موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - دانشگاه آزاد اسلامي - دانشگاه آزاد - نيم قرن اخير - انجمن هاي علمي دانشجويي - كميسيون صنايع و معادن - طرح رتبه بندي معلمان - سازمان بهداشت جهاني - ايران خودرو - مجلس شوراي اسلامي - فرماندار بروجرد - آستانه - فرماندار طرقبه شانديز - جاستين گاتلين - دامپتراك - محمود فرشچيان - فرماندار ممسني - نورمفيدي - فيروز آبادي - ساوانا - تيم واليبال شهرداري اروميه - جشنواره فيلم كارلووي واري - سيد رحيم توكل

مطالب مرتبط:
نابودی دومینو وار اقتصاد با تصویب طرح صیانت در پشت درهای بسته/تجربه تلخ حضور تلگرام در ایران
طرح صیانت تا اجرا چند گام دیگر دارد/حضور فعالانICT در تصویب نهایی
طرح صیانت تا اجرا چند گام دیگر دارد/حضور فعالانICT در تصویب نهایی
طرح صیانت تا اجرا چند گام دیگر دارد/حضور فعالانICT در تصویب نهایی
محتوای طرح صیانت از فضای مجازی تصویب نشده است
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 مرداد 1400 ساعت 01:402021-07-29سياسي

نابودی «دومینو وار» اقتصاد با تصویب طرح صیانت در پشت درهای بسته/تجربه تلخ حضور تلگرام در ایران


در حالی روز 6 مرداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصل 85 شدن طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی موافقت کردند که با باور فعالان کسب و کارهای آنلاین اجرای این طرح در کوتاه مدت موجب از دست رفتن حقوق کاربران، - در میان مدت از بین رفتن کسب و کارهای کوچک و متوسط و در بلندمدت اثراتی بر کل اقتصاد جامعه و کسب و کارهای بزرگ خواهد شد؛ چرا که وقتی گردش مالی نباشد و اقتصاد کوچک شود، بنگاه های بزرگ اقتصادی نیز آسیب خواهند دید و با این روند نابودی دومینو وار رخ خواهد داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، 121 نماینده مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه 6 مرداد ماه 1400 با اصل 85 شدن طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی موافقت و 74 نفر مخالفت کردند و 9 نفر نیز به آن رای ممتنع دادند.

طبق اصل 85 قانون اساسی، طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی در کمیسیون تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و بعد از تایید شورای نگهبان، به صورت آزمایشی اجرا می شود.

ولی فعالان این عرصه معتقدند با اجرای این طرح در مرحله اول کاربران به طور مستقیم از حقوق خودشان در فضای مجازی خلع خواهند شد و در مرحله بعد کسب و کارها هر چند که به طور مستقیم آسیب نمی بینند، بلکه یک کسب وکار برای آنکه سایتی داشته باشد و از خدمات خارجی هم استفاده می کند، این خدمات بین المللی برای این کسب و کار قطع می شود و از این طریق به کسب وکارها لطمه وارد می شود.

این در حالی است که اینترنت انقلابی در فضای کسب و کار ایجاد کرد و اجازه داد کسب و کارهای کوچک و متوسط خانگی و رسمی مستقیما با مخاطبان خود در ارتباط باشند و بتوانند بازار خود را بیایند، ولی کارشناسان بر این نکته تاکید دارند که در یک روند دومینو وار اجرای این قانون لطمات جبران ناپذیری به کشور و کسب و کارها وارد خواهد کرد.

ابهامات بی شمار در یک قانون مرتبط با کسب وکارهای کشور عادل طالبی، استراتژیست کسب و کارهای آنلاین، بازاریابی دیجیتال، طرح و برنامه بازاریابی دیجیتال و کارشناس ارشد مدیریت کسب و کارهای الکترونیک در گفت وگو با ایسنا، گفت: در طرح صیانت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی کمیسیونی به نام کمیسیون عالی تنظیم مقررات تشکیل شده تا از طریق این کمیسیون امکان رخ دادن هر اتفاقی در فضای اینترنت فراهم باشد.

در واقع این طرح با یکسری از بندهای مبهم و غیر شفاف، کمیسیونی با قدرت اجرایی، بالاتر از حتی قوای سه گانه تشکیل داده است و این کمیسیون حتی موجودیت فرا قانونی نیز یافته است.

وی با بیان اینکه در بندهای  مختلف طرح صیانت ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز بازوی اجرایی این کمیسیون تلقی شده است، اظهار کرد: ما در زمینه کمیته تعیین مصادیق پایگاه های اطلاع رسانی رایانه ‎ای غیرمجاز نیز با چنین مشکل قانونی مواجه هستیم؛ چرا که در فرایندهای قضایی با دادگاه، شاکی، قاضی و لایحه دفاعیه و وکیل سروکار داریم و از این طریق رای صادر می شود و 20 روز می توان فرجام خواهی کرد، ولی این کمیته، رأسا یک سایت را فیلتر می کند، بدون آنکه شکایتی علیه آن صادر شود و یا فرد خاطی حق دفاع و یا اعتراض داشته باشد.

طالبی اضافه کرد: در این طرح نیز کمیسیونی تشکیل خواهد شد که خیلی فراتر از کمیته تعیین مصادیق عمل کند و قادر است هر تصمیمی برای هر سایتی بگیرد.

این استراتژیست کسب و کارهای آنلاین، با تاکید بر اینکه ابهامات قانون صیانت، از بند اول که شامل تعاریف است، شروع می شود، خاطر نشان کرد: طبق این قانون، هر تصمیمی که در این کمیسیون گرفته شود، اثرگذار است؛ ضمن آنکه در ماده اول بخش خدمات پایه کاربردی اثرگذار این قانون آمده است: - خدمات پایه کاربردی خارجی که متوسط داده مصرفی یا پهنای باند یک ماهه آن بیش از 5 درصد حداقل حجم پهنای باند مصرفی بین المللی باشد.

- خدمات پایه کاربردی داخلی که متوسط داده مصرفی یا پهنای باند یک ماهه آن بیش از 5 درصد از حداقل حجم پهنای باند مصرفی داخلی باشد.

-خدمات پایه کاربردی با نصب بیش از یک درصد از جمعیت کاربران داخل کشور .

اینها پیش فرض این طرح است، ولی در بخش دیگر آن آمده است که هر تصمیمی که این کمیسیون بگیرد، جاری و ساری می شود.

به گفته وی، طبق ماده 12 این قانون، رسما اعلام شده که این کمیسیون تصمیم خواهد گرفت که هر خدمتی چه میزان پهنای باند را می تواند مصرف کند.

طالبی اضافه کرد: برای توجیه این طرح اعلام شده که ما نمی خواهیم پلتفرم ها را فیلتر کنیم، بلکه شرکت هایی چون اینستاگرام در ایران دفتر تاسیس کنند، ولی در ماده 17 رسما اعلام شده است که فارغ از مواد 12 و 13 و 14، 25 و 28، این کمیسیون تعیین خواهد کرد که پهنای باند هر خدمت به چه میزان باشد و وزارت ارتباطات نیز موظف است هر چه که این کمیسیون تصویب کرد، اجرایی کند و خطر در اینجا مشخص است.

این کارشناس ارشد مدیریت کسب و کارهای الکترونیک، تاکید کرد: با اجرای این طرح در مرحله اول کاربران به طور مستقیم از حقوق خودشان در فضای مجازی خلع خواهند شد و در مرحله بعد کسب و کارها هر چند که به طور مستقیم  آسیب نمی بینند، بلکه یک کسب وکار برای آنکه سایتی داشته باشد و از خدمات خارجی هم استفاده می کند، این خدمات بین المللی برای این کسب و کار قطع می شود و از این طریق به کسب وکارها لطمه وارد می شود.

طالبی ادامه داد: علاوه بر آن بر اساس این قانون عملا گیت وی واگذار به نیروهای مسلح می شود و عملا ارتباطات قطع می شود و در نهایت همه دسترسی ها قطع خواهد شد و شوکی که از این طریق به جامعه وارد می شود، کاربران از فضای اینترنت فاصله خواهند گرفت، ضمن آنکه کلیه کسب و کارهایی که بر بستر اینترنت با مخاطبان و مشتریان خود ارتباط برقرار کردند، متضرر خواهند شد.

وی تاکید کرد: همچنین فراموش نکنیم که انقلابی که اینترنت در فضای کسب و کار ایجاد کرد، این بود که اجازه داد کسب و کارهای کوچک و متوسط خانگی و رسمی مستقیما با مخاطبان خود در ارتباط باشند و بتوانند بازار پیدا کنند.

به اعتقاد این فعال کسب و کارهای اینترنتی، کسب و کارهای بزرگ می توانند از طریق رادیو وتلویزیون، رسانه های رسمی و روزنامه ها و بنر و بیل بردهایی به مشتریان خود دست یابند و انقلاب اینترنت این بود که دارندگان کسب و کارهای کوچک، که توان دسترسی به ابزارهای ارتباطی ندارند، با ابزار ارزان قیمت که در اختیار عامه است، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و با این قانون تهدیدی برای کسب و کارهای کوچک ایجاد خواهد شد.

وی یادآور شد: بر این اساس اجرای این طرح در کوتاه مدت موجب از دست رفتن حقوق کاربران، در میان مدت کسب و کارهای کوچک و متوسط از بین خواهند رفت و در بلندمدت اثراتی بر کل اقتصاد جامعه نمود پیدا می کند و در نهایت کسب و کارهای بزرگ نیز متضرر خواهند شد؛ چرا که وقتی گردش مالی نباشد و اقتصاد کوچک شود، بنگاه های بزرگ اقتصادی نیز آسیب خواهند دید، ولی این روند دومینو وار رخ خواهد داد.

طالبی ادامه داد: علاوه بر همه اینها خطر بزرگتر تشکیل کمیسیونی است که نه به جایی پاسخگو است و نه به جایی گزارش می دهد و تنها در یکی از بندها آورده شده که این کمیسیون گزارش های موردی و دوره ای به مجلس ارائه دهد، ولی اعلام نشده که در چه دوره هایی.

تکرار تجارب تلخ حضور شرکت های خارجی استراتژیست کسب و کارهای آنلاین با تاکید بر اینکه تعداد ابهامات این قانون به شدت زیاد است، به تاکید قانون به حضور شرکت های خدماتی خارجی در ایران اشاره کرد و توضیح داد: طبق این قانون شرکت های خارجی که به ایران می آیند، ملزم هستند یکسری تعهدات اعلام نشده در قانون را بپذیرند که این تعهدات از سوی کمیسیون تعیین خواهد شد، در حالی که لازم است از همین الان اعلام شود که به عنوان مثال اینستاگرام قرار است چه تعهداتی را بپذیرد.

وی اضافه کرد: این تعهدات در این قانون اعلام نشده و گفته شده که این تعهدات بعدها از سوی کمیسیون تعیین خواهد شد.

طالبی، ذخیره سازی داده ها در ایران را از دیگر نکات قابل توجه در این قانون عنوان کرد و افزود: این گفته حرف درستی است و کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، هند و روسیه هم همین تاکید را دارند، ولی مشکل اینجاست که این کشورها زیر ساخت و سرورهای لازم را دارند و تحریم هم نیستند؛ از این رو داده ها در کشورهای خودشان ذخیره سازی می شود.

وی ادامه داد: ایران هم تحریم است و هم سروری ندارد و زیر ساخت های لازم این حوزه را نیز در اختیار نداریم، چگونه توقع داریم که داده های ایرانی در داخل ذخیره سازی شوند.

این عملا نقض غرض است و سعی شد با یکسری از بندها این امر را توجیه کنند و یکی از خطرات این طرح نیز توجیه کردن اقدامات است، به این معنا که یکسری از بندها آورده شده که سایر مسائل توجیه شوند.

این کارشناس ارشد حوزه کسب و کارهای اینترنتی با بیان اینکه چنین روندی در این طرح عامدانه است، اظهار کرد: اینها خطرات این طرح به شمار می رود و باید جلوی آن گرفته شود.

وی در پاسخ به این سوال که در شرایط تحریم چگونه توقع برای حضور شرکت های خارجی در ایران وجود دارد، با اشاره به تجربه کشور به حضور شرکت های تلگرام در ایران، گفت: آنقدر مطالبات از این شرکت زیاد شد که این شرکت اعلام کرد این مطالبات نقض حقوق شهروندی است.

حال نیز اگر این شرکت ها به ایران بیایند، این قانون چنین فرآیندی را تهیه کرده است.

وارد آمدن ضربه نهایی به جامعه ای به نام ایران طالبی با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح ضربه نهایی به کل جامعه وارد خواهد شد، گفت: مجلسی که ما داریم، یک مجلس خاص است، یکسری از قوانین را که منطبق با شرایط روز جامعه و فضای کسب و کار نیست، وضع می کند که جامعه به بن بست می رسد و الان ما در یک بن بست عجیب و غریبی قرار داریم.

به گفته وی، با اصل 85 شدن طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی ، این قانون در پشت درهای بسته به تصویب می رسد و به شورای نگهبان برای تایید نهایی ارسال می شود و در صورتی که شورای نگهبان این قانون را مغایر با قانون اساسی نداند، عملا قانون محسوب می شود و تا 5 سال آزمایشی اجرایی می شود، اینترنت قطع خواهد شد، دسترسی های اینترنتی قطع خواهد شد و صدمات غیر قابل جبران و جبران ناپذیری به کسب و کارها وارد خواهد شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی - کاربران - اقتصاد - نماینده مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - صیانت - فضای مجازی - کسب و کارهای آنلاین - حقوق - کسب و کارهای کوچک - نمایندگان مجلس - موافقت - اسلامی - دومینو - نابودی - نماینده مجلس - مرداد - شورای - مجازی - نمایندگان - پیام رسان - گردش مالی - ساماندهی - چهارشنبه - مجلس - بزرگ - کوچک - در ایران - اجتماعی - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
پاسپورت و ویزا جعل می کردم وقتی جعل مد نبود/ به من میگن اسی ژاپنی

سردار فدوی: دشمنان بعد از دفاع مقدس، جرئت شلیک یک تیر به سمت ایران را ندارند

موضوع های کنسولی با دانمارک پیگیری شد

افتتاحیه کنگره ملی شعر سردار سربداران

مردم به بازی گرفته شدند

تصاویر| ویدئو مپینگ برج آزادی به مناسبت هفته دفاع مقدس

وزیر امورخارجه پیگیر وضعیت دو راننده بازداشت شده ایرانی در آذربایجان

استخدام کارمند اداری خانم در یک دفتر پیشخوان دولت در رشت

دیدار شورای مجمع علمای دامغان با نماینده ولی فقیه در سمنان + تصاویر

طالبان به اعضای خود هشدار داد

استخدام حسابدار با سرویس رفت و برگشت و بیمه در دولت آباد اصفهان

استخدام فروشنده آرایشی بهداشتی در داروخانه دکتر نوروزعلی رحیمی در تهران

انتقاد آیت الله مهدوی از عملکرد شهردار پیشین اصفهان در زمینه حجاب

پرواز مستقیم اردبیل – نجف دایر شد

جانشین فرمانده سپاه: سر منشأ علم کوانتوم هستیم، ولی نمی توانیم اعلام کنیم

علی دهقان موکب جاماندگان اربعین در گرگان

گفت وگوی امیرعبداللهیان با همتای آذربایجانی درباره تسهیل ترانزیت و تردد کامیون های ایرانی

آزادی 12 زندانی در شهرستان کازرون

آیت الله عاملی؛ خار چشم صهیونیسم بین الملل / میرنبی عزیززاده

نقش رسانه ها در انتقال مفاهیم ناب و ارزشمند دفاع مقدس کلیدی است

اعدام چهره مشهور فهرست شیندلر / چگونه جنگ جهانی اول آغاز شد؟ / تصاویر قدیمی و کمیاب از دکتر علی شریعتی / تست شلبی تواتارا سریع ترین خودرو دنیا / جزایر لنکاوی از نمای نزدیک

استخدام کارشناس روابط عمومی و تبلیغات، کارشناس HR و حسابدار در خراسان رضوی

نشست کار گروه کارشناسی ایران با معاون وزیر دادگستری گرجستان

سعید محمد دبیر مناطق آزاد کیست؟ / از فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا تا مدیریت شرکت های مهم اقتصادی

وعده وزارت دفاع: امسال 20میلیون دُز واکسن کرونا تولید می کنیم

شهید بروجردی مسیح کردستان

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده روی اربعین

دیدار امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل

استخدام کارمند اداری با بیمه در شرکت رادوود در خیابان دولت

استخدام مهندس شیمی با سرویس و غذا در شرکت زرین موج رسانه در قزوین

قالیباف: به ‎زودی طرح شفافیت بررسی می‎شود

رسول نجفیان: مساله ماندگاری اهل بیت مساله خداوند و عشق الهی است

از انتصاب فرمانده جدید «نهاجا» تا عهدی برای اخراج آمریکایی ها

واکنش خطیب زاده به ادعای وزیر خارجه بریتانیا

از شناسایی ساختمان های پرخطر تا جلوگیری از کوه خواری

خبر خوش برای معلمان و فرهنگیان درباره لایحه رتبه بندی

ببینید | جانشین فرمانده کل سپاه: سر منشأ علم کوانتوم هستیم ولی نمی توانیم اعلام کنیم

ترتیل صفحه 223 قرآن/ پاداش دنیاپرستان+فیلم، متن و مفاهیم

دولت روحانی سلامت مردم را برای تصویب FATF گروگان گرفته بود/ ایران چگونه عضو سازمان شانگهای شد؟

درباره دفاع مقدس باید 2 میلیون عنوان کتاب و مقاله داشته باشیم | عوامل کلیدی پیروزی بر بحران های داخلی و خارجی

اوقات شرعی 2 مهر 1400 به افق شهر یاسوج

به مناسبت سالروز تولد خسرو آواز ایران/ محمدرضا شجریان؛ هنرمند مسئول یا سیاسی؟

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 1 مهر

فال روزانه امروز جمعه 2 مهر 1400

دفاع مقدس یکی از ماندگارترین حماسه های ملت است

ویدئو/ دورخیز مریم معصومی برای رییس جمهور شدن!

تغییر و تحولات آشپزی ایرانی در طول تاریخ

گره رتبه بندی معلمان کی باز می شود؟

دولت تلاش می کند هیچ زن بدسرپرستی وجود نداشته باشد

امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل دیدار کرد

رعایت تقوا در همه حال؛ اصل کلیدی در زندگی شهید محمدنژاد

ملت کتابخوان، قدرتمند است

دفاع مقدس یکی از ماندگارترین حماسه های ملت است

سکوت عجیب مهراد جم در مقابل لایو جنجالی دنیا جهانبخت

عیادت نماینده ولی فقیه در خوزستان از قهرمان ایذه ای

دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی در بیمه پاسارگاد در شیراز

خطیب زاده: انگلیس باید رویکرد خود را تغییر دهد

استخدام مسئول دفتر با بیمه در شرکت توتیای فرد زنجان (اسپریچو) در تهران

قالیباف: ما مسئولین کم کاری کردیم

5صنعت راکد دو شهرستان دورود و ازنا به زودی راه اندازی می شود

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در قله شهدا قرار دارد/دشمنان بعد از دفاع مقدس، جرئت شلیک یک تیر به سمت ایران نداشتند

تاکید پیمان جبلی بر همراهی جریان های مردمی برای موفقیت صدا و سیما/تایید غیر رسمی ریاست جبلی بر رسانه ملی

عیادت نماینده ولی فقیه در خوزستان از قهرمان نوجوان ایذه ای

جزییات دیدار با رییس مجمع عمومی سازمان ملل با امیر عبداللهیان

تاکید امیرعبداللهیان بر حمایت ایران از مأموریت های سازمان ملل و مأموریت رییس مجمع عمومی

وزیر ارشاد: به دنبال شکستن انحصارات هستیم/ فعالیت صندوق هنر تغییر می کند

خطیب‎زاده به انگلیس: رویکردتان را عوض کنید

وزیر بهداشت: بازبینی اجرای آیین نامه داروخانه ها ضروری است

گلباران گلزار مطهر شهدا در لرستان

راهپیمایی جاماندگان اربعین در شادگان برگزار می شود

کنایه عجیب سرافراز به صداوسیما و رییس برکنار شده اش!

محرومیت های زنان سرپرست خانواده باید کاهش و حذف شود

فیلم|حضور رییس مجلس در جمع بازاریان گیلانی

ملاقات امیرعبداللهیان با رییس مجمع عمومی ملل متحد

عیادت نماینده ولی فقیه در استان خوزستان از قهرمان نوجوان ایذه ای

تصاویر| حضور قالیباف در یادواره 550 شهید صومعه سرا و 33 شهید مدافع حرم

استخدام حسابدار با بیمه در شرکت Bennext در محدوده تجریش

نقش ارزشمند مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در توسعه اقتصادی کشور

بی آبی معضل جدی و آسیب به محیط زیست دشتیاری /حق آبه زیست محیطی از سدزیردان باید راها سازی شود

مجوزی برای برپایی ایستگاه های صلواتی در روزهای پایانی ماه صفر داده نشده است

انتصابات جدید در شهرداری اصفهان

پاسخ ایران به فرافکنی وزیرخارجه انگلیس

امروزه به برکت خون شهدا مملکت از آرامش و امنیت خوبی برخوردار است

امیرعبداللهیان: مجمع عمومی با تقویت چندجانبه گرایی، در برابر یکجانبه گرایی و بی قانونی آمریکا بایستد

دیدار امیرعبداللهیان با رییس مجمع عمومی سازمان ملل متحد

ملاقات وزیر امور خارجه کشورمان با همتای قرقیزستانی

حفظ کرامت و سلامت زائران دغدغه اصلی سازمان حج و زیارت است

اظهارات جالب نماینده مجلس درباره آینده برجام / وقت وزارت خارجه بسیار مهمتر از این مسائل است

بی آبی معضل جدی و آسیب به محیط زیست دشتیاری /حق آبه زیست محیطی از سدزیردان باید راها سازی شود

تصاویر/ غبارروبی گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران و بیدگل

تصاویر / رژه خودرویی و غبارروبی گلزار شهدای کاشان به مناسبت هفته دفاع مقدس

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده روی اربعین

تولد 9097 مورد چند قلو در سال جاری

تبریک رییس عقیدتی سیاسی ارتش به «سرتیپ خرم طوسی»

امیرعبداللهیان: ایران همواره از صلح و ثبات بالکان حمایت کرده است

نشست کار گروه کارشناسی ایران با معاون وزیر دادگستری گرجستان

هیچ قطعه هلی کوپتر را از خارج وارد نمی کنیم

مهدی مریزاد ویدئو مپینگ برج آزادی به ||| مناسبت هفته دفاع مقدس

معاون رییسی نگران هم و غم مردم شد

سفر رییس مجلس شورای اسلامی به گیلان

نابودی «دومینو وار» اقتصاد با تصویب طرح صیانت در پشت درهای بسته/تجربه تلخ حضور تلگرام در ایران

نابودی «دومینو وار» اقتصاد با تصویب طرح صیانت در پشت درهای بسته/تجربه تلخ حضور تلگرام در ایران