موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - دانشگاه آزاد اسلامي - تامين اجتماعي - دانشگاه آزاد - يحيي گل محمدي - اينترنت ماهواره اي - شهردار آرادان - مديرعامل سازمان تامين اجتماعي - سازمان تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - انتهاي پيام/ا - كوزو تاشيما - استرس بارداري - فيلم كوتاه عزيز - مبلمان ال شكل - پيام تسليت - ماه رمضان 1400 - پژوهش كاربردي - كارگرداني - خودكفايي مددجويان كميته امداد - شعبه ويژه رسيدگي - جنگل - جنايتكاران

مطالب مرتبط:
پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت به طور رسمی گشایش یافت
افتتاح رسمی پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت با حضور وزیر
پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت آغاز به کار کرد
پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت 5 موافقت نامه همکاری امضا کرد
پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت رسما افتتاح شد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 16:252021-06-14اقتصادي

گشایش پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت / ستاری: صنعت نفت با زیست بوم نوآوری مستقل و فناور می شود


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فناوری خبرگزاری دانشجو، پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت، با هدف توسعه بازار دانش بنیان، اشتغال زایی تخصصی و ایجاد فضای رقابتی برای فعالان فناور حوزه نفت و گاز در 32 هکتار با ارائه حمایت های مادی و معنوی به فعالان زیست بوم نوآوری این حوزه ایجاد شده است.

- گشایش پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت / ستاری: صنعت نفت با زیست بوم نوآوری مستقل و فناور می شود " معاون علمی و فناوری رییس جمهور در برنامه گشایش پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت گفت: صنعت نفت با زیست بوم نوآوری مستقل و فناور می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فناوری خبرگزاری دانشجو، پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت، با هدف توسعه بازار دانش بنیان، اشتغال زایی تخصصی و ایجاد فضای رقابتی برای فعالان فناور حوزه نفت و گاز در 32 هکتار با ارائه حمایت های مادی و معنوی به فعالان زیست بوم نوآوری این حوزه ایجاد شده است.

این پارک نوآوری فناوری، ایجاد کننده فضایی با کیفیت برای استقرار و هم افزایی حرفه ای بین شرکت های دانش بنیان و خلاق، مراکز نوآوری و فناوری، نمایندگان تخصصی نهاد های پژوهشی، فناوری و دانشگاهی، مراکز رشد و شتابدهنده ها سرمایه گذاران خطرپذیر، کارآفرینان کارگزاران نوآوری باز و مشاوران خبره صنعتی است.

بخش خصوصی صنعت نفت بی نیاز از واردات می کندسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم گشایش پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت، با اشاره به نقش نوآوری بخش خصوصی در متحول کردن صنایع و خلق محصولات نوآورانه گفت: اوایل قرن بیستم بسیاری از کشور ها تلاش می کردند هواپیما بسازند و دولت نیز هزینه های هنگفتی را در حمایت از ساخت هواپیما صرف کردند.

اما نتایج ناموفق بود و حتی مقاله ای منتشر شد که تا صد سال آینده امکان ساخت هواپیما وجود ندارد.

اما تنها کم تر از یک ماه بعد از انتشار این مقاله، برادران رایت که دوچرخه ساز بودند در ساخت و تست نخستین نمونه هواپیما موفق شدند.

ستاری، با ذکر این مثال، تأکید کرد که محصول کارآمد و کیفی حاصل فعالیت بخش خصوصی است و از پژوهش دولتی نمی توان انتظار تولید محصول داشت.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از ضرورت اصلاح رویکرد ها و پیشینه های فکری درباره پژوهش در دولت گفت و ادامه داد: آن چه که در دنیا کارآمد و تحول آفرین شده، سرمایه گذاری و هزینه بخش خصوصی در حوزه پژوهش، تحقیق و توسعه و نوآوری است.

رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان، لازمه به میدان آمدن سرمایه گذاری بخش خصوصی را وجوود زیست ببومی برای فعالیت بدون دغدغه و انگیزه در حوزه فناوری و نوآوری دانست و گفت: رغبت و انگیزه سرمایه گذاری در این حوزه ها در ذهن بخش خصوصی زمانی جرقه می خورد که زیست بوم و فضای لازم را برای فعالیت او فراهم کنیم.

زیست بومی که در آن، دانشگاه های نسل جدید، مراکز نوآوری و استارتاپ ها تامین کننده نیروی انسانی خلاق این زیست بوم باشند و هم زمان، سرمایه گذاران خطرپذیر بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان و خلاق، کار تولید محصول و خدمت فناورانه را با استفاده از سرمایه انسانی به پیش ببرند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: پارک فناوری و نوآوری این فرصت را فراهم می کند و اجازه می دهد بخش خصوصی، آگاهانه و با اشتیاق در حوزه نوآوری سرمایه گذاری می کند و ارزش افزوده ای به مراتب بیش تر از سرمایه گذاری در دیگر حوزه ها به ارمغان می آورد.

ستاری با بیان این که در کاهش ریسک سرمایه گذاری بخش خصوصی با حمایت از پارک های فناوری و صندوق های پژوهش و فناوری و دیگر مدل های حمایت مالی گام برمی داریم، ادامه داد: نباید فراموش کنیم محصول از سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین می شود و دولت نقش راهبری و هدایت پژوهش را ایفا کند؛ در این مسیر، پارک فناوری ضمن پذیرش ریسک سرمایه گذاری ها، زمینه ارتباط نوآوری با بازار را فراهم می کنند.

حمایت از تولید ایران ساختسورنا ستاری رییس بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تجاری سازی و ارائه محصولات دانش بنیان ایران ساخت برای نخستین بار ادامه داد: تا کنون از ساخت نخستین نمونه ایران ساخت محصولات متعددی حمایت شده است که 80 درصد از این محصولات حمایت شده در حوزه صنعت نفت اختصاص دارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این که مراکز نوآوری بی شماری را در کشور توسعه دادیم تا این امکانات در اختیار فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری قرار بگیرد، افزود:، اما مهم تر از امکانات زیرساختی، زیست بوم مناسب برای فعالیت ها و هدایت آن ها است که در این زمینه نیز تلاش های جدی صورت گرفته و امیدواریم با حمایت و همراهی بخش های مختلف بیش از پیش با سرعت بیش تری ادامه یابد.

فعالیت های فناورانه و گامی که برای صنعت نفت برداشته می شودپارک و فناوری و نوآوری صنعت نفت، با حمایت های مالی، تجاری سازی ایده ها، اختصاص زیرساخت ها و ارائه فضای کار اشتراکی جریان توسعه فناوری را در میان دانشگاهیان، مؤسسه های تحقیق و توسعه، شرکت های خصوصی و صنعت فراهم می کند.

همچنین زمینه ساز تعاملات سازنده بین نقش آفرینان زیست بوم نوآوری و فناوری حوزه نفت با شرکت ها و واحد های فناور مستقر و سایر پارک های علم و فناوری و مراکز فناوری فعال کشور می شود.

32 هکتار از زمین های بدون استفاده و متروکه بازسازی شده است و با اختصاص به پارک فناوری و نوآوری ارزش این زیرساخت افزایش علاوه بر حمایت های مادی و معنوی همچون معافیت های قانونی و مالیاتی توسط پارک به شرکت ها اختصاص خواهد یافت.

تا 500 میلیون تومان به ااحد های مستقر کمک می کند و بیش از آن را از طریق صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت تامین خواهد کرد.

پذیرش اختصاصی یکی از بخش های این پارک است که شرکت های متقاضی فاوری نیازهایشان را عرضه می کننند و پذیر غیر مستقر، مبتنی بر تقاضا و در سراسر کشور از سوی شرکت های بزرگ است.

بررسی های ایجاد پارک فناوری در اوایل سال 98 آغاز شد و مجوز تاسیس در شهریورماه، اساس نامه در بهمن ماه انتخاب شد و این پارک در 26 اردیبهشت ماه 1400 به تصویب رسید.

حمایت از شبکه سازی نوآوری توسط پارک فناوری و نوآوری نفتحمایت از واحد های فناور در مراحل پیش رشد و رشد از طریق شبکه سازی و خوشه سازی با مراکز نوآوری و پردیس های اققماری، تعامل با تمامی مراکز نوآوری و شتابدهنده های موجود از رویکرد های این پارک فناوری و نوآوری است.

پذیرش، ایجاد شبکه ای اقماری از مراکز نوآوری و تجاری سازی از رویکرد های پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت برای تبدیل ایده های نوآورانه به محصولات دانش بنیان ایران ساخت و خدمات فناورانه است.

بر همین اساس مرکز نوآوری سیمرغ و مرکز نوآوری ققنوس از بخش های اقماری و زیرمجموعه پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت ایجاد شد تا زمینه را برای استقرار کارآفرینان جوان فراهم کنند.


کلید واژه ها: زیست بوم نوآوری - نوآوری - صنعت نفت - فناوری - زیست بوم - صنعت - معاون علمی و فناوری رییس جمهور - فعالان - توسعه بازار - اشتغال زایی - پارک - زیست - دانش - نفت و گاز - خبرگزاری - گشایش - مستقل - اشتغال - حوزه - توسعه - معنوی - گزارش - بازار - تخصصی - ارائه - حمایت - هکتار - رییس جمهور - گروه - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
کلاهبرداری با وعده واکسن در ترکیه

پیش بینی بورس فردا 12 مرداد 1400

زمان فروش نقدی دیگنیتی مرحله سوم+ مشخصات فنی دیگنیتی بهمن

توسعه زیر ساخت های تاسیسات برقی در بندر امیرآباد

آخرین جلسه شورای پنجم اراک و توصیه هایی به شورای ششمی ها

پیشنهاد عجیب وزیر به فولادسازان

فعالیت کارخانجات هند جهش کرد

بلاتکلیفی 2249 خودروی وارداتی در گمرکات

مجوز برای برگزاری هیچ برنامه ای در استان تهران صادر نمی شود

55 میلیارد تومان سودخالص سه ماهه در سیمان شاهرود

آمار بستری های کرونایی در قزوین از 600 نفر عبور کرد + فیلم

طرح صیانت به حفظ ارتباطات بین المللی توجهی ندارد

عملی نشدن تعهدات جهاد کشاورزی و خشک شدن باغات بیرانشهر

صادرات فرآورده نفتی ایران 4 برابر شد

انجام 69 هزار بازرسی در تیر 1400

کاهش 70 میلیون مترمکعبی ذخیره آب در حوزه های آبخیز استان مرکزی

ایجاد بیش از پنج هزار کیلومتر زیرساخت راه طی 2 سال گذشته پیگیری شد

رشد 44 درصدی صدور کارت بازرگانی در بهار 1400

افزایش سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی/ پوشش 100 درصدی شهرها با اینترنت 3G

آخرین جلسه شورای پنجم اراک و توصیه هایی به شورای ششمی ها

مجوز جهت برگزاری هیچ برنامه ای در استان تهران صادر نمی شود

برداشت بیش از 40 تن طالبی از مزارع شهرضا

جهرمی : 100 درصد شهرهای کشور اینترنت پرسرعت دارند

تابستانه کتاب 1400 داغ آغاز شد

افتتاح طرح های بازآفرینی بافت تاریخی اصفهان

توقف قاچاق سوخت در سه مرز اصلی کشور

بد قولی جهاد کشاورزی و خشک شدن باغات بیرانشهر

افزایش سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی/ 100 درصد شهرها زیرپوشش اینترنت 3G هستند

هدررفت حدود 10 تا 12 هزار مگاوات برق در مسیر توزیع

نخستین مرکز توانمندسازی و تولیدی زنان سرپرست خانوار به بهره برداری رسید

هدف 26 مترمربعی سرانه فضای سبز در افق 1404

پیشی گرفتن جمعیت زنان سالمند از مردان

صندوق های اهرمی چه مزیت هایی دارد؟

تجار اروپا در انتظار تصویب اف ای تی اف در ایران!

ویژگی های شاهین را از زبان شاهین سوارها بشنوید

یزدی ها از ابتدای امسال نزدیک به 12 میلیارد تومان زکات داده اند

پول فروش سهام عدالت کجا رفت؟

روند ثبت نام اینترنتی «وام» بازنشستگان تامین اجتماعی

تزریق روزانه واکسن کرونا در گلستان بازهم رکورد زد

تقدیر از معاون وزیر نفت در پی صفر شدن قاچاق سوخت در سه مرز اصلی کشور

حراج ب ام و آلپینا B12 مدل 1998 | هیولای 5.7 لیتری 12 سیلندر

قدردانی خبرنگاران از مدیریت باغ کتاب

620 کیلومتر آزادراه در طول 2 سال ساخته و تحویل داده می شود

مراکز واکسیناسیون خبرنگاران افزایش خواهد یافت | قدردانی اهالی رسانه از باغ کتاب

مصرف بنزین در کشور رکورد زد

واکنش بانک مرکزی به ادعای پولشویی در بانک های ایرانی

تأمین آب یک میلیون نفر به «چاه نیمه های» سیستان وابسته است

پول های پارک شده بورسی ها به کدام بازار می روند؟

خرید بهترین هدایای تبلیغاتی و ساک دستی و چاپ لیبل از بروز چاپ

مراکز واکسیناسیون خبرنگاران افزایش خواهد یافت | عذرخواهی بخاطر ناهماهنگی در باغ کتاب

زنگنه: «سدف» پیشرفته ترین سامانه برای جلوگیری از قاچاق سوخت است

برداشت بیش از40 تن طالبی از مزارع شهرضا

پیش بینی عجیب بورس فردا

سرم های تزریقی و آب مقطر جیره بندی شد!/ علت کمبود سرم چیست؟

آزادراه خرم آباد- بروجرد نخستین آزادراه شش خطه کشور است

مراکز واکسیناسیون خبرنگاران افزایش خواهد یافت

کاهش 25 درصدی ذخیره آب سد های استان کرمانشاه

تأمین آب یک میلیون نفر به «چاه نیمه های» سیستان وابسته است

افزایش رطوبت و شرجی در خوزستان

افزایش 22 درصدی اهدا خون در ایلام

عرضه 155 میلیون دلار در سامانه نیما

100 درصد شهرهای کشور اینترنت پرسرعت دارند

استاندار خوزستان: کشاورزان آسیب دیده 12 هزار میلیارد ریال خسارت دریافت می کنند

بازارچه اقتصاد مقاومتی در روستای میرکندی مشگین شهر

تجار اروپا در انتظار تصویب اف ای تی اف در ایران؟

25 هزار یورو جریمه برای تخلف از مقررات کرونایی در آلمان

پایتخت فرهنگی ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی

بحران کرونا در ایلام/دره شهر تعطیل شد

چرا کسی بر نرخ کرایه تاکسی های آبادان نظارت ندارد؟

قیمت سکه و طلا تا زمان تحلیف رییسی کاهش می یابد؟

اتریوم در مسیر 10 هزار دلاری

آزادراه خرم آباد- بروجرد افتتاح شد

اهدا 7دستگاه ماشین مکانیزه حمل زباله به مناطق حاشیه شهر چابهار

کاهش نرخ بیکاری استان اصفهان

طرح صیانت فضای مجازی و تأثیر آن بر طراحی سایت فروشگاهی

سیمان خزر همچنان سبز و سودده

طرح صیانت فضای مجازی و تأثیر آن بر طراحی سایت فروشگاهی

فاضلابی که به خورد گیاهان و دام ها می رود

مراسم ایام ماه محرم منوط به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی است

شرایط برگزاری عزاداری ماه محرم از سوی کمیته امنیتی ستاد کرونا اعلام شد

آخرین خبرها از «وام» بازنشستگان تامین اجتماعی

100 درصد شهرهای کشور اینترنت پرسرعت دارند

زنگنه: رأی اول کرسنت سپتامبر صادر می شود/ پرونده بابک زنجانی هنوز باز است

توسعه گردشگری به تقویت اقتصاد ملی می انجامد

اصلاح، بازسازی و نوسازی بیش از 5 هزار گلخانه سنتی، چوبی و فرسوده

توزیع بیش از 113 هزار تن نهاده دام و طیور در کردستان

رونمایی از اتوبوس آمبولانس ملی

فوت 120 بیمار کرونایی طی 24 ساعت اخیر در پایتخت

خسارت 18 میلیاردی سیل در کجور

صدور احکام فوق العاده ویژه فرهنگیان طی روزهای آینده

اعتراض محسن هاشمی به عملکرد ستاد کرونا

بهترین ساز و کار برای نزدیک کردن قیمتی عرضه و تقاضا، بورس است

تصویب آیین کار شورای سیاستگذاری توسعه صنعت لوازم خانگی

این خانه ها با تخفیف 50 درصدی عرضه می شوند!

فوت 120 بیمار کرونایی طی 24 ساعت اخیر در پایتخت

155 میلیون دلار در سامانه نیما عرضه شد

آخرین وضعیت بازار ملک در شمال/ خرید ویلا چقدر پول می خواهد؟

آزادراه خرم آباد- اراک محور توسعه لرستان قلمداد می شود

زمان فروش نقدی مرحله سوم دیگنیتی

آخرین وضعیت بازار ملک در شمال/خرید ویلا چقدر پول می خواهد؟

گشایش پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت / ستاری: صنعت نفت با زیست بوم نوآوری مستقل و فناور می شود

گشایش پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت / ستاری: صنعت نفت با زیست بوم نوآوری مستقل و فناور می شود