مطالب مرتبط:
آن 69 نفر/ ماجرای پرداخت نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری ایلام
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان و مستمری بگیران+ جزییات
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان اعلام شد
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان اعلام شد
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان و مستمری بگیران+ جزییات
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 15:552021-06-14اجتماعي

ماجرای پرداخت نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری ایلام!


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از ایلام، چند روز پیش یکی از کارگران شهرداری ایلام در تماس با خبرنگار فارس از تاخیر 3 ماهه در پرداخت حقوق حدود 70 نفر از کارگران خدمات شهری ایلام خبر داد تا این موضوع به سوژه ای برای تهیه این گزارش تبدیل شود.

یقینا شنیدن این خبر می تواند برای هر کسی که بستنی" و کولر گازی می اندازد، برای آنان تداعی کننده ی کلاه های لبه دار و بطری های آبی است که احتمالا از شب قبل در فریزر گذاشته اند در طول روز آب خنکش برای فرار از گرما زندگی مهیا کنند.

آری این روایتی است از مردانی زحمتکش که برای تأمین نیاز خانواده ی خود سخت ترین کارها را به جان می خرند، اما گاهی زندگی برایشان سخت تر هم می شود؛ آن زمان که سه ماه حقوق آنها پرداخت نمی شود؛ سه ماهی که به گفته ی یکی از کارگران از فروردین 1400 تا کنون ادامه داشته و در این میان شهرداری و شرکت های خدماتی طرف قرارداد هم هیچ یک حاضر به پاسخگویی نیستند.

سه ماه است که حقوق دریافت نکرده ایم یکی از کارگران می گفت: ما حدود 70 نفر هستیم که هر یک بابیش از 5 تا 6 سال سابقه از اسفند ماه سال گذشته که آخرین دریافتی خود را داشتیم هیچ مبلغی دریافت نکرده ایم و حتی شرکت های خدماتی در ازای کاری که انجام می دهیم حاضر به ثبت قرارداد با ما نیستند و سه ماه است که امروز و فردا می کنند.

وقتی از دلیل سکوت سه ماهه ی او و همکارانش پرسیدیم، پاسخ داد: خب چه کاری از دست ما بر می آید؟ پاسخ تمام اعتراضات یه جمله است: نمیخوای برو! خب شما بفرمایید بعد از 6 سال کار برای شهرداری ما کجا برویم؟ ما هم زن و بچه داریم، چشم امیدشان بعد از خدا به دست ماست اما مسوولین شهرداری ما را شرمنده ی زن و بچه هایمان کرده اند.

یکی دیگر از کارگران گفت: چند وقت پیش یکی از همکاران ما، شهردار ایلام را در خیابان دیده و به او گفته که آقای شهردار چرا فکری به حال ما نمی کنید؟ ما سه ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده ایم! در این لحظه با خنده از خبرنگار ما پرسید: شهردار چی جواب داده باشه خوبه؟ بعد خودش ادامه داد: شهردار گفته بود که سه ماه نیست، دو ماه است.

با چند نفر از کارگران صحبت کردیم؛ عمده ی صحبتشان همین ها بود؛ مردانی نجیب که معلوم بود کارد به استخوانشان رسیده وگرنه بعید بود با این همه صبر و متانت بخواهند این چنین از کسی گلایه کنند؛ بلافاصله با روابط عمومی شهرداری تماس گرفتیم.

پرداخت حقوق این کارگران ربطی به شهرداری ندارد سلطانی روابط عمومی شهرداری در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: پرداخت حقوق یا عقد قرارداد با این کارگران، ارتباطی به شهرداری ایلام نداشته و این موضوع باید از طریق شرکت های طرف قرارداد شهرداری پیگیری شود.

وی افزود: ما در قبال انجام کارهای شهرداری، به شرکت ها پول پرداخت می کنیم و شرکت ها موظف هستند حقوق کارگران خود را پرداخت کنند.

در همین راستا خبرنگار ما به سراغ شرکت مذکور رفت تا علت عدم پرداخت حقوق و ثبت قرارداد با کارگران ایلامی را جویا شود.

چه کسی پاسخگویی حقوق معوقه کارگران شهرداری است؟ مظفری مدیر شرکت خادم در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: ما به تازگی برنده ی مناقصه برای عقد قرارداد با شهرداری شده ایم و طی هفته های آینده پس از انجام مراحل اداری قرارداد خود را با شهرداری منعقد می کنیم و پس از آن هم می توانیم با کارگران مذکور قراردادهایی ثبت کنیم.

مظفری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر چگونگی محاسبه و پرداخت 3 ماه حقوق معوقه این 70 کارگر گفت: مسوولیت ما در قبال پرداخت حقوق کارگران پس از عقد قرارداد است که در نتیجه سه ماه گذشته ارتباطی با شرکت ما نخواهد داشت و ما طی این مدت اصلا فعالیتی نداشته ایم که بابت آن حقوق پرداخت کنیم.

با توجه به اظهارات روابط عمومی شهرداری مبنی بر عدم دخالت مستقیم شهرداری در عقد قرارداد و پرداخت حقوق به نیروهای شرکتی و همچنین اظهارات مدیر شرکت خدماتی خادم مبنی بر عدم فعالیت طی ماه های گذشته این سوال به وجود آمد که این افراد طی ماه های گذشته در کجا مشغول فعالیت بوده اند و چه کسی باید پاسخگو باشد؟ که در نهایت مدیر شرکت خادم، هیچ پاسخی برای این سوال نداشت! در ادامه روند پیگیری ها به سراغ سازمان بازرسی استان رفتیم؛ تا دادِ این 70 نفر را به گوش بازرس کل استان برسانیم.

ورود و پیگیری بازرسی برای حل مشکل مهدی اصلانی کرچی رییس بازرسی کل استان ایلام پس از اطلاع به سرعت نسبت به پیگیری این موضوع اقدام کرد و در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با توجه به آنکه موضوع معوق شدن پرداخت حقوق 3 ماهه حدود 70 نفر از کارگران این قشر زحمت کشی که  انجام کار تنظیف و خدمات شهری را بر عهده داشته، مطرح شد.

وی افزود: لذا بر اساس حساسیت و اهمیت موضوع و الزامات ابلاغی سازمانی بابت تسریع در رسیدگی و تعیین تکلیف این گونه مشکلات عمومی در این وضعیت وخیم اقتصادی، تسریع در ثبت و رسیدگی موضوع به همکاران یادآوری شد و با پیگیری فوریتی همکاران، معاون شهردار بلافاصله، توضیحات خود را برای بازرسی کل ارسال کرده است.

  بازرس کل استان ادامه داد: ایشان پرداخت شدن حقوق کارگران تا پایان فروردین ماه 1400 را اعلام کرده و 3 نوبت تجدید مناقصه در تعیین پیمانکار را دلیل تأخیر در پرداخت حقوق اردیبهشت اعلام کردند، معاون شهردار در آینه تصریح کرد با تعیین شدن پیمانکار در آخرین مناقصه، حقوق معوق کارگران تا پایان هفته جاری پرداخت می شود.

وی افزود: به همکاران تاکید شده که پرداخت شدن حقوق فروردین 1400 و اسفند سال گذشته را با بررسی اسناد کنترل کنند تا با موضوع شکایت و اعلامیه تطبیق داده و اظهارنظر صحیحی صورت گیرد و در بررسی ها این موضوع  نیز رسیدگی خواهد شد که آیا اولا حداقل 2 ماه قبل از اتمام قرارداد پیمانکاری خدمات شهری، امکان برگزاری تشریفات برگزاری مناقصه برای تعیین برنده و پیمانکار وجود نداشته تا دچار محدودیت زمانی و مشکلات عدم پرداخت حقوق به دلیل مشخص نشدن پیمانکار جدید در تجدید مناقصات نشود.

اصلانی گفت: ثانیا آیا امکان استفاده از ظرفیت افزایش مجاز 25 درصد قرارداد وجود نداشته تا ضمن استمرار قرارداد قبلی تا تعیین پیمانکار در مناقصات تجدید شده، پرداخت حقوق و بیمه کارگران نیز توسط پیمانکار سابق به موقع پرداخت شود و نحوه تدبیر در پیش بینی این موارد در تنظیم اسناد مناقصه و تشریفات برگزاری مناقصات و انعقاد قراردادها بررسی خواهد شد تا از بروز این گونه مشکلاتی برای کارگران در این وضعیت تنگناهای معیشت اقتصادی جلوگیری شود.

در نهایت با پیگیری خبرنگار فارس و بازرس کل استان مقرر شد این مشکل ظرف هفته ی پیش رو برطرف شود اما چیزی که در این میان اهمیت دارد این است که تمام اقدامات لازم جهت جلوگیری از تکرار این چنین مواردی صورت گیرد تا دیگر شاهد این چنین مشکلاتی برای این قشر زحمتکش و آسیب پذیر نباشیم.

خبرگزاری فارس در هفته های پیش رو، اخبار و گزارشات تکمیلی در این خصوص را به اطلاع عموم خواهد رساند.

انتهای پیام/970800/ی
کلید واژه ها: کارگران شهرداری - کارگران - شهرداری ایلام - شهرداری - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - ایلام - پرداخت - شرکت های خدماتی - خبرگزاری فارس - حقوق - حقوق کارگران - خبرنگار فارس - یکی از - پرداخت حقوق - گزارش - زندگی - خدمات - خدمات شهری - فروردین 1400 - کولر گازی - فارس - خبرگزاری - خبرنگار - فروردین - خانواده - قرارداد - طول روز - خدماتی - مردانی - زحمتکش

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مهندس برق قدرت با امکان بیمه تکمیلی از تهران و البرز

دستورالعمل و جدول زمان بندی نقل و انتقال اضطراری برون استانی فرهنگیان

استخدام کارمند اداری در یک شرکت معتبر در شرق تهران

هشدار طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر در 6 استان/ادامه گرد وخاک در شرق کشور

استخدام تعمیر کار لوازم صوتی و تصویری با حقوق و مزایا عالی در تهران

حاجی میرزایی: کشور به معلمانی با کیفیت نیاز دارد

استخدام کارمند اداری در شرکت پرژیان در تهران

درس واقعی ژاپنی ها: زباله طلاست

تقدیر استاندار گلستان از رتبه 3 کنکور تجربی

استخدام منشی در شرکت کارآفرینان دیبا روش در تهران

وزش باد شدید و رگبار در 23 استان از امشب

پارک های آموزش ترافیک مناطق 1 و 3 و 7 افتتاح شد

تمدید ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه تا 15 مرداد

استخدام تکنسین فنی تاسیسات با حقوق و بیمه در تهران

استخدام مهندس مکانیک در صنایع پمپ سازی نوید سهند در آذربایجان شرقی

طراحی بنر محرم

استخدام کارشناس تعمیرات و نگهداری تاسیسات در شرق تهران

استخدام منشی آشنا به حسابداری در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس مرکز تماس در شرکت کوثر سامانه پرداز در تهران

دستورالعمل و جدول زمان بندی نقل و انتقال اضطراری برون استانی فرهنگیان 

واکسیناسیون 30 درصدی فرهنگیان در کمتر از یک هفته

استخدام بازاریاب و ویزیتور با 6 میلیون حقوق ثابت، پورسانت، پاداش در کرمان

استخدام کارگر خدماتی در شرکت زرنگار پخش پایتخت (زرماکارون) در تهران

استخدام کارشناس آزمایشگاه در شرکت درین پودر کالین در البرز

واکسیناسیون افراد معلول با درجه شدید و خیلی شدید

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق ثابت، بیمه و پورسانت در تهران

پنجشنبه تردد در این خیابان های تهران ممنوع می شود

استخدام کارشناس تضمین کیفیت در گروه تولیدی ژیوان زیست فناوری روژه در تهران

شهریه دانشگاه های غیر انتفاعی در ایام کرونا

شرکت 3 سه هزار دانش آموز قزوینی در آزمون پایه دهم مدارس نمونه دولتی

استفاده از فضای مدارس برای هیئت های مذهبی

حاجی میرزایی: کشور به معلمانی با کیفیت نیاز دارد

سایه کرونا همچنان در آسمان آذربایجان غربی/ بیشترین آمار فوتی در ارومیه

نگهداشت یک میلیون سند در موزه حقوق

تهران جمعه به استقبال محرم می رود

اختصاص فضای باز مدارس به مراسم محرم

استخدام ادمین شبکه های اجتماعی در یک مرکز آموزشی معتبر در پاسداران

بسیج استادی ماجرای آتش ­سوزی­ تالاب میانکاله و خشکی رودخانه چالوس را بررسی می کند

محدودیت و ممنوعیت های ترافیکی مراسم تحلیف 14 مرداد

مدیریت شهری ادعا نمی کند که در این سازمان تخلف رو نداده است

700 دانش آموز خوزستانی متقاضی جهش تحصیلی

تاریخ تربیت معلم ایران در 31 جلد منتشر شد

دیدار معاون پلیس کشور با مدیرعامل بیمه رازی

بیش از 58 هزار خودرو در گلستان اعمال قانون شدند/ خودروهای غیربومی جریمه یک میلیونی می شوند

استخدام تکنسین فنی در شرکت کار و اندیشه مهر آیین در تهران

اعلام جزییات محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی روز تحلیف ریاست جمهوری | ایستگاه مترو بهارستان پنجشنبه تعطیل است

خوزستان شرجی می شود

آزادی هشت زندانی جرایم غیرعمد از زندان های استان گلستان

استخدام کارگر ساده در شرکت ایران قطعه در تهران

معارفه فرمانده آموزشگاه علمی تخصص مالک اشتر نیروی انتظامی در اراک

اطلاعیه درباره تاریخ پرینت کارت، محل رفع نقص کارت و زمان برگزاری آزمون عمومی تغییر حالت اشتغال (به کار) در شرکت های آب و فاضلاب - سال 1400

آماده سازی شروع سال تحصیلی مهم ترین وظیفه کارگروه اطلاع رسانی مهر است

خسارت سیل به 9 روستای استان زنجان

شهردار کرمانشاه استعفا داد

اشتغال 1200 زندانی در قزوین

تداوم وزش باد شدید

پیش بینی دمای هوا در شهر های کهگیلویه و بویراحمد

پنجشنبه تردد در این خیابان های تهران ممنوع می شود

ثبت نام آزمون کارشناسی رسمی دادگستری تا 13 مرداد

اکوتروریسم، تهدیدی برای محیط زیست ترکیه و جهان

استخدام کارپرداز در شرکت ایرانا در اصفهان

استخدام کارگر ساده در شرکت صنایع فلزی آذرین البرز در قزوین

استخدام کارشناس خدمات پس از فروش در شرکت پیشران زمهریر آسمان در 5 استان

استخدام سالن کار با حقوق و مزایا در رستوران ولیعصر در شهریار

عکس | پنت هاوس رونالدو در آستانه تخریب

دیدار معاون پلیس کشور با مدیرعامل بیمه رازی

رگبار باران و رعدوبرق در برخی استان های کشور/ احتمال طغیان رودخانه ها

استخدام کارشناس شبکه اجتماعی با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

پنجشنبه تردد در این خیابان های تهران ممنوع می شود

آزادی 8زندانی جرایم غیرعمد در گلستان

استخدام نیروی خدمات با حقوق ثابت، بیمه تکمیلی و پاداش در تهران

ادامه روند تملک باغات شهر برای تبدیل به بوستان

آتش در کمین مسجد جامع ساری

جزییات محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی مراسم تحلیف ریاست جمهوری اعلام شد

درخشش دانش آموزان کرمانی در مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور

فارس من|استان ها نقشی در تعیین ضوابط و صدور مجوز استخدام معلمان قرآن ندارند

استخدام حسابدار خانم در شرکت پایش و ارزیابی انطباق ایران در تهران

جزییات ممنوعیت تردد در برخی از خیابان های تهران در روز پنجشنبه

استخدام مهندس مکانیک سیالات در شرکت آراز تهویه راد در تهران

مسئولان نسبت به فعالان قرآنی بی تفاوت نباشند

استخدام حسابدار ارشد در شرکت سازه گستره تهویه آراز در تهران

استمرار بارش رگباری باران و وزش باد شدید در البرز

آیین معارفه فرمانده آموزشگاه علمی تخصص مالک اشتر نیروی انتظامی در اراک

روزانه 10 ساعت مطالعه می کردم/ استفاده از کتاب های کمک درسی

جهاد دانشگاهی از محورهای توسعه کشور است

روزانه هزار نفر از همکاران فرهنگی، علیه کرونا واکسینه می شوند

پارک های آموزش ترافیک مناطق 1 و 3 و 7 افتتاح شد

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری از 14 مردادماه / جزییات

استخدام آبدارچی و نیروی خدماتی با حقوق ثابت و بیمه در تهران

استخدام مدیر سایت در شرکت وارنا ابزار کاسپین در تهران

هشدار مدیریت بحران استان قزوین برای کاهش خسارات ناشی از سیل

استخدام کارمند اداری در شرکت سرو ارمان تهوبه در خراسان رضوی

استخدام کارمند اداری با بیمه و پاداش در یک شرکت اداری معتبر در تهران

استخدام پشتیبان سایت در شرکت تولیدی کفش مادو در آذربایجان شرقی

استخدام تکنسین تعمیرات و نگهداری در شرکت گالوانیزه زنده رود در اصفهان

طرح «مصلحین و حکمین قرآنی» در استان کردستان اجرا می شود

مرکز ارزیابی احیای دریاچه ارومیه در 30 کیلومتری این شهر فعالیت می کند

ادامه ناپایداری هوا تا دو روزآینده

احقاق حق با دنبال کردن رد خون خبرنگاران

همه چیز در مورد انواع برانکارد

ماجرای پرداخت نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری ایلام!

ماجرای پرداخت نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری ایلام!