موضوعات داغ: - پاداش پايان خدمت - پاداش پايان خدمت بازنشستگان - نقل و انتقالات - رتبه بندي معلمان - نقل و انتقالات تابستاني - تينا آخوندتبار - سرمربي استقلال - هواداران پرسپوليس - برنامه تلويزيوني - مهناز افشار - دانشگاه مريلند - بوستان - فدراسيون فوتبال يونان - طرح خيرساز - محمد توحيدي - واحدهاي اقتصادي - كلخوران - محمد افكار - هورمون عشق - رژيم صهونيستي - شاهين فرهت - مبارزه با خشونت عليه زنان - آذري جهرمي

مطالب مرتبط:
معیشت اساتید بهبود یافته/عده ای وظیفه دارند که علیه دانشگاه آزاد سیاه نمایی کنند!
سرپرست دانشگاه آزاد بین المللی خرمشهر-خلیج فارس منصوب شد
ورود دانشگاه آزاد اسلامی به ششمین دوره جشنواره فناوری نانو
لزوم تقویت دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز توسط مسئولان
همایش اساتید دانشگاه حامی ابراهیم رییسی
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 26 خرداد 1400 ساعت 01:302021-06-15دانش

معیشت اساتید بهبود یافته/عده ای وظیفه دارند که علیه دانشگاه آزاد سیاه نمایی کنند!


در پی انتشار گزارش «هشتگ هایی که خبرساز شدند/ دادخواهی اساتید دانشگاه آزاد در فضای مجازی» روی خروجی ایسنا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه این بخشنامه برای دانشگاه آزاد اسلامی یک نقطه قوت است گفت: - در پی انتشار گزارش هشتگ هایی که خبرساز شدند/ دادخواهی اساتید دانشگاه آزاد در فضای مجازی روی خروجی ایسنا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه این بخشنامه برای دانشگاه آزاد اسلامی یک نقطه قوت است گفت: این بخشنامه یک اقدام موثر در بهبود شیوه معیشت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

دکتر علیرضا منظری توکلی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بخشنامه نحوه همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد موسوم به (الف) و (ب) بر اساس سیاست های ابلاغی نامه شماره 47132/ 10 در مورخ 98/8/4 هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی بوده است پس اصل این بخشنامه بر اساس سیاست های ابلاغی هیات امنا در این نامه است و نباید این بخشنامه منتسب به فرد خاصی شود و مصوبه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی  است.

وی گفت: بیشتر آنچه در فضای مجازی راجع به بخشنامه الف و ب وجود دارد، سیاه نمایی بوده و ناشی از دو امر است؛ اولا، یک عده آنطور که باید و شاید این بخشنامه را مطالعه نکرده اند و یا اینکه این بخشنامه در استان های آنها اجرا نشده است تا مزیت های معیشتی این بخشنامه را ببینند.

دوم اینکه عده ای نیز تنها وظیفه دارند که علیه دانشگاه آزاد اسلامی سیاه نمایی کنند و این افراد موضع گیری از پیش تعیین شده دارند در حالی که باید در مواضع خود بر اساس انصاف عمل کنند.

دکتر منظری توکلی با بیان اینکه تعیین نوع الف و ب به عهده خود اساتید است، ادامه داد: اینکه استادی تعیین کند نوع الف باشد و یا نوع ب، به انتخاب خودش است و کسی استادی را مجبور نمی کند که در کدام نوع(الف یا ب)  قرار گیرد.

اگر استادی خودش، نوع الف را انتخاب کرد، باید تعهداتش را انجام دهد و اگر استادی گروه ب را برگزید، باید تعهدات مربوطه را انجام دهد.

در اجرای بخشنامه الف و ب همچنین گفته شده که تا پاپان مرداد ماه، همه اساتید می توانند در نوع الف قرار گیرند مگر اینکه استادی خودش نوع ب را انتخاب کند.

وی افزود: اگر استادی نوع الف را انتخاب کرد، مانند اعضای هیات علمی دانشگاه های دیگر، البته با میزان ساعت کمتر، باید 32 ساعت کار علمی یا معادل آن در هفته مشتمل بر تدریس و  پژوهش های درون و برون سازمانی، داوری مقاله یا رساله، مشاوره آموزشی و فرهنگی تربیتی دانشجویان، مشارکت در تحصیل درآمدهای غیرشهریه ای دانشگاه، مشارکت در شوراهای علمی و آموزشی، انجام امور اجرایی و نظارتی، آموزش های کوتاه مدت، مدیریت آزمایشگاه و کارگاه یا کلینیک و انجام امور محوله از سوی دانشگاه را انجام دهد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه زمانی که فردی، در جایی استخدام می شود، سازو کار و قوانین آن سازمان را می پذیرد، خاطر نشان کرد: ساعات موظفی آموزشی قبلا در مرتبه استادیاری، 15 ساعت بود ولی الان 13 ساعت است.

در عوض تحصیلات تکمیلی وموظفی حضور، به آن اضافه شده است.

در مرتبه دانشیاری نیز، ساعات آموزشی 14 ساعت بوده ولی الان 12 ساعت شده است.

ساعات موظفی استاد نیز 13 ساعت بود ولی هم اکنون 10 ساعت است.

مربی نیز همان16 ساعت باقی مانده، چراکه به صورت عام در زمینه رساله و پایان نامه نمی توانند همکاری کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهم جامعه ما بحث معیشت است، گفت: من به عنوان رییس یک واحد استانی دانشگاه آزاداسلامی؛ که این بخشنامه را اجرا کرده است، با صدور آن موافقم ومزیت های معیشتی آن را دیده ام.

دکتر منظری توکلی با اشاره به تغییرات حقوق اساتید قبل و بعد از اعمال بخشنامه تصریح کرد: به عنوان مثال، برای استادیار پایه 20 ، حقوق پایه 8 میلیون و 700 هزار تومان بوده است ولی با اعمال تنها یک بخش از بخشنامه، این حقوق به مبلغ 10 میلیون و 600 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

اگر این فرد بدون اعمال شیوه نامه اضافه حقوق سال 1400 را دریافت می کرد، با این افزایش حقوقش 11 میلیون تومان می شد ولی اکنون 13میلیون و300هزارتومان شده است.

در مورد یک دانشیار پایه 20 هم می توان گفت که حقوق این مرتبه قبل از اعمال شیوه نامه 9 میلیون و 700 هزار تومان بوده است ولی بعد از اعمال شیوه نامه به 11 میلیون و 700 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان ادامه داد: این در حالی است که ما می توانیم حق جذب بین 50 تا 150 درصد را نیز به حقوق اساتید اضافه کنیم که از آغاز شهریور ماه اعمال خواهد شد.

و افزایش هایی که ذکر شد فقط به واسطه اجرای یک بند بخشنامه یعنی افزایش مربوط به حق مرتبه علمی است.

دکتری منظری توکلی در مورد درصد افزایش حقوق اساتید دانشگاه آزاد اسلامی، اضافه کرد: اگر شیوه نامه نوع الف اعمال نمی شد، اضافه حقوق دانشیار پایه20 تنها 26 درصد اضافه می شد اما با اجرای شیوه نامه الف وب این اضافه حقوق  به میزان 53 درصد افزایش یافته است.

در مرتبه استادی نیز، حقوق یک استاد پایه20، 11 میلیون تومان بوده ولی با اعمال شیوه نامه، به 13 میلیون و 400  هزارتومان افزایش یافته است.

  افزایش حقوق یک استاد در سال 1400 نیز بدون اعمال شیوه نامه 13 میلیون و 800هزارتومان بود ولی با اعمال شیوه نامه به 16 میلیون و 800 هزار تومان افزایش یافته است یعنی این افزایش حقوق برای مرتبه استادی نیز 53 درصد است.

وی در رابطه با افزایش حقوق مرتبه مربی نیز اظهار کرد: حقوق مربی پایه 20 بدون اعمال شیوه نامه 6میلیون و 800 هزار تومان بوده که به 8 میلیون و 100هزار تومان افزایش یافته و با اعمال ضریب افزایش سال 1400 به 10 میلیون و 200 هزار تومان افزایش یافته است.

اگر شیوه نامه الف وب اعمال نمی شد با اعمال افزایش سال 1400حقوق ایشان 8میلیون 600هزار تومان می شد.

یعنی اگر شیوه نامه اعمال نمی شد، افزایش حقوق 29 درصد بود ولی با اجرای شیوه نامه این میزان به حدود 48 درصد افزایش یافته است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان یادآور شد: پایین بودن حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به دانشگاه های دولتی و علوم پزشکی یک امر مزمن است که از گذشته، این تفاوت وجود داشته است و میزان حقوق ما پایین تر است.

اما این بخشنامه یک اقدام موثر در بهبود معیشت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد است.

وی ادامه داد: اجرای دقیق این شیوه نامه بر عهده روسای واحدهای دانشگاهی  و نظارت بر حسن اجرای آن بر عهده دبیرخانه جذب استان ها و مرکز جذب امور هیات علمی سازمان مرکزی است تا به این ترتیب، از سوی روسای استان ها اعمال سلیقه نشود.

یعنی اگر روسای واحدهای استان ها در این امر دچار اشتباه باشند، عضو هیات علمی می تواند شکایت خود را به مرکز جذب امور هیات علمی سازمان مرکزی ابلاغ کند.

در این میان نیز، اساتیدی که با بخشنامه مشکل دارند و هشتگ های مخالفت با آن را منتشر می کنند، باید از روسای واحدهای استانی خود گله مند باشند نه اینکه به  طورکلی، این بخشنامه را به ضرر خود بدانند.

دکتر منظری توکلی با اشاره به یکی از بندهای شیوه نامه مبنی بر اینکه اساتید باید داوری مقاله و رساله دانشجویان را انجام دهند،  گفت: اگر در واحدی دانشجوی تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل نباشد، در این شیوه نامه راهکارهایی برای اساتید وجود دارد، به این ترتیب، اگر استادی داوری مقاله و رساله نداشته باشد، می تواند جایگزین آن یعنی انجام امور اجرایی و نظارتی، مدیریت آزمایشگاه و کارگاه یا کلینیک و انجام امور محوله از سوی دانشگاه  را انجام دهد.

همچنین در این شیوه نامه آمده که هیات علمی تمام وقت نمی تواند در موسسات آموزشی دیگر مشغول به کار شود.

این بدان معنی است که هیات علمی تمام وقت، تنها امکان فعالیت تمام وقت در موسسات آموزشی دیگر را ندارد ولی می تواند به صورت پاره وقت فعالیت کند.

و اگر بخواهد در موسسه غیر آموزشی تمام وقت فعالیت نماید، ساز و کار لازم پیش بینی شده است.

وی راجع به طرح های برون دانشگاهی گفت: اساتید محترم، این طرح ها را به اعتبار دانشگاه و تخصص خودشان می گیرند و در این میان 15 درصد درآمد برای دانشگاه است و 85 درصد این درآمد متعلق به استاد است.

وی تصریح کرد: این شیوه نامه برای دانشگاه آزاد اسلامی یک نقطه قوت است ولی با عدم توجه برخی روسای استان ها و غرض ورزی و عدم اطلاع برخی افراد، این نقطه قوت تبدیل به نقطه ضعف شد.

باید افزایش حقوق اساتید دانشگاه آزاد اسلامی را با گذشته خودمان مقایسه کنیم نه با سایر دانشگاه ها و با لحاظ این مطلب که بودجه سایر دانشگاه ها به نفت و مالیات  وصل است ولی بودجه ما به جیب خالی مردم.

دکتر منظری توکلی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از جایی حمایت نمی شود و درآمد آن از طریق شهریه دانشجویان تامین می شود؛ بنابراین این افزایش حقوق های به طور متوسط بیش از 50 درصدی کار بزرگی است.

آن هم در شرایطی که تعداد دانشجویان و درآمد دانشگاه کاهش چشمگیری یافته است.

البته در این دوران کرونا بسیاری از دانشجویان هم امکان پرداخت شهریه نداشتند.

وی با اشاره به اجرای این شیوه نامه در استان کرمان اظهار کرد: در استان کرمان که این شیوه نامه اجرا شده، 95 درصد اساتید از مزیت های معیشتی آن رضایت دارند.

5 درصد باقی مانده نیز بورسیه هایی هستند که تحصیل آنها بیش از 4 سال طول کشیده است که کرونا و محدودیت چاپ مجلات از دلایل بروز این تاخیر است.

دکتر طهرانچی نیز در این زمینه توصیه کرد که حرف همه بورسیه ها را بشنوید و اگر دلیل معقولی بود، برای این افراد مهلت تعیین کنید و اگر فرد بعد از زمان تعیین شده اقدامات موظفی خود را انجام نداد، در گروه ب قرار می گیرد.

دکتر منظری توکلی در پایان خاطرنشان کرد: با ادای احترام به تمامی اساتیدی که با به این بخشنامه مخالف هستند و هشتگ می زنند، از همه خواهش می کنم شیوه نامه را به دقت بخوانند و مطمئن باشند این بخشنامه گشایشی در امور معیشتی اساتید است.

من حاضرم در هرجایی و یا در فضای مجازی با افرادی که مخالف این بخشنامه هستند، به مناظره بنشینم و با ارائه مستندات و اعداد و ارقام، مزایای اجرای این بخشنامه را بازگو کنم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - آزاد - اسلامی - رییس دانشگاه آزاد - بخشنامه - اعضای هیات علمی - اساتید دانشگاه - رییس دانشگاه - استان کرمان - نامه - فضای مجازی - اساتید - هیات امنای دانشگاه - هیات علمی - دادخواهی - سیاست های ابلاغی - هیات - انتشار - گزارش - استان - کرمان - بهبود - معیشت - مجازی - هیات امنای - سیاه نمایی - هشتگ

آخرین اخبار سرویس:
دستگاه های برقی دیگر با قطع برق از کار نمی افتند

مافیای برق حرارتی اجازه توسعه تجدید پذیرها را نمی دهند| ظرفیت انرژی بادی و خورشیدی برابر با هیچ!

مسیر پژوهش؛ از هوس نظریه پردازی تا پختگی متواضعانه

مأموریتی برای آموزش مهارت به جوانان | نبض بازار کار در دانشکده های مهارت و کارآفرینی می زند

مهارت دانشجویان فنی و حرفه ای سمنان ارتقا می یابد

کاهش 8 درصدی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در استان اصفهان

استخدام کارشناسی طراحی فرایند آب و فاضلاب در شرکت اوژن اطلس سپهر در تهران

استخدام مهندس مکانیک در گروه صنعتی آسیاب در تهران

آموزش راه اندازی کسب و کار های نوپا

استخدام کارشناس طراح صنعتی در شرکت سیلیکون ناب بسپار در قزوین

تولید کاتالیست برای تصفیه فرآورده های نفتی

استخدام حسابدار در مرکز تصویر برداری بابک در تهران

اساتید دانشگاه تا آخر مرداد و دانشجویان شهریور ماه واکسینه می شوند

رشته های تحصیلی دانشگاه های گناباد به داوطلبان کنکور معرفی می شود

مدرسه عالی مهارت حسابداری مجوز فعالیت گرفت

موفقیت های وزارت علوم در چاپ و انتشار اسناد علمی موجب مباهات است

دانشجویان گیلانی به مناسبت «عید غدیر خم» غذای گرم در مناطق محروم توزیع می کنند

طالبان، واقعیتی از افغانستان

مصادیق جنگ رسانه ای بی بی سی فارسی علیه واکسن کوو ایران برکت

راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی در واحد های دانشگاه آزاد کرمان

امکان اخذ 20 واحد دروس غیر رشته ای در دانشگاه تهران

بازوی روباتیک جدید در خدمت ایستگاه فضایی بین المللی

پنج وضعیتِ جسمانی که با تشنگی همراه است+اینفوگرافی

اعطای رتبه علمی «ب» به نشریات علمی مطالعات قدرت نرم

پنج وضعیتِ جسمانی که با تشنگی همراه است

ایده های نوآورانه آموزش محور حمایت می شوند

دومین سوگواره ملی فرهنگی هنری اباعبدلله الحسین (ع) از سوی دانشگاه شیراز برگزار می شود

وزرات نیرو نیروی امریه جذب می کند

چهارنشریه علمی پژوهشی سازمان بسیج اساتید رتبه علمی «ب» کسب کردند

«رویداد نوآورانه حمل ونقل هوشمند شهری» برگزار می شود

فعالیت مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در ابهر

کنکور فعلی پیشرفت تحصیلی را اندازه گیری نمی کند

کنکور فعلی پیشرفت تحصیلی را اندازه گیری نمی کند

برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار گمز

کارگاه مباحث پیشرفته در پردازش سیگنال EEG برگزار می شود

پذیرش امریه سربازی در دانشگاه صنعتی شریف

مسابقه خطبه غدیر خم برگزار می شود

مهلت ثبت نام دکتری در دو رشته پژوهشگاه حوزه و دانشگاه تمدید شد + لینک

فرزندی یتیم در خیابان طالقانی!

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی معرفی شد

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از وزارت علوم

دانشگاه آزاد ایلام در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشجو می پذیرد

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از وزارت علوم

دانشگاه آزاد آباده میزبان کنکور ارشد

تأثیر «طرح الف و ب» در پویایی و فعالیت اعضای هیئت علمی

اعطای رتبه علمی «ب» به نشریات علمی مطالعات قدرت نرم

استارتاپ ایرانی با ارزش 10 برابر درآمد نفتی ایران در بورس امریکا درخشید

اعطای رتبه علمی «ب» به 4 نشریه علمی سازمان بسیج اساتید

دانشگاه الزهرا قرنطینه شد

«اکمال دین»؛ مسابقه ای با محوریت تلاوت آیات ولایت

ثبت نام دوره کارشناسی ارشد اخلاق پزشکی مجازی / ترکیبی آغاز شد

دانشگاه الزهرا(س) به مدت 3 روز قرنطینه می شود

تزریق ظرفیت بسیج به رگ های جامعه برای مقابله با کرونا

برگزاری دوره آموزش نرم افزار میپل

مهلت ثبت نام دکتری در دو رشته پژوهشگاه حوزه و دانشگاه تمدید شد

نودانشجویان مهرماه آموزش حضوری نخواهند داشت

استخدام کارشناس فروش (خدمات مهاجرت) در موسسه اعزام دانشجو صباپلن در تهران

منشی خانم .

دانشکده علوم قرآنی اصفهان دانشجو می پذیرد

عکس زیبای شبنم قلی خانی با ژست معروف؛ محو در افق!

دانشگاه علوم پزشکی قم از نیرو های جهادی برای مشارکت در امر واکسیناسیون دعوت به همکاری کرد

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از وزارت علوم/ تعامل وزیر با ستاد نقشه علمی

اعطای رتبه علمی «ب» به نشریات علمی بسیج اساتید کشور

توسعه تلسکوپ بالنی جدید با دقتی مشابه هابل

امیرحسین اصغریان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت شد

محافظ سطوح از جرقه جوشکاری با پوششی ایران ساخت

دانشگاه الزهرا قرنطینه می شود

زخم عمیقِ بی توجهی به مطالبات مردم موجودیت نظام را تهدید می کند

نودانشجویان مهرماه آموزش حضوری نخواهند داشت

استخدام تعمیرکار مکانیک در شرکت فراماشین جهان فیدار در تهران

آزمون بسندگی زبان انگلیسی دانشگاه شهید بهشتی 8 مرداد برگزار می شود

نودانشجویان مهرماه آموزش حضوری نخواهند داشت

عضویت سردفتران در هیئت علمی دانشگاه آزاد ممنوع شد

دانشگاه مازندران میزبان کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسما

طراحی ماشین های هوشمند براساس فعالیت سلول های عصبی و نوسانات مغز تسهیل شد

دانشگاه الزهرا 3 روز قرنطینه می شود

همکاری مشترک دانشگاه های فردوسی مشهد و کاسل آلمان

دانشگاه الزهرا قرنطینه می شود

تولید ساده و ایمن ضدماده با انبرهای لیزری

سکوت آموزشیار در مقابل اعتراض دانشجویان/ادامه همکاری آی گپ و آموزشیار در هاله ای از ابهام

واکنش 16 تشکل عدالتخواه به اتفاقات خوزستان/ زخم عمیقِ بی توجهی به مطالبات مردم موجودیت نظام را تهدید می کند

تولید و عرضه محصولات قرآنی؛ راه کاری برای ترویج فرهنگ دینی

نخستین دوره جشنواره سراسری بداهه برگزار می شود

تکلیف امتحانات دانشجویان در قطعی اینترنت همراه در خوزستان چیست؟

رونمایی دوره های مجازی مهارت های خوب زیستن

تولید و عرضه فرآورده های قرآنی، راه کاری در ترویج فرهنگ دینی

زمان قرنطینه دانشگاه الزهرا اعلام شد

دانشگاه الزهرا قرنطینه می شود

ویژه برنامه های رادیو صبا در آستانه عید غدیر

3 محصول فناورانه در حوزه علوم شناختی معرفی می شوند

دانشگاه الزهرا قرنطینه می شود

دانشگاه آزاد اسلامی دامغان 6 مدرک مهارتی ارائه می دهد

دانشگاه الزهرا قرنطینه می شود

راه اندازی مرکز انتخاب رشته و هدایت تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله آملی

وبینار «آب مجازی از منظر اقتصاد بین الملل» برگزار می شود

وبینار «آب مجازی از منظر اقتصاد بین الملل» برگزار می شود

معرفی داوران هشتمین جشنواره نقش تن پوش

تکلیف امتحانات دانشجویان در قطعی اینترنت همراه در خوزستان چیست؟

مهلت مجدد ثبت نام ارشد استعداد درخشان پزشکی آغاز شد

کتاب ‌های درسی پایه هفتم

معیشت اساتید بهبود یافته/عده ای وظیفه دارند که علیه دانشگاه آزاد سیاه نمایی کنند!

معیشت اساتید بهبود یافته/عده ای وظیفه دارند که علیه دانشگاه آزاد سیاه نمایی کنند!