مطالب مرتبط:
راه حل مشکلات جامعه انتخاب رییس جمهور انقلابی است
نوروزی: گفتمان رییس جمهور با رأی بالا، نفوذ بین المللی دارد
درخواست کارفرمایان از رییس جمهور آینده/ کاری کنید هزینه های تولید از دلالی کمتر شود.
ناراحتی کیهان از اینکه نمی توان رییس جمهور را وسط دوره ریاست جمهوری اش کنار گذاشت
رییس جمهور آمریکا زندگی مردم بروکسل را فلج کرد
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 16:202021-06-14سياسي

نگاه دوقطبی رییس جمهور بعد از پیروزی، منشأ مشکلات است


رییس دانشگاه آزاد اسلامی نگاه رقابتی و دوقطبی را لازمه انتخابات دانست و گفت: اگر رییس جمهور بعد از انتخابات نتواند خود را از نگاه قطبی جدا سازد، - این نگاه منشأ مشکلات اداره کشور می شود.

به گزارش، برنامه تلویزیونی مجری شامگاه دیروز (یکشنبه) با حضور اسدالله بادامچیان از بنیانگذاران حزب مؤتلفه اسلامی، محمدمهدی تهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی و محمدجواد حق شناس عضو شورای شهر تهران برگزار شد.

در این برنامه، حمیدرضا آصفی، سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه ایران زوایای پیدا و پنهان دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی را بررسی کرد.

بادامچیان با گذری بر چگونگی حضور و موفقیت حسن روحانی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری،گفت: در دوره دوازدهم، حسن روحانی برای بار دوم نامزد انتخابات شد و با آقایان رییسی، قالیباف و میرسلیم به رقابت پرداخت.

البته در کنار او دو نامزد دیگر هم به عنوان نامزد پوششی حضور داشتند که همان زمان هم ما آن را اقدام خوبی نمی دانستیم.

وی با بیان اینکه مؤتلفه بر اساس درخواست برخی از مراجع از آقای رییسی حمایت کرد و در این خصوص بیانیه داد، خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که نباید برای کشور ما رخ دهد این است که دولت از حالت تمام مردمی به دولت قطبی تبدیل می شود.

شهید رجایی هم از رهبران مؤتلفه بود ولی وقتی که دولت تشکیل داد از برجستگان همه عناصر در آن حضور داشتند.

دبیرکل حزب موتلفه گفت: علت اینکه دولت روحانی هم که نتوانسته موفق باشد و با نارضایتی های شدیدی همراه شد، فارغ از احترامی که برای رییس جمهور کشور قائل هستیم، این است که او در قطب محدود و محصور بود.

فراز و فرودها نباید این کشور را به ناامیدی بکشاند تهرانچی در این باره،گفت: سال های 96 تا 1400 شاید در تمام دوران چهل ساله انقلاب اسلامی به لحاظ ویژگی های بین المللی و پاندمی جهانی، جز سخت ترین دوره هاست و باید زحمات دولت را قدر دانست ولی نگاه اکنون ما با هدف حرکت در آینده است.

وی افزود: آن چیزی که از هر دوره به دوره دیگر فرق دارد، نگاه به حکمرانی است که جدا از بدنه است و رییس جمهور با نگاه به این چارچوب بر اساس رأیی که از مردم به امانت می گیرد آن را در بدنه دولت جاری و ساری می کند.

مردم هم انتظار دارند اموراتشان در هر رأی بهبود پیدا کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: از لحاظ آثار و پیامدها، اگر به 92 باز گردیم نکاتی که آقای رییس جمهور در مناظره ها بیان کردند از جمله تورم و رکود بالا و سختی معیشت مردم، امروز در بورس و مشکلات مسکن و مسائل دیگر ادامه یافته است.

ما نقد رویکردها را داریم تا به مردم بگوییم چرا این رویکرد به ثمر ننشست.

چرا که مردم همواره به امید بهبود وضعیت شأن پای صندوق می آیند.

تهرانچی تصریح کرد: اگر مردم دلیل این عدم موفقیت را بدانند، در انتخاب بعدی حتماً لحاظ می کنند.

چهل سال است که مردم سالاری دینی را تجربه می کنیم و این فراز و فرودها نباید این کشور را به ناامیدی بکشاند.

ما با نقد عالمانه می توانیم مسیر به سمت پیشرفت را پیدا کنیم.

قطبی سازی بعد از انتخابات عامل عدم موفقیت دولت در حل مشکلات وی با تاکید بر اینکه نگاه رقابتی و دوقطبی سازی لازمه انتخابات است اما لازمه حکمرانی نیست، بیان کرد: اگر رییس جمهور بعد از انتخابات نتواند خود را از نگاه قطبی جدا سازد، این نگاه منشأ مشکلات اداره کشور می شود و در حکمرانی ضرر می کنیم.

رییس دانشگاه آزاد افزود: در سال 92 چند قطبی به وجود آمد که برآیند آن حسن روحانی بود که در انتخابات 96 به دو قطبی رسید.

اولین اشکالی که موجب شد دولت نتواند بر مشکلات بعدش فائق آید، همین رویکرد قطبی سازی بعد از انتخابات بود.

کمااینکه آقای روحانی در هیئت دولت بارها در سخنرانی ها این دوقطبی را یادآور می شود.

البته در دوره محمود احمدی نژاد هم با این دو قطبی روبرو بودیم، به خصوص در سال 88 که نتوانست از آن جدا شود.

تهرانچی با بیان اینکه دولت به دلیل تسری نگاه جناحی، دچار گسست شد، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر اولین دولتی است که کابینه را در سال 96 بدون وزیر علوم معرفی کرد.

دلیل آن هم این بود که در دوره آقای روحانی معاونان وزرا باید از سوی مسئول دفتر رییس جمهور تأیید حضور یا اجازه تغییر دریافت می کردند که منجر به این شد که نظام درون وزارتخانه ها منسجم نباشد و تا جایی پیش رفت که حتی معاون اول رییس جمهور گفت من اختیار عوض کردن منشی خودم را هم ندارم.

وی تصریح کرد: ما در این دوره از دعوای وزیر صنعت و معاونش، دعوای وزیر بهداشت و معاونش تا دعوای وزیر علوم و یکی از معاونانش را شاهد بودیم که این مشکل از وزارتخانه های غیرمنسجم نشأت می گرفت.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: نکته دیگری که مطرح است این است که مانند دولت دوم احمدی نژاد، دولت از چند ماه قبل از پایان کارش، در معرض این قرار گرفت که یکی اگر یکی از وزرایش را از دست می داد، کل دولت فرو می ریخت و این حالت انسجام هیئت دولت را به هم ریخت.

اینکه در طول چهار سال، نیمی از کابینه را به دلایل مختلف تغییر دهی نشان می داد که انسجام درون هیئت دولت هم وجود نداشت.

تهرانچی با اشاره به اینکه این احساس وجود دارد که وزیر، جایگاه خود را برای اداره امور در دست ندارد، بیان کرد: به طوری که شاهد بودیم یک مشاور، مطلبی را به آقای رییس جمهور می داد و آن موضوع دیگر در جلسه اجازه طرح و بحث پیدا نمی کر،؛ یعنی هیئت دولت هم یک نظام منسجم مشورتی و تصمیم گیر نیست.

وی خاطر نشان کرد: همین است که وزیر آموزش و پرورش می گوید من اصلاً رییس جمهور را نتوانستم ببینم که بگویم استعفا داده ام! وقوع این دست مسائل، نشان می دهد که در این دولت یک نگاه جناحی حاکم است، نه شایسته سالاری و منجر به این شد که نتواند آن عملکرد به هنگام را در شرایط سخت، چه درخصوص تحریم و چه کرونا" بروز دهد؛ این نتیجه تسری نگاه قطبی شدن بر تصمیمات و نگاه دولت است.

حق شناس نیز در ادامه سخنان تهرانچی درباره رسیدن جریان اصلاحات به حسن روحانی، گفت: در سال 92 بخش عمده بدنه جریان اصلاحات به دلیل شوکی که بعد از حصر رهبرانش به آن وارد شد، حاضر به حضور در انتخابات نبود و حتی وقتی خاتمی در دماوند رأی داد، مورد هجمه بدنه قرار گرفت.

وی ادامه داد: ما با دو نگاه روبرو بودیم که یکی نگاه تحریمی بود که هم از بیرون تقویت می شد و هم نگاهی مبتنی بر اصلاح و تغییر با کمترین هزینه ممکن بود که انتخابات را بهترین راه می دانست و قهر با صندوق را یک عمل غیر اصلاح طلبی تلقی می کرد که خوشبختانه این نگاه تند تحریمی عملاً منزوی شد.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه چهره های حاضر در عرصه سال 96 یک فضای رقابت جدی شکل داده بود، افزود: از یک سو دوره هشت ساله احمدی نژاد تمام شده بود و جریان اصولگرا باید چهره جدیدی معرفی می کرد که منتسب به خودش بود و از سوی دیگر اصلاحات هم در صدد کاور جریان 88 بود.

کاندیداها آمدند و هاشمی به عنوان یک پدیده در لحظه آخر ورود کرد.

حق شناس خاطرنشان کرد: در آن مقطع در یک رقابت نفس گیر این بازسازی شکل گرفت و دولت روحانی با اینکه او از جریان اصلاحات نبود اما با حمایت اصلاح طلبان و جریانی از اصولگرایان پیروز میدان شد.

مشکل دسترسی وزرا به رییس جمهور؛ مشکل پرتکرار دولت وی افزود: در سال 96 جریان اصولگرا به حمایت از آقای رییسی برخاست و توانست انتخابات را دو قطبی کند که در نهایت باز هم آقای روحانی رأی آورد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: در این دو دوره یکی از مشکلات دولت که زیاد آن را شنیدم، بحث دسترسی وزرا به رییس جمهور بود.

آن جمله ای که جناب جهانگیری عنوان کرد، به نظرم تاریخی شد و به راحتی فراموش نمی شود.

در دوره دوم می بینیم رییس دفتر رییس جمهور، جایگزین معاون اول می شود و از اختیارات بیشتری برخوردار است! تهرانچی در این خصوص با اشاره به حضور جهانگیری در انتخابات به عنوان کاندیدای پوششی و نماینده جریان اصلاحات، بیان کرد: جهانگیری خیلی صریح در انتخابات اعلام کرد که من نماینده جریان اصلاح طلب هستم.

سوال اینجاست که چرا وقتی جایگاه معاون اول که جایگاه فرماندهی دولت را دارد چنین ورودی به میدان می کند، جریان اصلاحات پای این قضیه ایستاد؟.

چرا که این شرایط سختی که پیش آمده است برای این است که قدرت در دولت سر جای خودش نبود! حق شناس در پاسخ، گفت: جریان اصلاح طلب در سال 96 می توانست با کاندیدای اختصاصی خودش حضور یابد و اگر به ائتلاف هم می رسید با شرط و شروط و قواعد مشخص شکل می گرفت.

چرا که در دوره دوم به نظر می رسد آقای رییس جمهور به رأی اصلاحات نیاز ندارد و تمام وعده هایش فراموش شد.

تهرانچی گفت: البته این را نمی توان کتمان کرد که بدنه دولت و حتی فرمانداران و استانداران از اصلاح طلبان بودند.

حق شناس،گفت: وزارت کشور بعد از بحث بازنشستگی مدیران، حدود هفتصد هشتصد مدیر کارکرده و توانمند را از دور خارج کرد و در دور دوم سعی شد یک پوست اندازی در بدنه دولت انجام بگیرد.

آصفی گفت: البته این اتفاق در سطح وزرا نیفتاد.

حق شناس پاسخ داد: به هر حال این اتفاق افتاد و من این نقد را از آقای تهرانچی می پذیرم.

تهرانچی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سوال آصفی که برای انتخابات کنونی باید چه کرد، بیان کرد: در این دوره مسئله برجام مسئله مهمی است که اتفاقاً جزو یکی از مسائل دولت بعد خواهد بود.

فریب مردم با دوگانه کاذب مذاکره و عدم مذاکره وی با بیان اینکه گاهی دوگانه کاذب برای مردم ایجاد می شود، گفت: دوگانه مذاکره و عدم مذاکره یک دوگانه کاذب بود چرا که حل مسئله برای منافع ملی اصلی ترین حرف است.

آقای روحانی چون اصرار دارد بگوید دوره اول تأسیس برجام است و دوره دوم تثبیت برجام، باید بگویم که برجام اساساً اصالت ندارد؛ آن چیزی که اصالت دارد منافع ملی ملت ایران است.

رییس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: ایران درحوزه علم به گونه ای عمل کرد که خارج از نظام سلطه جهانی بود و توانست هم در حوزه هسته ای و هم در علوم فضایی نسبت به کشورهای دیگر جهش داشته باشد.

پیشرفت های علمی کشورمان که بالاترین سرعت پیشرفت علم را دارا هستیم موجب شد تا آمریکایی ها اینگونه القا کنند که این روند ایران خطرناک است و شما می بینید که یکی از کشورهایی هستیم که رسماً دانشمندان ما را ترور می کنند.

حق شناس گفت: در پی این مسئله، آمریکا محدودیت هایی را ایجاد کرد و مقرر شد که جمعی برای حفظ منافع ملی در مذاکرات تلاش کنند.

وقتی یک معاهده روی زمین می آید، هر کشوری از زاویه منافع ملی خودش آن را بررسی می کند.

این بار اول هم نبود؛ بعد از الجزایر و قرارداد 598 این سومین باری بود که پای میز مذاکره می رفتیم.

وی خاطرنشان کرد: دوستان به قدری مذاکره را اصل کردند که برجام خودش هدف شد؛ زمان های محدودی که روحانی برای نتیجه دادن برجام تعیین می کرد، موجب شد تا ما مکانیزم ماشه ای را قبول کنیم که خروج ما از برجام را منتفی کرد و اعتمادی را در آن تزریق کردیم که دیگر آن اعتماد باید کار می کرد نه این معاهده! دولت ساز و کاری برای خروج آمریکا از برجام طراحی نکرده بود! تهرانچی با اشاره به نقش ترامپ در بی اثر شدن برجام،تصریح کرد: به نظر من ترامپ یک اتفاق نبود.

آمریکا از پیش در گزارش فراتر از طوفان در دوره اوباما پیش بینی کرده بود که ما می خواهیم علیه ایران و چین و روسیه به صحنه بیاییم و باید قواعد بین المللی را به هم بزنیم بنابراین باید کسی سر کار بیاید که دیپلمات نباشد.

وی تصریح کرد: ترامپ روی کار می آید؛ نه آقای روحانی و نه آقای ظریف آمادگی این خروج از برجام را نداشتند و برای آن مکانیزمی تعریف نشده بود.

لذا سال 97 که این اتفاق افتاد، تصمیمات ما برای مقابله با خروج طرف مقابل از برجام تصمیماتی است که آمریکا هم می داند تصمیمات جدی نیست! بادامچیان با اشاره به انتخابات پیش رو با بیان اینکه باید با استفاده از تجربیات گذشته انتخاب خوبی داشته باشیم، گفت: این اقتدار امروز ایران برای همه ملت است؛ اگر می خواهیم از همه تلخی های گذشته عبور کنیم، باید مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: ما امروز با مشکلات عدیده مردم روبرو هستیم و هر دولتی روی کار بیاید، ابتدا باید مشکلات مردم را حل کند.

مسئله برجام را از روز اول حضرت آقا فرمودند من با مذاکره مسئله ای ندارم ولی اعتماد نکنید، اما دولت از آن به عنوان بازی برد برد یاد کرد.

من برای آنها نوشتم که آمریکا به ما اجازه برد نمی دهد، شما هم فکر نکنید می توانید.

ما در مؤتلفه مذاکرات را نه آفتاب تابان دانستیم و نه ترکمنچای.

آصفی در خصوص این بخش از سخنان بادامچیان، گفت: در دورانی که در وزارت خارجه فعالیت داشتم، در جلسه محدودی که خدمت مقام معظم رهبری" رسیده بودیم، ایشان فرمودند اگر من احتمال بدهم از مذاکره و رابطه با آمریکا برای جمهوری اسلامی ایران منافعی حاصل می شود، اولین نفری هستم که پیشنهاد مذاکره می دهم.

حق شناس در پایان گفت: امروز با مجموعه ای از تلاش ها و کاستی روبرو هستیم و باید بدانیم بدون تعامل و استفاده از همه ظرفیت ها نمی توانیم به حل مشکلات کمک کنیم.

این سبد رأی را برای انتخاب فرد صالح برای مردم باز بگذاریم و کسی که به ریاست جمهوری رسید هم بداند رییس جمهور همه مردم است.


کلید واژه ها: رییس دانشگاه آزاد اسلامی - انتخابات - دانشگاه آزاد اسلامی - رییس دانشگاه آزاد - سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه - انتخابات ریاست جمهوری ایران - اسلامی - رییس دانشگاه - دانشگاه آزاد - ریاست جمهوری - دوازدهم - وزارت امور خارجه ایران - جمهور - رییس - انتخابات ریاست جمهوری - حسن روحانی - رییس جمهور - بادامچیان - عضو شورای شهر تهران - اسدالله بادامچیان - برنامه تلویزیونی - محمدجواد حق شناس - وزارت امور خارجه - دانشگاه - شورای شهر تهران - انتخابات ریاست - نامزد انتخابات - دوقطبی - برنامه - قطبی

آخرین اخبار سرویس:
انتقاد تند جمهوری آذربایجان از ارمنستان

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت علیرضا تابش

تهیه و توزیع 110 هزار وعده غذا در حاشیه شهر مشهد

روحانی: دولت بخاطر سوءاستفاده دشمن نمی تواند حق اعتراض مردم را به رسمیت نشناسد

«بایدن برای رهبری در روزهای آینده پیام خواهد داد»

چه چیزی در نیمه تاریک ماه پنهان شده است؟

استخدام کارشناس فروش املاک

نیازمند مشاور املاک

تعدادی نیروی آقاکارگرساده

منشی خانم با حقوق

همکار در مشاور املاک

فروشنده سبزیجات اماده

ضعف مدیریتی در برخی ادارات شهرستان کهگیلویه در بخش فرهنگی

پانزدهمین رزمایش مواسات و همدلی در هرمزگان

اعضای شورای شهر باید به مردم پاسخگو باشند

تامین حقوق کاربران؛ هدف اصلی طرح جدید فضای مجازی

تسلیت آیت ‎الله آملی لاریجانی به حجت الاسلام امینی

راه آهن ایران ثبت جهانی شد

استخدام مسئول دفتر مدیرعامل در شرکت نیلپر در تهران

بیانیه 45 کسب و کار دیجیتال در مخالفت با طرح صیانت مجلس

ایران غرق در نور و شادی در شب میلاد امام هادی(ع)

نظر روحانی درباره پشت پرده حوادث خوزستان | نمی توانیم حق اعتراض مردم را به رسمیت نشناسیم

هشدار درباره وضعیت محله جوادیه تهران

تصویب لایحه اصلاح دستورالعمل اجرایی تأسیس و بهره برداری شرکت های خصوصی

سرلشکر سلامی: دشمنان استراتژی ناامنی ایران را به گور خواهند برد / با اقتدار در برابر ابرقدرت ها ایستادگی کرده ایم

سردار سلامی: دشمنان آرزوی نا امن کردن مرزهای کشور را به گور می برند

احمد خاتمی: مذاکرات هسته ای عامل گرانی ها است /حمله مجری ها صداوسیما به کیمیا علیزاده: از مالیات مردم ایران استفاده کرده و الان بی وطن و آلت دست بیگانه شده

لزوم احداث سد تنظیمی در پایین دست نیروگاه سیمره

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت والده آیت الله شب زنده دار

تبریک وزیر میراث برای ثبت جهانی راه آهن ایران

جنگ مذهبی در افغانستان، فتنه جدید استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل

ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است

پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی در پی درگذشت والده آیت الله شب زنده دار

نامه آذری جهرمی به رییسی و قالیباف درباره طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی

کسب وکارهای آنلاین ایرانی: طرح مجلس برای اینترنت ما را نگران کرده است/ محدود سازی سرویس دهندگان خارجی و مسدود کردن آن ها به هیچ وجه به ما کمک نمی کند

هشدار جامعه مدرسین درمورد جنگ مذهبی در افغانستان

لزوم احداث سد تنظیمی در پایین دست نیروگاه سیمره

استخدام کارمند اداری در موسسه فروغ روشن پاسارگاد در اصفهان

فرمانده کل سپاه: با همه ابرقدرت های سلطه گر پنجه در پنجه انداخته ایم/ کردستان را قبرستان دشمنان می کنیم/ خوزستان امنیت و شادابی اش را بازیافت

گل اول تراکتور به پرسپولیس+فیلم

مدرس بین المللی زبان انگلیسی هستم متقاضی کار اداری

شاگرد ساده تابلوسازی و تبلیغات

استخدام داعم

پرستار خانم متعهد

استخدام نیرو رستوران خانم و آقا

حقوق اساتید دانشگاه دو برابر شد؛ رتبه بندی معلمان را به کما رفت!

ببینید | چه قدر احتمال دارد که فرد واکسن زده به کرونا مبتلا شود؟

آمریکا بدنبال گسترش افراط گرایی،جنگ فرقه ای مذهبی درافغانستان است

پشت پرده حوادث اخیر خوزستان از زبان روحانی

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت علیرضا تابش و والده آیت الله شب زنده دار

پشت پرده حوادث اخیر خوزستان از زبان روحانی

نظرات مسئولان کشوری و استانی باید هماهنگ باشد

تفسیر روحانی از حوادث اخیر خوزستان

ایران غرق در نور و شادی میلاد امام هادی(ع)

تبریک وزیر میراث برای ثبت جهانی راه آهن ایران

سوپرگل نورافکن در دیدار سپاهان و ذوب آهن +فیلم

ثبت واکسن کوو ایران برکت در سازمان جهانی بهداشت در حال انجام است

استاندار سیستان و بلوچستان از ارتش قدردانی کرد

اطعام 5000 نیازمند راوری در روز عید غدیر

رهبر انقلاب درگذشت علیرضا تابش را تسلیت گفت

رسانه ها می توانند نقش بسزایی در ارتقاء فرهنگ عمومی و جامعه سالم داشته باشند

پیام تسلیت فرمانده نیروی انتظامی در پی درگذشت رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

بیانیه مهم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پیرامون تحولات اخیر در افغانستان

روحانی: پشت حوادث خوزستان، دست های آلوده دشمن و تحریکات برخی جریان های داخلی است

فرهنگی اشتباه به نام تیراندازی درمراسم و جشنها

خدمات دفتر کار - خانم

کار درب وپنجره سازی ساده و طرح دار

رزرواسیون تالارپذیرایی(آقا)

امنیت غذایی کمتر از امنیت نظامی نیست

نیازمند همکار مشاور املاک با استعداد و خلاق

پشت حوادث خوزستان، دست های آلوده دشمن و تحریکات برخی جریان های داخلی است

گزارش سفر معاون اول رییس جمهوری به استان خوزستان در هیات دولت

استخدام مشاور املاک در یک مجموعه مشاورین املاک در تهران

«درنگ» به بازار آمد

امنیت غذایی کمتر از امنیت نظامی نیست

نماینده ایران: غرب به دنبال تطهیر گروهک تروریستی منافقین است

گوش شنوایی برای مشکلات بیمارستان کنگان نیست/مسؤولان علوم پزشکی بوشهر بسیار ضعیف هستند

آخرین اخبار رتبه بندی معلمان/ دولت و مجلس اختلاف ندارند

حمیدرضا نیکومرام سومین پویش ملی ازدواج جوانان با تجلیل از 50 زوج جوان

روحانی: اعتراض مدنی از حقوق بنیادین همه آحاد ملت است

رهبر معظم انقلاب با صدور پیامی درگذشت علیرضا تابش را تسلیت گفتند

روحانی: تا رفع کامل مشکلات خوزستان همه مدیران پای کار باشند

به یک خانم جهت کار در مبلمان

استخدام ویزیتورو بازاریاب در زمینه دکوراسیون داخلی

روحانی: پشت حوادث خوزستان، دست های آلوده دشمن و تحریکات برخی جریان های داخلی است

دادستان جدید جوانرود منصوب شد

آمریکا بدنبال گسترش افراط گرایی،جنگ فرقه ای مذهبی درافغانستان است

پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی در پی درگذشت والده آیت الله شب زنده دار

اعتراض مدنی مردم خوزستان از حقوق بنیادین آن هاست

تلقی تأمین هزینه های واکسن کرونا در مؤسسه تحقیقاتی سرم سازی رازی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی در جلسه امروز هیأت دولت

اهل سنت اصل واقعه غدیر را قبول دارند

بیانیه کسب و کارهای آنلاین درباره محدود سازی سرویس دهندگان خارجی

سردار سلامی: دشمنان آرزوی ناامن کردن مرزهای کشور را به گور می برند

پشت پرده حوادث اخیر خوزستان از زبان روحانی

مدیریت انقلابی، جهادی و جوهره ی ذات انقلابی سه ضلع مثلث آموزش در مرکز امامت/ باید مراقبت کرد تا آیندگان در فتنه های پیش رو به زمین نخورند

پیام تسلیت مقام معظم رهبری برای درگذشت علیرضا تابش

لابی سنگین سردار نفت برای شهرداری تهران

نظر جدید حسن روحانی درباره مدیران

مقام معظم رهبری طی پیامی درگذشت علیرضا تابش را تسلیت گفتند

روحانی: پشت حوادث خوزستان، دست های آلوده دشمن و تحریکات برخی جریان های داخلی است

نگاه دوقطبی رییس جمهور بعد از پیروزی، منشأ مشکلات است

نگاه دوقطبی رییس جمهور بعد از پیروزی، منشأ مشکلات است