مطالب مرتبط:
نامه ی جمعی از اصلاح طلبان به بزرگان اصلاحات درباره انتخابات
نامه اصلاح طلبان به سیدمحمد خاتمی، ناطق نوری، سیدحسن خمینی، لاریجانی و بهزاد نبوی
عملیات روانی اصلاح طلبان روی نامزدهای جریان انقلاب
عملیات روانی اصلاح طلبان روی نامزدهای جریان انقلاب/ چرا اصلاح طلبان حامی اصولگرایان شدند؟
درخواست فوری مهدی کروبی از اصلاح طلبان و نهاد اجماع ساز
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 23:052021-06-14سياسي

نامه اصلاح طلبان به بزرگان جریان اصلاحات


نامه اصلاح طلبان به بزرگان جریان اصلاحات ایسنا: جمعی از اصلاح طلبان در نامه ای به بزرگان جریان اصلاحات در راستای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری پیشرو نامه نوشتند.

- ایسنا: جمعی از اصلاح طلبان در نامه ای به بزرگان جریان اصلاحات در راستای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری پیشرو نامه نوشتند.

متن این نامه به شرح زیر است: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ با یأس بیعت نمی کنیم حضرات حجج اسلام و آقایان: سیدمحمد خاتمی علی اکبر ناطق نوری سیدهادی خامنه ای سیدحسن خمینی محمد هاشمی رفسنجانی علی لاریجانی محمدرضا عارف بهزاد نبوی مسعود پزشکیان من باب النَّصِیحَهُ لِأَئِمَّهِ الْمُسْلِمِینَ وَ اللُّزُومُ لِجَمَاعَتِهِمْ با سلام و ادای تحیات وافره؛ همانگونه که مستحضرید، فضای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران از جهات گوناگون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی بین المللی واجد ویژگی های منحصربه فرد و حساسی است.

بدون تردید این انتخابات به دلایل متعدد از دیگر نمونه های مشابه طی چهار دهه عمر جمهوری اسلامی، مهم تر و قابل تامل تر است.

با توجه به شرایط بین المللی، منطقه ای و داخلی، الزامی برای روی کار آمدن دولتی عقلانی و معتدل جهت مدیریت کشور با رویکرد به حکمرانی اقتصادی، تعامل با دنیا و در نهایت بهبود وضع اقتصادی و معیشتی مردم ایران به وجود آمده است.

در این مسیر گروهی از انحصارطلبان با توسل به برخی بهانه های واهی سعی دارند تا از نمد وضعیت خاص کشور برای خود کلاهی بدوزند.

به همین دلیل است که عوامل و عناصر جریان تمامیت خواه سعی در دلسرد کردن و ناامید ساختن مردم از حضور در عرصه انتخابات دارند.

چه این که اینان تلاش می کنند تا نتیجه این رقابت را پیش از شروع آن مشخص کنند؛ و هم از این روست که تخم یأس و ناامیدی را در همسویی با براندازان رادیکال در جامعه می کارند.

در چنین وانفسایی و با مشاهده این قبیل صحنه گردانی ها، ما امضاء کنندگان این نامه برآن شدیم تا با تکیه بر بذر هویت مان که همانا امید است، به مبارزه با موج ناامیدی، انجماد سیاسی- اجتماعی و یأس فراگیر عمومی برخیزیم.

در این مسیر نیز زاد و توشه ای جز تکیه بر آرمان های اصیلی چون استقلال"، آزادی و جمهوری اسلامی، اهداف امام راحل (ره)، خون مطهر شهدا، تاکیدات و منویات رهبر معظم انقلاب و حمایت های پدرانه بزرگان انقلاب نداریم.

تمام همت ما برآن است از تمامیت جمهوری اسلامی که امروز به واسطه عملکرد برخی جمهوریت آن در حال تضعیف است، دفاع کنیم.

چرا که تضعیف جمهوریت همانا تضعیف اسلامیت نظام نیز محسوب می شود.

به این سبب و از باب ملاحظات جوانان به بزرگان، نکاتی را متذکر شویم: • هدف اصلی امضاکنندگان این نامه پیش از رقابت با رقبای اصولگرا، مبارزه و مخالفت با انسداد سیاسی و ترویج یأس است.

به این اعتبار حضور در میدان مبارزه ای نفس گیر به انفعال، بی تفاوتی و مسخ شدگی اولی و ارجح تشخیص داده شده است.

چه اینکه صیانت از صندوق های رأی به عنوان مهمترین دستاورد آزادی خواهان ایران عزیز، از انقلاب مشروطه تا انقلاب شکوهمند اسلامی به هر موضوع دیگری تفوق و برتری دارد.

• خوب می دانیم بخشی از جریانات سیاسی افراطی به چیزی کمتر از حذف اندیشه و کنش انتقادی و عقلایی رضایت نمی دهد و هر زمان که اراده کرده و توانسته، با برخوردهای قهری بسیاری از نخبگان سیاسی، اجتماعی، علمی و حتی دینی ما را منزوی و منکوب کرده و مردم و جامعه را محدود، مرعوب و دچار فقر اقتصادی و فکری کرده اند.

اما هرگاه با اجماع و وحدت در میدان انتخابات حضور یافته و بدنه اجتماعی را اقناع و تشویق به مشارکت کرده ایم، خواست و رای مردم که تامین رفاه اقتصادی، آزادی و نشاط و.

است، حاکم شده است.

بنابراین یقینا انتخابات ریاست جمهوری 1400 در زمره اندک فرصت های باقیمانده به منظور تقویت پایه های جمهوریت نظام تلقی می شود.

• به یاد داریم که در انتخابات 1376 نیز حضور مردم که منتج به خلق حماسه دوم خرداد شد و سبب شکوفایی و ثبات اقتصادی در کشور و متعاقبا رفاه اقتصادی، تقویت آزادی های فردی و اجتماعی مردم و تزریق نشاط و شادابی به جامعه شد.

• جریان اصلاحات تجربه تلخی از تشتت و چنددستگی در انتخابات ریاست جمهوری 1384 که نتایج زیان بار آن را همگان ملاحظه کردند، در کارنامه دارد.

بدین جهت از رهبران و بزرگان اصلاحات و اعتدال و عقلای ایران تقاضا داریم که از هم اکنون وارد میدان شده و با معرفی گزینه اجماعی خود، مردم ایران را قانع و تشویق به شرکت در انتخابات و حمایت از این کاندیدا کنند.

• ما امضاکنندگان این نامه که فضای خاکستری و غبارآلود سپهر سیاست ایران پیش از 24 خرداد 1392، ناروایی های 88 و رد صلاحیت ناباورانه مرحوم آیت الله هاشمی را درک کرده ایم، به تکرار تجربه های نابی چون دوم خرداد 76، 92 و 96 که با تمسک به خرد جمعی و امید عمومی در سایه درایت عقلای قوم و در راس آن ها مرحوم آیت الله هاشمی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی و حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری به دست آمد، خوشبین و امیدواریم؛ حتی اگر در این مسیر تنها باشیم.

بی شک انتظار نمی رود که بزرگان و استخوان خردکرده های میدان مبارزات سیاسی، جهت حرکت شان به همان سمت و سویی باشد که تمامیت خواهان در پی آن هستند.

• درست است که برخی از کاندیداهای اصلی که نمایندگی بخشی از جریان های سیاسی و اجتماعی کشور را به عهده داشته اند، از ورود به صحنه انتخابات بازمانده اند، که این امر موجب دلسردی و سرخوردگی بخشی از بدنه اجتماعی شده، اما با وجود کاندیدایی که اقتصاددانی متخصص و کارکشته، اصلاح طلبی توسعه طلب، تحول خواه، مترقی و ایران دوست است، جریان عقلایی کشور با نگاه به منافع ملی و به دور از نگاه های حزبی، همچنان کاندیدایی اصیل دارد.

•در پایان یادآور می شود که جریان اصلاحات و عقلانیت که در خرداد 1392 با اتحاد و اجماعی که حاصل تدبیر مرحوم آیت الله هاشمی و حجت الاسلام والمسلمین جناب خاتمی بود، توانست ایران عزیز را که از مسیر اصلی آبادانی، توسعه منحرف شده بود به ریل خود بازگرداند، نباید انحراف دیگری را در این مسیر تاب بیاورد.

لذا از جنابتان استدعای عاجل داریم تا با حمایت از ظرفیت های محدود باقیمانده در آوردگاه نابرابر انتخابات ریاست جمهوری 1400 و دعوت از همه کاندیداهای بازمانده از رقابت با اجماع، زمینه و زمانه را جهت خلق حماسه و شگفتی دیگری چون انتخابات های1376 و 1392 مهیا و فراهم سازید تا خدای ناکرده ریشه نهال دوباره جان گرفته اصلاحات، عقلانیت و توسعه ایران در این طوفان بلا خشک نشود.

عدم تصمیم گیری و نپذیرفتن مسئولیت نقش آفرینی در این اجماع، منجر به خسران و پشیمانی در آینده نه چندان دور خواهد شد که راه بازگشتی برای آن متصور نیستیم.

ایمان و اعتقاد داریم که اگر مرحوم آیت الله هاشمی در این برهه از تاریخ در قید حیات می بودند، قطعا تدبیری جز این نمی اندیشیدند.

                                درختی که اکنون گرفته است پای   به نیروی شخصی برآید زجای                                        وگر همچنان روزگاری هلی    به گردونش از بیخ برنگسلی                                  سر چشمه شاید گرفتن به بیل   چو پر شد نشاید گذشتن به پیل جمعی از دغدغه مندان جمهوریت نظام اسلامی ایران
کلید واژه ها: مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری - جریان اصلاحات - اصلاح طلبان - اصلاح - انتخابات ریاست جمهوری - ریاست جمهوری - مشارکت در انتخابات - اصلاحات - نامه - انتخابات ریاست - بزرگان - انتخابات - محمد هاشمی رفسنجانی - جمهوری اسلامی ایران - جمهوری - علی اکبر ناطق نوری - سیدهادی خامنه ای - ریاست - هاشمی رفسنجانی - مسعود پزشکیان - سیزدهمین دوره - جمهوری اسلامی - سیدمحمد خاتمی - مشارکت - سلام - محمد - سیدحسن خمینی - علی لاریجانی - محمدرضا عارف - پیشرو

آخرین اخبار سرویس:
نگاهی به واقعیت های پنهان خودروهای برقی

ویدیو: آینده زیبای انرژی خورشیدی

کمک هزینه خرید خودروی برقی در کانادا

رونمایی ال جی از کارآمدترین پنل خورشیدی خود ویژه نیروگاه های پشت بامی

احتمال تولید سالانه 20 میلیون خودرو برقی تا پیش از سال 2030

آخرین خبرها از بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس

برخورد تبعیض آمیز با اصناف قزوین قابل پذیرش نیست/ ضرورت برخورد با نهادهای دولتی متخلف در اجرای مصوبات ستاد کرونا

انتقاداز سیاست انقباضی وزارت نفت

سرلشکر رشید درگذشت حجت الاسلام نمازی را تسلیت گفت

احمد خاتمی خواستار قطع ارتباط اینترنت ایران با جهان شد: مطالبه «نخست» ما از رییسی اینترنت ملی است

آغاز بزرگداشت دهه امامت و ولایت در شیراز

اقتصاد چین با محوریت بخش خصوصی

فرار دولت روحانی از تخصیص اعتبار کامل برای اجرای رتبه بندی معلمان

موفقیت های نظام جمهوری اسلامی مرهون خون پاک شهداست

بررسی امکان صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا با استفاده از خودروهای برقی- بنزینی (الکتروهیبرید)

جیغ بنفش سهم خواهان از کابینه رییسی/نسل جدید وزرا روی کار می آیند؟

شهادت 4 تن از رزمندگان قرارگاه قدس در سیستان و بلوچستان

تکلیف فوق العاده ویژه معلمان مشخص شد

شجاعانه از گروه ها و کانال های مجازی خارج شوید

 خشم و محبت سران قبایل خوزستان به وزیر نیرو +تصاویر

شهادت چهار تن از رزمندگان قرارگاه قدس در سیستان و بلوچستان

فرماندار کهگیلویه از ائمه جمعه دهدشت و سوق تقدیر کرد

بیش از یک میلیون نفر در نوبت حج تمتع هستند

بازدید نمایندگان مجلس از شرکت پالایش نفت تهران

آیا نظرات اصلاح طلبان در دولت رییسی خریدار دارد ؟

تحقیق و تفحص از سازمان سنجش آموزش کشور تصویب شد

منتخب ششمین دوره شورای شهر: بودجه مشهد باید متناسب با عملکرد فراملی این کلانشهر باشد

خط و نشان نماینده مجلس برای سازمان سنجش: باید زوایای تاریک را آشکار کرد

ادامه بررسی موارد تخلف انتخاباتی در فردیس/اعلام نتایج توسط هیأت نظر مرکزی

اعزام گروه دندانپزشکی شهید طهرانی مقدم به دنا

پروتکل های محرم سال قبل امسال هم اجرایی می شود

دولت در روزهای پایانی خود برای نجومی بگیران مصوبه صادر کرد

ساختمان جدید انجمن خانواده ناشنوایان استان اصفهان افتتاح شد

مسابقه جدید «کهکشان» در راه شبکه پنج سیما

خبرهای خوش مجلسی ها از آخرین وضعیت همسان سازی حقوق

معرفی اعضای هیات مدیره بانک تجارت

وظیفه قوه قضاییه تامین، هدایت و پشتیبانی آزادی های مشروع مردم است

آغاز نام نویسی برای آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه

دولت رییسی با رمزارز ها چه می کند؟

واکنش طالبان به حملات آمریکا: ساکت نمی مانیم

تخریب کنید! ولی مجلس مدافع نجومی بگیران نیست

پیام تسلیت رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به خانواده شب زنده دار

شهر جلیل آباد نیازمند استقرار دستگاه های اجرایی و خدماتی است

تنها راه رستگاری به چاپ نهم رسید

اصلی ترین موانع ازدواج چیست؟

زیان های صنایع پارس جنوبی به زیرساخت های استان بوشهر جبران شود

احمد خاتمی به رییسی: اینترنت را محدود کنید، آمریکا می خواهد جوانان ما را با شهوت آشنا کند

اهدای تابلوی نابودی رژیم صهیونیستی به سفارت امارات توسط دانشجویان

تصاویر | خشم و محبت سران قبایل خوزستان به وزیر نیرو

خرید خدمت سربازی دیگر وجود ندارد/ افرادی که 8 سال غیبت سربازی داشته اند چه کنند؟

فرماندار شهیدی که به صورت ناشناس راهی جبهه می شد

44 هزار دانش آموز زیر پوشش دبیرخانه دائمی قرآن سما قرار گرفته اند

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به آیت الله شب زنده دار تسلیت گفت

تاکید شورای همکاری بر امنیت خلیج فارس

احتمال استعفای رییس جمهور آمریکا بدلیل مشکلات پزشکی

تصاویر | خشم و محبت سران عشایر و نخبگان خوزستان به وزیر نیرو

دوره آموزشی ویژه عوامل بقاع متبرکه ناحیه 2 برگزار شد

کشورهایی که نامشان عوض شد

ویتر و سالن کار

اجرای زیرساخت های اربعین باید به صورت پایدار و طولانی مدت باشد

تصمیم جدید تامین اجتماعی در مورد حق بیمه و بخشودگی جرایم

انتقاد علی مطهری از ساخت سد گتوند

تاکید بر حفظ و گسترش فرهنگ غدیر

نماینده مجلس دهم به رییسی درباره تنش های آبی اخیر نامه نوشت

شیعیان سایر کشورها در طرح ایده های اربعینی مشارکت می کنند

امضای تفاهم نامه همکاری فرهنگی میان آستان بانوی کرامت و حرم امام حسین(ع)

دولت در روزهای پایانی خود برای نجومی بگیران مصوبه صادر کرد

رییس کل دادگستری گلستان معارفه شد/ هاشمیان بر مسند عضو دیوان عالی کشور

حجت الاسلام والمسلمین نمازی؛ عالم مبارز و سرباز شجاع ولایت و رهبری

(عکس) خودنمایی مهناز افشار با پاهایی برهنه و جواهرات میلیاردی!

فرانسه امامان جماعت دو مسجد را برکنار کرد

آخرین وضعیت شکایت نمایندگان خوزستان از وزارتخانه های جهاد و نیرو به کمیسیون اصل 90

ممنوعیت ورود گردشگران خارجی به ایران ادامه دارد

روایت مطهری از علت مشکلات کم آبی خوزستان

دردی که آن دیگری می کشد

امیر نصیرزاده: حجت الاسلام والمسلمین حسن نمازی روحانی پارسا و عالم عامل بود

حفظ جمهوریت و اسلامیت در سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

مونتاژ وبسته بندی

پیام تسلیت آیت الله نوری همدانی درپی درگذشت مادر عضو فقهای شورای نگهبان

دفتر نویسی به صورت کار در منزل

مهماندار خانم

برگزاری رویداد جایزه سال هوشمندسازی با حمایت همراه اول

معرفی فناوری TruSleep هواوی؛ پایش و بهبود کیفیت خواب با ساعت های هوشمند هواوی

کتاب «اندیشه فرهنگی آیت الله خامنه ای» منتشر شد

همه چیز درباره بحران آب در خوزستان ؛ ایستاده بر تن خشکیده کرخه

 رییس جدید کانون وکلای دادگستری گلستان انتخاب شد

برگزاری 25 ویژه برنامه به مناسبت سالروز اقامه اولین نماز جمعه در گیلان

گلستان، یکپارچه قرمز؛ تشدید محدودیت ها با نظارت جدی

جواد فروغی قهرمان المپیک چطور یک داعشی را درمان کرد

تبیین مجازات جدید برای مدیرانی که ترک فعل می کنند

مسئولان و مدیران فرهنگی از آدرس غلط دادن چه نصیبشان می شود؟!

سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، هم جمهوریت و هم اسلامیت را حفظ می کند

نامه 110 فعال دانشجویی و اجتماعی به رییسی / درخواست انتخاب استاندار جهادی و مردمی برای خوزستان

نقش تأثیرگذار رسانه ها بر عمق بخشی و تقویت مبانی دینی جامعه

سرلشکر رشید درگذشت رییس اداره عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو های مسلح را تسلیت گفت

عکس| میراث ماندگار زنگنه ⁩در اختیار دولت رییسی!

حل و فصل مشکلات خوزستان طبق دستور رهبری باید ادامه یابد

آغاز واکسیناسیون 5 گروه جدید

تبریک نیکزاد به جواد فروغی/ او پاسداری از عزت مردم را خوب یاد گرفته

سرلشکر رشید درگذشت حجت الاسلام نمازی را تسلیت گفت

نامه اصلاح طلبان به بزرگان جریان اصلاحات

نامه اصلاح طلبان به بزرگان جریان اصلاحات