مطالب مرتبط:
جزییاتی جدید از احتمال به بن بست رسیدن برجام؛ آمریکا حاضر به لغو تحریم 500 شخص حقیقی و حقوقی نشد/ برای خروج سپاه از لیست گروه های تروریستی شرط گذاشت!
واکنش گروه های مقاومت به توافق الکاظمی و بایدن
طرح صیانت از کاربران نظام حکمرانی فضای حقیقی را هم تضعیف میکند
توافق بغداد ـ واشنگتن فاقد ارزش است/مقاومت فریب آمریکارا نمی خورد
حمایت از فعالان بخش خصوصی یکی از نیازهای اصلی محور مقاومت در جنگ اقتصادی است
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 مرداد 1400 ساعت 23:102021-07-29بين الملل

مقاومت تا زمان خروج حقیقی بیگانگان در آماده باش کامل خواهد بود


مقاومت عراق در واکنش به توافق سران عراق و امریکا بر ابقای مشاوران نظامی در خاک کشور گفت: مقاومت تا زمان خروج حقیقی بیگانگان در آماده باش کامل خواهد بود.

- " مقاومت عراق در واکنش به توافق سران عراق و امریکا بر ابقای مشاوران نظامی در خاک کشور گفت: مقاومت تا زمان خروج حقیقی بیگانگان در آماده باش کامل خواهد بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس بین الملل خبرگزاری رسا، کمیته هماهنگ کننده گروه های مقاومت عراق، شامگاه امروز (چهارشنبه)، در بیانیه ای نکاتی را درباره بیانیه پایانی دور چهارم گفت و گوهای راهبردی بغداد واشنگتن عنوان کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شبکه الاعلام المقاوم ، در بیانیه مذکور آمده است، به رغم آنکه بیانیه پایانی دور چهارم گفت و گوهای راهبردی میان بغداد-واشنگتن چندپهلو و غیرصریح است و در آن ابهام و کاستی وجود دارد و از سوی دیگر، هیچ لفظ خروجی در آن ذکر نشده، مقاومت عراق از نزدیک تمام مقدمات و نتایج این گفت و گو را پیگیری کرده است و بسیار یقین دارد که با اصطلاحات و عناوین بازی شده تا زمان هیمنه و حضور آمریکا به درازا کشیده شود؛ آمریکایی که حضورش پس از مصوبه تاریخی پارلمان عراق در سال 2020 غیرقانونی است.

در ادامه این بیانیه خاطر نشان شده است که اجرای مصوبه مذکور از تعهدات اولیه دولت عراق بوده از این رو چنانچه مقصود خروج حقیقی باشد، بایست این خروج شامل تمام نیروهای بیگانه شود و همه پایگاه های تحت اختیار اشغالگران به طور کامل به همراه تجهیزات نظامی موجود در آن به عراق تحویل و همچنین به پرواز هرگونه پرنده نظامی بیگانه در حریم عراق پایان داده شود.

کمیته هماهنگ کننده مقاومت عراق تأکید کرد که در راستای تحقق مفهوم حاکمیت عراق و آزادسازی کامل این کشور از اشغالگران و رد هرگونه بهانه برای سرپوش نهادن بر شکست اشغالگران و ابقای آن ها در قالبی دیگر در خاک عراق، خواسته مقاومت ثابت و روشن است و همچنین مقاومت تأکید می کند که عراق به هیچ گونه نیروی بیگانه در هر قالبی نیاز ندارد.

مقاومت عراق در ادامه بیانیه یادشده به نقص ها و ابهامات موجود در بیانیه مشترک دور چهارم گفت و گوهای راهبردی بغداد-واشنگتن اشاره کرد.

موارد عنوان شده از این قرار هستند: نخست: آنچه در این عبارت بیانیه مذکور آمده است: "روابط امنیتی به طور کامل به حالت مشاوردهی، آموزش و همکاری اطلاعاتی تغییر پیدا خواهد کرد".

آشکارا به این معناست که این موضوع فراتر از یک اعلام فریبنده برای ابقای اشغالگران نیست؛ اما تنها با تغییر عنوان.

در این حالت، موضع مقاومت در رد حضور هر شکلی از اشغالگری تغییر نخواهد کرد به ویژه آنکه ما در بیانیه پیشین خود ثابت کردیم که نیروهای امنیتی ما نیازی به آن ها ندارند و خود توانایی دارند و قدرتمند هستند.

حضور مشاوران آمریکایی یک ضرر است که نفعی به دنبال ندارد .

دوم: در نتیجه گفت و گوی [راهبردی] -سهوا یا عمدا- از هر گونه صحبت درباره اشغال حریم هوایی عراق از سوی آمریکا و نقض حاکمیت چندین و چندباره حاکمیت این کشور غفلت به عمل آمده است با نظر به اینکه تمام جنایت های اشغالگران آمریکایی از سال 2014 تاکنون از راه حریم هوایی انجام شده است بنابراین چنانچه حریم هوایی عراق تحت کنترل آمریکا باشد و پرنده های آمریکایی بدون هیچ گونه نظارتی در آن جولان دهند، اعلام خارج کردن نیروها در حالی که آن ها حریم عراق تحت اشغال دارند، بی معنی خواهد بود .

سوم: ما از سال 2014 و از زمان آغاز جنگ علیه سازمان داعش، از طرف آمریکایی و عراقی می شنیدیم که نیروهای آمریکا در عراق رزمی نیستند بلکه تنها برای مشاوره دهی و آموزش حضور دارند تا این گونه پس از هفت سال همگان را -البته به جز ما- با این اعلام که این نیروها رزمی بودند و قصد دارند مأموریت آن ها را بعدها به مشاوره دهی تغییر دهند، غافلگیر کنند پس اگر طرف آمریکایی طی هفت سال- طبق عادتش- دروغ گفته است، چرا باید آن ها را اکنون باور کنیم؟ و اگر برخی طرف ها حضور نیروهای رزمی را به بهانه مشاوره دهی در سابق پنهان کرده اند پس چه چیزی مانع آن ها خواهد بود تا دیگر این کار را تکرار نکنند؟ .

چهارم: در صورتی که در پایان سال اعلامی رسمی درباره خروج تمام نیروهای بیگانه از خاک عراق صورت بگیرد و تمام پایگاه ها از وجود آن ها خالی شوند، چه کسی اثبات خواهد کرد که خروج عملا انجام شده است؟ و آیا به کمیته های پارلمانی بی طرف اجازه داده خواهد شد که بدون هشدار قبلی درباره بازرسی، وارد این پایگاه ها شوند و خالی بودن آن را از نیروهای آمریکا اثبات کنند؟ یا اینکه این پایگاه ها بسته و محافظت شده باقی خواهند ماند تا باعث نگرانی و تعجب شوند؟ .

پنجم: مشاوران آمریکایی جزء نفوذ به دستگاه های امنیتی برای جمع آوری اطلاعات و جاسوسی از کشور و هدف قراردادن گروه های امنیتی عراق چه چیزی ارائه کرده ند؟ .

ششم: مقاومت تا زمان خروج حقیقی کاملا در حالت آماده باش خواهند ماند و اقدامات و موضع خاص خود را خواهد داشت؛ موضعی که در آن تردیدی نخواهد داشت چنانچه خروج صوری باشد.

پرنده های بیگانه نیز در حریم عراق متخاصم تلقی خواهند شد .

این بیانیه پس از پایان دور چهارم و پایانی گفت و گوهای راهبردی میان بغداد و واشنگتن مطرح می شود؛ گفت و گویی که در آن بر ضرورت خروج نظامیان رزمی آمریکا از عراق در 31 دسامبر 2021 تأکید شد.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق شامگاه دوشنبه هفته جاری در دیدار با جو بایدن رییس جمهور آمریکا درباره مسائل مختلفی با او گفت وگو و بر ضرورت خروج نظامیان رزمی آمریکا از عراق در 31 دسامبر 2021 تأکید کرد.

بایدن و الکاظمی بامداد سه شنبه و در پایان دیدار خود در کاخ سفید، بیانیه مشترکی صادر کردند که در آن تأکید شده بود: واشنگتن و بغداد توافق کردند که تا انتهای سال جاری (2021) حضور نیروهای نظامی آمریکا در عراق پایان یابد و آمریکا به حاکمیت و قوانین عراق احترام می گذارد .

با این حال، منابع خبری با مقایسه بیانیه جدید و بیانیه پیشین خبر دادند که بیانیه جدید تفاوتی با بیانیه دور سوم ندارد و فقط نامگذاری ها تغییر کرده است.

روزنامه العربی الجدید ، امروز (چهارشنبه)، در گزارشی در این خصوص نوشت: به نظر نمی رسد که توافق دور چهارم و پایانی گفت و گوهای راهبردی آمریکا و عراق که پریروز صورت گرفت و شامل خروج نیروهای رزمی [آمریکایی] تا 31 دسامبر آینده بود و در آن، عنوان حضور نظامی آمریکا در عراق به مشورتی و آموزشی تغییر یافت، مسئله جدیدی باشد یا منجر به محدود کردن نقش نظامی آمریکا در عراق شود .

العربی الجدید خاطر نشان کرد که بیانیه رسمی مشترک دور سوم گفت و گوها میان دو طرف در تاریخ هفتم آوریل گذشته بر همین موارد تأکید کرده بود به نحوی که در آن عنوان شده بود: با توجه به توسعه توانمندی نیروهای امنیتی عراق، دو طرف به این نتیجه رسیدند که نقش آمریکا و نیروهای ائتلاف اکنون به مأموریت های آموزشی و مشورت دهی تغییر یافته است .

این درحالی است که پارلمان عراق در دی ماه سال 98، در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس نائب رییس شهید سازمان الحشد الشعبی عراق، طرح اخراج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور را تصویب کرد؛ اما با این حال، آمریکا همچنان بر نقض این مصوبه و باقی ماندن در خاک عراق اصرار می ورزد.

/988/
کلید واژه ها: آماده باش کامل - مقاومت - مقاومت عراق - آماده باش - بیانیه پایانی - بیانیه - بیگانگان - عراق - خروج - حقیقی - واشنگتن - راهبردی - گروه های مقاومت - بغداد واشنگتن - زمان - امریکا - پایگاه خبری - گزارش - واکنش - توافق - چهارم - نظامی - بغداد - بین الملل - کشور - سران - خبرگزاری - پایگاه - هماهنگ - کاستی

آخرین اخبار سرویس:
رواق دارالمرحمه ، تجلی معماری ایرانی اسلامی

نشست وزرای دفاع فرانسه و انگلیس درپی تنش در روابط دوجانبه لغو شد

عدم حمایت آمریکا از شورای همکاری خلیج فارس

اردوغان: ترکیه نوکر کسی نیست

هشدار طالبان به جامعه بین المللی

جنگ علیه تروریست (بخش اول)

صفحه نخست روزنامه های صبح دوشنبه 29 شهریور

نارضایتی شدید پاریس از لندن

دیدار وزرای دفاع فرانسه و انگلیس لغو شد

دیدار وزرای دفاع فرانسه و انگلیس لغو شد/جانسون: برای کاهش تنش با پاریس تلاش می کنیم

نتانیاهو «چرت زدن» بایدن در دیدار با«بِنِت» را به باد استهزاءگرفت

پشت پرده تعامل عربستان و اسراییل بر سر خرید گنبد آهنین/ مدل جدید تحمیل هزینه آمریکا به عربستان

نتانیاهو «چرت زدن» بایدن در دیدار با«بِنِت» را به باد استهزاءگرفت

تحریم های آمریکا در ارتباط با شانگهای در حال ترک خوردن است/متاسفانه نگاه غربگرایانه روحانی و ظریف موجب از دست رفتن فرصت ها شد

طالبان تغییر کرده ؛ اینکه آنها رهبر خود را امیرالمومنین کل جهان می داند یعنی چه؟

دیدار وزرای دفاع فرانسه و انگلیس لغو شد

صفحه اول روزنامه های دوشنبه 29 شهریور 1400

روزنامه های صبح کشور دوشنبه 29 شهریور

سلام تهران به شانگهای

حضور ادبیات معاصر در رسانه ملی کمتر از ادبیات کلاسیک است

سندرز: حمله پهپادی آمریکا در افغانستان فاجعه انسانی است

ادامه ناآرامی ها در کرانه باختری در پی دستگیری اسرای فلسطینی

زندگی در کابل / افغانستان

عضویت ایران در سازمان شانگهای ازفشارهای غرب می کاهد

پاریس دیدار وزرای دفاع فرانسه و انگلیس را لغو کرد

تظاهرات در بحرین در حمایت از شیخ عیسی قاسم

چرا پیمان امنیتی آمریکا و انگلیس با استرالیا ناقض «ان پی تی» است؟

پیگیری مذاکرات وین از نتایج آخرین دوره

مکرون سفر رییس جمهور سوییس به فرانسه را لغو کرد

داعش مسؤولیت حمله به طالبان را بر عهده گرفت

گفت وگوی وزیر دفاع سوریه و رییس ستاد ارتش اردن

دیدار وزرای خارجه هند و عربستان با موضوع افغانستان

اولیانوف: مذاکرات وین ازنتایج آخرین دوره پیگیری می شود

سنگ قبرهای جدید ژاپن خبرساز شد+عکس

واردات سوخت از ایران برای حل مشکلات مردم لبنان

تلاش سازمان ملل و عمان برای تامین آتش بس در یمن

القاعده امروز قوی تر از 11 سپتامبر 2001 است

دبیرکل جهاد اسلامی: 6 اسیر فلسطینی سمبل آزادی هستند

دعوای انگلیس و فرانسه بالا گرفت

موانع موجود بر سر راه ایران برای بهره برداری کامل از ظرفیت عضویت دائم در سازمان شانگهای

لغو دیدار وزرای دفاع فرانسه و انگلیس بر سر بلوای توافقنامه AUKUS

تظاهرات بحرینی ها در منامه/ تاکید بر ضرورت صلاحات واقعی در کشور

پمپئو رویکرد بایدن در قبال کره شمالی را خطرناک خواند

موانع موجود بر سر راه ایران برای بهره برداری کامل از ظرفیت عضویت دائم در سازمان شانگهای

سومین نفت کش حامل سوخت ایران، عازم لبنان شد

لغو دیدار وزرای دفاع فرانسه و انگلیس بر سر بلوای AUKUS

لغو دیدار وزرای دفاع فرانسه و انگلیس بر سر بلوای توافقنامه AUKUS

تلاش های آمریکا برای واگرایی در روابط روسیه و ایران؛ تعبیر برای تغییر

زخمی شدن چندین فلسطینی در درگیری با صهیونیست ها «جنین»

شرایط درعا و جنگ علیه تروریسم محور مذاکرات رهبران نظامی سوریه و اردن

وزارت خارجه آمریکا نسبت به تعاملات نفتی لبنان با ایران هشدار داد!

پنجاه روایت از مدارا با اسیران جنگی

سقوط هواپیمای نظامی در تگزاس آمریکا

لغو دیدار وزرای دفاع فرانسه و انگلیس بر سر بلوای AUKUS

آیا تحریم های آمریکا لغو می شوند؟

وزیر یمنی: ائتلاف سعودی، در حال فروپاشی است

تحول و تعالی در عدلیه بدون هوشمندسازی غیرممکن است/ خروج اقتصاد از کمای کرونا

پیشتازی 4 حزب در انتخابات دومای دولتی فدراسیون روسیه

عکس های دیدنی روز

ابراز نگرانی سازمان ملل از کشته شدن 6 یمنی در حمله ائتلاف سعودی

ممنوعیت فروش 600 برند چینی در آمازون

شانگهای توازن قدرت با بلوک غرب

بحران افغانستان و خطر تجزیه این کشور

محموله فوق سری ایرانیان در هند لو رفت

سومین نفت کش حامل سوخت ایران، عازم لبنان شد

رَکب زدن رفتار ذاتی آمریکایی هاست

سندرز: کشتار غیرنظامیان افغان در حمله پهپادی آمریکا یک تراژدی انسانی است

وزارت خارجه آمریکا نسبت به تعاملات نفتی با ایران هشدار داد!

ماکرون سفر خود به سوییس را لغو کرد

اولیانوف: مذاکرات برجام باید از نقطه ای که تا 20 ژوئن رسیده از سرگرفته شود

وزارت خارجه آمریکا نسبت به تعاملات نفتی با ایران هشدار داد!

وزارت خارجه آمریکا نسبت به تعاملات نفتی لبنان با ایران هشدار داد!

عضویت ایران در سازمان شانگهای چشم انداز همکاری های آسیایی را تقویت کرد

وزارت خارجه آمریکا نسبت به تعاملات نفتی لبنان با ایران هشدار داد!

شهرداری کابل به کارکنان زن گفته که در خانه بمانند مگر اینکه شغل شان توسط مردان پر نشود!

شرایط درعا و جنگ علیه تروریسم محور مذاکرات رهبران نظامی سوریه و اردن

چرا برخی بیماری ها فصلی هستند؟

عکس روز| بازگشت چهار گردشگر فضایی

سقوط هواپیمای نظامی در تگزاس آمریکا/ منازل مسکونی خسارت دیدند

داعش مسئولیت انفجار های افغانستان را برعهده گرفت

ترامپ: آمریکا در حال تبدیل شدن به فاضلاب است

فاکس نیوز؛ دوچرخه سواری بایدن در ساحل دریا در بحبوحه بحران های ملی آمریکا

سقوط جت نظامی آمریکا در سالروز نیروی هوایی این کشور

صفحه نخست روزنامه های سیاسی 29 شهریور؛

کشف مقادیر قابل توجهی از مهمات تروریست ها در عراق

حزب متبوع «ولادیمیر پوتین»؛ پیشتاز انتخابات پارلمانی در روسیه

سقوط یک هواپیمای نظامی آموزشی در تگزاس

محور مقاومت در موضع آفند اقتصادی، سیاسی و راهبردی قرار دارد

ادامه تنش پاریس با لندن و واشنگتن؛ نشست وزیران دفاع فرانسه و انگلیس لغو شد

حزب حاکم روسیه در مسیر پیروزی در انتخابات پارلمانی

حزب متبوع «ولادیمیر پوتین»؛ پیشتاز انتخابات پارلمانی در روسیه

نظم نوین شرقی/معمای واکسیناسیون دانش آموزان / جنگی که هست، جنگی که نیست! / تحول در مذاکرات برجامی/پیشخوان

کشف مقادیر قابل توجهی از مهمات تروریست ها در عراق

شهردار طالبان در کابل: زنان در خانه بمانند

احیای جاده ابریشم با بازی هوشمندانه طالبان| اهمیت فزاینده منابع طبیعی افغانستان برای چین

داعش مسئولیت حمله به طالبان را برعهده گرفت

ترافیک سنگین در مرز افغانستان و پاکستان

دبل طارمی برای پورتو با چیپ دیدنی+ ویدئو

کشف مقادیر قابل توجهی مهمات تروریست ها در عراق

مرگ غیرنظامیان در کابل؛ نوک کوه یخ کشتار های آمریکا در افغانستان و عراق

مقاومت تا زمان خروج حقیقی بیگانگان در آماده باش کامل خواهد بود

مقاومت تا زمان خروج حقیقی بیگانگان در آماده باش کامل خواهد بود