مطالب مرتبط:
جزییات برگزاری کنکور 1400 اعلام شد/ آغاز توزیع کارت از 6 تیر
جزییات برگزاری کنکور اعلام شد/ آغاز توزیع کارت آزمون از 4 تیر
جزییات برگزاری کنکور اعلام شد/آغاز توزیع کارت آزمون از 4 تیر
جزییات برگزاری کنکور اعلام شد/آغاز توزیع کارت آزمون از 4 تیر
اعلام جزییات برگزاری کنکور/ زمان آغاز توزیع کارت آزمون مشخص شد
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 29 خرداد 1400 ساعت 13:002021-06-19دانش

آغاز توزیع کارت کنکور 1400 از 6 تیر/جزییات رفع نقص کارت اعلام شد


جزییات دریافت کارت و چگونگی رفع نقص کارت شرکت در کنکور سراسری سال 1400 اعلام شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر، آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری سال 1400 در روزهای 9 تا 12 تیرماه 1400 در 414 شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار خواهد شد.

- جزییات دریافت کارت و چگونگی رفع نقص کارت شرکت در کنکور سراسری سال 1400 اعلام شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر"، آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری سال 1400 در روزهای 9 تا 12 تیرماه 1400 در 414 شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار خواهد شد.

آزمون گروه آزمایشی هنر صبح چهارشنبه 9 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی صبح پنجشنبه 10 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح پنجشنبه 10 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه 11 تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی صبح شنبه 12 تیر برگزار می شود.

نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون کارت های شرکت در آزمون همه متقاضیان به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه 4 تیرماه 1400 تا روز سه شنبه 8 تیرماه 1400 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

متقاضیان شرکت در آزمون ، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام (12 رقمی) و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام (16 رقمی) و نام و نام خانوادگی، کدملی و سریال شماره شناسنامه یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.

متقاضیانی که در 2 یا 3 گروه آزمایشی متقاضی شده اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه های آزمایشی دوم و سوم (گروه های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی) خود نیز اقدام کنند.

متقاضیان برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

متقاضیان درصورت مشاهده نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون، باید مطابق بند ب این اطلاعیه به حوزه های رفع نقص کارت مندرج در جدول شماره 2 (موجود در این اطلاعیه) مراجعه کنند.

یادآوری مهم: چنانچه متقاضی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی شود، لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری ثبتنام اقدام کنند و به هیچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه نکنند.

این امکان برای متقاضیانی فراهم است که در سیستم پاسخگویی دارای عضویت باشند.

لذا ضرورت دارد متقاضیانی که اطلاعات خود را مفقود کرده اند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام کنند.

محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون متقاضیان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، هنر و زبانهای خارجی بر مبنای شهرستان انتخابی آنان که در بند 46 تقاضانامه ثبت نام ، مشخص کرده اند به شرح جدول شماره 1 و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره 2 و 3 این اطلاعیه است.

اقدامات لازم درصورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شرکت در آزمون 1.

متقاضیان نظام سالی واحدی و ترمی واحدی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم (فارغ التحصیلان سال 1384 به بعد) و یا پیش دانشگاهی (فارغ التحصیلان سال 1391 به بعد) هستند و همچنین متقاضیان نظام آموزشی جدید (نظام 6،3،3): نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون در بندهای 1 ،3 ،4، 7 ،13، 16، 17، 23، 24 و 25 شامل نام و خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی، مغایرتی مشاهده کردند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ 14 تیرماه 1400 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

2.

متقاضیانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند: چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 3، 4، 7، 13، 14، 15، 16، 17، 18، 19، 20، 21، 22، 23، 24، 25 و 27 شامل نام و نام خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ پیش دانشگاهی و وضعیت تحصیلی و اشتغال مغایرتی مشاهده کردند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ 12 تیرماه 1400 با مراجعه به سایت سنجش اصلاح کنند.

3.

چنانچه داوطلب نسبت به اطلاعات مندرج در بندهای الف، ب، ج و د معترض باشد باید برای بررسی موضوع صبح ها از ساعت 8:30 تا 12:00 و بعد از ظهرها از ساعت 14:00 تا 18:00 روزهای اعلام شده طبق زمان بندی اعلام شده به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره 2 (ذیل همین اطلاعیه) مراجعه کند.

تاریخ مراجعه متقاضیان به باجه های رفع نقص با توجه به گروه آزمایشی داوطلبان گروه آزمایشی هنر روز سه شنبه 8 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 8 و 9 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 8 و 9 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 9 و 10 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی پنجشنبه و جمعه 10 و 11 تیر.

بندهای مرتبط با رفع نقص کارت آزمون بند الف: مغایرت در بندهای 2، 6 ،8، 9 ، 10 و 11 (جنسیت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت، بهیاری و نوع سوال انتخابی (مختص متقاضیان دارنده دیپلم علوم و معارف اسلامی).

بند ب: چنانچه شماره متقاضی چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا است.

بند ج: چنانچه کارت شرکت در آزمون فاقد عکس بوده و یا چنانچه عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله اشتباه عکس، فاقد مهر، عدم وضوح و .

است.

داوطلبان در صورت مشکل در بند ج ضروری است در روزهای اعلام شده با توجه به گروه آزمایشی خود شخصاً با همراه داشتن 3 قطعه عکس 4*3 (در سال جاری تهیه شده باشد)، کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه بر اساس جدول شماره 2 مراجعه کنند.

در غیر این صورت مطابق ضوابط با داوطلب رفتار خواهد شد.

در صورتی که در این خصوص کارت متقاضی دارای اشکال است و تا روز قبل از آزمون نسبت به رفع آن اقدام نکند مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وی رفتار خواهد شد.

بند د: بند درج معلولیت: برای آن دسته از متقاضیانی که یکی از بندهای ردیف 29 (بند معلولیت) تقاضانامه ثبت نام را علامتگذاری کرده و پس از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنان مورد تایید قرار گرفته است در مقابل عنوان معلولیت در کارت شرکت در آزمون، نوع معلولیت و شدت آن درج شده است .

چنانچه متقاضی یکی از بندهای مذکور را علامتگذاری کرده لیکن معلولیت ایشان مورد تایید قرار نگرفته است بند معلولیت وی حذف شده ، لازم است در یکی از روزهای اعلام شده با توجه به گروه آزمایشی خود با همراه داشتن گواهی معلولیت مراتب را سریعاً به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص اطلاع دهد تا قبل از برگزاری آزمون وضعیت وی مشخص شود.

بررسی وضعیت سهمیه در کارت ورود به جلسه چنانچه سهمیه درخواستی متقاضی غیر از سهمیه مناطق است و در بند 18 کارت شرکت در آزمون سهمیه مناطق درج شده است لازم است متقاضیان استفاده از سهمیه های بنیاد شهید و امورایثارگران، رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت جهاد کشاورزی و رزمنده متقاضی بسیجی و همچنین همسر و فرزندان آنان جهت اعلام مغایرت و تکمیل اطلاعات مربوط به سهمیه حداکثر تا تاریخ 12 تیرماه منحصراً به قسمت ویرایش اطلاعات در سایت سازمان سنجش مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج نسبت به اصلاح و تکمیل موارد اقدام کند.

تا درصورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط، سهمیه برای آنها اعمال شود در غیراینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نیست.

تأکید می شود متقاضیانی که سهمیه آنان مورد تایید قرار نگرفته است برای اطمینان بیشتر و بررسی وضعیت عدم تایید سهمیه خود (بعد از ویرایش) به ارگان های ذیربط نیز مراجعه کنند.

درغیر اینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نیست.

شرایط آزمون عملی گروه آزمایشی هنر در کنکور سراسری 1400 متقاضیان گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه مندی به رشته های دارای آزمون عملی به منظور شرکت در آزمون عملی باید نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته های تحصیلی اعلام شده، منحصراً به صورت اینترنتی از روز یکشنبه 6 تیرماه همزمان با پرینت کارت تا روز شنبه 12 تیر از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی مورد نظر در آزمون سراسری سال 1400 بصورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می پذیرد متقاضیانی که اقدام به انتخاب یک مجموعه از مجموعه رشته های تحصیلی گروه آزمایشی هنر برای شرکت در آزمون عملی اقدام می کنند باید مبلغ یک میلیون و 500 هزار ریال (150 هزار تومان) بابت هزینه آزمون عملی به صورت اینترنتی به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، در روزهای 6 تا 12 تیرماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش پرداخت کنند.

متقاضیان در صورتی که علاقه مند به شرکت در آزمون عملی دو مجموعه از مجموعه های گروه آزمایشی هنر می باشند باید مبلغ سه میلیون ریال (300 هزار تومان) به صورت اینترنتی پرداخت کنند.

عدم پرداخت هزینه آزمون رشته های تحصیلی عملی در تاریخ تعیین شده، به منزله عدم امکان پذیرش آنان در این رشته ها خواهد بود.

آزمون عملی رشته های هنر در مرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد و متقاضیان لازم است برای اطلاع از جزییات برگزاری آزمون عملی، زمان پرینت کارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاری آزمون رشته های هنر (به جز رشته علوم ورزشی) به اطلاعیه روز چهارشنبه 23 تیر 1400 سازمان سنجش مراجعه کنند.

متقاضیانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده اقدام کرده و ثانیاً در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر که در روز چهارشنبه 9 تیر 1400 برگزار می شود، حاضر باشند.

متقاضیان هریک از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در صورت علاقه مندی به رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی باید نسبت به انتخاب مورد مربوط منحصراً به صورت اینترنتی همزمان با پرینت کارت در روزهای 6 تا 12 تیرماه در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

پذیرش دانشجو در رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی در آزمون سراسری سال 1400 به صورت متمرکز با شرایط خاص صورت می پذیرد.

متقاضیانی که این رشته را انتخاب کرده اند باید مبلغ 700 هزار ریال (70 هزار تومان) به صورت اینترنتی به وسیله کارتهای بانکی عضو شتاب پرداخت کنند.

متقاضیان برای اطلاع از روزهای برگزاری آزمون عملی رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی (که در دهه دوم مرداد ماه خواهد بود) به اطلاعیه روز چهارشنبه 6 مرداد سازمان سنجش مراجعه کنند.

متقاضیانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده اقدام کرده و ثانیاً در جلسه آزمون یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که در روزهای پنجشنبه و جمعه 10 و 11 تیرماه 1400 برگزار می شود، حاضر باشند.

رشته های شرایط خاص آزمون سراسری سال 1400 علوم ورزشی آموزش تربیت بدنی رشته های گروه هنر: نقاشی (ارتباط تصویری)، آموزش ارتباط تصویری ـ گرافیک -هنرهای تجسمی ـ طراحی پارچه و لباس، طراحی صنعتی، ادبیات نمایشی، مجسمه سازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، کتابت و نگارگری، آهنگسازی، بازیگری ـ کارگردانی، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، عکاسی اعلام زمان انتخاب رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش توضیحات لازم درخصوص نحوه اعلام علاقه مندی متقاضیان به رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و پردیس های دانشگاه فرهنگیان، در مرحله اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته (نیمه اول مرداد ماه) اعلام می شود.

نحوه انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی آن دسته از متقاضیان علاقه مند به انتخاب رشته های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها به روش با آزمون صورت می پذیرد، باید ضمن شرکت در آزمون سراسری سال 1400 برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 1400 (نیمه اول مرداد ماه) سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

یادآوری های مهم درباره کارت آزمون سراسری 1400 در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.

شروع فرآیند برگزاری آزمون صبحها راس ساعت 8:00 (هشت) آغاز می شود و درِ حوزه های امتحانی رأس ساعت 7:30 صبح بسته خواهد شد و از ورود متقاضیان پس از بسته شدن درِ حوزه های امتحانی ممانعت بعمل خواهد آمد.

هر متقاضی برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط ، لازم است اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مدادپاکن و یک سنجاق و یا سوزن و همچنین ماسک به همراه داشته باشد.

متقاضیان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، هرگونه دستگاه ارتباطی (از قبیل پیجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوری، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و .

)، کیف، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری کنند.

چاپ دو کارت و سه کارت برای متقاضیانی که در آزمون دو و سه گروه آزمایشی شرکت کرده اند برای آن دسته از متقاضیان شرکت در آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی و زبان های خارجی که علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون گروه آزمایشی هنر با گذاشتن علامت در ردیف 40 تقاضانامه اعلام داشته اند، کارت شرکت در آزمون گروه هنر نیز جداگانه صادر شده است .

این دسته از متقاضیان لازم است پرینت کارت شرکت در آزمون گروه هنر را نیز علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند.

برای این قبیل متقاضیان دو کارت شرکت در آزمون صادر شده است که لازم است پرینت هر دو کارت شرکت در آزمون را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند.

برای آن دسته از متقاضیان شرکت در آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی و هنر که علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز با گذاشتن علامت در ردیف 41 تقاضانامه مشخص کرده اند، کارت شرکت در آزمون گروه زبانهای خارجی نیز صادر شده است .

این دسته از متقاضیان لازم است پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی را نیز علاوه بر کارت گروه آزمایشی مربوط از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت دارند.

برای این قبیل از متقاضیان دو کارت شرکت در آزمون صادر شده است که لازم است پرینت هر دو کارت شرکت در آزمون را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند.

برای آن دسته از متقاضیان شرکت در آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی و علوم انسانی که علاقه مندی خود را برای شرکت در گروه های هنر و همچنین گروه زبان های خارجی با علامتگذاری در ردیف های 40 و 41 تقاضانامه مشخص کرده اند، سه کارت شرکت در آزمون (یک کارت مربوط به گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی و یا علوم انسانی و دو کارت دیگر به ترتیب برای گروه هنر و زبانهای خارجی ) صادر شده است .

این قبیل از متقاضیان باید پرینت هر سه کارت شرکت در آزمون را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت دارند.

اختصاص دفترچه عمومی و اختصاصی به متقاضیان نظام جدید آموزشی 3-3-6 دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی متقاضیان نظام جدید آموزشی 3-3-6 در گروه آزمایشی علوم انسانی که دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی و متقاضیان نظام سالی واحدی/ترمی واحدی که عنوان دیپلم و پیش دانشگاهی آنان علوم و معارف اسلامی (کد 18) است با توجه به انتخاب نوع دفترچه سوالاتی که در بند 38 تقاضانامه مشخص کرده اند، در جلسه آزمون به آنها دفترچه عمومی و اختصاصی مورد درخواست تحویل خواهد شد.

متقاضیان آزمون سراسری سال 1400 با توجه به دارا بودن آخرین مدرک تحصیلی باید دارای یکی از شرایط باشند: 1.

دانش آموز نظام جدید آموزشی 3-3-6 (پایه دوازدهم) که تا پایان شهریور ماه (31/06/1400) موفق به اخذ دیپلم می شوند.

2.

دارای گواهینامه پیش دانشگاهی (به تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر تا 31 شهریورماه 1400).

3.

دارای دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه.

4.

دارای مدرک کاردانی و یا بالاتر (به تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر تا 31 شهریورماه 1400).

متقاضیانی که موفق به اخذ یکی از مدارک فوق تا حداکثر تا 31 شهریورماه 1400) نشوند، در صورت شرکت و قبولی در آزمون ، قبولی آنان لغو خواهد شد.

تبصره: در صورت قبولی متقاضی در رشته هایی که پذیرش آنها از نیمسال دوم سال تحصیلی 1401-1400 آغاز می شود به شرط دریافت مدارک تحصیلی فوق تا تاریخ 30 بهمن ماه 1400 ثبت نام و ادامه تحصیل آنان در رشته قبولی بلامانع خواهد بود.

پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون سراسری سال 1400 به منظور بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون باید در روزهای 9 تا 16 تیرماه توسط داوطلبان آزمون سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور تکمیل شود.

نکات مهم در خصوص دفترچه های سوال گروههای آزمایشی پنج گانه و شخصی سازی آنها در آزمون سراسری سال 1400 به هر متقاضی در گروههای آزمایشی یک پاسخنامه و 2 دفترچه سوال (آزمون عمومی دفترچه شماره 1 و آزمون اختصاصی دفترچه شماره 2 ) در قالب دو بسته نایلونی داده می شود.

این بسته ها شخصی سازی شده و مشخصات متقاضیان بر روی پاسخنامه و جلد دفترچه سوالات درج شده است.

متقاضیانی که معارف آنها غیراسلام و یا زبان خارجی آنان غیرانگلیسی است، باید سؤالات مربوط به اقلیت های دینی (کلیمی ، زرتشتی و مسیحی ) و زبان خارجی غیرانگلیسی (فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و یا روسی ) را پاسخ دهند.

سؤالات مربوط برای این دسته از متقاضیان با توجه به شماره داوطلبی آنان شخصی سازی شده و به صورت بسته های مجزا، در جلسه آزمون همراه با دفترچه سوالات عمومی به آنها تحویل خواهد شد.

متقاضیان دارای گواهینامه دیپلم بهیاری که به حرفه بهیاری اشتغال دارند، لازم است علاوه بر پاسخگویی به سؤالات دفترچه شماره 2، به 50 سؤال درس بهیاری مندرج در دفترچه شماره 3 (دفترچه بهیاری ) پاسخ دهند.

متقاضیان در تمامی گروه های آزمایشی باید پاسخ سوالات دفترچه های عمومی و اختصاصی را در همان یک برگ پاسخنامه تحویل شده علامتگذاری کنند.

دستورالعمل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی داوطلب زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابد.

حوزه برگزاری آزمون از ساعت 6:30 صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلب خواهد بود.

برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکند.

از تردد بی مورد در محل آزمون جداً خودداری کند.

هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کند.

همراه داشتن ماسک 3 لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر متقاضیان مجاور جداً خودداری کند.

برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کند.

از تماس دستها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جداً خودداری کند.

هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کند و در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کند.

درصورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت کند.

در پایان آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی همچنان بر صندلی خود مستقر باشد.

به پیام های حاوی نکات اجرایی و بهداشتی که در جلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کند.

سعی کند از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درب ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و.

خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده کند.

نحوه تکمیل فرم خوداظهاری داوطلبان کنکور سراسری 1400 تکمیل فرم خوداظهاری ویژه متقاضیان مبتلا به بیماری ) مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام کنند.

اطلاعات متقاضیان در سامانه مذکور نزد وزارت بهداشت محفوظ است.

نحوه اعلام گزارش تقلب و تخلفات در آزمون سراسری سال 1400 با نزدیک شدن به ایام برگزاری آزمون سراسری سال 1400 مشاهده می شود برخی از افراد و مؤسسات سودجود و کلاهبردار با انجام تبلیغات در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی و با ادعای واهی دسترسی به سؤالات آزمون سراسری، اقدام به اخاذی و کلاهبرداری می کنند.

از متقاضیان درخواست می شود در نهایت هوشیاری و مراقبت از گرفتار شدن در دام این شیادان، هرگونه خبر مشکوک در این زمینه را از طریق شماره تلفن های 36182152-026 و 36182151-026 و آدرس الکترونیکی hefazatazmon@sanjesh.

org به ستاد خبری اداره کل حراست سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور هیچگونه فعالیتی در کانال های اطلاع رسانی (تلگرام، اینستاگرام و .

) ندارد و متقاضیان جهت کسب اطلاعات لازم و دسترسی به اطلاعیه های صادره می توانند از طریق سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش، نشریه الکترونیکی پیک سنجش و یا کانال های اطلاع رسانی داخلی سروش، آی گپ، گپ، بله و ایتا اطلاعات لازم را کسب کنند.

نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش کشور باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس قابل دریافت است.


کلید واژه ها: کنکور سراسری سال - کنکور سراسری - آزمون - گروه - کنکور - کارت - سراسری - سال 1400 - برگزار - تیرماه 1400 - شنبه - گروه آزمایشی هنر - اعلام - اختصاصی - خبرنگار - شهرستان - پنجشنبه - تیرماه - علوم - علوم انسانی - گزارش - عمومی - مختلف - علوم ریاضی - علوم تجربی - توزیع کارت - کشور - چهارشنبه - شرکت - کنکور 1400

آخرین اخبار سرویس:
حکمای ما در قدیم بهتر از عالمان جدید علوم انسانی را می شناختند

واکسیناسیون 58 هزار عضو هیأت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد به سرعت انجام می شود

جزییاتی از جلسه در حال برگزاری برای انتخاب شهردار تهران

ثبت نام دانشگاه پیام نور ابوموسی با تردد هوایی و خوابگاه رایگان

تزریق هیچ کدام از واکسن های کرونا برای خانم های کمتر از 50 سال ممنوعیت ندارد

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد

کنکوری ها بر چه اساسی انتخاب رشته کنند؟

زمان اعلام شهردار جدید تهران تغییر کرد

استخدام مهندس مکانیک در شرکت صنعتی بهشهر در تهران

استخدام کارشناس فروش و مشاور علمی - مدیکال با بیمه تکمیلی،پاداش و سرویس

جزییاتی از جلسه در حال برگزاری برای انتخاب شهردار تهران/ احتمال انتخاب نهایی طی روز شنبه

ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه ها

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت

تمدید مهلت ثبت نام نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد

حداقل یک هفته قم را تعطیل کنید

انجام مرحله نخست واکسیناسیون دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی جهرم

تمدید مهلت ثبت نام نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد

مصوبه تغییرات کنکور به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ شد

حداقل یک هفته قم را تعطیل کنید

کیت استخراج دی ان ای از بزاق ساخته می شود

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 منتشر شد

اعلام اسامی اساتید نمونه کشوری

فعالیت های دانش بنیان حوزه بذر روند خوبی داشته است

22 مرداد؛ آخرین مهلت ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد

کسب موفقیت دانشگاه صنعتی ارومیه در رنکینگ بین المللی وبومتریکس

گروه تحقیقات اجتماعی دانشگاه آزاد درباره واکسیناسیون تشکیل شود

جدیدترین و آخرین اخبار کنکور 1400

گشایش مرکز مشاوره انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی جهرم

انتشار دفترچه راهنما تا رونمایی از سامانه انتخاب رشته مجازی

مصوبه ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه ها ابلاغ شد

مهلت ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شد

راه حل مشکلات / ماهنامه تحلیلی تبیینی «انقلاب دومی‎ ها» معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد

آمادگی دانشگاه آزاد مشهد برای تولید انبوه محفظه ایزوله

مجوز 2 رشته محل جدید در دانشگاه پیام نور رفسنجان صادر شد

آمادگی دانشگاه آزاد مشهد برای تولید انبوه محفظه ایزوله

سرپرست دانشگاه آزاد استان فارس و واحد شیراز منصوب شد

1700 عضو هیئت علمی دانشگاه های همدان در انتظار واکسن کرونا

آغاز انتخاب رشته داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی سال 1400

انتشار شیوه نامه اجرایی فراخوان حمایت از شرکت های زیست بوم دانشگاه

ارسال سیگنال به مغز با الکترود هایی نانویی

ازدواج فامیلی، عامل انتقال ژن معیوب به نسل های بعدی ایرانیان

نتایج اولیه کنکور دکتری وزارت بهداشت اعلام شد

نامه جمعی از ادوار بسیج دانشجویی به اعضای شورای شهر تهران / برای انتخاب شهردار در دام تکنوکرات ها نیفتید

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور گروه هنر و زبان های خارجی منتشر شد

همه دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی رشت واکسینه شدند

انتشار شیوه نامه اجرایی حمایت از شرکت های زیست بوم دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه صنعتی ارومیه در رنکینگ بین المللی وبومتریکس موفق به کسب رتبه شد

افتتاح چند طرح ورزشی و رفاهی در دانشگاه شهید بهشتی

راه ساده ای برای ایجاد پادماده!

رسالت دانشگاه آزاد اسلامی در کنار واکسیناسیون، ایجاد جریان ملی دانش در زمینه نهضت واکسیناسیون است

آتش سوزی فیروزآباد جان دانشجوی نخبه دانشگاه آزاد اسلامی را گرفت

راه ساده ای برای ایجاد پادماده!

22 مرداد؛ آخرین مهلت ثبت نام نقل وانتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

رفع مشکلات سامانه های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه آزاد ضروری است

سرپرست گروه های آموزشی تاریخ و مهندسی کامپیوتر دانشگاه مازندران منصوب شدند

تمدید حکم مدیر گروه آموزشی شیمی فیزیک دانشگاه مازندران

امروز هیچ کار جهادی بالاتر از لجستیک و کار فکری در بحث واکسیناسیون نیست

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 منتشر شد+ آدرس سایت و جزییات

نتایج اولیه آزمون دکتری پزشکی اعلام شد

22 مرداد؛ آخرین مهلت ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

دانشمند سمنانی عضو نمونه هیات علمی دانشگاهی کشور شد

مسئول پدافند غیر عامل دانشگاه مازندران منصوب شد

انتشار شیوه نامه اجرایی حمایت از شرکت های زیست بوم دانشگاه آزاد اسلامی

تمامی دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت واکسینه شدند

امکان کشت هم زمان سلول های مختلف فراهم شد

واکسیناسیون دانشگاهیان دانشگاه آزاد شیراز آغاز شد

دانشگاه علمی کاربردی ظرفیت پذیرش 350 هزار نفری برای مهرماه 1400 دارد

رویداد «روز باز» در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی مجازی برگزار می شود

آمادگی برای برگزاری حضوری کلاس های مقطع تحصیلات تکمیلی

کدام خوابگاه ها دانشجو جدید نمی پذیرند؟

نوبت دهی واکسن کرونا برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها آغاز شد

برگزاری کارگاه به دست آوردن خروجی از نقشه های ایجاد شده در محیط GIS

سیدعلی کرامتی مقدم بر اثر کرونا درگذشت

تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی

سیدعلی کرامتی مقدم بر اثر کرونا درگذشت

کارکنان ستاد وزارت علوم و دانشگاه های کشور واکسینه می شوند

فصلنامه مدیریت بهره وری در لیست نشریات هسته پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

دانشگاه خواجه نصیر به داوطلبان کنکور معرفی می شود

سالن ورزشی کوی پردیس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به واکسیناسیون کرونا اختصاص یافت

نوبت دهی واکسن کرونا برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها آغاز شد

میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی از آزمون ورود به حرفه مهندسان سال 1400

افسردگی در بازماندگان کووید 19 / شماره ششم ماهنامه «موج» بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد منتشر شد

سیدعلی کرامتی مقدم بر اثر کرونا درگذشت

لزوم رفع مشکلات سامانه های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه آزاد

آغاز ثبت نام بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور قم از 14 مرداد

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 منتشر شد

انعقاد تفاهم نامه مشترک ما بین دانشگاه ارومیه و شعبه نوکوس دانشگاه تاشکند ازبکستان

تزریق دز دوم واکسن کرونا به بیماران روانی مزمن

پذیرش 266 دانشجو معلم برای سال جاری در اردبیل

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 1400 منتشر شد

درگذشت سیدعلی کرامتی مقدم بر اثر کرونا

تزریق دز دوم واکسن کرونا به بیماران مزمن

درگذشت سیدعلی کرامتی مقدم بر اثر کرونا

دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان جهاد کشاورزی یزد تفاهم نامه امضا کردند

زیرساخت های دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر در تراز بالایی قرار دارد

مجوز اصولی پارک علم و فناوری نیرو صادر شد

سالن ورزشی کوی پردیس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به واکیسناسیون کرونا اختصاص یافت

برگزاری دوره «انتخاب آگاهانه» برای دانشجویان

کشف 2 سیارک سرخ شگفت انگیز

602 نخبه ایرانی خارج از کشور به هیات علمی دانشگاه های برتر پیوستند

آغاز توزیع کارت کنکور 1400 از 6 تیر/جزییات رفع نقص کارت اعلام شد

آغاز توزیع کارت کنکور 1400 از 6 تیر/جزییات رفع نقص کارت اعلام شد