مطالب مرتبط:
بازدید وزیر بهداشت از طرح واکسیناسیون خودرویی در نیشابور
سفر وزیر بهداشت به خراسان رضوی
وزیر بهداشت مشهد را به مقصد تهران ترک کرد
روند واکسیناسیون، وزیر بهداشت اوکراین را برکنار کرد
معاون وزیر بهداشت: سه چهارم مرگ های کرونایی در افراد بالای 60 سال است
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1400 ساعت 23:252021-05-18پزشكي

نگاهی به مهمترین موضوعات مطرح شده در سفر وزیر بهداشت به نیشابور


در جریان سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مهمترین مطالبات مردم نیشابور در حوزه بهداشت و درمان بررسی شد، همچنین پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان نیشابور به صورت همزمان به بهره برداری رسید.

- ایسنا/خراسان رضوی در جریان سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مهمترین مطالبات مردم نیشابور در حوزه بهداشت و درمان بررسی شد، همچنین پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان نیشابور به صورت همزمان به بهره برداری رسید.

اوایل هفته گذشته تعدادی از مسئولان شهرستان نیشابور دیداری با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی داشتند که در این دیدار مهمترین مطالبات مردم نیشابور در حوزه بهداشت و درمان مطرح و توافقات خوبی حاصل و قرار شد که 28 اردیبهشت ماه و همزمان با روز ملی خیام، وزیر بهداشت برای رسیدگی به مطالبات مردم و افتتاح تعدادی از پروژهای بهداشتی و درمانی به شهرستان نیشابور سفر کند.

یکی از مطالبات مهم مردم نیشابور ایجاد کد رشته پزشکی در دفترچه کنکور سراسری 1400 و ارتقاء دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه بود که وزیر بهداشت این مطالبه را یک مطالبه به حق دانست و گفت نیشابور لیاقت دانشگاه را دارد.

بنا بر گزارش دانشکده علوم پزشکی نیشابور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیست و پنجمین پویش ره سلامت و آیین افتتاح از پروژههای بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی نیشابور بیان کرد: برای ایجاد دانشگاه اولین اقدام ایجاد رشته پزشکی است که به محض برگشت به تهران انجام آن را تسریع خواهیم کرد و قدم بعدی رفتن به سمت تبدیل این دانشکده به یک دانشگاه بزرگ است که حق و لیاقت نیشابور است.

وی همچنین افزود: منزلت نیشابور از نظر علمی وضع کنونی نیست و همه ما باید به ارتقاء نیشابور کمک کنیم چرا که نیشابور چهار راه ترافیک علمی خراسان بزرگ بود و خراسان در رشد فرهنگ ایران و اسلام نقش داشته است و نیشابور مرکز آن بوده است؛ سعید نمکی که همزمان با روز ملی خیام در نیشابور حضور یافته بود با اشاره به جایگاه تاریخی و فرهنگی نیشابور خاطر نشان کرد: یک خیام یا فقط یک عطار برای افتخار و سربلندی یک مملکت کافیست و با حضور کمال الملک و پرویز مشکاتیان این شهر مملو از هنر، شعر و عرفان و موسیقی است.

ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه نقش موثری در توسعه علمی و فرهنگی شهرستان دارد فرماندار نیشابور نیز در رابطه با مهمترین دستاوردهای سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: یکی از مهمترین مطالبات مردم نیشابور ارتقاء دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه است که در این زمینه و همچنین ایجاد کد رشته پزشکی در دفترچه کنکور 1400 موافت های خوبی حاصل شد.

علیرضا قامتی اظهار کرد: یکی از مطالبات دیگر مردم در حوزه سلامت، ایجاد بیمارستان سوم نیشابور است که این بیمارستان در حال ساخت است و برای تسریع در پیشرفت ساخت آن با موافقت وزیر بهداشت اعتباراتی در نظر گرفته شد، همچنین برای توسعه اورژانس بیمارستان 22 بهمن نیشابور نیز وزیر بهداشت دستوراتی دادند که اعتباراتی هم برای آنجا منظور شود.

قامتی در پاسخ به این سوال که این مطالبه ها چه نقشی در توسعه شهرستان نیشابور خواهد داشت، گفت: در بحث توسعه شهرستان نیشابور از نگاه صنعت توسعه ای دو سال است که حوزه دانشگاهی و علوم دانشگاهی به عنوان یک پیشران در نظر گرفته شده است و طبیعتا جذب دانشجوی رشته پزشکی حضور متخصصان در شهرستان را به دنیال خواهد داشت که این امر نقش مهمی در توسعه علمی و فرهنگی شهرستان دارد.

وی همچنین به اهمیت ایجاد بیمارستان سوم نیشابور در توسعه خدمات درمانی اشاره کرد و گفت: در سال 92 ظرفیت تخت های بیمارستانی ما 320 تخت بود که در حال حاضر و با با بهره برداری ظرفیت های جدیدی که داشتیم ظرفیت تخت های ما به 600 تخت رسیده است و چنان چه بیمارستان سوم نیز به بهره برداری برسد این ظرفیت به 800 تخت افزایش خواهد یافت که می توان گفت در مدت 8 سال ظرفیت بهره مندی ما از تخت های بیمارستانی 2.

5 برابر شده و این موفقیت بزرگی در حوزه سلامت است.

فرماندار نیشابور با اشاره به بهره برداری از تجهیزات جدید بیمارستانی در جریان سفر وزیر بهداشت به نیشابور گفت: یکی از تجهیزات دستگاه ام آر آی بود که قبل از این شهروندان برای خدمات درمانی باید به شهرستان های اطراف از جمله سبزوار و یا مشهد مراجعه می کردند که این امر مستلزم وقت و هزینه زیادی بود و خانواده ها دچار مشکلاتی می شدند ولی با ایجاد این تجهیزات در خود شهرستان، بسیاری از دردسرهای شهروندان حل خواهد شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز در جلسه بیست و پنجمین پویش ره سلامت و آیین افتتاح از پروژه های بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، گزارشی از پیشرفت های شهرستان نیشابور در حوزه بهداشت، درمان و آموزش ارائه کرد.

بنا بر گزارش وبدا رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در ابتدای بیست و پنجمین آیین پوشش ره سلامت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و هیئت همراه بیان کرد: شهرستان نیشابور در حال حاضر دارای 56 مرکز جامع سلامت، 35 پایگاه سلامت، 25 پایگاه اورژانس (9 پایگاه شهری و 1 پایگاه هوایی) و 2 کلینیک تخصصی است.

وی عنوان کرد: حوزه بهداشت و درمان نیشابور نسبت به قبل، تغییرات معناداری یافته است؛ به طوری که از سال 1289 تا سال 1393، مجموع تخت های بیمارستانی نیشابور 320 تخت بود؛ اما هم اکنون نیشابور دارای 620 تخت بیمارستانی است و اگر توقف یک و نیم ساله ساخت بیمارستان سوم نیشابور اتفاق نمی افتاد، به جرات می توانم بگویم که در طی این 7 سال به اندازه 103 سال گذشته تخت بیمارستانی در تاریخ نیشابور ایجاد شده بود.

محسن عظیمی نژاد تصریح کرد: تا قبل از سال 93 هیچ واحد ارائه دهنده خدمات تخصصی در نیشابور نداشتیم؛ اما اکنون به لطف وزارت محترم و خیرین نیک اندیش این خطه 3600 نفر خدمات تخصصی دریافت کرده اند.

همچنین پیش از این نیشابور تنها دارای 1 دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان 22 بهمن بود و امروز جزء افتخارات ما است که اعلام کنیم هر دو بیمارستان حکیم و 22 بهمن نیشابور مجهز به دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس هستند و دستگاه تشخیصی ام آر آی نیز امروز افتتاح خواهد شد.

وی گفت: مرکز درمانی عطار در بیمارستان 22 بهمن که ابتدا به عنوان معاونت بهداشت نیشابور مورد استفاده قرار می گرفت؛ با مساحت 1800 متر مربع و در طی کمتر از 5 ماه تغییر کاربری یافت و آماده بهره برداری قرار گرفت.

بخش شیمی درمانی نیز در این مرکز درمانی آغاز به فعالیت کرد.

گفتنی است بنا بر گزارش دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جریان سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی 13 پروژه بهداشتی درمانی در نیشابور به بهره برداری رسید و برای افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها، بیش از 105 میلیارد تومان هزینه شده است.

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در جریان سفر دو روزه خود به خراسان رضوی، 27 اردیبهشت ماه در شهرستان سبزوار حضور یافت و در جریان این سفر نیز، 3 طرح بهداشتی درمانی به بهره برداری رسید که به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار سطح دسترسی شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه به خدمات درمانی افزایش یافت.

انتهای پیام
کلید واژه ها: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی - بهداشت - نیشابور - وزیر بهداشت - حوزه بهداشت و درمان - درمان و آموزش پزشکی - مطالبات مردم - درمان - بهداشت و درمان - درمان و آموزش - آموزش پزشکی - شهرستان - مطالبات - سفر وزیر - بهره برداری - بهداشتی - وزیر - درمانی - مردم - پروژه - پزشکی - آموزش - حوزه - دیدار - بررسی - اوایل هفته - اردیبهشت - صورت - بهره - توافقات

آخرین اخبار سرویس:
شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در 8 سال دولت روحانی اندازه انگشتان دست هم تشکیل نشد

کدام ورزش ها فشار خون را کنترل می کنند؟

درمان بواسیر

ارتباط دیابت بارداری با استرس و اضطراب پس از زایمان

گیاه خوار کردن کودکان، رشد آن ها را متوقف می کند

رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری انتخابات ضروری است

افراد مضطرب چه خوراکی هایی بخورند؟

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در تهران | افزایش تعداد مراجعان سرپایی کرونا به مراکز درمانی

دلایل پُرمویی خانم ها

ویروس جهش یافته دلتا اروپا را دوره کرد

قرارگرفتن ایران در میان قدرت های تولیدکننده واکسن

ربات های پزشکی ایران ساخت به نمایش درآمد/ستاری: فناوری این تجهیزات در دنیا بی نظیر است

آموزش مهارتهای پیشرفته با سیمیلاتورهای ایرانی انجام می شود

آیا رژیم گیاهخواری در کنترل دیابت موثر است؟

اضطراب در ایرانیان چگونه نمایان می شود؟

شیب نزولی بستری بیماران کرونا در خوزستان

سلامت و بهداشت در طب سنتی بر اساس حکمت، فلسفه و منطق است

اثربخشی واکسن ایرانی کرونا بالاتر از استاندارد جهانی

آیا مانند آنفلوآنزا واکسن کرونا هم باید هرساله تزریق شود؟

اضطراب در ایرانیان چگونه نمایان می شود؟

این قسمت از مرغ را هرگز نخورید

بیشترین مرگ ومیر بیماری های قلبی در آسیا رخ می دهد

آمار کرونا کاشان 26 خرداد؛ بدون فوتی و 17 ابتلای جدید

20 هزار نفر در مطالعه واکسن مشترک ایران و کوبا دوز دوم را تزریق کردند

قلوه مرغ را هرگز نخورید

تست کرونا با آب نبات چوبی در مدارس آلمان

جابجایی اثاثیه منزل خالی کردن بار ماشین

12 مبتلا به کرونا طی یک روز در فارس جان باختند

نسخه های طبیعی برای درمان ریزش و سفیدی مو

درخواست دستیاران تخصصی رشته های بالینی از وزیر بهداشت؛ امتحان ارتقا در تیرماه لغو شود

آمار کرونا اردبیل 26 خرداد؛ یک فوتی و 21 ابتلای جدید

جدیدترین آمار کرونا در کشور چهارشنبه 26 خرداد 1400

قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا چه بخوریم؟

پذیرش 47 نفر مشکوک به کرونا در اورژانس قم/ فوت 2 بیمار کرونایی

بقای سلول های سرطانی با کمک ژن پیری!

نمکی: ایران یکی از بزرگ ترین مراکز دانش پزشکی در جهان است 

شوره سر؛ نشانه ای از یک بیماری عصبی

درمان دیگری برای کرونا کشف شد؛ دارویی مؤثر اما گران قیمت

اروپا در تسخیر ویروس جهش یافته دلتا

آمار کرونا سیستان و بلوچستان 26 خرداد؛ 6 فوتی و 55 بستری جدید

موافقت رییس جمهور با افزایش حقوق دستیاران پزشکی

بیماری های اورولوژی که به بهانه کرونا نمی توان به تأخیر انداخت

موافقت رییس جمهور با افزایش حقوق دستیاران پزشکی

استوری قابل تامل محمد علیزاده +عکس

معاونت علمی در حال تدوین پروتکل های آموزش پزشکی

رعایت پروتکل های انتخابات ضروری است

آخرین آمار کرونا در ایران در 26 خرداد 1400

آخرین آمار کرونا در ایران، 26 خرداد 1400: فوت 129 نفر در شبانه روز گذشته

رعایت پروتکل های انتخابات ضروری است

قارچ سیاه و کوید19؛ ماسک ها محل مناسبی برای رشد قارچ های سیاه هستند؟

نسخه طبیعت برای ریزش و سفیدی مو

اینفوگرافیک | روند یک ماهه کرونا در ایران | مرگ 6 نفر و ابتلای 391 نفر در هر ساعت

قربانیان کرونا در استان سمنان به 1111نفر رسیدند

اروپا در تسخیر ویروس جهش یافته دلتا

بیماری های اورولوژی که به بهانه کرونا نمی توان به تأخیر انداخت

افزایش تعداد مسافران مشکوک به کرونا در مرزهای کشور

اولین کودک واکسن پاستوکووک را تزریق کرد

استراحت زیاد موجب طولانی شدن بهبودی ناشی از ضربه مغزی می شود

شمار جانباختگان ناشی از کرونا در کرمان از مرز 3000 نفر گذشت

دلیل لخته شدن خون در بیماران کووید-19 چیست؟

تعبیر آموزش پزشکی با شبیه ساز های فناورانه

آخرین تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا طی 24 ساعت گذشته

واکسن کووید-19 نواواکس 90 درصد اثربخشی دارد

مصرف این مواد غذایی قبل از خواب ممنوع!

چرا لاغر نمی شوم؟!

بستری 70 بیمار کرونایی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز

کاهش مدت اقامت بیماران در مراکز درمانی تهران در موج چهارم

گام بلند دانش بنیان ها در تولید شبیه ساز های پزشکی

آمار مبتلایان به کرونا در ایران امروز چهارشنبه 26 خرداد 1400

واکسن ایرانی اسپری کرونا در مراحل نهایی ساخت پیش بالینی

فواید سلامت چای سبز با لیمو ترش

راز زیبایی زنان کره ای ؛ ماساژ صورت با یخ

واکسن برکت ایمنی جمعی ایجاد می کند؟

بستری 473 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های کرمان

10487 مبتلا/ 129 فوتی/ تزریق 5242922 دز واکسن تاکنون

آمار کرونا امروز چهارشنبه 26 خرداد 1400

اولین کودک واکسن پاستوکووک را تزریق کرد

رونمایی از سیمولاتورهای پزشکی با حضور نمکی و ستاری 

توزیع 1500 بسته معیشتی بین نیازمندان در اهر

افزایش آمار روزانه مبتلایان کرونا در ایران | 3346 نفر در وضعیت وخیم بیماری

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی خوب را چگونه بیابیم؟

شناسایی مسیر جدید برای درمان تومور مغزی

استراحت زیاد موجب طولانی شدن بهبودی ناشی از ضربه مغزی می شود

ادامه مرگ های 2 رقمی روزانه کرونا در فارس

فروش دارو در شبکه های مجازی بازی با سلامت مردم است

خلاصه یافته های مطالعات واکسن کووایران برکت منتشر شد

شوره سر؛ نشانه ای از یک بیماری عصبی

انتشار مطالعات واکسن کووایران برکت

خشکی مو ها، پیامد عادات اشتباه

اثربخشی واکسن برکت بالاتر از استاندارد های جهانی است

درمان خانگی ریزش و سفیدی مو

اصول خشک کردن هر نوع سبزی در خانه

آخرین آمار کرونا در ایران؛ فوت 129 بیمار در شبانه روز گذشته

جهش آمار مبتلایان با شیوع دلتا کووید در اندونزی

اصفهان و کرونا در شبانه روز اخیر

آخرین وضعیت کرونا در اردبیل

دریافت واکسن ایرانی و خارجی کرونا اختیاری است

افزایش ریسک اعتیاد به مخدرها با کمبود ویتامین D

علائم بیماری کرونا در حال تغییر است

موافقت با افزایش 20 درصدی حقوق دستیاران پزشکی

نگاهی به مهمترین موضوعات مطرح شده در سفر وزیر بهداشت به نیشابور

نگاهی به مهمترین موضوعات مطرح شده در سفر وزیر بهداشت به نیشابور