مطالب مرتبط:
اختیارات تجاری و اقتصادی را به استان ها واگذار می کنیم
ایجاد قطب های اقتصادی در استان ها با دولت اقدام و تحول
ریل گذاری اقتصادی کشور باید اصلاح شود/به استان ها نگاه سیاسی نکنیم
31 سند اقتصادی برای 31 استان
31 سند اقتصادی برای 31 استان
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 21:502021-06-14سياسي

اختیارات تجاری و اقتصادی را به استان ها واگذار می کنیم


نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت اقدام و تحول اختیارات تصمیم گیری و برنامه ریزی و مراودات تجاری و اقتصادی را به استانها واگذار می کنیم.

- اراک- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت اقدام و تحول اختیارات تصمیم گیری و برنامه ریزی و مراودات تجاری و اقتصادی را به استانها واگذار می کنیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر"، محسن رضایی عصر دوشنبه در گفت و گوی تلویزیونی با مردم استان مرکزی با بیان اینکه هنر امام خمینی (ره) این بود که در سال 57 مردم ایران را با عشق به وطن و اسلام دور هم جمع کرد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند، اظهار کرد: با اتخاذ تصمیمات غلط در دو سه دهه گذشته قامت عظیم کشور خم شده است و ما می خواهیم با قیام ملت ایران و با دولت اقدام و تحول حرکت جدیدی را زیر لوای ولایت و اسلام آغاز و با همت جمعی مشکلات را یکی پس از دیگری حل کنیم.

وی ادامه داد: امام (ره) یک بار دیگر در جنگ تحمیلی تمامی اقوام ایرانی را دور هم جمع کرد و رژیم بعثی را که از حمایت بیش از 40 کشور جهان برخوردار بود را از خاک پاک وطن بیرون کرد و اکنون دولت اقدام و تحول قصد دارد با یک قیام فرهنگی و اقتصادی، پیشرفت های بزرگ و در نهایت وحدت ملی را رقم بزند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: قیام سوم ملت ایران با هدایت های مدبرانه رهبر معظم انقلاب و مشارکت تمامی اقوام ایرانی برای بهزیستی کشاورزان، معلمان، کارگران و بازنشستگان و برای شستن گرد و غبار از روی خاک پاک وطن و برای پیشرفت و فتح قله های بزرگ خواهد بود به طوری که دولت و ثروت برای همه باشد.

رضایی گفت: در دولت اقدام و تحول هیچ اثری از زباله گردی و کولبری وجود ندارد و حفظ آبرو و کرامت انسان ها در اولویت کارها قرار خواهد داشت.

علاوه بر پرداخت یارانه 450 هزار تومانی، مسئله اشتغال مولد نیز با جدیت دنبال می شود وی ادامه داد: اولین توجه دولت اقدام و تحول توجه به اقشار آسیب پذیر از قبیل معلمان، کشاورزان، کارگران و بازنشستگان است و علاوه بر پرداخت یارانه چهار میلیون و 500 هزار ریالی به افراد، مسئله اشتغال مولد نیز با جدیت دنبال می شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت اقدام و تحول اگر مردم در بانک ها سپرده گذاری می کنند باید در همان نقطه سرمایه گذاری شود نه اینکه سود سپرده مردم به تهران آمده و در آنجا تبدیل به ارز و بعد هم از کشور خارج شود و با اینکه ثروت ایران از تمام استان ها به تهران و سپس خارج از کشور برود مخالف هستیم.

پیچیدن یک نسخه واحد برای تمام استان ها در مرکز کشور به هیچ عنوان درست نیست رضایی افزود: دولت اقدام و تحول دولت پایان دادن به وعده های بی پشت و برنامه است و دولت ما برای هر استان برنامه خاص براساس توانمندی ها، استعدادها و ظرفیت های آن استان تدوین کرده است و پیچیدن یک نسخه واحد برای تمام استان ها در مرکز کشور به هیچ عنوان درست نیست.

وی ادامه داد: در دولت اقدام و تحول متناسب با ظرفیت ها و استعدادهای هر استان نسخه بهبود شرایط زندگی و معیشتی تدوین شده که از روز نخست فعالیت خود را بر این اساس آغاز می کنیم.

رضایی گفت: در دولت اقدام و تحول اگر چه به استانداران اختیارات داده می شود اما به حال خود رها نمی شوند و کمک می شود از طریق امکانات پژوهشی به آنها راه اصلی نشان داده شود اما تصمیم گیری نهایی بر عهده خود استانداران خواهد بود.

استانداران دولت اقدام و تحول از مردم بومی همان استان انتخاب می شوند نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: استانداران دولت اقدام و تحول از مردم بومی همان استان انتخاب می شوند به طوری که 10 نفر از افراد بومی استان ها انتخاب و توانمندی های آنها در یک گروه نخبگان مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت یک نفر برای استانداری انتخاب می شود.

وی ادامه داد: در دولت اقدام و تحول سیاسی کاری، پارتی بازی و رابطه بازی در انتخاب استانداران وجود ندارد و افراد بر اساس شایستگی انتخاب و طبق اصل 127 قانون اساسی اختیارات به آنها واگذار می شود.

وای بر گروه های سیاسی که با شعبده بازی و بازی های سیاسی برای کشور هزینه ایجاد می کنند رضایی در ادامه تاکید کرد: وای بر گروه های سیاسی که با نمایشنامه نویسی، شعبده بازی و بازی های سیاسی برای کشور هزینه ایجاد می کنند؛ به جای این کارها به فکر معیشت مردم باشید چرا که این مردم ولی نعمتان ما هستند و بنده در دولت اقدام و تحول همان طور که در زمان جنگ زیر بمباران و آماج حملات رژیم بعثی ایستادگی کردم یکبار دیگر خود را سپر مردم ایران قرار می دهم.

وی با ابراز تعجب از تحصیل برخی از افراد در غرب و رواج تفکر غربی توسط این افراد در کشور، گفت: در این کشورها مردم با 10 درصد آورده قیمت تمام شده مسکن، خانه دار می شوند و بدون شک این سیاست را در کشور ما نیز می شود دنبال کرد.

مردم می توانند با آوردن 10 درصد بهای مسکن صاحب خانه شوند رضایی گفت: امروز هزینه هر متر مربع مسکن از 35 تا 50 میلیون ریال برآورد می شود و با این حساب هزینه تمام شده یک مسکن 80 متری حدود سه میلیارد و 200 میلیون ریال است که مردم می توانند با آوردن 10 درصد صاحب خانه شوند و 90 درصد مابقی را به صورت اقساط به بانک ها پرداخت کنند و سود تسهیلات را هم بر عهده دولت خواهد بود.

وی ادامه داد: بدون شک اگر ساخت و ساز مسکن در کشور شتاب گیرد بیش از 300 صنعت دیگر نیز راه می افتد و بازار کسب و کار نیز رونق جدی به خود می گیرد.

رضایی تاکید کرد: مسئله ازدواج جوانان را یک امر حیاتی است و در دولت اقدام و تحول به زنان خانه داری که آموزش تربیت فرزند و سه ماه آموزش بهداشت دیده باشند، حقوق ماهیانه پرداخت می شود البته در گام نخست حقوق به زنانی که بیش از 2 فرزند داشته باشند تعلق می گیرد.

رضایی عنوان کرد: راه اندازی کسب و کارهای خانگی با هدف حمایت از حقوق بانوان، اقتصادی کردن شهرها و ایجاد مناطق اقتصادی، توسعه اقتصادی پایین به بالا، بدون اتکا به پول نفت و در نهایت حفظ کرامت انسانی از خانه تا جامعه از دیگر برنامه های دولت اقدام و تحول است.

اختیارات تصمیم گیری و برنامه ریزی های تجاری و اقتصادی را به استان ها واگذار می کنیم نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اختیارات تصمیم گیری و برنامه ریزی های تجاری و اقتصادی به هر استان واگذار می شود به طور مثال استان های آذربایجان می توانند با کشورهای عراق و ترکیه مراوده تجاری ایجاد کنند یا سیستان و بلوچستان می توانند با پاکستان و هندوستان فعالیت های صادرات و واردات انجام دهند.

وی ادامه داد: در دولت اقدام و تحول همه نقاط کشور تبدیل به کارگاه های تولیدی کوچک و بزرگ تبدیل می شوند مشروط بر اینکه شور و نشاط و آزادی های اجتماعی در چارچوب قانون نیز در کشور ایجاد شود.

رضایی در پایان بیان کرد: بدون شک بیرون کردن فقر و تنگدستی از کشور کمتر از خارج کردن سربازان بعثی از خاک وطن اجر و پاداش ندارد که به فضل خدا این مهم در دولت اقدام و تحول عملیاتی می شود.


کلید واژه ها: دولت اقدام و تحول - سیزدهمین دوره انتخابات - انتخابات ریاست جمهوری - انتخابات ریاست - سیزدهمین دوره - اختیارات - ریاست جمهوری - اقتصادی - برنامه ریزی - استان - تصمیم گیری - واگذار - کنیم - انتخابات - سیزدهمین - تصمیم - اسلام - اقدام - استانها - انقلاب اسلامی - برنامه - جمهوری - دولت - تحول - استان مرکزی - نامزد - ایران - ریاست - مردم ایران - امام خمینی

آخرین اخبار سرویس:
تقدیم برنامه های «مازیار حسینی» به منتخبین شورای شهر تهران

حمایت مجلس از همسان سازی حقوق بازنشستگان

تقدیم برنامه های «مازیار حسینی» به منتخبین شورای شهر تهران

فراخوان صفحات مجازی رییس قوه قضاییه

تجلیل از یاوران و همراهان مراسم و برنامه های انقلابی در ورامین

جزییات واکسیناسیون کارمندان بانک های سراسر کشور

سخنرانی روحانی در مراسم بهره برداری از چند طرح ملی آغاز شد

جدایی گودرزی از معاونت حقوقی باشگاه تراکتور

ارتباط مرکز و جنوب کشور با افتتاح آزادراه شهید حجازی تسهیل می شود

فعالیت 63 گروه جهادی در پلدشت

انعکاس خبر برگزاری علنی مراسم دهه اول محرم در صفحات معارفی رسانه ها

رتبه 6 کنکور علوم انسانی: تحصیلاتم را در رشته علوم قضایی دنبال خواهم کرد

رییسی: با این روند واکسیناسیون، مرگ های روزانه از آبان به زیر 50 نفر می رسد/ سال 2022 دنیا به 32 میلیارد دز واکسن نیاز دارد

جزییات پیروزی نیرو های یمنی در عملیات النصر المبین

آماری از تبلیغات آنلاین در وبسایت های ایرانی

سخنرانی روحانی در مراسم بهره برداری از چند طرح ملی آغاز شد

برگزاری جلسه شورای معادن خراسان رضوی در مشهد

بهره برداری از ساختمان جدید شعبه سه تامین اجتماعی قزوین

نامه وزیر بهداشت به رهبری/ تعطیلی دو هفته ای کشور را خواستاریم

افزایش حقوق بازنشستگان و ضریب حقوق کارمندان ابلاغ شد

ارائه برنامه های «مازیار حسینی» به منتخبین شورای شهر تهران

اشتغالزایی سپاه برای جوانان ریگان

آیا ذرات زیراتم رنگ دارند؟

جدایی گودرزی از معاونت حقوقی باشگاه تراکتور

برگزاری «ختم مجازی قرآن» یادبودی برای رفتگان اخیر جامعه قرآنی

ابطال انتخابات شورا ها در 6 شهر استان تهران

کتاب جدید سارا عرفانی درباره یک جهادگر شهید چاپ شد

واعظی: روحانی واکسن زده است

تجربه موفق «بهار نکو» برای کاهش آمار طلاق در فارس

واعظی: روحانی واکسن زده است

4 گزینه نهایی وزارت امور خارجه

تیزر | چهل ویکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی

مشکل آرامستان جدید کرمان در آستانه حل شدن است

بانک اطلاعات نخبگان فرهنگی استان یزد راه اندازی شد

تازه ترین خبرها از ترکیب کابینه ابراهیم رییسی

ضرورت توجه به توسعه قلمروهای عمومی

نماینده دشتستان به کرونا مبتلا شد

سخنرانی روحانی در مراسم بهره برداری از چند طرح ملی آغاز شد

تلاش تندروهای آمریکایی برای متقاعد کردن بایدن؛ مذاکرات احیای برجام را رها کن!

اساتید حوزه به رییسی: گروهی متشکل از اساتید حوزوی و دانشگاهی معتقد به اقتصاد اسلامی تشکیل دهید + متن نامه

مرزهای شرقی کشور در امنیت کامل هستند

جزییات واکسیناسیون کارمندان بانک های سراسر کشور

حیف و میل یک هزار و 500 میلیارد تومان در اداره آب و فاضلاب خوزستان

این فرد پشت پرده طرح صیانت مجلس است +عکس

مجلس از همسان سازی حقوق بازنشستگان حمایت می کند

دارو هایی که گران یا کمیاب شدند

تنگ نظری برخی مسئولان باعث جدایی جوانان از نماز جمعه نشود

سردار فدوی: مرز های شرقی کشور در امنیت کامل هستند/ «بسیج سازندگی» به «بسیج جهاد سازندگی» تغییر می کند

خبرگزاری فرانسه: رییسی بر توافق هسته ای متمرکز می شود

دریادار سیاری:اقتدار دریایی ایران محصول مدیریت جهادی است

پیش بینی افتتاح 800 کلاس درس در خوزستان تا مهرماه

انتقاد امام جمعه لواسان از حریم کیفی 150 متری رودخانه جاجرود

دریادار سیاری: توسعه سواحل مکران برگرفته از شاخصه های مدیریت جهادی بود

پاسداشت تلاش های سرور رجایی در برنامه تلویزیونی «بیکران»

نامه وزیر بهداشت به رهبری / کشور 2 هفته تعطیل شود

وعده های روحانی درباره برجام سرابی بیش نبود

روحانی: از مردم طلب عفو می کنیم

آبرسانی با تانکر جبران تشنگی خوزستان در بلندمدت نخواهد بود

کشور در گام دوم انقلاب نیازمند تقویت و ترویج کار جهادی در همه عرصه ها است

کشف حجاب کامل در جامعه آغاز شده است

روحانی واکسن کرونا زد

حمله منصور ارضی به دولت: استغفار کنید

آغاز هفتمین مرحله کمکهای مومنانه استان تهران از پیشوا

کتاب جدید سارا عرفانی درباره یک جهادگر شهید چاپ شد

استخدام طراح در شرکت چاپ و تبلیغات طرح هرم در بلوار آفریقا در تهران

مشهورترین شعرای اهل بیت (ع) دارای چه ویژگی بودند؟

بزرگداشت استاد فرج نژاد در ابرکوه + عکس

اعلام برگزیدگان بخش ادبی هفتمین جشنواره «وقف چشمه همیشه جاری»

بررسی ضعف ها، قوت ها و مسیر پیش رو در روز ملی صداوسیما/ ماجرای بازدید 13ساعته رهبر انقلاب از صداوسیما چه بود؟

روسیه هراسی «بایدن» ناشی از شکست احتمالی دموکرات ها در 2022 است

لزوم حمایت صرافی های رمزارز ایرانی در حفظ داده های ارزشمند ایرانیان

ساماندهی اقتصاد و معیشت مردم اولویت اصلی دولت سیزدهم باشد

نماینده پارس آباد از تعلل در اجرای پروژه های جاده مغان انتقاد کرد

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مؤذن انقلاب است

امنیت کامل مرزهای شرقی کشور

روحانی واکسن زده است؟ /توضیحات واعظی درباره زمان واکسن زدن رییس جمهور

وزارت راه و شهرسازی را به دلیل گستردگی، نمی توان با یک وزیر اداره کرد

آخرین عکس یادگاری اعضای هیات دولت روحانی

امام جمعه شوش در صف اول اعتراضات هفت تپه + عکس

دریادار سیاری:اقتدار دریایی ایران محصول مدیریت جهادی است

منصور ارضی، مداح: ممکن است فعالیت مدافعان سلامت را تعطیل کنند؟ هیأت ها را هم نمی توان تعطیل کرد

پاسداشت تلاش های سرور رجایی در برنامه تلویزیونی «بیکران»

پیام آیت الله بیات زنجانی در پی تحرکات جدید طالبان در کشور افغانستان

قمی: پر رنگ تر شدن شعائر حسینی در محرم امسال/ انتقاد منصور ارضی از تعطیلی هیئات به علت شیوع کرونا

نامگذاری معابر برای گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردان ایران

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وابسته به هیچ دولت، جناح و حزبی نیست 

برگزاری ترم اول دوره آموزشی حکمرانی و تربیت سیاست پژوه

توسعه سواحل مکران برگرفته از شاخص های مدیریت جهادی و مورد تاکید رهبری است

دولت و روشنفکران درباره چگونگی الگوی توسعه با هم گفت وگو کنند

استمداد وزیر بهداشت از رهبری/ درخواست تعطیلی دو هفته ای برای کنترل موج پنجم کرونا

تعطیلی مشهد، در انتظار تصمیم ستاد ملی کرونا

32 هکتار از اراضی کشاورزی کلاردشت اعاده شد

نتایج اولیه آزمون سراسری منتشر شد

توسعه و حمایت از کسب و کارهای مجازی باید در اولویت باشد

فراخوان مجازی صفحه ejeii_org و درخواست نظارت همگانی

12 مردادماه؛ برگزاری مراسم تنفیذ در حسینیه امام خمینی (ره) / رییسی از چه زمانی دولت را تحویل می گیرد؟

شرکت هیئات محوری همدان در همایش 10هزار هیئت مذهبی شاخص کشور

برگزاری مراسم پیاده روی اربعین تابع شرایط کرونایی است

آمادگی ناجا برای برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری/ هیچ گونه مشکل امنیتی گزارش نشده است

دستور العمل های بهداشتی در مراسم عزاداری ماه محرم رعایت شود

اختیارات تجاری و اقتصادی را به استان ها واگذار می کنیم

اختیارات تجاری و اقتصادی را به استان ها واگذار می کنیم