مطالب مرتبط:
نخستین روز برگزاری امتحانات حضوری دانش آموزان کرمانی به روایت تصویر
ستاد ملی مقابله با کرونا با برگزاری غیرحضوری امتحانات مخالفت کرد
آمادگی کامل برگزاری انتخابات 28 خرداد در لرستان
دو هنر پیشکسوت سینمای مستند کشور در جشنواه میراث یادگار تجلیل می شوند
برگزاری آزمون نهایی پایه نهم فردا
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 21:352021-05-17سياسي

برگزاری نشست کتاب خوان ملی «هنر هشتم به روایت کتاب» در مشهد


هم زمان با روز روابط عمومی و ارتباطات نشست کتاب خوان ملی «هنر هشتم به روایت کتاب» با حضور مدیران نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جمعی از اصحاب رسانه در مشهد برگزار شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، هم زمان با 27 اردیبهشت ماه روز روابط عمومی و ارتباطات نشست کتاب خوان هنر هشتم به روایت کتاب با حضور مدیران نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جمعی از اصحاب رسانه در مشهد برگزار شد.

کتابداران به نوعی نقش و مسئولیت روابط عمومی دارند معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتاب خوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن تبریک روز روابط عمومی گفت: اگر از منظر کتابخانه های عمومی به حوزه روابط عمومی نگاه کنیم کتابدار آن هم قدم و هم وزن با مسئولین روابط عمومی در تلاش هستند.

مهدی رمضانی افزود: فعالیت های انجام شده در کتابخانه ها در صورت عدم انعکاس و تبلیغات اهمیت و موقعیت استراتژی خود را از دست می دهند بنابراین کتابداران به نوعی نقش و مسئولیت روابط عمومی را بر عهده دارند.

وی  افزود: همین مسئله باعث دوچندان شدن اهمیت نقش کتابداران در حوزه روابط عمومی است.

معاون توسعه امور کتابخانه ها و ترویج کتاب خوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به اهمیت روابط عمومی در تمامی دستگاه ها و سازمان های اجرایی افزود: کارهای اجرایی باید در همه سطوح اطلاع رسانی شود.

وی، اسلام را دینی بر پایه تبلیغات خواند و گفت: پیامبران دارای یک شخصیت منسجم و شکل گرفته بودند و از این توانایی برای تبلیغ و گسترش دین مبین اسلام استفاده کردند.

روابط عمومی نقش کلیدی و اساسی بر عهده دارد مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی هم با تبریک روز روابط عمومی گفت: روابط عمومی ها نقش کلیدی و اساسی در دستگاه ها و سازمان های اجرایی به عهده دارند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: به عبارتی روابط عمومی آینه عملکرد و بازخورد فعالیت های سازمان در جامعه هستند.

وی، روابط عمومی را هنر هشتم دانست و گفت: یکی از اهداف و رسالت های روابط عمومی در اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی استفاده از ابزار پرقدرت ارتباطات برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی است.

هر کتابدار یک رسانه است در ادامه مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با تأکید بر اینکه هر کتابدار یک رسانه است، گفت: اعتقاد قلبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور این است که برای دیده شدن و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی نقش روابط عمومی در حوزه فعالیت کتابدار یک اصل لاینفک است.

مهدی توکلیان با معرفی کتاب نقطه اثر پیتر اچ.

رینولدز، افزود: ازلحاظ بصری در جلد کتاب با گرافیک نقطه مواجه می شوید که این نشان از زیرکی طراح جلد و نویسنده کتاب برای تأکید بر نقش روزنامه نگاری و روابط عمومی دارد به عبارتی این مسئله را بیان می کند که نقش روزنامه نگار مانند نقش کلیدی نقطه در جملات است.

وی ضمن یادبود شهدای رسانه بخصوص شهید صارمی، گفت: کتاب نقطه مجموعه ای از تجربیات عملی و مدیریت رسانه های بزرگ جمهوری اسلامی ایران است که به نوعی مزیت اصلی آن محسوب می شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی کشور بابیان اینکه این تجربیات صرفاً تئوری و دانشگاهی نیستند، افزود: خبرنگاران و کارکنان حوزه روابط عمومی می توانند از این کتاب برای بهینه سازی روند فعالیت های خود استفاده کنند.

وی با اشاره به چاپ دوم کتاب گفت: مجموعه مقالاتی در ویرایش جدید کتاب اضافه شده است که به جای چاپ جداگانه ترجیح نویسنده بر کامل کردن نسخه اصلی کتاب بوده است.

توکلیان افزود: مباحث مهم کتاب شامل 13 پیشنهاد خاص در ساختار خبرنگاری، جامعه امروزی و اهمیت آن ها، تفاوت فضای سایبری و آنلاین در رسانه ها و نواقص موجود در ساختار رسانه ها است.

وی نقش روابط عمومی در سازمان ها را بسیار پراهمیت خواند و گفت: یک خبرنگار برای ارائه خبرهایی با ساختار مناسب نباید به مطالب ساندویچی بسنده کنند بلکه باید دایره اطلاعات خود را همیشه به روز نگه دارد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به انتخاب نام هنر هشتم برای برنامه و تداعی اهمیت و نقش روابط عمومی در سازمان ها، افزود: با توجه به روند نقش و جایگاه تکنولوژی و فضای مجازی در جامعه امروز باید در کنار هنر تبلیغات، تولید محتوا و فعالیت در فضای مجازی را جز کارهای اصلی روابط عمومی دانست.

همچنین دبیر تحریریه خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) و مدرس دانشگاه ضمن تبریک روز روابط عمومی  و معرفی کتاب چگونه کتاب بخوانیم   اثر مارتیمر جی آدلر گفت: دلیل انتخاب این کتاب برای معرفی در این نشست ارتباط مستقیم موضوع کتاب باهدف این روزهای جامعه یعنی ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی است.

حامد صلاحی افزود: اگرچه در این حوزه کتاب هایی بسیاری پس ازاین کتاب چاپ شده است ولی ویژگی خاص کتاب چگونه کتاب بخوانیم در تازگی و طراوت مطالب آن است.

وی با اشاره به سرفصل های کتاب گفت: اگر موارد خاص و پیشرفت تکنولوژی اعم از ظهور فضاهای مجازی را نادیده بگیریم، می توانیم از این کتاب به عنوان یک مرجع قوی استفاده کنیم.

روابط عمومی نبض تپنده سازمان هاست  مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی نقش روابط عمومی در جامعه و زندگی شخصی را مهم برشمرد و گفت: کارکنان روابط عمومی در سپهر ارتباطات، فعال هستند و به نوعی نبض تپنده و جریان اصلی دستگاه ها و سازمان ها به شمار می روند.

مجتبی محمودی با اشاره به بخش های مختلف حوزه روابط عمومی افزود: یکی از حوزه های اصلی روابط عمومی که در اغلب اوقات توجه مناسبی به آن نمی شود مسئله تشریفات است که شاید ریشه این بی توجهی در برداشت اشتباه از آن به واسطه اشرافیت باشد و اینکه تشریفات صرفاً به صورت نمادی و ظاهرسازی است.

وی ضمن معرفی کتاب اصول و آداب تشریفات؛ گامی نوین در روابط عمومی اثر احمد یحیایی ایله ای، برات الله صمدی راد، گفت: در حوزه روابط عمومی دو نوع ارتباط پیام های کلامی و غیرکلامی وجود دارد که در بحث غیرکلامی به آداب و آیین ها برای انتقال پیام و ارتباط مؤثر اشاره می شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی با خواندن بخشی از مقدمه کتاب گفت: تشریفات هنر روابط عمومی است که به نوعی نقطه اتصال و اشتراک ارتباط کلامی و غیرکلامی محسوب می شود.

وی مطالب کتاب را کاربردی و بر اساس تجربه دانست و گفت: بحث تشریفات به 4 مرحله تقسیم شده  است که دو مرحله نخست آن در حوزه استقبال از مهمانان داخلی و خارجی، نحوه پوشش، نوع برخورد، سخن گفتن، سبک حضور در مراسم و حمل ونقل مهمان ها به محل اصلی برنامه است.

محمودی افزود: مرحله سوم آرامشگاه مهمانان با محوریت اسکان شامل ایمنی فضا، شرایط فیزیکی، بهداشت، نور، رنگ و ابعاد محیط است و مرحله چهارم دربرگیرنده تمامی گفتگوها، نحوه بیان، نوع  نوشیدنی ها و خوردنی ها و نحوه سرو آن ها و همچنین ترکیب بسته های فرهنگی برای اهدا به مهمانان است.

وی با اشاره به بحث بدرقه به عنوان آخرین مرحله از تشریفات گفت: این مرحله شامل اعطای هدایا، گل، انتخاب نوع گل، قرارگیری پرچم ها در زمان جنگ و صلح، دعوت نامه و تعیین ارزش هدایا است.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی اختتامیه مراسمات را بسیار مهم خواند و گفت: درواقع اختتامیه آغاز فرآیند ارتباط گیری با مخاطب و مهمان است.

انتهای پیام/ 70042
کلید واژه ها: کتابخانه های عمومی - نهاد کتابخانه های عمومی کشور - روابط عمومی - کتابخانه ها - نهاد کتابخانه های عمومی - کتاب - عمومی - کتابخانه - روز روابط عمومی و ارتباطات - نشست کتاب خوان - روابط - برگزار - هنر هشتم - اصحاب رسانه - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - ارتباطات - خوان - مشهد - روایت - کتابدار - خبرگزاری فارس - کشور - نهاد - نشست - مدیران - اصحاب - رسانه - کتاب خوانی - کتابداران - اردیبهشت

آخرین اخبار سرویس:
پیام تاج زاده به احمدی نژاد، جهانگیری و لاریجانی

نبود برنامه ای هدفمند برای سالمندان ایرانی

تقویم روز و اوقات شرعی گیلان

اسامی 11 بدهکار بزرگ بانکی در فضای مجازی منتشر شد

وعده های غیر واقع بینانه نامزدها، سفره های مردم را کوچکتر می کند

کشف 79 دستگاه ماینر خارجی قاچاق در خمینی شهر

مکانیک

استخدام سالندار خانم و آقا محدوده آتشگاه

کار در منزل(دورکاری)شرکت

استخدام خانم مسلط به کارهای اینترنتی

به یک خانم جهت امور تبلیغات و گرافیکی نیازمندیم

نیروی کافه

استخدام سالن کار و ظرف شور

برنامه های امروز تلویزیون و رادیو برای کاندیداها

لاریجانی به صحنه رقابت ها باز می گردد؟!

تعداد قربانیان پیک چهام کرونا چند نفر است؟

رقابت نزدیک رییسی، همتی و جلیلی در توییتر، اینستاگرام و تلگرام +عکس

ویدئو| ببینید: خاطره جالب پژمان جمشیدی از ژاله صامتی

تزریق دُز دوم واکسن کرونا یکسان با دُز اول/ حضور ناظران سلامت در شعب اخذ رای

شبکه فساد اقتصادی و سیاسی سبب استعفای من شد

اتقوا الله

تصاویر متفاوت از مناظره سوم انتخابات 1400

مهمترین عامل اصلی کارتن خوابی در شهرهای بزرگ چیست؟/ خطری که دختران کارتن خواب را تهدید می کند

بیش از یک قرن انتخابات در ایران به روایت تصاویر

تغییر وضع موجود نیازمند مشارکت حداکثری در انتخابات است

معرفی ساختمان های ناایمن شهر به کجا رسید؟/مدیر عامل آتش نشانی: زمان مشخص نیست

مورد جالب انتخاباتی در استقلال

ترتیل صفحه 120 قرآن کریم/داروی جسم و روح+فیلم، متن و مفاهیم

وعده های کاندیداها در مناظره سوم

قانون جدید امنیت داده چین؛ ضمانت محکم حقوقی از توسعه اقتصاد در عصر دیجیتال

نیازمند انتخاب فردی با سلامت اخلاقی برای مدیریت کشور هستیم

صبایی: رییس جمهور آینده وعده دروغین ندهد/ به فکر مردم نجیب مان باشیم

رییس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه ای استان البرز منصوب شد

لاریجانی به صحنه رقابت ها بازمی گردد؟!

نامزد های ریاست جمهوری در چهارمین گفتگو با شبکه های استانی چه گفتند؟

اوقات شرعی به افق یاسوج

زاکانی: دولت من دولت اقدام و اصلاح است نه حرف و شعار

مورد جالب انتخاباتی در استقلال

آمریکایی ها تحولات بین المللی را دیر درک می کنند

اوقات شرعی بیست و سوم خرداد در سمنان

رقابت نزدیک رییسی، همتی و جلیلی در توییتر، اینستاگرام و تلگرام

اعتماد به عقلانیت

آیا مسکن مهر طرح موفقی بود؟

اقدامات و خدمات کمیته امداد خوزستان به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س)

سردار تنگسیری: اجرای فرامین رهبری در همه حال فصل الخطاب است/ راه عزت و صلابت کشور از حرکت بر مدار رهبری می گذرد

پاسخ سازمان بهزیستی درخصوص انتشار گزارش سازمان بازرسی کشور

اجرای نیمی از زهکشی مورد نیاز اراضی کشاورزی در گلستان

نیکزاد: دولت کنونی مأمنی برای رانت خواران/طهارت اقتصادی را در کشور نهادینه می کنیم

تماشای سومین مناظره انتخاباتی 1400||| در البرز

بیش از 15 هزار داوطلب، دوز دوم واکسن کرونا مشترک کوبا و ایران را دریافت کرده اند

بیانیه فراکسیون اهل سنت مجلس در حمایت از سید ابراهیم رییسی

به دنبال دستیابی به یک توافق مطلوب و خوب برای کشور هستیم

عکس| الهام پاوه نژاد داوطلب واکسن ایرانی

خط و ربط| واکنش کاربران به مناظره پایانی نامزدها/ از سپردن درمان مالاریا به پشه آنوفل تا ظهور پُررویی نجومی!

کمی مثل «امیر شهر» باشیم

عراقچی: فکر نمی کنم در هفته جاری به جمع بندی نهایی در وین برسیم

اگر مردم بیایند برنده میدان خواهم شد

منشی خانوم

استخدام کار گر ساده برای مرغداری

وحدت نیاز کشور برای توسعه است

لزوم حمایت از زنان، بومی سازی اقتصاد و رفع فقر،فساد و تبعیض

واکنش ستاد مقابله با کرونا به اظهارات رییسی

در آخرین مناظره تلویزیونی کاندیداها چه گذشت؟

بیانیه خانواده ایثارگران منطقه 17 در حمایت از عظیم بابایی

حضور ناظرین بهداشتی در شعبه های اخذ رای/ قطعی برق و ارتباطات نخواهیم داشت

واکنش لاریجانی به اظهارات کدخدایی

ورود جوانان به مدیریت کشور تسهیل شود/ ایران قوی مطلوب همه ملت ایران است

عراقچی: فکر نمی کنم این هفته در وین به جمع‎ بندی برسیم

عراقچی: بدون رسیدن به خواسته هایمان توافق نمی کنیم

رقابت نزدیک رییسی، همتی و جلیلی

شبکه فساد اقتصادی و سیاسی سبب استعفای من شد

کنایه همتی به زنی که رییس ستاد قاضی زاده هاشمی است

اتقوا الله

حاشیه آیین افتتاح ابرپروژه مجموعه پل ها شهید سلیمانی

جواد امام: تلاش کردیم لیستی با مشارکت احزاب و فعالان سیاسی منتشر کنیم

ویژگی سیاسی اجتماعی حضرت معصومه در تبلیغ دین

ضایع کردن حقوق مردم مرتبه ای از کفر است + صوت

مشاور وزیر بهداشت: حدود 20 هزار فوتی در پیک چهارم کرونا

وحدت نیاز کشور برای توسعه است

امنیت کشور را مدیون خون شهدا هستیم/ تأکید بر حضور پرشور در انتخابات

استخدام.کارآموز ورود به حرفه ی معماری

مشاور جهت املاک شهرستمی نیروهوایی

جذب نیروی ادیتور

استخدام مشاور املاک در دپارتمان کوروش

استخدام حسابدار در مجموعه فروش و خدمات ام دی اف

دعوت به همکاری رشته های ساختمانی

به دنبال دستیابی به یک توافق مطلوب و خوب برای کشور هستیم /نه عجله داریم و نه وقت را تلف می کنیم

لزوم حمایت از زنان، بومی سازی اقتصاد و رفع فقر،فساد و تبعیض

فهرست ائتلاف بزرگ خادمان شهر تهران(خشت)منتشر شد

پویش حرف آورد در جشن سیاسی رأی اولی ها در اردبیل برگزار شد

پاسخ بهزیستی به گزارش سازمان بازرسی

رهبر انقلاب: علاج دردهای مزمن کشور در پُرشور بودن انتخابات است

لایحه مرتبط با ساماندهی رمزارزها در حال تدوین است

رادیو معارف نیازمند خلاقیت و برنامه ریزی دقیق است

انتشار لیست جبهه اصلاحات برای شورای شهر تهران

آیت الله رییسی: آقایان می ترسند اسامی 11 بدهکار بانکی را اعلام کنند

اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزی

واکنش مهاجری به رد صلاحیت لاریجانی

رتبه بندی معلمان باید به صورت علمی و صحیح اجرا شود

توضیحات عراقچی درباره نتایج مذاکرات امروز وین

برگزاری نشست کتاب خوان ملی «هنر هشتم به روایت کتاب» در مشهد

برگزاری نشست کتاب خوان ملی «هنر هشتم به روایت کتاب» در مشهد