مطالب مرتبط:
جلیلی: قطع بیمه راننده تاکسی ها غیر موجه و غلط بود
استخدام راننده ، باربری ، وانت تلفنی
شناسایی 155 مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ فوت 3 بیمار
راننده پایه یک لودر و بیل
خواب آلودگی راننده نیسان حادثه آفرید / صبح امروز در تهران رخ داد
-167 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 17:202021-06-14سياسي

فوت 70 راننده تاکسی پایتخت در اردیبهشت


سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی های تهران یکی از سازمان های وابسته به شهرداری پایتخت محسوب می شود و همه امور مربوط به تاکسیرانی همچون پیشنهاد نرخ کرایه به شورای شهر، - نظارت بر اجرای کرایه های مصوب، دادن پروانه کار به تاکسی ها، رسیدگی به امور رانندگان و تشویق آن ها همچنین برخورد با رانندگان متخلف جزو وظایف سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران است.

جامعه 24 -"سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی های تهران یکی از سازمان های وابسته به شهرداری پایتخت محسوب می شود و همه امور مربوط به تاکسیرانی همچون پیشنهاد نرخ کرایه به شورای شهر، نظارت بر اجرای کرایه های مصوب، دادن پروانه کار به تاکسی ها، رسیدگی به امور رانندگان و تشویق آن ها همچنین برخورد با رانندگان متخلف جزو وظایف سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران است.

تهران با جمعیتی بیش از 10 میلیون نفر حدود 100 هزار تاکسی دارد که به صورت خطی و گردشی روزانه مسافران زیادی را جابه جا می کند این ناوگان همزمان با شرایط شیوع کرونا دچار مشکلات فراوانی شد و علاوه بر کاهش آمار مسافران به ویژه در ابتدای شیوع این بیماری جان رانندگان تاکسی هم با خطر همراه بوده و متأسفانه تا کنون تعداد زیادی از رانندگان در این صنف جان خود به دلیل ویروس منحوس کرونا جان خود را از دست داده اند هر چند که شهرداری تهران بار ها اعلام کرده که نامه نگاری های لازم را جهت اولویت در واکسیناسیون رانندگان تاکسی انجام داده است، ولی تا کنون این موضوع محقق نشده واکسینه نشدن رانندگان تاکسی گلایه های زیادی را در این صنف به همراه داشته است.

شرایط اقتصادی و بیمه نبودن بیش از 10 هزار راننده تاکسی نیز بر این قضیه دامن زده و مشکلات تاکسیرانان پایتخت را که در سرما و گرما مشغول خدمت رسانی به مسافران هستند با چالش همراه کرده است.

ده ها سال پیش هنگامی که زندگی شهرنشینی با سرعت در حال گسترش بود فقدان نظام حمل و نقل درون شهری احساس شد و هر چند آن زمان کالسکه ها، تاکسی های نوین برای جابه جایی مسافران بودند، ولی به تدریج و با تولید اتومبیل ها، بلدیه ها خودرو هایی را برای تاکسی در نظر گرفتند تا از طریق آن مسافران در سطح شهر جابه جا شوند.

در حال حاضر رانندگان تاکسی در پایتخت با مشکلات مختلفی مواجه هستند و پیگیری مطالبات آن ها از جمله درخواست ها از اهالی رسانه است.

درباره موضوعاتی همچون سرانجام نوسازی تاکسی های فرسوده، بیمه رانندگان تاکسی، احتمال افزایش نرخ مجدد کرایه های تاکسی، آمار رانندگان زن، تخلفات رانندگان و میزان مسافران آن ها با محمد روشنی، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران به بحث و گفتگو نشستیم که جزییات آن به شرح ذیل است: ثبت نام 16 هزار راننده برای نوسازی تاکسی آقای روشنی وضعیت نوسازی تاکسی های فرسوده در تهران چگونه است بار ها شهرداری تهران وعده داده که در اسرع وقت نوسازی تاکسی های پایتخت را انجام می دهد، ولی این موضوع آنطور که باید و شاید به سرانجام نرسیده است آخرین پیگیری های شما در این راستا به کجا رسید؟آمار رانندگان تاکسی که بر ای نوسازی خودروهایشان در سال گذشته ثبت نام کرده اند بیش از 16 هزار نفر بوده است که از این تعداد بیش از 4 هزار تاکسی در سال 99 نوسازی شد برای امسال هم نوسازی تاکسی های فرسوده را از دو مسیر در حال پیگیری هستیم یکی از محل تبصره 18 و دیگری از طریق ماده 12 و موضوع سازمان بهینه سازی سوخت.

به طوری که از محل تبصره 18، 900 میلیارد تومان برای نوسازی تاکسی های فرسوده در نظر گرفته شده است که 600 میلیارد از این اعتبارات قرار است در نوع کارآفرین و 150 میلیارد تومان آن را شهرداری همچنین 150 میلیارد تومان را سازمان برنامه و بودجه تأمین کند و از طریق وام 90 میلیونی با کارمزد 4 درصد حدود 10 هزار تاکسی از طریق تبصره 18 نوسازی شوند.

همچنین از طریق ماده 12 و موضوع بهینه سازی سوخت قرار است 12 سرمایه گذار همکاری کنند و بیش از 7 هزار تاکسی هم از این طریق نوسازی شوند خلف وعده دولت در ثابت ماندن قیمت خودروی تاکسی آیا میزان وام 90 میلیونی به تاکسیرانان برای نوسازی خودردوهایشان کفایت می کند؟ خیر ما نیز این مشکل را را بار ها به دولت اعلام کرده ایم متأسفانه هر چه میزان وام را بیشتر در نظر می گیریم قیمت خودرو هم افزایش یافته است به طور مثال تاکسی پژو نرخ آن از 108 میلیون به 121 میلیون رسیده و تاکسی سمند قیمت آن از 118 میلیون به 136 میلیون تغییر کرده است ما این موضوع را به دولت اعلام کرده ایم و از آن ها خواستار شده ایم افزایش قیمت را در تاکسی ها در نظر نگیرند پرداخت چرا که اقساط وام 90 میلیونی هم برای بسیاری از تاکسیرانان مشکل است، ولی با این وجود علیرغم وعده هایی که دولت به ما داده قیمت تاکسی ها برای نوسازی ثابت نمانده است.

خبر خوشی بیمه ای برای تاکسیرانان چند راننده تاکسی در پایتخت فاقد بیمه هستند و چه اقدامی قرار است برای این افراد انجام گیرد؟ پیش از این اعلام کرده بودید که شهرداری پیگیر این قضیه است و به زودی خبر های خوبی به تاکسیرانان می دهیم، ولی خبری در این راستا منتشر نشد.

تمام تلاش مان را جهت بیمه شدن رانندگان تاکسی فاقد بیمه انجام داده ایم و امروز ساعت 13 نشستی را با مسؤولان سازمان تأمین اجتماعی خواهیم داشت پیش از این از ما خواسته بودند لیست رانندگان جایگزین را برای بیمه معرفی کنیم که جواهری معاون مجلس در سازمان تأمین اجتماعی پیگیر این قضیه بود و پیرو جلسه ای که با نیکزاد نایب رییس مجلس برگزار شد قرار است اقدامات مؤثری در این راستا صورت گیرد وا گر مشکلی پیش نیاید به زودی خبر های خوبی را خواهیم داشت و ما به ازای هر تاکسیران که از بیمه خارج شده یکی را معرفی و جایگزین می کنیم.

10 هزار تاکسیران پایتخت فاقد بیمه هستند در تهران برآورد ما این است که 10 هزار راننده تاکسی بیمه نیستند و ما می خواهیم که این افراد را بیمه کنیم البته قول 100 درصد نمی دهم چرا که فقط یک طرف قضیه شهرداری است و طرف دیگر سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد که باید به این مسأله هم توجه کنیم.

هزار تاکسیران در پایتخت زن هستند آمار رانندگان تاکسی زن در پایتخت به چه صورت است؟ حدود هزار تاکسیران در پایتخت زن هستند که آمار آن ها نسبت به قبل کاهش یافته است چرا که راننده بودن برای تاکسی جزو کار ها و مشاغل سخت است و راننده باید از صبح تا عصر در هوای سرد و گرم مشغول فعالیت باشد بنابراین کاهش آمار آن ها طبیعی است و ما تفاوتی در میان ارائه تسهیلات به رانندگان زن و مرد نداریم.

تداوم طرح رایگان بودن معاینه فنی تاکسی های تهران انجام معاینه فنی تاکسی های تهران با چه شرایطی رایگان است و این طرح تا چه زمانی ادامه دارد؟هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودرو های تاکسی شهرتهران در مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران امسال با مشارکت ستاد معاینه فنی خودرو های تهران انجام می گیرد و آغاز شده است.

این اقدام با هدف کمک به کاهش آلودگی هوا، حمایت مالی از رانندگان عزیز تاکسی، ترویج فرهنگ استفاده از خودرو های سالم و حفظ سلامت شهروندان انجام می شود و از ابتدای امسال هزینه مراجعه اول معاینه فنی تاکسی های شهر تهران در 5 مرکز معاینه فنی بیهقی، شقایق، دماوند، چمران، نیایش رایگان است.

خودرو های تاکسی در صورت داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر که از طریق سامانه سیما تاکسی سازمان تاکسیرانی قابل استعلام و کنترل است می توانند سالانه در هر نوبت مراجعه به مراکز معاینه فنی اعلام شده از این طرح رایگان هزینه مراجعه اول استفاده کنند.

هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودرو های سبک مبلغ 47 هزار تومان بوده و خودرو های تاکسی با عمر 10 سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت باید هر 6 ماه یکبار و خودرو های تاکسی با عمر بالای 10 سال هر 3 ماه یک بار نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.

البته پذیرش خودرو های تاکسی در سایر مراکز معاینه فنی شهر تهران انجام می شود و رانندگان تاکسی در صورت تمایل به استفاده از طرح رایگان تنها باید به یکی از 5 مرکز اعلامی مراجعه کنند.

افزایش مجدد نرخ کرایه های تاکسی شایعه است نرخ کرایه های تاکسی بر اساس مصوبه شورای شهر تهران در اردیبهشت امسال افزایش یافت، برخی از شنیده ها حکایت از برنامه ریزی ها برای افزایش مجدد نرخ کرایه ها در سال جاری دارد آیا این موضوع مورد تأیید شما است و آیا شهروندان دوباره امسال شاهد افزایش نرخ کرایه های تاکسی خواهند بود؟خیر، این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و در حد شایعه است ما هیچ برنامه ای برای افزایش مجدد نرخ کرایه های تاکسی در سال جاری نداریم امسال نرخ کرایه ها مشابه سال های گذشته بر اساس مصوبه شورای شهر تهران حدود 25 تا 35 درصد افزایش یافت هیچ راننده تاکسی اجازه ندارد بیش از سقف مصوب کرایه دریافت کند و میزان کرایه ها طبق شرایط کرونایی برای سه مسافر در نظر گرفته شده است برچسب گذاری نیز بر روی شیشه تاکسی ها نصب شده تا مسافران نرخ دقیق کرایه را مشاهده کنند.

جابه جایی 2 تا 3 میلیون مسافر در طور روز از طریق تاکسی های پایتخت وضعیت کرونا باعث بروز مشکلات زیادی برای رانندگان تاکسی شد در حال حاضر آمار مسافران این ناوگان در طول روز چه تعداد است؟ در اوایل شیوع کرونا به دلیل کاهش تردد ها و محدودیت هایی که در رفت و آمد ها ایجاد شد آمار مسافران تاکسی به شدت کاهش یافت، ولی همزمان با کاهش محدودیت ها آمار مسافران مجدد بیشتر شد و اکنون روزانه دو تا سه میلیون نفر از طریق تاکسی در پایتخت جابه جا می شوند اکنون مشکل عمده رانندگان در زمینه تعداد مسافران است که به دلیل کرونا آمار آن ها برای سوار کردن در هر مسیر کاهش یافته و آن ها باید حتماً به این موضوع توجه کنند که جهت رعایت فاصله اجتماعی فقط حداکثر سه مسافر می توانند سوار کنند.

فوت 70 راننده تاکسی در اردیبهشت به دلیل کروناسرانجام واکسیناسیون رانندگان تاکسی به کجا رسید و تا کنون چند راننده به دلیل ابتلا به ویروس کووید ـ 19 جان خود را از دست داده اندمتأسفانه علیرغم پیگیری ها و نامه نگاری هایی که شهرداری تهران با وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا داشته است هنوز تغییری در زمان واکسیناسیون رانندگان تاکسی لحاظ نشده و قرار است این رانندگان در فاز سوم سند ملی واکسیناسیون واکسن دریافت کنند.

پیروز حناچی شهردار تهران، مناف هاشمی معون حمل و نقل و ترافیک شهرداری و خودم در سازمان تاکسیرانی بار ها نامه نگاری هایی را انجام داده ایم و مدیر کل سلامت شهرداری هم این موضوع را چندین بار اعلام کرده است، ولی تا این لحظه هیچ پاسخ و جوابی مبنی بر تغییر زمان واکسیناسیون رانندگان تاکسی به ما اعلام نشده است.

این در حالی است که فقط در اردیبهشت امسال 70 راننده تاکسی همزمان با پیک چهارم کرونا جان خود را از دست داده اند و از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور حدود 300 راننده به دلیل این بیماری جان باخته اند که اگر آمار رانندگانی که پروانه تاکسی شان را تمدید نکرده اند در نظر بگیریم آمار ها بالاتر از این رقم است و متأسفانه این قضیه بسیار دلخراش و نگران کننده است.

شهرداری تهران سعی کرده اقداماتی را در جهت حمایت از تاکسیرانان در شرایط کرونایی جهت حفظ سلامت شان را انجام دهد از جمله توزیع ماسک و مواد ضدعفونی رایگان در خطوط انجام گرفته و تعداد زیادی کاور جداکننده در میان رانندگان تاکسی توزیع شده است.

رانندگان می توانند با مراجعه به سایت باشگاه رفاه تاکسیرانان درخواست کاور محافظ جداکننده داشته باشند و ما این موضوع را به صورت رایگان برای آن ها در نظر گرفته ایم، ولی به هر حال نباید استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مهمتر از همه واکسیناسیون غافل شد.

در حال حاضر تقریبا 100 درصد رانندگان تاکسی از ماسک استفاده می کنند، ولی اگر شهروندان با تخلفی در این زمینه موجه شدند می توانند آن را مشابه سایر تخلفات از طریق سامانه 1888 به ما اطلاع دهند.

چگونگی ارائه تخلفات تاکسیرانان شهروندان تخلفات راننده های تاکسی را چگونه گزارش دهند؟مسافران می تواند تخلفات رانندگان تاکسی را در حوزه های مختلف از جمله دریافت کرایه اضافه از طریق سامانه 1888 به ما اطلاع دهند ما موضوع را پیگیری می کنیم و در صورتی که تخلف محرز شود قطعاً با آن برخورد خواهد شد و تذکر های لازم به رانندگان داده می شود.


کلید واژه ها: تاکسی - سازمان مدیریت - برخورد با رانندگان متخلف - تاکسیرانی - سازمان - تاکسیرانی شهر تهران - رانندگان - نظارت - شهرداری پایتخت - رانندگان متخلف - تهران - مدیریت - کرایه - پروانه کار - پایتخت - شهر تهران - نرخ کرایه - شهرداری - پیشنهاد - رسیدگی - پروانه - برخورد - راننده تاکسی - یکی از - تشویق - شورای - وظایف - متخلف - مربوط - اردیبهشت

آخرین اخبار سرویس:
موافقت امیر قطر با قانون نظام انتخاباتی

دستور وزیر بهداشت برای واکسیناسیون قضات و کارمندان دادگاه های کشور

350 دانشجوی دانشگاه پیام نور بورسیه شدند

مراسم محوری دهه امامت و ولایت در شهرستان بیرجند به روایت تصویر

ویدیو: درخواست علامه امینی از امیرالمومنین علی (ع)/ بیانی از استاد فاطمی نیا

وزیر اطلاعات با مراجع عظام تقلید دیدار کرد

برافراشتن پرچم مزین به نام مولا علی (ع)در میدان قرآن شیراز

اشاره رهبر انقلاب باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود

نتایجِ گره گشای رواجِ معنویّت و اخلاق/ اخلاق منهای دین، در حکم چاپ اسکناس بدون پشتوانه است

حقوق و امتیازات جدید برای مالکان آثار غیرمنقول و بافت های تاریخی

زاکانی: مدیریت فضای مجازی ایران حیاتی است

تداوم تلاش های دولت برای تشویش اذهان مردم اینبار با رسانه های حسن روحانی!

ادامه درگیری ها در 20 ولایت/ ابراز تاسف کابل از روند مذاکرات صلح

مشتاق دیدارتان در اجتماع غدیریون هستم

توجه به موضوع آسیب های اجتماعی از وظایف دولت است

حضور گسترده یمنی‎ها در جشن غدیر

وزیر اطلاعات با مراجع عظام تقلید دیدار کرد

روحانی: اگر برجام ادامه پیدا می کرد تا الان 200 هواپیمای نو وارد کشور می شد +فیلم

واکنش نماینده اهواز به شایعه بازداشت کودکان و نوجوانان در اعتراضات

خراسان شمالی در ترویج اطعام غدیر منسجم حرکت کرد

«باوله» بخش جدید سنقر و کلیایی/ تعداد بخش های کرمانشاه به 33 مورد افزایش یافت

طرح صیانت از فضای مجازی مشکلی برای کسب و کارها ایجاد نمی کند

وزیر اطلاعات با مراجع عظام تقلید دیدار کرد

نباید به بهانه ثبت جهانی به فرهنگ مردم اورامانات خدشه وارد شود

درگذشت یکی از ذاکران حرم امام رضا بر اثر سکته مغزی +فیلم

50 هزار پرس غذای گرم در کرمانشاه توزیع شد

انتقاد از اعتبارات ناچیز فرهنگی/حسینی: با سنگ و چوب نمی توان به جنگ تفنگ و تانک رفت!

برگزاری جشن های عید غدیر در زابل

توزیع بیش از 500 هزار پرس غذا در روز عید غدیر

کاروان خودرویی شادی غدیر در جیرفت+تصاویر

برگزاری جشن غدیر در جوار قبور شهدای گمنام مهریز

افشای نظر قالیباف درباره طرح ضداینترنت مجلس از سوی عضو جبهه پایداری

اعزام کاروان خودرویی به روستاهای شهرستان بهار

طرح حمایت از حقوق کاربران مشکلی برای کسب و کارها ایجاد نمی کند

جدیدترین گمانه زنی درباره اعضای دولت رییسی

صف بلند مدیران دولت روحانی برای اعزام به خارج از کشور!

نماهنگ سیدالابرار؛ ازآن خوشم که شدم غلام کوی علی(ع)

واکنش تند پرستویی به طرح مسدودسازی اینترنت

رییسی: دولت باید برای از بین بردن آسیب های اجتماعی تلاش کند

برگزاری جشن غدیر در جوار قبور شهدای گمنام مهریز

استخدام نماینده علمی (فروش خدمات دیجیتال به کادر درمان) در تهران

طبخ و توزیع 3 میلیون پرس غذا در طرح احسان غدیر

آغاز واکسیناسیون پلیس راهور و عوامل انتخابات در اهواز

روحانی: اگر برجام ادامه داشت تا امروز 200 هواپیمای نو وارد کشور می شد

علی اکبر قاضی نظام فیلمنامه «رودی از آسمان» را نوشت

روحانی: دولت های یازدهم و دوازدهم در سفرهای هوایی تحول ایجاد کرد

دریادار تنگسیری: توفیق خادمی مردم در جمهوری اسلامی از بزرگترین افتخارات ما است

توصیه آیت الله جوادی آملی به محسنی اژه ای درباره «غارتگران قانون»

طبخ و توزیع غذای گرم برای نیازمندان در روز عید غدیر خم

پیش بینی خشکسالی و ترسالی چقدر درست است؟

تحفه ای سیدانه از ریحان؛ محله سادات زرند

چرا جلسه تصویب طرح صیانت از فضای مجازی باید غیرعلنی برگزار شود؟/مگر چه چیز پنهانی از مردم داریم؟

رییسی: دولت باید با استفاده حداکثری از ظرفیت ها برای از بین بردن آسیب های اجتماعی تلاش کند

چرا افتتاح موزه ملی حقوق مهم است؟

در اطلاع رسانی خدمات نظام نباید نگاه جناحی یا حزبی باشد

دفاع زاکانی از طرح جدید مجلس برای اینترنت

کنترل تورم؛ اولویت مجلس ​در دوره دولت جدید

دبیر جدید شورای نگهبان چه کسی خواهد بود؟

رونمایی از کتاب خطبه_غدیر در نظرآباد

واکنش تند پرستویی به طرح مسدودسازی اینترنت

دفاع زاکانی از طرح جدید مجلس برای اینترنت

فرمانده سپاه استان فارس: 117 زندانی جرائم مالی و غیرعمد در شب عید غدیر آزاد شدند

دیدار رییس قوه قضاییه با آیت الله جوادی آملی: نیازمند رهنمودهای علما برای حل مسائل پیچیده قضایی هستیم

افتتاح طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی توسط رییس جمهور

در اطلاع رسانی خدمات نظام نباید نگاه جناحی یا حزبی باشد

اقای اژه ای مراقب غارتگران قانون باشید/ نیازمند رهنمود علما هستیم

عید سعید غدیر خم مبارک باد

جزییاتی جدید از احتمال به بن بست رسیدن برجام؛ آمریکا حاضر به لغو تحریم 500 شخص حقیقی و حقوقی نشد/ برای خروج سپاه از لیست گروه های تروریستی شرط گذاشت!

دولت باید برای آسیب های اجتماعی چاره اندیشی کند

طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی مشکلی برای کسب وکارها ایجاد نمی کند

جدیدترین گمانه زنی درباره اعضای دولت رییسی

آغاز واکسیناسیون کارکنان مترو شیراز

پاسخ مرکز پژوهش های مجلس به پرسش های مهم درباره طرح صیانت از حقوق کاربران

فیلم | غدیر و ابعاد مختلف آن

بازسازی و مستندسازی غدیر با ویژه برنامه های میدانی

ابراهیم رییسی به دیدار کودکان کار رفت

بلندترین تونل خاورمیانه در آزاد راه تهران – شمال افتتاح شد/ آغاز بهره برداری از طرح های ملی ریلی و آزادراهی وزارت راه و شهرسازی با دستور روحانی

140 خبرنگار قزوینی واکسینه شدند/ الباقی خبرنگاران نیز به زودی واکسن دریافت می کند

تاکید رییس جمهور منتخب بر رفع آسیب های اجتماعی

ورود جالب داماد به جشن عروسی!

تداوم همدلی ها در مروست

طبخ 2 هزار پرس غذا در روز عید غدیر خم در کرمان

تصاویر | جشن باشکوه عید ولایت در استان های مختلف یمن

توضیحات قالیباف درباره طرح نمایندگان درمورد فضای مجازی: طرح باید بگونه ای اصلاح شود که تصمیم گیری درباره پلتفرم هایی مانند اینستاگرام و واتس اپ مبتنی بر منطقی عقلانی صورت گیرد

دولت باید برای از بین بردن آسیب های اجتماعی تلاش کند

آیت الله رییسی: توجه به موضوع آسیب های اجتماعی از وظایف دولت است

مسئولان ما می توانند فقط دو - سه شهر را اداره کنند

نوروز ؛ پرواز همای

تحریم ها مانع اجرای بسیاری از برنامه های دولت شد

گزینه های معاونت حقوقی ریاست جمهوری؛ حقوق دان دولت رییسی چه کسی می شود؟

دلیل امنیتی تاخیر در پروژه جاده شمال به روایت روحانی | اگر برجام ادامه پیدا می کرد 200 هواپیمای نو وارد کشور می شد

توزیع 12 هزا ر و 900 پرس غذای گرم در خوسف، هیات رضوی بیرجند و دستگردان طبس

اختتامیه جشنواره وقف چشمه همیشه جاری 10 مرداد برگزار می شود

120 هزار بوشهری در قالب پویش احسان غدیر اطعام شدند

غدیر بهانه عاشقی و دلدادگی در بین امت اسلام/ جشن «امامت و ولایت» در لرستان برگزار شد+تصاویر

بهره برداری از خط دوم راه آهن قزوین-زنجان با دستور روحانی

برنامه تزریق واکسن کرونا کارمندان بانک آغاز شد

احتمال حضور دو وزیر روحانی در کابینه رییسی

ورود هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به موضوع طرح صیانت از حقوق کاربران

طرح صیانت از فضای مجازی به روایت تصویر!

فوت 70 راننده تاکسی پایتخت در اردیبهشت

فوت 70 راننده تاکسی پایتخت در اردیبهشت