنهایی مادر به یزد رفتم و به حکم قانون و به عنوان کفیل مادر، از خدمت سربازی معاف شدم.

بنابراین باید یزد و در کنار مادر می ماندم.

به همین دلیل مدتی در صداوسیمای مرکز یزد و مدتی دیگر نیز در استانداری یزد به عنون مشاور فنی استاندار، مرحوم سیدمرتضی فتاح، خدمت کردم.

این دوره با دوران وزارت کشور جناب آقای ناطق نوری همزمان بود.

پس از پایان وزارت جناب آقای ناطق نوری و آغاز وزارت مرحوم آقای محتشمی پور، یکی از دوستان که دوست مشترک من و مرحوم محتشمی پور بود، از من خواست چند ماهی به تهران بیایم و به آقای محتشمی پور کمک کنم.

بحث این دوست من، از این قرار بود که آقای محتشمی پور سال ها در مقام سفیر ایران در کشور سوریه بودند و اکنون هم قرار بود که وزارت کشور را مدیریت کنند، علاوه بر این شرایط، ساختار وزارت کشور هم به گونه ای است که دفتر وزیر جای مهم و حساسی محسوب می شود.

به این دلیل دفتر وزیر جای مهمی بود که ارتباط همه استانداران با وزیر از سوی رییس دفتر برقرار و هماهنگ می شد، به نوعی می توان گفت که از دریچه این سمت بود که کارها در وزارت کشور توزیع می شد.

توجیهاتی از این دست، باعث شد من، که تازه ازدواج کرده بودم، از یزد به تهران بیایم تا چند ماهی به عنوان رییس دفتر وزیر کشور فعالیت کنم.

اما این چندماه، به درازا کشید و پس از آنکه کار را با جناب آقای محتشمی پور به عنوان مسئول دفتر ایشان آغاز کردم، بعدها به عنوان مشاور فنی وزیر هم منصوب شدم.

ذکر این نکته ضروری است که تا پیش از این، من و ایشان هیچ شناختی از هم نداشتیم.

اما این نکته در درجه چندم اهمیت قرار داشت، زیرا در آن سال ها، آنچه اهمیت داشت، برخورداری از نگاه های مشترک و دلبستگی های مشترک بود که یکی از مهم ترین و اساسی ترین اشتراک ها، دلبستگی به انقلاب، دلبستگی به اصول انقلاب و دلدادگی به امام(ره) بود.

انتخاب آقای محتشمی پور به عنوان وزیر کشور هم به علت قرابت فکری و سیاسی بود که با نخست وزیر وقت داشتند و هم به دلیل نزدیکی به بیت امام(ره).

به ویژه اینکه در آن زمان با خروج آقایان عسگراولادی و ناطق نوری از دولت آقای موسوی، فضای سیاسی کشور نیز به نحوی قطبی شده بود.

در این شرایط، چگونه کسی به عنوان رییس دفتر وزیر انتخاب می شود که وزیر از قبل شناختی از او ندارد؟ این انتخاب کاملا سیاسی بود، اما نکته اینجا است که وقتی می خواهیم مقوله یا حوزه سیاست را در آن دوره زمانی بررسی و تبیین کنیم، باید به این واقعیت توجه داشته باشیم که برای انتخاب همکار یا در اینجا رییس دفتر، نیازی نبود که حتما از قبل، کسی را سال های سال بشناسید یا اینکه در مسجد و دانشگاه باهم بوده باشید، بلکه صرفا می بایست بدانید که بر سر اصول و نقاط مهم فکری و ذهنی، قرابت و نزدیکی وجود دارد.

بنابراین اگر تشخیص داده می شد که چنین قرابت فکری و سیاسی بر سر اصول و ارزش ها وجود دارد، درست مانند این بود که سال های سال با هم زندگی کرده اید.

دوستان مشترک من و ایشان، این نقش را ایفا کردند، یعنی این قرابت فکری را تشخیص دادند.

ضمن اینکه پس از آغاز همکاری، هر روز که با هم کار می کردیم، این ارتباط قوی تر می شد.

به طور خلاصه، داستان و فضای آن سال ها با داستان و فضای این روزها بسیار تفاوت داشت.

آقای محتشمی پور در سال های قبل از انقلاب درگیر فعالیت های مبارزاتی بود و پس از انقلاب هم نزدیک به 4 سال سفیر ایران در سوریه بودند که یکی از برنامه های ایشان در این سمت، ارتباط و سازماندهی نیروهای محور مقاومت بود.

باوجود این سابقه، در وزارت کشور، به لحاظ تشکیلاتی و مدیریتی، ایشان را چگونه مدیری دیدید؟ بگذارید خاطره ای را نقل کنم تا طی آن نوع برخورد جناب آقای محشتمی پور با مسائل و افراد مشخص شود، خاطره ای که تاحدود زیادی مشی مدیریتی ایشان را نیز نشان خواهد داد.

در آن زمان، وزیر کشور تغییر کرده بود، لذا طبیعی می نمود که به دنبال تغییر وزیر، استانداران یا برخی از معاونان وزیر کشور هم یکی پس از دیگری تغییر کنند.

اما برخلاف این تلقی امروزی، برخی از این مدیران که برحسسب ظاهر و حتی به واقع، معاونان جناب آقای ناطق نوری بودند، یا تعدادی از استانداران که در دوره قبل منصوب شده بودند، در این دوره هم در سمت های خود باقی ماندند و به فعالیت خود ادامه دادند.

به عنوان مثال مرحوم مجدآرا که معاون عمرانی وزیر کشور در زمان آقای ناطق نوری بودند و بعد هم نماینده بابلسر و فریدونکنار شدند و بعد جناب آقای موسی رضا، از جمله چهره هایی بودند که به کار خود ادامه دادند.

من به عنوان مسئول دفتر ایشان شاهد بودم که گاه، همکاران جدید ما، می آمدند و از نوع رفتار برخی از استاندارانی که از دوره قبل مانده و تغییر نکرده بودند، گله هایی را مطرح می کردند.

به عنوان مثال می گفتند آقای وزیر کشور، شما این قاعده را گذاشتید که اگر قرار است فرماندار یا بخشداری جابجا شود، باید با هماهنگی ستاد وزارت کشور باشد، اما فلان استاندار راسا و بدون هماهنگی با ستاد وزارت کشور این کار را کرده است و این، تضعیف ستاد است و باید برخوردی صورت بگیرد.

مسائلی از این دست را با آقای محتشمی پور مطرح می کردند.

در مواردی هم برخی، این دغدغه ها را با من مطرح می کردند تا من به مرحوم محتشمی پور به عنوان وزیر کشور منتقل کنم.

یادم هست که در همان ایام، مرحوم آقای محتشمی پور به من گفتند که فلانی، شما فکر می کنید دوستانی که می آیند و گله می کنند، من متوجه مسائل نمی شوم که مثلا رفتار فلان همکار به چه صورتی است؟ متوجه می شوم، اما کارکردن با آدم های قوی، هزینه دادن هم دارد و باید این چیزها را تحمل کرد.

این امر مشی و مرام آقای محتشمی پور را نشان می دهد، به این معنی که ایشان همواره در پی آن بودند که چه کسی می تواند کار را با کیفیت بهتری انجام دهد، نه اینکه چه کسی صددرصد از من تبعیت می کند یا اینکه قد او از من کوتاه تر باشد تا من بتوانم بر او اعمال مدیریت کنم.

بنابراین، به باور من ملاک ایشان در انتخاب مدیران، شرح وظایف مدیر یا شرح وظایف آن مسئولیت بود و اینکه چنین شرح وظایفی، چه افرادی با چه خصوصیاتی را لازم دارد و اگر این شرایط و خصوصیات را در کسی می دید، از او حمایت می کرد.

مرحوم محتشمی پور این حمایت و همکاری را از اعتماد کامل شروع می کرد، مگر اینکه خلافش ثابت شود.

به عبارت دیگر، منش ایشان اینطور نبود که فرصت کار و مدیریت را صرف این بکنند تا مثلا اعتماد به آن فرد، از یک نقطه پایین شروع شود و در طول زمان افزایش یابد، بلکه از همان ابتدا با اعتماد کامل به افراد، کارها را به آنان می سپردند.

گذشته از این، مرحوم محتشمی پور نسبت به همکاران خود فوق العاده صمیمی بودند، ضمن اینکه با صراحت هم برخورد می کردند.

در آن زمان ما نیروی انتظامی واحدی نداشتیم؛ نیروهای چندگانه شهربانی، ژاندارمری و کمیته های انقلاب اسلامی مسئولیت تامین امنیت در داخل کشور را برعهده داشتند.

من شاهد بودم که ایشان بسیار راحت با این موقعیت های متفاوت برخورد می کردند؛ یعنی گاه ایشان یک مدیر ارشد سیاسی در وزارت کشور بودند، در جایی دیگر در کسوت یک شخصیت روحانی، گاهی هم جانشین فرمانده کل قوا در ارتباط با نیروهای انتظامی کشور و در همه این موقعیت های سیاسی، اجتماعی یا شخصی، به راحتی جابجا می شدند.

این مساله برای من بسیار جذاب بود و برای من جنبه یادگیری داشت.

ذکر این نکته هم ضروری است که اعتماد ایشان به ویژه به جوانان بسیار چشمگیر بود.

در آن دوره به من محبت داشتند و یکی از روشنی های کارنامه کاری من، ایامی است که در خدمت ایشان بودم.

بسیاری چیزها را از ایشان آموختم تا جایی که می توانم بگویم سبک و سیاق کاری و مدیریتی من در آن دوره شکل گرفت.

شما در چه سنی به عنوان رییس دفتر وزیر کشور انتخاب شدید؟ وقتی که مرحوم مجدآرا اعلام کرد می خواهد نامزد انتخابات مجلس شود، آقای محتشمی پور از من خواستند مسئولیت معاونت عمرانی وزارت کشور را به عهده بگیرم.

در آن هنگام، معاونت عمرانی وزیر کشور معاونت امور محلی و عمران شهری نامیده می شد که من آن را به معاونت عمرانی تبدیل کردم.

در آن هنگام 28 یا 29 ساله بودم.

از این رو اگر اعتماد، پشتیبانی و حمایت های مرحوم محتشمی پور نبود، مدیریت در این مسئولیت دشوار می بود.

به ویژه اینکه دوران جنگ تحمیلی هم بود و من همزمان با معاون عمرانی وزیر کشور، معاون جنگ وزیر کشور هم بودم.

مطابق مسئولیت اخیر، از سوی وزارت کشور در ستادهای مرکزی نخست وزیری مانند ستاد پشتیبانی مناطق بمباران شده یا ستاد بازسازی مناطق جنگ زده، به عنوان نماینده وزیر کشور حاضر می شدم.

نکته دیگر این که در آن دوران هنوز شوراهای اسلامی شهرها تشکیل نشده بود و به همین دلیل مسائل مربوط به امور عمرانی شهرها به وزیر کشور محول شده بود که آقای محتشمی پور این مسئولیت را نیز با اعتماد کامل، به من محول کردند.

این اعتماد ایشان به من اعتماد به نفس می داد و به حمدالله توانستم انجام وظیفه کنم.

در این دوره امور جنگ و امور کشور به دشواری مدیریت می شد، به ویژه اینکه درآمدهای نفتی به کمترین میزان خود رسیده و شرایط اقتصادی کشور بسیار دشوار بود.

اما در همین زمان، وزارت کشور هم باید حوزه سیاست داخلی را مدیریت می کرد و هم حوزه عمران شهرها.

شما و آقای محتشمی پور در وزارت کشور، چگونه این دو مقوله را مدیریت می کردید؟ همان طور که اشاره کردم، در دوره جنگ تحمیلی، هنوز شوراهای اسلامی شهرها تشکیل نشده بود و به همین دلیل، امور شهرداری ها به وزارت کشور محول شده بود و از آنجا که سازمان شهرداری ها هم تشکیل نشده بود، عملا معاونت عمرانی وزیر کشور باید این کارها را اداره می کرد.

در آن زمان حدود 510 شهرداری در کشور داشتیم که 130 مورد آن ها زیر آتش مستقیم دشمن بودند.

باید از امور خدمات شهری این شهرداری ها، به ویژه شهرهای زیر آتیش مستقیم دشمن پشتیبانی می شد.

درعین حال، از آنجا که معاون جنگ وزیر کشور بودم، در مواقعی که عملیات های نظامی تدارک دیده می شد، مسئولیت پشتیبانی را نیز عهده دار می شدم.

به عنوان مثال، ستاد مربوط به این حوزه که در نخست وزیری بود، به ما اعلام می کرد که برای این طرح عملیاتی، به فلان تعداد تجهیزات و ماشین آلات سنگین نیاز است که ما باید این ماشین آلات را از بقیه شهرداری ها تدارک و تامین می کردیم.

در این شرایط دشوار و خطیر، حتی یک لحظه هم تردید نمی کردم که در کاری که انجام می دهم و تصمیماتی که می گیرم، از پشتیبانی تام و تمام وزیر کشور برخوردار هستم.

اساسا با ایشان یک قراری داشتم به این ترتیب که، مادامی که از شما چیزی نشنوم که کار باید به شکل دیگری انجام شود یا مسیر و رفتار خود را تغییر دهم، یعنی شما از کار و رفتار من راضی هستید و من این مسیر را دنبال خواهم کرد.

البته من همیشه آقای محتشمی پور را در جریان جزییات کارها قرار می دادم، درعین حال همواره مطمئن بودم که آقای محتشمی پور به عنوان وزیر کشور تمام و کمال از کار ما حمایت می کند.

به طور کلی، برای من به عنوان یک جوان که اواخر دهه دوم زندگی و اوایل دهه سوم زندگی خود را طی می کردم، این دوره کاری دوران بسیار جذابی بود.

شاید در شبانه روز 16 یا 17 ساعت با کار درگیر بودیم.

اما آنچه این کار را تحمل پذیر می کرد، شخصیت آقای محتشمی پور بود.

ایشان شخصیت فوق العاده جذابی داشت.

فقط من نبودم که جذب روحیات، خلقیات و ویژگی های مدیریتی ایشان شدم، آن هم به عنوان فردی که سابقه آشنایی با ایشان نداشت، بلکه دوستان دیگری هم بودند که یا به واسطه من یا به واسطه دوستان دیگر، آمدند و جذب ایشان شدند و منشا اثر بودند.

یکی از آنان مرحوم سیدمحمدهادی طباطبایی بود که از وزارت نیرو آمده و مسئولیت معاونت اداری و مالی وزارت کشور را برعهده گرفته بود.

در دوران جنگ که سختی ها و مضیقه های زیادی داشت، ایجاد سیستم کاملا متمرکزی در کشور ضروری بود تا همه امور استانداری ها و بخشداری ها در ستاد وزارت کشور مدیریت شود.

مرحوم طباطبایی با علاقه مندی، بار سنگینی را از حیث امور اداری و مالی و پشتیبانی عهده دار شد.

آن قدر همه ما شیفته خلقیات و روحیات مرحوم محتشمی پور بودیم که این امر تحمل دشواری ها را آسان می کرد.

برای این شیفتگی دلیل هم داشتیم.

ما مرحوم محتشمی پور را واقعا، به صورت خالص و محض، مرید و محو شده در امام(ره) می دیدم و نشانه های این محور و مرید امام بودن، برای ما که به ایشان بسیار نزدیک بود، نشانه های کاملا روشنی بود.

ما اینطور فکر می کردیم که از طریق کمک دادن به آقای محتشمی پور است که به وظیفه انقلابی خود عمل کرده و تعهد خودمان را به مردم، انقلاب و امام(ره) عملی می کنیم.

این فکر، حس و حال خوبی به همه ما می داد.

یکی از دلایل انتخاب آقای محتشمی پور به عنوان وزیر کشور نزدیکی به بیت امام بود.

این رابطه به چه صورت بود؟ آقای محتشمی پور در سالهای زیادی در دوران تبعید امام(ره) در نجف با ایشان محشور بودند.

در دوران اقامت امام(ره) در فرانسه هم آقای محتشمی پور یکی از همراهان امام(ره) بود.

اما گذشته از این ها، تلقی ما این بود و هست که امام(ره) نیز به یک معنا به آقای محتشمی پور توجه داشتند.

خاطرم هست که در آن زمان، معمولا استانداران را برای حضور در سمینار سراسری به تهران دعوت می کردیم.

در پایان سمینار که استانداران در تهران بودند، رسم بر این بود که استانداران پیش مقام های ارشد وقت مانند رییس جمهور محترم وقت، رییس محترم وقت مجلس یا رییس محترم شورای عالی قضایی می رفتند.

از آنجایی که ارتباط مرحوم محتشمی پور با بیت امام و مرحوم حاج احمدآقا نزدیک بود، اگر آن ایام با برنامه هایی که امام داشتند همزمان می شد، طبیعتا چشمداشت استانداران این بود که در این برنامه ها هم شرکت کنند تا امام را از نزدیک زیارت کنند.

این موارد هم رخ می داد.

یکی از این مناسبت ها که به جماران رفتیم، در دیدار عمومی حضرت امام(ره) بود که معمولا چهارشنبه ها با اقشار مختلف مردم داشتند.

در یکی از این دیدارهای عمومی، گروه استانداران هم حاضر بودند و امام(ره) هم عنایت داشتند.

آقای محتشمی پور وظیفه پیدا کرد تا چند جمله ای در محضر امام صحبت کند و گزارشی از امور، مانند آنچه در سمینار استانداران گذشت به امام بدهد.

خاطرم هست بعد از اینکه صحبت آقای محتشمی پور تمام شد، امام سخنان خود را آغاز کردند.

البته این یک جلسه عمومی حضرت امام بود و مخاطب ایشان هم همه مردم کشور، اما امام(ره) صحبت خود را با اشاره به آقای محتشمی پور آغاز کردند.

کسانی که با پروتکل یا شیوه سخنرانی ها و بیانات امام آشنا بودند، می دانستند که این سخنان چه علامت مثبتی است.

به عبارت دیگر، همین تعبیری که امام درباره آقای محتشمی پور به کار بردند، برای همه کسانی که در آن دوره در وزارت کشور بودند ایجاد انگیزه می کرد.

البته این قضیه منحصر به آقای محتشمی پور هم نبود.

درست است که دسترسی ما به آقای محتشمی پور بود، اما واقعیت این بود که همه احساس می کردیم درحال فعالیت در مداری هستیم که مورد توجه و عنایت امام است.

شما و آقای محتشمی پور در دوره حساسی از وزارت کشور حضور داشتید، دوره ای از بهار 68 تا زمستان این سال که می توان آن را دوره انتقالی نامید.

در خردادماه این سال امام از دنیا رفتند، مدتی بعد قانون اساسی بازنگری شد، آیت الله خامنه ای به رهبری انتخاب شدند، آیت الله هاشمی رفسنجانی از ریاست مجلس، به عنوان ریاست جمهور انتخاب شدند و در دولت ایشان هم آقای عبدالله نوری به عنوان وزیر کشور جایگزین آقای محتشمی پور شد.

در این دوره حساس و پرمخاطره، تامین امنیت و فرایندهای سیاسی و امنیتی و اجتماعی کشور به چه صورت بود؟ من می پذیرم که شما این سوال را در فضای امروز و با تکیه بر تقسیم بندی های امروز مطرح می کنید، اما به رغم این، پاسخ این سوال باید ناظر بر واقعیت های آن روزها باشد.

واقعیت این است که شدت و غلظت تقسیم بندی ها امروز در آن زمان وجود نداشت.

خاطرم هست که در همین دوره، اصلی ترین چالش کشور، چالش هضم تحول بزرگی به نام پذیرش قطعنامه، کنار آمدن با آن و کند نشدن سرعت انجام کارها بود.

یادم هست که استانداران با حالت شگفتی به تهران آمدند.

آقای محتشمی پور به بیت امام رفت و نامه معروف امام را با خود آورد تا از روی متن برای استانداران بخواند، زیرا آن نامه باید از سوی پیکی به جماران و بیت امام برگشت داده می شد.

اهمیت این قرائت و آگاهی دادن به استانداران در زمینه پذیرش قطعنامه ناشی از این بود که استانداران نماینده عالی دولت در استان ها بودند، در نتیجه آنان باید بسیار زود با این تحول و اقدام بزرگ هماهنگ می شدند و در می یافتند که این تحول چگونه و به چه معنا است.

آقای محتشمی پور همه استانداران و معاونان وزارت کشور را پیش مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس محترم وقت مجلس برد که در آن زمان جانشین فرمانده کل قوا هم بودند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار سخنرانی بسیار مهمی ایراد کردند که باعث شد همگی تاحدودی آرام بگیرند.

پس از آن، عزم ها جزم شد، مبنی اینکه حالا که تصمیم چنین است، باید اوضاع و شرایط کشور در کمال آرامش پیش برود.

بنابراین اگر در آن زمان مورد اشاره، نقطه عطفی در کشور بود، پذیرش قعطنامه بود.

مساله تغییر دولت یا اصلاح و بازنگری در قانون اساسی هم مطرح بود، اما این ها موضوعاتی کاملا روشن بود و همه با آن سازگار بودند.

ضمن اینکه در آن هنگام، نحله های فکری و سیاسی و افراد مرتبط با آن ها، همگی دوستان یکدیگر بودند.

جناب آقای عبدالله نوری، از دوستان نزدیک آقای محتشمی پور بود و حداقل من به خاطر ندارم که چالش، مشکل یا دسته بندی هایی از این حیث ایجاد شده باشد.

پس از مدتی از کناره گیری آقای محتشمی پور از وزارت کشور، انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

خاطرم هستم که به اصرار دوستان نزدیک، آقای محتشمی پور در انتخابات ثبت نام کرد.

زیرا این جمع از دوستان، می خواستیم آقای محتشمی پور هرچه زودتر در صحنه سیاسی و مدیریتی کشور نقش پررنگی داشته باشد و کشور کماکان از تجریات ایشان بهره مند باشد.

به تعبیر امروزی ها، با یکی از دوستان برای آقای محتشمی پور کمپین تبلیغاتی درست کردیم و مثلا پوستری تهیه شد یا اطلاع رسانی هایی انجام شد.

بنابراین، برخلاف آنچه در سوال شما بود، از آن ایام و این تحول، مشکل و چالش دیگری را به خاطر ندارم.

خود من یکی دو ماه بعد از مسئولیت آقای نوری در وزارت کشور، از وزارت کشور رفتم.

البته این را نیز اضافه کنم که در طی مدت حضور در وزارت کشور، علاقه داشتم تحصیلات خود را به اتمام برسانم، به ویژه اینکه دو یا سه سال قبل از پایان ماموریت در وزارت کشور، بورسیه وزارت علوم شده بودم، اما هر سال، دوستان مرا متقاعد می کردند پذیرش بورسیه را تمدید کنم، زیرا بر این باور بودند و بودیم که نباید آقای محتشمی پور را تنها گذاشت و من هم این توصیه دوستان را می پذیرفتم.

بعد از پایان ماموریت وزارت کشور عزمم برای ادامه تحصیل جزم شد.

شرایطی پیش آمد کرد که دوره کوتاهی به وزارت نیرو و بعد برای تحصیل به خارج از کشور بروم.

وقتی هم که برای تحصیل به خارج از کشور رفتم، تماسم با مرحوم آقای محتشمی پور همچنان برقرار بود.

این تماس هم تاحدودی خانوادگی بود و هم به نوعی نمی خواستم که از داشتن ارتباط با ایشان مغبون شوم.

همچنین به دلیل شیفتگی ایجاد شده در من نسبت به ایشان، اخلاقا نمی خواستم اینگونه باشد که آن علاقه و ارتباط فقط در یک قالب شغلی باشد و حالا که آن شغل نیست، پس ارتباطی هم نباشد.

بنابراین در همه 7 سالی که خارج از کشور بودم، تماس منظم من با ایشان برقرار بود.

این تماس تا این اواخر هم ادامه داشت.

مدت ها قبل که در یکی از ماموریت های وزارت نیرو به عراق رفتم، به نجف اشرف مشرف شدم و در آنجا با آقای محتشمی پور دیداری تازه کردم.

در آنجا، در بیت تاریخی امام(ره)، برقی را در چشمان آقای محتشمی پور می دیدم و می دیدم با چه علاقه مندی و با چه شوقی از امام(ره)، خاطرات سال های اقامت و مبارزه در نجف و نیز اقداماتی که برای بازآرایی آن بیت کرده بود، صحبت می کرد.


کلید واژه ها: وزارت کشور - دوره - وزارت - کشور - انتخابات - انتخابات مجلس - شایسته سالاری - مدیریت - یکی از - پایگاه خبری - تامین - خدمات شهری - بنیانگذار - وزارتخانه - آیت الله - فروردین - برگزار - شایسته - سالاری - پایگاه - کشوری - کیفیت - همراه - امنیت - خدمات - امروز - خرداد - کوتاه - خبری - شهری

آخرین اخبار سرویس:
مرکز نوآوری های حقوقی پژوهشگاه قوه قضاییه افتتاح شد

جنگ ما جنگ فقر و غنا بود

مرکز واکسیناسیون خودرویی در کرمان راه اندازی شد

لزوم همکاری دستگاه های مربوطه برای کنترل مقوله سرقت در البرز

ملت ایران با مفاهیم عاشورایی مقاوم شده اند

برخی به دنبال وادار کردن نظام به پذیرش لوایح استعماری FATF بودند

بررسی تمدید مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن شنبه در ستاد ملی کرونا

ویژه برنامه چهل چراغ برگزار میشود/70تولید تصویری درهفته دفاع مقدس

وضعیت بازگشایی مدارس ایرانی خارج از کشور

افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون استان فارس در حرم حضرت شاهچراغ (ع) به روایت تصویر

تلاوت زیبای قرآن، مهم ترین عامل در جذب مردم به سوی آن است

مصوبه واردات خودرو به مجلس برگشت خورد

جلد یک کتاب «امید ناب» منتشر شد

اولین سمینار زبان شناسی شناختی برگزار می شود

نخستین موزه قضایی در زرند کرمان بزودی افتتاح خواهد شد

از 31 نفر مسئول دولت سابق، 26 نفر دارایی پایان مسئولیت خود را به قوه قضاییه اعلام کردند

جنگ تحمیلی ایران را به الگویی برای ملت های آزادی خواه جهان تبدیل کرد

رونمایی 220 اثر جدید پژوهشی، اسنادی و کتاب گویای دفاع مقدس

تاکید مدیر حوزه علمیه کرمانشاه بر دانش افزایی اساتید

رژه خودرویی و آیین مهمانی لاله ها در دهدشت برگزار شد

آیت الله جنتی: زمینه برپایی راهپیمایی اربعین فراهم شود

برنامه های دهه آخر ماه صفر آستان قدس رضوی تشریح شد

جایزه صلح جهانی شهید حسن باقری طراحی شد

رژه اقتدار نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس

زمان نام نویسی از نامزدهای ریاست بوکس مشخص شد

کاهش 55 درصدی موجودی دادسرای ناحیه 12 تهران در پی افزایش ایجاد صلح و سازش

زیرساخت های ارتباطی برای بیش از سه میلیون دانش آموز فراهم نیست

فریدون، نعمت زاده، رضوی و هاشمی از مرخصی بازگشتند/ کفیل مشایی وی را معرفی نکند، نسبت به جلب او اقدام می کنیم

تعجب عضو شورا از اعلام بدهی 80 هزار میلیاردی شهرداری توسط زاکانی

اعتدال پاییزی امشب چه ساعتی اتفاق می افتد؟

400 بسته معیشتی و 250 بسته لوازم التحریر میان نیازمندان فارس توزیع شد

پیام وزیر کشور به مناسبت هفته دفاع مقدس

سازمان تعاون روستایی تبدیل به سازمان جهاد سازندگی کشور می شود

لباس نظامی و اسلحه رهبر معظم انقلاب+عکس

حاضری: امام به حمایت هایی که ریشه در باور مردم ندارد اعتنایی نداشت/ صرف تشکیل حکومت دینی همسویی با امام را نشان نمی دهد

رشد و توسعه متوازن گلستان منشور مجمع نمایندگان استان است

130 کارگاه اشتغال خرد خانگی بسیج سازندگی در قاینات به بهره برداری رسید

شب خاطره روستایی«اسارت در تنگه ابوقریب» برگزار می شود

اعلام زمان نتایج آزمون بورد تخصصی و دستیاری پزشکی

فرمانده کل سپاه: اگر دفاع مقدس نبود مشق شکست مستکبران صورت نمی گرفت

نمایش نقاب ویژه اصحاب رسانه استان فارس برگزار می شود

باغ موزه دفاع مقدس همدان

تلاوت زیبای قرآن، مهم ترین عامل در جذب مردم به سوی آن است

خبر مهم وزیر کار درباره جاماندگان یارانه معیشتی

آخرین وضعیت پرونده مفتاح خودرو با توجه به فوت متهم پرونده

زمان نام نویسی از نامزدهای ریاست بوکس مشخص شد

راه اندازی سامانه هایی برای رفع مشکلات مدیریت شهری ارومیه

قالیباف: واقعیت تلخ کسری بودجه به معنای دست در جیب مردم کردن است

2 استاندار جدید بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد در دولت رییسی مشخص شد

لزوم پیشگیری و کاهش آسیب اجتماعی معضل اعتیاد

«مسجد، نماز و دفاع مقدس» به مناسبت هفته دفاع مقدس

آخرین تدابیر کمیته بهداشت اربعین برای خدمت رسانی

پیام مدیرعامل بیمه کوثر به مناسبت هفته دفاع مقدس

خاطره نویسی اسرای جنگ در کتابخانه ملی آرشیو شد

رییس بسیج مستضعفین: حمله به ایران تصادفی نبود

پیام وزیر بهداشت به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

دستور دادستان سمنان به سازمان بازرسی جهت ورود به ترک فعل مدیران مربوطه در راه اندازی کمپ های ترک اعتیاد

خاطرات رزمندگان دفاع مقدس گردآوری شود

ورود سازمان بازرسی به فروش بلیت سفر اربعین

رییس جمهور: مدارس و دانشگاه ها باید اول مهر بازگشایی شوند + فیلم

تولیت آستان قدس رضوی: هر حکومتی «پایگاه مردمی» نداشته باشد، محکوم به «نابودی» است

حملات تند میرسلیم به دولت روحانی و دفاع از رییسی

بانوان طلبه اراکی به دیدار خانواده شهید شیدایی رفتند

راه اندازی کارگروه حمایت از معلولان در سازمان بازرسی پس از اربعین/ هزینه 7 میلیونی پرستاری از معلولان در ماه

پشت پرده پیام روسیه به ایران در مورد مذاکرات وین

وقتی مخالف واردات خودروی خارجی، مگان سوار می شود

مرحله ی کشوری جشنواره تلاوت های مجلسی قرآن در آبان ماه برگزار می شود

وزیر کشور: مقاومت تنها راه مقابله با تحریم های ظالمانه دشمن است

بازتاب جهانی یک سخنرانی/رایزنی ها در نیویورک/اربعین 1400

تکلیف و مسئولیت ما قدردانی و برجسته کردن وقایع دفاع مقدس است

مطهری: نطق رییس جمهور در سازمان ملل نطقی اصول گرایانه و اصلاح طلبانه بود

مدیریت جنگ در دفاع مقدس می تواند از موضوعات مهم رساله دکترا باشد

آغاز اجراهای تئاتر خیابانی به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین

تشریح برنامه های بسیج ملی حفاری در هفته دفاع مقدس

قالیباف: کسری بودجه به معنای دست کردن در جیب مردم است

پیام تشکر خانواده مرحوم قاضی زرگر از رهبر معظم انقلاب

سرلشکر سلامی: آمریکای امروز دیگر آمریکای گذشته نیست

رونمایی از مرکز واکسیناسیون عمومی در شاندیز

جشنواره قرآن و عترت خانواده های طلاب برگزار می شود

مراسم رژه موتورسواران نیروهای مسلح همدان

پرونده آزمون وکالت 99 کانون وکلا در دست رسیدگی است

کسانی به نام دفاع از حقوق زن بیشترین ضربه را به زنان می زنند

نیروهوایی ارتش موشک کروز زمینی را هواپایه کرد

زیارت اربعین هویت فکری، جهانی و انسانی اسلام و مکتب اهل بیت (ع) را در دنیا ثابت می کند / زیارت اربعین صلح طلبی را با منطق همراه می کند

قالیباف: تورم قانون داریم/کسری بودجه یعنی دست در جیب مردم کردن

مصوبه واردات خودرو به مجلس بازگشت

اجرای 40 برنامه در فضای مجازی به مناسبت هفته دفاع مقدس

بزرگ ترین مرکز واکسیناسیون تجمیعی کشور در البرز

عبدالملکی صندوق بازنشستگی آینده ساز را فراموش نکند

تزکیه نفس و خودسازی یکی از عوامل جلوگیری از تفرقه است/ نظریه امت محوری را تقویت کنیم

نمایشگاه و یادمان شهدای دادگستری استان قم افتتاح شد

عدم حضور وزرای صمت و اقتصاد موجب بلاتکلیفی هفت تپه

سی و سومین نشست تحلیلی- تخصصی خبرگزاری تقریب برگزار شد

استفاده از فضای مجازی برای به کارگیری آمریکا علیه آمریکا/60درصد فعالان فضای مجازی در ایران جوانان هستند

مصوبه ساماندهی صنعت خودرو به مجلس بازگشت

«فاطمی امین» عضو شورای عالی کار شد

چند گمانه درباره آینده سیاسی روحانی

جزییات رایزنی برجامی ایران و اتریش

روزهای دفاع مقدس سرشار از عشق و به کمال رسیدن بود

برنامه ریزی ویژه برای مدیریت خشکسالی و کرونا در کرمانشاه/ کارها با جدیت دنبال می شود

رضا اردکانیان: سبک مدیریتی محتشمی پور شایسته سالاری بود/ شدت و غلظت تقسیم بندی ها امروز وجود نداشت

رضا اردکانیان: سبک مدیریتی محتشمی پور شایسته سالاری بود/ شدت و غلظت تقسیم بندی ها امروز وجود نداشت