مطالب مرتبط:
بیش از 59 میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات 28 خرداد هستند/ یک و نیم میلیون عوامل اجرایی، نظارتی و بازرسی در انتخابات مشارکت می کنند
رقابت بیش از 12 هزارنفر در انتخابات شورای شهر و روستای آذربایجان شرقی/ نحوه اخذ رای الکترونیکی
شهمیرزادی ها از انتخابات 28 خرداد می گویند ...
جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزد های انتخابات در 24 خرداد
حضور حداکثری خانواده بزرگ صدر تامین در انتخابات خرداد 1400
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 15:352021-06-14سياسي

آرا در انتخابات 28 خرداد ایجابی است/زمان و نحوه اجرای مناظرات ایده آل نبود


در نشست تشکل های دانشجویی فارس پیرامون انتخابات 28 خرداد که به همت دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های استان برگزار شد، ضمن تاکید بر لزوم حضور حداکثری، - ایسنا/فارس در نشست تشکل های دانشجویی فارس پیرامون انتخابات 28 خرداد که به همت دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های استان برگزار شد، ضمن تاکید بر لزوم حضور حداکثری، موضوع احتمال جایگزینی آرای ایجابی به جای آرای سلبی در این دوره از انتخابات مطرح شد.

مسئول مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز دوشنبه 24 خرداد در این نشست با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب صرف اعتراض به وضع موجود را در مطالبه گری کافی نمی داند، رزومه این تشکل دانشجویی در پیگیری برخی مسائل فارس را یادآور شد و گفت: ارسال نامه به ریاست قوه قضاییه برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه قند فسا یا ورود به بعضی مسائل شهری نظیر سیاه پوش شدن شهر در ایام اربعین و .

بخشی از این اقدامات بوده است.

او تشکل بسیج دانشجویی را نسبت به مسائل شهر شیراز و استان فارس حساس دانست و خاطرنشان کرد: بالغ بر 40 تا 50 نفر از کاندیداهای ششمین دوره انتخابات شورای شهر شیراز به بسیج دانشجویی آمده و پاسخ هایی داده اند.

مسئول مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز با بیان اینکه احزاب می خواهند موفق نبودن خود را در کادرسازی، گردن نظام بیندازند، گفت: بین اصولگرایان سنتی و اصلاح طلبان سنتی و کارگزاران سنتی چند نفر با قابلیت بالا وجود دارد؟ واقعا وجود ندارد، چون کادرسازی نشده است.

مزارعی با بیان اینکه دو هفته زمان خوبی برای احراز صلاحیت افراد نیست اما این موضوع به معنای زیر سئوال بردن تصمیمات شورای نگهبان هم نیست، افزود: ما هر چه در کشور انتخابات داشته ایم رای مردم، رای سلبی بوده است.

او با بیان اینکه در این دوره از انتخابات رای سلبی مردم کمتر خواهد شد، تصریح کرد: انتخاباتی مطلوب است که رای سلبی در آن وجود نداشته باشد و مردم بر اساس برنامه به کاندیداها رای دهند.

مسئول مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز ادامه داد: سیر تعالی انتخابات در ایران باید پله پله بالا رود و با به دنبال رای ایجابی به جای رای سلبی باشیم.

مزارعی با بیان اینکه دو هفته مدت زمان مناسبی برای تبیین برنامه کاندیداها نیست، گفت: بعد از هر مناظره تلویزیونی میزان نظرسنجی ها تغییر می کرد.

مردم مشکلات اقتصادی را پای حاکمیت نمی نویسند مسئول مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز با بیان اینکه مردم مشکلات اقتصادی را پای حاکمیت نمی نویسند، خروجی انتخابات این دوره ریاست جمهوری را نمودی از این باور دانست.

او همچنین خود به تعدد لیست ها در انتخابات شورای شهر شیراز اشاره کرد و با بیان اینکه دو معضل در شورای شهر داریم، گفت: متاسفانه برداشت سیاسی کاندیداها از تحول در شورای شهر ساده و پایین است.

مزارعی که معتقد است مردم از انحصار طلبی به عنوان یک معضل در شوراهای شهر بیزار هستند، افزود: تا دلتان بخواهد افراد انحصار طلب از اصولگرا و اصلاح طلب در شیراز داریم.

محمدحسین اسفندیاری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز نیز در این نشست با بیان اینکه هر علتی معلولی دارد، گفت: اینکه شورای نگهبان در تایید صلاحیت ملاحظاتی را رعایت نکرده را نمی توان به عدم مشارکت مردم تعمیم داد، چرا که دولت مسئول وضع موجود است.

او با اشاره به این نکته که دو قطبی بودن فضا در انتخابات های قبلی موجب عادت برای مردم شده و این رویه ثابت موجب شده تا حتی ارزشی ها هم در انتخابات امسال بگویند چرا فضا دو قطبی نشده است، افزود: کاندیداهای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری بیش از اینکه شعار محور و دچار فرافکنی باشند به سمت برنامه محوری رفته و جامعه نخبگانی هم توجه بیشتری به برنامه ها دارند.

اسفندیاری اضافه کرد: در حالی که در انتخابات های قبلی دانشجویان دو طیف سیاسی در کشور، به دنبال تخریب همدیگر بودند، امسال در خصوص برنامه ها صحبت می شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در خصوص برنامه کاندیداها نیز گقت: از آقای مهرعلیزاده برنامه خاصی ندیده ایم و برنامه آقای همتی هم در تداوم برنامه های آقای روحانی است.

آقای رییسی روزهای اخر تصمیم به ورود به این عرصه گرفتند و از نظر داشتن برنامه، به اندازه اقای جلیلی برنامه ندارد.

او ادامه داد: آقای قاضی زاده هاشمی اگرچه تلاش کرد خود را به جامعه بشناساند اما برنامه ایشان به تنهایی برای مقطع فعلی کافی و پاسخگو نیست.

اسفندیاری با بیان اینکه آقای جلیلی بیشترین برنامه و اشراف نسبت به مسائل کشور دارد و در بدنه جامعه نخبگانی هم مورد مقبولیت قرار گرفته است، گفت: مردم در انتخابات به عملکرد و کارنامه بیشتر نگاه می کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز همچنین در خصوص انتخابات ششمین دوره شوراها با بیان اینکه عملکرد این دوره از شورای شیراز ضعیف بوده است، گفت: فضای انتخابات در شورای شیراز آنقدر سخت است که در انتخابات امسال هر کسی که یک دست کت و شلوار داشته آمده و ثبت نام کرده است.

تعدد لیست در انتخابات شوراها مطلوب نیست این فعال دانشجویی در شیراز که تعدد لیست ها را امری مطلوب نمی داند، گفت: فضا به گونه ای است که باید از هر لیست چند نفر را انتخاب کرد.

مصطفی قائم پور، دبیر سابق انجمن اسلامی مستقل دانشگاه صنعتی شیراز نیز در این نشست با بیان اینکه اگر تشکل های دانشجویی تنها زمان انتخابات فعال باشند، قابل انتقاد هستند، گفت: در طول سال و سال های مختلف که انتخابات هم نیست ما فعالیم اما کسی سراغ دانشجویان نمی آید.

او با بیان اینکه انعکاس فعالیت های ما لزوما تنها نشات گرفته از عدم فعالیت تشکل ها در طول سال نیست، در توجیه چرایی این گفته عنوان کرد: بخشی از جامعه تنها در زمان انتخابات صداها را می شنوند و این یک انتقاد است و باید از دانشجویان در همه مسائل سوال گرفته شود نه تنها زمان انتخابات.

قائم پور با بیان اینکه نظام انتخاباتی ما اینگونه نیست که از همه حزب ها یک کاندیدا معرفی شود، گفت: مولفه هایی مبنی بر کارآمدی افراد برای تایید صلاحیت اعمال می شود.

دبیر سابق انجمن اسلامی مستقل دانشگاه صنعتی شیراز تصریح کرد: اینکه از شورای نگهبان انتظار مهندسی انتخابات داشته باشیم، اشتباه است.

اقدامات ایجابی کاندیداها، موجب فعال شدن آرای خاموش می شود او تاکید کرد: اگر کاندیداها کار ایجابی و نه سلبی انجام دهند، فضای انتخابات سازنده خواهد بود و موجب فعال شدن آرای خاموش می شود.

قائم پور تصریح کرد: انتخابات فرصت مناسبی برای رشد مردم است، به شرطی که وحدت گفتمانی وجود داشته باشد.

لیست های شورای شهر پدیده غلطی نیست او همچنین در خصوص تعدد لیست های موسوم به جبهه اصولگرایان در انتخابات شورای شهر شیراز، گفت: لیست های شورای شهر پدیده غلظی نیست و تعدد آن به شرط طرح گفتمان و برنامه ایراد ندارد.

فهمیه سهرابی، دبیر شورای هماهنگی کانون های فرهنگی دانشگاه شیراز نیز در این نشست با بیان اینکه فعالیت عمده تشکل ها در زمان انتخابات است اما به این معنا نیست که در دیگر بازه های زمانی فعالیتی ندارند، گفت: دانشجویان بیشتر از زمان های دیگر در زمان انتخابات دیده می شوند.

او ادامه داد: باید بپذیریم درصد زیادی از مردمی که در انتخابات نمی خواهند شرکت کنند و یا هنوز تصمیمی نگرفته اند، از وضع کشور ناراضی و دلخور هستند.

سهرابی افزود: اما نمی شود این موضوع را تحلیل کرد که مردم با شرکت نکردنشان حق حضور در جامعه را از خودشان می گیرند.

دبیر شورای هماهنگی کانون های فرهنگی دانشگاه شیراز اضافه کرد: اینکه باید اصلاحاتی بر اعلام احراز تایید صلاحیت ها اتفاق می افتاد را رد نمی کنیم اما اینکه انگیزه عدم شرکت مردم در انتخابات را به شورای نگهبان ربط دهیم، فرافکنی محسوب می شود و باید دیگر مسائل را هم مدنظر قرار داد.

زمان و نحوه اجرای مناظرات ایده ال نبود او به موضوع چگونگی اقناع سازی کاندیداها در برنامه مناظرات بر میزان مشارکت در انتخابات هم اشاره و بیان کرد: مناظرات می توانست بیشترین اثر را داشته باشد اما زمان و نحوه اجرای آن ایده ال نبود و و تصور میپشود که نوع نگاه و تسلط بر مسائل بیشتر مورد نظر اجتماع قرار گرفت.

سهرابی اعتقاد دارد که کاندیداهای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری نسبت به سال های قبل حرکت رو به جلویی در ارائه برنامه دارند.

دبیر شورای هماهنگی کانون های فرهنگی دانشگاه شیراز همچنین به تعدد لیست های موسوم به جبهه اصولگرایان در انتخابات شورای شهر شیراز، اشاره و تاکید کرد که لیست های متعدد نشان از تکثر رای و منافع مردم دارد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: تشکل های دانشجویی - انتخابات - دانشجویی - دانشگاه های استان - دانشگاه - خرداد - 28 خرداد - مطالبه گری - دانشگاه آزاد شیراز - فارس - نمایندگی - رهبر معظم انقلاب - ریاست قوه قضاییه - تشکل دانشجویی - بسیج دانشجویی - رهبر - برگزار - نشست - تشکل - مطالبه - دانشگاه آزاد - کارخانه قند - استان - مسائل - رهبری - قوه قضاییه - نهاد - حضور - دفتر - سیاه پوش

آخرین اخبار سرویس:
تنظیم و ابلاغ برنامه ریزی تولید عادلانه/ بار کمبود برق نباید بر دوش فولاد و سیمان باشد

نمایشگاه «تلاطم مریی» برگزار می شود/ برداشت شخصی از طبیعت

موافقت مجلس با بررسی طرح ساماندهی فضای مجازی طبق اصل 85 قانون اساسی

تصفیه خانه آب سد شهدا سنقر در صورت نیاز وارد شبکه توزیع می شود

دو انتصاب جدید محسنی اژه ای در قوه قضاییه

مهمترین راه انتقال کرونای دلتا/ بیمارستان ها توان پذیرش بیماران بیشتر را ندارد

مهار کرونا در هرمزگان نیازمند به اختصاص اعتبار ویژه دارد

شورای ششمی ها قرعه کشی کردند/آبرومند نفر اول و پیرهادی نفر آخر ارائه برنامه برای شهرداری

عکس | قاب هایی جالب از آخرین دیدار رییس جمهور و هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

فرهنگسرای سرو با ویژه برنامه «همیشه امیر» به کمک اقشار محروم می رود

عربستان مجوز ورود عمره گزاران را صادر کرد / امیدواری به حضور ایرانیان در عمره

4 گزینه وزارت اطلاعات دولت رییسی/دو گزینه جبهه پایداری رد شدند

بررسی مخفیانه طرح ضداینترنت در مجلس /موافقت 121 نماینده با اصل 85 شدن طرح جنجالی

«علی مطهری» به بی حجابی بازیگر زن «سریال گاندو» واکنش نشان داد !

یاری سپاه قدس و هلال احمر گیلان به مردم خورستان

محسنی اژه ای دو حکم مهم صادر کرد: مظفری، رییس دیوان عدالت اداری و رحیمی معاون قضایی قوه قضاییه شدند

داماد با تراکتور به مراسم عروسی اش آمد !

طرح صیانت؛ حامی حقوق کاربران یا موجی از فیلترینگ؟

آخرین دیدار روحانی و هیئت دولت با رهبر انقلاب

ژاپن 3 میلیون دز واکسن کرونا به ایران اهدا می کند

حقوق متقابل ملت و حکومت در نگاه علوی

ویدئو | طرح جنجالی مجلس درباره اینترنت تصویب شد

درخواست اعمال اصل 85 بر طرح صیانت از کاربران فضای مجازی و پیام رسان های داخلی تصویب شد

آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از فردا

اهتزاز پرچم مزین به نام امیرالمومنین (ع) بر فراز همدان

آغاز واکسیناسیون خبرنگاران در اهواز

طرح ملی مسکن شو تبلیغاتی بود/ دولت دوازدهم یک طرح بدون پشتوانه را اجرا کرد

طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی طبق اصل 85 بررسی می شود

انتصاب مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور

آخرین دیدار رییس جمهور و اعضای هیات دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

2 سوال ریاضی از کنکور 1400 حذف می شود

اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد تا اوایل آبان

کتاب جهاد علیه سخنان نفرت انگیز دینی منتشر شد

رییس دیوان عدالت اداری منصوب شد

رویکرد شورای ششم اصفهان شفافیت و تعامل با رسانه ها است

رییس دیوان عدالت اداری منصوب شد

برگ بَرنده «هورامان» چه بود؟

«حکمت علی مظفری» رییس دیوان عدالت اداری شد

جشن عید غدیر در کویته پاکستان برگزار شد + تصویر

اینستاگرام مطالب ما را حذف می کند/ باید پلتفرم داخلی داشته باشیم

رییس دیوان عدالت اداری منصوب شد

ویدئو: ماجرای واقعه غدیر و تبلیغ ولایت امیرالمومنین(ع)

سردار فدا: با هماهنگی سپاه ولی عصر (عج) نیازمندی های استان خوزستان را احصا کردیم

5 برنامه ویژه عملیاتی بانک صادرات ایران در 1400

برگزاری دوره آموزشی آردویینو

آسیب شناسی نظام درآمدی شهرداری ها با تکیه بر تجربه شهرداری تهران

اولین ازدواج «همدم» ثبت شد

طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی: چرخش ناگهانی مجلس؛ تغییر استراتژی یا پشیمانی؟

آغاز به کار رزمایش طرح «شهید عباسپور» در کرمان/ برگزاری جشنواره به سوی روشنایی

پیام تسلیت حسین انتظامی برای درگذشت یک روزنامه نگار سینمایی

لب کارون، خشک؛ نخل ها، افتاده و سوخته

آغاز طرح واکسیناسیون رانندگان و فعالان حوزه حمل و نقل بار شهری کشور

نمایندگان با بررسی طرح «حقوق کاربران در فضای مجازی» بر اساس اصل 85 قانون اساسی موافقت کردند

رییس دیوان عدالت اداری منصوب شد

عباس عبدی: به رییسی رحم نمی کنند /با طرح صیانت می خواهند حسابی در کاسه رییسی بگذارند

قرارگاه حضرت عباس، سقای خوزستان می شود/ 620 تانکر چند هزار لیتری در مسیر خوزستان

اجرای 4346 برنامه ویژه دهه ولایت و امامت در استان بوشهر

انتشار کارنامه مرحله اول المپیاد دانش آموزی نانو

استارتاپ های خلاق حوزه اقتصاد دیجیتال حمایت می شوند

5 جایگزین داخلی برای اینستاگرام داریم

آخرین اخبار از واکسن های ایرانی کرونا

اهتزاز پرچم مزین به نام امیرالمومنین (ع) بر فراز همدان

پنجشنبه لیست کابینه به مجلس ارائه می شود

بازدید مسئولین منطقه اصفهان از شرکت هواپیماسازی ایران(هسا)

ایران؛ پنجمین کشور جهان از نظر ابتلای روزانه به کرونا!

دیدار رییس و اعضای هیأت دولت با رهبر انقلاب

لزوم بهره برداری حداکثری از امکانات برای مبارزه با بیماری کرونا

آغاز رزمایش طرح «شهید عباسپور» در کرمان/ برگزاری جشنواره به سوی روشنایی

16 مرداد؛ بررسی برنامه وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در مجلس

توزیع 3000 بسته معیشتی توسط سازمان بسیج سازندگی کرمانشاه در آستانه عید غدیر

رییس دیوان عدالت اداری منصوب شد

نشست تعمیق باورهای دینی و امامت شناسی در هویزه تشکیل شد

جزییات مجوز استخدام جدید در آموزش و پرورش

نسخه الکترونیکی «شیعه شناسی» منتشر شد

مدیر حوزه های علمیه خواهران با علما و مسئولان حوزه علمیه خوزستان دیدار کرد

شاید شهردار آینده در لیست پیشنهادی نباشد/ هاشمی: تامین مالی خرید 630 دستگاه واگن مترو وظیفه دولت است

رتبه بندی معلمان در برزخ بودجه!

آخرین وضعیت اجرای آیین نامه ساماندهی مبادله در بازارچه های غیررسمی موقت مرزی

در بند بند گزارش برجام تناقض وجود دارد

زمان بررسی برنامه وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در مجلس

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر: موج عظیمی برای گرامیداشت غدیر ایجاد شده است

صفر تا صد طراحی شیک و کاربردی اتاق نوزاد

غدیر مکتب حیات بخش و عزت آفرین اسلام ناب محمدی است

محفل شعر ملی «بِرکه برکت» در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می شود

نماز جمعه این هفته کاشان لغو شد

آقای قالیباف! نمایندگان را به بستنی میهمان کنید!

کارگران برای شکایات حقوقی وکیل بگیرند؟

3000 بسته معیشتی به دست نیازمندانِ کرمانشاه می رسد

حل مشکل آب کشاورزی در طارم نیازمند برنامه ریزی های اساسی

علت ناتوانی پیام رسان داخلی عدم حمایت لازم و کافی است/ در این طرح دست مسئولان برای مذاکره و جلب همکاری پیام رسان های خارجی باز می شود

بهره گیری از توان کمیته های اربعین در مدیریت بحران ها

اجرای 4346 برنامه ویژه دهه ولایت و امامت در استان بوشهر

تسلیت آیت الله اعرافی به حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی

پیام تسلیت رییس سازمان سینمایی برای درگذشت حسین احمدی

موج عظیمی برای گرامیداشت غدیر ایجاد شده است

درخواست دانشجومعلمان بسیجی از نمایندگان/ طرح شفافیت آرا در دستور کار مجلس قرار گرفته و قاطعانه تصویب شود

برنامه وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم از 16 مرداد در مجلس بررسی می شود

آخرین دیدار دولت دوازدهم با رهبر انقلاب برگزار شد

حرم اهل بیت هدایتگر جامعه به سوی صلاح هستند

تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به رییس دفتر رهبر انقلاب

آرا در انتخابات 28 خرداد ایجابی است/زمان و نحوه اجرای مناظرات ایده آل نبود

آرا در انتخابات 28 خرداد ایجابی است/زمان و نحوه اجرای مناظرات ایده آل نبود