مطالب مرتبط:
نگاهی به مهمترین موضوعات مطرح شده در سفر وزیر بهداشت به نیشابور
بازدید وزیر بهداشت از طرح واکسیناسیون خودرویی در نیشابور
سفر وزیر بهداشت به خراسان رضوی
وزیر بهداشت مشهد را به مقصد تهران ترک کرد
روند واکسیناسیون، وزیر بهداشت اوکراین را برکنار کرد
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1400 ساعت 23:302021-05-18پزشكي

نگاهی به مهمترین موضوعات مطرح شده در سفر وزیر بهداشت به نیشابور


ایسنا/خراسان رضوی در جریان سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مهمترین مطالبات مردم نیشابور در حوزه بهداشت و درمان بررسی شد، همچنین پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان نیشابور به صورت همزمان به بهره برداری رسید.

- ایسنا/خراسان رضوی در جریان سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مهمترین مطالبات مردم نیشابور در حوزه بهداشت و درمان بررسی شد، همچنین پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان نیشابور به صورت همزمان به بهره برداری رسید.

اوایل هفته گذشته تعدادی از مسئولان شهرستان نیشابور دیداری با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی داشتند که در این دیدار مهمترین مطالبات مردم نیشابور در حوزه بهداشت و درمان مطرح و توافقات خوبی حاصل و قرار شد که 28 اردیبهشت ماه و همزمان با روز ملی خیام، وزیر بهداشت برای رسیدگی به مطالبات مردم و افتتاح تعدادی از پروژهای بهداشتی و درمانی به شهرستان نیشابور سفر کند.

یکی از مطالبات مهم مردم نیشابور ایجاد کد رشته پزشکی در دفترچه کنکور سراسری 1400 و ارتقاء دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه بود که وزیر بهداشت این مطالبه را یک مطالبه به حق دانست و گفت نیشابور لیاقت دانشگاه را دارد.

بنا بر گزارش دانشکده علوم پزشکی نیشابور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیست و پنجمین پویش ره سلامت و آیین افتتاح از پروژههای بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی نیشابور بیان کرد: برای ایجاد دانشگاه اولین اقدام ایجاد رشته پزشکی است که به محض برگشت به تهران انجام آن را تسریع خواهیم کرد و قدم بعدی رفتن به سمت تبدیل این دانشکده به یک دانشگاه بزرگ است که حق و لیاقت نیشابور است.

وی همچنین افزود: منزلت نیشابور از نظر علمی وضع کنونی نیست و همه ما باید به ارتقاء نیشابور کمک کنیم چرا که نیشابور چهار راه ترافیک علمی خراسان بزرگ بود و خراسان در رشد فرهنگ ایران و اسلام نقش داشته است و نیشابور مرکز آن بوده است؛ سعید نمکی که همزمان با روز ملی خیام در نیشابور حضور یافته بود با اشاره به جایگاه تاریخی و فرهنگی نیشابور خاطر نشان کرد: یک خیام یا فقط یک عطار برای افتخار و سربلندی یک مملکت کافیست و با حضور کمال الملک و پرویز مشکاتیان این شهر مملو از هنر، شعر و عرفان و موسیقی است.

ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه نقش موثری در توسعه علمی و فرهنگی شهرستان دارد فرماندار نیشابور نیز در رابطه با مهمترین دستاوردهای سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: یکی از مهمترین مطالبات مردم نیشابور ارتقاء دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه است که در این زمینه و همچنین ایجاد کد رشته پزشکی در دفترچه کنکور 1400 موافت های خوبی حاصل شد.

علیرضا قامتی اظهار کرد: یکی از مطالبات دیگر مردم در حوزه سلامت، ایجاد بیمارستان سوم نیشابور است که این بیمارستان در حال ساخت است و برای تسریع در پیشرفت ساخت آن با موافقت وزیر بهداشت اعتباراتی در نظر گرفته شد، همچنین برای توسعه اورژانس بیمارستان 22 بهمن نیشابور نیز وزیر بهداشت دستوراتی دادند که اعتباراتی هم برای آنجا منظور شود.

قامتی در پاسخ به این سوال که این مطالبه ها چه نقشی در توسعه شهرستان نیشابور خواهد داشت، گفت: در بحث توسعه شهرستان نیشابور از نگاه صنعت توسعه ای دو سال است که حوزه دانشگاهی و علوم دانشگاهی به عنوان یک پیشران در نظر گرفته شده است و طبیعتا جذب دانشجوی رشته پزشکی حضور متخصصان در شهرستان را به دنیال خواهد داشت که این امر نقش مهمی در توسعه علمی و فرهنگی شهرستان دارد.

وی همچنین به اهمیت ایجاد بیمارستان سوم نیشابور در توسعه خدمات درمانی اشاره کرد و گفت: در سال 92 ظرفیت تخت های بیمارستانی ما 320 تخت بود که در حال حاضر و با با بهره برداری ظرفیت های جدیدی که داشتیم ظرفیت تخت های ما به 600 تخت رسیده است و چنان چه بیمارستان سوم نیز به بهره برداری برسد این ظرفیت به 800 تخت افزایش خواهد یافت که می توان گفت در مدت 8 سال ظرفیت بهره مندی ما از تخت های بیمارستانی 2.

5 برابر شده و این موفقیت بزرگی در حوزه سلامت است.

فرماندار نیشابور با اشاره به بهره برداری از تجهیزات جدید بیمارستانی در جریان سفر وزیر بهداشت به نیشابور گفت: یکی از تجهیزات دستگاه ام آر آی بود که قبل از این شهروندان برای خدمات درمانی باید به شهرستان های اطراف از جمله سبزوار و یا مشهد مراجعه می کردند که این امر مستلزم وقت و هزینه زیادی بود و خانواده ها دچار مشکلاتی می شدند ولی با ایجاد این تجهیزات در خود شهرستان، بسیاری از دردسرهای شهروندان حل خواهد شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز در جلسه بیست و پنجمین پویش ره سلامت و آیین افتتاح از پروژه های بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، گزارشی از پیشرفت های شهرستان نیشابور در حوزه بهداشت، درمان و آموزش ارائه کرد.

بنا بر گزارش وبدا رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در ابتدای بیست و پنجمین آیین پوشش ره سلامت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و هیئت همراه بیان کرد: شهرستان نیشابور در حال حاضر دارای 56 مرکز جامع سلامت، 35 پایگاه سلامت، 25 پایگاه اورژانس (9 پایگاه شهری و 1 پایگاه هوایی) و 2 کلینیک تخصصی است.

وی عنوان کرد: حوزه بهداشت و درمان نیشابور نسبت به قبل، تغییرات معناداری یافته است؛ به طوری که از سال 1289 تا سال 1393، مجموع تخت های بیمارستانی نیشابور 320 تخت بود؛ اما هم اکنون نیشابور دارای 620 تخت بیمارستانی است و اگر توقف یک و نیم ساله ساخت بیمارستان سوم نیشابور اتفاق نمی افتاد، به جرات می توانم بگویم که در طی این 7 سال به اندازه 103 سال گذشته تخت بیمارستانی در تاریخ نیشابور ایجاد شده بود.

محسن عظیمی نژاد تصریح کرد: تا قبل از سال 93 هیچ واحد ارائه دهنده خدمات تخصصی در نیشابور نداشتیم؛ اما اکنون به لطف وزارت محترم و خیرین نیک اندیش این خطه 3600 نفر خدمات تخصصی دریافت کرده اند.

همچنین پیش از این نیشابور تنها دارای 1 دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان 22 بهمن بود و امروز جزء افتخارات ما است که اعلام کنیم هر دو بیمارستان حکیم و 22 بهمن نیشابور مجهز به دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس هستند و دستگاه تشخیصی ام آر آی نیز امروز افتتاح خواهد شد.

وی گفت: مرکز درمانی عطار در بیمارستان 22 بهمن که ابتدا به عنوان معاونت بهداشت نیشابور مورد استفاده قرار می گرفت؛ با مساحت 1800 متر مربع و در طی کمتر از 5 ماه تغییر کاربری یافت و آماده بهره برداری قرار گرفت.

بخش شیمی درمانی نیز در این مرکز درمانی آغاز به فعالیت کرد.

گفتنی است بنا بر گزارش دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جریان سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی 13 پروژه بهداشتی درمانی در نیشابور به بهره برداری رسید و برای افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها، بیش از 105 میلیارد تومان هزینه شده است.

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در جریان سفر دو روزه خود به خراسان رضوی، 27 اردیبهشت ماه در شهرستان سبزوار حضور یافت و در جریان این سفر نیز،  3 طرح بهداشتی درمانی به بهره برداری رسید که به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار سطح دسترسی شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه به خدمات درمانی افزایش یافت.

انتهای پیام
کلید واژه ها: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی - بهداشت - وزیر بهداشت - حوزه بهداشت و درمان - درمان و آموزش پزشکی - نیشابور - مطالبات مردم - درمان - بهداشت و درمان - درمان و آموزش - آموزش پزشکی - مطالبات - سفر وزیر - بهره برداری - شهرستان - بهداشتی - وزیر - درمانی - مردم - پروژه - پزشکی - آموزش - حوزه - دیدار - بررسی - اوایل هفته - رضوی - اردیبهشت - صورت - بهره

آخرین اخبار سرویس:
آمار کرونا ایلام 22 خرداد؛ یک فوتی و 18 ابتلای جدید

چه کسانی نباید واکسن کرونا بزنند؟

افزایش بیماران بستری در فارس

فوت یک بیمار کرونایی درچهارمحال و بختیاری

کم آبی بدن چطور باعث چاقی و بیماری شما می شود؟

خدمت به مردم مهم ترین وظیفه دانش آموختگان دانشگاه ها است

ویتامین D در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است؟

آخرین آمار کرونا در ایران امروز 22 خرداد 1400

وزیر بهداشت: برای واکسن کاری می کنیم کارستان | فکر می کردند کرونا تیر خلاص ماست | درباره روزهای سخت خواهم نوشت

وزیر بهداشت: در دوران کرونا 250هزار افغانستانی را رایگان مداوا کردیم

آخرین آمار کرونا در ایران امروز 22 خرداد 1400

وزیر بهداشت: در دوران کرونا 250هزار افعانستانی را رایگان مداوا کردیم

شناسایی علائم اضطراب در کودکان

اضافه شدن 450 تخت بیمارستانی به قم در دوران کرونا

6 دلیل خوب برای نوشیدن آب هندوانه

ثبت 62 بستری و 5 فوتی ناشی از کرونا طی شبانه روز گذشته در کرمان

تاکنون 802 هزار و 594 نفر دوز دوم واکسن کرونا را زده اند

تشخیص سریع پیشرفت سرطان با کمک MRI امکان پذیر شد

7444 مبتلای جدید/ 115 فوتی/ تزریق 5107836 دوز واکسن تاکنون

بهترین گزینه های غذایی سرشار از امگا3 را بشناسید

کرونا جان 115 نفر دیگر را گرفت

مسئولان ستادها نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساس تر باشند

141 بیمار مبتلا به کرونا در بخش های ویژه فارس بستری هستند

«پزشکی خانواده» رشته مغفول مانده در ایران

فوت 5 بیمار کرونایی در قم

مصرف این نان موجب کاهش چربی های شکمی می شود

آخرین وضعیت کرونا در ایران / قرمز بودن 13 شهر کشور

واکسن های کووید-19 چه عوارضی دارند؟

چه افرادی نباید واکسن کرونا را دریافت کنند؟

واکسیناسیون کودکان علیه کرونا در دستور کار چین قرار گرفت

فوت 4 بیمار مبتلا به کرونا در همدان/ حال 34 بیمار وخیم است

حمایت محک از 17 هزار کودک مبتلا به سرطان خون

شمار فوتی های کرونا در خراسان جنوبی به908 نفر رسید/ واکسیناسیون 48 هزار نفر

تاکنون 802 هزار و 594 نفر دوز دوم واکسن کرونا را زده اند

اعضای بدن دختربچه 6 ساله اردبیلی به بیماران نیازمند اهدا شد

آمار کرونا امروز شنبه 22 خرداد

تزریق واکسن کووید19 منعی برای اهدای خون نیست

توصیه هایی برای جلوگیری از فرسودگی شغلی معلمان

آمار کرونا در ایران امروز 22 خرداد+ رنگبندی جدید شهر ها

آمار کرونا امروز 1400/03/22

آخرین تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، فوت 115 بیمار در شبانه روز گذشته

آغازجشنواره بیمه درمان انفرادی بیمه پارسیان

تزریق واکسن کووید19 منعی برای اهدای خون نیست

کارگر شهرستانی باجای خواب جهت بسته بندی

به تعدادی نیروی اقا وخانم بازاریاب نیازمندیم

عربستان شرایط حج امسال را اعلام کرد

واردات واکسن با تولید واکسن داخلی هم ادامه می یابد

آخرین آمار کرونا در کشور/ 115 فوتی جدید/ حال 3483 بیمار وخیم است

کرونا 115 قربانی دیگر گرفت / 13 شهر در وضعیت قرمز

چگونه منافذ باز پوست صورت را از بین ببریم؟

115 فوتی جدید کرونا در کشور/ 3483 بیمار در وضعیت شدید بیماری

راه های درمان آلزایمر

آمار کرونا کرمانشاه 22 خرداد؛ 4 فوتی و 165 ابتلای جدید

واکسن های کووید-19 چه عوارضی دارند؟

کرونا، پیشتاز در سیستان و بلوچستان

کرونا 115 قربانی دیگر گرفت

آیین نامه جدید 13000 داروخانه را ورشکست می کند

دکتر شانه ساز : داروخانه ها داروی ترک اعتیاد نمی فروشند

واکسن های وارداتی علیه کرونا حذف نمی شود

4 فوتی جدید کرونا در همدان/ 34 بیمار در وضعیت شدید بیماری

آخرین خبرها از مجوز مصرف اضطراری برای دو واکسن ایرانی کرونا

افزایش تعداد بیماران بستری در فارس

ضرورت تشکیل تیم های ضربتی در ابرکوه به منظور مقابله با کرونا

تجمعات انتخاباتی نگران کننده است

115 فوتی جدید کرونا در کشور / 3483 بیمار در وضعیت شدید بیماری

دلیل کوتاه شدن قد انسان با افزایش سن

تزریق واکسن کووید19 منعی برای اهدای خون نیست

ژورنال کلاب مدیریت، به اشتراک گذاری و تجمیع داده ها در پژوهش های پزشکی

199 بیمار مبتلا به کرونا در خراسان شمالی بستری هستند

دومین روز بدون فوتی کرونا در زنجان

قدردانی از کارکنان بهداشت و سلامت بانک کشاورزی

خوزستان از وضعیت قرمز خارج شد

آخرین آمار کرونا در ایران، امروز 22 خرداد 1400 / فوت 115 نفر در 24 ساعت گذشته

بهترین گزینه های غذایی سرشار از امگا3

خطر سمی شدن مواد غذایی در فرآیند پخت و پز

جهانپور: با وجود تولید واکسن داخلی کرونا، واکسن های وارداتی حذف نمی شود؛ ممنوعیتی در این زمینه نداریم

آمار کرونا طی 24 ساعت گذشته

آخرین آمار کرونا در ایران/ طبق آمار رسمی؛ 3483 نفر در وضعیت شدید بیماری قرار دارند/ 115 نفر فوت شدند

115 فوتی جدید کرونا در کشور / 3483 بیمار در وضعیت شدید بیماری

مدافعان سلامت بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان از قاب دوربین تسنیم

آخرین آمار کرونا در کشور | 115 فوتی جدید | حال 3483 بیمار وخیم است | چند نفر واکسن زدند؟

احتمال ارتباط واکسن کرونا با نوعی بیماری قلبی

فوت 115 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته

آخرین آمار فوت و ابتلا به کرونا، امروز شنبه 22 خرداد: 115 فوتی جدید و شناسایی3483 بیمار با وضعیت شدید در کشور

115 بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند/شناسایی7444 بیمار جدید

کاهش شهرهای قرمز کرونایی به 13 مورد

کرونا جان 115 نفر دیگر از هموطنان را گرفت

آمار بیست و دوم خردادماه کرونا در ایران

نمکی: روزهای سخت و جانگدازی که بر ما گذشت را خواهم نوشت

115 فوتی جدید کرونا در کشور / 3483 بیمار در وضعیت شدید بیماری

115 بیمار دیگر جان باختند

آخرین آمار واکسیناسیون کرونا ایران 22 خرداد

آمار کرونا کاشان 22 خرداد؛ بدون فوتی و 8 ابتلای جدید

بافت کبد انسانی برای درمان فضانوردان توسعه یافت

آمار کرونا ایران 22 خرداد؛ 115 فوتی و 7444 ابتلای جدید

فوت 115 بیمار کرونایی در کشور و شناسایی 7 هزار و 444 بیمار جدید

هیچ بیماری پشت در بیمارستان ها نماند

آمار کرونا در ایران 22 خرداد / فوت 115 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته

شناسایی7444 بیمار جدید کرونایی/115 نفر دیگر قربانی شدند

نگاهی به مهمترین موضوعات مطرح شده در سفر وزیر بهداشت به نیشابور

نگاهی به مهمترین موضوعات مطرح شده در سفر وزیر بهداشت به نیشابور