مطالب مرتبط:
ششمین انتخابات شوراها در استان ها|نامزد اصولگرای شورای شهر اردبیل: توسعه شهر افراد متعهد و کارآمد می خواهد + فیلم
کاندیداهای شورای شهر همدان به حوزه علمیه خواهران رفتند
ششمین انتخابات شورا در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر زنجان: انتقادهای زیادی به شورا دارم / عملکرد بانوان در شوراها قابل قبول نیست + فیلم
فیلم|واکنش مردم اصفهان نسبت به عملکرد شورای شهر اهواز!
گفت و گوی تفصیلی ایسنا با عضو کهنه کار شورای شهر قم
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 16:152021-06-14سياسي

به خوش: عملکرد شورای پنجم ضعیف بود، توسعه شهر متوزان نیست/ صیفی کار: آمده ام گردشگری همدان را رشد دهم


دومین سلسله مناظرات انتخاباتی در دانشگاه صنعتی همدان، با حضور دو کاندیدا وحید به خوش و محمد صیفیکار برگزار شد و هر کدام به مسائل شهری پرداختند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از همدان، بعد از ظهر امروز دومین سلسله مناظرات انتخاباتی در دانشگاه صنعتی برگزار شد، قرار بود تنی چند از کاندیداهای شورای شهر عملکرد و برنامه های خود را در این جلسه برای ورود به پارلمان شهری بیان کنند، مراسم با تاخیر 45 دقیقه ای برگزار شد و کاندیداهایی چون رضا میرزایی، مصطفی رسولی، امین خوشبخت، صادق حسنی و رحیم الوندی که قول حضور در این جلسه را داده بودند در برنامه شرکت نکردند؛ همین موضوع البته باعث تاخیر در برگزاری مناظره بود و ناراحتی عوامل برگزارکننده را در پی داشت.

سرانجام این مراسم با حضور دو نفر از کاندیداها حمید به خوش و محمد صیفی کار برگزار شد.

مجری: آقای به خوش ضمن معرفی کامل خودتان هدف از حضور در این انتخابات بیان کنید ضمن قدردانی از دست اندرکاران برای فراهم کردن این فضا برای کاندیداهایی که تریبون خاص ندارند، وحید به خوش هستم دانشجوی دکترای حرفه ای مدل کسب و کار، کارشناس ارتباطات، فعال فرهنگی، مدیریت روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، خانه مدیران استان همدان، سفیر هنر و انسان دوستی و قریب به 20 سال فعالیت موثر رسانه ای و فرهنگی دارم.

هدف بنده برای ورود به این عرصه تحقق کلام رهبر معظم انقلاب بوده که می فرمایند به جوانان برای ورود به عرصه مدیریتی برای اتفاق موثر نیاز است .

این ظرفیت را در خودم دیدم که پا به عرصه شورا بگذارم.

با کمک و مشورت با نخبگان و جوانان شهر 273 صفحه برنامه را تدوین کردیم و در تمام حوزه برنامه داریم، درست است که وحید به خوش در حوزه فرهنگی فعالیت داشته اما در بقیه بخش ها نیز مغفول نمانده و به موضوعاتی پرداخته است.

دردمند جامعه بودم و هستم، مطالبه گر جامعه و مردم بوده و هستم، در حوزه های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی فعالیت داشتم و می دانم کجا ضعف و کجا ظرفیت است.

اینکه امروز هیچ اتفاقی نیافتاده به خاطر این است که همت درست و جهادی نبوده و هرکه آمده به دنبال این بوده که به قدرت و ثروت دست یابد و یا پله های ترقی را طی کند.

به تفکر جوان احترام کنیم، هرگاه به جوان اعتماد کردیم، نتیجه گرفتیم، در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری به کلید واژه جوان تاکید دارند و آن جوان انقلابی و مومن، دولت جوان.

رهبری  ورود جوانان تاکید دارند که آتش به اختیار کارهای موثری انجام دهند و خدمات ملموس و محسوس صورت گیرد و برای مردم امید بخش باشد.

عملکرد شورای پنجم بسیار ضعیف بوده و اگر امروز می بینیم مشارکت شهروندان و جوانان و در مجموع مردم پایین است به خاطر این بوده که عملکردی ندیدند و بزرگترین عملکردشان تغییر نام بزرگراه خوزستان به آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده است.

پروژه هایی از دوره چهارم بوده که امروز اتفاقی نیفتاده است، همزمان دو پروژه عمرانی آن هم با اعتبار استانی، به جای اینکه از منابع و بودجه های ملی کمک گیرند، به سمت اعتبارات استانی رفتند.

تقاطع سردارهمدانی و تقاطع فرهنگیان را ببینند چه وضعی دارند و پروژه ها اولویت بندی نشده اند، در بلوار ارم تنها پنج کیلومتر گرانیت کف زمین ریختند.

گفتند باید زیرساخت ها را ایجاد کنیم و زیر زمین را کابل کشی کردند اما هنوز هم که هنوز است، تیرهای سیمانی کنار خیابان خودنمایی می کند و چه کاری کردند و خود گزارش دهند؟ تازه بعد از چهار سال آمدند و می گویند با برنامه آمدیم.

می گوییم چرا بعد از چهار سال و جواب می دهند، توانستیم در این مدت برنامه ریزی کنیم! رهبری در جایی می فرمایند فراموش کردند امیرکبیر چهره ماندگار ایران اسلامی و عزیز در مدت سه سال و سه ماه به تنهایی آموزش و فرهنگ را آنچنان ارتقا داد که هنوز هم خدماتش ماندگار است ، چطور در طول چهار سال 11 نفر نتوانستند حداقل چهار تا پروژه را برای مردم عملیاتی کنند، اینها درد است و آمده ایم حرف مردم" را بزنیم و من صدای مردم هستم.

مجری: آقای صیفی کار شما هم لطفا خودتان را کامل معرفی کنید به علاوه ارائه هدفتان از اعلام کاندیداتوری برای شورا.

ضمن قدردانی از دعوت شما برای صحبت در این تربیون، محمد صیفی کار هستم کارشناس ارتباطات و مدرک ارشدم هنوز نیامده است، همدان شناس هستم و مدعی هستم کسی می تواند در این شهر قدم بردارد و کار کند که شناخت دارد و همدان شناسی را از این منظر نگاه می کنم.

کسی می تواند در این جغرافیا منشأ اثر باشد که شناخت داشته باشد، شناخت به ما خط سیر و برنامه می دهد، اگر آن نباشد اتفاقاتی می افتد که می بینیم.

آقای به خوش موضوعاتی را فرمودند و ما همدل هستیم و به دنبال اینکه حرکتی ایجاد کنیم چون می دانیم شورا 11 نفر است و هرآنچه افراد هم دل باشند کار بهتر پیش می رود.

بنده بسیجی و پاسدار بودم و پایان جنگ از بدنه سپاه خارج و وارد ساختار مدیریت شهری شدم، سه سال در حوزه مسکن فعال بودم، موضوعات آماده سازی و شهرک سازی در آن زمان اتفاق افتاد، در ادامه در شرکت آب و فاضلاب مدیر روابط عمومی و مدیر ایمنی و مشاور مدیران بودم.

سالها در این عرصه ها که خدمت کردم اسباب این را فراهم کردم که با توجه به شغل سازمانی و پست سازمانی مدیر روابط عمومی تعاملم با سازمان های مختلف به لحاظ خواستگاه خود و ساختار علمی جدی باشد و این اسبابی را فراهم کرد که شهرداری را به برای ما ثبت کند! به تنهایی و همت گروهی قنات قاسم آباد در آستانه ثبت جهانی قرار گرفته است و کاروانسراهای فرسفج و تاج آباد را نیز ساختارهای دیگر پیگری کردند تا به نتیجه برسد و باید در این مسیر راهکار ساده را پیدا کرد.

مجری: آقای به خوش با توجه به اولویت بندی پروژه هایی مورد نظر شما است، از آنجا که تمام دستگاه ها در تحقق یک پروژه دخیل هستند، راهکار شما برای تعامل و سیاسی نبودن جریان های ارگانی در همدان چیست؟ قطار شهری بودجه کلانی را می برد جایگزین شما برای این موضوع چیست؟ بزرگترین چالش شوراهای شهر و روستا این است که قوانین باید اصلاح شود اما همتی نبوده است، مجموعه شورای شهر و روستا و نمایندگان باید به جمع بندی برسند و اصلاح قانون داشته باشند اما کاری تا به امروز اتفاق نیافتاده است.

اعضای شورای شهر در شورای برنامه ریزی، اداری، اشتغال، شهرسازی، تامین و.

حضور ندارند و باید برای برنامه ریزی حضور داشته باشند، بشوند و مشورت دهند که این چالش بزرگ است مگر می شود در یک شهر و شهرستان اتفاقی بیافتد و اعضای شورای قرار است برای مردم شهر سیاست گذاری و برنامه ریزی کنند، حضور نداشته باشند و نتیجه اش این اتفاق بیافتد.

آیا باید منتظر اصلاح بود که یقینا سالها طول می کشد و باز می آییم و می گوییم ما یک نفر بودیم، یعنی چه که من یک نفر بودم و ما یک نفر بودیم، اعضای شورای شهر منتخب مردم بودند.

تعامل و ارتباط درست با ارکان شهرستان و مدیران ارشد شهرستان و حتی استان کمک کننده رفع موانع است.

نمونه ای که در این زمینه شاهد بودیم این است که با مطالبه گری جوانان شهرم بلواری به نام سلامت نامگذاری شد.

آقای استاندار، شهردار و اعضای شوار حضور پیدا کردند و کمتر از 20 روز کار انجام شد و این یعنی تعامل و مطالبه گری نتیجه داد.

پوشش رودخانه خضر هم مطالبه گری شد و نتیجه داد.

اگر تعامل کنیم نتیجه می دهد اما تاکنون اتفاق نیفتاده است.

دیدگاهم این است با تعامل ابتدا با اعضای شورای شهر و دوم ارکان شهرستان، مدیریت اجرایی شهرستان و گاهی استان می توانیم کار کنیم و باید از آنها دعوت کنیم در جلسات حضور داشته باشند و ما هم همینطور تا کمک کننده باشیم.

مشارکت رسانه را هم باید در کنار خود داشت، رسانه صدا و چشم مردم است و باید بیایند و بایستند و نقدمان کنند و طرح و ایده بدهند، جوانان و نخبگان شهر باید ورود داشته باشند و یقینا با مشارکت پذیری می توان نتایج بهتری گرفت.

موضوع قطار شهری نیاز به مطالعه دارد و هر کاری نیاز به تفکر سیستمی دارد؛ قرار نیست شهرک مدنی و استادان و دره مرادبیگ را به میدان مرکزی شهر متصل کنیم و باید بدانیم چگونه باید کجا را به کجا متصل کنیم و برای هر چیزی کار کارشناسی صورت گیرد.

به خاطر این درست پیشرفت نکردیم چون یک سال فکر می کنیم و 20 سال اجرا که نتیجه اش بیمارستان بعثت است که می بینیم که 25 سال طول کشید و بگذریم، اما الان افتتاح شده است.

ساختمان هتل شهرداری جلوی پارک مردم هم همینطور و قریب به 30 سال است کار خوابیده، بچه بودم و در پارک بازی می کردم که داشتند آن را می ساختند و هنوز هم تمام نشده است.

شهرداری باید از تصدی گری به سمت مدیریت برسد و ما در حوزه توزیع بودجه حواسمان باشد که توزیع متوازن صورت گیرد.

چه فرقی مثلا منطقه یک با چهار شهرداری دارد که می گویند ما از منطقه یک پول بیشتری می گیریم و هر کس پول بیشتری بدهد، خدمات بهتری می گیرد، پس چطور می شود که پول نفت خوزستان در تهران هزینه می شود، باید به مناطق محروم و مستضعف رسیدگی کنیم و مردم نیاز دارند.

بوی بد روخانه منطقه خضر دیوانه کننده است.

مجری: آقای صیفیکار با وجود 800 خدمت در شهرداری در ارائه برخی از آنها مردم هزینه هایی را پرداخت می کنند که نارضایتی وجود دارد و باید دید این مبالغ کجا هزینه می شود؟ در حوزه مدیریت شهری  هم می فرمایید هر پروژه و جشنواره ای به نام کسی زده می شود، چه  پیشنهادی برای جلوگیری از این موضوعات دارید؟ ابتدا گریزی به صحبت آقای به خوش می زنم و عنوان می کنم که با پوشش رودخانه ها کاملا مخالف هستم، اصلا کار علمی و درست و حتی شهری نیست و با محیط زیست منافات دارد، ما نباید به خاطر کاری  که نمی دانیم صورت مسئله را پاک کنیم.

آب در همدان سرمایه جدی است و قنات را ماحصل قناعت مردم همدان می دانم و قناعت باعث قنوت مردم همدان شده است، قنوات و رودخانه های همدان هیچ مشکلی برای شهر همدان ایجاد نمی کردند که می توانستند تلطیف کننده فضا باشند.

فاضلاب را به داخل رودخانه هدایت کردیم و  بو می دهد و چالش وجود دارد و حال شهر کنارش ساخته شده و مدیریت نکردیم و می گوییم رویش را بپوشانیم.

جاده سلامت هم خیانت دوم بود چون روی رودخانه را پوشاند، روی رودخانه را می پوشانیم و معبر درست می کنیم و یک خدمات دیگر مطالبه می کنیم و اصل ماجرا می ماند.

فاضلاب باید از داخل شریان های حیاتی شهر خارج شود و نه اینکه روی آن را بپوشانیم.

رودخانه می تواند در همدان ارزش افزوده داشته باشد و به صورت" فزاینده گردشگر جذب کند.

  جشنواره می تواند هم افزایی ایجاد کند، در جشنواره کودک در دوره اول بالغ بر70 ساعت آنتن ملی را در زمانی که تنها چهار شبکه داشتیم گرفتیم، بعد از آن کارتن به دست ها آمدند، دلیلش این بود که بلد نبودیم و ساختار بعدی باید زیرساخت فراهم می شد که نمی دانستیم و این کار را انجام ندادیم.

شوراهای قبل مدعی هستند افزون بر 10 مجوز هتل صادر کرده اند، بفرمایید جز هتل امیران 2 که در نقطه خوبی ایجاد شده بقیه کجا هستند؟، دوباره همان جا مستقر هستند، جایی که ترافیک آن اشباع شده و دیگر ظرفیت ندارد.

دست از سر بلوار و گنجنامه بردارید و بروید کار دیگری انجام دهید.

ما دو آورده در شهر همدان داریم که یکی آنچه که خدادادی است و کوهستان الوند و طبیعت آن و دیگری تاریخ است و آن آثار و ابنیه ای که به همدان داده شده.

هیچ کدام را حفظ نکردیم و به هم ظلم کردیم.

جشنواره می تواند این ارزش افزوده را ایجاد کند به شرطی که هدفمند باشد.

اینکه من کار کنم کس دیگری به اسم خود بزند خیلی با آن کاری ندارم اما با آن خروجی کار دارم که امروز اهالی شهر همدان یا سیرکاران این شهر می توانند با فرآوری ارزش افزایی بیشتری به لحاظ اقتصادی داشته باشند.

وقتی جشنواره سیر برگزار کردیم تازه متوجه شدم روغن و عصاره سیر هم داریم و نمی دانستیم.

با پیگیری هایی که انجام دادم امروز انگلستان، عصاره سیر همدان را از ما مطالبه کرده است، این کار دانش بنیانی با ارزش افزوده بالا است می خواهیم بفروشیم گویی طلا می فروشیم.

در مورد نارضایتی مردم از خدمات نیز، شهرداری اگر می خواهد سرپا باشد و جان بگیرد، باید از هزینه پایدار به درآمد پایدار برسد، خیلی ساده زباله در شهر همدان روزی سه بار جمع می شود که تعداد بالایی هم خودروهای زباله گرد در شهر همدان می چرخند و چهره شهر را به هم ریختند، ما اگر بخواهیم یک کار انجام دهیم و بتوانیم فرهنگ سازی را انجام دهیم و افراد را آموزش دهیم، نوبت جمع آوری را یک مرتبه کنیم در حجم ترافیک و کاهش هزینه های شهرداری موثر است.

شهرداری برای سرپاماندن باید پول دربیاورد و شاید هم توجهی نداشته باشد که از کجا باید این مسئله اتفاق بیافتد.

مجری: آقای به خوش با توجه به اولویت شما در مدیریت شهری به مسئله اقتصاد پایدار و درآمدزایی مدون شهرداری، ماهانه 25 تا 30 میلیارد تومان هزینه کارمندان و کارگران می شود، راهکارهای این مسئله با توجه به بستری که منابع همدان را پوشش می دهد چیست، مسئله اسکای مال  را چطور می توان پوشش داد؟  البته این را ابتدا بگویم با پوشاندن روخانه موافق نیستم و بعد اینکه باید تفکر مدیران بخش خصوصی را در بدنه مدیریت شهری فرهنگ سازی و نهادینه سازی کنیم، مدیریت بخش خصوصی بر درآمدزایی اما مدیریت بخش دولتی بر هزینه کرد تکیه دارند که اگر این را جابه جا کنیم یقینا نتیجه خواهیم گرفت.

باید درآمد پایدار و غیرمستقیم برای شهرداری ایجاد کنیم، اینکه چه کسی عملیاتی کند دوستانی که تا امروز بودند نتوانستند و نخواهند توانست، برای جذب سرمایه گذار خارجی، اول باید بدانیم که همدان ظرفیت بزرگی دارد،  یکی ظرفیت سرزمینی و دیگری سرمایه انسانی است که باید به این دو مقوله بپردازیم.

اگر می خواهیم پروژه عظیم و بزرگ را با عنوان اسکای مال، ایجاد کنیم به نفع مردم انجام دهیم نه به نفع شخص و جیب اشخاص، کار بزرگی است اما اینکه کجا و چگونه ایجاد شود خیلی مهم است.

وقتی می گوییم همدان، این شهر به دلیل گردشگری فقط نقاط گردشگری در شهر داشته که با جذب سرمایه گذار می توانیم آن را به جاذبه گردشگری تبدیل کنیم.

ما فقط مسیر گردشگری هستیم یعنی گردشگران صبح می آیند و عصر خارج می شوند و مهمانان غار علیصدر هم اصلا وارد همدان نمی شوند.

  میدان نقش جهان برای اصفهان جذابیت ایجاد کرده است در حالی که پیرامون آرامگاه بوعلی سینا به عنوان نقطه گردشگری اداری است.

اگر می خواهیم گردشگر جذب کنیم باید بدانیم در چه حوزه ای، چگونه و چرا.

در حوزه بازیافت زباله ساختمانی خوب عمل نکردیم، یک معضل اجتماعی و محیط زیستی نخاله های ساختمانی است.

شهرداری همدان بالغ بر 2 هزار نفر نیرو دارد و چه لزومی دارد یک نفر و سه نفر ورود کند، چه لزومی دارد فردی که به شورا ورود می کند پشت بندش 50 نفر را وارد بدنه شهرداری کند.

شرایط کرونا" به ما ثابت کرد اگر با یک سوم نیرو کار کنیم کار لنگ نمی ماند و مشخصا دوسوم نیروها اضافه هستند یا درست کار نمی کنند که برای ما هزینه ایجاد می کند و باید جلوی آنها را بگیریم.

بخشی از درآمد مدیریت هزینه است که کاری نکردیم، باید در حوزه خدمات شهری و فضای سبز ورود کنیم که فرهنگ سازی و اجرای پویش های مختلف موثر است.

مجری: آقای صیفیکار  احتمالا اگر شما وارد شورا شوید در حوزه کمیسیون گردشگری فعالیت خواهید کرد، مبنایی که مغفول مانده این است که همدان را یک بعد گردشگری می کنند، مبنای گردشگری ما به توجه به بستر چیست؟ خارجی است یا داخلی؟ راهکار شما چیست؟ نگاهم ویژه به حوزه گردشگری است و به نحوی افق نگاهم این است که دستم به شورا برسد در کمیسیون گردشگری فعالیت کنم، البته کمیسیون گردشگری و نه موضوع اختصاصا گردشگری که به نحوی در تقابل هستند، اگر سرمایه گذاری گردشگری بود کاملا درست اما این فرق دارد.

می توان به راحتی کمیسیون گردشگری داشت چون در سند توسعه و سند آمایش اولویت شهر همدان گردشگری است و داشتن کمیسیون گردشگری در شورا اجتناب ناپذیر است و می تواند هم افزایی ایجاد کند.

 یک تفاهم نامه ای بین میراث فرهنگی همدان و اصفهان مهیا کردم که اصفهان سرریز مهمانان خارجی خود را یک شب به همدان بدهد، این مربوط به جشنواره 2018 است، چهار ماه دبیرخانه 2018 بودم با توجه به فضای فراهم شده استعفا دادم و فرار کردم، بگذریم.

در آن مقطع تفاهمنامه ای امضا شد که قرار شد اجرا شود اما استاندار وقت همدان را بدبخت کرد، در سخنرانی  این رویداد که در پنج شبکه به صورت آنلاین پخش می شود، گفت آن استانی که 700 سال قدمت دارد، مگر چه دارد و چه خبر است و این شد تماس گرفتند و گفتند مدیران شما متوجه این ظرفیت نیستند و تفاهم نامه را پاره کردند و ما هم با حرفمان آن را آتش زدیم.

در حوزه گردشگری اتفاقات خاصی در استان نیفتاده چون مدیر سیاسی در این سازمان داریم.

باید شهر همدان را به جایی ببریم که از ظرفیت دارالمومنین استفاده کنیم.

ما حیقوق نبی(ع) پیامبر، شاهزاده حسین(ع) فرزند امام هادی و خاتونیه خواهر حضرت معصومه(س) را داریم باید گردشگری مذهبی ما رونق گیرد اما چون  مسیر دسترسی را بستیم، این امر محقق نشده است.

 همدان می تواند با سامرا خواهرخوانده شود و گردشگری مذهبی بین دو کشور صورت و توریست درمانی هم انجام شود.

اگر می خواهیم  به همدان جان دهیم باید طبیعت گری را جان دهیم.

مجری: آقای به خوش در پایان این بحث اگر مطلب تکمیلی دارید بفرمایید و بگویید قرار است به چه موضوعاتی بپردازید؟ توریسم ورزشی باید راه اندازی شود، در کمپ های تورهای ورزشی اتفاقات مهمی باید صورت گیرد، طرح های پخته شده بر اساس تفکر سیستمی نتیجه می گیرد و اگر شورای شهر را سیاسی نکنیم نتیجه می گیریم.

شعار نیست.

اگر می خواهیم اسم شهر الکترونیک و هوشمندسازی را بیاوریم ابتدا باید ابتدایی ترین کارها را در بستر الکترونیک انجام دهیم.

این روزها مردم برای گرفتن پروانه باید کفش آهنی بپوشند، این درد است که فردی می خواهد هوشمندسازی کند اما خود فضای مجازی اینستاگرام ندارد.

نظارت بر کار شهرداری بر بستر الکترونیک  فراهم می شود.

تاکنون شفافیت نبوده و تا زمانی که شفافیت نیست مدیریت جهادی نیست و مشارکت نیست و رفع مشکلات شهر نخواهد بود.

اینکه می گوییم احترام بگذاریم به جوان، باید این امر اتفاق بیافتد، ابتدا باید به شهر هوشمند برسیم، کمیته بانوان، اشتغال و ورزش و اوقات فراغت جوانان باید مورد توجه باشد.

 اشتغال بانوان و کارهای خانگی باید توسعه یابد و این با بسترسازی میسر است.

طرح شهردار شب را ایجاد کنیم، چرا باید از هشت شب شهر همدان تعطیل باشد، دور میدان آرامگاه بوعلی سینا ساختمان شهرداری می تواند به جای دیگری منتقل و آنجا به فروشگاه محصولات شهر همدان تبدیل شود.

مجری: آقای صیفیکار در مورد تضاد حقوق کارکنان شهرداری  بفرمایید و اگر سخن پایانی دارید می شنویم.

شورای شهر وظیفه هم افزایی دارد، الزاما شورای شهر نباید خود را در شهرداری خلاصه کند و این آفت است، شورای شهر همدان هنر کند هیات مدیره شهرداری است و اصلا با سازمان های دیگر هم افزایی ندارد.

با عدم راه اندازی سایتی برای پرداخت عوارض شهرداری، رانت را شاهد هستیم، ساختارها را خریداری کردیم و بایگانی کردیم و می گوییم می خواهیم هوشمندسازی کنیم، این که نمی شود.

مهمترین سرمایه ساختار نیروی انسانی است و اگر به آن درست توجه کنیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، نکته دیگر اصلی متاسفانه قوانین دست و پاگیر است برای اینکه مهندس شیمی را شهردار منطقه کنند می گویند این قوانین وجود دارد.

چابک سازی باید مورد توجه باشد، شهر همدان پارکینگ بزرگ است، شنیدیم بیمارستان اکباتان با آن عظمت پارکینگش حذف شده است، این آفت شهر همدان است که شهر به سمت توسعه خودرو محور توسعه  پیش می رود که پل های می سازیم که همه خودروها را به پورسینا سرریز و گره ترافیکی ایجاد کند.

پل هوایی که ساختیم و حال همه پل ها اسم دارند وآنجا ندارد، عمرش به تتمام رسیده و مقاوم سازی نشده است.

باید اکو پارک را برای مناطق پایین شهر ساخت تا وارد پارک مردم نشوند و در منطقه خود فضای گردشگری و دیگر امکانات داشته باشند.

مجری: از هر دو کاندیدای محترم برای وقتی که در اختیار گذاشتند سپاسگزارم.

به خوش: من هم متشکرم، امیدوارم مردم با انتخاب درست" زمینه را برای رشد شهر فراهم کنند.

صیفی کار: بنده هم از شما سپاسگزار هستم، به امید انتخاباتی پرشور و حضوری آگاهانه.

انتهای پیام/89026/
کلید واژه ها: برگزار - مناظرات انتخاباتی - کاندیدا - کاندیداها - دانشگاه صنعتی - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - کاندیداهای - انتخاباتی - همدان - دانشگاه - برگزاری - مناظرات - خبرگزاری فارس - صیفی - عملکرد - برنامه - حضور - سلسله - تاخیر - مراسم - صنعتی - شورای - شورای پنجم - شورای شهر - شهری - محمد - خبرگزاری - قرار بود - ناراحتی - گردشگری

آخرین اخبار سرویس:
هشدار جامعه مدرسین نسبت به ایجاد جنگ مذهبی در افغانستان

تزریق واکسن ایرانی کرونا به آیت الله علوی گرگانی

خطوط اتوبوس “شهرک قدس” و “بلوار 7 تیر” پس از تحویل ناوگان جدید اتوبوسرانی راه اندازی می شود

گلایه رهبر انقلاب از سهل انگاری دولتمردان پیرامون مشکلات خوزستان/ کم کاری مسئولان تمامی ندارد

طلاب و روحانیون پرچمداران صیانت از آموزه های دینی هستند

سومین هم اندیشی به وقت اربعین در قم برگزار می شود

برگزاری ژورنال کلاب پژوهشی بررسی اکمال دین در غدیر خم در مدرسه علمیه فاطمیه محلات

تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت رییس بنیاد مسکن

بدعت بحث برانگیز تلویزیون در گزارشگری

گیتی پورفاضل (وکیل دادگستری) از زندان به مرخصی رفت

دنبال تخریب و تضعیف مسئولان در تریبون نماز جمعه نیستیم/برگزاری نماز جمعه با مصوبه ستاد کرونا انجام می شود

محمد مهدی استوار رزمایش مواسات| توزیع 30 هزار بسته معیشتی و 110 جهیزیه عیدانه

تصاویر/ آیین عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه خوزستان

تنزل جایگاه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در شورای شهر فعلی

کار اینترنتی در منزل

چند نیروی نظافتی جهت شرکت نظافتی نیازمندیم.

نیازمندکارگرخانم یامنشی

راز پیش روی علمی ایران از منظر Nature  چیست؟

چهل حدیث گهربار از امام هادی علیه السلام

فرمانده کل سپاه: کردستان را قبرستان دشمنان می کنیم/ خوزستان شادابی اش را بازیافت /با ابرقدرت ها پنجه در پنجه ایم

سرانجام تلخ فاتح مشروطیت به دست رضاخان

گیتی پورفاضل به مرخصی رفت

برگزاری دوره دانش افزایی غدیر پژوهی در خراسان رضوی

ترتیل صفحه 163 قرآن/ دعوت پیامبران و لجاجت اقوام+فیلم، متن و مفاهیم

خلاء قانونی برای مقابله با تسلط شبکه های اجتماعی خارجی/ تلاش مجلس برای کاهش میزان کلاهبرداری و فیشینگ

در آذربایجان قحط الرجال نیست/ انتصاب مدیران غیربومی اصلا منطقی نیست

از ثبت 2 اختراع تا ساخت فرمولاسیون ماهی فرآوری شده | وقتی کارنامه علمی پژوهشگران جوان با صنعت گره می خورد

اوقات شرعی سوم مرداد 1400 به افق شهر یاسوج

فرمانده کل سپاه از خانواده شهدای کردستان تجلیل کرد+تصاویر

استخدام مدیر اجرایی اداری در شرکت پاسارگاد عایق پارس در مازندران

فرمانده کل سپاه: مردم ایران دیگر فریب جنجال ها و دروغ های دشمنان را نمی خو رند / پاسخ یاوه گویی ها را خواهیم داد

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 3 مرداد

استخدام نیروی خانم فعال برای مشاور املاک

دلنوشته عباس آخوندی در سوگ علیرضا تابش

کار غیر حضوری در منزل

خرابکاران پشت خواسته های خوزستانی ها پنهان شده اند

دلنوشته عباس آخوندی در سوگ علیرضا تابش

استخدام نیروی خدمات در شرکت پاسارگاد عایق پارس در مازندران

خوزستانی ها مراقب ضدانقلاب باشند

فرمانده کل سپاه: با ابرقدرت ها پنجه در پنجه ایم/ کردستان را قبرستان دشمنان می کنیم/ خوزستان شادابی اش را بازیافت

اعلام خطر دولت درباره طرح اینترنت مجلس

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در قالب یک بیانیه

کابینه دولت ابراهیم رییسی تقریبا مشخص شد + عکس

هرگونه دخالت آمریکایی ها سرنوشتی شوم و تاریک برای افغانستان رقم خواهد زد

واکسیناسیون مدافعان اقتصاد کشور را در اولویت قراردهید

زندگی در کانادا و شهادت در سوریه

نگاهی بر سیره عملی امام هادی(ع)

قدردانی رییس کمیته امداد از مدیر عامل بانک ملت

پدر خوانده های سیاسی دست از سر شهرداری تهران بردارند

دادگستری زرند طی سالیان گذشته معدل خوبی داشته است

رمز نامیده شدن بیت الله به عنوان بیت عتیق

میلاد حضرت امام علی النقی الهادی (ع) مبارک باد

عکس جدید شبنم قلی خانی با مجسمه زن طلایی!

واکسیناسیون مددجویان کشور طی روزهای آتی

گزارش سفر معاون اول رییس جمهوری به استان خوزستان در هیات دولت

پشت پرده حوادث اخیر خوزستان از نظر حسن روحانی

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد

شبکه نمایش خانگی مروج بی اخلاقی نیست+صوت

نشست خبری رییس سازمان بسیج سازندگی استان فارس

خدمت کردن به مردم یک آموزه علوی است

امام هادی(ع) در خفقانی ترین وضعیت حکومت عباسی، هدایت مردم را برعهده داشتند

نامه وزیر ارتباطات به رییسی و قالیباف درمورد طرح کنترل فضای مجازی

خانومی جهت امور منزل

خیاط مزدی دوز

باهنر: مرحوم تابش مدیری توانمند و بی حاشیه بود

نیازمند بهیار یا پرستار خانم شبانه روزی.

اهدای عضو مریم رودباری به یک بیمار زندگی بخشید

روحانی: پشت حوادث خوزستان، دست های آلوده دشمن و تحریکات برخی جریان های داخلی است

سد تنظیمی در پایین دست نیروگاه سیمره احداث شود

استخدام مشاور مالیاتی در الکتریک سازان افق کویر در تهران

فال روز دوشنبه 4 مرداد 1400

صحت انتخابات شورای شهر 10 شهر استان تهران اعلام شد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد درگذشت رییس بنیاد مسکن را تسلیت گفت

باهنر: مرحوم تابش مدیری توانمند و بی حاشیه بود

استخدام فروشنده آقا و خانوم

مهمترین شاخصه انتخاب ائمه جمعه مردم داری است

برگزاری جلسه دمو هفتمین افتتاح پروژه های مناطق آزاد به میزبانی جزیره کیش

روحانی: پشت حوادث خوزستان دست های دشمن است

برگزاری اجلاس مشترک رؤسای مجلس ترکیه، پاکستان و آذربایجان در باکو

سرلشکر سلامی: دشمنان آرزوی ناامن کردن مرزهای کشور را به گور می برند

اعضای شورای شهر باید به مردم پاسخگو باشند

بررسی مشکلات چاروسا در نشست ائمه جمعه و فرماندار کهگیلویه/مطالبه گری ائمه جمعه از مسئولین به سود مسئولین است

استخدام کارشناس مرکز تماس (کال سنتر) در اصفهان

ریشه کنی کرونا تا مدت ها ممکن نیست!

گل سوم استقلال به نساجی + فیلم

واکنش جدید روحانی به اعتراضات خوزستان: کار دشمن و برخی جریان های داخلی است

مهمترین شاخصه انتخاب ائمه جمعه مردم داری است

همکاری در زمینه بازسازی ویلا و آپارتمان

به یک خانم جهت امورخدمات ونظافت باحقوق بالا نیازمندیم.

استخدام امور دفتری خانم

روحانی: پشت حوادث خوزستان، دست های آلوده دشمن و تحریکات برخی جریان های داخلی است

تسلیت آیت ‎الله آملی لاریجانی به حجت الاسلام امینی

رهبری درگذشت علیرضا تابش را تسلیت گفت

انتصاب رییس سازمان بورس در چارچوب قانون انجام نشده است

رهبر انقلاب درگذشت والده شب زنده دار را تسلیت گفتند

نامه های هشدارآمیز آذری جهرمی به رییسی و قالیباف در مورد طرح مجلس برای اینترنت

انتخاب شهردار شیراز با رای مردم

انتقاد تند جمهوری آذربایجان از ارمنستان

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت علیرضا تابش

تهیه و توزیع 110 هزار وعده غذا در حاشیه شهر مشهد

به خوش: عملکرد شورای پنجم ضعیف بود، توسعه شهر متوزان نیست/ صیفی کار: آمده ام گردشگری همدان را رشد دهم

به خوش: عملکرد شورای پنجم ضعیف بود، توسعه شهر متوزان نیست/ صیفی کار: آمده ام گردشگری همدان را رشد دهم