مطالب مرتبط:
جلیلی برای مردم قم پیام فرستاد
بازدید سعید جلیلی نامزد ریاست جمهوری از کارگاه تولیدی معلولان
جلیلی: ایران آماده یک جهش بزرگ است
4 گزینه جبهه اصلاحات برای شهرداری تهران
«اینان» با محوریت «ارادت به امام رضا (ع)» جلوی دوربین رفت
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 23:402021-06-14سياسي

جلیلی: برخی مواقع سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند


وقتی امروز نیز صحبت از پیشرفت کشور می کنیم به این معنا نیست که دانش آموزان و دانشجویان در این عرصه نقش آفرینی ندارند؛ - " نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی امروز نیز صحبت از پیشرفت کشور می کنیم به این معنا نیست که دانش آموزان و دانشجویان در این عرصه نقش آفرینی ندارند؛ همین امروز نوجوان و جوان ما باید نقش خود را در این جهاد و جهش پیدا کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سعید جلیلی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری امروز در برنامه گفت وگو محور خود با نوجوانان و دانش آموزان که عصر امروز در مجتمع سرچشمه تهران برگزار شد گفت: بسیاری از شهدای ما دانش آموزان بودند؛ آن ها در همان سنین نوجوانی و جوانی نسبت به مسائل اساسی کشور نقش آفرینی کردند.

بنابراین وقتی امروز نیز صحبت از پیشرفت کشور می کنیم به این معنا نیست که دانش آموزان و دانشجویان در این عرصه نقش آفرینی ندارند؛ همین امروز نوجوان و جوان ما باید نقش خود را در این جهاد و جهش پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه من هم قبول دارم که نظام آموزشی ما بیشتر یک نظام منفعل است تا آنکه نقش آفرین شود تصریح کرد: وقتی صحبت از جهش تولید می شود، مهمترین تولید، تولید سرمایه انسانی و رویش های جوان در کشور است.

این کار برنامه می خواهد و شروع کارش از سنین کودکی و دوران مدرسه است.

اگر جوان ما احساس رشد پیدا نکند، یعنی مسیر غلط طی شده است.

دوازده سال از بهترین دوران عمر در کودکی و نوجوانی و پس از ان نیز یک بازه ده ساله تا دکتری.

جلیلی خاطرنشان کرد: جوان ما بهترین ساعات عمرش را در اختیار نظام آموزشی قرار می دهد؛ نظام آموزشی مطلوب آن است که آن جوان بعد از طی این مراحل، احساس بالندگی و رشد پیدا کند نه احساس سرخوردگی.

دغدغه امروز جوان ما این است که چگونه باید در این سیستم استعدادهایش دیده شود؟ یکی در علوم انسانی یکی در فنی و دیگری در هنر و نقاشی؛ همه این ها برای پیشرفت و جهش کشور لازم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ضمن تاکید بر اینکه دولت نسبت به این نظام آموزشی مسئول است گفت: یکی از اشکالات دولت ها این بوده است که اصلاحات بنیادین در زمینه های مختلف را بخاطر برخی کارهای روبنایی رها می کنند.

باید بسترهای لازم برای شناسایی و رشد استعدادهای جوانان را فراهم کنیم.

حکومتی می تواند مدعی جهش و حکمرانی خوب باشد که برای احاد جامعه خود برنامه داشته باشد.

جوان ما امروز نباید این حس را داشته باش که استعدادش در خارج دیده می شود.

وی ادامه داد: در زمینه آموزش و پرورش، با تقسیم بندی مقاطع به سه دسته، برنامه ای نوشتیم که ما را از وضع فعلی به وضعیت مطلوب برساند.

در هر پایه مدرسه الگو را طراحی کردیم و نسبت به مسائل مختلف نظیر کتب درسی و یا فضای آزمایشگاهی و.

.

وضعیت مطلوب را تعریف کردیم.

جلیلی گفت: بودجه ای که امروز برای آموزش و پرورش هزینه می کنیم و معتقدیم بیشتر هم باید بشود؛ برای هر دانش آموز به صورت متوسط بیش از هشت میلیون تومان هزینه می شود؛ این درحالی است که این بودجه تنه می زند به بودجه مدارس غیردولتی.

این اتفاق نشان می دهد که بودجه خوب است اما مدیریت بودجه در سیستم آموزشی دچار مشکل است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: آموزش تفکر، مبنای ما در آموزش و پرورش است؛ سیستم آموزشی ما در این زمینه بسیاری ضعیف است.

عدم شناخت دقیق استعدادها یکی دیگر از مشکلات بنیادین در سیستم آموزشی ماست.

در همه ی زمینه ها کشور نیازمند افراد تحصیلکرده است اما اگر استعدادها در رشته های مختلف شناخته نشود، جهش واقعی رخ نخواهد داد.

جالب است؛ برخی مواقع سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند! وی افزود: کنکور یک نوع امتحان است؛ اما این امتحان باید واقعی باشد تا بتوانیم استعدادها و علاقمندی ها را هم شناسایی کنیم.

دغدغه شغلی دانش آموزان، دغدغه درستی است؛ یک فردی که فوق لیسانس جامعه شناسی گرفته، الان در کار خرید و فروش موبایل است.

خب مشخصا برنامه در نظام آموزشی به درستی اجرا نمی شود.

ما بررسی کردیم؛ امروز ظرفیت ها، فرصت ها و امکانات بسیار خوبی در کشور داریم که دولت به سراغ آن ها نرفته است.

جلیلی همچنین در خصوص اموزش و پرورش نیز گفت: درباره وزارت آموزش و پرورش که بیش از یک میلیون کارمند دارد و بسیار بزرگ است.

این درحالی است که کل کارمندان وزارت خارجه یک درصد این مقدار هم نمی شود.

به وزیر آموزش و پروش می گویند چرا استعفا کردی؟ می گوید چون رییس جمهور دو سال است به من وقت ملاقات نداده است؛ این خیلی اتفاق بدی است.

جلیلی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین زمینه های ایجاد نشاط در میان جوانان و نوجوانان، گسترش ورزش است گفت: آیا امروز ورزش جایگاه مطلوبی در میان نوجوانان ما دارد؟ صدها رشته شغلی متناسب با ورزش وجود دارد و حتی مسئله اشتغال جوانان نیز در ورزش مطرح است.

یکی از انگیزه های اصلی در ورزش، ورزش قهرمانی است.

در کنار ورزش پایه، پرورشی و همگانی باید نگاه ویژه به ورزش قهرمانی است.

وی ادامه داد: ورزش قهرمانی قله است و باید آن را نشان داد؛ در کنار آن باید استعدادیابی ورزشی را از دوران مدرسه آغاز کنیم.

از دامنه می توان به قله رسید.

امروز فدراسیون ورزش های دانش آموزی این کار را می کند و برنامه ورزشی ما نیز به دنبال تقویت فداراسیون ورزش دانش آموزی است.

نشاط و ورزش برای بچه ها تهران فقط نیست؛ باید همه نقاط کشور بتوانند از امکانات ورزشی دولت به صورت عادلانه استفاده کنند و زمینه بروز استعدادیابی ورزشی به طور برابر فراهم شود.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: هرچه عدالت ورزشی و امکانات در کشور گسترش پیدا کند، به همان میزان زمینه افسردگی، خودکشی، ناهنجاری ها و اعتیاد کاهش می یابد.

ما میگوییم براساس همین بودجه فعلی -که پنج هزار میلیارد تومان برای وزارت ورزش و جوانان اختصاص داده شده است- و با عادلانه کردن بودجه ورزش بویژه در زمینه ورزش روستایی این کارها را خواهیم کرد.

جلیلی خاطرنشان کرد: جوان بیست ساله ای که عملیات می کرد، پیروز می شد و حماسه می آفرید آیا اگر در عرصه ورزش یا هنر زمینه برایش بوجود بیاید، نمی توان مشکلات را برطرف کند؟ حتما می تواند.

برخی جوانها می گویند چرا ما مدیرکل نمی شویم؟ این نکته مهم است که بدانیم مدیرکل شدن اصل نیست؛ اصل این است که شما در کاری قرار بگیرید که بتوانید استعداد خود را شکوفا کنید.

اگر این را درست مطرح کنیم، نتایج بهتری پیش می آید.

جلیلی در جمع نوجوانان گفت: فضای مجازی، فضایی است که حرف درباره آن زیاد است و باید حواسمان باشد تا با طرح اشتباه مسائل، سرمان کلاه نرود.

من خودم که در سن جوانی با فضای مجازی مواجه نشدم و امروز با آن روبه رو هستم، معتقدم این فضا یک فرصت بسیار ارزشمند در همه ی عرصه هاست.

وی ادامه داد: چه به لحاظ افزایش خدمات رسانی و چه به لحاظ امکان ارتباطاتی، این فضا بسیار مغتنم برای مردم و در بحث دولت الکترونیک، مقابله با فساد یک فرصت مهم برای دولت هاست.

حالا اگر به این فضا، نگاه فرصت محور باشد، برنامه ای که درباره آن خواهید داشت این است که چگونه بیشترین استفاده را می توانیم از آن داشته باشیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: یک فرصت خوب دیگر در زمینه فضای مجازی این است که متخصصان و سرمایه های انسانی بسیار خوبی در این عرصه داریم.

امروز فضای مجازی یک نیاز ضروری زندگی روزمره است و این قابل انکار نیست.

در این فضا وابستگی وجود دارد و این وابستگی مورد طمع سیاسی دشمنان ماست.

از طرفی موجب ارزبری از منابع اقتصاد کشور می شود.

جلیلی گفت: هزینه خرید پهنای باند یعنی درآمد ریالی و خرج دلاری برای بسته اینترنت.

شبکه ملی اطلاعات باید ارزان شدن اینترنت را فراهم کند.

شبکه ملی اطلاعات برای این است که وابستگی به حداقل برسد و به معنای ایجاد محدودیت نیست.

دولت باید این شبکه را تقویت کند به گونه ای که هم خدمات بیشتری ارائه شود، هم ارزانتر باشد و هم سریعتر.

وی ضمن اشاره به اینکه کارشناسان و جوانان ما امروز تخصص لازم برای ایجاد و تکمیل این شبکه ملی را دارند خاطرنشان کرد: در این صورت هم بستر اشتغال فراهم می شود و هم جلوی خروج ارز را می گیرد.

برنامه این است که در چهار سال آینده، دولت الکترونیک را در بسیاری از عرصه ها فوق هوشمند کنیم.

نامزد انتخابات رسایت جمهوری در پایان توضیحات خود در خصوص دولت الکترونیک گفت: فوق هوشمند شدن دولت الکترونیک یعنی ارائه خدمات از سوی دولت به این معنا که دیگر شهروندان ما برای دریافت خدمات مراجعه نکنند بلکه خود دولت خدمات مختلف را به آن ها ارائه نماید.

فوق هوشمندسازی به معنای فروش خدمات یا گران شدن آن نیست؛ با همین بودجه ای که برای ادارات اختصاص می یابد، دولت وظیفه دارد به مردم خدمات مختلف را ارائه کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار تسنیم در پایان این دیدار چند ساعته صمیمی، سعید جلیلی کتاب داستانی "زایو" را به رسم یادگاری با امضای خود به دانش آموزان هدیه داد.

جلیلی در این باره گفت: یکی از نقاط قوت غربی ها این بود که در کتاب های داستانی و تولیدات فرهنگی، آینده و قله را ترسیم کردند و افکار نوجوان خود را برای پیشرفت آماده کردند.

کتابی که به شما هدیه داده می شود نیز بر همین مبنا نوشته شده است؛ ان شاءالله ایران عزیز با شما نوجوانان به قله های پیشرفت دست خواهد یافت.


کلید واژه ها: دانش آموزان - انتخابات ریاست جمهوری - پیشرفت کشور - امروز - سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری - نقش آفرینی - دانش - انتخابات ریاست - ریاست جمهوری - جوان - پیشرفت - نوجوان - دانشجویان - کشور - انتخابات - نامزد انتخابات - کنیم - جمهوری - معنا - نامزد - جوانی - ریاست - جلیلی - سعید جلیلی - سیزدهمین - نوجوانان - نوجوانی - گفت وگو - برگزار - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
کارگر ساده در رستوران

همکار خانم برای قسمت کافی نت در دفتر پیشخوان دولت

منشی و کارآموز خانم

دست از قضاوت انگیزه ها برداریم!

استخدام نیروی پاره وقت اقا و خانم شرکت

استخدام شرکت معتبر مسلط وردپرس

دست از قضاوت انگیزه ها برداریم!

صفحه نخست روزنامه های دوشنبه

علما خادم و حامی مردم هستند

یک نفر آقا جهت پخش مواد غذایی

نظافت آپارتمان

مسئول دفتر آشنا به امور حسابداری

از کودتا تا سلطنت و اخراج رضاشاه از ایران به دستور انگلیس

آغاز عملیات اجرایی دیواره ساحلی گلزار شهدای معمولان

هلال احمر: در حال شارژ انبارها برای مقابله با سیل هستیم

از توزیع 120 هزار پرس غذای گرم و 3 هزار بسته کودکانه تا خرید تنور برای مادران خانه دار

مدیریت تعطیلات کرونا/آغاز مجدد یک عملیات ضد جاسوسی / سفره هایی که آب رفت/پیشخوان

تنزل جایگاه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در شورای شهر فعلی

هیجانی ترین تجربه های تاریخ؛ از دره مرگ تا دری به جهنم در ترکمنستان + تصاویر

مخالفت رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بررسی طرح «سامان دهی فضای مجازی» در کمیسیون تخصصی

مهاجرت شاهرخ استخری و همسرش + تصاویر

همه دستگاه های فرهنگی برای تبلیغ غدیر به میدان آیند

استخدام بامیک راه البرز

استخدام حسـابدار شرکت آذر اروم پدیده گلریـز

منشی خانم- خوش برخورد و روابط اجتماعی بالا

آغاز عملیات اجرایی دیواره ساحلی گلزار شهدای معمولان

دشمن بر امواج اعتراضات خوزستان سوار شد

در تمام طول سال مبلغ غدیر و ولایت باشیم

حجت اشرف زاده نغمه های تهران را می خواند/ کنسرت آنلاین در برج میلاد

واکنش رییس پارلمان تونس به تصمیمات رییس جمهور

منشی مطب دندانپزشکی عصر ها

استخدام همکار آشنا به امور کافی نتی

فروشنده خانم

نیروی کار کارگاه نجاری و خراطی

عروسکِ عجیب تلویزیون کیست؟/ قصه های ملسو نه پند می دهد و نه کسی را دستِ کم می گیرد!/ تلویزیون باید حسابِ ویژه ای برای کودکان باز کند

یکی از وظایف طلاب پایبندی به نماز اول وقت است

استخدام منشی

استخدام نیرو بامشتری جهت کار در سالن زیبایی

صندوقدار خانم در فست فود

توصیه های شهاب مرادی به مردم و بیماران پس از بهبودی از کرونا

تصاویر / مراسم بزرگداشت مرحوم استاد محمدحسین فرج نژاد به صورت مجازی

3 نکته درباره 3 دستور اژه ای

مدافعان محدود سازی اینترنت

فقدان موتور ملی دریایی صنایع/حمایت از تشکیل شرکت های خدماتی برای صدور استانداردهای بین المللی

ببینید | همه آنچه باید درباره گونه دلتای کرونا بدانید

برای کاستن از تبعات نامطلوب کاهش جمعیت نیازمند گفتمان سازی رسانه ای هستیم

توصیه های شهاب مرادی به مردم و بیماران پس از بهبودی از کرونا

دستیار ناخن

کار در منزل تایپ و ترجمه و دایرکتر

استخدام فروشنده آرایشی و بهداشتی

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در قالب یک بیانیه

توییت متفاوت علی مطهری برای کسب مدال طلای جواد فروغی

نمایندگان خوزستان خواستار اجرای سند سازگاری با کم آبی هستند

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در قالب یک بیانیه

خرابکاران پشت خواسته های خوزستانی ها پنهان شده اند

برنامه های جمکران برای عید غدیر

فرمانده کل سپاه: کردستان را قبرستان دشمنان می کنیم

نمایندگان خوزستان خواستار اجرای سند سازگاری با کم آبی هستند

کار در منزل مجازی برای همه سنین با اموزش تخصصی

تاخیر4 ماهه دولت در ابلاغ نظام تعرفه گذاری آب و برق

تعریف 10 پروژه شاخص ویژه بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر

فاجعه گتوند؛ از پهلوی تا روحانی / جزییات تکان دهنده از تاریخچه ساخت سد گتوند

فراخوان جذب کارآموز در همراه اول

پیام تسلیت رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش درپی درگذشت حجت الاسلام نمازی

وزارت نیرو اصلاح مدیریت مصرف آب را جایگزین انتقال بین حوضه ای کند

ضرورت حضور پررنگ روحانیت در عرصه های فرهنگی / مشکلات معیشتی طلاب برطرف شود

از ولادت تا شهادت امام هادی «ع»

واکنش «احسان علیخانی» پیرامون اتفاقات خوزستان / بیوگرافی

دشنه بر دیپلماسی

هزینه کرد صحیح؛ رمز بازگشت به سال های اوج فعالیت قرآنی / بودجه در سایه بی نظمی گُم می شود

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت در زاهدان

جامعه مدرسین: رفتن به سوی جنگ مذهبی در افغانستان فتنه جدید استکبار جهانی است

فعالیت 70 درصد ادارات به صورت دورکاری خواهد ماند

غدیر؛ پل رسیدن به سعادت بشری / لزوم حضور پررنگ مبلغان در فضای مجازی

فرماندار دلگان: موفقیت های جهاد دانشگاهی با اعتماد به نخبگان به دست آمده است

ببینید | واکنش کنایه آمیز مجری تلویزیون به انتقادات از حرف های تندش در خصوص کیمیا علیزاده

فارس من| آخرین پی گیری ها از قانون تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران/ اوحدی: دو هفته دیگر صبر کنید

دوگانه اصلاح طلبی صندلی طلبی

ویدئویی دیدنی: نوای الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین با چند زبان

اجرای طرح «دوباره زندگی» در زنجان

عمامه گذاری 180 طلبه اصفهانی در شب عید سعید غدیر

پیام تسلیت رییس دفتر عقیدتی فرماندهی کل قوا در پی درگذشت حجت الاسلام نمازی

مذاکره کنندگان از فرهنگ عاشورایی فاصله گرفتند / «ذلت پذیری» جواب نمی دهد

راه آهن ایران در یونسکو ثبت شد

مدافعان محدود سازی اینترنت

رییس دادگستری و دادستان شاهرود معرفی شدند

48 کسب و کار دیجیتال، طی بیانیه ای مخالفت خود را با طرح جنجالی مجلس اعلام کردند

گوترش: کرونا میلیون ها کودک و نوجوان را از مدرسه دور کرده است

هشدار جامعه مدرسین نسبت به ایجاد جنگ مذهبی در افغانستان

تزریق واکسن ایرانی کرونا به آیت الله علوی گرگانی

خطوط اتوبوس “شهرک قدس” و “بلوار 7 تیر” پس از تحویل ناوگان جدید اتوبوسرانی راه اندازی می شود

گلایه رهبر انقلاب از سهل انگاری دولتمردان پیرامون مشکلات خوزستان/ کم کاری مسئولان تمامی ندارد

طلاب و روحانیون پرچمداران صیانت از آموزه های دینی هستند

سومین هم اندیشی به وقت اربعین در قم برگزار می شود

برگزاری ژورنال کلاب پژوهشی بررسی اکمال دین در غدیر خم در مدرسه علمیه فاطمیه محلات

تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت رییس بنیاد مسکن

بدعت بحث برانگیز تلویزیون در گزارشگری

گیتی پورفاضل (وکیل دادگستری) از زندان به مرخصی رفت

دنبال تخریب و تضعیف مسئولان در تریبون نماز جمعه نیستیم/برگزاری نماز جمعه با مصوبه ستاد کرونا انجام می شود

محمد مهدی استوار رزمایش مواسات| توزیع 30 هزار بسته معیشتی و 110 جهیزیه عیدانه

جلیلی: برخی مواقع سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند

جلیلی: برخی مواقع سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند