مطالب مرتبط:
آیت الله رییسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند / پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد / سفره مردم وابسته به خارج شد
آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند  
توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند
بیانیه حمایتی 100 اقتصاددان برجسته کشور از آیت الله رییسی+ اسامی
بیانیه حمایت 100 اقتصاددان برجسته کشور از آیت الله رییسی
-55 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 15:402021-06-14سياسي

آیت الله رییسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند


کاندیدای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: مهم ترین مشکل در این 8 سال آن است که توسعه یافتگی کشور را به لبخند دیگران و اقدامات خارج از مرزها متصل کرده ایم و این پیشرفت کشور را معطل کرده است.

- ": آیت الله سیدابراهیم رییسی در شبکه استانی اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان قلب تمدن اسلامی ما است و مدنیت این استان در عرصه های مختلف تاریخی در همه جای زندگی مردم جلوه گر شده است؛ همچون دفاع مقدس که چهره های سرشناس اصفهانی در آن نقش آفرینی کردند و ما این میزان سرداران سرافراز و اثرگذار در حوزه مدیریتی دفاع مقدس را شاید در هیچ کجای کشور نداشته باشیم و این ویژگی استان زرخیز اصفهان است.

وی افزود: استان اصفهان را باید معدن ظرفیت ها دانست چراکه ظرفیت های طبیعی، کشاورزی، صنعتی، خدماتی و ظرفیت مهم نیروی انسانی کارآمد و نخبگان آن می توانند منشأ آثار  برکات فراوانی باشند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ارتباط با صنعت گردشگری در اصفهان بیان کرد: استان اصفهان قطب گردشگری است و باید نسبت به حفظ آثار تاریخی در آن حساس بود و گام هایی موثر در حفظ این آثار و صنعت گردشگری استان برداشت تا هم اقتصاد گردشگری فعال شود و هم تمدن ایرانی و اسلامی به دنیا معرفی شود و جوانان و ایرانی های عزیز نیز بدانند که ما چه تمدن و سابقه ای داریم؛ صنعت گردشگری در این استان باید زنجیره کاملی داشته باشد و نواقص آن جبران شود.

وی در ارتباط با صنعت نساجی اصفهان تصریح کرد: صنعت نساجی در استان اصفهان از صنایع نام آور بوده که اگر مورد حمایت قرار گیرد می تواند قطب نساجی شود و این امر قطعا امکان پذیر است و برای آن برنامه داریم؛ رمز آن این است که از کارگاه ها و صنایع کوچک حمایت شود اما این حمایت نباید فقط با سخن و بخشنامه باشد بلکه باید به صورت تسهیلات بانکی پرداخت شود.

آیت الله رییسی افزود: چرا تسهیلات بانکی باید به سراغ برخی افراد بدحساب برود که بعد جزو معوقات بانکی شود و مردم در تسهیلات برای ازدواج، اشتغال، مسکن و کارگاه های کوچک برای تولید از حرکت باز بمانند؛ این عدالت نیست و ما رنج بی عدالتی را می بریم.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی اجرای عدالت بود اما به تعبیر رهبر معظم انقلاب از اجرای آن عقب هستیم، تصریح کرد: برای اجرای عدالت باید کارها در جایگاه خود انجام بگیرند و در دستگاه اجرا باید برنامه ریزی ها و تخصیص امکانات و ظرفیت ها به صورت عادلانه باشد و این فقط در سخن نیست بلکه در عمل هم مردم باید آن را احساس کنند؛ اقدامات دولت باید منجر به داوری مردم نسبت به اجرای عدالت در تقسیم ظرفیت ها و امکانات شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اقدامتی که در این دوسال در دستگاه قضا، چه در مبارزه با فساد و چه در رسیدگی به پرونده ها انجام شده است،ادامه داد: قضاوت مردم باید تفاوت در رفتار این دستگاه باشد؛ اگر این موضوع باور شد و امید در دل مردم شکل گرفت بسیار ارزشمند است اما در غیر این صورت اگر من هم ادعایی کنم اما در عمل اتفاقی نیفتد فایده ای نخواهد داشت.

وی با اشاره به مسئله آب به عنوان یکی از مشکلات استان اصفهان و سایر استان ها عنوان کرد: گاهی آب هست اما به طور عادلانه توزیع نمی شود و گاهی آب نیست یا کم است و این وضعیت را باید برای مردم و کسانی که از آب در کشاورزی و صنعت بهره می برند به طور دقیق تبیین کرد؛ شورای عالی آب در استان اصفهان و دیگر استان ها باید وضعیت را بررسی کند و سکوت یا وارد میدان نشدن به دلیل اینکه اختلافات استانی است جواب این سخن نمی شود.

آیت الله رییسی با تأکید بر سخن گفتن با مردم و محرم دانستن آنها بیان کرد: باید با مردم سخن گفت و چگونگی وضعیت را گزارش داد چراکه مردم با کمبود یا نبودن سازگاری دارند همچون در دوران دفاع مقدس که مردم اصفهان این را به خوبی به یاد می آورند؛ اما با تبعیض هرگز سازگاری نداشته و آنچه که آنها را بی قرار و ناراحت می کند مسئله تبعیض و بی عدالتی است.

وی با بیان اینکه یکی از کارهای اولیه در دولت آینده تقسیم عادلانه ظرفیت هاست، اظهار داشت: مدیریت و شورای آب باید ابتدا با حقیقت آشنا شوند، موضوع و وضعیت منطقه را بررسی کنند، حرف مردم را بشنوند، از منابع آب مطلع شوند و این مباحث را با مردم در میان بگذارند و سپس کار عادلانه انجام دهند؛ مسئله آب نیازمند مدیریت جدی است و دولت باید در اولین گام به آن توجه کند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ارتباط با کشاورزی در استان اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان تولیدات کشاورزی بالایی دارد و کشاورزان باید مورد حمایت قرار گرفته و از تسهیلات بهره مند شوند همچنین تولیدات کشاورزان اصفهان باید حمایت شده و زنجیره ارزش کالای کشاورزی مورد توجه قرار گیرد و این از برنامه هایی است که باید مدنظر دولت باشد؛ از نکات بسیار مهم در این رابطه آن است که باید زمینه صادرات کالایی که امکان آن را دارد فراهم کنیم و این وظیفه دولت است.

وی با تأکید بر حمایت از تولید در همه زمینه ها گفت: وقتی صحبت از تولید است یعنی همه بخش های کشور باید حس تولید پیدا کنند همان گونه که دستگاه قضا در سال تولید حس حمایت از آن را پیدا کرد و بیش از 2 هزار واحد تولیدی در کشور احیا شد و بازهم باید در این زمینه کار شود و واحدهایی که توسط بانک ها تملک شده به چرخه تولید بیایند.

آیت الله رییسی افزود: بخشی از بیکاری جوانان به دلیل آن است که درصد بالایی از ظرفیت های تولیدی کشور معطل مانده و باید فعال شود؛ این امر شدنی است و ما در عمل ثابت کردیم که می توان این کار را انجام داد و این نیازمند حرکتی انقلابی و جهادی است.

وی با بیان اینکه نباید ظرفیت های کشور معطل تصمیمی باشند که از بیرون برای ما گرفته می شود، عنوان کرد: ما در کشور باید تصمیم بگیریم و امروز و فردا کردن به ضرر کشور است و معطل نگه داشتن ظرفیت ها موجب خسارت دیدن کشور می شود؛ باید ظرفیت ها را فعال و زمینه را برای صادرات مهیا کرد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اهمیت صادرات به کشورهای منطقه تصریح کرد: مصالح ساختمانی که اکنون در اصفهان تولید می شود بهترین بازار را در کشورهای منطقه دارد و حق ما به همین میزانی است که در کشورهای پانزده گانه همسایه برای تجارت سهم داریم؛ امروزه کشور ما تنها در 2 درصد تجارت منطقه نقش ایفا می کند اما این میزان می تواند به دو برابر و بیشتر افزایش پیدا کند و این از عواملی است که می تواند تولیدات کشاورزی و صنایع و کارگاه های کوچک و بزرگ را فعال کند.

وی وابستگی به بیگانگان را از عوامل عدم توسعه کشور در 8 سال گذشته دانست و گفت: در استان اصفهان در نشست هایی که با کارآفرینان، کشاورزان و کارخانجات فعال داشتیم حرف های آنها را شنیدیم و قسمت هایی که لازم بود را به دولت منتقل کردیم اما رنج ما این است که آن همتی که باید نسبت به گره گشایی در زندگی مردم باشد نیست و مهم ترین مشکل در این 8 سال آن است که ما توسعه یافتگی کشور را به لبخند دیگران و اقدامات خارج از مرزها متصل کرده ایم و این پیشرفت کشور را معطل کرده در صورتی که ما می توانستیم ظرف مدت کوتاهی گام های مهم بسیاری برداریم.

آیت الله رییسی افزود: البته مسئله تحریم ها و رفع آنها بسیار مهم است و قطعا در دستور کار دولت ما خواهد بود اما نباید اقتصاد کشور و تولیدات کشاورزی را شرطی کرد و کشور را معطل گذاشت و وضعیت اقتصاد و کشاورزی را برای مردم غیر قابل پیش بینی کرد؛ نباید هر روز در بازار با بخشنامه ها و دستورهای متعدد و متفاوت تکان ایجاد کنیم بلکه باید بازار، اقتصاد و تولید را از تکان ها حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه باید در جهت خودکفایی کالاهای اساسی حرکت کنیم، اظهار داشت: نباید کالاهای اساسی و سفره مردم ما متصل به خارج از مرزها باشد و بگوییم که 70 درصد نهاده های دامی یا خوراک دام و طیور وابسته به خارج کشور است و اگر آنها اراده کنند می توانند ما را در این رابطه تحت فشار بگذارند و این غلط است؛ اگر سفره مردم وابسته به خارج شد دچار آسیب و کسب وکار آنها دچار نقصان می شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: چرا ما چند بار جشن استقلال در تولید گندم گرفتیم و بازهم گندم را وارد کردیم و این نشان می دهد که می توانیم در تولید کالاهای اساسی و دانه های روغنی خودکفا شویم و سفره مردم را خودمان تأمین کنیم.

وی در ارتباط با مشکلات اخذ مجوز توسط تولیدکنندگان عنوان کرد: وضعیت دیوان سالار اداری کشور و صدور مجوزها قابل قبول نیست و باید تسهیل شود تا تولیدکنندگان معطل صدور مجوزها نباشند این قطعا امکان پذیر است.

آیت الله رییسی وضعیت موجود کشور را قابل حل دانست و بیان کرد: در مباحثه هایی که با نخبگان، دانشگاهیان و اندیشکده های مختلف داشتیم به راهکارهایی برای حل مسائل کشور دست یافتیم که نیازمند اراده ای قوی و جدی است و من یقین دارم که وضعیت کشور با لطف خداوند و با دستان توانمند جوانان فرهیخته ای که مهم ترین سرمایه نیروی انسانی کشور هستند و با خدمتگزاری دولت پیش رفته و حل می شود.

وی ادامه داد: اگر رأی مردم به این طلبه حقیر تعلق گرفت با همکاران خود که از چهره های جوان انقلابی و کارآمد برگزیده می شوند، در کشور و استان ها شاهد وضعیت متفاوتی خواهیم بود و یقین دارم که با لطف خداوند متعال و ارواح مطهر شهدا که نظاره گر ما هستند و حضور شما در صحنه آینده ای بسیار روشن پیش روی شما و فرزندانتان و آینده سازان کشور خواهد بود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ارتباط با دلایل حضور خود در عرصه انتخابات اظهار داشت: بنده مسئولیت مهمی دارم اما وظیفه مهم تر حضور در دستگاه اجرا و حل مشکلات اساسی است چراکه باید بسترهای فساد را اصلاح کرد تا هر روز شاهد پرونده های قضایی که در دستگاه اجرایی تولید می شوند نباشیم.

وی با بیان اینکه دولت بسیاری از کارها را پیش از دستگاه قضایی با همت خود می تواند انجام دهد، عنوان کرد: ما پایان فساد و رانت را در کشور اعلام می کنیم و نه فقط اعلام بلکه اقدام می کنیم تا همه بدانند کسی در کشور نباید این کار را انجام دهد و اگر انجام داد پیش از رسیدن به دستگاه قضا برای او بسیار پر هزینه خواهد بود و دولت این کار را انجام می دهد.

آیت الله رییسی ادامه داد: مشکلاتی که ما در این 8 سال با آن روبرو بودیم و گرفتاری هایی که در کشور وجود داشت، بسیاری از مردم و جوانان را ناامید کرد و سبب بحران بی اعتمادی مردم نسبت به دولت شد که بسیار خطرناک است چراکه مردم سرمایه های اجتماعی و پشتوانه های بزرگی برای دولت هستند و دولت هر زمانی که از این سرمایه اجتماعی کاسته شد باید احساس خطر کند نه اینکه به راضی یا ناراضی بودن مردم بی توجه باشد.

وی با بیان اینکه در کرونا و مسائل اقتصادی نگاه مردم بسیار مهم است، تصریح کرد: نگاه مردم دولت و دولتمردان را سرکار آورده و نمی شود به آن بی توجه بود و نگاه دانشجویان دختر و پسر این سرزمین و زنان سرپرست خانواده را نادیده گرفت.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید به معلولان، خانواده های فقرا، مستضعفان و روستاییان و شهری ها توجه کرد چراکه آنها اساس توجه دولت و دولتمران در کشور هستند و ما موظفیم که به این جهات توجه کنیم؛ همچنین بی توجهی به اشتغال و ورزش بانوان و آینده ای که یک دختر جوان سرزمین می تواند داشته باشد قابل قبول نیست و برای آنها باید برنامه ریزی شود.

وی ضمن عذرخواهی از عدم حضور خود در استان اصفهان به علت شیوع کرونا بیان کرد: من باید در استان اصفهان که زادگاه بزرگان و یادآور خاطرات بسیاری است حاضر می شدم اما به دلیل شرایط کرونایی این امر امکان پذیر نیست و در فرصتی دیگر برای عرض ادب به مردم اصفهان و صحبت بیشتر با آنها خواهم آمد.

آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: اصل شرکت همه استان و شهرها و روستاها در انتخابات و پشتیبانی آنها پس از انتخابات برای دولت آتی بسیار می تواند نقش آفرین باشد.


کلید واژه ها: اصفهان - سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری - استان - آیت الله سیدابراهیم رییسی - استان اصفهان - انتخابات ریاست جمهوری - دفاع مقدس - شبکه استانی اصفهان - کشور - سیدابراهیم رییسی - آیت الله - ظرفیت - ظرفیت ها - چهره های سرشناس - انتخابات ریاست - توسعه یافتگی - نیروی انسانی - ریاست جمهوری - پیشرفت کشور - تمدن اسلامی - توسعه - لبخند - سیدابراهیم - رییسی - توسعه کشور - نقش آفرینی - مقدس - انتخابات - دفاع - سیزدهمین

آخرین اخبار سرویس:
نکات طلایی برای حل اختلافات زوجین

شرکت تامین نیرو

استخدام بانوان در منزل

جذب نیروی وردپرس و سئو کار

استخدام مشاور تحصیلی

استخدام خانم

«بهرامی»سرپرست شهرداری قدس شد/«مقدم» رییس شورا

یا زاکانی می تواند گزینه مناسبی برای شهرداری تهران باشد

در دیدار قالیباف و اشرف غنی چه گذشت؟

نقش مهم شورای شهر ششم در زمینه مقابله با بافت فرسوده

روحانی مقصر ناکامی برجام است

افزایش نگران کننده مراجعات و بستری های کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

عکس/ پدرزن و مادرزن سابق رامبد جوان چه شکلی هستند؟

فیلم | تنفیذ خدمت

مهمترین انتظارات فعالین حوزه نشر و کتاب از دولت آینده چیست؟

چمران: از انتشار اخبار غیرموثق در مورد انتخاب شهردار ناراحت شدم

رسیدگی به خانواده شهدا از وظابف همیشگی علی هاشمی

آیت الله رییسی درگذشت همسر عضو حقوقدان شورای نگهبان را تسلیت گفت

لزوم همکاری کشور های اسلامی در بازنشر چهره واقعی از حقوق بشر اسلامی

پیام تسلیت آیت الله رییسی در پی درگذشت مادر شهیدان اسماعیل زاده زنجانی

دیدار رییس قوه قضاییه با رییس شورای عالی قضایی عراق

نگاهی به حاشیه های مراسم تحلیف/ از شکوه در برگزاری تا غیبت دو برادر و خروج غریبانه روحانی

مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری - 2

تصاویر / بازدید نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد از ساختمان مجمع نمایندگان طلاب استان و موزه دفتر آیت الله سیستانی در قم

عملیات محوری «پویش ایران مشکی پوش» در استان بوشهر اجرا می شود

برپایی ویژه برنامه با این ستاره ها در گلزار شهدای بهشت زهرا (س)

راه اندازی حسینیه های سیار و مجازی در شرایط کرونایی

گپ وگفت مقامات و مهمانان مراسم تحلیف با رییس جمهور ایران اسلامی پس از مراسم تحلیف

انتقاد تند مسیح مهاجری از مراسم تحلیف رییسی /مخاطبان خود را نشناخته اید /این هم تشریفات در شرایطی که مردم جان می دهند جای سوال دارد

تصاویر/ دیدار جمعی از فعالان بهاری گیلانی و اصفهانی با دکتر احمدی نژاد

تصاویر / کاروان چاووش خوانی محرم در آستان هلال بن علی آران و بیدگل

توییت کنایه آمیز عباس عبدی به دولت رییسی و طرفدارانش؛ شاید ما خیلی پرت هستیم!

اعضای هیئت رییسه شورای شهر قم انتخاب شدند

انتقادات صریح مسیح مهاجری از مراسم تحلیف رییسی: سخنرانان و بانیان این مراسم مخاطبان خود را نشناخته اند

تصاویر / بازدید امام جمعه پردیسان از مرکز واکسیناسیون سازمان بسیج جامعه پزشکی

بالا رفتن ارزهای دیجیتالی

مراسم تحلیف بدون هیچ حادثه ای برگزار شد

وزیر دفاع: جهش جدید در همکاری های ایران و ونزوئلا ایجاد می شود

دستوالعمل برگزاری مراسم محرم در البرز اعلام شد

عملیات محوری «پویش ایران مشکی پوش» در استان بوشهر اجرا می شود

صوفی با شهروندان همدانی خداحافظی کرد

ترس رسانه های معاند از جامعه ستایشگری و هیئت های مذهبی

سرپرست شهرداری فریدون شهر انتخاب شد

چالش های اجتماعی به اوج خود رسیده است/ کمترین حمایت اجتماعی دولت از مردم در پساکرونا چیست؟

(ویدیو) ماجرای عجیب جشن تولد برای یک سگ!

مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی راور برگزار شد

گودرزی: نظمی در حدی نبود که برکنارم کند یا استعفایم را به او بدهم/ این سیستم مدیریت با تشکر و قدردانی بیگانه است! + نامه استعفا

بازتاب مراسم تحلیف رییس جمهور در رسانه های ترکیه

قالیباف: ما هم در جهت تبعیت ازدستور رهبر انقلاب سعی میکنیم بررسی وزرای پیشنهادی در دولت را منسجم و پیوسته در کمیسیون ها و در صحن علنی دو شیفت و سه شیفت انجام دهیم

تماشای رقابت های کشتی المپیک قبل از آغاز مراسم تحلیف رییس جمهوری

غیبت احمدی نژاد، آملی لاریجانی و علی لاریجانی در مراسم تحلیف رییسی

واکسیناسیون خبرنگاران لرستانی

محوریت گفتمانی هیئات محرم خانواده و الزامات آن است

اعضای هیئت رییسه شورای شهر صومعه سرا انتخاب شدند

سفر به خراسان رضوی ممنوع شد

نقش آفرینی پژوهشگران جوان در تولید علم | از ساخت روبات مین یاب تا دستبند نجات غریق هوشمند

رشد مثبت 130 درصدی بودجه سال 1399

خطبای حسینی باید نقشه راه اصلاح امت را ترسیم کنند

واکسیناسیون خبرنگاران در لرستان

تبریز خاطرات مشروطه را زندگی می کند

ترتیل صفحه 174 قرآن/ زمان نامعلوم قیامت+فیلم، متن و مفاهیم

پیروز حناچی، خبر استعفایش را تکذیب کرد

تصاویر / مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله محمدعلی تسخیری

اقدام شایسته رییس جمهور در تبعیت از دستور رهبرانقلاب؛ رییسی: در هفته آینده لیست اعضاء کابینه را تقدیم می کنم

استعفای شهردار تهران تکذیب شد

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 14 مرداد

مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای شهر بندرعباس

اتحادیه اروپا تعامل دیپلماتیک با ایران را حیاتی توصیف کرد

فال روزانه امروز جمعه 15 مرداد 1400

پیروز حناچی، شهردار تهران، استعفا کرد؟

آیت الله رییسی درگذشت همسر عضو حقوقدان شورای نگهبان را تسلیت گفت

خبری نسبتاً مهم درباره فوق العاده ویژه معلمان

روحانی آمارهای اقتصادی را کتمان می کرد

با طرح یک سوال، نه گفتن را آسان کنید!

محوریت گفتمانی هیئات محرم خانواده و الزامات آن است

سرپرست شهرداری رودان انتخاب شد

تردد در مرزهای میلک و گمشاد با افغانستان متوقف شد

واکنش آمریکا به سخنان رییسی در مراسم تحلیف

استعفای حناچی تکذیب شد

سرپرست شهرداری رودان انتخاب شد

تردد در مرزهای میلک و گمشاد با افغانستان متوقف شد

تکذیب خبر استعفای شهردار تهران

رییس مجلس: مبادلات اقتصادی میان ایران و ترکیه نامطلوب است

سفر به خراسان رضوی ممنوع شد

مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای شهر بندرعباس

دیدار رییس دومای دولتی روسیه با رییسی/ گفت و گو در مورد سند همکاری دو کشور

اهدای جایزه ملی «کارلوس جی فینلای» کوبا به رییس انستیتو پاستور ایران

توییت معنادار کاندیدای وزارت خارجه دولت رییسی درباره مذاکره با آمریکا

اژه ای: توافق سه گانه با عراق هر چه سریع تر اجرایی شود

قالیباف: سطح روابط اقتصادی ایران و ترکیه باید افزایش یابد/ لزوم افزایش فعالیت در بازارچه های مرزی دو کشور

تکذیب خبر استعفای شهردار تهران

برگزاری مراسم تحلیف رییسی

رییسی: جمهوری اسلامی کشورهای همسایه را خویشاوند خود می داند

تکذیب خبر استعفای شهردار تهران

تکذیب استعفای شهردار تهران

اعضای هیئت رییسه شورای 9 شهر در شهرستان دشتستان انتخاب شدند

پیروز حناچی استعفا داد.

دیدار وزیر صنعت و تجارت قطر با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

پیروز حناچی شهردار تهران استعفا داد

ویدیویی دوست داشتنی از دو دوست

آیت الله رییسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند

آیت الله رییسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند