مطالب مرتبط:
جزییات ترم تابستانه دانشگاه علم و صنعت اعلام شد
کارگاه بین المللی دانش افزایی نظام های رتبه بندی دانشگاه ها
ورود فناوری های نوین به صنعت آزمایشگاهی کشور/ اجرای 6 طرح توانمندسازی آزمایشگاه ها
مطالبات تکنیسین های دانشگاه فنی و حرفه ای از دولت سیزدهم / از سربازی تخصصی تا جذب فارغ التحصیلان در صنعت
کارگاه بین المللی نظام رتبه بندی به میزبانی دانشگاه الزهرا برگزار می شود
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 29 خرداد 1400 ساعت 12:302021-06-19دانش

خودکفایی و باروری بنیه دانش و فناوری در ارتباط دانشگاه و صنعت


معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج عنوان کرد: مهم ترین مأموریت اداره ارتباط با صنعت و جامعه در این دانشگاه ارتقای دستاوردهای علمی و فناوری و ارتباط با صنایع به منظور نیل به خودکفایی و بارورکردن بنیه دانش و فناوری است.

- " ـ حسین بوذری؛ دفاتر ارتباط با صنعت و جامعه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در راستای برنامه ریزی و هماهنگی برای انجام بازدیدهای علمی و تحقیقاتی دوره ای اعضای هیئت علمی، کارشناسان و دانشجویان از مراکز فنی و صنعتی کشور تشکیل شده اند و مسئولان و متخصصان صنایع در قالب گروه های تخصصی، توسعه و تعمیق بیشتر و بررسی امکانات موجود در صنایع و دانشگاه به تحقیقات می پردازند.

از سوی دیگر برنامه ریزی برای برگزاری سمینار، مجامع و نمایشگاه های علمی و فنی با همکاری صنایع و واحدهای دانشگاهی و ایجاد زمینه تبادل اطلاعات علمی و فنی بین دانشگاه و واحدهای صنعتی اعم از کتاب، نشریه و .

از دیگر مأموریت های دفاتر ارتباط با صنعت و جامعه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است.

دفاتر ارتباط با صنعت و جامعه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به بررسی بخش صنعت و ارائه طرح ها و پروژه های کاربردی برای رفع و ارسال گزارش به حوزه معاونت پژوهشی هم می پردازند و با انجام برنامه ریزی لازم در راستای اخذ بورسیه و فرصت های مطالعاتی از واحدهای صنعتی و تولیدی برای اعضای هیئت علمی و کارشناسان دانشگاه اقدامات لازم را انجام می دهند.

کارآموزی، کارورزی و بازدیدهای علمی و تحقیقاتی، دریافت سهمیه کارآموزی، نظارت بر نحوه انجام آن و گزارش به معاونت پژوهشی، بسترسازی کار برای دانشجویان و برگزاری سمینارها، نمایشگاه ها و بازدیدهای علمی، تحقیقاتی در حوزه فعالیت های دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی است.

از مهم ترین برنامه های پیش روی اداره ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز توسعه کانون های صنعت، دانشگاه و جامعه در رشته های تخصصی مختلف، راه اندازی مرکز مهارت شغلی، ایجاد مدارس مهارتی و کارآفرینی، اخذ گرنت پژوهشی از صنایع، تأسیس کلینیک صنعت و جامعه در شهرک های صنعتی استان البرز است.

دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی با برآورد نیازها، مشکلات و مسائل صنعت به بررسی امکانات موجود در صنایع برای تحقیقات دانشگاهی، ایجاد بانک اطلاعاتی و انفورماتیک از ظرفیت های موجود در دانشگاه و صنایع و تبادل اطلاعات علمی و فنی بین دانشگاه و صنعت و نیز ایجاد کمیته های تخصصی متشکل از مسئولان، صاحبان صنایع و کارشناسان دانشگاه پرداخته و در زمینه طرح ها، قراردادهای صنعتی و دوره های آموزشی کوتاه مدت به عقد قرارداد و جذب پروژه های صنعتی، تحقیقاتی و خدماتی بین دانشگاه و صنعت، برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ارتقای سطح کیفی اطلاعات دانشجویان و شاغلان دانشگاه و ارتباط با صنایع خارج از کشور برای دستیابی به جدیدترین طرح ها و فناوری های صنعتی با هماهنگی معاونت امور بین الملل سازمان مرکزی اقدام می کند.

اداره ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج از واحدهایی است که موفق شده در سال های گذشته ارتباط مؤثر و مفیدی را با مراکز صنعتی برقرار کند و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و سیاست های سازمانی به دانشگاه حل مسئله تبدیل شود.

خبرنگار آنا به همین مناسبت گپ و گفتی را با حامد ثابت معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ترتیب داده است که مشروح این گفت وگو در پی می آید: بیشتر بخوانید: آنا: وظایف و اهداف اداره ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟ ثابت: اداره ارتباط با صنعت و جامعه در راستای تسهیل و ارتقای ارتباط دانشگاهیان با صنعت و جامعه به منظور نیل به خودکفایی، رفع نیازهای صنعت و جامعه و افزایش توانمندی های دانشجویان و فارغ التحصیلان در راستای نیازهای جامعه گام برمی دارد.

مهم ترین مأموریت اداره ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی ارتقای دستاوردهای علمی و فناوری، ارتباط با صنایع و جامعه به منظور نیل به خودکفایی و تقویت و بارورکردن بنیه دانش و فناوری در زمینه مورد نیاز صنعت و جامعه است.

برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در حوزه ارتباط با صنایع دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج دارای وظایف و اهداف مختلفی مانند برنامه ریزی و هماهنگی برای انجام بازدیدهای علمی و تحقیقاتی دوره ای اعضای هیئت علمی، کارشناسان و دانشجویان از مراکز فنی و صنعتی کشور، برنامه ریزی برای برگزاری سمینار، مجامع و نمایشگاه های علمی و فنی با همکاری صنایع و واحدهای دانشگاهی، ایجاد زمینه تبادل اطلاعات علمی و فنی بین دانشگاه و واحدهای صنعتی اعم از کتاب، نشریه و .

، بررسی مشکلات خاص بخش صنعت و ارائه طرح ها و پروژه های کاربردی برای رفع آن است.

اما مهم ترین اهداف ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج را می توان استفاده از توانایی ها و ظرفیت دانشگاه برای رفع نیازهای پژوهش و فناوری صنعت و جامعه و ارائه خدمات مشاوره ای به دستگاه های اجرایی و صنایع کشور، ایجاد زمینه های لازم برای تولید و رشد علم و فناوری مورد نیاز کشور با انجام پژوهش های تقاضامحور و اثربخش در جامعه و صنعت با در نظرگیری اهداف ملی و استانی، ارتقای کمّی و کیفی ارتباط دانشگاه با مراکز اقتصادی و صنایع در سطوح بین المللی، ملی و استانی و قانونمند کردن نحوه ارتباط دانشگاهیان با مراکز خارج از دانشگاه عنوان کرد.

آنا: برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در حوزه ارتباط با صنایع چگونه و با چه اهدافی ترسیم می شوند؟ ثابت: ایجاد جلسات مستمر با صاحبان صنعت و شناسایی مشکلات صنایع، تشکیل کمیته های علمی برای عارضه یابی و رفع نیازهای فنّاورانه صنایع، عقد تفاهم نامه، راه اندازی کانون های صنعت و دانشگاه، برگزاری وبینارهای مشترک، برگزاری چالش فنّاوری و عقد قراردادهای برون دانشگاهی ازجمله اهداف دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در حوزه ارتباط با صنایع است.

آنا: اولویت طرح های ارتباط با صنعت و انعقاد قراردادهای برون دانشگاهی چیست؟ ثابت: مهم ترین اولویت قراردادهای برون دانشگاهی در واحد کرج رفع مشکلات تولید صنایع و بنگاه های تولیدی در راستای رفع موانع تولید با ارائه طرح های نوآورانه و راهکارهای فناورانه با نگاه مسئله محوری است، در واقع دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز به عنوان یک دانشگاه نسل سوم و کارآفرین در راستای رفع مشکلات صنعت و جامعه از طریق شناسایی و عقد قراردادهای برون دانشگاهی گام برمی دارد.

آنا: نگرش فعالان بخش صنعت به ارتباط با دانشگاه به خصوص دانشگاه آزاد اسلامی چگونه است؟ ثابت: با توجه به سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز درباره رفع مشکلات صنعت و جامعه، این دانشگاه دو سال اخیر در ارتباط مؤثر و هدفمند با صاحبان صنعت و نخبگان جامعه و در راستای حل مسائل صنعت و جامعه گام برداشته به طوری که به عنوان دانشگاهی کارآفرین در استان البرز پیشرو بوده و نقش بسزایی در رفع مشکلات و چالش های صنعتی، اجتماعی، اقتصادی و .

در استان البرز ایفا می کند.

آنا: نگاه مسئله محوری و حل المسائلی در ارتباط با صنایع و بخش های فعال جامعه چه جایگاهی دارد؟ ثابت: یکی از مهم ترین رسالت های دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین ارتباط مستمر علمی، پژوهشی و فنّاورانه در راستای رفع مشکلات صنعت و جامعه است، بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با ایجاد زیرساخت های لازم در دو سال گذشته (ایجاد سرای نوآوری، مراکز تحقیقاتی، مرکز رشد تخصصی، گروه های پژوهشی، کمیته های علمی، کانون صنعت و دانشگاه) در راستای مسئله محوری گام های بلندی برداشته که مورد استقبال صاحبان صنایع و کارخانجات تولیدی و بنگاه های اقتصادی ـ اجتماعی قرار گرفته است.

آنا: آیا دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در ارتباط با صنعت و جامعه موفق عمل کرده است؟ سامانه طرح پویش کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در حال مراحل پایانی راه اندازی برای پذیرش دانشجویان علاقه مند در راستای حضور در صنعت و کسب مهارت های اشتغال است.

ثابت: بله.

دفتر ارتباط با صنعت و جامعه به عنوان یکی از مهم ترین اجزای اکوسیستم نوآوری، فنّاوری و کارآفرینی در کنار مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاه ها و کارگاه ها، مرکز رشد و سرای نوآوری به فعالیت مستمر و هدفمند در سطح استان البرز اقدام کرده که می توان عقد بیش از 25 تفاهم نامه در دو سال گذشته، اجرایی کردن تفاهم نامه ها، طراحی و برنامه ریزی برای رفع چالش های فنّاورانه، عقد قراردادهای برون دانشگاهی، برنامه ریزی برای اجرای طرح پویش کارآفرینی، بازدیدهای صنعتی حضوری و مجازی و .

را نام برد.

آنا: برنامه های پیش روی اداره ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج چیست؟ ثابت: از مهم ترین برنامه های پیش روی اداره ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز توسعه کانون های صنعت، دانشگاه و جامعه در رشته های تخصصی مختلف، راه اندازی مرکز مهارت شغلی، ایجاد مدارس مهارتی و کارآفرینی، اخذ گرنت پژوهشی از صنایع، تأسیس کلینیک صنعت و جامعه در شهرک های صنعتی استان البرز است.

آنا: ارزیابی شما از طرح پویش؛ اشتغال توأم با تحصیل چیست و چقدر در هموارکردن راه ارتباط با صنعت راهگشاست؟ چنانچه خودتان طرحی دارید و یا اجرا کرده اید، بیان کنید.

ثابت: با توجه به سیاست های کلان دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر کنشگری فعالانه در مواجهه با مسائل ملی، طرح پویش کارآفرینی با هدف ارتباط دانشگاه با صنعت در دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز به اجرا گذاشته شده و در این راستا طرح پویش کارآفرینی با هدف کمک به رفع دغدغه اشتغال دانشجویان، افزایش مهارت، تأمین شغل و کمک به کاهش هزینه های دانشجویان و رفع مشکل نیروی انسانی جوان و مستعد در این استان اجرا می شود.

طرح پویش کارآفرینی چه مزایایی دارد؟ مزایای طرح پویش کارآفرینی، اشتغال دانشجویان در مشاغل مرتبط با رشته تخصصی خود همزمان با تحصیل بوده و دیگر مزایای این طرح برای دانشجویان، کمک هزینه تحصیلی، ایجاد انگیزه در راستای ظهور ایده های نوین کارآفرینی و دانش بنیان، آشنایی با محیط کار همزمان با تحصیل، ارتقای مهارت و شناخت علایق در تسهیل استخدام است.

اکنون سامانه طرح پویش کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در حال مراحل پایانی راه اندازی برای پذیرش دانشجویان علاقه مند در راستای حضور در صنعت و کسب مهارت های اشتغال است.

انتهای پیام/4078/
کلید واژه ها: دانشگاه - دانش - دانشگاه آزاد اسلامی - ارتباط با صنعت - فناوری - دانش و فناوری - ارتباط - دانشگاه آزاد - برنامه ریزی - صنایع - علمی - ارتباط دانشگاه و صنعت - صنعت - خودکفایی - دستاوردهای علمی - تحقیقات - پژوهش و فناوری - دانشگاه و صنعت - تبادل اطلاعات - برنامه - اسلامی - واحد - معاون پژوهش - جامعه - کارشناسان - دانشجویان - تحقیقاتی - آزاد - نمایشگاه - مهم ترین

آخرین اخبار سرویس:
آغاز واکسیناسیون دانشگاهیان الزهرا از هفته آینده

امکان انتخاب رشته مجازی از طریق نرم افزار راهنمای سازمان سنجش/ شرایط پذیرش دانشجو تغییر نکرده است

نامه دانشجویان به رییس دانشگاه آزاد اسلامی/ آزمون جامع غیرحضوری برگزار شود

دانشگاه فردوسی مشهد در گرایش علوم و فناوری کوانتوم دانشجو می پذیرد

آمادگی نیروی انتظامی برای برقراری امنیت مراسم ایام محرم در گیلان

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری

طراحی ماشین لباسشویی فضایی برای فضانوردان

انتقاد دانشگاهیان به برگزاری همایش آرایش در دانشگاه تهران

محسنیان: در حوزه فضای مجازی ما با خلأ قانونی روبه رو هستیم

آغاز انتخاب رشته کنکور 1400 از امروز

غلامی: نظارت و ارزیابی مؤسسات پژوهشی به هدفمندی آن ها کمک می کند

آغاز انتخاب رشته کنکور 1400 از امروز

آغاز طرح واکسیناسیون دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی دامغان

بهترین شهرهای جهان برای تحصیل

آغاز انتخاب رشته کنکور 1400 از امروز/ امکان انتخاب 150 کدرشته

انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 + دانلود دفترچه راهنما

آغاز انتخاب رشته کنکور 1400 از امروز/ امکان انتخاب 150 کدرشته

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری از امروز

جزییات انتخاب رشته کنکور 1400

ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 منتشر شد

انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز شد

تاکسیرانان اصفهان برای واکسیناسیون به ورزشگاه گل نرگس مراجعه کنند

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری از امروز

انگلیس چگونه در دوران مشروطیت بر ایران تسلط پیدا کرد؟

شمار مبتلایان کرونا در جهان از 200 میلیون نفر عبور کرد

استادان و دانش آموختگان دانشگاه شریف تجلیل می شوند

حاملگی گلشیفته فراهانی از این مرد در آمریکا + عکس

انتشار شیوه نامه اجرایی اولین فراخوان حمایت از شرکت های زیست بودم دانشگاه آزاد

استادان دانشگاه در اینستاگرام چه می کنند؟ | «نظریه پردازی» را بی خیال شو «جشن تولد» را بچسب!

آغاز ثبت انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری 1400 از امروز، 14 مردادماه

انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز شد

آغاز انتخاب رشته کنکور 1400 از امروز/ امکان انتخاب 150 کدرشته

ضررورت آماده سازی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای پذیرش دانشجویان

بهره برداری از طرح های ورزشی و رفاهی دانشگاه شهید بهشتی

دانش آموختگان دانشگاه شریف تجلیل می شوند

انتخاب رشته کنکور 1400 آغاز شد+ لینک و آموزش تصویری

انتخاب رشته کنکور سراسری از امروز آغاز می شود

چرا گرافیت رسانای الکتریسیته است؟

پذیرش دانشجوی پرستاری در مجتمع آموزش عالی سلامت بندر ماهشهر

جزییات برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها و کنکور کاردانی نظام جدید / زمانبندی واکسیناسیون دانشجویان اعلام شد

کارخانه «کلر پارس»؛ تهدیدی برای آب های زیرزمینی تبریز / لزوم پیگیری نهاد های نظارتی

استخدام مهندس کامپیوتر در دبیرستان دخترانه علوم نو در منطقه 3 - تهران

«جریان شناسی سیاسی در ایران» به چاپ بیست و سوم رسید

بورسیه دانشجویان علمی کاربردی از مهرماه سال جاری

بورسیه دانشجویان علمی کاربردی از مهرماه سال جاری

سایه استقلال روی جام افتاد/ طلای گرایی، نقره داوودی و فینال یزدانی

مذاکره برد-برد با آمریکا معنایی ندارد/ انگلیس بازنده ماجرای کشتی

سیاست های جمعیتی شورای عالی انقلاب فرهنگی در بودجه گنجانده نشد

تبدیل گرما به انرژی با یک ماده جدید و کارآمد

جذب نیروی جدید در مناطق آزاد ممنوع شد

استاد دانشگاه تبریز : اعتماد به غرب و فرجام آن از عبرت های انقلاب مشروطه بود

سامانه متمرکز پژوهشی ویژه اعضای باشگاه پژوهشگران ایجاد شود | راه اندازی 3 انجمن علمی جدید در دستور کار

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری از امروز 

واکسیناسیون در کدام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است؟/ امکان واکسینه کردن 300 هزار نفر در روز

تصاویر / افتتاح مرکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی قم

تصاویر / نشست رییس دانشگاه آزاد اسلامی با رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم از فعالیت های ایسنا تجلیل کرد

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد

سامانه نوبت دهی واکسیناسیون برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها باز شد

اصول مهم در انتخاب رشته کنکور

600 نفر از اساتید و کارکنان دانشگاه شهرکرد واکسینه شدند

واکنش کلیساهای مسیحی در برابر معنویت های نوپدید؛ از مقابله تا مکالمه / نظر کلیسای کاتولیک درباره یوگا

مشهد تعطیل نشده است/ برخی از سایر استان ها به مشهد مسافر می برند!

تحصیل در رشته های تجربی و ریاضی نشانه هوش بالاست؟

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت

سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی کنکور فعال شد

تعطیلی مشهد صحت دارد؟

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر میزبان 495 داوطلب آزمون نظام مهندسی

602 نخبه ایرانی خارج کشور به هیأت علمی دانشگاه های برتر پیوستند

استخدام نماینده علمی با حق ویزیت، بیمه تکمیلی، وام، بن و هدایای مناسبتی

تبدیل گرما به انرژی با یک ماده جدید و کارآمد

اولین دُز واکسن کرونا به خبرنگاران رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی تزریق شد

برنامه دانشجویی «خط آزاد» - قسمت هفتم

هابیل درویش هم انصراف داد/ گزینه های تصدی پست شهرداری تهران به 66 نفر رسید

هنوز خبری مبنی بر تعطیلی مشهد اعلام نشده است

عکس لو رفته از هانیه توسلی قبل از عمل زیبایی

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد

حکمای ما در قدیم بهتر از عالمان جدید علوم انسانی را می شناختند

چشم انداز دانشگاه تهران رهبری دیجیتال آموزش عالی کشور است

حکمای ما در قدیم بهتر از عالمان جدید علوم انسانی را می شناختند

واکسیناسیون 58 هزار عضو هیأت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد به سرعت انجام می شود

جزییاتی از جلسه در حال برگزاری برای انتخاب شهردار تهران

ثبت نام دانشگاه پیام نور ابوموسی با تردد هوایی و خوابگاه رایگان

تزریق هیچ کدام از واکسن های کرونا برای خانم های کمتر از 50 سال ممنوعیت ندارد

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد

کنکوری ها بر چه اساسی انتخاب رشته کنند؟

زمان اعلام شهردار جدید تهران تغییر کرد

استخدام مهندس مکانیک در شرکت صنعتی بهشهر در تهران

استخدام کارشناس فروش و مشاور علمی - مدیکال با بیمه تکمیلی،پاداش و سرویس

جزییاتی از جلسه در حال برگزاری برای انتخاب شهردار تهران/ احتمال انتخاب نهایی طی روز شنبه

ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه ها

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت

تمدید مهلت ثبت نام نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد

حداقل یک هفته قم را تعطیل کنید

انجام مرحله نخست واکسیناسیون دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی جهرم

تمدید مهلت ثبت نام نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد

مصوبه تغییرات کنکور به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ شد

حداقل یک هفته قم را تعطیل کنید

کیت استخراج دی ان ای از بزاق ساخته می شود

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 منتشر شد

خودکفایی و باروری بنیه دانش و فناوری در ارتباط دانشگاه و صنعت

خودکفایی و باروری بنیه دانش و فناوری در ارتباط دانشگاه و صنعت