موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - همسان سازي حقوق - فوق العاده ويژه - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - رياست جمهوري - سازمان برنامه - آموزش و پرورش - فرهاد مجيدي - تيم ملي واليبال ايران - خودرو J4 - دومينيك كالورت لوين - محمد حسين صومي - بويين - دام مولد - عكاسي صنعتي - مسعود رمرودي - روابط فرهنگي - بهترين بازيكن ماه دسامبر - مدارس لاكچري - زيارت نيابتي - حذف وعده هاي غذايي - نماينده ولي‎فقيه در لرستان

مطالب مرتبط:
افزایش حاشیه نشینی در 5 سال اخیر در همدان
وجود 30 درصد حاشیه نشینی در همدان/باید فکری جدی برای توسعه کالبدی همدان کرد
نسبت به مشکلات حاشیه نشینی در البرز اطلاع دقیق دارم/ مشکلات کشور راهکار دارد
نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس: حاشیه نشینی و محرومت بزرگترین مسئله دولت آینده در استان خوزستان است
ساماندهی حاشیه نشینی یکی از طرح های اولویت دار در کشور است
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 02:502021-06-13سياسي

افزایش حاشیه نشینی در 5 سال اخیر در همدان


همدان_نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در پنج سال اخیر جمعیت افراد حاشیه نشین در همدان از هفت هزار نفر به هفتاد هزار نفر رسیده است به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر، - همدان_نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در پنج سال اخیر جمعیت افراد حاشیه نشین در همدان از هفت هزار نفر به هفتاد هزار نفر رسیده است به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر"، امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفتگو با مردم همدان از طریق شبکه استانی سینا، ضمن ابراز تأسف از عدم امکان دیدار و گفتگوی حضوری و همچنین انتقاد نسبت به برخی سو مدیریت ها در کنترل اوضاع کرونایی، اظهار داشت: در سالیان اخیر به دلیل وجود ساختارهای تبعیض آمیز، کشور دچار تبعیض گسترده شده است و کشور به منطقه مرکزی و پیرامونی تبدیل گشته است و بسیاری از مراکز صنعتی و دانشگاهی در مناطق خاصی مانند تهران متمرکز شدند تا در همان مناطق باعث بروز پدیده هایی مانند حاشیه نشینی و آلودگی هوا شده است.

وی با تاکید بر نقش مردم در اصلاح ساختار و نیازمندی دولت ها به کمک مردم، تشریح کرد: ما امروز یک تبعیضات گسترده صحبت می کنیم تبعیضی که به تورم دامن می زند, تورم به معنای اینکه فقرا یکسره به ثروتمندان مالیات بدهند و در نتیجه شکاف درآمدی بیشتر شود و دولت ها باید بدانند در اصلاح ساختار بدون مردم هیچ کاری نمی تواند بکنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در کشور حدود 450 شهرستان داریم که از این تعداد حدود 150 شهرستان در وضعیت بحرانی و سی شهرستان وضعیت فوق بحرانی دارند و بیشتر مهاجرت ها را از این شهرستان ها شاهد هستیم.

قاضی زاده تشریح کرد: مهاجرت ها عمدتاً به دلیل بیکاری موجود در شهرستان، سربازی و دور ماندن افراد به مدت دوسال از فضای کار و سرمایه گذاری و همچنین وجود فضای بهتر و اشتغال بهتر در شهرهای مرکزی برای نخبگان دانشجویی می باشد و در نتیجه ی این اوضاع نه تنها ثروت و دارایی شهرستان ها به مرکز انتقال پیدا می کند بلکه نخبگان آنها و نیروی انسانی شهرستان ها هم از آنها گرفته می شود.

وی در خصوص مقوله ی سربازی اجباری گفت: د این مدل از سربازی، جوان به مدت دوسال از شرایط ایجاد کسب و کار و ایجاد اشتغال دور می شود و گاهاً دچار برخی آلودگی هایی نیز می شود و من به دنبال این هستم که سربازی اجباری جمع شود و به صورت سربازی حرفه ای و داوطلبانه شکل گیرد.

قاضی زاده ی هاشمی اظهار داشت: ما بزای به هم زدن این ساختار یک طرح کلان آماده کرده ایم و آن هم این است که ما به تعداد شهرستان های کشور پایتخت داشته باشیم و اختیاراتی که در پایتخت قرار دارد را به طور مستقیم در شهرستان ها پخش می کنیم.

وی ادامه داد: سلسله مراتبی که در کشور وجود دارد باعث می شود که افراد پاسخگو نباشند و ما بر اساس اصل 127 قانون اساسی می خواهیم با تفویض اختیارات وزرا به فرمانداران هم مرکزیت را از پایتخت بگیریم و به شهرستان ها منتقل کنیم و هم کاری کنیم که افراد در هر رده و مسئولیت خود به مردم پاسخگو باشند، یعنی شما زمانی که به فرماندار مراجعه می کنید انگار به وزیر مراجعه کرده اید.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم با بیان اینکه هم اکنون بودجه ی کشور میان دستگاه ها تنظیم می شود، اظهار داشت: ما مجموعه ی بودجه ی دستگاه های مختلف را در هر شهرستان به فرماندار آن شهرستان اعطا می کنیم تا در خصوص آن تصمیم گیری شود و در نتیجه اختیار منابع مالی شهرستان در اختیار خود شهرستان قرار خواهد گرفت.

قاضی زاده در خصوص راهکارهای کنترلی و نظارت بر مسئولین گفت: ما در دولت سلام به دنبال اعمال حاکمیت مردم می باشیم و می خواهیم دولت را به مردم برگردانیم و این اتفاق رمانی خواهد افتاد که مسئولین محلی شما توسط خود شما انتخاب گردند و به شما پاسخگو باشند.

وی تشریح کرد: در فرایند انتخاب استاندار حتماً از نظرات نخبگان آن استان استفاده می کنیم همچنین اگر یک سوم مردم یک شهر و یا یک استان از مسئول مربوطه ناراضی باشند آن مدیر عزل خواهد شد.

قاضی زاده ی هاشمی همچنین گفت: برای هر شهرستان غیر از اداره ی خود یک مأموریت ملی در نظر گرفته ایم و آن شهرستان با تکیه بر ظرفیت های طبیعی و انسانی خود در یک حوزه ی خاص پایتخت خواهد شد، یعنی مجموعه ی منابع بانکی کشور، نظام آموزشی و آموزش عالی، شرکت های دانش بنیان در آن حوزه، گمرک مخصوص و اجازه ی تجارت داخلی و بین المللی در آن حوزه و اختیارات متناسب در حوزه ی دیپلماسی در آن حوزه به هر شهرستان داده خواهد شد.

وی ادامه داد: البته به دلیل یک ظلم صد ساله که اتفاق افتاده است برخی از مناطق از ظرفیت ها خالی شده اند و دولت مرکزی وظیفه دارد که به آن مناطق کمک جدی تری بکند تا این تبعیض تاریخی برطرف شود و مناطق سریعاً خود را به حد مناسب برسانند.

امیرحسین قاضی زاده با تکیه بر سخنان امیرالمومنین (ع) دو وظیفه ی اصلی دولت اسلامی را برقراری عدالت و بودن با مردم نامید و گفت: دولت سلام این دو هدف اساسی را با مبارزه با فساد و از بین بردن تبعیض و رانت و همچنین ایجاد شایسته سالاری و اعمال حاکمیت مردم دنبال خواهد کرد.

وی ادامه داد: هر مدیری که مردم از او ناراضی باشند یا باید از مردم عذر خواهی کند و رضایت مردم را جلب کند و یا عزل خواهد شد و جایی در دولت سلام نخواهد داشت.

قاضی زاده خطاب به مردم همدان گفت: استان همدان دارای ظرفیت های گردشگری فوق العاده ای مانند غار علیصدر می باشد و در حوزه های دانشگاهی و سیاسی و اقتصادی افراد خوبی را به جامعه معرفی کرده است، اما متأسفانه در ایام اخیر حال و روز خوبی ندارد، نرخ بیکاری در حال افزایش می باشد، حاشیه نشینی در همدان روبه افزایش است به گونه ای که در پنج سال اخیر جمعیت افراد حاشیه نشین در همدان از هفت هزار نفر به هفتاد هزار نفر رسیده است که نشان دهنده ی این است که اوضاع در شهرستان های استان همدان خوب نیست که مجبور به مهاجرت و حتی حاشیه نشینی در شهرستان همدان می شوند.

وی ادامه داد: همدان در برخی از عناوین مانند گردو و سیب زمینی رتبه ی اول را در کشور دارد و غیر از غار علیصدر آثار طبیعی و گردشگری بسیار زیادی نیز دارد که با سرمایه گذاری جدی می شود به نقاط ویژه ای تبدیل شوند، همچنین حوزه ی صنعت در همدان نیازمند تقویت بیشتری می باشد و بسیاری از پروژه های صنعتی نیمه تمام مانده اند.

قاضی زاده هاشمی در پایان مردم شهرستان های مختلف همدان را به طور مستقیم مورد اشاره قرار داد و با بیان ظرفیت های ویژه ی هر شهرستان برنامه های خود را برای حل مشکلات عمده ی آنها ارائه داد.


کلید واژه ها: سیزدهمین دوره انتخابات - انتخابات ریاست جمهوری - همدان - حاشیه نشین - انتخابات ریاست - سیزدهمین دوره - ریاست جمهوری - امیرحسین قاضی زاده هاشمی - هزار - انتخابات - سیزدهمین - حاشیه - قاضی زاده هاشمی - خبرنگار - جمهوری - منطقه مرکزی - حاشیه نشینی - مراکز صنعتی - تبعیض - مناطق - گزارش - ریاست - گفتگو - افراد - جمعیت - مردم همدان - قاضی زاده - سو مدیریت - امیرحسین - کشور

آخرین اخبار سرویس:
بررسی تعطیلی دو هفته ای کشور در روز های آینده

تعطیلی بوستان ها و فضای سبز شهرکرد

کرونا می تازد

اخبار 18:30 شبکه 5 سیما؛ 12 مرداد

بررسی مشکلات حقوقی 60 نفر از مراجعان به دادگستری آذربایجان غربی

آماری از تبلیغات آنلاین در وبسایت های ایرانی

پدر همسر رییسی در مراسم تنفیذ + عکس

همه کابینه باید برای رفع مشکلات اقتصادی وارد میدان شوند

آمادگی همه جانبه نیروهای مسلح برای همکاری با دولت سیزدهم

امضاء تفاهم نامه همکاری معاونت امور زنان و خانواده با بنیاد شهید

استخدام بازاریاب تلفنی و حضوری با حقوق ثابت، بیمه و پورسانت در مجموعه پیکسو

بررسی تعطیلی دو هفته ای تهران در قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا

تجلیل از خانواده شهید مدافع سلامت به همت جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

رحمانی فضلی از رهبر مظم انقلاب تشکر کرد

رییس مجلس سوریه وارد تهران شد

استخدام مسئول دفتر در شرکت تیام چای در تهران

برگزاری کارگاه های بین المللی مجازی توسط شورای جهانی صنایع دستی

رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ: مردم پاسخ قاطعی به توطئه تحریم انتخابات دادند

مرکز ثقل مهرواره ایجاد مشارکت مردمی بود

روحانی به رییسی: آقا مبارک باشد!

تسریع در بررسی صلاحیت وزرای کابینه جدید

تجلیل از خانواده شهید مدافع سلامت چهارمحال وبختیاری

حسن خمینی در کنار روحانی و رییسی/عکس

فعالیت بیش از 2 هزار هیات مذهبی در استان قزوین

«ششمین همایش سنجش و ایمنی پرتوهای یون ساز و غیر یون ساز» با حمایت ایرانسل برگزار می شود

در صورت تخصیص اعتبارات طلب کارگران آبفا خوزستان پرداخت خواهد شد

انتخاب شهردار تهران بر اساس وفاق و اجماع/ تکذیب اعلام 3 گزینه نهایی

مهلت 10 روزه به شرکت آبفا برای بازچرخانی آب در غرب استان تهران

ظریف بر ارتقای روابط ایران و عمان در دولت سیزدهم تاکید کرد

نتایج نشست هیئت امنای بنیاد شهید و مجامع شرکت های تابعه بی سابقه است

متن تا حاشیه انتخاب شهردار تهران؛ امروز سه شنبه 12 مردادماه

سطح انتظارات را از وزرای جدید مشخص کنیم

تشریح برنامه های سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی

عضو کمیسیون عمران مجلس: زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری گمرکات باید ارتقاء یابد

عکس | دختران امام خمینی (ره) در مراسم تنفیذ ابراهیم رییسی

سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی مربوط به رشته محل های با آزمون سال 1400

عذرخواهی هاشمی از مردم تهران

تاکید اوحدی بر ضرورت تسریع واکسیناسیون ایثارگران

راه اندازی دپارتمان ملی تخصصی معدن به زودی در نهبندان

مقام های بوسنی، غنا و سوریه برای حضور در مراسم تحلیف وارد تهران شدند

تصویری از همسر علیرضا بیرانوند با دامن پلنگی در اروپا

آیا هدیه دادن عطر باعث جدایی می شود؟

هیچ دخالتی در انتخاب شهردار کرج نمی کنم

بررسی تعطیلی دو هفته ای تهران در قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا

رونمایی از خیابان شهدای جنگلبان در شهرستان اسلام آبادغرب

بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران

ارتش مایه افتخار ملت ایران است

انتقاد چهره های سیاسی از دخالت قالیباف و مجلس در انتخابات شهردار تهران

استخدام کارگر ساده انبار با حقوق قانون کار و بیمه در کمال آفرین یزدان راد

تصویری از دختران امام راحل در مراسم تنفیذ ابراهیم رییسی

استخدام نیروی خدمات با بیمه و پاداش در شرکت فرانقشینه در تهران

همه موظفیم به دولت جدید کمک کنیم

3 پروژه اولویت دار پیشوا در سال 1400 تأمین اعتبار و تکمیل می شود

بورس، قلب تپنده اقتصاد کشور در دولت سیزدهم

آیت الله رییسی دولت را در چه شرایط اقتصادی تحویل می گیرد؟

سهم خواهان از رییسی با او ملاقات کردند؟

فرمانده پدافند هوایی شمال غرب: امنیت کامل در مرز ها برقرار است

روضه خانگی بهترین کانون تربیت بچه های ما است

درخواست تحکیم حدت از رییسی درباره کابینه سیزدهم

دستگاه قضایی یک توفیق الهی برای خدمتگزاری به مردم است

کاهش وابستگی به نفت در گرو مدیریت هزینه هاست

تاکید عمار حکیم بر تقویت روابط ایران و عراق در دولت سیزدهم

رییس دانشگاه علوم پزشکی همانند فرمانده جنگ تنها بدون امکانات است

سرلشکر باقری اعلام کرد؛ آمادگی همه جانبه نیرو های مسلح برای همکاری با دولت سیزدهم

چشم های گریان الناز شاکردوست در پست اینستاگرام

رییس مجلس سوریه وارد تهران شد

بررسی تعطیلی دو هفته ای تهران در ستاد کرونا

پیام تبریک سرلشکر باقری به ابراهیم رییسی

پیش بینی رسانه های دنیا از آینده مذاکرات برجامی در دولت رییسی

بازتاب تنفیذ حکم رییس جمهور منتخب کشورمان در رسانه های آلمان

لزوم به کارگیری ظرافت های رسانه ای برای تبیین ایثاگری شهدا

نماینده مردم کرج در مجلس: شایسته سالاری در انتخاب شهردار مد نظر قرار گیرد

رییس مجلس سوریه وارد تهران شد

وزیر کشور در مراسم تنفیذ: 240 میلیون تعرفه برای 4 انتخابات، چاپ کردیم / مردم مشارکت قابل قبول 48.8 درصدی را رقم زدند / شورای نگهبان صحت انتخابات را بدون آنکه حتی آرای یک صندوق را باطل کند، تایید کرد

ضرورت تعریف ساختار ثابت در حوزه استارت آپ ها

توضیح معرفتی فرازهایی از حکم تنفیذ ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب

آخرین خبرها از وضعیت ارشا اقدسی از زبان دکتر گیو شریفی + ویدئو

لزوم تسریع در واکسیناسیون ایثارگران

مرکز نوآوری جهاددانشگاهی حامی اشتغال زایی برای نیمی از شهروندان است

عذرخواهی محسن هاشمی از مردم تهران

شخصیت ها و جریان های سیاسی با طالبان مرزبندی کنند

امربه معروف و نهی از منکر موجب استحکام باورهای اسلامی می شود

چالش های برند سیاسی رییسی؛ از کابینه تا کارآمدی و فسادستیزی

عذرخواهی محسن هاشمی از مردم تهران

حاشیه ای بر عقاید یک دلقک | حمید محمدی

سپیدموی سقایان همدان درگذشت

شناخت ظرفیت های ایران و برزیل کمک شایانی به گسترش همکاری های فی مابین می کند

امام جمعه شوش: خلع ید مالک هفت تپه بدون ابلاغ و اجرا ارزشی ندارد / اعتراضات مجدد کارگران نتیجه بی توجهی مسئولان

دشمن با ابزار رسانه ای در صدد آسیب رساندن به بنیان خانواده است

مرکز ثقل مهرواره ایجاد مشارکت مردمی بود

مروری بر زندگی پر برکت شیخ عباس قمی

زنهاری که پژواک آن هنوز در تاریخ شنیده می شود!

فوق العاده ویژه معلمان با حقوق مرداد پرداخت می شود؟

قوانین امریکا برای فضای مجازی ایران بیشتر از خودمان است!

استان گلستان سرآمد گردشگری ایران نیست / پایتخت فرهنگی اقوام استراتژی گردشگری ندارد

درخواست تعطیلی موقت مشهد مقدس

تشکر وزیر کشور و دست اندرکاران برگزاری انتخابات از رهبر انقلاب

مهمترین ویژگی عالم عامل از منظر امیرمومنان علی(ع)

پنجشنبه تردد در این خیابان های تهران ممنوع می شود

نشان «استاد عالی مقام» در دستان هوشنگ جزی زاده

افزایش حاشیه نشینی در 5 سال اخیر در همدان

افزایش حاشیه نشینی در 5 سال اخیر در همدان