موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - فوق العاده ويژه - تيم ملي واليبال ايتاليا - واليبال ايتاليا - آرمين هادي پور - دانشگاه آزاد اسلامي - پاداش پايان خدمت بازنشستگان - خرس قهوه اي - شركت برق منطقه اي تهران - آمريكاي جنوبي - كودكان كار و خياباني - برنامه جاسوسي - المپيك آسيايي - ياسر هاشمي - تأمين كالاهاي اساسي - نيلي احمدآبادي - جنبش نجباء عراق - بستني و شكلات - ملي پوش تكواندو - شوراي جهاني طلا

مطالب مرتبط:
آیا دست های عمدا به دنبال کاهش مشارکت مردم بودند؟ / مسئولان هیات نظارت رسیدگی کنند
مشارکت و حضور چشم گیر مردم خاوران در پای صندوق های رای
فرماندار اصفهان: هیچ کمبودی در تعرفه های رأی نداشتیم/ مردم استان مشارکت در انتخابات را افتخار می دانند /مشارکت مردم نجف آباد در حال افزایش است
قدردانی استاندار از شرکت آگاهانه مردم گیلان در انتخابات
انتخابات 1400 زیر ذره بین روزنامه ها؛ از میدان داری مردم تا شکست پروژه تحریم
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 29 خرداد 1400 ساعت 11:352021-06-19سياسي

و باز هم این مردم نازنین...


به چهره تک تک مردمی که در صف ایستاده اند دقیق می شوم، پشت نگاه همه ، از پیر تا جوان و نوجوان و کودکانی که به همراه والدینشان برای شرکت در انتخابات آمده اند نور امید به آینده و رقم خوردن روزگار بهتر را حس می کنم و زیر لب می گویم هیچ نقطه ای از دنیا این مردم نازنین را ندارد.

- ایسنا/قزوین به چهره تک تک مردمی که در صف ایستاده اند دقیق می شوم، پشت نگاه همه ، از پیر تا جوان و نوجوان و کودکانی که به همراه والدینشان برای شرکت در انتخابات آمده اند نور امید به آینده و رقم خوردن روزگار بهتر را حس می کنم و زیر لب می گویم هیچ نقطه ای از دنیا این مردم نازنین را ندارد.

ساعت از 7 و نیم صبح 28 خرداد 1400 گذشته که وارد مسجد امام خمنی (ره) می شوم، هنوز مانده تا صندوق های الکترونیکی شروع به کار کنند، مسئولین شعبه در تکاپو هستند تا هرچه سریعتر آغاز رأی گیری را اعلام کنند، مردم منظم و با فاصله کنار هم روی زمین و یا روی صندلی های تعبیه شده از سوی متولیان نشسته اند، به چهره تک تکشان دقیق می شوم، پشت نگاه همه ، از پیر تا جوان و نوجوان و کودکانی که به همراه والدینشان برای شرکت در انتخابات آمده اند سوسوی امید به آینده و رقم خوردن روزگار بهتر را حس می کنم و زیر لب می گویم هیچ نقطه ای از دنیا این مردم را ندارد.

اندکی می گذرد مردم یک به یک می روند شناسنامه هایشان را می دهند تا در ماراتن تعیین سرنوشت کشور حضور داشته باشند، به مرور تجمع می شود، یک نفر بلند می گوید این مسجد ازدحام زیاد است بروید فلان اداره که همین نزدیکی است رأی بدهید، مردم به یکدیگر نگاه می کنند، چند نفر می روند و اما اندک زمانی بعد دوباره صف طولانی تشکیل می شود.

به سمت دختر نوجوانی که از همان ابتدا توجه ام را جلب کرده می روم، ماسکش را روی صورتش مرتب می کند و من تبسم نگاه پر از امید به آینده اش را لمس می کنم، حس و حالش را پرت می کند به انتخابات ریاست جمهوری سال 1380 و لذت اثرگذاری در تعیین سرنوشت کشورم.

وطنمان را رها نمی کنیم دختر خودش را ستایش معرفی می کند؛ از او می پرسم رأی اولی است؟ سرش را به نشانه پاسخ مثبت تکان می دهد و می گوید: در ساعات اولیه برای انداختن رأی خود در صندوق در مسجد حضور پیدا کردم چون معتقدم هیچ فرزندی مادر بیمار خود را رها نمی کند، وضعیت کنونی باب میل ما نیست اما هیچ وقت مام وطنمان یعنی کشورمان را رها نمی کنیم و همیشه در صحنه حضور داریم.

از او درباره انتخاب اصلح می پرسم و دختر ادامه می دهد: به نظر من کسی می تواند کشور را اداره کند که برای همه جزییات برنامه داشته باشد؛ یک رییس جمهور باید برای جزء به جزء یک قالی برنامه نوشته باشد تا رج هایش به صورت درست و کامل بافته شود.

مشکل اصلی مردم اقتصاد، شغل و فرهنگ است و در وهله اول حل باید این مشکلات شود.

دختر به مردم اشاره می کند و می گوید: این مردم را ببینید همیشه در صحنه هستند چون انقلاب اسلامی و آرمان های امام خمینی (ره) را دوست دارند؛ این رأی دادن به معنای موافق بودن با وضعیت فعلی و کارهای مسئولین نیست، بلکه به معنای جهاد بزرگ برای آینده ایران است.

وی بیان می کند: البته آن ها که نمی خواهند رأی دهند دلایل مختلفی دارند که به آنان یک جمله می گویم که اگر شما نمی خواهید رأی دهید پس رییس جمهوری انتخاب می شود که من به آن رأی می دهم پس نتیجه باب میل شما نخواهد بود بنابراین باید بیایید و فرد باب میل خود را انتخاب کنید.

رأی ندادن اعتراض نیست بهنام سلیمانی نیا که او هم رأی اولی است می گوید: به توصیه رهبری در ساعات ابتدایی روز آمده ام، رأی من در آینده کشورم تأثیر دارد، خیلی ها به نشانه اعتراض نمی خواهند رأی بدهند که در پاسخ آنان باید بگوییم بله در کشور مشکل وجود دارد ولی سخت در اشتباه هستند اما نباید مردم میدان را خالی کنند.

این جوان رأی اولی بیان می کند: وقتی رسانه های معاند می گویند که مردم رأی ندهند یعنی رأی تک تک مردم در آینده کشور تأثیر دارد و آن ها برای همین پافشاری دارند که مردم پای صندوق های رأی حضور پیدا نکنند.

اما مردم آمدند تا پشت انقلاب، مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی و شهدایی که برای این کشور خون دادند بایستند؛ اکثر مردم می دانند که رأی ندادن اعتراض نیست بلکه آن ها که اعتراض دارند باید رأی بدهند تا وضع موجود تغییر کند.

وی ویژگی های فرد اصلح را چنین می شمارد: فرد اصلح باید اهل کار باشد، روحیه جوان گرایی داشته باشد، بین مردم باشد و از دفتر بیرون بیاید، یک رییس جمهور انقلابی باید جهادی باشد، بین مردم بیاید و سخنان دردمندان را بشنود.

سلیمانی نیا مشکل کسب وکار جوانان را مهمترین اولویتی می داند که رییس جمهور آینده باید به آن بپردازد؛ وی اظهار می کند: خیلی ها مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند اما بیکار هستند باالاجبار مسافرکشی می کنند؛ اما این جوانان برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود هزینه و زمان صرف کرده اند و روا نیست مسافرکشی کنند لذا اولویت رییس جمهور آینده باید رسیدگی به این مسئله باشد.

پیشتیبان ولی فقیه باشیم پیرزنی که قصد دارد نوزادی را آرام کند توجه ام را به خود جلب می کند، به سمتش می روم، نوزاد آنقدر کوچک است که می ترسم دستش را امروز نوه چهل روزه ام را آورده ام تا اولین انتخابات ریاست جمهوری گام دوم انقلاب ببیند.

درست است که از مشکلات گلایه دارم اما پای صندوق های رأی آمدم چون برای این آب و خاک، جوان های رشیدی به شهادت رسیدند، برای حفظ این آب و خاک خون دل ها خورده ایم، بنابراین باید پیشتیبان ولی فقیه باشیم.

وی اضافه می کند: به نظرم ایجاد اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان باید اولویت کار رییس جمهور باشد؛ من خودم 2 پسر جوان دارم که با مدرک دانشگاهی کارگر هستند و هر کدامشان سه فرزند دارند؛ ما هم مثل بقیه مردم مشکل اقتصادی داریم اما پای صندوق رأی حاضر شدیم.

یقین دارم رأی من اثر دارد دوربین صدا و سیما کمی آن سوتر در میان صف آقایان یک پسر جوان را برای مصاحبه شکار می کند، به سمتش می روم و منتظر می مانم مصاحبه اش تمام شود، از او می پرسم، با اینکه برخی از همسن وسالانش می گویند رأی ما اثر ندارد؛ چرا او آمده است؟ و پسر جوان این طور جوابم را می دهد: من یقین دارم هر یک رأی ما تأثیر صد درصدی روی آینده کشور دارد.

برای چهارمین دوره است که رأی می دهم و در ساعات اولیه برای رأی دادن حضور پیدا کردم چون دوست داشتم زودتر به وظیفه خودم عمل کنم.

وی می گوید: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دست دشمن از این مملکت قطع شده است اما کارشکنی ها و توطئه هایشان ادامه دارد، ولی ما هیچ گاه پشت رهبر خود را خالی نخواهیم کرد و در عرصه هایی نظیر انتخابات مشارکت خواهیم داشت و هر جایی که نیاز باشد و رهبر امر کنند حضور خواهیم یافت.

این جوان درباره معیار انتخاب اصلاح بیان می کند: مسئولین از هر جنسی باشند اولین معیار ما انقلابی بودن است؛ اگر اصول انقلاب را قبول داشته باشند از نظر ما اصلح هستند البته باید به صورت عملی پای بند به رهبری و انقلاب باشند.

به نظرم من قطعاً اولین اقدام دولت بعدی حل مشکلاتی نظیر بیکاری و معیشت مردم است تا مردم دیگر شرمنده خانواده های خود نباشند.

رأی مردم نزد رییس جمهور منتخب امانت است بانوی دیگری که رأی خود را داخل صندوق انداخته و درحال خروج از مسجد است بیان می کند: از سالی که انقلاب به پیروزی رسید تا این لحظه در تمام انتخابات شرکت کردم و به این نتیجه رسیدم که آرای تک تک افراد جامعه موثر است و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند آرایی که مردم به صندوق های رأی می ریزند پشتوانه ای محکم برای رییس جمهور منتخب خواهد بود.

وی ادامه می دهد: باید با آراء خود از حریم کشور حفاظت کنیم.

مردم ایران موقعیت را خوب درک می کنند و باید در صحنه حضور داشته باشند تا آمریکا، صهیونیست ها و امثال آن بفهمند مردم ایران همچنان انقلابی هستند و انقلابی خواهند ماند و آرمانشان همان آرمان رهبری و امام است.

این بانو می گوید: رییس جمهور اصلح باید تقوا داشته و خدا ترس باشد، مدریت کلان انجام داده باشد و با مفسدان مقابله کند و رأی مردم را به عنوان امانت داشته باشد.

جوانان ما مشکلات بسیاری دارند ولی در صحنه حضور دارند و پای انقلاب ایستادند، ولایت فقیه خط قرمز ماست و هر چه که امر کنند با جان و دل پذیرفته و همراه رهبرمان هستیم.

وی خاطرنشان می کند: جوانان تحصیل کرده بیکار هستند که امیدواریم اشتغال زایی صورت بگیرد پارتی بازی ها کنار رود تا نخبه ها فرار نکنند.

اگر یک جوان شغل داشته باشد ازدواج می کند در ادامه دولت باید برای مسکن جوانان چاره ای بیندیشد چون جوانان با تورم موجود نمی توانند مسکن تهیه کنند.

این بانو در پایان با اشاره به اینکه دشمنان بدانند تا لحظه آخر پای خون شهدا هستیم چون مدیون آنان هستیم؛ می گوید: رییس جمهور منتخب باید به وعده های داده شده عمل کند و مردم را ناامید نکند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا از مسجد خارج می شوم دخترکی که پیکسل سردار سلیمانی، سردار دل ها را به روسری اش سنجاق کرده، شناسنامه به دست لبخندی تحویلم می دهد و وارد مسجد می شود.

حالا ساعت از 8 شب گذشته و مردم همچنان در صف ایستاده اند، فکر می کنم نظام جمهوری اسلامی باید قدر این مردم را بداند که همچنان در شرایط سخت اقتصادی، در شرایط کرونایی پای کار هستند، ایستاده اند تا نشان دهند مشکلات شان را داخل مرزهای مملکت حل خواهند کرد.

این مردم با امید آمده اند از دفتر خارج می شوم تا در حال و هوای مردمی که در میدان هستند شریک شوم، ساعت حدود 9 شب است؛ حوالی مسجد محمد رسول الله قزوین می رسم، کارت خبرنگاری ام به من اجازه داده با مردم حرف بزنم، درد دلشان را بشنوم و امانت دار دغدغه های مردمی باشم که در هیچ نقطه ای از دنیا پیدا نمی شوند و این رسالتم را سنگین می کند، چون باید برای پیگیری خواسته های مردم بایستم.

زنی که خود را ناهید معرفی می کند و می گوید خانه دار است و در صف ایستاده، انگار که دوست دارد سر حرف را با من باز کند می گوید: گمانم نیم ساعت باید منتظر بمانیم، عیب ندارد چون به فکر آینده کشور و نسل بعد چند ساعت هم در صف می ایستم و رأی می دهم تا فردی دلسوز انتخاب کنیم، فردی که بتواند مشکلاتی همچون بیکاری را حل کند، بسیاری از خانواده ها مسکن ندارند و مستأجر هستند و با امید در انتخابات حضور پیدا کردند.

وی ادامه می دهد: رییس جمهور آینده باید حامی مردم باشد.

جوانان به دلیل مشکلات نمی توانند ازدواج کنند و خانواده تشکیل دهند و همین باعث می شود برخی به سمت اعتیاد گرایش پیدا کنند، ما قدم برداشتیم تا جوانان و نسل آینده نجات پیدا کنند و از رییس جمهور آینده توقع داریم که به مشکلات رسیدگی و کشور را آباد کند.

بانوی دیگری که کارشناس اتاق عمل است رو به من می گوید: شما خبرنگار هستید؟ با سر پاسخ مثبت می دهم و به لبخند می زنم و او می گوید: برای حضور در انتخابات احساس مسئولیت کردم تا فردی غیراصلح بر سر کار نیاید و حضور پیدا کردم تا در انتخاب کسی که فکر می کنم برای آینده کشور بهتر است نقش داشته باشم.

در روزگار کنونی اختلاف طبقاتی افزایش پیدا کرده است و انتظار دارم رییس جمهور آینده این اختلاف را بکاهد تا عدل در جامعه برقرار شود.

بی تفاوت نباشیم از جمع خانم ها خارج می شوم و داخل مسجد می روم، پیرزنی روی صندلی نشسته و نگاهم می کند؛ سر صحبت را با او باز می کنم، می گوید: دخترم من امروز رأی خود را برای رضای خداوند متعال در صندوق انداختم؛ از رییس جمهور آینده می خواهم به وعده های داده شده عمل کند، برای جوانان مسکن ایجاد و برای بیکاران شغل ایجاد کند، رییس جمهور باید به داد جوانان و مردم برسد ما پیر شدیم و دیگر از ما گذشته است رییس جمهور حالا باید به فکر جوانان باشد از خدا بترسد و وعده خود را بر اساس ایمان به خداوند و صداقت عملی کند.

صداقت.

صداقت.

صداقت.

از میان حرف های پیزن کلمه صداقت بیش از همه در گوشم می پیچید، زن جوانی که او هم رأی خود را داخل صندوق انداخته؛ خود را زهرا معرفی می کند و در پاسخ به سوالاتم می گوید: هر هم وطنی باید نظر خود را درباره آینده کشورش بدهد چون موفقیت و اقتصاد کشور در گرو این هاست، باید برای ساختن کشور سهیم باشیم و اگر بخواهیم بی تفاوت باشیم کسانی دیگر برای ما تصمیم گیری خواهند کرد.

برخی از افراد می گویند رأی من چه اثری دارد که در پاسخ به آن ها باید بگوییم از خواب خوش بیدار شوند چون دیگران برای آن ها تصمیم خواهند گرفت این ها افرادی هستند که وقتی برایشان اتفاق بد می افتد گله مند می شوند.

همه گلایه دارند و ما هم از تورم و بیکاری گلایه مند هستیم اما در انتخابات شرکت کردیم و در یک جمله نباید بی تفاوت باشیم.

به نظر من مهم ترین ویژگی فرد اصلح خداترس بودن است.

اولویت رییس جمهور آینده رسیدگی به اقتصاد است.

برای حضور مصمم بودم دخترک موطلایی زیبایی که در شعبه این طرف و آن طرف می رود توجه ام را به خودش جلب می کند، پدرش او را به خود می خواند؛ به سمتشان می روم.

پدر دختر خودش را علی مئابی معرفی می کند و می گوید: برای شرکت در انتخابات به مسجد محمد رسول الله (ص) آمدم؛ البته پیش خودمان گفتیم آخر وقت بیاییم تا خلوت تر باشد که خوشبختانه شلوغ تر است و شور و شوق نیز بیشتر شده است.

مئابی ادامه می دهد: حضور ایرانیان در انتخابات نشان می دهد که ما نظام جمهوری اسلامی را قبول داریم و پشیبان رهبر هستیم؛ با اینکه از وضعیت اقتصادی ناراضی هستیم اما برای اینکه دشمنان خیال خامی در سر نداشته باشند در انتخابات حضور یافتیم.

وی بیان می کند: خیلی از اطرافیان می گفتند نروید و رأی ندهید ولی من برای حضور مصمم بودم.

همه مشکلات اقتصادی دارند و این مشکلات در دوره های قبلی به وجود آمده است اما این مشکلات باعث نمی شود ما در انتخابات مشارکت نکنیم؛ آمدیم تا با حضور خود و انتخاب فرد اصلح از مشکلات بکاهیم.

مئابی در حالی که دست دخترش را در دست دارد و به سمت مسئولان برگزاری می رود؛ می گوید: رییس جمهور آینده باید مسائل خارجی، تحریم ها و فشارهای اقتصادی که از خارج و داخل به اقتصاد وارد شده است را مدیریت کند؛ همچنین باید تخصص داشته باشد و از افراد جوان و متعهد استفاده کند و از کسانی که دانش و فن اقتصادی دارند مشاوره بگیرد و بتواند از همه نیروهای موجود در جمهوری اسلامی استفاد کند تا مملکت بهتری داشته باشیم.

هیچ گاه برای حضور مردد نبودم ساعت نزدیک 10 شب است و همچنان صف در شعبه پابرجاست، به طرف یکی از آقایانی که در صف ایستاده و منتظر است می روم و از او می پرسم، خسته نشدید؟ و او در پاسخ من می گوید: نه خسته شده ام و نه هیچ گاه برای انتخاب مردد بودم، همیشه در همه انتخابات ها حضور داشتم.

وی ادامه می دهد: به فرد اصلح رأی می دهم کسی که تعهد و تخصص را کنار هم داشته باشد چراکه هریک بدون وجود دیگری فایده ندارد.

من و خانواده ام آمدیم بگوییم برای آینده کشور قدم برمی داریم و آینده کشور برای ما مهم است و ما پشتیبان نظام هستیم.

این آقا در پایان سخنانش می گوید: مردم بیشتر از تحریم های داخلی و اختلاس گلایه مند هستند.

رییس جمهور آینده باید امور داخلی کشور را سامان دهد، تا داخل کشور درست نشود و مسئولین پاک دست در رأس امور قرار نگیرند مملکت درست نخواهد شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا در طی روز انتخابات با هرکسی که صحبت کردم محکم ایستاده بود تا بیگانگان هوس نکنند به کیان مملکتمان دست درازی کنند، آمده بود تا به دشمنان بگوید مشکلات داخلی به خودمان مربوط است و آن ها حق دخالت در مسائل داخلی ما را ندارند و اغلب مردم متفق القول روی این موضوع تأکید داشتند که رییس جمهور باید جوانان را دریابد و برای مشکلات اقتصادی چاره ای بیاندیشد بنابراین رییس جمهور منتخب هرکه باید وظیفه سنگینی برعهده اش خواهد بود.

گزارش از : زهرا حسینی فلاح - رقیه ملاحسنی - زهرا عبداللهی انتهای پیام
کلید واژه ها: شرکت در انتخابات - امید به آینده - مردم - نازنین - انتخابات - جوان - نوجوان - مردمی - الکترونیکی - آینده - خوردن - همراه - دنیا - امید - نقطه - چهره - شرکت - گویم - رأی گیری - خرداد 1400 - مسئولین - 28 خرداد - فاصله - اعلام - تکاپو - صندلی - گذشته - خرداد - صندوق - مسجد

آخرین اخبار سرویس:
9 پروژه مصنعت آب و برق با 2383 میلیارد تومان در 13 استان افتتاح شد

راهنمای انتخاب رشته کنکور 1400

استخدام 3 نفر خانم شیفت عصر موسسه داوری حقوقی

اموزش مبتدی تا حرفه ای تعمیرات تجهیزات بیمارستانی

استخدام فوری ظرفیت محدود

«صلح و سازندگی» در سایه وحدت ملی، نیاز امروز افغانستان

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

امیر دریادار سیاری:ارتش برای مقابله با کرونا از تجربیات دفاع مقدس بهره گرفت

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

فاز یک تصفیه خانه شهرهای گروه الف بهره برداری شد

آمازون اتهامات آزار و تبعیض علیه کارمندانش را بررسی می کند

کم کاری و ترک فعل مدیران در مدیریت منابع آب بررسی شود

روحانی: حل و فصل مشکلات خوزستان طبق دستور رهبری باید ادامه یابد

تجلیل از حامیان بالای 1000 فرزند معنوی آذربایجان شرقی

تبلیغ دین و مهدویت در خطبه غدیریه تبیین می شود

دغدغه آب بهانه ای برای فریاد مردم خوزستان از سایر مشکلات است

بابایی خواستار برخورد قانونی با پیمانکار خاطی در پروژه زباله سوز ساری شد/ مدیران ساری دغدغه ای برای جذب اعتبارات ندارند

استخدام نیروی کار در قسمت فروشگاه

ببینید | روحانی: بخشی از مشکلات مردم خوزستان در روزهای گذشته حل شد

بازدید هوایی معاون اول رییس جمهور از مناطق دچار تنش آبی در خوزستان

روحانی: حل و فصل مشکلات خوزستان طبق دستور رهبری باید ادامه یابد

ورود ناوهای سهند و مکران به سنت پترزبورگ

جهانگیری در جریان روند آب رسانی به دشت آزادگان و حمیدیه قرار گرفت/بازدید هوایی از طرح 550 هزار هکتاری در خوزستان

هفته آینده شهردار جدید معرفی خواهد شد

برکناری نانسی پلوسی کلید خورد

مصباحی مقدم: شورای پول و اعتبار به نفع شرکت های دولتی کار می کند

سازمان ثبت اسناد: برگ سبز سند مالکیت نیست

آغاز رویداد دانش آموزی کدآپ آکادمی همراه با محوریت زبان برنامه نویسی پایتون

علامت گذاری مرزهای دولتی محور نشست مقامات ازبکستان و قزاقستان

مرحوم فرج نژاد فرهیخته ای زاهد، متواضع و خستگی ناپذیر بود

مهرداد بذرپاش، شهردار آینده تهران؟

ضرورت اتصال بانک اطلاعاتی سازمان مالیاتی و تأمین اجتماعی/ ناکارآمدی فرآیند احقاق حق کارگران بیمه نشده

پیام تسلیت رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین نمازی 

روحانی: حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور رهبری باید ادامه پیدا کند

350 هزار بسته کمک مومنانه در استان البرز توزیع شد

نامه بازنشسته های آموزش و پرورش به قالیباف برای لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان

روحانی: حل و فصل مشکلات خوزستان طبق دستور رهبری باید ادامه یابد

بهره برداری از سد خاییز تنگستان و سد ارغون دشتستان با دستور رییس جمهور

موسوی لاری: اصلاح طلبان منتظر نیستند که سر رییسی به دیوار بخورد

جشن بزرگ دهه امامت و ولایت برگزار می شود

آیین تودیع و معارفه رییس کل دادگستری گلستان برگزار شد

عملیات اجرایی ساماندهی پساب فاضلاب بندرعباس آغاز شد

سیاست، بازنده بی تدبیری دولت مدعی تدبیر

چراغ سبز نوبخت برای برای پرداخت «فوق العاده ویژه» به دستگاه های اجرایی

ممنوع شدن فعالیت تالارهای پذیرایی و عروسی در مشهد

فیلم/ بازدید هوایی جهانگیری از مناطق دچار بحران آب در خوزستان

انتقاد از رفتار نمایندگان خوزستان در مجلس

مهلت ارسال لیست و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی تمدید شد

واکسیناسیون علما و طلاب حوزه دارالعلوم زاهدان

ادامه ممنوعیت ورود گردشگران خارجی به ایران

پست جدید اینستاگرام رهبر انقلاب درباره خوزستان

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس: ضرورت نوسازی شالیکوبی ها در استان/ جلوی خروج شلتوک گرفته شود

وجود اشکالات اساسی در لایحه رتبه بندی معلمان

بخشی از مشکلات خوزستانی ها حل شده است/به دلیل گرمای هوا و کاهش آب سدها با مشکل قطعی برق مواجه شدیم

نخبگان و سران عشایر خوزستان برای مدیریت صحیح منابع آب به دولت کمک کنند

خانواده زندانی نباید قربانی زندانی شدن سرپرست خود شود

کشت پاییزه را فدا نکنیم / خسارت دامداران جبران شود

روحانی: حل مسائل خوزستان طبق دستور مقام معظم رهبری باید ادامه پیدا کند

روحانی: طبق دستور رهبر معظم انقلاب حل و فصل مشکلات خوزستان ادامه دارد

عراقچی از ژاپن برای اهدای 3 میلیون واکسن به ایران قدردانی کرد

حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، دین پژوه می پذیرد

دومین گردهمایی حلقات قرآنی در پردیسان قم برگزار شد

ضریح حرم حضرت رقیه (سلام الله علیها) غبارروبی شد + فیلم

حضور سردار سلامی در بین عشایر روستای جفیر شهرستان هویزه

مسابقه کتابخوانی «یادت باشد» و «پوتین قرمزها» در لرستان برگزار می‏‎شود

سرلشکر موسوی درگذشت والده آیت الله شب زنده دار را تسلیت گفت

طراحی و نامگذاری میدانی به نام اصفهان در داکار، خواهرخوانده نصف جهان

روحانی: بخشی از مشکلات کم آبی استان خوزستان کم شده است

طلال ناجی: ما برای همیشه دوستدار و قدردان شهید سلیمانی خواهیم بود

حذف پل ها در طول خطوط ریلی گیلان غیرمنطقی است

پیام تسلیت مدیر حوزه ‎های علمیه خواهران به آیت الله شب زنده دار

تشکر عراقچی از اهدای 3 میلیون دوز واکسن ژاپنی به ایران

حذف سهمیه های کنکور؟ شاید در دولت آینده

لحظه سوء قصد به جان رییس جمهور مالی در نماز عید قربان + فیلم

حجت الاسلام والمسلمین رضوانی استادی دلسوز و مبلّغی مُخلص بود

برکناری نانسی پلوسی کلید خورد

حضور سردار سلامی در بین عشایر روستای جفیر از توابع شهرستان هویزه

فرمانده نیروی دریایی ارتش عازم سنت پترزبورگ شد

برگزاری نشست ستاد بحران خوزستان با حضور معاون اول رییس جمهور+عکس

فوت دو تن از اساتید دانشگاه تهران

آیا می توان با تیمم نماز را در اول وقت خواند؟ پاسخ حضرت آیت الله سیستانی

برگزاری جلسه کمیته جذب تبلیغ تخصصی مبلغان خوزستان

درگذشت ناگهانی 2 استاد دانشگاه تهران / دانشجویان شوکه شدند + تصاویر

فرهنگ ایثار و شهادت باعث تحکیم هویت و انسجام ملی می شود

دومین پیش همایش سیموست 2021 تهران ، برگزار می شود

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان چه گفت؟

رییس اداره عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح درگذشت

فرمانده نیروی دریایی ارتش عازم سن پترزبورگ شد

معاونت اجتماعی قوه قضاییه پل ارتباطی مردم با دادگستری استان ها است

عامل جنایت سدگتوند را محاکمه نمی کنید؟

قدردانی عراقچی از ژاپن

قدردانی عراقچی از دولت و مردم ژاپن در پی ارسال واکسن کرونا

آخرین اخبار از واکسن معلمان کهگیلویه و بویراحمد

نگاه مدیریتی مسئولان به شهرستان رشت درست نیست

عامل جنایت سدگتوند را محاکمه نمی کنید؟

برگزاری نشست ستاد بحران خوزستان با حضور معاون اول رییس جمهور

حذف سهمیه های کنکور؟ شاید در دولت آینده

شورای وحدت درباره چینش کابینه با رییسی جلسه داشته است؟

حجت الاسلام نمازی از منبری های تهران درگذشت

پایان تعمیرات اساسی فاز 2 جمع آوری مرکزی خانگیران

و باز هم این مردم نازنین...

و باز هم این مردم نازنین...