موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - مجلس شوراي اسلامي - شوراي اسلامي - كنكور كارشناسي - خواننده ايراني - كنكور كارشناسي ارشد - واكسيناسيون - شبكه هاي اجتماعي - كارشناسي ارشد - سياست اقتصادي - قانون انتخابات عراق - نيكولاس لطيفي - جواد آرين منش - فوتبال قطر - اولتيماتوم - سردار حسن شاطري - تحليل تكنيكال - انتخابات 96 - هوگو سانچز - آموزش مجازي دانشگاه ها - سنگ انداز - استعفاي رييس جمهور

مطالب مرتبط:
دعوت ظریف از مردم برای حضور در انتخابات 1400؛ قهر با صندوق رأی قطعا راه حل نیست
ظریف: قهر با صندوق رأی قطعا راه حل نیست/ شرمنده سختی هایی هستم که کام مردم را تلخ کرده است
چشم ها به صندوق های رأی دوخته شده است/ مردم دشمنان را ناامید کنند
رسانه ها مردم را به حضور حداکثری پای صندوق های رأی تشویق کنند
مردم با صندوق های رأی قهر نکنند + ویدئو
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 15:502021-06-14سياسي

مدیریت بد مسئولان عامل دلسردی مردم با صندوق های رأی


رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یکی از چالش های انتخابات پیش رو را دلسردی مردم از صندوق های رأی عنوان کرد و آن را نتیجه مدیریت بد مسئولان دانست.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازعرض کردم که ما در دامنه هستیم و شما در قله و تا ما بخواهیم از دامنه به قله برسیم خیلی راه در پیش داریم ولی تلاش می کنیم گام به گام به قله برسیم.

و بعد عرض کردم من پیش از این دیدار تمام فرمایشات شما را در مورد حوزه مرور کردم و دیدم اشراف شما نسبت به حوزه بسیار بیشتر از ما و حتی نسبت به بزرگترهای ما است.

وی خاطرنشان کرد: البته بخشی از این مسائل مربوط به ناآگاهی است که آن را می پذیریم.

چرا که آموزه های رسانه هایی که در اختیار داریم متناسب با نیازهای جامعه نیست و ما حرف خودمان را می زنیم و جامعه کار خودش را می کند و یک درک متقابل از آنچه نیاز جامعه است از ناحیه متولیان دین وجود ندارد.

بنده معتقدم نخستین اقدام این است که بعد از 42 سال تجربه سخن گفتن و پیغام دادن و مردم را مخاطب قرار دادن ببینیم اشکال کار ما از کجاست؟ آیت الله حسینی بوشهری، یکی از نقاط مشترک جامعه مدرسین و حوزه علمیه قم با شورای عالی انقلاب فرهنگی را انجام اینگونه ارزیابی ها خواند و افزود: شما در آن شورا رسالت سترگی برعهده دارید.

دغدغه شما، فرهنگ و دانش و علم است و از این حیث دغدغه مشترکی بین ما وجود دارد؛ لذا باید ارزیابی کنیم که این پیام رسانی و گفتگو با مردم دارای چه اشکالات و آسیب هایی است؟ آیا مهندسی دشمن از بیرون پررنگ بوده و ما در مقابل مهندسی او نتوانستیم حرکتی کنیم و آنها خنثی کرده اند یا ما با تمام ظرفیت به میدان نیامده ایم و به همین مقدار بسنده کرده ایم و مانند قبل از انقلاب که در مسجد برای عده کثیری سخنرانی می کردیم، امروز هم منتظریم که برای جمع خوبی از مخاطبان سخنرانی کنیم؟ وی خاطرنشان کرد: ما همواره با مخاطبینی سروکار داشته ایم که هر دو یکدیگر را قبول داریم.

ولی آیا به سراغ آنهایی که پای سخنان ما نیستند یا هیچگاه با ما مواجه نمی شوند و با ما ارتباط ندارند و فرصت مسجد و محراب را پیدا نمی کنند هم رفته ایم یا خیر؟ ما به درستی به سراغ دانشجویان یا دانش آموز یا آن روشنفکر نرفته ایم و با او بحث و گفت گو نکرده ایم تا او ما را به چالش بکشد؛ ما چالش هایی که او می خواسته ایجاد کند را پاسخگو نبوده ایم که موجب شده افکار و نظراتش انباشه شود؛ او هل من مبارز می طلبد و فکر می کند کسی در مقابلش نیست و ما هم همواره در محیط های تعریف شده خودمان با مخاطب سخن گفته ایم.

باید در نوع اطلاع رسانی و پیام رسانی دین تجدید نظر کنیم رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه باید در نوع اطلاع رسانی و پیام رسانی دین تجدید نظر کنیم، گفت: باید بدانیم که مخاطبان ما فقط مخاطبان فعلی نیستند.

ما مدعی هستیم که در عصر غیبت ادامه دهنده راه و رسالت امامان و پیامبران هستیم؛ اما چقدر توانستیم با مردم ارتباط برقرار کنیم؟ ما مبلغانی ارسال می کنیم که ده ها سال است با یک مجموعه مشخصی ارتباط دارند.

کم اتفاق می افتد یک مبلغ با ابتکار خودش با دیگران ارتباط برقرار کند تا مردم بدانند که این روحانی هم مانند خودشان است و او هم نگرانی ها و دردهای آنها را می داند و با آنها شریک است.

وی ادامه داد: ما به جز قشر فرهیخته دانشجو و دانشگاهی چقدر در درد و دل توده مردم مشارکت کرده ایم؟ و چقدر پاسخگوی حرف آنها بوده ایم؟ به نظر بنده باید در یک کمیته مشترک آسیب شناسی شود تا مشخص شود از چند درصد ظرفیت این " ناس" که باید مخاطب روحانیت باشد، استفاده کرده ایم و با چه تعداد از مخاطبان، متناسب با نیازهای او ارتباط برقرار کرده ایم؟ تا او هم بداند روحانی مانند اوست و این طور نباشد که پا گذاشتن ما در عرصه حکومت ما را از هم جدا کند.

آیت الله حسینی بوشهری، مسئله حکمرانی را مسئله کلیدی خواند و ادامه داد: ما معتقدیم دین از سیاست جدا نیست و تا آخر پای این تعریف از حکمرانی ایستاده ایم.

اخیراً هم مقام معظم رهبری" اشاره کردند که عده ای می گویند خودتان را کنار بکشید که دین محفوظ بماند و روحانیت عبایش را جمع کند؛ ولی به این ما معتقد نیستیم.

امیرالمومنین (ع) هم در راه حاکمیت و سیاست قدم گذاشتند؛ هرچند جنگ ها به ایشان اجازه نداد همه اهدافش را پیاده کند ولی همین گنجینه بزرگ خطبه ها، کلمات، حِکَم و شیوه های حکومت داری که به ما رسیده، برای ادامه مسیر کافی است.

باید بین عملکردها و واقعیت دین تفکیک قائل شویم وی افزود: از سوی دیگر درست است که در بعد حکمرانی و حکومت داری، دین را عین سیاست و سیاست را عین دین می دانیم، اما باید یک تفکیک قائل شویم نه بین دین و سیاست بلکه بین عملکردها و واقعیت دین.

طوری عمل کرده ایم که ما عین دین شده ایم و دین عین ما و کم کاری و سستی های ما همه به پای دین ثبت شده است.

لذا یک بار و برای همیشه باید بگوییم که حساب اشخاصی که قدرت و حکومت به دست می گیرند از دین جداست و اگر آنها توانستند بر اساس دین حکومت کرده و با مردم رفتار کنند آنها یک حاکم در طراز اسلام هستند.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشت: معتقدم چون این کار را نکرده ایم، جامعه همه چیز را یکپارچه می گیرد.

این شعار دین ما عین سیاست ماست، غیر از این است که دین ما عین ماست.

لذا این از آن دست مسائلی است که باید به صورت ریشه ای وارد فضای جامعه شود و مورد بحث و بررسی قرار گیرد که کار زید و عمرو الزاماً اسلام نیست.

در فرمایشات امام (ره) هم این مطالب کاملاً موج می زند و حتی نقل به معناست که فرموده اند من عین اسلام نیستم.

لذا باید در ظرفیت ها، قابلیت ها و شناخت مخاطب و ادبیات مخصوص مخاطبمان بازنگری کنیم و برای مردم روشن کنیم که اگر مرغ تان کم شد و کسی تدبیر نکرد، این آورده دین و قرآن و اهل بیت نیست بلکه نتیجه عمل فردی است که با شعار پیاده سازی جمهوری اسلامی به میدان آمده است و باید به گونه ای اقدام می کرد که مردم، مردم سالاری را حس کنند.

لذا حساب او را باید از اسلام تفکیک کرد.

مدیریت بد مسئولان عامل دلسردی مردم با صندوق های رأی وی دلسردی امروز مردم از صندوق های رأی که یکی از چالش های انتخابات پیش رو است، را نتیجه همین رفتارها دانست و گفت: دلیل اینکه نسبت به روحانیت دلسردی ایجاد شده این است که مردم می گویند پس شعارهایی که دادید کجاست؟ در صورتی که باید می گفتید آنچه در توانمان است انجام می دهیم.

ما دائم گفتیم که آمدن ما تکرار حکومت امیرالمومنین (ع) است.

در صورتی که حساب امیرالمومنین (ع) به عنوان یک معصوم و حساب اسلام یک طرف و زیاد بن علی ها و دیگران طرف دیگر است؛ چرا که آنها نه تنها مساوی با امیرالمومنین نبودند بلکه مساوی با دین هم نبودند.

وی خاطرنشان کرد: البته صرف سلب مسئولیت و تفکیک هم کافی نیست.

ابتدا باید تفکیک کنیم و بعد کاری کنیم که در مقام عمل در طراز انتظار مردم از دین عمل کنیم که مردم، هم به دین و هم به کارگزاران حکومت خوشبین شوند.

لذا معتقدم که هم با حضور شما که مورد عنایت مقام معظم رهبری" هستید در شورای انقلاب فرهنگی و هم حوزه علمیه که از وجود اصحاب فکر و قلم و اندیشه بهره مند است، می توان این موضوعات را به بحث گذاشت تا این خروجی منجر به دستورالعملی شود که اگر کسی بر سر کار آمد و از اولیات برخوردار بود، این دستورالعمل را به او بدهیم و بگوییم این دستور می تواند شما را به نتیجه مطلوب برساند و فاصله مردم و حاکمیت را به حداقل برساند.


کلید واژه ها: رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم - صندوق های رأی - جامعه مدرسین حوزه علمیه قم - جامعه - مسئولان - حوزه - مدیریت - حوزه علمیه قم - جامعه مدرسین - دامنه - صندوق - حوزه علمیه - نیاز - انتخابات - مردم - متولیان - نخستین - متناسب - یکی از - اشراف - گزارش - اقدام - مسائل - ناحیه - دیدار - رسانه - مربوط - عامل - مورد - بنده

آخرین اخبار سرویس:
برگزاری جشن غدیر در پارک سیفیه ملایر/ فعالیت گروه های جهادی با هدف کمک به نیازمندان

سند برون رفت از بحران آب از سوی بسیج اساتید استان خوزستان تدوین شد

آخرین رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با رهبر انقلاب + عکس

دیدار رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با رهبر انقلاب اسلامی

غدیر و شیعیان راستین

نماینده هویزه و دشت آزادگان: از آمار کشته شدگان اعتراضات خوزستان آمار دقیقی ندارم

بررسی رای اعتماد به کابینه رییسی از 16 مرداد در مجلس

یک معلم در آستانه بازنشستگی خودکشی کرد

اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات ابلاغ شد

نامگذاری یک میدان به نام غدیر در یزد

آخرین دیدار رییس جمهور و هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

دیدار رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با رهبر انقلاب

خیز رییس پارلمان تونس برای تشکیل جبهه ملی علیه تصمیمات رییس جمهور

راه رسیدن به توسعه، ایجاد شفافیت و رفع موانع در مسیر تولید است/ موفقیت بخش خصوصی منجر به توسعه کشور می شود

یش از 50 کشور برای حضور در مراسم تحلیف رییس جمهوری منتخب اعلام آمادگی کردند.

برای بارِ نخستین امیر معنا شد

آخرین دیدار دولت دوازدهم با رهبر انقلاب برگزار شد

روحانی درگذشت «سیدرضا حسینی» را تسلیت گفت

مجلس بودجه خوزستان را تا 5 هزار میلیارد تومان افزایش داد

حجت الاسلام رحیمی معاون قضایی قوه قضاییه شد

طرح «نذر علوی» در ایام عید غدیر اجرا می شود

گزینه جبهه پایداری برای وزارت اطلاعات دولت رییسی رد شد

آخرین دیدار روحانی و اعضای دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی

مفهوم واقعه غدیر در پرتو نهج البلاغه تبیین شد

بررسی طرح نهایی ساماندهی حاشیه شهر کرمان در کمیسیون اقتصادی مجلس

ایرادات باقی مانده در طرح اصلاحی پروتکل های غربالگری

افتتاحیه رسمی تلویزیون اینترنتی پاسخ در روز عید غدیر

آخرین دیدار رییس جمهور و هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

آخرین دیدار رییس و اعضای هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

طرح شفافیت آرای نمایندگان به هیئت رییسه ارسال شد

دیدار رییس و اعضای هیأت دولت با رهبر انقلاب

برنامه نمایندگان ایران در روز ششم المپیک 2020+ جدول

آخرین دیدار رییس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب

برنامه نمایندگان ایران در روز ششم المپیک 2020+ جدول

قانون مجلس تحریم ها را که لغو نکرد هیچ،بلکه آن را ماندگار کرد!

حسین احمدی روزنامه نگار درگذشت

تقدیر از سادات مدافع سلامت استان مرکزی

ذبح 2800 رأس گوسفند با مشارکت خیران یزدی

معرفی عید غدیر به معنی معرفت و شناخت، ولی است

هیچ بیمار کرونایی نباید از درمان محروم شود/توصیه به کادر درمان

توزیع 70 عدد کولر بین خانواده های تحت پوشش کمیته امداد مه ولات

مهلت ارسال آثار به جایزه سرو از سوی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس تمدید شد

آغاز رقابت 3000 داوطلب کنکور کارشناسی ارشد در سمنان

دیدار رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با رهبر انقلاب

500 هزار تهرانی در تعطیلات با خودرو سفر رفتند

چرا لایحه رتبه بندی معلمان در مرحله آخر متوقف شد؟

کمیته مشترک دائمی ایرانی و عراقی برای پشتیبانی از زائران اربعین تشکیل شود

آخرین دیدار رییس جمهور و کابینه دوازدهم با رهبر انقلاب

حضور نمایندگان بیش از 50 کشور در مراسم تحلیف ابراهیم رییسی

سیستان و بلوچستان همچنان در وضعیت بحران قرار دارد

از غدیر تا ظهور در برنامه عطر عاشقی

لزوم دوری از اعمال سلایق و مناقشات سیاسی در مدیریت شهری

تصویری از  آخرین دیدار روحانی و هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

برنامه وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم از 16 مرداد در مجلس بررسی می شود

مجلس برای بررسی «طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» غیرعلنی شد

متن تبریک عید غدیر خم به همراه عکس نوشته

پنجشنبه لیست کابینه به مجلس ارائه می شود/ از 16 مرداد برنامه وزرا را بررسی می کنیم

از عید تا عید در آبادان و خرمشهر چه می گذرد؟

مجلس غیرعلنی شد/ بررسی طرح جنجالی صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی پشت درهای بسته

400 روز 400 پروژه

چرا لایحه رتبه بندی معلمان در مرحله آخر متوقف شد؟

توزیع 5 هزار بسته معیشتی بین کارگران هرمزگانی

مجلس بودجه خوزستان را تا 5 هزار میلیارد تومان افزایش داد

برنامه های عید سعید غدیر در حرم حضرت معصومه (س)

خانه هایمان را برای فرزندان غدیری کنیم/ بیان ویژگی های حضرت علی(ع)

دیدار رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با رهبر انقلاب اسلامی

نماینده ولی فقیه در استان کردستان: واقعه غدیر نقش سرنوشت سازی در تعیین مسیر آینده اسلام داشته است

نسخه مجلس یازدهم برای اقتصاد کشور

مشاور تلفنی در کلینیک دندانپزشکی

200 هزار پرس اطعام علوی توسط خادمیاران رضوی در تهران توزیع می شود

اخبار جدید ار وضعیت رتبه بندی معلمان+ اشکالات و ملاک های مورد نظر برای لایحه رتبه بندی معلمان

شیوه پرداخت مبتنی بر عملکرد پزشکان مخالف با شرع و قانون اساسی است

استخدام نیروی جوان برای کسب درآمد گروه مشاورین دامون

افتتاح 212 خانه جدید هلال در کشور

جانشین فرمانده کل سپاه: دشمن جرأت اجرای هیچ نقشه نظامی علیه ایران را ندارد/ با تمام وجود برای «خدمت به مردم» حاضریم

انتصاب مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور

ابطحی: بی محتوا شدن نظام را براندازی می نامم

میز خبر 6 مرداد/ پنجشنبه لیست کابینه به مجلس ارائه می شود

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد مشخص شد/نحوه گزینش داوطلبان

حجت الاسلام حکمتعلی مظفری رییس دیوان عدالت اداری شد

فرمانده جدید سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی معرفی شد

مجمع عمومی نوبت دوم بیمه میهن آنلاین برگزار می شود

14 مرداد؛ مراسم تحلیف رییس جمهور منتخب برگزار خواهد شد

چمران: انقلابی و جهادی بودن مهم ترین معیار انتخاب شهردار است/ شهرداری تهران را به یک مدیرشهری انقلابی می سپاریم

توزیع یک میلیون بسته معیشتی کمک مومنانه دهه ولایت در استان تهران

درگیری رامبد جوان با کرونا از حالت عادی رد شده

موضوع تشکیل سازمان توسعه تجارت کشاورزی به کمیسیون کشاورزی ارجاع شد

4 گزینه وزارت اطلاعات دولت رییسی/دو گزینه جبهه پایداری رد شدند

نسخه قالیباف برای اقتصاد کشور

خانه های ما برای فرزندان غدیری شود/ بیان ویژگی های حضرت علی(ع)

بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار مجلس

تسلیت سید حسن خمینی به حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی

برگزاری کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر در تبریز – گزارش تصویری

جزییات برگزاری مراسم تحلیف به روایت دهنوی

اخبار جدید از رتبه بندی معلمان/ اشکالات و ملاک های مورد نظر برای لایحه رتبه بندی معلمان+ جزییات

برگ بَرنده «هورامان» چه بود؟

طرح «نذر علوی» در ایام عید غدیر اجرا می شود

پیام تسلیت حسین انتظامی برای درگذشت حسین احمدی

برنامه نمایندگان ایران در روز ششم المپیک 2020+ جدول

مدیریت بد مسئولان عامل دلسردی مردم با صندوق های رأی

مدیریت بد مسئولان عامل دلسردی مردم با صندوق های رأی