مطالب مرتبط:
پاسخگویی، خلاقیت، محصول محوری و توسعه شبکه های اجتماعی 4 عنصرعملیاتی روابط عمومی منطقه20
مسئولین روابط عمومی دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل تجلیل شدند
روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان چهارمحال وبختیاری، به عنوان روابط عمومی شایسته تقدیر معرفی شد
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان: روابط عمومی ها پیشانی سازمان هستند
روابط عمومی های برتر وزارت جهاد کشاورزی معرفی شدند
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1400 ساعت 16:052021-05-18سياسي

معرفی سِت (SCET) و رویکرد روابط عمومی دیجی کالا در شبکه های اجتماعی


استراتژی کسب وکارها برای رفتار در رسانه های اجتماعی و برقراری ارتباط با ذی نفعان مختلف، همان چیزی ست که می تواند در جلوه برند یک کسب وکار اثرگذار باشد.

- رسانه های جدید و زیست نوین سازمان ها در عصر تکنولوژی های نوین ارتباطی و کلان داده ها، شبکه های اجتماعی پارادایم ارتباطی میان سازمان و مخاطب- مشتری ها را تغییر داده است.

در گذشته ارتباط یک سازمان با عموم مخاطبانش محدود به زمان و مکان بود.

مثلا برای این که پیام سازمان به مخاطبان برسد، باید در یک بازه زمانی به خصوص در تبلیغی تلویزیونی پخش می شد، یا پیام به محدوده جغرافیایی خاصی سنجاق می شد تا از طریق ابزارهایی مثل بیلبورد به مخاطبان برسد.

از طرفی این ارتباط یک سویه بود و مخاطبان این پیام با پذیرفتن نقشی منفعل، صرفا در معرض این پیام ها قرار داشتند.

یعنی فقط سازمان بود که با استفاده از ابزارهای ارتباط جمعی مثل رادیو، تلویزیون، روزنامه ، بیلبورد، کاتالوگ، بروشور و… پیامش را به مخاطبان عرضه می کرد و بازخوردی از سوی مشتری ها دریافت نمی شد.

اگر هم بازخورد، شکایت، انتقاد یا پیشنهادی در کار بود، با ابزارهایی مثل نامه یا تماس تلفنی به سازمان روانه می شد که هرگز جنبه عمومی نداشتند.

یعنی فقط شخص فرستنده و سازمان از محتوای آن باخبر بودند.

با ظهور اینترنت، ارتباط میان سازمان و مخاطبانش دیجیتالی تر شد.

به ویژه زمانی که شبکه های اجتماعی موجب شکوفایی نسل سوم وب شدند و برخلاف مدل انتشار پیام پیشین که یک سویه بود، ارتباطاتی چندلایه و دوسویه بین کسب وکارها و مخاطبان آن ها شکل گرفت.

حالا دیگر حضور فعال کسب وکارها در این فضای جدید به یک ضرورت تبدیل شده و پارادایم ارتباطی تغییر کرده است.

تک تک مطالبی که مردم در صفحه شخصی شان منتشر می کنند، پیامی ست که جنبه عمومی هم دارد و دیگر فضای گفت وگوی خصوصی پیشین جایگاه و منزلت سابقش را از دست داده.

در چنین فضایی نه تنها دیگر پیام مردم در پستوی پنهان سازمان ها دفن نمی شود، بلکه هم افزایی صدای مردم در این شبکه ها، پژواک تک صداها را چندین برابر می کند.

دیگر سازمان تنها سخنگوی عرصه عمومی نیست و مردم شرکت ها را در معرض قضاوت دائمی خود قرار داده اند.

حالا دیگر رسانه های اجتماعی به یک ابزار ارتباطی اجتناب ناپذیر برای کسب وکارها و برندها تبدیل شده اند.

ابزاری که استفاده از آن نیاز به مدیریت متخصصان روابط عمومی و کارشناسان شبکه های اجتماعی دارد.

دو رویکرد کلی برندها در شبکه های اجتماعی در شرایط کنونی و مدل ارتباطی چندلایه و دوسویه، کسب وکارها با چالش های فراوانی دست وپنجه نرم می کنند.

شاید درک دشواری این چالش ها با محبوبیت و وایرال شدن پلتفرم کلاب هاوس راحت تر باشد.

چرا که به یک باره با استقبال گسترده مخاطبان شبکه های اجتماعی از این پلتفرم، به پارادایم ارتباطی غالب و عمدتا متن/تصویر محور، مدل ارتباط زنده و صوتی هم افزوده شد.

مثال دیگری از چالش برندها در سوشال مدیا، سوگیری منفی مخاطبانشان در شبکه های اجتماعی ست.

در واکنش برندها به سوگیری منفی کاربران در شبکه های اجتماعی دو رویکرد کلی وجود دارد.

در رویکرد اول، برندها عموما اعتراض ها را نادیده می گیرند و تنها ممکن است در صورت تبدیل شدن یک پست به بحرانی در شبکه های اجتماعی به آن واکنش نشان دهند.

منطق پشت این رویکرد آن است که برند به دست خودش صدای اعتراض یک کاربر را به گوش دیگر مخاطبانش نرساند.

رویکرد دوم، ایده برند پاسخگوست که در آن کسب وکارها پس از رصد فضای اجتماعی و شنیدن صدای کاربران، به آن واکنش نشان می دهند و به فراخور موضوع نسبت به آن پاسخگو هستند.

یکی از پرصداترین برندهای ایرانی در شبکه های اجتماعی دیجی کالاست.

بدیهی ست که بزرگ ترین فروشگاه آنلاین خاورمیانه، همواره در رسانه های اجتماعی سر زبان ها باشد و مشتریان میلیونی آن تجارب مثبت و منفی شان را در ارتباط با این پلتفرم با دیگران به اشتراک بگذارند.

اما دیجی کالا کدام یک از دو رویکرد ذکر شده را در مواجهه با این پیام ها به کار گرفته است؟ تیم ارتباطات و تعامل های اجتماعی دیجی کالا در خدمت کاربرها با زیر نظر گرفتن فعالیت اکانت های رسمی دیجی کالا در شبکه های اجتماعی، واضح است که این برند رویکرد پاسخگویی را برگزیده است.

بیشترین فعالیت این برند برای پاسخگویی به مخاطبانش در توییتر رخ می دهد.

باتوجه به ماهیت میکروبلاگی توییتر و اتمسفر گفت وگو محور آن، اتخاذ این رویکرد منطقی هم به نظر می رسد.

در اینستاگرام کارشناسان شبکه اجتماعی دیجی کالا کامنت های پست هایی را که دیجی کالا منتشر می کند رصد می کنند و به فراخور موضوع به آن واکنش نشان می دهند.

برای مثال، پس از این که انتقاد از تاخیر در ارسال مرسوله های پستی از مبدا دیجی کالا در کامنت ها افزایش پیدا کرد، دیجی کالا پستی را در صفحه رسمی اینستاگرامش منتشر کرد "و در بیانیه ای پس از توضیح درباره علت این موضوع، از مخاطبانش عذرخواهی کرد.

 لینکدین دیگر شبکه اجتماعی ست که دیجی کالا در آن فعال است.

البته باتوجه به جو کلی حاکم بر این پلتفرم، دیجی کالا هم فعالیت اکانت رسمی اش را روی کارکردهای جذب و استخدام استعدادها متمرکز ساخته است.

اما کارشناسان روابط عمومی دیجی کالا پست های این پلتفرم را هم رصد می کنند و در مواردی هم شخصاً به موضوع مطرح شده از سوی کاربران واکنش نشان می دهند.

[دیجی کالا برند پاسخگوی ایرانی] در دیجی کالا تیمی که وظیفه رصد و پاسخگویی در پلتفرم های شبکه اجتماعی را برعهده دارد SCET نام دارد.

SCET مخفف Social Communication Engagement Team است.

باتوجه به ماهیت عمومی یا نیمه عمومی شبکه های اجتماعی، اعضای آن را کارشناسان روابط عمومی و مسلط به پلتفرم های سوشال مدیا تشکیل می دهند.

تیم سِت زیر نظر روابط عمومی دیجی کالا فعالیت می کند و صدای مخاطبان دیجی کالا را به گوش ذی نفعان مرتبط در درون سازمان می رساند.

برای ارائه پاسخ تخصصی و مرتبط به مخاطبان، پس از ارتباط گرفتن با کارشناس مربوطه در درون سازمان، پاسخ کارشناس را به مخاطب دیجی کالا می رساند.

تولید و مدیریت محتوای اکانت رسمی توییتر دیجی کالا از دیگر وظایف این تیم است.

کارشناسان این تیم از پیام هایی که مخاطبان دیجی کالا در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند، به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه گزارشی تهیه می کنند تا صدای کاربران را به گوش مدیران ارشد دیجی کالا برسانند.

عملکرد تیم SCET بر پایه کلان داده و تحلیل آن حجم سفارش هایی که روزانه دیجی کالا برای مشتریانش ارسال می کند بسیار زیاد است.

براساس قانون اعداد بزرگ، اگر فقط یک درصد از این سفارش ها دچار مشکل شود، تعداد کاربرانی که ممکن است مطلبی با سوگیری منفی نسبت به این پلتفرم منتشر کنند نیز عدد قابل توجهی می شود.

برای مثال، در اسفند 1399 بیش از 8114 توییت با محوریت دیجی کالا ارسال شده و تیم ست توانست به بیش از 900توییت پاسخ بدهد.

درنتیجه رصد و پاسخگویی این حجم گسترده از پیام ها نیازمند کارشناسانی ست که نه تنها با فضای کلی شبکه های اجتماعی آشنا هستند، بلکه با کلان داده ها آشنایی ضمنی دارند  و می توانند الگوهای معناداری از روند داده های ارسالی کاربران استخراج کنند.

این الگوها به اطلاع سایر تیم های داخلی دیجی کالا رسانده می شود تا در تصمیم سازی، شناسایی کاستی ها، اصلاح فرآیندها و… به دیجی کالا کمک کند.

آماری از فعالیت تیم SCET در شبکه های اجتماعی اما آمار و ارقام درباره فعالیت تیم ست چه می گویند؟ با اعلام زلکا پلتفرم رصد شبکه های اجتماعی، دیجی کالا پاسخگوترین برند پر منشن (Mention) ایرانی توییتر در سال 99" شناخته شد.

در آماری که زلکا در توییتر خود منتشر کرده، از ابتدا تا انتهای سال 99، دیجی کالا با دادن پاسخ به 53 درصد توییت های مخاطبانش، موفق شده با بیشتر از نیمی از مخاطبان توییتری اش تعامل کند.

در این سال توییت های منتشر شده شامل کلیدواژه دیجی کالا 40هزار عدد بیشتر از سال قبل بود.

براساس آمار سال 99، پاسخگویی دیجی کالا به کاربران در شبکه های اجتماعی 35 درصد رشد داشته و بیش از 15 هزار بار در توییتر، اینستاگرام و لینکدین پاسخگویی کرده است.

تا پایان سال 99، بیش از 1.

5 میلیون کاربر در اینستاگرام، توییتر و لینکدین اکانت های رسمی دیجی کالا را در این شبکه ها دنبال (follow) می کنند که این عدد نسبت به سال گذشته، بیش از 23 درصد رشد داشته است.

این اعداد و ارقام بیانگر آن است که تعامل با برند دیجی کالا در شبکه های اجتماعی، حالا دیگر به یک رویه پذیرفته شده در میان مخاطبان این برند تبدیل شده است.

دیجی کالا با غنیمت شمردن این فرصت ارتباطی بزرگ و به کارگیری رویکردی فعالانه، نه تنها از فضای بیم وامید حضور در اجتماع مخاطبانش عبور کرده، بلکه به الگویی مناسب برای سایر کسب وکارها هم تبدیل شده.

مخاطبان دیجی کالا هم این فرصت را دارند تا علاوه بر سایر راه های ارتباطی با این برند، در شبکه های اجتماعی هم صدای خود را به گوش سازمان برسانند.

بدون این که در دیده و شنیده شدن پیامشان تردید کنند.

 
کلید واژه ها: ارتباط - سازمان - شبکه های اجتماعی - زمان - مخاطبان - اجتماعی - رسانه های اجتماعی - پیام - کسب وکار - برقراری ارتباط - روابط عمومی - زمان و مکان - رسانه - بازه زمانی - کسب وکارها - کلان داده - دیجی کالا - سازمان ها - قرار - شبکه - استراتژی - نوین - عموم - داده - تکنولوژی - ذی نفعان - بیلبورد - برقراری - استفاده - روابط

آخرین اخبار سرویس:
منشی امور دفتری وکالت

بافنده تابلو فرش دستباف نیمه کاره

استخدام برنامه نویس در ویرا سیستم پویا در تهران

به چند نفر موتوری فرز و نیازمندیم

نیروی کار ساده جهت کار در انبار

ابوطالبی: آیا اصولا چیزی به نام سیاستِ خارجیِ انقلابی وجود دارد؟

انگلیس،استرالیا و نیوزیلند پاسخگوی کوتاهی درتامین امنیت رای دهندگان ایرانی باشند

واکنش علی مطهری به پاسخ رییسی درباره دیدار نکردن با جو بایدن+عکس

اخبار کوتاه 31 خرداد

پیام «نه» گفتن ابراهیم رییسی درباره دیدار با جو بایدن /سیاست خارجی رییسی امیدوار کننده است؟

آژانس انرژی اتمی: درباره وضعیت نیروگاه بوشهر با ایران در تماس هستیم

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در مشهد، قم و مازندران

آیین نامه اجرایی پرداخت کمک معیشت به جانبازان معسر ابلاغ شد

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخابیه مشخص شد

بررسی مشکلات تولیدکنندگان واکسن کرونا در نشست امروز کمیسیون اصل 90 مجلس

نتایج قطعی انتخابات ششمین دوره شورای شهر تهران/پیروزی قاطعانه لیست شورای ائتلاف

الکساندار ووچیچ به رییسی تبریک گفت

بیانیه 200 نماینده در حمایت از رییسی

شکست تئوری دلسردکردن مردم از نظام

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در قم، مشهد و مازندران اعلام شد

اعلام لیست منتخبین شورای شهر تهران

تقدیر قالیباف از ایرانیان خارج کشور برای شرکت در انتخابات

هشدار اصلاح طلب معروف به رییسی درباره حضور تیم احمدی نژاد در اطرافش /پیام آرای باطله برای شورای نگهبان چه بود؟

نتایج شمارش آراء در انتخابات شورای شهر تهران اعلام شد

دیدار ظریف و رییس جمهور منتخب

برنامه مجلس برای کاهش تعطیلات تابستانی مجلس

پبام تبریک رییس جمهور صربستان به آیت الله رییسی

نتایج نهایی انتخابات شورای شهر غرب استان تهران

فرماندار: اعلام نتایج انتخابات شورای شهر اهواز تا پایان وقت امروز

نظر قاضی زاده هاشمی درباره مناظره اول

چهار گزینه اصلی شهرداری تهران

برگزاری اولین نشست خبری رییس جمهور منتخب

استخدام طراح سایت مسلط به وردپرس

استخدام مشاور مبتدی و حرفه ای منطقه یک

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخابیه مشخص شد

اعلام نتایج آرای شورای شهر تهران

جشن میلاد امام رضا (ع) با حضور خانواده زندانیان در قم

تئوری دلسردکردن مردم از نظام شکست خورد

آرای 66.7 درصدی دکتر رییسی در آذربایجان شرقی

اعلام نتایج انتخابات شورای شهر تهران

اعلام نتایج انتخابات شورای شهر تهران

دولت انگلیس و استرالیا نمی توانند از حقوق بشر حرف بزنند

فیلم | ایران قوی را با هم می سازیم

آژانس: درباره نیروگاه بوشهر با ایران در تماس هستیم

ساخت فاز دوم باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی آغاز می شود

وزیر کشور به مجلس می رود

قرار بود مجازات تعزیری فرزندکشی تشدید شود نه مبهم شود!

پیام تبریک مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در آستانه میلاد سلطان خراسان، حضرت ثامن الائمه(ع)

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخابیه مشخص شد

پیام تبریک رییس جمهور قرقیزستان به آیت الله رییسی

اعلام نتیجه انتخابات خبرگان در قم، مشهد و مازندران

اعلام نتایج شورای شهر تهران (فیلم)

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان در سه حوزه انتخابیه مشهد، قم و مازندران

واکنش آژانس انرژی اتمی به خاموش شدن نیروگاه اتمی بوشهر

اعتراض به نتایج انتخابات/ در یاسوج چه خبر است؟

تقدیر قالیباف از شرکت ایرانیان خارج از کشور در انتخابات

انهدام 3 تیم تروریستی ضد انقلاب در ایام انتخابات

برگزاری کلاس های تابستانی مؤسسه قرآنی دویره از فردا

تبریک جباراف به رییسی؛ ابراز امیدواری قرقیزستان به توسعه روابط با ایران

مقایسه آرای منتخبان دوره ششم و پنجم شورای شهر تهران

ماجرای 9هزار رأی گمشده در کرج چیست؟

مخالفت کمیسیون بهداشت با طرح تامین و تضمین امنیت و کرامت زن ایرانی

صدور 4 حکم اعدام برای قاضی شرعی داعش در عراق

نتایج قطعی رای گیری شیراز اعلام شد

مطالبه گری از مسئولان در دستور کار دولت جدید قرار گیرد

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در مشهد، قم و مازندران

مهمترین اظهارات ابراهیم رییسی رییس جمهور منتخب ایران در اولین نشست خبری خود

طلوع شمس الشموس امام علی بن موسی الرضا (ع)

تولد دوقلو های مجید صالحی + عکس

پیام تبریک رییس جمهور ترکمنستان به آیت الله رییسی

جرییات جلسه امروز کمیسیون اصل 90 مجلس/روند امور نشان می دهد سایر کشورها نیاز واکسن کشور را تأمین نخواهند کرد

قرار بود مجازات تعزیری فرزندکشی تشدید شود نه مبهم شود!

آژانس انرژی اتمی: درباره وضعیت نیروگاه بوشهر با ایران در تماس هستیم

اعلام نتایج سه حوزه انتخابات میاندوره ای خبرگان

بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره خاموشی موقت نیروگاه بوشهر

نقاره زنی حرم مطهر رضوی در آستانه میلاد باسعادت امام رضا(ع)

استخدام ناخنکار و دستیار ناخن

استخدام نیرو پخش بدلیجات

برنامه نویس php / mysql - دورکاری

کارگر ساده با بیمه و مزایا و حقوق قانون کار

استخدام کارمند اداری با تجربه در یک مجموعه معتبر در تهران

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخابیه مشهد، قم و مازندران

فاز دوم باغ موزه دفاع مقدس بجنورد دهه فجر افتتاح می شود

واکنش محمد مهاجری به سخنان برجامی رییسی

دولت های انگلیس و استرالیا نمی ‎توانند از حقوق بشر حرف بزنند

هدف مامون از راه اندازی مناظره ها چه بود؟/آیا به هدفش رسید؟

ببینید: وعده های انتخاباتی سید ابراهیم رییسی

چین: اهمیت زیادی برای توسعه روابط دو جانبه با ایران قائلیم

اولیانوف: طرفین از وقفه مذاکرات وین استفاده کنند

اهمیت زیادی برای توسعه رابطه با ایران قائل هستیم

مناظره اول میزان مشارکت را به 49 درصد رساند

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخابیه مشهد، قم و مازندران

محتوای نامه امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم(س) چه بود؟

تبریک جباروف به رییسی؛ ابراز امیدواری قرقیزستان به توسعه روابط با ایران

ماجرای 9هزار رأی گمشده در انتخابات کرج

استاندار تهران: بازگشایی مدارس منوط به کار کارشناسی است

سیلی انتخاباتی به صورت ماکرون/مشارکت اندک برای رییس جمهور گران تمام شد

کاتو: ژاپن خواهان گسترش روابط دوجانبه با ایران است

تقدیر قالیباف از ایرانیان خارج از کشور برای شرکت در انتخابات

معاون استاندار تهران: شوراها تا 3 ماه شهردار انتخاب کنند

معرفی سِت (SCET) و رویکرد روابط عمومی دیجی کالا در شبکه های اجتماعی

معرفی سِت (SCET) و رویکرد روابط عمومی دیجی کالا در شبکه های اجتماعی