موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - نيمه نهايي جام حذفي - گل گهر سيرجان - مركز پژوهش هاي مجلس - قيچي برگردان - احمدي لاشكي - حقوق معلمان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - مركز پژوهش هاي - مينياتوري - يادگيري ماشيني - تالار وحدت - يان بدنارك - دوشنبه هاي استارتاپي - سازمان زندان هاي كشور - حسين محمدي - انجمن روزنامه نگاران مسلمان - بن بست سياسي - فرماندار ويژه شهرستان ميانه - تمدن سازي اسلامي - فوتبال هنرمندان - كونگ فو بانوان

مطالب مرتبط:
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان و مستمری بگیران+ جزییات
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان اعلام شد
پرداخت بخشی از معوقات کارگران روزمزد پتروشیمی ایلام/ انتظار برای دریافت به موقع مزد و مزایای مزدی
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان اعلام شد
زمان پرداخت حقوق خرداد ماه بازنشستگان و مستمری بگیران+ جزییات
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 15:452021-06-14اقتصادي

آن 69 نفر/ ماجرای پرداخت نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری ایلام


سفره کارگران شهرداری ایلام به خاطر 3 ماه حقوقی که معوق مانده خالی تر از همیشه شده و کارگران برای رفع این بی پولی از خبرگزاری فارس درخواست رسیدگی داشته این در حالی است که از ترس اخراج شدن اصرار به مخفی ماندن اطلاعات خود داشتند! - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از ایلام، چند روز پیش یکی از کارگران شهرداری ایلام در تماس با خبرنگار فارس از تاخیر 3 ماهه در پرداخت حقوق حدود 70 نفر از کارگران خدمات شهری ایلام خبر داد تا این موضوع به سوژه ای برای تهیه این گزارش تبدیل شود.

یقینا شنیدن این خبر می تواند برای هر کسی که بستنی" و کولر گازی می اندازد، برای آنان تداعی کننده ی کلاه های لبه دار و بطری های آبی است که احتمالا از شب قبل در فریزر گذاشته اند در طول روز آب خنکش برای فرار از گرما زندگی مهیا کنند.

آری این روایتی است از مردانی زحمتکش که برای تأمین نیاز خانواده ی خود سخت ترین کارها را به جان می خرند، اما گاهی زندگی برایشان سخت تر هم می شود؛ آن زمان که سه ماه حقوق آنها پرداخت نمی شود؛ سه ماهی که به گفته ی یکی از کارگران از فروردین 1400 تا کنون ادامه داشته و در این میان شهرداری و شرکت های خدماتی طرف قرارداد هم هیچ یک حاضر به پاسخگویی نیستند.

سه ماه است که حقوق دریافت نکرده ایم یکی از کارگران می گفت: ما حدود 70 نفر هستیم که هر یک بابیش از 5 تا 6 سال سابقه از اسفند ماه سال گذشته که آخرین دریافتی خود را داشتیم هیچ مبلغی دریافت نکرده ایم و حتی شرکت های خدماتی در ازای کاری که انجام می دهیم حاضر به ثبت قرارداد با ما نیستند و سه ماه است که امروز و فردا می کنند.

وقتی از دلیل سکوت سه ماهه ی او و همکارانش پرسیدیم، پاسخ داد: خب چه کاری از دست ما بر می آید؟ پاسخ تمام اعتراضات یه جمله است: نمیخوای برو! خب شما بفرمایید بعد از 6 سال کار برای شهرداری ما کجا برویم؟ ما هم زن و بچه داریم، چشم امیدشان بعد از خدا به دست ماست اما مسوولین شهرداری ما را شرمنده ی زن و بچه هایمان کرده اند.

یکی دیگر از کارگران گفت: چند وقت پیش یکی از همکاران ما، شهردار ایلام را در خیابان دیده و به او گفته که آقای شهردار چرا فکری به حال ما نمی کنید؟ ما سه ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده ایم! در این لحظه با خنده از خبرنگار ما پرسید: شهردار چی جواب داده باشه خوبه؟ بعد خودش ادامه داد: شهردار گفته بود که سه ماه نیست، دو ماه است.

با چند نفر از کارگران صحبت کردیم؛ عمده ی صحبتشان همین ها بود؛ مردانی نجیب که معلوم بود کارد به استخوانشان رسیده وگرنه بعید بود با این همه صبر و متانت بخواهند این چنین از کسی گلایه کنند؛ بلافاصله با روابط عمومی شهرداری تماس گرفتیم.

پرداخت حقوق این کارگران ربطی به شهرداری ندارد سلطانی روابط عمومی شهرداری در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: پرداخت حقوق یا عقد قرارداد با این کارگران، ارتباطی به شهرداری ایلام نداشته و این موضوع باید از طریق شرکت های طرف قرارداد شهرداری پیگیری شود.

وی افزود: ما در قبال انجام کارهای شهرداری، به شرکت ها پول پرداخت می کنیم و شرکت ها موظف هستند حقوق کارگران خود را پرداخت کنند.

در همین راستا خبرنگار ما به سراغ شرکت مذکور رفت تا علت عدم پرداخت حقوق و ثبت قرارداد با کارگران ایلامی را جویا شود.

چه کسی پاسخگویی حقوق معوقه کارگران شهرداری است؟ مظفری مدیر شرکت خادم در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: ما به تازگی برنده ی مناقصه برای عقد قرارداد با شهرداری شده ایم و طی هفته های آینده پس از انجام مراحل اداری قرارداد خود را با شهرداری منعقد می کنیم و پس از آن هم می توانیم با کارگران مذکور قراردادهایی ثبت کنیم.

مظفری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر چگونگی محاسبه و پرداخت 3 ماه حقوق معوقه این 70 کارگر گفت: مسوولیت ما در قبال پرداخت حقوق کارگران پس از عقد قرارداد است که در نتیجه سه ماه گذشته ارتباطی با شرکت ما نخواهد داشت و ما طی این مدت اصلا فعالیتی نداشته ایم که بابت آن حقوق پرداخت کنیم.

با توجه به اظهارات روابط عمومی شهرداری مبنی بر عدم دخالت مستقیم شهرداری در عقد قرارداد و پرداخت حقوق به نیروهای شرکتی و همچنین اظهارات مدیر شرکت خدماتی خادم مبنی بر عدم فعالیت طی ماه های گذشته این سوال به وجود آمد که این افراد طی ماه های گذشته در کجا مشغول فعالیت بوده اند و چه کسی باید پاسخگو باشد؟ که در نهایت مدیر شرکت خادم، هیچ پاسخی برای این سوال نداشت! در ادامه روند پیگیری ها به سراغ سازمان بازرسی استان رفتیم؛ تا دادِ این 70 نفر را به گوش بازرس کل استان برسانیم.

ورود و پیگیری بازرسی برای حل مشکل مهدی اصلانی کرچی رییس بازرسی کل استان ایلام پس از اطلاع به سرعت نسبت به پیگیری این موضوع اقدام کرد و در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با توجه به آنکه موضوع معوق شدن پرداخت حقوق 3 ماهه حدود 70 نفر از کارگران این قشر زحمت کشی که  انجام کار تنظیف و خدمات شهری را بر عهده داشته، مطرح شد.

وی افزود: لذا بر اساس حساسیت و اهمیت موضوع و الزامات ابلاغی سازمانی بابت تسریع در رسیدگی و تعیین تکلیف این گونه مشکلات عمومی در این وضعیت وخیم اقتصادی، تسریع در ثبت و رسیدگی موضوع به همکاران یادآوری شد و با پیگیری فوریتی همکاران، معاون شهردار بلافاصله، توضیحات خود را برای بازرسی کل ارسال کرده است.

  بازرس کل استان ادامه داد: ایشان پرداخت شدن حقوق کارگران تا پایان فروردین ماه 1400 را اعلام کرده و 3 نوبت تجدید مناقصه در تعیین پیمانکار را دلیل تأخیر در پرداخت حقوق اردیبهشت اعلام کردند، معاون شهردار در آینه تصریح کرد با تعیین شدن پیمانکار در آخرین مناقصه، حقوق معوق کارگران تا پایان هفته جاری پرداخت می شود.

وی افزود: به همکاران تاکید شده که پرداخت شدن حقوق فروردین 1400 و اسفند سال گذشته را با بررسی اسناد کنترل کنند تا با موضوع شکایت و اعلامیه تطبیق داده و اظهارنظر صحیحی صورت گیرد و در بررسی ها این موضوع  نیز رسیدگی خواهد شد که آیا اولا حداقل 2 ماه قبل از اتمام قرارداد پیمانکاری خدمات شهری، امکان برگزاری تشریفات برگزاری مناقصه برای تعیین برنده و پیمانکار وجود نداشته تا دچار محدودیت زمانی و مشکلات عدم پرداخت حقوق به دلیل مشخص نشدن پیمانکار جدید در تجدید مناقصات نشود.

اصلانی گفت: ثانیا آیا امکان استفاده از ظرفیت افزایش مجاز 25 درصد قرارداد وجود نداشته تا ضمن استمرار قرارداد قبلی تا تعیین پیمانکار در مناقصات تجدید شده، پرداخت حقوق و بیمه کارگران نیز توسط پیمانکار سابق به موقع پرداخت شود و نحوه تدبیر در پیش بینی این موارد در تنظیم اسناد مناقصه و تشریفات برگزاری مناقصات و انعقاد قراردادها بررسی خواهد شد تا از بروز این گونه مشکلاتی برای کارگران در این وضعیت تنگناهای معیشت اقتصادی جلوگیری شود.

در نهایت با پیگیری خبرنگار فارس و بازرس کل استان مقرر شد این مشکل ظرف هفته ی پیش رو برطرف شود اما چیزی که در این میان اهمیت دارد این است که تمام اقدامات لازم جهت جلوگیری از تکرار این چنین مواردی صورت گیرد تا دیگر شاهد این چنین مشکلاتی برای این قشر زحمتکش و آسیب پذیر نباشیم.

خبرگزاری فارس در هفته های پیش رو، اخبار و گزارشات تکمیلی در این خصوص را به اطلاع عموم خواهد رساند.

انتهای پیام/ 970800
کلید واژه ها: کارگران شهرداری - شهرداری ایلام - کارگران - ایلام - خبرگزاری فارس - شهرداری - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - خبرگزاری - فارس - پرداخت - حقوق - حقوق کارگران - خبرنگار فارس - پرداخت حقوق - گزارش - خدمات شهری - کولر گازی - اطلاعات - خبرنگار - خانواده - درخواست - بی پولی - طول روز - رسیدگی - مردانی - زحمتکش - یکی از - حقوقی - تاخیر - زندگی

آخرین اخبار سرویس:
خرید دام مازاد عشایر ایلام هفته آینده آغاز می شود

ضرورت تدارک و آماده سازی تخت های جدید بستری در پایتخت

ویدیو کامنت|اندر احوالات قیمت سیمان در خراسان شمالی

تداوم روند مصرف برق خارج از توان تجهیزات نیروگاه هاست

به این مشاغل آسیب دیده وام پرداخت می شود + جزییات

عرضه 349 میلیون دلار در سامانه نیما

سیل عظیم خاموشی های جدید!

منتظر موج جدید خاموشی ها باشید

اعلام جدیدترین قیمت گوشت قرمز در میادین میوه و تره بار

100 درصد آبهای تجدید پذیر در کشور مصرف شده است/قانون گذاری های غلط عامل تخریب آب و خاک

کارگاه های آموزش فنی وحرفه ای استان مرکزی تجهیز و به روزرسانی می شوند

تولید عطر و ادکلن با نگاه صادرات محور در منطقه آزاد قشم

قحطی گوشت در راه است!؟

قیمت سهام عدالت امروز 4 مرداد 1400

ممنوعیت افزایش قیمت ها تا پایان دولت دوازدهم با دستور وزیر کار + متن بخشنامه

قیمت انواع گوشی شیائومی 4 مرداد 1400+جدول

رمزارز ها به مدار رشد بازگشتند

استخدام کورل کار با شرایط ویژه در کانون اندیشه خلاق در تهران

استخدام بازاریاب با بیمه، وام و پاداش در پخش لینکو در تهران

استخدام تکنسین تاسیسات در مهندسی دنا فراز صنعت در تهران

راه اندازی نخستین شهرک نهاده کشاورزی کشور در بروجن

ورود محموله گندم به بندر امام

استخدام مدیر فروش مواد اولیه غذایی در مجموعه شرکت های بین المللی یثربی

اعلام جدیدترین قیمت گوشت قرمز در میادین میوه و تره بار

بررسی آشفتگی بازار سیمان و فولاد در نشست مشترک کمیسیون صنایع با وزرای نیرو و صمت

استخدام بازاریاب و ویزیتور در شرکت بازرگانی و پخش سپهر در فارس

ارزش دارایکم در معاملات امروز چقدر شد؟

تداوم روند اجرای مزایده معادن پس از هماهنگی و تعاملات بین دستگاهی

استخدام اپراتور cnc آقا در شرکت دایو پارس در تهران

تولید سالانه 390 تن ماهی در شهرستان مهاباد

منع تردد شبانه در سطح شهر ایلام به روایت تصویر

رقابت بنز با تسلا؛ سرمایه گذاری 40 میلیارد یورویی

پرش مرغ به سکوی 40 هزارتومان!

کاهش تولید تخم مرغ در ماه های آینده

پیش بینی قیمت طلا برای سه‎شنبه 5 مرداد

31 هکتار از اراضی ملی شهرستان مهران رفع تصرف شد

اطلاعیه اتاق اصناف در خصوص ارائه تسهیلات کرونایی به تالارهای پذیرایی

آب مشترکان پرمصرف پایتخت قطع می شود

موج جدید خاموشی ها در راه است

توسعه صنعت شناورسازی با استفاده از توانمندی نیروهای بومی

آمار کرونا در استان بوشهر تا دوشنبه 4 مرداد 1400

آزمایش بتن مخصوص شارژ خودروهای برقی

افزایش کمک ایرانیان به بازسازی عتبات

آیت الله رییسی: حل مشکلات حوزه مسکن بدون قطع دست سوداگران امکان پذیر نیست

فاصله عمیق قیمت دام تا گوشت در بازار

امضای 5800 تفاهم نامه همکاری با مشترکان برق چهارمحال وبختیاری

سودآوری فولادسازان اصفهانی در فصل برگزاری مجامع/ رشد 105 درصدی فروش شپلی

ظرفیت بازار جوابگوی فروش سهام عدالت نیست

شرایط ایده آل ذخایر کالا های اساسی

وزیر صمت خبر داد: اجرای مزایده سراسری محدوده های معدنی به زودی

فعالیت در بازار رمز ارزها سالیانه برای ایرانیان حدود یک میلیارد دلار درآمد ارزی دارد

بازار سیاه سیمان

موج جدید خاموشی ها در راه است!

موج جدید خاموشی ها در راه است

موج جدید خاموشی ها در راه است

استخدام کارمند فروش در شرکت دانه های سبز پارتاک در اصفهان

استخدام تکنسین فنی نصب و تعمیر لوازم خانگی در تهران

استخدام حسابدار با حقوق 4 تا 6 میلیون تومان در شرکت آرمان کیمیای سبز آکس

استخدام تکنسین فنی نصب و تعمیر لوازم خانگی در کل ایران

16 نفر عامل گرانی سیمان هستند/ وعده وزیر صنعت برای کاهش قیمت سیمان و فولاد از آخر هفته

موج جدید خاموشی ها در راه است؟

استخدام نماینده فروش داروخانه (Pharm Rep) در میلان پارس فارمد در فارس

هزینه اجاره نشینی در غرب تهران چقدر است؟

استخدام جوشکار با اضافه کاری و امکان اسکان در ماشین سازی بهرام در لرستان

تغییر شغل رییس بزرگترین شرکت جهان!+عکس

تولید روزانه 60 مگاوات برق در نیروگاه پالایشگاه آبادان

جولان کرونا در پایتخت/ آمار بستری ها از 9 هزار نفر گذشت

قیمت روز سهام عدالت، 4 مرداد 1400

560 میلیون تومان جریمه و ضبط کالای قاچاق

استخدام مدیر مالی در مهد فرش در تهران

استاندار تهران: میزان بستری های کرونا به مرز 10 هزار نفر رسید

خسارت میلیاردی خشکسالی به بخش کشاورزی در چهارمحال و بختیاری

222 دستگاه دولتی استان تهران هشدار قطع برق دریافت کردند

سهام عدالت گران شد

عرضه 349 میلیون دلار در سامانه نیما

دریافت مجوز هفتمین صندوق سرمایه گذاری

استخدام نیروی خدماتی در شرکت تولیدی نوشابه ارم نوش در تهران

پرداخت وام به مستمری بگیران بهزیستی در گرو تصویب آیین نامه هیات امنا | مستمری دریافت کنندگان وام قطع می شود؟

نبض هور دوباره به تپش افتاد / جریان زندگی با نفس های هورالعظیم + فیلم

پلمب 35 واحد اقامتی در یزد از ابتدای سال جاری

برداشت گیاه دارویی گلرنگ از مزارع جوین

نامه معاون قضایی دادستان کل کشور به وزیر صمت؛ تداوم روند اجرای طرح آزادسازی شش هزار محدوده و معدن غیرفعال

اعتراض کسبه پاساژ علاالدین به دلیل قطع برق +ویدیو

تشکیل قرارگاه رسانه ای مدیریت مصرف برق در خوزستان

تصویب دومین منطقه ویژه اقتصادی در استان

10 میلیون واکسن از چین وارد شد

ارزش روز سهام عدالت

میزان بستری های کرونا در استان تهران به مرز 10 هزار نفر رسید

حفظ منابع تجدید پذیر ضرورتی برای نسل آینده کشور

رییسی: دست دلالان از بازار مسکن قطع شود

رییسی: باید دست دلالان از بازار سیمان و فولاد قطع شود

بازدید رییس کل دادگستری استان کرمان از مجتمع صنعتی واگن سازی زرند

حفظ منابع تجدید پذیر ضرورتی برای نسل آینده کشور

ایجاد 550 باغچه خانگی به همت زنان روستایی در آذربایجان غربی

حریق گسترده در میانکاله از ظهر امروز/ وزش باد مهار حریق را دشوار کرده است

تداوم روند مصرف برق خارج از توان نیروگاه هاست

مرغ ها پرواز کردند!

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در شرکت دانش پیام بامداد در تهران

پرداخت تسهیلات مسکن در بانک تخصصی انجام شود

کدام مشاغل در تهران مجاز به فعالیت اند ؟

آن 69 نفر/ ماجرای پرداخت نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری ایلام

آن 69 نفر/ ماجرای پرداخت نشدن سه ماه حقوق کارگران شهرداری ایلام