موضوعات داغ: - دانشگاه آزاد - دانشگاه آزاد اسلامي - يحيي گل محمدي - محمدحسين كنعاني زادگان - كنعاني زادگان - سرمايه فرهنگي - آژانس بين المللي انرژي اتمي - آژانس بين المللي انرژي - واليبال ايران - نيكبخت واحدي - علي باباجان - اعتياد دانش آموزي - Netflix - دبير ستاد تنظيم بازار - نژاد آرين - تهيه خيارشور - سرپرست تيم ملي - تست هاي پزشكي - شهرستان هاي خراسان رضوي - بندر - مسلمي - دادستان نظامي تهران - وحيد سرلك

مطالب مرتبط:
معرفی سِت (SCET) و رویکرد روابط عمومی دیجی کالا در شبکه های اجتماعی
معرفی سِت (SCET) و رویکرد روابط عمومی دیجی کالا در شبکه های اجتماعی
سازمانهای مدرن، روابط عمومی سنتی نمی خواهند
طرح کارورزی برای دانشجویان رشته روابط عمومی اجرا شود
رتبه عالی روابط عمومی ذوب آهن در شش رشته و کسب تندیس
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1400 ساعت 20:452021-05-18فناوري

روابط عمومی اثربخش با رویکرد استراتژیک


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، شما مدیر هستید و در هر مقام و جایگاهی که باشید دستخوش تغیر خواهید شد.

در گذشته عوامل تغییر متعدد به شماره می آمدند، - در گذشته عوامل تغییر متعدد به شماره می آمدند، اما امروزه اصلی ترین عامل در تغییرات سازمانی، محیطی و فردی، عامل ارتباطات یا همان روابط عمومی است، روابط عمومی است که زندگی را تغییر میدهد، چه باورتان بشود، چه نه.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، شما مدیر هستید و در هر مقام و جایگاهی که باشید دستخوش تغیر خواهید شد.

در گذشته عوامل تغییر متعدد به شماره می آمدند، اما امروزه اصلی ترین عامل در تغییرات سازمانی، محیطی و فردی، عامل ارتباطات یا همان روابط عمومی است، روابط عمومی است که زندگی را تغییر میدهد، چه باورتان بشود، چه نه.

اگر مدیر یک سازمان کوچک و یا بزرگ هستید یا دلتان می خواهد دست به تحول سازمانی، ایجاد تغییرات و تغییر در نگرش ها بزنید، اگر می خواهید دست به کار آفرینی بزنید و سازمان خود را مطرح سازید، روابط عمومی در پر کردن خلا های موجود بین شما و سازمان تان یا رقبای بزرگترتان و سرمایه دارتر، کمک شایانی میکند.

این یادداشت با هدف و معرفی روابط عمومی به زبان ساده و تبیین ارزش های طلایی آن و در نهایت نکات کلیدی برای تبدیل شدن به روابط عمومی متخصص، موفق و برخوردار از اثربخشی با رویکرد مدیریت استراتژیک می پردازد.

* روابط عمومی چیست؟ روابط عمومی چیزی برتر و ورای تنظیم و ارسال یک آگهی مطبوعاتی، ارسال مقالات به سایت ها، رسانه ها و روزنامه های کثیر الانتشار و.

میباشد.

روابط عمومی حرفه ای بی نظیراست که چتر ارزشمند خود را بر روی یک جامعه، اعضای آن، سازمان های دولتی وغیر دولتی، انجمن های مردم نهاد و.

گسترانیده و این چتر وسیع چندین فعالیت مرتبط را در برمی گیرد که هدف همه آن ها انقال پیام های خاص به مخاطبان با اهداف از پیش تعیین شده یا مشخص است.

روبط عمومی برگرفته ازیک سری مهارت های علمی و عملی و راهبرد هایی است که به منظور افزایش حسن شهرت یک سازمان، کمک به تقویت روابط با مخاطبان و کسب توانایی در برخورد مقتدر انه با بحران های طراحی شده است.

یادتان باشد روابط عمومی ابزار کاری است که عمدتاً با بازار یا بی، آگهی دادن و در واقع دو فعالیت در عین حال کاملاً جدای از هم اشتباه تعبیر میشود، در بازار یابی عناصر محصول، قیمت، مکان و تبلیغات مشخص می شود، در حوزه تبلیغات نیز روابط عمومی با تبلیغات متمایز است، زیرا خصوصیات مختلف و متعدد و جذابی که امروزه در حوزه ی اجتماعی به چشم می آید، روابط عمومی را از تبلیغات جدا و متمایز می نماید؛ ولی تفاوت بنیادی این دو در این است که برای دادن یا درج یک آگهی باید پول بپردازید، ولی روابط عمومی رایگان است، البته که روابط عمومی در یک نگاه کلی بی هزینه نیست، کارمندان روابط عمومی سازمان ها در ازای خدماتی که ارائه میدهند پول دریافت می کنند و در مقایسه با هزینه های گران آگهی های تبلیغاتی، می توان گفت که روابط عمومی به معنای واقعی ارزان و به صرفه است.

* ارزش طلایی روابط عمومی این که ما مشاهده می کنیم محصولات جدید، به روز، جذاب وجالب توجه با قابلیت های متفاوت و خدمات پس از فروش، بخش عظیمی از صفحات اول روزنامه، مجلات، ژورنال های خارجی، پربازدید ترین سایت ها، پر بیننده ترین و پر شنونده ترین زمان پخش برنامه های تلویزیونی و رادیویی را به خود اختصاص میدهد، بسیار جالب و ارزشمند است، خب، این کاملاً واضح و مشخص است که روابط عمومی برای آن دسته از افرادی که ترویج را صرفاً به خاطر نفس آن می خواهند قطعاً نتایج شگفت آور و خارق العاده ای را به همراه خواهد داشت.

این بخش ساده ی روابط عمومی است، ارزش طلایی روابط عمومی در استفاده و در راستای حل مشکلات واقعی موجود برسر راه یک تصمیم، خلق ایده، ارزش آفرینی، کار آفرینی، تولید یک محصول، خدمات، سازمان ها، کالا و یا تصورات در جامعه و بازار است.

روابط عمومی تسهیل کننده ی مشکلات است، همانطور که اعتقاد راسخ بر این است که روابط عمومی ها در سازمان ها، در واقع پل ارتباطی میان کار کنان، ارباب رجوعان و مشتریان با مدیران می باشند.

روابط عمومی نام شما را در روزنامه ها و یا مجلات یا رسانه های مجازی و ملی مطرح می کند، شما با استفاده از این حرفه و موقعیتی که برایتان رقم می خورد، خود و سازمان خود را مطرح می سازید و متعاقباً در انتظار مشتری های احتمالی و شرکاء کاری، مراجعات بیشتر و انعقاد قرار داد های کاری برتر و موثر تر خواهید بود.

مفروض بر این، ایجاد راه برد های نوین به سوی تجارت جدید و روابط سازمانی نوظهور، یک قابلیت دیده شدنی است که شما از طریق روابط عمومی به دست می آورید، فواید دیگری هم در پی خواهد د اشت که در یک کلمه میتوان گفت: " تقویت آنچه هستید و آنچه انجام می دهید.

" *** نکات کلیدی برای تبدیل شدن به روابط عمومی متخصص، موفق و برخوردار از اثر بخشی با رویکرد استراتژیک به کاوشگر رسانه ها تبدیل شوید اخبار را کاملاً و به دقت بررسی کنید.

فکر نکنید باید همه چیز را بخوانید، حتی یک نگاه اجمالی به تیتر ها هم می تواند سرعت پیشروی را افزایش دهد.

هر روز و حداقل یه روزنامه مهم و نشریات بازرگانی فنی و مهندسی مربوط به کار، سازمان و صنعت خود را بخوانید.

* در جریان گرایش ها و هیجانات زود گذر باشید از مد ها و متد های جدید مطلع و آگاه باشید.

همیشه در جریان آخرین چیز هایی که به صورت رایج در تلویزیون، سینما، تاتر، موسیقی، مد و.

وجود دارد باشید.

به نشریاتی مثل سرگرمی های هفتگی نگاه بیندازید، شما میتوانید با بچه ها و فرزندان خود صحبت کنید.

آن ها معمولاً در جریان مد و یا هر هیجان زود گذر جدیدی هستند، برخی اوقات به بازار ها سر بزنید، خصوصاً فروشگاه هایی که مراجعین بیشتری دارند، فروشگاه های زنجیره ای، اسباب بازی ها، ابزار فروشی ها و.

وب گردی به جا و مناسب داشته باشید، در اینترنت جستجو کنید، چنانچه مد به روز و هیجان آور جدیدی در حال ظهور باشد و یا شکل گرفته باشد غالباً، اول در سراسر دنیای وب و فضای مجازی پخش خواهد شد و نیز خیلی زودتر و سریع تر از مطبوعات و رادیو و تلویزیون انتشار پیدا میکند.

* بدانید چه کسی در چه مواردی، چه مطالبی می نویسد؟ شما باید بدانید چه کسی به چه مطلبی می پردازد، یا اینکه حداقل متوجه شوید چه کسی در رسانه های مهم شامل: تلویزیون ملی، روزنامه های محلی و کثیر الانتشار در سطح کشوری، رادیو، روزنامه نگاران اینترنتی و.

در خصوص کار، سازمان ویا صنعت شما مطلب می نویسند.

* در خصوص کار، سازمان ویا صنعت خودتان اطلاعات کافی داشته باشید در حوزه کار سازمانی یا صنعتی که می خواهید در آن به تبلیغ بپردازید، شناخت خوب و کافی را به دست بیاورید.

هرشغل دولتی، خصوصی و در بخش صنایع، معمولاً نشریات حاوی اطلاعات و آمار ویژه خودش را دارد.

بهتراست عضو اتحادیه های مرتبط با آن صنف شوید؛ در کنفراس های ملی، انجمن های ملی و سالانه این اصناف شرکت موثر داشته باشید.

مشکلات آن ها را بشناسید و تلاش کنید تا بفهمید چگونه شرکت خود را معرفی کرده اند و برترین و بهترین برنامه بازار یابی آن ها چه بوده است.

* گوش دادن گوش دادن یکی از صفاتی است که احاطه بر آن بسیار سخت و دشوار است، ولی در عین حال یکی از با ارزش ترین مهارت ها در حوزه روابط عمومی و یا هرحرفه دیگری است، موفقیت بسیاری از فعالیت های سازمان ها، صنایع، بخش های تجاری و.

به میزان خوب گوش دادن شما بستگی دارد.

مطالعات نشان می دهد که مردم حدود 80 درصد از ساعات بیداری خود را صرف برقراری ارتباط با دیگران می کنند و حداقل 45 درصد از آن زمان به گوش دادن اختصاص می یابد، ولی هرچند گوش دادن در زندگی های روزانه ما حساسیت زیاد دارد، خیلی کمتر از سه مهارت ارتباطی دیگر یعنی خواندن، نوشتن و صحبت کردن، آموزش داده و روی آن مطالعه می شود.

مهارت های شنیداری ضعیف، دلیل بسیاری از مشکلاتی است که ما در برقراری ارتباط با دیگران با آن ها مواجه هستیم.

* مدیر عامل شرکت را تحت تاثیر قرار دهید این نکته، مخصوص خوانندگان است که برای شرکت های روابط عمومی کار می کنند، چه در بخش های روابط عمومی و چه به طور خصوصی، قبل از ملاقات مهم با مشتری و ارباب رجوع، مدیرعامل، یا مدیران دیگری که قرار است با آن ها همکاری کنید، سعی کنید بفهمید او به چیز هایی علاقمند است (معمولا می توانید از روی برگه سوابق یا زندگی نامه او، در وب سایت شرکت، از طریق جستجو در اینترنت، سوابق مدیریتی در محل های کاری سابق وی و دیگر روش ها این موضوع را بفهمید).

در کدام دانشگاه تحصیل کرده و با چه مدرکی فارغ التحصیل شده است، یا اطلاعات جالب دیگر که اگر بتوانید یکی دو جمله در مورد چیزی که شخصاً برای وی جالب باشد، بپردازید، به شما کمک می کند روی او تاثیر بگذارید.

* عضو یک باشگاه روابط عمومی شوید این کار به شما کمک می کنند در راس وقایع جاری در حرفه صنعت روابط عمومی قرار بگیرید.

این گونه گروه ها همچنین ابزار شبکه خوبی هم هستند.

همچنین به باشگاه ها یا انجمن های تبلیغاتی و بازار یابی هم سری بزنید.

هرچند آن ها به طور محض به روابط عمومی اختصاص ندارند، ولی غالباً گروه، بخش سازمانی، سمینار یا نشریاتی دارند که به طور مفصل وعمیق، به روابط عمومی می پردازند.

اگر تازه به حرفه روابط عمومی وارد شده اید، اینگونه گروه ها می توانند به منزله معدن طلا برای شما باشند.

اجازه ندهید این واقعیت که اعضای بسیاری با تجربه تر از شما هستند، به هیج وجه شما را بترساند.

مردم از نشان دادن دانش خود به دیگران و کمک به آن ها به خصوص مبتدیان، لذت می برند.

انجام این کار باعث می شود احساس با هوش بودن کنند و اگر از آن ها سوال بپرسند، ذوق زده می شوند.

* برای خودتان هم تبلیغ کنید نه فقط برای مشتری سازمان یا کارتان بلکه برای خودتان هم تبلیغ کنید.

برای اینکه به مشتریان و شرکای سازمانی بالقوه یا ناظران نشان دهید، می توانید مطالبی در مورد شرکت تجاری آن ها در مطبوعات به چاپ برسانید.

چه راهی بهتر از به چاپ رساندن مطلبی در مورد خودتان در مطبوعات؟ وقتی مشتری بالقوه شما را از طریق دیدن یا خواندن مطلب در مورد شما در رسانه ها بشناسد، امتیاز مهمی به دست آورده اید.

* درمورد خود و کسب و کارتان در جمع صحبت کنید برای دستیابی سریع به شهرت، چه راهی بهتر از تبدیل شدن به سخنران وجود دارد؟ شروع کنید به صحبت تا مردم گوش بدهند و شما را بشناسند.

* نگرش مثبت داشته باشید خودتان را باور کنید، در حرفه ای روابط عمومی، با افراد بسیاری ملاقات خواهید کرد، (مشتریان، همکاران و ناظران) که آن کار هایی که نمی شود انجام داد، به شما می گویند.

اگر اجازه بدهید شک وتردید نسبت به خودتان، سرراه غرایزتان قرار گیرد، طول عمر حرفه ای کوتاه، یا حداقل، نه چندان رضایت بخش خواهید داشت، اجازه ندهید دیگران به جای شما در مورد این مسئله تصمیم بگیرند که آیا موفقید یا نه.

وقتی آنچه می خواهید، دارید و صادقانه بدون صدمه زدن به دیگران، به آن دست می یابید، پس موفقید.

موفقیت و شکست بیشتر شرایطی موقتی است تا دائمی.

زمانی که به اولین موفقیت یا موفقیت بعدی مهم شگفت آور خود، در زمینه روابط عمومی دست یافتید، آرامش خود را حفظ کنید و از خودتان فرو تنی نشان دهید.

باور داشته باشید که هنوز خیلی چیز ها وجود دارد که باید یاد بگیرید و این همیشه به همین شیوه خواهد بود، یاد گیری بی پایان است و برای هیچ متخصصی نیز هیچ پایانی برای یادگیری وجود ندارد، روابط عمومی اثر بخش برای سازمان یک امر ضروری قلمداد میشود.

حسن شهرت یک سازمان از مهم ترین سرمایه های آن سازمان به شمار میرود.

توجه و دقت داشته باشید که روابط عمومی چگونه برای یک سازمان ایجاد وجهه میکند، آن هم تصویر سازمانی و یک وجهه ی مطلوب و خوب، چگونه تصویر خوبی را از سازمان ارائه می دهد و باور داشته باشید که رویکرد استراتژیک، موفقیت را تضمین میکند.


کلید واژه ها: روابط عمومی - تغییر - روابط - عمومی - سازمان - تغییرات - عامل - ارتباطات - خبرگزاری - شماره - گذشته - عوامل - اجتماعی - مدیر - گزارش - زندگی - محیطی - استراتژیک - گروه - همان - مقام - اثربخش - تحول - بزرگ - کوچک

آخرین اخبار سرویس:
نیازمند یک منشی خانم برای مطب

خیاط یقه دوز

نیازمندراننده کمباین فوری

کار در رستوران فوری

نیرو خانوم جهت همکاری در هتل اپارتمان

به تعدادی زیر کار چی ورویه کوب نیازمندیم

آغاز تبلیغات در سرویس ویدیویی اینستاگرام

نیازمند 29 نیرو تایپیست(ظرفیت محدود)

نیازمند به یک خانوم مجرد با روابط عمومی بالا و سن زیر 35سال

نظافت چی در منزل

استخدام نگهبان

نیازمند فروشنده در مغازه

استخدام نیروی خدمات اداری

استخدام منشی خانم اشنا ب امور تزریقات

شاگرد کناف کار

استخدام ناخن کار ناخنکار

استخدام بیمه معلم پاره وقت

حسابدار در تولیدی لباس

استخدام ادمین پیج اینستاگرام و سایت اینترنت

نرم افزار انتخاب ایران  برای شهروندان همدانی

از این تجمعات و از پیک پنجم کرونا می ترسیم

مشکل اینترنت در مسجد الجواد همچنان ادامه دارد

شعبی که به دلایل الکترونیک فعال نشده اند به صورت آفلاین راه اندازی شده اند

استخدام سرایدار

استخدام پیک موتوری

نیازمند کارگر ساده خانوم یا آقا

خانم جهت کار در منزل

مکانیک ماهر

به تعدادی خانم واقا جهت کش زنی ماسک نیاز مندیم

شرکت نظافتی سپهر روشن با ثبت 528011

با مزایای و مغازه مشتری خور

تعدادی کابینت سازفلز نیازمندیم بابیمه

فروشنده خانم جهت فروش آب معدنی وثبت کردن

نیازبه کارگر ساده داربست

نظافتچی خانم نیازمندم پاره وقت

به یک آبدارچی جهت کار در املاک دریاگوشه نیازمندیم

سنگبری و کابینت ساز فوری

راننده آماده به کار

نگهبان شب محمودآباد

نیازمند شاگرد

شاگرد مکانیک

استخدام منشی نیمه وقت

پیک و فروشنده

دبیر مجسمه سازی خانم .مجسمه سازی با خمیر

حسابدار شهرک صنعتی شمس آباد

استخدام نیروی کار دررستوران

به یک خانم باحجاب جهت کارمنزل و نگهداری از بیمار

استخدام کارگر و نگهبان کارگاه ساختمانی

کارگر جوشکار

به یک پرستار خانم نیازمندیم

نظافت

استخدام نیرو برق مبتدی و متوسط

استخدام یک خانم برای کارهای منزل

چرخکار جهت کار در تولیدی

به چند خانوم جهت کاردر تولیدی پوشاک نیازمندیم

کارگر ساده شهرستانی در رستوران.حقوق بالا

کارگر خانم

یه نف خانم جهت دفتر داری

آماده به همکاری

با حقوق و مزایا +بیمه

استخدام ژلیش کار حرفه ای

فروشنده اقا و خانم مانتو فروشی

استخدام نرس دندانپزشکی

کار در آتلیه و مزون

نیازمند تمیزکار هستم

احتیاج ب کارشناس کامپیوتر

نگهداری از سالمند (زن)

ویدئو/ سوتی عجیب بهاره رهنما سوژه شد!

(تصویر) اولین پرچمدار باشکوه گوشی های Infinix

سنگفرش اصفهان در آلمان+عکس

آشپز جهت کار در شرکت

نان فانتزی کارگرنیازمندیم فوری

هفته ای 2 روز برای نظافت منزل

استخدام نیروی کار در امور قطعات یدکی خودرو

استخدام تایپیست کار غیرحضوری در منزل با اینترنت رایگان

نیازمند یک فروشنده

خانم فروشنده تمام وقت

نیازمند کار گچکاری گچ وخاک و سفید

استخدام همکار آرایشگر

اشپز و کمک اشپز با جای خواب

نیازمند وردست گچکار چکار سمت حسن آباد

آشپز ماهر

جهت کار در کارگاه نجاری و ام دی اف

به یک همکار ماهر .درنانوایی نیازمندم با بیمه

فروشنده ماهر در آرایشی در محدوده فاز یک اندیشه

نیازمند شاگرد برای برق خودرو

کار با گوشی هوشمند

ی خانم برای نگهداری کودک

زنده ماندن معجزه آسای یک پسر بدون قلب!+عکس

همراه داشتن شماره ملی برای رای دهندگان الزامی ست

پرستارخانم جهت نگهداری از سالمند

نیازمند پرستار خانم

نگهداری سالمند

کار در انبار پوشاک

آشپز برای مهد کودک

به یک نفر کار در فست وفود نیازمندیم

نظافت خانه

موتور سوار جهت سوپرمارکت

راننده تریلی ماک

مدیرفروش

روابط عمومی اثربخش با رویکرد استراتژیک

روابط عمومی اثربخش با رویکرد استراتژیک