مطالب مرتبط:
مهار بلند مرتبه سازی درپایتخت | کاهش 63 درصدی پروانه های مسکونی مغایر | 2 یادگار مدیریت شهری برای تهران
مهار بلند مرتبه سازی در پایتخت/ کاهش 63 درصدی پروانه های مسکونی مغایر
مهار بلند مرتبه سازی/ کاهش 63 درصدی پروانه های مسکونی مغایر
مهار رشد بی رویه بلند مرتبه سازی/ کاهش 63 درصدی تعداد پروانه های مسکونی مغایر با دستور نقشه
مهار بلند مرتبه سازی در پایتخت/ کاهش 63 درصدی پروانه های مسکونی مغایر
-171 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 16:002021-06-14اجتماعي

مهار بلند مرتبه سازی درپایتخت/ کاهش 63 درصدی پروانه های مسکونی مغایر


بنا بر ماموریتی که بر عهده شهرداری تهران گذاشته شده بود هفته گذشته گزارش «تحویل و تحول شهرداری تهران» به شورای شهر تهران ارایه شد.

- " ـ حناچی افزود: گزارش تحویل و تحول بر اساس 9 محور، انضباط ساخت و ساز و بهسازی کالبدی، عدالت توزیعی، توسعه زیرساختی و تسهیل ترافیک، مالیه شهرداری، ارتقا کارایی سازمان، مشارکت اجتماعی و رضایت شهروندی، ایمنی و محیط زیست پایدار، حفاظت از میراث طبیعی و تاریخی شهر، هوشمندسازی و شفافیت تنظیم و ارائه شد.

شهردار تهران در تشریح محور های گزارش، گفت: در حوزه نخست؛ کاهش 50 درصدی متوسط زیربنای سالانه پروانه های صادره مسکونی، کاهش میزان مغایرت ارتفاعی پروانه های صادره در مناطق 1 و2، کاهش 63 درصدی تعداد پروانه های مسکونی مغایر با دستور نقشه و کاهش 26 درصدی مجموع طبقات مازاد در پروانه های مسکونی مغایر است که بخش عمده ای از پروانه های صادره شامل توافقات دوره قبل هم بوده است.

بیشتر بخوانید: احتمال صدور مجوز اعمال کامل فوق العاده ویژه فرهنگیان" حناچی یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این حوزه را مهار رشد بی رویه بلند مرتبه سازی نسبت به دوره قبل و کاهش 90 درصدی زیربنای پروانه ها عنوان کرد و افزود: البته نمی توان گفت همه این ها برنامه ریزی ما بوده بلکه شرایط رکود هم تاثیر داشته است؛ اما ما این تهدید را به فرصت تبدیل کردیم.

کاهش سکونت پذیری تهران شهردار تهران در ادامه از کاهش سکونت پذیری تهران صحبت کرد و ادامه داد: با کاهش سکونت پذیری تهران و حذف تسهیلات تشویقی (حذف بندهای 5-2 و11-4) و تدقیق طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 تاثیر کاهنده سکونت پذیری افق طرح را از 12 میلیون 948 هزار و 253 نفر به 11 میلیون 335 هزار نفر رسانده است.

البته این موضوع بحث حاکمیتی است که ماموریت اجرای آن در همه دوران بر عهده شهرداری تهران بوده است.

او با توضیح اینکه املاک درشت دانه با وسعتی بیش از یک پنجم شهر تعیین تکلیف شد، گفت: بیش از 16 هزار و 464 هکتار از اراضی شهر در سال های 96 تا 99 تعیین تکلیف شدند و برنامه ریزی در این اراضی به واسطه نوع زیر پهنه و ضوابط ناظر در طرح تفصیلی تعیین تکلیف نشده بود که با تدوین مصوبات مرتبط، نیمی از آن تعیین تکلیف شده و نیمی دیگر در آخر دوره به نتیجه خواهد رسید.

شهردار تهران بیان کرد: دستور العمل نوسازی شهر تهران، تدوین برنامه عملیاتی نحوه ساماندهی زیر پهنه حفاظت ویژه G 323 با رویکرد توسعه پایدار طرح اراضی پادگان 06، پادگان جی، پادگان دوشان تپه، طرح اراضی مسیل کن یا شن چاله ها، باز آفرینی محور فداییان اسلام، بخش های ناکارآمد منطقه 18، کوره های آجر پذیری منطقه 19 و رود دره اوین درکه اقداماتی هستند که در بخش بازآفرینی و تعیین تکلیف اراضی درشت دانه انجام شده است.

حناچی در ادامه سخنانش به توسعه فضا های عمومی شهر اشاره کرد و گفت: تهیه 6 طرح بازآفرینی شهری، هکتار اتمام و بهره برداری از 32 پروژه بهسازی محیطی، اجرای 3 پروژه بهسازی محیطی، طراحی و اجرای 84 هکتار میدانگاه شهری در دستور کار است و بر اساس پیگیری های انجام شده 122 هزار متر مربع از فضای کارگارهی در وسط شهر تهران آزد شده است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: این رخداد ها نشان دهنده این است که شعارهایمان در امتداد اقداماتمان بوده است.

توسعه به مناطق جنوبی به این معنا نبوده که مناطق شمالی را تضعیف کنیم، بلکه سرمایه گذاری بیشتری در پایین محور انقلاب داشتیم.

به طوری که سهم خطوط در ایستگاه های بهره برداری شده در پهنه های جنوبی از کمتر از 40 درصد به بیش از 55 درصد در این دوره رسیده است.

شهردار تهران به پروژه های توسعه محله ای اشاره کرد و توضیح داد: در سال 98 تا امسال 2 هزار 487 پروژه اجرا شده و 89 درصد در محله های کم برخوردار بوده است.

تاکنون 551 پروژه به اتمام رسیده و در سال 98 این میزان 9 درصد اعتبارات، سال 99 حدود 30 درصد و در سال 1400 حدود 54 درصد از اعتبارات را در 22 منطقه در حوزه تملک دارایی تخصیص پیدا کرد.

بهره برداری از 40 کیلومتر مسیر جدید مترو حناچی با اشاره به توسعه کمی و کیفی خطوط مترو برای تکمیل شبکه ریلی حمل و نقل تهران، بیان کرد: بعد از حدود چند دهه، 30 بهمن 1398، طرح جامع حمل و نقل ریلی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید.

بهره برداری از 40 کیلومتر مسیر مترو جدید شامل 13.

5 کیلومتر در خط 7 بخش میانی و شمالی، بهره برداری از 26.

5 کیلومتر از بخش میانی و شمالی خط 6 در این دوره اتفاق افتاده است.

او با بیان اینکه برنامه ریزی و بهره برداری از 1.

2 کیلومتر مسیر توسعه غربی خط 4 نیز تا پایان تیر 1400 صورت خواهد گرفت، اضافه کرد: همچنین بهره برداری از 12 ورودی جدید مترو و بهره برداری از 26 کیلومتر حد فاصله گلشهر تا هشتگرد با یک ایستگاه، با همکاری وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهر های جدید صورت گرفته است.

علاوه بر این، شهرداری تهران و دولت با تخصیص اعتبار برای اتصال مترو فرودگاه امام خمینی (ره) به پرند برنامه ریزی کرده اند.

به گفته شهردار تهران؛ این اقدام میزان بهره وری خط را به شدت افزایش خواهد داد و پیش بینی می شود روزانه حدود 300 هزار نفر به این خط ریلی اضافه شوند.

حناچی با اعلام اینکه بهره برداری از 32 ایستگاه نیز در این دوره انجام شده است به ایستگاه های افتتاح شده اشاره کرد و گفت: ایستگاه های خط 7 شامل بریانک، کمیل، رودکی، نواب، هلال احمر، تربیت مدرس، میدان صنعت، بسیج، میدان محمدیه، مولوی، برج میلاد، چهل تن، دولاب، قیام و آهنگ نیز انجام شده و لوپ تهران در این دوره تکمیل شده است.

در خط 6، ایستگاه شهدا تبادلی با خط 4، بعثت، دولت آباد، امام حسین (ع)، بعثت، کیانشهر، یادگار امام (ره)، اشرفی اصفهانی، شهید ستاری، امیرکبیر، مرزاداران و خط 3 ایستگاه اقدسیه به بهره برداری رسیده است.

همچنین تلاش می شود تا تیر امسال از ایستگاه مدافعان سلامت در خط 7، ایستگاه های شهرک آزمایش و شهید رضایی در خط 6 و همچنین ایستگاه پروانه در خط 4 آزامایش بهره برداری شود.

او با اشاره به افتتاح میانگین سالانه 8 ایستگاه در این دوره گفت: در مقایسه با میانگین 5.

7 ایستگاه در 12 سال گذشته، شهرداری فعلی نسبت به این میانگین بالاتر عمل کرده است.

حناچی درباره مناسب سازی فضا های عمومی در تهران، توضیح داد: یکی از اهدافی که شورای شهر و شهرداری روی آن سرمایه گذاری بسیاری انجام دادند، موضوع مناسب سازی برای حضور همه شهروندان در فضا های شهری بود.

شهرداری در بازار ها و میادین، بوستان ها، معابر، پیاده راه ها، ساختمان های عمومی، ایستگاه های اتوبوس، نصب پله برقی و آسانسور در مترو اقدامات گسترده ای را در حوزه مناسب سازی به اجرا درآورده است.

البته نگاه شهرداری این نبود که شهر تنها برای کسانی که از ویلچر استفاده می کنند مناسب سازی شود؛ بلکه همه کسانی که به مناسب سازی شهر نیازدارند شامل این مناسب سازی هستند.

به گفته شهردار تهران؛ نصب 30 درصد از کل پله برقی ها و 36 درصد از کل آسانسور ها در شبکه مترو تهران در دوره اخیر اتفاق افتاده است.

او افزود: در حوزه عدالت توزیعی، توسعه بازار های میوه و تره بار را داشتیم به طوری که تعداد محلات برخوردار از میادین از 57 میدان به 64 بازار افزایش یافت.

در سال 1396 از 16 پروژه بازار میادین افتتاح و بهره برداری شده است.

در سال 1397 از 14 پروژه، در سال 1398 از چهار پروژه و در سال 1399 از 23 پروژه بهره برداری شده است.

در مجموع 57 پروژه به بازار های میوه و تره بار که نقش بسیار مهمی در رضایت مندی شهروندان تهرانی داشتند، اضافه شده است.

چابک سازی نیرو در مدیریت پنجم شهری شهردار تهران ادامه داد: در حوزه نیروی انسانی و چابک سازی آن از 68 هزار و 127 نفر پرسنل در شهریور 96 به 5 هزار و 947 نفر در حال حاضر کاهش پیدا کرده است.

همچنین افزایش کیفیت نیروی انسانی را نیز در این دوره داشتیم و نرخ تغییر در دیپلم و زیر دیپلم منهای 37.

5 درصد، فوق دیپلم 19.

4 درصد، لیسانس 15.

3 درصد و دکترا 96 درصد افزایش داشته و ارتقای کارایی شهرداری تهران از 53 به 65 درصد افزایش پیدا کرده است.

حناچی با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل و تسهیل ترافیک برنامه های عملیاتی شهرداری در امتداد شعار شهر انسان مدار تعریف شد، افزود: در ارزیابی این دوره اعتبارات اولویت توسعه مترو نسبت به توسعه بزرگراهی از سال 92 تا 95 از 0.

71 درصد به 3.

7 درصد رسید.

در واقع اعتبارات حمل و نقل عمومی و مترو به نسبت شبکه بزرگراهی بیش از سه برابر شده است.

علاوه بر این، توسعه و بهسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی هم در اولویت قرار گرفت.

افزایش سهم اتوبوس های دارای استاندارد یورو 4 از 3.

5 درصد به 13 درصد رسید.

حناچی تصریح کرد: ورود و به کارگیری 216 دستگاه اتوبوس دو کابین و 178 دستگاه مینی بوس، بازسازی و تعمیرات اساسی 555 دستگاه اتوبوس دوکابین و تک کابین و برنامه ریری برای خرید 80 دستگاه اتوبوس دوکابین، 120 اتوبوس تک کابین و 100 دستگاه میدل باس و 50 دستگاه اتوبوس برقی از طریق ایران خورو دیزل پیگیری شده است.

برنامه ریزی برای بازسازی هزار اتوبوس فرسوده شهردار تهران فعال سازی شرکت ایران خودرو دیزل و ایجاد اشتغال برای سه هزار نفر را از افتخارات این دوره از مدیریت شهری برشمرد و ادامه داد: برنامه ریزی برای بازسازی یک هزار دستگاه اتوبوس فرسوده و آغاز بازسازی 14 دستگاه و اتمام بازسازی 100 دستگاه اتوبوس انجام شد.

او عنوان کرد: در توسعه زیرساخت های شهری و پروژه های اتمام یافته، احداث مسیل های بهسازی رودخانه ای را داشتیم که بر اساس آن در سال 98 که در همه نقاط کشور شاهد سیل بودیم، در تهران، اما سیل را تجربه نکردیم و این امر به دلیل لایروبی به موقع رودخانه ها و هوشمندی مدیریت شهری در اوج بارش بود.

حناچی گفت: برای مثال در عید 98 در پل فتح با دو عدد بیل مکانیکی از انسداد مسیر آب جلو گیری شد.

همچنین حدود 39 کیلومتر احداث تونل و بزرگراه های عملیات سیویل در زیرساخت های شهری انجام و 120 هزار متر مربع (11 مورد) احداث ساختمان و ابنیه در همین حوزه ها را تعقیب کردیم.

حناچی گفت: احداث بزرگراه 76 متری شهید رستگار و برچیدن پل قدیمی گیشا و احداث تونل آرش اسفندیار و بزرگراه ایت الله هاشمی رفسنجانی، احداث ادامه شمالی بزرگراه شهید صیاد و ارتش واحداث زیرگذر چهاراه گلوبندک در بخش غربی که بخش شرقی اان تا پایان تابستان به به بهره برداری می رسد، از دیگر اقدامات بوده است.

کاهش زمان پاسخگویی سامانه 137 به یک سوم شهردار تهران اضافه کرد: علاوه بر این، احداث مرکز همایش های رازی، مجتمع حضرت ولیعصر (عج)، میدانگاه هفت تیر و احداث مسیر های دوچرخه و بهسازی در خیابان های مختلف تهران را در دستور کار داشتیم.

همچنین، بهره برداری از پارکینگ 178 واحدی جنب پردیس سینمایی ملت، پارکینگ 550 واحدی طبقه فوقانی تونل امیر کبیر، احداث پارکینگ 420 واحدی مینایی، احداث فاز یک بزرگراه بروجردی در منطقه 18 به طول 5 کیلومتر و احداث پل و عملیات سیویل در محدوده بزرگراه شهید باقری از پروژه های بزرگ این دوره بودند.

حناچی افزود: در زمینه توسعه زیرساخت ها و کنترل آسیب های اجتماعی، افزایش گرمخانه ها را داشتیم که بر اساس آن در چند سال اخیر در زمستان ها هیچ فوتی را تجربه نکردیم.

ضمن اینکه میزان ظرفیت گرمخانه ها تا 2 هزار تخت افزایش و ظرفیت شناسایی و جذب آسیب دیدگان اجتماعی از 16986 نفر به 59106 نفر افزایش پیدا کرده است.

شهردار تهران عنوان کرد: در بحث رضایت شهروندی کاهش 65 درصدی میانگین زمان پاسخگویی به شهروندان در سامانه 137 را شاهد بودیم که از 182 ساعت در سال 95 به 63 ساعت در سال 99 کاهش پیدا کرده است.

کاهش 57 درصدی میانگین زمان پاسخگویی در سامانه 1888 را شاهد بودیم که از 82 روز به 24 روز کاهش پیداد کرده است.

5 برابر شدن مسیر های دوچرخه سواری حناچی گفت: همچنین در حوزه ایمنی و محیط زیست پایدار در سال 96 پنجاه کیلومتر مسیر دوچرخه وجود داشت که در سال 99 به 246 کیلومتر رسیده و سهم سفر های دوچرخه سه برابر افزایش پیدا کرده است.

او افزود: در بخش اعتبارات حوزه ایمنی و تاب آوری شهری و کاهش سهم اعتبارات نامرتبط با وظایف ذاتی شهرداری در سال های 92 تا 95 حدود 7 درصد کل بودجه و 18 صدم درصد سهم آتش نشانی و 12 صدم درصد سهم مدیریت بحران را داشتیم و نرخ تغییر و کمک سهم اعتبارات و کمک به بخش های نامرتبط منهای 85 درصد، سهم آتش نشانی 66 درصد و سهم مدیریت بحران نسبت به دوره قبل 58 درصد افزایش پیدا کرد.

حناچی گفت: تجهیزات خوبی را برای آتش نشانی تهیه کردیم و آتش سوزی پالایشگاه تهران آزمایش خوبی برای زیر بار رفتن آتش نشانی تهران بود که به جرات می توان گفت که کنترل اتش سوزی از عهده وزارت نفت خارج بود و درست و به موقع عمل کردن و هوشمند بودن در کنترل آتش در پالایشگاه تهران نقط عطف این دوران تلقی می شود.

او افزود: در توسعه زیرساخت های مدیریت بحران نیز افزایش شتاب نگار های لرزه ای از 4 به 90 شتاب نگار، افزایش لرزه نگار های حساس از 8 به 14 مورد، مساحت مستعد زمین لرزه شناسایی شده از پنج هزار کیلومتر مربع به 11 هزار کیلومتر مربع و افزایش پایگاه های پشتیبانی در حال بهره برداری از 96 به 101 افزایش داشته است.

شهردار تهران یادآوری کرد: بهره برداری از 5 پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران جدید هم از اقدامات این دوره بوده است.

همچنین در حوزه همکاری آتش نشانی با نهاد های دیگر تفاهم نامه با وزارت دفاع و سازمان شهرداری ها را برای آموزش در سراسر کشور داشتیم.

حناچی همچنین به افزایش پد بالگرد اشاره کرد و گفت: پد های بالگرد از 39 به 70 پد افزایش یافته است.

تملک 21 باغ و اضافه کردن به سرانه سبز تهران حناچی گفت: شهرداری تهران ایمنی در برابر سیل را با اقدامات خاکریز آب پیگیری کرد که بهبود این عملکرد ها نسبت به گذشته محسوس است.

همچنین طرح جامع پسماند در شورای شهر به تصویب رسیده و در نتیجه ظرفیت عمرانی آن از حدود 19 هراز تن به 14 هزار تن رسیده است.

حناچی گفت: در حوزه حفاظت تاریخی شهر در سال 91 تا 95 به میزان 501 برنامه اجرای ضوابط برج باغ ها انجام شده که در سال 99 این عدد کاهش پبدا کرده است و با تلاش شهرداری باغات حفظ شده است و شهرداری تملک 21 باغ را حفظ کرده است.

شهردار تهران ادامه داد: 45 بنا توسط شهرداری ثبت و تملک شده و ثبت خیابان ولیعصر نیز در فهرست میراث فرهنگی جهان از دیگر اقدامات شهرداری بوده است.

او افزود: در سال 96 توسعه فضای سبز، 34 هکتار بوده که در سال 97 به 26 هکتار و در سال 98 به 68 هکتار و در سال 99 به 53 هکتار رسیده است.

ثابت کردیم که می توان شهر را نفروخت و اداره کرد حناچی ادامه داد: فعالیت سامانه تهران من با بیش از 2 میلیون کاربر از اتفاقات مهم این دوره است که با وجود کرونا نقش بزرگی در الکترونیکی کردن کار ها داشت.

او بیان کرد: در سامانه شفافیت 160 گزارش، 9 داشبورد اطلاعاتی، 1993 پژوهش مطالعاتی و 162 آدرس کیوسک گل فروشی، 1047 آدرس کیوسک مطبوعاتی منتشر شده است.

شهردار تهران بیان کرد: شهرداری تلاش کرد این دوره، دوره متفاوتی باشد که نشان داده شد می شود شهر را نفروخت و اداره کرد و بدون صدمه به شهر و حقوق مردم شهر را مدیریت کرد.

بدون حساب و کتاب ملکی را به کسی تقدیم نکردیم شهردار تهران از تلاش و اقدامات برای مبارزه با فساد در سازمان متبوعش خبر داد و گفت: تلاش کردیم با فساد جدی برخورد کنیم.

البته در سازمانی با عظمت شهرداری تهران که جزو بزرگترین سازمان ها در سطح استان و بزرگترین سازمان اجرایی هم به جهت درآمد و هم هزینه کرد است، احتمال فساد در این سازمان یک درصدش هم در سال حدود 900 میلیارد تومان می شود که رقم درشتی است.

حناچی: در این دوره نشان دادیم می شود بدون شهر فروشی شهر را اداره کرد/ بدون اینکه به شهر و حقوق مردم صدمه وارد شود او با بیان اینکه با توجه به عظمت سازمان احتمال فساد همواره وجود دارد، افزود: مهم این است که در مقابل فساد بی تفاوت نباشیم و اجازه ندهیم کسانی کمتر از یک درصد، آبروی 99 درصد دیگر را تحت الشعاع قرار دهند.

با این حال با بسیاری از موارد تخلف و فساد را بدون اینکه خبری کنیم برخورد شد و تلاش کردیم آبروی سازمانی را حفظ کنیم و امروز خوشحالم هستیم که شهرداری تهران از رتبه نخستین دستگاه در رتبه بندی فساد ونارضایتی به رتبه ششم سقوط کرد.

البته این رخداد، افتخار بزرگی نیست؛ اما نتیجه تلاشی است که همه کارکنان شهرداری تهران در آن سهم داشتند.

به گفته شهردار تهران؛ ما می دانیم که خیلی نقایص داشتیم و تلاش کردیم که در این شرایط سخت در عین اینکه سازمان را آرام اداره کنیم، اصلاح را هم انجام دهیم و می دانیم شرایط اقتصادی برای همگان دشوار است با این حال می گویند، ظلم علی السویه، عین عدل است .

در عین حال سعی شد تا شرایطی فراهم شود که مدیرانی که با شما (کارکنان شهرداری تهران) کار می کنند خیلی شرایط بالاتری نداشته باشند.

حناچی این را هم گفت که در این دوره به کسی املاکی بدون حساب و کتاب تقدیم نکردیم و تلاش شد شرایط برای همه عادلانه باشد.

اگر در این دوره اقدام خوب و مثبتی رخ داده افتخار همه کسانی است که تلاش کردند و به این نگاه باور داشتند و امیدوارم با تلاش همه، این نگاه ادامه پیدا کند؛ چرا که اگر خود و شهر را گرفتار چرخه باطل کنیم که هر روز سبب کاهش کیفیت زندگی می شود، مردم این را از چشم ما و شما می بینند.

او ادامه داد: باید کاری کنیم که هرکسی که با شهرداری تهران کار می کند و به واسطه سرمایه اجتماعی که پشت این سازمان است و خدماتی که به شهروندان ارایه می کند، سرش را بالا بگیرد.

اگر افتخاری بوده و توانستیم روش متفاوتی را در این دوره به اجرا در بیاوریم نتیجه زحمات همه بوده و تلاش کردیم دوره متفاوتی را مبتنی بر آموزه های آکادمیک و درس های تخصصی که به ما یاد دادند، رقم بزنیم.

حناچی گفت: کما اینکه برخی معتقدند و می گویند؛ آموزه های آکادمیک به درد شهرداری نمی خورد.

بله به طور قطع با روش اداره شهر مانند دوره های قبلی، آموزه های آکادمیک به درد تهران نمی خورد.

شهردار تهران گفت: نیازمند نیرو های متخصص، هوشمند و مدیر و مدبر هستیم که برنامه ریزی داشته باشند و برای رسیدن به آن هدف تلاش کنند.

دو یادگار مدیریت شهری حناچی به دو اقدام مهم دیگر که او آن ها را یادگار های این دوره نامید، اشاره کرد و توضیح داد: 2 لایحه مهم در زمینه منابع پایدار هم دو لایحه مهم در مجلس بررسی شد که یکی به نتیجه رسید و سهم مالیات شهرداری از محل درآمد های مالیات بر ارزش افزوده از سه به چهار درصد رسید.

لایحه منابع مالی پایدار شهرداری ها هم به صحن مجلس شورای اسلامی آمد؛ اما به دلایلی برگشت.

با این حال در حال تلاش و پیگیری برای به سرانجام رسیدن این لایحه به عنوان یادگار های این دوره هستیم.

شهردار تهران در پایان صحبت هایش ضمن تشکر از همه کارکنان شهردار تهران، خواست تا با تلاش برای ادامه این نگاه، تهران و شهرداری تهران به شرایط قبل بازنگردد.


کلید واژه ها: پروانه - شهرداری تهران - مسکونی - شهردار - شهرداری - تهران - کاهش - گزارش - صادره - شورای شهر تهران - بلند مرتبه سازی - مشارکت اجتماعی - حفاظت از میراث - سازی - شهردار تهران - میراث طبیعی - هوشمندسازی - تحویل - ساخت و ساز - شهر تهران - شورای شهر - محیط زیست - محور - تحول - ساخت - اجتماعی - مشارکت - تاریخی - شفافیت - سالانه

آخرین اخبار سرویس:
تاریخ تربیت معلم ایران در 31 جلد منتشر شد

دیدار معاون پلیس کشور با مدیرعامل بیمه رازی

بیش از 58 هزار خودرو در گلستان اعمال قانون شدند/ خودروهای غیربومی جریمه یک میلیونی می شوند

استخدام تکنسین فنی در شرکت کار و اندیشه مهر آیین در تهران

اعلام جزییات محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی روز تحلیف ریاست جمهوری | ایستگاه مترو بهارستان پنجشنبه تعطیل است

خوزستان شرجی می شود

آزادی هشت زندانی جرایم غیرعمد از زندان های استان گلستان

استخدام کارگر ساده در شرکت ایران قطعه در تهران

معارفه فرمانده آموزشگاه علمی تخصص مالک اشتر نیروی انتظامی در اراک

اطلاعیه درباره تاریخ پرینت کارت، محل رفع نقص کارت و زمان برگزاری آزمون عمومی تغییر حالت اشتغال (به کار) در شرکت های آب و فاضلاب - سال 1400

آماده سازی شروع سال تحصیلی مهم ترین وظیفه کارگروه اطلاع رسانی مهر است

خسارت سیل به 9 روستای استان زنجان

شهردار کرمانشاه استعفا داد

اشتغال 1200 زندانی در قزوین

تداوم وزش باد شدید

پیش بینی دمای هوا در شهر های کهگیلویه و بویراحمد

پنجشنبه تردد در این خیابان های تهران ممنوع می شود

ثبت نام آزمون کارشناسی رسمی دادگستری تا 13 مرداد

اکوتروریسم، تهدیدی برای محیط زیست ترکیه و جهان

استخدام کارپرداز در شرکت ایرانا در اصفهان

استخدام کارگر ساده در شرکت صنایع فلزی آذرین البرز در قزوین

استخدام کارشناس خدمات پس از فروش در شرکت پیشران زمهریر آسمان در 5 استان

استخدام سالن کار با حقوق و مزایا در رستوران ولیعصر در شهریار

عکس | پنت هاوس رونالدو در آستانه تخریب

دیدار معاون پلیس کشور با مدیرعامل بیمه رازی

رگبار باران و رعدوبرق در برخی استان های کشور/ احتمال طغیان رودخانه ها

استخدام کارشناس شبکه اجتماعی با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

پنجشنبه تردد در این خیابان های تهران ممنوع می شود

آزادی 8زندانی جرایم غیرعمد در گلستان

استخدام نیروی خدمات با حقوق ثابت، بیمه تکمیلی و پاداش در تهران

ادامه روند تملک باغات شهر برای تبدیل به بوستان

آتش در کمین مسجد جامع ساری

جزییات محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی مراسم تحلیف ریاست جمهوری اعلام شد

درخشش دانش آموزان کرمانی در مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور

فارس من|استان ها نقشی در تعیین ضوابط و صدور مجوز استخدام معلمان قرآن ندارند

استخدام حسابدار خانم در شرکت پایش و ارزیابی انطباق ایران در تهران

جزییات ممنوعیت تردد در برخی از خیابان های تهران در روز پنجشنبه

استخدام مهندس مکانیک سیالات در شرکت آراز تهویه راد در تهران

مسئولان نسبت به فعالان قرآنی بی تفاوت نباشند

استخدام حسابدار ارشد در شرکت سازه گستره تهویه آراز در تهران

استمرار بارش رگباری باران و وزش باد شدید در البرز

آیین معارفه فرمانده آموزشگاه علمی تخصص مالک اشتر نیروی انتظامی در اراک

روزانه 10 ساعت مطالعه می کردم/ استفاده از کتاب های کمک درسی

جهاد دانشگاهی از محورهای توسعه کشور است

روزانه هزار نفر از همکاران فرهنگی، علیه کرونا واکسینه می شوند

پارک های آموزش ترافیک مناطق 1 و 3 و 7 افتتاح شد

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری از 14 مردادماه / جزییات

استخدام آبدارچی و نیروی خدماتی با حقوق ثابت و بیمه در تهران

استخدام مدیر سایت در شرکت وارنا ابزار کاسپین در تهران

هشدار مدیریت بحران استان قزوین برای کاهش خسارات ناشی از سیل

استخدام کارمند اداری در شرکت سرو ارمان تهوبه در خراسان رضوی

استخدام کارمند اداری با بیمه و پاداش در یک شرکت اداری معتبر در تهران

استخدام پشتیبان سایت در شرکت تولیدی کفش مادو در آذربایجان شرقی

استخدام تکنسین تعمیرات و نگهداری در شرکت گالوانیزه زنده رود در اصفهان

طرح «مصلحین و حکمین قرآنی» در استان کردستان اجرا می شود

مرکز ارزیابی احیای دریاچه ارومیه در 30 کیلومتری این شهر فعالیت می کند

ادامه ناپایداری هوا تا دو روزآینده

احقاق حق با دنبال کردن رد خون خبرنگاران

همه چیز در مورد انواع برانکارد

سیلاب در راه شمال است

استخدام بازاریاب و ویزیتور قطعات خودرو با بیمه، بیمه تکمیلی، پورسانت

صدور هشدار نارنجی توسط هواشناسی قزوین

محدودیت های پلیسی در روز تحلیف؛ از ممنوعیت تردد کامیون ها تا بسته بودن متروی بهارستان

علت تاخیر در واکسینه شدن فرهنگیان

آغاز ثبت نام مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا در کرمان

استخدام کارمند اداری، کمک حسابدار و مهندس شیمی در حامی گوهر پایدار در البرز

استخدام نقشه بردار در یک شرکت معتبر در زنجان

استخدام منشی در مرکز زیبایی پانیذ در تهران

استخدام حسابدار با بیمه در کاشی بیستون در البرز

هوای خنکی را تا پایان هفته خواهیم داشت/بارش یک میلی متری

طرح ضربتی آبرسانی به همدان اجرا می شود

وقوع سیل تاکنون در استان قزوین 5 کشته به جا گذاشته است

وقوع سیل تاکنون در استان قزوین 5 کشته به جای گذاشته است

درخواست از قوه قضا برای مجازات مسببان حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران

رزرو هتل های 4 ستاره تهران با بیشترین تخفیف

استخدام ناظر نقشه برداری در گروه مهندسی آرشکو در اصفهان

استخدام مهندس عمران جهت اجرای پروژه احداث سوله در آذربایجان شرقی

هشدار شهرداری برای تخریب پنت هاوس رونالدو!+عکس

وقوع سیل تاکنون در استان قزوین 5 کشته به جای گذاشته است

استخدام سرویسکار ماهر آسانسور با بیمه و پاداش در بهران افراز آسانبر

محدودیت ها و ممنوعیت های تردد در روز تحلیف ریاست جمهوری

استخدام حسابدار در موسسه ثبتی حقوقی در محدوده جردن تهران

وعده ها برای اتمام بازسازی شهرستان زلزله زده دنا ناتمام می ماند

آزمون ورود به حرفه مهندسان از 13 تا 15 مرداد در سراسر کشور برگزار می شود/ اعلام نتایج آبان ماه

استخدام حسابدار در شرکت لبنیات تندیس در شهرستان رباط کریم

استخدام کارمند روابط عمومی در شرکت تجهیزات آموزشی شیدکو در اصفهان

ثبت بیش از 15 هزار تماس با اورژانس اجتماعی خوزستان

پیش بینی بارش های پراکنده در غرب اصفهان

تلاش برای بازگرداندن زندگی به هامون

هواشناسی استان قزوین هشدار نارنجی صادر کرد

افزایش دمای هوای آذربایجانغربی

استخدام 8 عنوان شغلی در کافه رستوران لاوین گرینلند در البرز

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت حلاوت پردیس در البرز

استخدام فروشنده با حقوق و مزایای مکفی در فروشگاه پوشاک معتبر در تهران

استخدام کارمند اداری در یک شرکت معتبر در تهران

رگبار و رعدوبرق در 23 استان کشور طی امروز

رگبار و رعدوبرق در 23 استان کشور طی امروز

استخدام کارمند پذیرش فروشگاه با پاداش و بیمه در شرکت آرسیس فولاد در تهران

رقابت حدود 4 هزار دانش آموز برای ورود به مدارس نمونه دولتی دوره دوم

استخدام فروشنده با حقوق عالی در فروشگاه زنجیره ای برند لباس زنانه در تهران

مهار بلند مرتبه سازی درپایتخت/ کاهش 63 درصدی پروانه های مسکونی مغایر

مهار بلند مرتبه سازی درپایتخت/ کاهش 63 درصدی پروانه های مسکونی مغایر