مطالب مرتبط:
یکی از مشکلات جدی کشور فقدان شفافیت است
رییسی: یکی از مشکلات کشور فقدان شفافیت است
رییسی: یکی از مشکلات کشور فقدان شفافیت است/ پرونده های متعددی محصول ارز 4200 تومانی است
یکی از مشکلات جدی کشور فقدان شفافیت است
انتخابات فرصت مناسبی برای حل مشکلات کشور و مردم است
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 02:352021-06-13سياسي

یکی از مشکلات جدی کشور فقدان شفافیت است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سیدابراهیم رییسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفت وگوی ویژه خبری در سخنانی با اشاره به تشریح برنامه هایش در حوزه مسائل اقتصادی ومبارزه با فساد، - نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: معتقدم یکی از مشکلات جدی کشور، فقدان شفافیت است و اگر ما شفافیت را اجرا کنیم بسیاری از مسائل حل می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو"، سیدابراهیم رییسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفت وگوی ویژه خبری در سخنانی با اشاره به تشریح برنامه هایش در حوزه مسائل اقتصادی ومبارزه با فساد، گفت: تحولی که باید ایجاد شود و در این مقطع برای کشور نیز ضرورت دارد، اجرای عدالت است، اگر اجرای عدالت در همه سطوح صورت بگیرد، جلوی فساد نیز گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه واژه فساد، واژگان قرآنی تعریف شده بر اعتدال دلالت دارد، افزود: هر چیزی که از اعتدال خارج شود، منجر به فساد می شود، البته خرد و کلان نیز دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: محور ما اجرای عدالت است و تحول نیز یک ضرورت است، محور ما این است که باید در تمام سطوح اجرایی کشور اجرای عدالت مدنظر قرار گیرد.

رییسی تصریح کرد: ممکن است ما گاهی ادعای عدالت داشته باشیم و گاهی نیز مردم احساس عدالت کنند، ما به دنبال احساس عدالت هستیم، به طوری که مردم کوچه و بازار نیز بگویند که عدالت اجرا می شود.

وی با طرح این سوال که سازوکارهای اجرای عدالت را چگونه باید تعریف کنیم، گفت: در دولت سازوکارهای مهمی که می تواند عدالت را اجرا و با فساد مبارزه کند، بسیار حائز اهمیت است، مردم نیز قاچاق، فساد، زمین خواری و مفاسد بانکی را زمینه های فساد می دانند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مفاسد بانکی یکی از مشکلات جدی کشور است، افزود: ارتشا و رانت خواری از مصادیق فساد است که باید به طور جدی با آن مقابله کرد.

رییسی افزود: در هر جایی که می خواهد امتیاز و مجوزی از بخش های دولتی به بخش خصوصی واگذار شود، جز نقاطی است که باید به دقت مورد نظارت جدی قرار گیرد.

به عنوان مثال، پرداخت تسهیلات بانکی از نقاطی است که باید مورد بررسی و نظارت جدی قرار گیرد، زیرا مشکلات زیادی دارد.

وی گفت: بانک ها و بانک های عامل و حتی نظارت هایی که بانک مرکزی می کند نیازمند بررسی های دقیق است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: سازوکارهای ما باید سازوکارهای کارآمدی باشد.

حل بسیاری از مشکلات کشور با شفافیت سیدابراهیم رییسی ادامه داد: معتقدم یکی از مشکلات جدی کشور، فقدان شفافیت است.

اگر ما شفافیت را اجرا کنیم بسیاری از مسائل حل می شود.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال سامانه هایی مانند بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، بنادر و کشتیرانی، گمرکات و مجموعه ای از اینها، اگر با هم مرتبط شوند، یک سامانه فعال اقتصادی که داده های مختلفی به آن وارد می شود، به طور مرتب مورد نظارت قرار می گیرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این سامانه بر ارز و کالاها نظارت می شود و واردات و صادرات به طور کامل می تواند تحت اشراف قرار گیرد.

رییسی افزود: هیچکس نیست در کشور که به اهمیت موضوع شفافیت پی نبرده باشد، خوشبینانه این است که قصدی برای شفافیت داشته اند، در این قضیه رانت وجود دارد.

وی تاکید کرد: اگر این سامانه فعال شود دست خیلی ها قطع می شود و زمینه های بسیاری از فساد از بین می رود، بنده در قوه قضاییه پرونده هایی را بررسی می کنم و می بی نم که روابط ثروت و قدرت وجود دارد که نمی خواهند پرونده ای بررسی شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: معتقدم 10 برابر این مقاومت ها در دستگاه اجرایی خواهد بود که نمی خواهند سامانه ها فعال شود نه فقط این سامانه ها که هر سامانه ای که بخواهد امور را منضبط کند و بخواهد دست رانت خواری و فساد را قطع کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری شفافیت را بسیار مهم دانست و گفت: خودم در جاهایی که مسئولیت داشتم سعی داشتم شفافیت را ایجاد کنم و اجرا هم شده و جلوی بسیاری از بی اعتمادی ها گرفته شده است.

رییسی یکی از بحران های کنونی جامعه را ناشی از مسئله بی اعتمادی دانست و با تاکید بر ضرورت رفع آن افزود: باید با رفع بی اعتمادی آن را به اعتماد به دولتمردان تبدیل کرد و راهکار آن ایجاد شفافیت است.

وی تعارض منافع را دومین منشأ مفاسد دانست و گفت: تعارض منافع یعنی کسانی که خودشان منفعت دارند مانع از پیشبرد امور می شوند مثلاً در حوزه مسکن به کسانی مسئولیت دادیم که خودشان پیمانکارند و در این حوزه دست دارند و نمی گذارند کارها صورت گیرد.

رییسی افزود: یا کسانی که در مجموعه هایی مانند مدارس غیرانتفاعی مدرسه دارند و اینها تصمیم گیرنده می شوند در حالیکه خودشان یک طرف قضیه هستند آیا می توانند برای خودشان تصمیم بگیرند؟ نامزد انتخابات ریاست جمهوری، تعارض منافع را یکی از مشکلات جدی در کشور دانست که نمی گذارد کارها به سامان برسد.

عناصر مشکل آفرین را کنار می گذاریم وی تاکید کرد: ما باید علاوه بر عنصری که مبتلا به فساد و رانت خواری است کسانی را هم که منافعی دارند نباید در نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری قرار داده شوند زیرا آنان در کشور مشکل ایجاد می کنند.

رییسی گفت: ما بنا داریم در دولت از عناصری که در کشور مشکل دارند کنار بگذاریم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت نظارت بر امور کشور افزود: بانک های عامل باید درست عمل کنند ما در این مدت با افرادی مواجه بودیم که متخلف بودند و جرم انجام دادند و در نظام بانکی با آنان برخورد شد، بانک مرکزی جایگاه نظارتی دارد و باید نظارت می کرد اما چرا نظارت نکرد؟ وی تصریح کرد: وقتی ما پیگیری کردیم متوجه شدیم که در بانک مرکزی هم فساد وجود دارد و تقریباً 25 نفر در بانک مرکزی دستگیر شدند از افرادی که کارشان نظارت بوده و آقایانی که باید خودشان نظارت می کردند که تسهیلات به افراد واجد الشرایط پرداخت شود خودشان وقتی جعبه سکه جلویشان گذاشتند پایش می لرزد و می نویسد که 10 میلیون دلار به فلانی تسهیلات بدهیم در صورتی که واجد شرایط نیست.

رییسی تاکید کرد: ما باید نظامات را اصلاح کنیم اگر اصلاح نکنیم نظام اداری کشور ضربه می خورد عملکردها زیر سوال می رود و مردم بی اعتماد می شوند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید بدانیم یکی از جاهایی که بیشترین فساد در آن وجود دارد حوزه قاچاق کالا است؛ در زمینه های مهم فساد است از کجا قاچاق صورت می گیرد؟ باید دانست منابع قاچاق کالا کجاست و پولش از کجا تأمین می شود؟ وی تاکید کرد: کالاهایی که صادر می شود باید پیگیری کرد که ارزش به نظام تولید و چرخه مالی کشور بازگردد اما نمی آید.

رییسی گفت: یک راه این است که برویم و در عرصه با قاچاقچیان برخورد کنیم مانند کاری که در قوه قضاییه با قاچاق کالا انجام شد و پرونده هایش را در بنادر از صبح تا شب رسیدگی می کنیم اما آیا این مسئله را حل می کند؟ خیر؛ چرا؟ چون مسئله این است که منبع ارز باید کنترل شود.

وی افزود: البته من نمی خواهم بگویم هر ارزی که محصول صادراتی است وارد عرصه قاچاق می شود این حرف ها را نمی خواهم بزنم اما به لحاظ سازمانی باید رهگیری شود و این می تواند در سامانه انجام شود بدون اینکه افراد متهم شوند یا به کسی جسارتی شود و کاملاً می تواند در ساختار سامانه ای نظارت شود که کالایی که صادر می شود ارزش چگونه وارد کشور می شود که تبدیل به کالای قاچاق نشود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: پس باید با فعال کردن سامانه ها، شفافیت و جلوگیری از تعارض منافع می توانیم بسیاری از ساختارها و زمینه های فساد را رفع کنیم.

رییسی در پاسخ به پرسشی درباره برخی زمینه های فسادخیز مانند اختصاص ارز 4200 تومانی در بودجه یا ارائه قیر رایگان گفت: این از کارهایی است که دولت و مجلس وقتی می خواهند تصمیم گیری کنند باید همه عواقب آن را در نظر بگیرند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: باید درست ببینند که ارز 4200 تومانی یعنی آغاز پرونده های فساد و آمدنش به قوه قضاییه، ما چند پرونده اکنون در قوه قضاییه داریم که محصول همین ارز است.

وی افزود: اگر ضرورتی دارد که در کشور هر کاری در هر مقطعی انجام شود، باید نظارت متناسب با آن را نیز تعریف کنیم.

لزوم ایجاد شفافیت برای مقابله با فساد نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: با فعال کردن سامانه ها، ایجاد شفافیت و جلوگیری از تعارض منافع می توانیم بسیاری از زمینه های فساد را رفع کنیم.

سید ابراهیم رییسی در ادامه اظهاراتش در برنامه گفتگوی ویژه خبری در شبکه دو سیما، بسیاری از پرونده های مرتبط با فساد را مربوط به ارز 4200 تومانی دانست و افزود: اگر ضرورت دارد که هر کاری در کشور انجام شود، باید نظارت متناسب با آن را نیز تعریف کنیم.

وی گفت: در این چارچوب باید بگوییم که ارز 4200 تومانی را به چه کسی می خواهیم بدهیم؟ آیا می خواهیم به وارد کننده بدهیم؟ وارد کننده باید کالا وارد کند و نباید سوداگری کند و باید ثمره آن وارد سفره مردم شود.

رییسی تصریح کرد: قرار بود مرغ و تخم مرغ به قیمت پایین تر از ارز 4200 تومانی دولت به نهاده های دامی عرضه شود و این برای سهولت مردم داده شده است، آیا این اتفاق افتاد یا این وسط دلالان سود بردند؟ نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: این از آن اموری است که نظارت جدی می طلبد و شأن دولت شأن حمایت و نظارت است، کشاورزان عزیز ما باید مشمول حمایت و دریافت تسهیلات شوند و تضمین آنان داده شود که محصولاتشان زمین نماند تا بتوانند استفاده لازم را ببرند.

وی افزود: باید به نحوی اقدام شود که از زنجیره تأمین، تولید تا مصرف از اینکه دلالان وارد عمل شوند جلوگیری کنیم تا از مصرف کننده تا تولید کننده، ضرر نکند.

رییسی اضافه کرد: اگر از کشاورزان عزیز ما که این همه تلاش می کنند درباره مشکلاتشان بپرسیم می گویند از کاشت، داشت و برداشت اگر حمایت شوند و دستگاه های نظارتی دقیق این مسیر را نظارت کنند مشکلی نخواهند داشت و به حاشیه شهرها نخواهند آمد و در همان روستاها باقی می مانند که بزرگترین کارگاه های تولیدی محسوب می شوند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: فعال کردن روستا و اقتصاد روستا یعنی فعال کردن مجموعه ی تولیدی عظیم برای کشور و آمدن روستاییان به حاشیه ها سبب می شود که هم خودشان رنج ببرند و هم کشاورزی تعطیل شود پس چرا این خسارت ها را ببینیم؟ وی افزود: اگر دولت شأن نظارتی اش را فعال کند هم می تواند از وقوع فساد جلوگیری کند و هم اگر کسی احیاناً مرتکب فساد شد به سرعت ساز و کارهایی در دولت طراحی شده است که با او برخورد می شود و آخرش هم می تواند به دستگاه قضایی منتهی شود.

رییسی تصریح کرد: اما متأسفانه این اتفاق نمی افتد و نتیجه این می شود که همزمان صدای کشاورز، مصرف کننده و تولید کننده در می آید.

وجود ظرفیت ایجاد یک میلیون شغل در سال نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیکاری را یکی از دغدغه های مهم کشور دانست و گفت: ظرفیت ایجاد یک میلیون شغل در سال برای کشور وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در ادامه سخنانش در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به جشن چندباره استقلال تولید گندم در کشور اشاره کرد و افزود: چرا ما امسال باید چند میلیون تن گندم وارد کنیم؟ به نظر من باید با یک نگاه سیاست گذاری دقیق با نظارت بر آن چیزی که انجام می شود بتوانیم جلوی این گونه عوارض را بگیریم.

وی گفت: اگر دولت شأن نظارتی خود را نسبت به کشاورزی و کالا و محصول کشاورزی و نسبت به روند تولید، تأمین و مصرف را دقیق انجام دهد و سامانه ها ایجاد شود، من فکر می کنم جلوی بسیاری از عوارض گرفته شود.

حجت الاسلام رییسی در پاسخ به سؤالی که آیا دستگاه های نظارتی در دولت شما هم به همین منوال کار را ادامه خواهند داد افزود: بیشتر دستگاه های نظارتی نظارت پسینی هستند نه پیشینی؛ به عنوان مثال سازمان بازرسی وقتی یک موضوع؛ واقعی می شود را بررسی می کنند که بیشتر پسینی است تا پیشینی و دیوان محاسبات؛ تفریغ بودجه را می کند و ما باید ساز و کار را درون هر تصمیم تعریف کنیم و این با بحث نظارت های همانند سازمان بازرسی فرق می کند.

وی گفت: ما باید همراه با تصمیم؛ نظارت را تعریف کنیم و نه این که بگوییم یک جا تصمیم بگیرد و یک جای دیگر نظارت کند و این شدنی نیست.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: برخی از مجوزها را که از سوی دستگاه اداری صادر می شود حرکت تولید را کند می کند و خود مجوزها موجب می شود امضاهای طلایی پیش بیاید.

حجت الاسلام رییسی گفت: ما باید در برخی موارد نظارت ها را طوری تعریف کنیم که این نظارت ها همانند اخذ مجوزها موجب کندی نظام تولید نشود و این همان ساز و کارهای بسیار دقیقی است که هم تولید را کند می کند و هم نظارت دولت برجاست.

وی افزود: اگر شما تصمیم می گیرید ارز 4200 تومانی باید معلوم شود این ارز را به چه کسی دادید و آیا کالای مورد نظر را وارد کشور کرد یا نکرد؟.

حجت الاسلام رییسی گفت: من چند روز پیش از آقایان بانک مرکزی سوال کردم که آیا نظارت کردید؟ و اگر نظارت می کردید که این اتفاق نمی افتاد.

وی افزود: مگر می شود دستگاه های دولتی هر طور که دوست دارند تصمیم بگیرند و نتیجه آن بشود این گونه مفاسدی که مردم از آن گله مندند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: آیا آقایان نخواستند این سامانه ها را فعال کنند؟ ندانستند که این کار به سود کشور است؟ که به نظر من نتوانستند و چرا نتوانستند؟ چون مقاومت زیاد است.

حجت الاسلام رییسی افزود: اینجا یک اراده جدی می خواهد که این اراده جدی آنها را باهم متحد کند و بتواند نظارت با شفافیت صورت گیرد و جلوی فساد گرفته شود و باید با قدرت وارد این بخش شد.

وی گفت: وقتی ساز و کاری باید در کشور اجرا شود نمی توانند به بهانه هایی سر باز بزنند و نمی شود با ناتوانی، بی عرضه گی و بی توجهی این مسأله بسیار مهمی که جزو ضرورت های کشور است؛ توجه نکرد.

حجت الاسلام رییسی افزود: چند درصد از دولت الکترونیک تشکیل شده است و ما سال ها می گوییم که باید تشکیل شود و همه هم قبول داریم، پس چرا تشکیل نمی شود و چرا سامانه ها باهم مرتبط نمی شود؟ برای این که یک قدرت، یک اراده مدیریتی جدی در کشور می خواهد و با این اراده؛ خیلی از کارها سامان پیدا می کند.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص برنامه دولتش برای ایجاد اشتغال و اینکه نرخ بیکاری در پایان چهار ساله این دولت به چه رقمی می رسد؟ گفت: بیکاری یکی از دغدغه های مهم کشور است و ایجاد اشتغال در کشور کاملاً امکان پذیر است و سوال من این است که چرا این اشتغال ایجاد نشده است؟ این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما امروز می توانیم بگوییم آمار بیکاران پنج میلیون بیکار است که شامل بیکار و شبه بیکار می شود و این آمار واقعاً زیبنده کشور نیست.

حجت الاسلام رییسی گفت: اگر در سال یک میلیون اشتغال ایجاد می شد، ما شاهد این وضعیت نبودیم، ولی ایجاد نشد و با سالی با 200 یا 300 هزار شغل مسأله حل نمی شود و سالی 700 تا 800 هزار شغل عقب ماندگی داریم که در کشور امکان ایجاد سالی یک میلیون شغل هست که در چهار سال چهار میلیون شغل ایجاد شود.

وی افزود: ظرفیت قابل توجهی از واحدهای تولیدی بلا استفاده و معطل است.

حجت الاسلام رییسی گفت: ما در قوه قضاییه دو هزار از آنها را راه اندازی کردیم اما هزاران واحد تولیدی هست که به تملک بانک ها درآمده است.

وی افزود: من زمانی که به هر استانی می روم می گویند 50 واحد دیگر هم هست، سوال این جاست که چرا باید این گونه باشد؟ زمانی می گویید زیرساخت ندارد در حالی که زیرساخت هم دارد، من زمانی که به سبلان پارچه اردبیل رفتم دیدم سالن کاملاً آماده است و برای چه کارگر در آن مشغول نیست؟ یا ماشین سازی تبریز در اراک یا در خرم آباد هر واحدی را که بازدید کردم دیدم آنها با یک اقدام مقدماتی اشتغال در آنها اتفاق می افتد و بیکاری کاملاً کم می شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ظرفیت موجود کشور کاملاً قابل توجه است و متأسفانه در این سال ها شغلی که باید ایجاد می شد، نشد.

حجت الاسلام رییسی افزود: باید ظرفیتی که الآن در واحدهای تولیدی معطل مانده به تولید برسد و این کار انجام شدنی است و دوم این که 70 درصد ظرفیت اقتصادی ما در کشور فعال نیست.

وی گفت: سهم برخی کشورهای اروپایی از استفاده از ساحل 50 درصد تولید ناخالص ملی آنهاست، این در حالی است که ما با ساحل سه هزار کیلومتر ارتباط داریم و سهم اقتصاد دریای ما دو سه درصد است.

حجت الاسلام رییسی افزود: اقتصاد دیجیتال باید فعال شود و اگر اقتصاد فضای مجازی ما فعال شود؛ خانم های خانه دار هم می توانند تولید محتوا کنند و درآمد داشته باشند.

وی همچنین بخش مسکن را پیشران اقتصاد کشور دانست.


کلید واژه ها: انتخابات ریاست جمهوری - انتخابات ریاست - نامزد انتخابات - ریاست جمهوری - گفت وگوی ویژه خبری - سیدابراهیم رییسی - مسائل اقتصادی - انتخابات - سیدابراهیم - فساد - شفافیت - جمهوری - خبرگزاری - نامزد - مسائل - ریاست - اقتصادی - کشور - برنامه - اجرا - مشکلات - اعتدال - یکی از - عدالت - گزارش - تشریح - سیاسی - اشاره - رییسی - خبری

آخرین اخبار سرویس:
موافقت برای سرمایه گذاری جدید500 میلیاردی در آزادراه شیراز-اصفهان

خبرهای خوش درباره رتبه بندی فرهنگیان به زودی به گوش خواهد رسید

بایدن: روسیه در تدارک مداخله در انتخابات میان دوره کنگره است!

کاسبان فیلترینگ مخالف طرح فضای مجازی مجلس هستند/ اینترنت مسدود نمی شود

آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از فردا

حضور 70 میهمان خارجی در مراسم تحلیف رییس جمهور سیزدهم

موافقت کمیسیون عمران با طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی

کودکان شاهد حمایت عاطفی والدین از یکدیگر باشند / انسداد محبت با شکستن حرمت ها

افشاگری جدید علیه احمدی نژاد/ چه کسی جلوی تصمیم اشتباه رییس جمهور سابق ایستاد؟

در صورت تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی، تا 4 یا 5 ماه آینده پلفترم های خارجی مسدود می شوند/ شرایط جامعه برای رسیدگی به این طرح مساعد نیست

اجرای 2 برنامه تواشیح دانشجویی در آستان قدس رضوی

تسلیت رییس جمهور درپی درگذشت حجت الاسلام سید رضا حسینی

نجات از گمراهی فلسفه عید غدیر است/ تمسک به امیرالمؤمنین نوعی روش زندگی است

حضور 70 میهمان خارجی در مراسم تحلیف رییس جمهور سیزدهم

جلسه غیرعلنی مجلس درباره طرح ضد اینترنت و مراسم تحلیف رییسی

چرا طرح صیانت فضای مجازی شفاف و واضح نیست؟

نشست بیش از 50 فعال اقتصادی و بازرگانان ایرانی و سوری با قالیباف

حضور متخصصان کار در هیات مدیره صندوق ایجاد فرصت های شغلی خالی است/ اگر منابع مادی زیاد نشود، دردی درمان نخواهد شد

میثم مطیعی به کمک خوزستانی ها رفت

جنگ اقتصادی به کشورهای مقاومت تحمیل شده است

کام دانشگاهیان در ارتباط با صنعت شیرین شد

فرمانده یگان های ویژه ناجا: پلیس در سنگر تامین امنیت مردم خوزستان خوش درخشید / روسیاهی برای دشمنان و مزدوران داخلی باقی ماند

میراث لاریجانی در ساختمان شیشه ای / جای خالی قانونی که 27سال است خاک می خورد

توزیع 308بسته معیشتی همزمان با دهه ولایت در منطقه طرق مشهد

خدمات هلال احمر در واردات واکسن کرونا قابل تقدیر است

پورابراهیمی: باید صدای واحدی از تیم اقتصادی به گوش برسد

عبور اصلاحات از اصلاح طلبان؟

تدارک صداوسیمای خاوران به مناسبت عید غدیر

اولین وظیفه حکومت اسلامی برپا داشتن اقامه نماز است

قناعت و ساده زیستی از نگاه امام علی(ع)

تاخت و تاز کرونا در غفلت مسئولان تنکابن

توزیع 308 بسته معیشتی همزمان با دهه ولایت در منطقه طرق مشهد

عبور اصلاحات از اصلاح طلبان؟

آغاز رقابت بیش از 72 هزار داوطلب ارشد در اولین روز آزمون

نوبت مسئولان است که کم کاری های گذشته را جبران کنند/ خوزستان همیشه پای کار انقلاب بوده است

ایجاد نظام سیاسیِ برآمده از انقلاب تنها وظیفه حوزه علمیه نیست

چاپ کتاب «ادب انبیاء» در زنجان

وعده غرب به رییس جمهور تونس؛ درصورت شکست اسلام گرایان 5 ملیارد کمک نقدی دریافت خواهید کرد

جزییات جدید از طرح جنجالی اینترنت | 5 جایگزین داخلی برای اینستاگرام

راز در سینه «آقای بازیگر» فاش شد!

آهنگ زیبا را از آرمان گرشاسبی دانلود کنید

موافقت کمیسیون عمران با طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی

طبقه بندی زندانیان از برنامه های اصلی سازمان زندان ها است

5 توصیه نماینده چابهار به کابینه دولت رییسی

نوروزی: وضعیت کرونا در استان گلستان قرمز نیست، سیاه است

غیبت 7 نماینده در نشست علنی امروز مجلس

رایزنی تلفنی وزیر خارجه جمهوری آذربایجان و ظریف

آغاز جلسه علنی مجلس/طرح تقویت امنیت غذایی کشور در دستور کار

عزم جدی ایران برای توسعه همکاری ها با اتحادیه اقتصادی اوراسیا

مردم خوزستان همیشه پای کار انقلاب بوده اند/ اکنون نوبت مسئولان است که کم کاری های گذشته را جبران کنند

امکان بازگشایی مدارس از اول مهر وجود دارد؟

اجرای طرح مواسات و همدلی مؤمنانه پلیس استان کرمان/ اهدای 13 هزار بسته معیشتی به نیازمندان در مناطق محروم

فرار دو دوست که پدرزن و داماد شدند

نقاط حادثه خیز در شبکه آبیاری دشت قزوین شناسایی می شود

دیدار و گفتگوی رییس مجلس ترکیه و «الهام علی اف» در باکو

نیکزاد: مسئولان کم کاری های گذشته درباره خوزستان را جبران کنند

حضور 70 میهمان خارجی در مراسم تحلیف رییس جمهور سیزدهم

شاید شهردار آینده در لیست پیشنهادی نباشد/ تامین مالی خرید 630 دستگاه واگن مترو وظیفه دولت است

برگزاری مسابقه «ولایت علوی و اکمال دین نبوی» در قم

دیدار تجار و بازرگانان ایرانی و سوری با قالیباف

چرا وزیر خارجه قطر پس از بازگشت از واشنگتن به تهران آمد؟

محل، تاریخ و ساعت واکسیناسیون را خودتان انتخاب کنید

دستگیری دومین عضو شورای شهر کنگان 

نشست سیاست های اقتصادی پیشنهادی به دولت سیزدهم

نیکزاد: مسئولان کم کاری های گذشته درباره خوزستان را جبران کنند

حرم مطهر رضوی در شب عید غدیر

نیکزاد: مسئولان کم کاری های گذشته درباره خوزستان را جبران کنند

فال روزانه امروز چهارشنبه 6 مرداد 1400

توضیحات کدخدایی درباره کناره گیری از سخنگویی شورای نگهبان

عیدانه های شبکه فارس به مناسبت جشن غدیر خم

نشست بیش از 50 فعال اقتصادی و تجار و بازرگانان ایرانی و سوری

پیام تسلیت روحانی درپی درگذشت مادر شهیدان غلامی

چینش کابینه با مشورت یا شخصا؟

عکس بسیار متفاوت مهناز افشار در کنار آب + عکس

صوت | تلاوت محمدجواد کاشفی از سوره «سجده»

برقراری ارتباط زمینی بین چالدران و شوط و چایپاره

این فرمانده معروف ارتش، وزیر دفاع دولت رییسی است؟

چینش کابینه با مشورت یا شخصا؟

ابطال انتخابات شورای شهر باقرشهر و کهریزک

راهکار های پیگیری نسل کشی بومیان کانادایی در دیوان کیفری بین المللی

جلسه علنی آغاز شد/ طرح تقویت امنیت غذایی در دستور کار مجلس 

نقش مؤثر امامان محله در جهت دهی صحیح مطالبات مردمی خوزستان

اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد در دهه اول شهریورماه

جوان هایی که در اعتراضات کشته شدند فقط برای مطالبات مسالمت آمیز خود بیرون آمدند

توزیع 500 بسته معیشتی در تکاب

کارگران نیروگاه قلعه قاضی خواستار اجرای طبقه مشاغل و همسان سازی حقوق

دستگیری عضو دومین شورای شهر کنگان 

دیدار قالیباف با 50 فعال اقتصادی بخش خصوصی ایران و سوریه/ تاکید بر رفع موانع مالی و لجستیکی فعالیت های اقتصادی

شهید صیاد شیرازی نقش مؤثری در مهار غائله منافقین داشت

پخت و توزیع 3110 پرس غذای نذری توسط هیئت روضات الحسین (ع) رشت

وضوح اهمیت «ولایت و امامت» در وصیت نامه شهدا

ششمین «خانه امداد» افتتاح شد

اندر حکایت آخرین رویداد ملی قرآنی در دولت دوازدهم

خسروی وفا خادم امام رضا (ع) شد

جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک برگزار شد

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی طرح صیانت از کاربران فضای مجازی

نیکزاد: خوزستان همان خوزستان هشت سال دفاع مقدس است/ مسئولان کم کاری های گذشته را جبران کنند

مرحله شهرستانی مسابقات قرآن اوقاف در طبس برگزار شد

عید اومده دوباره ؛ ایرج خواجه امیری

وعده غرب به رییس جمهورتونس؛ درصورت شکست اسلام گرایان 5 ملیارد کمک نقدی دریافت خواهید کرد

یکی از مشکلات جدی کشور فقدان شفافیت است

یکی از مشکلات جدی کشور فقدان شفافیت است