مطالب مرتبط:
ششمین انتخابات شوراها در استان ها|نامزد اصولگرای شورای شهر اردبیل: شیوه انعقاد قراردادها در شهرداری فسادزاست + فیلم
ششمین انتخابات شوراها در استان ها|نامزد اصولگرای شورای شهر یزد: برخی کارشناسان شهرداری با گزارش های غیر اقعی اعضای شورا را فریب می دادند
ششمین انتخابات شوراها در استان ها|نامزد اصولگرای شورای شهر اردبیل: توسعه شهر افراد متعهد و کارآمد می خواهد + فیلم
ششمین انتخابات شورا در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر زنجان: انتقادهای زیادی به شورا دارم / عملکرد بانوان در شوراها قابل قبول نیست + فیلم
ششمین انتخابات شوراها در استان ها|نامزد اصولگرای شورای شهر اردبیل: وعده های کاندیداها باید عملیاتی باشد شعاری+ فیلم
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 16:302021-06-14سياسي

ششمین انتخابات شوراها در استان ها|نامزد اصولگرای شورای شهر همدان: شوراها ی همدان به شورای شهرداری تبدیل شده اند


نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر همدان گفت: وقتی فردی وعده محال می دهد یعنی یا آن فرد علم و آگاهی نسبت به آن مسئله ندارد یا می خواهد صرفاً با این گونه وعده ها و تبلیغات به هدف و پیروزی در انتخابات برسد و مردم را فریب دهد.

- از همدان، سعید نظری نامزد ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و نامزد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان همدان برای این دوره از انتخابات شورای شهر در گفت وگو با تسنیم به تشریح مواضع و دیدگاه خود پیرامون شورای شهر، اختیارات اعضا، مسئله نظارت بر شهردار و خدمات ارائه شده از سوی شهرداری ها و سازمان های زیرمجموعه این نهاد، جایگاه شورا در نگاه مردم و برخی دیگر از مسائل مربوطه پرداخت.

سعید نظری بابیان اینکه شورای شهر طبق قانون وظایف متعددی دارد و می تواند در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و عمرانی بسیار تأثیرگذار باشد اظهار داشت: متأسفانه به دلایل مختلف، بسیاری از شوراهای اسلامی شهر تبدیل به شورای شهرداری شده اند و عملاً به وظایفی که قانون مشخص کرده عمل نمی کنند به همین دلیل موفقیت های لازم را به دست نمی آورند.

شورای شهر حیطه کاری وسیعی دارد اما در کشور ما ضعف هایی متوجه این نهاد است که می توان باروی کار آمدن افراد توانمند و البته دولتی همراه و انقلابی بسیاری از نواقص آن را برطرف کرده یا پوشش دادوی افزود: شورای شهر حیطه کاری وسیعی دارد اما در کشور ما ضعف هایی متوجه این نهاد است که می توان باروی کار آمدن افراد توانمند و البته دولتی همراه و انقلابی بسیاری از نواقص آن را برطرف کرده یا پوشش داد.

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر همدان بابیان اینکه شورای شهر پس از چینش و انتخاب اعضای توانمند چندوظیفه دارد که باید انجام دهد ادامه داد: نخستین وظیفه شورای شهر نظارت بر شهرداری و زیرمجموعه های آن و البته انتخاب شهردار توانمند در تراز شهر، پاک دست، مجاهد، انقلابی، متعهد، متخصص، خستگی ناپذیر و دارای روحیه جوانی است چراکه باوجود چنین فردی به عنوان شهردار می توان انتظارات موجود را برآورده کرد.

وی بیان کرد: شورای شهر باید بر قوانین، طرح ها و لوایحی که مصوب می کند نظارت کند تا عین همان مصوبات توسط شهرداری اجراشده و یا توسط شهرداری تغییر نکند.

اگر در شورای شهر نگاه سیاسی، حزبی و جناحی حاکم باشد حتی اگر متخصص ترین افراد هم وارد شورای شهر بشوند کارها پیش نخواهد رفت مانند آنچه که در سال های گذشته شاهد آن بودیمنظری اظهار داشت:وقتی طرح و لایحه ای در شورا مصوب می شود در اصل مراحل بسیاری را گذرانده است بنابراین اگر شهرداری به دلیل ضعف یا منافع خود آن را تغییر دهد آن وقت شورا وظیفه دارد در ماجرا دخالت کرده و اجازه ندهد که قانون زمین بماند.

وی با اشاره به رابطه شورا و شهرداری عنوان کرد:برای اینکه کارها در شهرداری خوب انجام شود لازم است تا شهردار بارأی قاطع اعضا انتخاب شود تا بیشترین حمایت ها را داشته باشد بنابراین اگر شهردار خوب انتخاب شود زیرمجموعه های این نهاد نیز خوب کار می کنند.

نامزد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان همدان برای این دوره از انتخابات شورای شهر با انتقاد از وجود برخی نگاه های سیاسی و غیر کارشناسی در ادوار مختلف شورای شهر گفت: اگر در شورای شهر نگاه سیاسی، حزبی و جناحی حاکم باشد حتی اگر متخصص ترین افراد هم وارد شورای شهر بشوند کارها پیش نخواهد رفت مانند آنچه که در سال های گذشته شاهد آن بودیم.

وی افزود: افراد می توانند گرایش سیاسی و حزبی داشته باشند و این منافاتی با دیگر کارهای آنها ندارد اما دخالت مسائل سیاسی و حزبی در مسائل کلان شهری و مدیریت مانند سم مهلک بوده و عملاً نمی گذارد اعضای شورا کارهای تخصصی خود را انجام دهند و یا اینکه ازنظر کارشناسان استفاده کنند چراکه چینش اعضا و انجام کارها بر اساس نگاه سیاسی رخ می دهد و این گونه عملاً شورا به هدف دلخواه دست نمی یابد.

نظری بابیان اینکه در انتخابات مردم باید شاخص های انقلابی گری که رهبر معظم انقلاب فرمودند را مدنظر قرار دهند؛ درباره فسادهای رخ داده در شوراهای شهر مطرح کرد: در امان ماندن از فساد کار سختی است چراکه افرادیکه اهل تخلف، رانت و فساد هستند و به اعضای شورا و شهرداری پیشنهادهایی می دهند از طریقی وارد می شوند که گاهی خود فرد متوجه نمی شود چگونه وارد دام آنها شده است.

وی توضیح داد: بهترین روش این است که اعضای شورا همدل بوده و از تیم تخصصی استفاده کنند؛ اگر اعضای شورا از متخصص مربوطه در کارها بهره ببرند، استعلام لازم برای هر کاری را بگیرند و از ظرفیت پژوهشکده ها استفاده کنند به دام افراد مفسد نمی افتند.

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر همدان اظهار داشت: بسیاری از اعضای دستگیرشده شوراهای شهر که مرتکب فسادی شده اند از ابتدا آدم های بدی نبودند، افرادیکه به دام افتاده و با این فساد خود به جایگاه شورا و حکومت آسیب زدند.

وعده ها باید شدنی باشد وعده ایده آل خیلی خوب است اما باید امکان دست یابی به آن وعده نیز وجود داشته باشد به عنوان مسائل وقتی در حوزه توریسم درمانی حرفی می زنیم باید ظرفیت آن در شهر همدان، در بیمارستان های همدان و همچنین زیرساخت های گردشگری و غیره فراهم باشد در غیر این صورت فردی که وعده محال می دهد در اصل به دنبال استفاده تبلیغاتی از موضوعات استوی بیان کرد: اگر شورای شهر قوی باشد سودش مستقیم به مردم می رسد چراکه شورای شهر از قبل تولد افراد تا 35سال بعد از وفات افراد با آنها سروکار دارد بنابراین اگر شورا قوی باشد مردم از خدمات آن منتفع شده و اگر دچار رخوت و سستی شود مردم آسیب خواهند دید.

نظری درباره وعده های انتخاباتی نیز گفت: وعده ها باید شدنی باشد وعده ایده آل خیلی خوب است اما باید امکان دست یابی به آن وعده نیز وجود داشته باشد به عنوان مسائل وقتی در حوزه توریسم درمانی حرفی می زنیم باید ظرفیت آن در شهر همدان، در بیمارستان های همدان و همچنین زیرساخت های گردشگری و غیره فراهم باشد در غیر این صورت فردی که وعده محال می دهد در اصل به دنبال استفاده تبلیغاتی از موضوعات است.

وی توضیح داد: البته برخی وعده ها نیز یک سؤال و چالش هستند تا طرح های مختلفی که قرار است در شهر اجرا شوند بیشتر موردبررسی قرارگرفته و ابعاد اجرایی آن، هزینه های ساخت آن، زمان اجرای آن و غیره برای مردم شفاف و مشخص شود.

نامزد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان همدان بیان کرد: وقتی فردی وعده محال می دهد یعنی یا آن فرد علم و آگاهی نسبت به آن مسئله ندارد یا می خواهد صرفاً با این گونه وعده ها و تبلیغات به هدف و پیروزی در انتخابات برسد و مردم را فریب دهد.

انتهای پیام/742/ش
کلید واژه ها: شورای شهر - شورا - انتخابات - شورای - انتخابات شورای شهر - انتخابات شوراها - شورای شهر همدان - ششمین دوره انتخابات شورای شهر - ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی - شورای ائتلاف نیروهای انقلاب - همدان - شوراهای اسلامی شهر و روستا - انتخابات شوراهای اسلامی - ائتلاف نیروهای انقلاب - نامزد - نیروهای انقلاب اسلامی - شوراها - شهردار - شهر همدان - شوراهای اسلامی شهر - سعید نظری - شهرداری - نیروهای انقلاب - شوراهای اسلامی - انقلاب اسلامی - دوره - اسلامی - شورای ائتلاف - استان همدان - استان

آخرین اخبار سرویس:
نگاهی به منفعت طلبی های سیاسی آمریکا و مانع تراشی در نبرد جهان علیه کرونا

مسابقات دوومیدانی بانوان در مرند

مهم ترین و اصلی ترین سرمایه رییسی

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 1 مرداد

دریاچه ای شگفت انگیز در دل کویر لوت

کار در منزل با گوشی با درآمد بالا

شیخی: باید در مساله آب با نگاه غیرسیاسی تصمیم گیری شود

استخدام محقق حوزه خودرو و آلایندگی در موسسه پل استار در گیلان

به یک نیروی فعال و زرنگ و سالم نیازمندیم .

ببینید | لباس بومی و جالب توجه کشور تونگا در رژه المپیک توکیو

برنامه های آستان قدس رضوی به مناسبت دهه امامت و ولایت

همه شیعیان باید مُبلغ و تبلیغ کننده غدیر باشند

پیام تسلیت ابراهیم رییسی به عضو شورای نگهبان

محمد حسین فرج نژاد، آنگونه که من شناختم

مقام ایرانی: همه اختلافات با عربستان حل شده و هر لحظه احتمال اعلام بازگشایی سفارت ها وجود دارد

فیلم | تشییع پیکر مطهر «ضرغام پرست» شهید مدافع مردم در رامهرمز

دریافت نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا توسط رهبر انقلاب

لایحه نظام رتبه بندی معلمان اشکالات اساسی دارد

احمدی نژاد: آزادی نزدیک است/ فیلم

عضو فقهای شورای نگهبان عزادار شد

رییسی درگذشت والده آیت الله شب زنده دار را تسلیت گفت

نماینده اصفهان: برای حل مساله آب به راه حل شیخ بهایی بازگردیم

سازمان تبلیغات: در ایام کرونا آمار طلاق متوقف شده؛ آمار ازدواج بالا رفته است

پیام تسلیت رییسی برای درگذشت مادر آیت الله شب زنده دار

جلسه فوق العاده فرمانده سپاه قدس با جامعه مدرسین حوزه قم

رهبر انقلاب: من بعد از تزریق نوبت اول مطلقا هیچ عارضه ای نداشتم

ادای احترام دکتر احمدی نژاد به روح شهدای قیام سی ام تیر

تصاویر/ تشییع پیکر شهید ضرغام پرست در اهواز

برگزاری تشییع پیکر شهید مدافع وطن در اهواز

پیام تسلیت آیت الله رییسی برای درگذشت مادر آیت الله شب زنده دار

مروری بر تاکیدات رهبر انقلاب درباره «خوزستان» در 25 سال اخیر

چند تا غلط داری آقای شمخانی! +عکس

تربیت 285 مددجوی حافظ قرآن کریم در زندان های هرمزگان

رییسی به آیت الله شب زنده دار تسلیت گفت

پیام تسلیت آیت الله رییسی در پی درگذشت مادر آیت الله شب زنده دار

قوه قضاییه به ترک فعل های استاندار سابق خوزستان رسیدگی کند

شهادت شهید «ضرغام پرست» نشانه سبعیت دشمنان کوردل است

نامه جمعی از اساتید دانشگاه به روسای سه قوه درباره خوزستان

پیام تسلیت رییسی برای درگذشت مادر آیت الله شب زنده دار

برگزاری 12 پویش دهه ولایت در استان سمنان

حسین گازرانی در طرفداری: بگذارید دهانم بسته بماند؛ چرا من نباید اسم همبازی ام را بیاورم؟

حسین گازرانی در طرفداری: بگذارید دهانم بسته بماند؛ چرا من نباید اسم همبازی ام را بیاورم؟

حمایت شورای اروپا از قبرس در برابر اردوغان

جلسه فوق العاده فرمانده سپاه قدس با جامعه مدرسین حوزه قم

این ها مرد نیستند هیچ کدام، انقدر مردی و وجود داری که میای تو این محل!

آب خوزستان برای مردم استان است/ کسی برای آب خوزستان برنامه ندارد

پیام تسلیت سرلشکر باقری به خانواده شهید ستواندوم ضرغام پرست

ویدئو| گفتگوی جالب داعشی های زندانی در ایران با اژه ای!

امام جمعه بوشهر: مشکلات اساسی استان های جنوبی ویژه رسیدگی شود

تبریک روسای جمهور کنیا و تانزانیا و کفیل نخست وزیر اسواتینی به آیت الله رییسی

«رییسی» درگذشت والده آیت الله شب زنده دار را تسلیت گفت

جلسه فوق العاده فرمانده سپاه قدس با جامعه مدرسین حوزه قم

«رییسی» درگذشت والده آیت الله شب زنده دار را تسلیت گفت

استخدام مشاور املاک و کارمند اداری در املاک روشن در شهرک گلستان- تهران

اگر رسیدگی نشود وضعیت آب در البرز هم مثل خوزستان می شود

جهانگیری از سد کرخه بازدید کرد

پرونده حج تمتع 1442 بسته شد

تبریک روسای جمهور کنیا و تانزانیا و کفیل نخست وزیر اسواتینی به آیت الله رییسی

دهه امامت و ولایت

بیانیه روابط عمومی ارتش به دنبال شهادت شهید ضرغام پرست

وضعیت آب در البرز هم مثل خوزستان می شود اگر کم کاری شود!

پیشتازی مهدی شهری ها در پویش «من هم یک جنگل بانم»

وزیر پیشین نفت در بهشت

وضعیت زندان ها به طور مرتب گزارش شود

برگزاری اجلاس مدیران آموزش و پرورش در آخرین روزهای دولت دوازدهم/ برنامه ریزی مسؤولان برای اول مهر

خدا به شما عزت داده است آقای دکتر...

برنامه های آستان قدس رضوی به مناسبت دهه امامت و ولایت

«رییسی» درگذشت والده آیت الله شب زنده دار را تسلیت گفت

خشکسالی های اخیر «مسئول زاد» است

متن کامل دعای سمات به همراه ترجمه فارسی

آغاز چهارمین دور گفت وگوی راهبردی عراق و امریکا: تأکید فؤاد حسین بر ضرورت احترام به حاکمیت ارضی عراق

اگر رسیدگی نشود وضعیت آب در البرز هم مثل خوزستان می شود

تبریک روسای جمهور کنیا و تانزانیا و کفیل نخست وزیر اسواتینی به آیت الله رییسی

استخدام کارشناس ارشد حسابداری با پاداش و بیمه در اصفهان

جهانگیری: اطمینان خاطر می دهیم مشکلات قابل حل است / آب برای مردم خوزستان است و هیچ کس دیگری برای این آب برنامه ندارد

دیدار فرمانده سپاه قدس با اعضای جامعه مدرسین

جانشین فرمانده ناجا: صف مردم غیور خوزستان از معاندین نظام جداست / مجازات سختی در انتظار عاملان شهادت شهید ضرغام پرست خواهد بود

چگونگی شرایط تغییر سن در شناسنامه

کنایه عباس عبدی به صدا و سیما درباره خوزستان +عکس

سومین نوبت کنکور ارشد پزشکی 1400 برگزار شد

شهادت ضرغام پرست نشانه سبعیت دشمنان است

حضور دکتر احمدی نژاد بر مزار جهان پهلوان تختی و شیخ رجبعلی خیاط در ابن بابویه

نماز جمعه تبلور وحدت و همدلی امت اسلامی است

ریحانه پارسا بالاخره سکوتش را شکست + عکس

شیخی: باید در مساله آب با نگاه غیرسیاسی تصمیم گیری شود

تشییع و خاکسپاری پیکر شهید آرامش و امنیت در رامهرمز+عکس

کار اینترنتی مناسب برای افراد با انگیزه

به یک بازاریاب خانوم نیازمندیم به صورت حضوری

دایرکتر اینستاگرام

کار در معدن ذغال سنگ

آیت الله جنتی درگذشت مادر فقیه شورای نگهبان را تسلیت گفت

جلسات مشترک ماهانه ای در مسیر هم افزایی منتخبان شورای شهر و نمایندگان مجلس اصفهان برگزار می شود

ویدئو : قرائت دعای سمات با صدای استاد فرهمند در عصرجمعه

دیدار فرمانده سپاه قدس با اعضای جامعه مدرسین

«رییسی» درگذشت والده آیت الله شب زنده دار را تسلیت گفت

برگزاری تشییع پیکر شهید مدافع وطن در اهواز

راه تحول اساسی در کشور انتخاب مدیران جوان حزب اللهی است

نخست وزیر اسواتینی انتخاب آیت الله رییسی را تبریک گفت

مردم خوزستان سنگر دار نظام اسلامی بوده اند/مشکلات موجود باید اساسی برطرف شود

آیت الله خاتمی: نماز جمعه گره خورده با دین هست

ششمین انتخابات شوراها در استان ها|نامزد اصولگرای شورای شهر همدان: شوراها ی همدان به شورای شهرداری تبدیل شده اند

ششمین انتخابات شوراها در استان ها|نامزد اصولگرای شورای شهر همدان: شوراها ی همدان به شورای شهرداری تبدیل شده اند