موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - كميسيون آموزش - دانشگاه الزهرا - نيمه نهايي جام حذفي - مركز پژوهش هاي مجلس - مركز پژوهش هاي - شهرام حبيب زاده - زنيت روسيه - دستورالعمل هاي بهداشتي - پريسا بهزادي - بابونه - سردار حسين يكتا - رييس كميسيون آموزش و تحقيقات - گيلده - مرتضي روزبه - شهواني - شهرام محمودي - سرهنگ بهزاد وليان - بالك

مطالب مرتبط:
انتخاب طرح عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان طرح برتر جشنواره طرح های پژوهشی دانشگاهی
ویدئو| گل اول ایران به عراق توسط سردار آزمون در دقیقه 35
برنامه های محسن رضایی برای استان ها منحصر به فرد است
40 درصد ظرفیت تولیدی کشور خالی است/ فقر در استان کرمان زیاد است
برای مشکلات طرح های ترافیکی باید برنامه راهبردی و عملیاتی تدوین شود
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 26 خرداد 1400 ساعت 00:102021-06-15دانش

جزییاتی از زمینه های پژوهشی و چالش های 3 برنامه علمی استان کرمان | سردار دل ها از طرح «پایش آزاد» چقدر سهم دارد؟


رییس دبیرخانه برنامه علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان جزییاتی از چالش ها، نظام موضوعات و زمینه های پژوهشی 3 برنامه علمی این دانشگاه با موضوع «گفتمان مقاومت و تمدن نوین اسلامی»، - " - حسین عقابی؛ مراسم رونمایی از طرح پایش آزاد (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه ای دانشگاه آزاد اسلامی) با هدف توسعه پایدار تحقیق و توسعه به منظور شناسایی و رفع چالش های کشور، اوایل آذر 97 با حضور مسئولان عالی دانشگاه و جمعی از معاونان و مدیران در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

طرح پایش آزاد ابتدا، کار خود را با 9 برنامه علمی آغاز کرد و در ادامه تعداد برنامه های علمی این طرح به 40 برنامه ارتقا یافت.

در مدت اجرای آزمایشی این طرح، 112 استاد، 155 دانشجو و 174 پژوهشگر به سامانه مراجعه و موضوعات خود را انتخاب کردند.

این در حالی است که صنعتگران و متخصصان در حوزه های مختلف کاری می توانند در کنار استادان دانشگاه به عنوان استاد مشاور به دانشجویان و پژوهشگران کمک کنند.

دانشجویان و پژوهشگران هم می توانند با مراجعه به این سامانه از بین هزاران عنوان موضوع تحقیقاتی در حوزه های مختلف که در قالب چندهزار برنامه پژوهشی ارائه می شود، موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنند.

از طرفی به گفته مسئولان دانشگاه، این سامانه به سامانه ایران داک نیز متصل شده است.

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هر استان در ادامه اجرای این طرح با همکاری دبیرخانه برنامه علمی دانشگاه موضوعات محوری خود را برای طرح پایش آزاد مشخص کردند به عنوان مثال یزد در منسوجات، تبریز در کفش و چرم و دریاچه ارومیه، گیلان در گردشگری، کرج در فلزات کمیاب و گرانبها و .

به عنوان پیشگام مطرح شدند؛ اما دانشگاه آزاد اسلامی استان های سراسر کشور در طرح پایش ملزم هستند برنامه علمی خود را براساس مزیت محوری، تعداد هیئت علمی و سایر ظرفیت های موجود در هر استان آماده کرده و با تشکیل شورای راهبری در شناسایی و رفع چالش های کشور کمک کنند.

در طرح پایش آزاد که اکنون دو سال و نیم از رونمایی آن می گذرد، مقرر شده واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هر استان در یک موضوع خاص پیشران شوند.

در این راستا و در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان سه برنامه علمی با عنوان های گفتمان مقاومت و تمدن نوین اسلامی ، وقف و معادن تصویب شده و چالش ها و نظام موضوعات آن در دست تدوین و بررسی است.

بیشتر بخوانید: به منظور تشریح فعالیت ها و اهداف اجرای طرح پایش و چالش ها و نظام موضوعات تدوین شده در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با بیتا قاسم شیرازی عضو هیئت علمی این دانشگاه و رییس دبیرخانه برنامه علمی استان کرمان گفت وگو کرده که بخش نخست آن را با تعریف و اهداف طرح پایش و برنامه های علمی تعیین شده در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان می خوانیم.

آنا: ابتدا طرح پایش آزاد دانشگاه آزاد اسلامی را تعریف کنید.

قاسم شیرازی: در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه برنامه های علمی کشور باید در راستای حل مشکلات اساسی کشور باشند، اقدام هوشمندانه ای در دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان طرح پایش آزاد برنامه ریزی و پایه گذاری شده است.

طرح پایش، نظام جامع پژوهشی بوده که به عنوان گام نخست استقرار برنامه های علمی در دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی شده و بر اساس آن نظام پژوهش با اولویت پژوهش های تحصیلات تکمیلی مورد بازمهندسی و ارتقا قرار خواهد گرفت و برای انجام این کار از ظرفیت عظیم علمی دانشگاه اعم از دانشجو و اعضای هیئت علمی به صورت شبکه ای استفاده می شود و مشکلات جامعه و صنایع به زبان دانشگاه و در قالب زمینه های پژوهشی تعریف می شود.

صاحب نظران و خبرگان حوزه های مختلف با عنوان اعضای خارجی کمیته های برنامه های علمی در تدوین نظام موضوعات هر برنامه علمی، همکاری دارند و می توانند به عنوان استاد مشاور در کنار دانشجو فعالیت داشته باشند.

آنا: طرح پایش چگونه می تواند به کاربردی شدن پایان نامه ها و رساله های دانشجویان برای حل مسائل کشور کمک کند؟ قاسم شیرازی: ایران در فهرست کشورهای برتر در جهان به عنوان تولیدکننده علم محسوب می شود؛ اما در کاربردی کردن پژوهش ها در کشور خیلی موفق نبوده و به این منظور باید به دنبال کاربردی کردن علوم در رشته های مختلف دانشگاهی و تبدیل آن به ثروت در کشور باشد که یکی از راه های دستیابی به این هدف حرکت دانشگاه ها به سمت کارآفرینی است.

تاکنون 70 جلسه هم اندیشی درباره مقاومت انجام شده و چالش نخست برنامه علمی گفتمان مقاومت و تمدن نوین اسلامی با عنوان موانع رشد و توسعه گفتمان مقاومت در ایران با 370 زمینه پژوهشی در 50 رشته روی سامانه پژوهشیار بارگذاری شده است.

هر سال با تولید حجم زیادی از پایان نامه ها و رساله های دانشجویی بی هدف مواجه هستیم؛ زیرا مطالب ارائه شده بر اساس اولویت ها و نیازهای جامعه نیست و بیشتر به مسائل تئوری و کلاسیک می پردازند یا اگر پژوهش، مسئله محوری وجود دارد، این تحقیقات به دست مدیران صنایع نمی رسد.

ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه یکی از اهداف پایش است.

باید تعامل و هم اندیشی بیشتری بین صنعت و دانشگاه برقرار شود و دانشجویان مهارت های عملی را در کنار مطالب تئوری و نظری بیاموزند تا پس از فارغ التحصیلی تجربه و آمادگی شغلی کافی برای ورود به صنایع و کسب وکارهای مختلف را داشته باشند.

آنا: برنامه های علمی مصوب دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در طرح پایش را تشریح کنید.

قاسم شیرازی: بر اساس آمایش سرزمینی و درنظرگرفتن امکانات علمی، منابع و ظرفیت های هر استان مأموریت هایی علمی از سوی دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی به واحدهای دانشگاهی مختلف محول و ابلاغ شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان یکی از معدود دانشگاه هایی است که با توجه به توانمندی های علمی، ویژگی های جغرافیایی، ظرفیت های معنوی و مشارکتی مردم و با حمایت ها و پیگیری های علیرضا منظری توکلی رییس دانشگاه، سه برنامه علمی مصوب از سوی سازمان مرکزی به آن سپرده شده و برنامه دیگری با عنوان تأثیر اقلیم در حوزه کشاورزی نیز به عنوان برنامه چهارم اضافه خواهد شد.

با توجه به ثبت برنامه های علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در طرح پایش آزاد با عنوان های گفتمان مقاومت و تمدن نوین اسلامی ، وقف و معادن ، همه امکانات موجود دانشگاه برای حل چالش های کلان مرتبط با برنامه های علمی ذکرشده در سراسر کشور و به ویژه استان کرمان به کارگیری می شود.

برنامه علمی گفتمان مقاومت و تمدن نوین اسلامی بعد از شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و با توجه به اینکه زادگاه وی در استان کرمان قرار داشت و به علت ارادت ویژه ای که اهالی دیار کرمان و همکاران در واحدهای دانشگاهی استان به این شهید بزرگوار داشتند به برنامه های علمی استان اضافه شد.

از آنجا که سیره رفتاری و روحیه شهادت طلبی سردار دل ها باید از سوی جامعه علمی در کشور تشریح و تبیین شود؛ دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان _ واحد شهید حاج قاسم سلیمانی کرمان- به عنوان بخشی از شبکه علمی نخبگان کشور، تلاش کرده که مأموریت علمی خود را در راستای تبیین ابعاد مختلف شخصیتی و مکتب وی ایفا کند؛ زیرا شهید حاج قاسم سلیمانی به تعبیر مقام معظم رهبری تبدیل به جریان و چهره بین المللی مقاومت شد و مسیر دفاع از اسلام و آرمان های بلند انقلاب و خط جهاد و مقاومت را با شهادت و خون خود طراحی کرد.

290 زمینه پژوهشی در 25 منظر برای چالش نخست برنامه علمی معادن (اکتشاف) آماده شد و در جلسه کمیته ارزیابی و نظارت پایش تصویب و اکنون در سامانه پژوهشیار قابل دسترسی و استفاده استادان و دانشجویان است.

در برنامه علمی گفتمان مقاومت و تمدن نوین اسلامی جلسات متعدد و تبادل نظرهای فراوانی با خبرگان و صاحب نظران این حوزه در بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، بنیاد شهید و امور ایثار گران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

با توجه به اینکه در موضوع گفتمان مقاومت، شهید سپهبد قاسم سلیمانی نقش محوری داشت در مدل علمی به همه ابعاد مقاومت و همه شخصیت های تأثیرگذار و به ویژه سردار حاج قاسم سلیمانی پرداخته شد.

همکاران این دانشگاه در فرصت بسیار کم و با تلاش شبانه روزی و جلسات فشرده توانستند این برنامه را با 159 زمینه پژوهشی برای سالروز شهادت وی روی سامانه پژوهشیار بارگذاری کنند.

تاکنون 70 جلسه هم اندیشی درباره مقاومت انجام شده و چالش نخست برنامه علمی گفتمان مقاومت و تمدن نوین اسلامی با عنوان موانع رشد و توسعه گفتمان مقاومت در ایران با 370 زمینه پژوهشی در 50 رشته روی سامانه پژوهشیار بارگذاری شده است.

این برنامه اکنون در اختیار استادان و دانشجویانی قرار دارد که مایل هستند عنوان پایان نامه و رساله های خود را از بین این موضوعات انتخاب کنند.

چالش دوم این برنامه مربوط به اقتصاد مقاومتی بوده و نظام موضوعات آن در حال تکمیل و ارائه در جلسات ارزیابی و نظارت پایش آزاد است.

امیدواریم با تحقق برنامه گفتمان مقاومت اسلامی در کشور، ترویج مکتب حاج قاسم و تحقق سیمای علمی این شهید بزرگوار، برای نهادینه کردن آن بین استادان و دانشجویان میسر شود.

ثبت 240 زمینه پژوهشی در برنامه علمی وقف دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با حدود 8 هزار موقوفه و 80 هزار رقبه جزء 6 استان برتر کشور در حوزه وقف است؛ کرمان می تواند به عنوان پیشران طرح های اقتصادی وقف در کشور مطرح شود و با توجه به اینکه وقف با درنظرگرفتن نیاز جامعه مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده باید در این زمینه اقدامات گسترده ای انجام شود.

در حوزه وقف با تعامل و رایزنی با سازمان ها، ارگان های مربوط و با همکاری خبرگانی از این نهادها که عضو کمیته برنامه وقف استان هستند، تدوین نظام موضوعات این برنامه انجام شده است و برخی از این نهادها بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی، دانشگاه جامع رضوی و سازمان اوقاف و امور خیریه هستند.

در برنامه علمی وقف همکاران ظرف مدت کمتر از یک سال توانستند کلیات چالش های وقف کشور را در پنج حوزه استخراج کنند.

حاصل تلاش آنها در چالش نخست 240 زمینه پژوهشی با عنوان ضعف ساختار مدیریتی در نظام وقف و موقوفات کشور در 30 منظر بوده که پس از طرح در کمیته ارزیابی و تأیید نهایی روی سامانه پژوهشیار بارگذاری شده و چالش دوم در حوزه توسعه نیافتگی وقف در جامعه بوده که در حال تکمیل و آماده سازی زمینه های پژوهشی در منظرهای مختلف است.

شناسایی و تدوین 5 چالش در برنامه علمی معادن در برنامه علمی وقف چالش ها در پنج حوزه استخراج و در چالش نخست 240 زمینه پژوهشی با عنوان ضعف ساختار مدیریتی در نظام وقف و موقوفات کشور در 30 منظر پس از طرح در کمیته ارزیابی و تأیید نهایی روی سامانه پژوهشیار بارگذاری شدیکی از قابلیت های اقتصادی استان کرمان معادن هستند و فرصت های معدنی زیادی ازجمله آهن، مس، زغال سنگ، تیتانیوم، کرومیت و.

در این استان وجود دارد.

شناسایی و اولویت بندی معضلات بخش معدن در سراسر کشور و ایجاد فرصت های کارآفرینانه در این حوزه در تهیه و تدوین نظام موضوعات این برنامه مورد توجه قرار گرفته است.

پس از برگزاری جلسات متعدد و با همکاری 30 نفر از اعضای هیئت علمی استان و خبرگانی از سازمان زمین شناسی، خانه معدن کرمان، معدن سرچشمه، معدن گل گهر، سرانجام کلیات چالش های معدن کشور در پنج چالش در زمینه های اکتشاف، استخراج، فرآوری، محیط زیست، اقتصاد و مدیریت معدن تعریف شده اند و 290 زمینه پژوهشی در 25 منظر برای چالش نخست که مربوط به اکتشاف بوده، آماده شد و در جلسه کمیته ارزیابی و نظارت پایش تصویب و اکنون در سامانه پژوهشیار قابل دسترسی و استفاده استادان و دانشجویان است.

350 زمینه پژوهشی در چالش دوم این برنامه که مربوط به استخراج بوده است، تدوین و در جلسه دوم خرداد 1400 کمیته ارزیابی ارائه و پس از انجام اصلاحات و بازنگری در آینده ای نزدیک قابل بارگذاری در سامانه پژوهشیار خواهد بود.

انتهای پیام/4121/4062/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - برنامه - دانشگاه - دانشگاه آزاد - آزاد - اسلامی - استان کرمان - علمی - طرح پایش - موضوع - مراسم رونمایی - تحقیق و توسعه - پژوهشی - پایش - چالش - توسعه پایدار - توسعه - استان - کرمان - سردار دل ها - تمدن نوین - دبیرخانه - پژوهشگر - مسئولان - شناسایی - رونمایی - مقاومت - دانشجو - انتخاب - برگزار

آخرین اخبار سرویس:
طالبان، واقعیتی از افغانستان

مصادیق جنگ رسانه ای بی بی سی فارسی علیه واکسن کوو ایران برکت

راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی در واحد های دانشگاه آزاد کرمان

امکان اخذ 20 واحد دروس غیر رشته ای در دانشگاه تهران

بازوی روباتیک جدید در خدمت ایستگاه فضایی بین المللی

پنج وضعیتِ جسمانی که با تشنگی همراه است+اینفوگرافی

اعطای رتبه علمی «ب» به نشریات علمی مطالعات قدرت نرم

پنج وضعیتِ جسمانی که با تشنگی همراه است

ایده های نوآورانه آموزش محور حمایت می شوند

دومین سوگواره ملی فرهنگی هنری اباعبدلله الحسین (ع) از سوی دانشگاه شیراز برگزار می شود

وزرات نیرو نیروی امریه جذب می کند

چهارنشریه علمی پژوهشی سازمان بسیج اساتید رتبه علمی «ب» کسب کردند

«رویداد نوآورانه حمل ونقل هوشمند شهری» برگزار می شود

فعالیت مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در ابهر

کنکور فعلی پیشرفت تحصیلی را اندازه گیری نمی کند

کنکور فعلی پیشرفت تحصیلی را اندازه گیری نمی کند

برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار گمز

کارگاه مباحث پیشرفته در پردازش سیگنال EEG برگزار می شود

پذیرش امریه سربازی در دانشگاه صنعتی شریف

مسابقه خطبه غدیر خم برگزار می شود

مهلت ثبت نام دکتری در دو رشته پژوهشگاه حوزه و دانشگاه تمدید شد + لینک

فرزندی یتیم در خیابان طالقانی!

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی معرفی شد

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از وزارت علوم

دانشگاه آزاد ایلام در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشجو می پذیرد

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از وزارت علوم

دانشگاه آزاد آباده میزبان کنکور ارشد

تأثیر «طرح الف و ب» در پویایی و فعالیت اعضای هیئت علمی

اعطای رتبه علمی «ب» به نشریات علمی مطالعات قدرت نرم

استارتاپ ایرانی با ارزش 10 برابر درآمد نفتی ایران در بورس امریکا درخشید

اعطای رتبه علمی «ب» به 4 نشریه علمی سازمان بسیج اساتید

دانشگاه الزهرا قرنطینه شد

«اکمال دین»؛ مسابقه ای با محوریت تلاوت آیات ولایت

ثبت نام دوره کارشناسی ارشد اخلاق پزشکی مجازی / ترکیبی آغاز شد

دانشگاه الزهرا(س) به مدت 3 روز قرنطینه می شود

تزریق ظرفیت بسیج به رگ های جامعه برای مقابله با کرونا

برگزاری دوره آموزش نرم افزار میپل

مهلت ثبت نام دکتری در دو رشته پژوهشگاه حوزه و دانشگاه تمدید شد

نودانشجویان مهرماه آموزش حضوری نخواهند داشت

استخدام کارشناس فروش (خدمات مهاجرت) در موسسه اعزام دانشجو صباپلن در تهران

منشی خانم .

دانشکده علوم قرآنی اصفهان دانشجو می پذیرد

عکس زیبای شبنم قلی خانی با ژست معروف؛ محو در افق!

دانشگاه علوم پزشکی قم از نیرو های جهادی برای مشارکت در امر واکسیناسیون دعوت به همکاری کرد

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از وزارت علوم/ تعامل وزیر با ستاد نقشه علمی

اعطای رتبه علمی «ب» به نشریات علمی بسیج اساتید کشور

توسعه تلسکوپ بالنی جدید با دقتی مشابه هابل

امیرحسین اصغریان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت شد

محافظ سطوح از جرقه جوشکاری با پوششی ایران ساخت

دانشگاه الزهرا قرنطینه می شود

زخم عمیقِ بی توجهی به مطالبات مردم موجودیت نظام را تهدید می کند

نودانشجویان مهرماه آموزش حضوری نخواهند داشت

استخدام تعمیرکار مکانیک در شرکت فراماشین جهان فیدار در تهران

آزمون بسندگی زبان انگلیسی دانشگاه شهید بهشتی 8 مرداد برگزار می شود

نودانشجویان مهرماه آموزش حضوری نخواهند داشت

عضویت سردفتران در هیئت علمی دانشگاه آزاد ممنوع شد

دانشگاه مازندران میزبان کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسما

طراحی ماشین های هوشمند براساس فعالیت سلول های عصبی و نوسانات مغز تسهیل شد

دانشگاه الزهرا 3 روز قرنطینه می شود

همکاری مشترک دانشگاه های فردوسی مشهد و کاسل آلمان

دانشگاه الزهرا قرنطینه می شود

تولید ساده و ایمن ضدماده با انبرهای لیزری

سکوت آموزشیار در مقابل اعتراض دانشجویان/ادامه همکاری آی گپ و آموزشیار در هاله ای از ابهام

واکنش 16 تشکل عدالتخواه به اتفاقات خوزستان/ زخم عمیقِ بی توجهی به مطالبات مردم موجودیت نظام را تهدید می کند

تولید و عرضه محصولات قرآنی؛ راه کاری برای ترویج فرهنگ دینی

نخستین دوره جشنواره سراسری بداهه برگزار می شود

تکلیف امتحانات دانشجویان در قطعی اینترنت همراه در خوزستان چیست؟

رونمایی دوره های مجازی مهارت های خوب زیستن

تولید و عرضه فرآورده های قرآنی، راه کاری در ترویج فرهنگ دینی

زمان قرنطینه دانشگاه الزهرا اعلام شد

دانشگاه الزهرا قرنطینه می شود

ویژه برنامه های رادیو صبا در آستانه عید غدیر

3 محصول فناورانه در حوزه علوم شناختی معرفی می شوند

دانشگاه الزهرا قرنطینه می شود

دانشگاه آزاد اسلامی دامغان 6 مدرک مهارتی ارائه می دهد

دانشگاه الزهرا قرنطینه می شود

راه اندازی مرکز انتخاب رشته و هدایت تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله آملی

وبینار «آب مجازی از منظر اقتصاد بین الملل» برگزار می شود

وبینار «آب مجازی از منظر اقتصاد بین الملل» برگزار می شود

معرفی داوران هشتمین جشنواره نقش تن پوش

تکلیف امتحانات دانشجویان در قطعی اینترنت همراه در خوزستان چیست؟

مهلت مجدد ثبت نام ارشد استعداد درخشان پزشکی آغاز شد

کتاب ‌های درسی پایه هفتم

معاون وزیر علوم: آموزش نو دانشجویان مهرماه حضوری نیست

تولید باتری های بازیافت شونده قوت گرفت

کنترل بیماران کرونایی از راه دور | سیستم بهداشتی نظارت بر سلامت با اینترنت اشیا

چند راه ساده برای پیشگیری و درمان گرمازدگی+ اینفوگرافی

گل ششم ایران به تاجیکستان توسط فرهاد توکلی

تولید دستبندهای هوشمند با منبع نوری برای کم بینایان

اگر تا روز برگزاری کنکور ارشد به کرونا مبتلا شدیم، چه کنیم؟

درون مایه طاعت ها از غدیر نشئت می گیرد

جوایز جشنواره دانوب به عکاسان ایرانی رسید

شرایط بازگشت به تحصیل دانشجویان اخراجی علم و صنعت

درون مایه همه طاعت ها از غدیر نشئت می گیرد

استخدام کارآموز مهندسی مکانیک در یک شرکت معتبر در تهران

راه اندازی باجه رفع نقص کارت آزمون کارشناسی ارشد در سمنان

واکنش به اخراج 140 استاد دانشگاه پیام نور | با معدل 11 و 12 عضو هیات علمی شده بودند | اخراجی ها کارمند می شوند

دستبندهای هوشمند با منبع نوری برای کم بینایان

عکس| در دانشگاه شیراز چه خبر است؟

دانشگاه ها از بهمن ماه حضوری می شوند

جزییاتی از زمینه های پژوهشی و چالش های 3 برنامه علمی استان کرمان | سردار دل ها از طرح «پایش آزاد» چقدر سهم دارد؟

جزییاتی از زمینه های پژوهشی و چالش های 3 برنامه علمی استان کرمان | سردار دل ها از طرح «پایش آزاد» چقدر سهم دارد؟