موضوعات داغ: - فرهاد مجيدي - همسان سازي حقوق بازنشستگان - سازمان برنامه و بودجه - شيلا خداداد - كارشناسي ارشد - رتبه بندي معلمان - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - فوق العاده ويژه - قهرمان ليگ برتر - اقدامات زيربنايي - فروشگاه هاي اينترنتي - آكادمي المپيك - دوگانه غلط - بهترين مدافع راست جهان - در معرض خطر - كريم متقي - مصون سازي كشور - معاون وزير خارجه امريكا - خودروي فرسوده - اشتفان كونتس - الكساندر اروخين - سايت پرورش ميگو

مطالب مرتبط:
مهار بلند مرتبه سازی/ تکمیل لوپ مترو در تهران/چابک سازی نیرو بدون تعدیل
مهار بلند مرتبه سازی درپایتخت/ کاهش 63 درصدی پروانه های مسکونی مغایر
مصوبه شورای فنی شهرداری تهران در جهت یکسان سازی هزینه های مربوط به پیاده روسازی و هدایت و کنترل رواناب شهری
مهار بلند مرتبه سازی در پایتخت/ کاهش 63 درصدی پروانه های مسکونی مغایر
مهار رشد بی رویه بلند مرتبه سازی در تهران
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 16:302021-06-14سياسي

بلندمرتبه سازی مهار شد/ چابک سازی نیروهای شهرداری بدون تعدیل صورت گرفت


شهردار تهران در گفت و گوی زنده و اینترنتی با کارکنان و مدیران شهری دستاوردهای دوره پنجم مدیریت شهری را تشریح کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، پیروز حناچی" ظهر امروز دوشنبه 24 خرداد 1400 در گفت وگویی آنلاین با کارکنان شهرداری تهران دستاوردهای مدیریت شهری پنجم را تشریح کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه هفته گذشته در شورای شهر تهران گزارش تحویل و تحول شهرداری تهران به شورای شهر تهران و بنا به ماموریتی که بر عهده شهرداری تهران گذاشته شده بود، ارایه شد، گفت: این گزارش عمدتا حول این محور که چه تحویل گرفتیم و الان که آخر دوره پنجم شوراست چه چیزی و با چه تغییراتی نحویل می دهیم، است.

به گفته او، گزارش تحویل و تحول بر اساس 9 محور، انضباط ساخت و ساز و بهسازی کالبدی، عدالت توزیعی، توسعه زیرساختی و تسهیل ترافیک، مالیه شهرداری، ارتقا کارایی سازمان، مشارکت اجتماعی و رضایت شهروندی، ایمنی و محیط زیست پایدار، حفاظت از میراث طبیعی و تاریخی شهر، هوشمندسازی و شفافیت است.

شهردار تهران ادامه داد: در حوزه نخست؛ کاهش 50 درصدی متوسط زیربنای سالانه پروانه های صادره مسکونی ، کاهش میزان مغایرت ارتفاعی پروانه های صادره در مناطق 1 و2، کاهش 63 درصدی تعداد پروانه های مسکونی مغایر با دستور نقشه و کاهش 74 درصدی مجموع طبقات مازاد در پروانه های مسکونی مغایر است که بخش عمده ای از پروانه های صادره شامل توافقات دوره قبل هم بوده است.

حناچی یکی دیگر از اقدامات در این حوزه را مهار رشد بی رویه بلند مرتبه سازی نسبت به دوره قبل و کاهش 90 درصدی زیربنای پروانه ها عنوان کرد و گفت: البته نمی توان گفت همه اینها برنامه ریزی ما بوده بلکه شرایط رکود هم تاثیرگذار بوده؛ اما ما این تهدید را به فرصت تبدیل کردیم.

شهردار تهران در ادامه از کاهش سکونت پذیری تهران صحبت کرد که به گفته او با کاهش سکونت پذیری شهر تهران با حذف تسهیلات تشویقی (حذف بندهای 5-2 و11-4 ) و تدقیق طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 تاثیر کاهنده سکونت پذیری افق طرح از 12 میلیون 948 هزار و 253 نفر به 11 میلیون 335 هزار نفر رسانده است.

البته این موضوع بحث حاکمیتی است که ماموریت اجرای آن در همه دوران ها بر عهده شهرداری تهران بوده است.

او با توضیح اینکه املاک درشت دانه با وسعتی بیش از یک پنجم شهر تعیین تکلیف شد، گفت: بیش از 16 هزار و 464 هکتار از اراضی شهر در سال های 96 تا 99 تعیین تکلیف شدند و برنامه ریزی در این اراضی به واسطه نوع زیر پهنه و ضوابط ناظر در طرح تفصیلی تعیین تکلیف نشده بود که با تدوین مصوبات مرتبط، نیمی از آن تعیین تکلیف شده و نیمی دیگر در آخر دوره به نتیجه خواهد رسید.

شهردار تهران بیان کرد: دستور العمل نوسازی شهر تهران، تدوین برنامه عملیاتی نحوه ساماندهی زیر پهنه حفاظت ویژه G323 با رویکرد توسعه پایدار طرح اراضی پادگان 06 که امروز نشست نهایی تغییراتش در شورای عالی شهر سازی را داشتیم، پادگان جی، پادگان دوشان تپه، طرح اراضی مسیل کن یا شن چاله ها، باز آفرینی محور فداییان اسلام، بخش های ناکارآمد منطقه 18، کوره های آجر پذیری منطقه 19 و رود دره اوین-درکه اقداماتی هستند در بخش بازآفرینی و تعیین تکلیف اراضی درشت دانه انجام شد.

او به توسعه فضاهای عمومی شهر اشاره کرد و گفت: تهیه 6 طرح بازآفرینی شهری، هکتار اتمام و بهره برداری از 32 پروژه بهسازی محیطی، اجرای 3 پروژه بهسازی محیطی، طراحی و اجرای 84 هکتار میدانگاه شهری در دستور کار است و بر اساس پیگیری های انجام شده 122 هزار متر مربع از فضای کارگارهی در وسط شهر تهران آزد شده است.

حناچی با بیان اینکه این رخدادها نشان دهنده این است که شعارهایمان در امتداد اقداماتمان بوده است، گفت: توسعه به مناطق جنوبی به این معنا نبوده که مناطق شمالی را تضعیف کنیم، بلکه سرمایه گذاری بیشتری پایین محور انقلاب داشتیم.

به طوری که سهم خطوط در ایستگاه های بهره برداری شده در پهنه های جنوبی از کمتر از 40 درصد به بیش از 55 درصد در این دوره رسیده است.

شهردار تهران به پروژه های توسعه محله ای با رویکرد طب سوزنی اشاره کرد و توضیح داد: در سال 98 تا امسال 2 هزار 487 پروژه اجرا شده و 89 درصد در محله های کم برخوردار بوده است.

تاکنون 551 پروژه به اتمام رسیده و در سال 98 این میزان 9 درصد اعتبارات، سال 99 حدود 30 درصد و در سال 1400 حدود 54 درصد از اعتبارات را در 22 منطقه در حوزه تملک دارایی تخصیص پیدا کرد.

تکمیل لوپ متروی تهران حناچی با اشاره به توسعه کمی و کیفی خطوط مترو برای تکمیل شبکه ریلی حمل و نقل تهران، بیان کرد: بعد از حدود چند دهه، 30 بهمن 1398، طرح جامع حمل و نقل ریلی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید.

بهره برداری از 40 کیلومتر مسیر مترو جدید شامل 13.

5 کیلومتر در خط 7 بخش میانی و شمالی، بهره برداری از 26.

5 کیلومتر از بخش میانی و شمالی خط 6 در این دوره اتفاق افتاده است.

او با بیان اینکه برنامه ریزی و بهره برداری از 1.

2 کیلومتر مسیر توسعه غربی خط 4 نیز تا پایان تیر 1400 صورت خواهد گرفت، اضافه کرد: همچنین بهره برداری از 12 ورودی جدید مترو و بهره برداری از 26 کیلومتر حد فاصله گلشهر تا هشتگرد با یک ایستگاه، با همکاری وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید صورت گرفته است.

علاوه بر این ، شهرداری تهران و دولت با تخصیص اعتبار برای اتصال مترو فرودگاه امام خمینی (ره) به پرند برنامه ریزی کرده اند.

به گفته شهردار تهران؛ این اقدام میزان بهره وری خط را به شدت افزایش خواهد داد و پیش بینی می شود که روزانه حدود 300 هزار نفر به این خط ریلی اضافه خواهد شد.

بهره برداری از 32 ایستگاه حناچی با اعلام اینکه بهره برداری از 32 ایستگاه نیز در این دوره انجام شده است، گفت: ایستگاه های خط 7 شامل بریانک، کمیل، رودکی، نواب، هلال احمر، تربیت مدرس، میدان صنعت، بسیج، میدان محمدیه، مولوی، برج میلاد، چهل تن، دولاب، قیام و آهنگ نیز انجام شده است.

لوپ تهران در این دوره تکمیل شده است.

در خط 6، ایستگاه شهدا تبادلی با خط 4، بعثت، دولت آباد، امام حسین (ع)، بعثت، کیانشهر، یادگار امام (ره)، اشرفی اصفهانی، شهید ستاری، امیرکبیر، مرزاداران و خط 3 ایستگاه اقدسیه نیز به بهره برداری رسیده است.

همچنین تلاش می شود تا تیر امسال از ایستگاه مدافعان سلامت در خط 7، ایستگاه های شهرک آزمایش و شهید رضایی در خط 6 و همچنین ایستگاه پروانه در خط 4 آزامایش بهره برداری شود.

او با اشاره به افتتاح میانگین سالانه 8 ایستگاه در این دوره، گفت: در مقایسه با میانگین 5.

7 ایستگاه در 12 سال گذشته، شهرداری فعلی نسبت به این میانگین بالاتر عمل کرده است.

مناسب سازی فضاهای عمومی شهر حناچی درباره مناسب سازی فضاهای عمومی در تهران، توضیح داد: یکی از اهدافی که شورای شهر و شهرداری روی آن سرمایه گذاری بسیاری انجام داد، موضوع مناسب سازی برای حضور همه شهروندان در فضاهای شهری بود.

شهرداری در بازارها و میادین، بوستان ها، معابر، پیاده راه ها، ساختمان های عمومی، ایستگاه های اتوبوس، نصب پله برقی و آسانسور در مترو اقدامات گسترده ای در حوزه مناسب سازی انجام داده است.

البته نگاه شهرداری این بود که شهر تنها برای کسانی که از ویلچر استفاده می کنند مناسب سازی نشود بلکه همه کسانی که نیازمند مناسب سازی شهر هستند از جمله سالمندان؛ و نابینایان، ناشنوایان، کم توانایان، زنان باردار، معلولان و .

به گفته شهردار تهران؛ نصب 30 درصد از کل پله برقی ها و 36 درصد از کل آسانسورها در شبکه مترو تهران در دوره اخیر اتفاق افتاده است.

او افزود: در حوزه عدالت توزیعی، توسعه بازارهای میوه و تره بار را داشتیم به طوری تعداد محلات برخوردار میادین از 57 به 64 بازار افزایش یافت.

در سال 1396 از 16 پروژه بازار میادین افتتاح و بهره برداری شده است.

در سال 1397 از 14 پروژه، در سال 1398 از چهار پروژه و در سال 1399 از 23 پروژه بهره برداری شده است.

در مجموع 57 پروژه به بازارهای میوه و تره بار که نقش بسیار مهمی در رضایت مندی شهروندان تهرانی داشتند، اضافه شده است.

کاشت 3500 درخت در خیابان ولیعصر حناچی درباره جریمه قطع درختان، توضیح داد: با همکاری شورای شهر، حساب ویژه ای را برای کسانی که نسبت به قطع درخت جریمه سنگین می شدند باز و از همان محل برای توسعه فضای سبز استفاده کردیم و اجازه ندادیم از آن اعتبارات در محل دیگری هزینه شود.

در طول خیابان ولیعصر (عج)، حدود 3 هزار و 500 اصله درخت با بن 12 سال کاشته شد که بیش از 99 درصد آن ها، ریشه شان گرفته است.

به گفته شهردار تهران؛ تملک 21 باغ و اراضی مشجر، کاهش تعداد محلات فاقد بوستان از 17 محله به 9 محله جزو عملکرد این دوره از مدیریت شهری است.

او درباره حوزه پایدار سازی و مالی شهری، بیان کرد: با منابعی که در اختیار مدیریت شهری از نیمه دوم 1396 تا 1399 بود، برخلاف وجود کرونا و شرایط تحریم، نسبت به دوره 1392 تا 1395 به قیمت ثابت سال 1395، حدود 42 درصد شهر ارزان تر اداره شده است.

البته شرمنده ایم و می دانیم که به کارکنان شهرداری در این وضعیت فشار آمده است.

اما این فشار بر همه وارد شده و این طور نبوده که به مدیران امتیازات ویژه ای داده شود و کارکنان در سختی بگذرانند.

تلاش می شود که بخش های رفاهی هم تقویت شود.

حناچی با اشاره به افزایش میزان بازپرداخت و اخذ تسهیلات در شهرداری تهران، گفت: از سال 1392 تا شهریور 1396، شهرداری تهران حدود 5 هزار و 38 میلیارد تومان بدهی و 9 هزار و 753 میلیارد تومان دریافت تسهیلات داشته و 7 هزار و 109 میلیارد تومان هم پرداخت کرده است.

او ادامه داد: از مهر 1396 تا 1399، مانده تسهیلات از سنوات گذشته برابر با 19 هزار و 408 میلیارد تومان و اصل تسهیلات دریافتی در دوره پنجم برابر با 4 هزار و 28 میلیارد تومان و پرداختی در طی این دوره هم 9 هزار و 692 میلیارد تومان بوده است.

عدم افزایش خالص بدهی های شهرداری شهردار تهران با تأکید بر اینکه میزان بازپرداخت شهرداری تهران در دوره فعلی بیش از دو برابر اصل تسهیلات دریافتی خودش بوده است، افزود: در این دوره از مدیریت شهری نه تنها به خالص بدهی اضافه نشده بلکه به میزان یکهزار و 974 میلیارد تومان هم از بدهی ها کاسته شده است.

در حوزه بدهی ها تا پایان سال 1399، بابت سود و جرائم و میزان هزینه های تسهیلات دریافتی از بانک ها در دوره های گذشته معادل 36 هزار و 939 میلیارد تومان به بدهی شهرداری تهران افزوده شده است.

چون بخشی از این بدهی ها ارزی بوده، شهرداری به شکل مضاعف ضرر کرده است.

او در ادامه عنوان کرد: شهرداری تهران برای تسویه بدهی نخستین بار، 5 هزار و 850 فقره برات کارت به مبلغ 878 میلیارد تومان صادر کرده است که عمدتا برای تسویه با پیمانکاران استفاده شد.

درحال حاضر مجموع بدهی های شهرداری تهران 66 هزار و 200 میلیارد تومان برآورد می شود که مطالبات از دولت، دستگاه ها و شهروندان هم حدود 58 هزار و 600 میلیارد تومان است که در مقابل آن عدد قابل توجهی است.

تعیین تکلیف 1762 ملک شهرداری حناچی درباره اقدامات مدیریت شهری در حوزه پایدار سازی شهری و حوزه صیانت از املاک، توضیح داد: در کل 2 هزار و 662 ملک دراختیار شهرداری بوده که یکهزار و 762 ملک تعیین تکلیف شده و از طریق ارسال لایحه به استناد تبصره 6 ماده 55 به شورا برای نخستین بار در تاریخ شهرداری برای دریافت مجوز، ارسال شده است.

پیش از این، برای واگذاری های انجام شده مجوز شورای شهر را به دنبال نداشته است.

600 ملک تخلیه شده و برای 300 ملک هم اقدام حقوقی شده و برای تخلیه در محاکم در حال پیگیری است.

او درباره حوزه افزایش ذخایر املاک شهرداری تهران، گفت: در این دوره هزار و 283 ملک به مساحت 7 هکتار و ارزش به روز شده 5 هزار و 100 میلیارد تومان واگذار شده است و 506 ملک به مساحت 100 هکتار و ارزش 10 هزار میلیارد تومان تملک شده است.

ارزش املاک تملک شده به واگذار شده تقریباً دو برابر شده و مساحت املاک تملک شده به واگذار شده نیز 14 برابر شده است.

بخش قابل توجهی از واگذاری های املاک مربوط به املاک ریزدانه در گذرهای متروکه بوده که تملک مربوط به اراضی و املاک واقع در پروژه های شهری را شامل می شده است.

چابک سازی نیرو در مدیریت پنجم شهری شهردار تهران ادامه داد: در حوزه نیروی انسانی و چابک سازی آن از 68 هزار و 127 نفر پرسنل در شهریور 96 به 5 هزار و 947 نفر در حال حاضر کاهش پیدا کرده است.

همچنین افزایش کیفیت نیروی انسانی را نیز در این دوره داشتیم و نرخ تغییر در دیپلم و زیر دیپلم منهای 37.

5 درصد، فوق دیپلم 19.

4 درصد، لیسانس 15.

3 درصد و دکترا 96 درصد افزایش داشته است و ارتقای کارایی شهرداری تهران از 53 به 65 درصد افزایش پیدا کرده است.

او با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل و تسهیل ترافیک برنامه های عملیاتی شهرداری در امتداد شعار شهر انسان مدار تعریف شد، افزود: در ارزیابی این دوره اعتبارات اولویت توسعه مترو نسبت به توسعه بزرگراهی از سال 92 تا 95 از 0.

71 درصد به 3.

7 درصد رسید و در واقع اعتبارات حمل و نقل عمومی و مترو به نسبت شبکه ای بزرگراهی بیش از سه برابر شده است.

علاوه بر این توسعه و بهسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی انجام شد.

افزایش سهم اتوبوس های دارای استاندارد یورو 4 از 3.

5 درصد به 13 درصد رسید.

حناچی اضافه کرد: ورود و به کارگیری 216 دستگاه اتوبوس دو کابین و 178 دستکاه مینی بوس، بازسازی و تعمیرات اساسی 555 دستگاه اتوبوس دوکابین و تک کابین و برنامه ریری برای خرید 80 دستگاه اتوبوس دوکابین ، 120 اتوبوس تک کابین و 100 دستگاه میدل باس و 50 دستگاه اتوبوس برقی از طریق ایران خورو دیزل پیگیری شد.

فعال سازی ایران خودرو دیزل و ایجاد اشتغال برای 3 هزار نفر شهردار تهران فعال سازی شرکت ایران خودرو دیزل و ایجاد اشتغال برای سه هزار نفر را از افتخارات این دوره از مدیریت شهری برشمرد و ادامه داد: برنامه ریزی برای بازسازی یک هزار دستگاه اتوبوس فرسوده و آغاز بازسازی 14 دستگاه و اتمام بازسازی 100 دستگاه اتوبوس انجام شد.

او عنوان کرد: در توسعه زیرساخت های شهری و پروژه های اتمام یافته، احداث مسیل های بهسازی رودخانه ای را داشتیم که بر اساس آن در سال 98 که در همه نقاط کشور شاهد سیل بودیم، در تهران اما سیل را تجربه نکردیم و این امر به دلیل لایروبی به موقع رودخانه ها و هوشمندی در اوج بارش بود.

حناچی گفت: برای مثال در عید 98 در پل فتح با دو عدد بیل مکانیکی از انسداد مسیر آب جلو گیری شد.

همچنین حدود 39 کیلومتر احداث تونل و بزرگراههای عملیات سیویل در زیرساختهای شهری انجام و 120 هزار متر مربع (11 مورد) احداث ساختمان و ابنیه در همین حوزه ها را تعقیب کردیم.

حناچی گفت: احداث بزرگراه 76 متری شهید رستگار و برچیدن پل قدیمی گیشا و احداث تونل آرش اسفندیار و بزرگراه ایت الله هاشمی رفسنجانی، احداث ادامه شمالی بزرگراه شهید صیاد و ارتش واحداث زیرگذر چهاراه گلوبندک در بخش غربی که بخش شرقی اان تا پایان تابستان به به بهره برداری می رسد، از دیگر اقدامات بوده است.

زمان پاسخگویی در سامانه 137 به یک سوم رسیده است او اضافه کرد: علاوه بر این، احداث مرکز همایش های رازی، مجتمع حضرت ولیعصر(عج)، میدانگاه هفت تیر و احداث مسیرهای دوچرخه و بهسازی در خیابان های مختلف تهران را در دستور کار داشتیم.

همچنین، بهره برداری از پارکینگ 178 واحدی جنب پردیس سینمایی ملت، پارکینگ 550 واحدی طبقه فوقانی تونل امیر کبیر، احداث پارکینگ 420 واحدی مینایی، احداث فاز یک بزرگراه بروجردی در منطقه 18 به طول 5 کیلومتر و احداث پل و عملیات سیویل در محدوده بزرگراه شهید باقری از پروژه های بزرگ این دوره بودند.

حناچی افزود: توسعه زیرساختها و کنترل آسیب های اجتماعی نیز توسعه گرمخانه ها را داشتیم که بر اساس آن در چند سال اخیر در زمستان ها هیچ فوتی را تجربه نکردیم و میزان ظرفیت گرمخانه ها تا 2 هزار تخت افزایش پیدا کرده است.

ظرفیت شناسایی و جذب آسیب دیدگان اجتماعی از 16986 نفر به 59106 نفر افزایش پیدا کرده است.

شهردار تهران عنوان کرد: در بحث رضایت شهروندی کاهش 65 درصدی میانگین زمان پاسخگویی به شهروندان در سامانه 137 را داشتیم که از 182 ساعت در سال 95 به 63 ساعت در سال 99 کاهش پیدا کرده است.

کاهش 57 درصدی میانگین زمان پاسخگویی در سامانه 1888 را شاهد بودیم که از 82 روز به 24 روز کاهش پیداد کرده است.

5 برابر شدن مسیرهای دوچرخه سواری حناچی گفت: همچنین در حوزه ایمنی و محیط زیست پایدار در سال 96 پنجاه کیلومتر مسیر دوچرخه وجود داشت که در سال 99 به 246 کیلومتر رسیده و سهم سفرهای دوچرخه سه برابر افزایش پیدا کرده است.

او افزود: در بخش اعتبارات حوزه ایمنی و تاب آوری شهری و کاهش سهم اعتبارات نامرتبط با وظایف ذاتی شهرداری در سالهای 92 تا 95 حدود 7 درصد کل بودجه و 18 صدم درصد سهم آتش نشانی و 12 صدم درصد سهم مدیریت بحران را داشتیم و نرخ تغییر و کمک سهم اعتبارات و کمک به بخش های نامرتبط منهای 85 درصد، سهم آتش نشانی 66 درصد و سهم مدیریت بحران نسبت به دوره قبل 58 درصد افزایش پیدا کرد.

حناچی گفت: تجهیزات خوبی را برای آتش نشانی تهیه کردیم و آتش سوزی پالایشگاه تهران آزمایش خوبی برای زیر بار رفتن آتش نشانی تهران بود که به جرات می توان گفت که کنترل اتش سوزی از عهده وزارت نفت خارج بود و درست و به موقع عمل کردن و هوشمند بودن در کنترل آتش در پالایشگاه تهران نقط عطف این دوران تلقی می شود.

او افزود: در توسعه زیرساخت های مدیریت بحران نیز افزایش شتاب نگارهای لرزه ای از 4 به 90 شتاب نگار، افزایش لرزه نگارهای حساس از 8 به 14 مورد، مساحت مستعد زمین لرزه شناسایی شده از پنج هزار کیلومتر مربع به 11 هزار کیلومتر مربع و افزایش پایگاههای پشتیبانی در حال بهره برداری از 96 به 101 افزایش داشته است.

شهردار تهران یاداور شد: بهره برداری از 5 پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران جدید را داشتیم و در حوزه همکاری آتش نشانی با نهادهای دیگر تفاهم نامه با وزارت دفاع و سازمان شهرداری ها را برای آموزش در سراسر کشور داشتیم.

حناچی همچنین به افزایش پد بالگرد اشاره کرد و گفت: پدهای بالگرد از 39 به 70 پد افزایش یافت.

تملک 21 باغ و اضافه کردن به سرانه سبز تهران شهردار تهران گفت: شهرداری تهران ایمنی در برابر سیل را با اقدامات خاکریز آب پیگیری کرد و بهبود این عملکردها نسبت به گذشته محسوس است.

او ادامه داد: طرح جامع پسماند در شورای شهر به تصویب رسیده و در نتیجه ظرفیت عمرانی آن از حدود 19 هراز تن به 14 هزار تن رسیده است.

حناچی گفت: در حوزه حفاظت تاریخی شهر در سال 91 تا 95 به میزان 501 برنامه اجرای ضوابط برج باغ ها انجام شده که در سال 99 این عدد کاهش پبدا کرده است و با تلاش شهرداری باغات حفظ شده است و شهرداری تملک 21 باغ را حفظ کرده است.

شهردار تهران ادامه داد: 45 بنا توسط شهرداری ثبت و تملک شده و ثبت خیابان ولیعصر نیز در فهرست میراث فرهنگی جهان از دیگر اقدامات شهرداری بوده است.

او افزود: در سال 96 توسعه فضای سبز، 34 هکتار بوده که در سال 97 به 26 هکتار و در سال 98 به 68 هکتار و در سال 99 به 53 هکتار رسیده است.

نشان داده شد می شود شهر را نفروخت و اداره کرد حناچی گفت: در حوزه هوشمند سازی تحولی عظیم ایجاد شد وزیر نیرو از سد مجازی استفاده کرد.

او ادامه داد: فعالیت سامانه تهران من با بیش از 2 میلیون کاربر از اتفاقات مهم این دوره است که با وجود کرونا نقش بزرگی در الکترونیکی کردن کارها داشت.

حناچی بیان کرد: در سامانه شفافیت 160 گزارش، 9 داشبورد اطلاعاتی، 1993 پژوهش مطالعاتی و 162 آدرس کیوسک گل فروشی، 1047 آدرس کیوسک مطبوعاتی منتشر شده است.

شهردار تهران بیان کرد: شهرداری تلاش کرد این دوره، دوره متفاوتی باشد که نشان داده شد می شود شهر را نفروخت و اداره کرد و بدون صدمه به شهر و حقوق مردم شهر را مدیریت کرد.

ریل سیاست گذاری ها اصلاح شد او در ادامه گفت: از دهه 70 این موضوع مطرح بود که برنامه های ما باید متنوع باشد وابستگی به ساخت و ساز در شهر را کم کنیم.

بسیاری گفتند که این اقدام صورت نمی گیرد، ولی این کار با تلاش همه کارکنان شهرداری تهران میسر شد.

شهردار تهران درباره بازخورد شهروندان درخصوص عملکرد شهرداری بیان کرد: شهرداری تهران با عملکرد خود در میادین میوه و تره بار، بهشت زهرا و پسماند نمره خوبی از شهروندان دریافت کرد، که این نتیجه تلاش همه است.

او عنوان کرد: شهرداری تهران تلاش کرد ریل مربوط به سیاست گذاری ها در شهرداری را که انحراف آن از دهه 70 پیدا شروع شده بود را درست کند.

تنها یک شهردار از خارج از شهرداری منصوب شد حناچی با اشاره به توسعه فضای در پهنه شمالی و جنوبی شهر تهران گفت: توسعه فضای سبز و پارک های تهران در گذشته خصوصا در مناطق جنوبی 45 درصد و بالای محور انقلاب 55 درصد بوده، که در حال حاضر میزان بودجه برای توسعه فضای سبز در جنوب به 55 درصد رسیده است و این نسبت معکوس شده است.

او در ادامه تاکید کرد: شهرداری تهران از بودجه شمال شهر کم نکرده ولی توجه به فضای سبز در جنوب شهر را بیشتر کرده است.

شهردار تهران گفت: ما تلاش کردیم که نگاهمان برای انتصابات به داخل شهرداری باشد و اعتقاد من این است که ما باید تلاش کنیم که بهره وری را در شهرداری بیشتر کنیم.

او تاکید کرد: فقط شهردار یک منطقه از خارج از محیط شهرداری بوده و منصوب شده است.

کرونا؛ کاهش درآمد-افزایش هزینه حناچی بیان کرد: یکی از مشکلات این دوره شرایط مربوط به تحریم و بیماری کرونا بود و این اتفاق برای شهرداری با کاهش درآمد و افزایش هزینه همراه بوده است.

او ادامه داد: در این مدت میزان بازدید از برج میلاد کاهش پیدا کرده است.

در این دوره، ملکی بدون حساب و کتاب به کسی تقدیم نشد شهردار تهران از تلاش و اقدامات برای مبارزه با فساد در سازمان متبوعش خبر داد و گفت: تلاش کردیم با فساد جدی برخورد کنیم.

البته در سازمانی با عظمت شهرداری تهران که جزو بزرگترین سازمان ها در سطح استان و بزرگترین سازمان اجرایی هم به جهت درآمد و هم هزینه کرد است، احتمال فساد در این سازمان یک درصدش هم در سال حدود 900 میلیارد تومان می شود که رقم درشتی است.

او با بیان اینکه با توجه به عظمت سازمان احتمال فساد همواره وجود دارد، افزود: مهم این است که در مقابل فساد بی تفاوت نباشیم و اجازه ندهیم کسانی کمتر از یک درصد، آبروی 99 درصد دیگر را تحت الشعاع قرار دهند.

با این حال با بسیاری از موارد تخلف و فساد را بدون اینکه خبری کنیم برخورد شد و تلاش کردیم آبروی سازمانی را حفظ کنیم و امروز خوشحالم هستیم که شهرداری تهران از رتبه نخستین دستگاه در رتبه بندی فساد ونارضایتی به رتبه ششم سقوط کرد.

البته این رخداد، افتخار بزرگی نیست؛ اما نتیجه تلاشی است که همه کارکنان شهرداری تهران در آن سهم داشتند.

به گفته شهردار تهران؛ ما می دانیم که خیلی نقایص داشتیم و تلاش کردیم که در این شرایط سخت در عین اینکه سازمان را آرام اداره کنیم، اصلاح را هم انجام دهیم و می دانیم شرایط اقتصادی برای همگان دشوار است با این حال می گویند، ظلم علی السویه، عین عدل است .

در عین حال سعی شد تا شرایطی فراهم شود که مدیرانی که با شما (کارکنان شهرداری تهران) کار می کنند خیلی شرایط بالاتری نداشته باشند.

حناچی این را هم گفت که در این دوره به کسی املاکی بدون حساب و کتاب تقدیم نکردیم و تلاش شد شرایط برای همه عادلانه باشد.

اگر در این دوره اقدام خوب و مثبتی رخ داده افتخار همه کسانی است که تلاش کردند و به این نگاه باور داشتند و امیدوارم با تلاش همه، این نگاه ادامه پیدا کند؛ چرا که اگر خود و شهر را گرفتار چرخه باطل کنیم که هر روز سبب کاهش کیفیت زندگی می شود، مردم این را از چشم ما و شما می بینند.

برخی معتقدند آموزه های آکادمیک به درد اداره شهرداری نمی خورد او ادامه داد: باید کاری کنیم که هرکسی که با شهرداری تهران کار می کند و به واسطه سرمایه اجتماعی که پشت این سازمان است و خدماتی که به شهروندان ارایه می کند، سرش را بالا بگیرد.

اگر افتخاری بوده و توانستیم روش متفاوتی را در این دوره به اجرا در بیاوریم نتیجه زحمات همه بوده و تلاش کردیم دوره متفاوتی را مبتنی بر آموزه های آکادمیک و درس های تخصصی که به ما یاد دادند، رقم بزنیم.

حناچی گفت: کما اینکه برخی معتقدند و می گویند؛ آموزه های آکادمیک به درد شهرداری نمی خورد.

بله به طور قطع با روش اداره شهر مانند دوره های قبلی، آموزه های آکادمیک به درد تهران نمی خورد.

شهردار تهران گفت: نیازمند آدم های متخصص، هوشمند و مدیر و مدبر هستیم که برنامه ریزی داشته باشند و برای رسیدن به آن هدف تلاش کنند.

حناچی به دو اقدام مهم دیگر که او آنها را یادگارهای این دوره نامید، اشاره کرد و توضیح داد: 2 لایحه مهم در زمینه منابع پایدار هم دو لایحه مهم در مجلس بررسی شد که یکی به نتیجه رسید و سهم مالیات شهرداری از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده از سه به چهار درصد رسید.

لایحه منابع مالی پایدار شهرداری ها هم در صحن مجلس شورای اسلامی آمد؛ اما به دلایلی برگشت.

با این حال در حال تلاش و پیگیری برای به سرانجام رسیدن این لایحه به عنوان یادگارهای این دوره هستیم.

شهردار تهران در پایان صحبت هایش ضمن تشکر از همه کارکنان شهردار تهران، خواست تا با تلاش برای ادامه این نگاه، تهران و شهرداری تهران به شرایط قبل بازنگردد.


کلید واژه ها: شهردار - شهرداری تهران - تهران - شهرداری - شورای شهر تهران - شهردار تهران - مدیریت شهری - گزارش - شهر تهران - شورای شهر - شهری - تحویل - کارکنان شهرداری - کارکنان - مشارکت اجتماعی - سازی - آنلاین - پنجم - مدیریت - مدیران شهری - تشریح - شورای - ساخت و ساز - چابک سازی - محور - دوره - اینترنتی - گفت و گوی - تحول - ساخت

آخرین اخبار سرویس:
ابهامات و اشکالات طرح صیانت نیازمند بررسی و اصلاح است

واکنش کنایه آمیز رقیب ابراهیم رییسی به طرح ضداینترنت مجلس

فلسفه ای از جنس نور

واکنش ایران به آتش سوزی گسترده در ترکیه

وقتی کوسه ها ماهی پناه گرفته را می بینند

دولت جدید به توان جوانان و توانمندی داخلی تکیه کند

آزادی سه زندانی به مناسبت عید غدیر در لامرد

مجید نیک نفس تشییع پیکر محمد سرور رجایی شاعر افغانستانی

عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم درس عبرت تلخی برای مسئولین آینده است

امامان جمعه سراسر کشور: تجربه ناموفق اعتماد به غرب تکرار نشود

امام جمعه قزوین: غربگرایان در 8سال اخیر رسوا شدند

تنها راه نجات کشور از مشکلات اتکا به خدا و نیروی مردمی است

جامعه را نمی توان با سخنرانی و بخشنامه اداره کرد

عبرت اعتماد به غرب در برابر چشم دولت های آینده قرار دارد

کمیسیون حقوق بشر افغانستان خواستار آزادی خبرنگاران افغان شد

دبیر جامعه جراحان خراسان رضوی هشدار داد؛ ورود به موج های ششم و هفتم تا پایان سال

مجلس به دنبال فیلتر فضای مجازی نیست

تجلیل از حافظان و قاریانِ قرآن در خمینی شهر

فیلم | آیین عمامه گذاری طلاب در اردبیل

لباس هایی که زنان و دختران را به نیستی و نابودی می کشاند / توطئه ای پشت تهیه و توزیع لباس های جلف زنانه است

آل هاشم: مردم آذربایجان در دفاع مقدس اجاز ه ندادند اهواز به دست عراق بیفتد / جوانان تحت تاثیر رسانه های خارجی قرار نگیرید

گزینه های احتمالی رییسی برای وزارت اطلاعات+اسامی

فضای مجازی یکی از بزرگترین نمادهای تحول جهانی است

بیمارستان صحرایی به سرعت در بوشهر برقرار شود

ابهامات و اشکالات طرح صیانت نیازمند بررسی و اصلاح است

امام جمعه بوشهر: بیمارستان صحرایی به سرعت در بوشهر برقرار شود

سستی و کم کاری از انسان مومن دور است/ نوشتاری از حجت الاسلام وحیدی

چند نکته مهم پیرامون تلاش «امام موسی کاظم (ع)» برای گسترش دین اسلام

برگزاری 32 جشن ازدواج به سبک زندگی اسلامی در مارگون+ فیلم و عکس

اعلام آمادگی ایران برای کمک به ترکیه در اطفای حریق

بیمارستان صحرایی به سرعت در بوشهر برقرار شود

افتتاح سومین فروشگاه بوکتاب در مشهد

تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی تنها راه برون رفت از مشکلات کشور

اگر مشروطه نبود، انقلاب اسلامی به وجود نمی آمد

هشدار امام جمعه کرج نسبت به بی اعتمادی به آمریکا و غرب/ خطر نفود توسط مسئولان جدی گرفته شود

تمام مشکلات جامعه با رعایت تقوا حل می شود / اهمیت ساماندهی فعالیت های قرآن و عترت

امام جمعه ایلام: نرمش دولت فعلی در سیاست خارجی دشمن را طلبکار کرد

تعامل نظام اسلامی با دنیا در چارچوب عزت و حفظ منافع ملی

اطعام غدیر به همت خادمان رضوی / طبخ و توزیع یک میلیون وعده غذای متبرک رضوی در سراسر کشور

سخنگوی شورای نگهبان هرگونه هماهنگی پیشینی درباره مصوبات مجلس را تکذیب کرد

ضرورت افزایش حق آبه لرستان

واکنش سینمایی به طرح پرحاشیه مجلس

شورای نگهبان: درباره طرح صیانت هماهنگی نداریم

واکنش سینمایی به طرح پرحاشیه مجلس

فیلترینگ شبکه های اجتماعی در دستور کار نیست

ولایت محصول مجاهدت های حضرت زهرا است

ورود به موج های ششم و هفتم تا پایان سال

دومین واکنش قالیباف به انتقادات گسترده از طرح صیانت /طرح اصلاح خواهد شد /اینستا و واتساپ مسدود نمی شوند

عدم وحدت؛ عامل انفعال کشورهای اسلامی در برابر جنایات غرب

اجرای توافقنامه ایران و سوریه تا سه ماه آینده

صبر و استقامت جانبازان سربلندی و افتخار اسلام

مسجد مهم ترین پایگاه دفاع از انقلاب و ولایت است

تکریم بازنشستگان فقط احوال پرسی نیست/ چرا شهرستان پیشوا شعبه تامین اجتماعی ندارد؟

واکنش شورای نگهبان به ادعای آقاتهرانی درباره اینترنت

کولیوند: نگرانی برای دُز دوم واکسن کرونا در کشور وجود ندارد

جشن ازدواج آسان در شب عید غدیر

دولت آینده به توان جوانان و توانمندی داخلی تکیه کند نه به غرب و آمریکا

واکنش تند یک اصولگرا به اظهارات سردار نقدی درباره طرح ضداینترنت؛ مسائل با رگ گردن کلفت کردن حل نمی شود

امام جمعه مهریز: مسئولان باید توجه بیشتری به روستاییان داشته باشند

محمد مهدی دورانی جشن ازدواج 21 زوج در عید غدیر

حرکت در مسیر ولایت عاقبت بخیری است

گرفتاری های زندگی افراد را از کانون خانواده غافل نکند

قالیباف از لزوم اصلاح طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی درباره اینستاگرام و واتساپ خبر داد

مرد هنگ کنگی در نخستین پرونده امنیت ملی به 9 سال حبس محکوم شد

قالیباف: مسدود سازی اینستا و واتساپ برنامه مجلس نیست

رفع فوری مشکلات معیشتی و اقتصادی اولویت دولت جدید باشد

غدیر تداوم رسالت در ولایت و امامت است

توضیحات قالیباف درباره طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی

به بهانه سالروز درگذشت آیت الله مشکینی؛ می گویید راستگویی در این زمانه نشدنی هست! این حرف ها بیهوده است/ طلبه ای که یک لقمه حرام بخورد، هیچ گاه نمی تواند مقامی کسب کند

با وجود بدعهدی و خروج آمریکا از برجام دولت نیروهای داخلی را مقصر می داند!

پایان تعطیلی اداره های گناوه از روز شنبه

پیام رییس سازمان تبلیغات اسلامی درپی در گذشت محمد سرور رجایی

«بوکتاب» مشهد افتتاح شد

شعار توسه سیاسی دولت آسیب رسان اصلاحات کشور را به پرتگاه کشاند

امام جمعه خرم آباد: مسئولان باید مشکلات کم آبی لرستان و خوزستان را با یکدیگر حل کنند/ مدیریت صحیح آبی در لرستان نداشتیم

انتقاد تند علم الهدی از سهم خواهی ها از کابینه رییسی

امام جمعه یزد: تنها راه نجات کشور از مشکلات اتکا به نیروی مردمی است

تیپ شیک رضا بهرام در یک آتلیه + عکس

قالیباف: طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی درباره اینستا و واتساپ باید اصلاح شود

اجرای توافقنامه ایران و سوریه تا سه ماه آینده

استفاده شیر از ماشین گردشگران برای استتار

هنگ کنگ/ اولین دادگاه سیاسی بدون هیات منصفه؛ 9 سال زندان برای شعار آزادی

حمله تند یک اصولگرا به به اظهارات سردار نقدی درباره طرح ضداینترنت

منافع حج با امت واحده اسلامی ارتباط مستقیم دارد / مقاومت همیشه پیروز است

سخنگوی شورای نگهبان هرگونه هیچ هماهنگی پیشینی درباره مصوبات مجلس با شورا را تکذیب کرد

نماز جمعه بوموسی

پرویز پرستویی: اینترنت را که جمع کردید، به مشکلات پیش پا افتاده ای مثل فقر رسیدگی کنید!

طرح «صیانت از حقوق کاربران» باید اصلاح شود

مجلس صرفا به آغاز بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی رای داده است

واکنش شورای نگهبان به ادعای موافقت این شورا با طرح ضداینترنت

ظرفیت سرمایه گذاران و نیروهای بومی در صنایع لامرد استفاده شود

برگزاری دهمین کنگره و اعضای جدید شورای مرکزی حزب اراده ملت/ انتخاب دبیر کل ظرف یک هفته آینده

صدا و سیما فقط موارد نامطلوب پردیس را منعکس نکند

پُر بازدید های هشتم مرداد خبرگزاری صدا و سیمای فارس

طبخ و توزیع یک میلیون وعده غذای متبرک رضوی در سراسر کشور

چند نکته مهم پیرامون تلاش «امام موسی کاظم (ع)» برای گسترش دین اسلام

حمله تند یک اصولگرا به سردار نقدی: مسائل با رگ گردن کلفت کردن حل نمی شود

وزیر اطلاعات با آیت الله جوادی آملی دیدار کرد

لزوم توجه به راهبرد آگاهی بخشی توسط متخصصان دانشگاهی در پیامدهای سوء مصرف مواد مخدر

صفحه رییس قوه قضاییه از دسترس خارج شد

بلندمرتبه سازی مهار شد/ چابک سازی نیروهای شهرداری بدون تعدیل صورت گرفت

بلندمرتبه سازی مهار شد/ چابک سازی نیروهای شهرداری بدون تعدیل صورت گرفت