مطالب مرتبط:
چالش های تولید واکسن در انستیتو پاستور ایران
باز بودن سامانه کارآزمایی واکسن کرونا انستیتو پاستور
حمایت بانک ملی ایران از تولید واکسن کرونا
عرضه سبدی از واکسن های کرونای تولید ایران در مهرماه
حمایت بانک ملی ایران از تولید واکسن کرونا
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 20:402021-05-17اقتصادي

چالش های تولید واکسن در انستیتو پاستور ایران


چالش های تولید واکسن در انستیتو پاستور ایران ایسنا: مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران با تاکید براینکه اگر کرونا نبود شاید در هیچ برهه زمانی انتظار نداشتیم فرایند و مسیر تولید واکسن در کشور تسریع شود، - ایسنا: مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران با تاکید براینکه اگر کرونا" نبود شاید در هیچ برهه زمانی انتظار نداشتیم فرایند و مسیر تولید واکسن در کشور تسریع شود، گفت: در این مسیر با چالش هایی مواجه بوده ایم که انتظار داریم همه متولیان امر به رفع این چالش ها و تسریع فرایند تولید واکسن داخلی کمک کنند.

احسان مصطفوی در هجدهمین وبینار عصرانه داغ سلامت، با موضوع تولید داخلی واکسن کووید 19؛ راه های طی شده و پیش رو که عصر امروز (دوشنبه_ 27 اردیبهشت) برگزار شد، اظهار کرد: براساس هدف گذاری انجام شده تا آخر تابستان ماهیانه چهار میلیون دوز واکسن و از اول پاییز ماهیانه 6 تا 7 میلیون دوز واکسن تولید خواهیم کرد.

وی با تاکید براینکه در دل تهدید کرونا فرصتی برای کشور ایجاد شد تا بسیاری از راه های توسعه زیرساخت های واکسن در این فرصت تسریع شود، گفت: خوشبین هستیم با کنترل کرونا، با پلتفرمی که به انستیتو پاستور منتقل شده بتوانیم سایر واکسن ها را نیز تولید کنیم.

این اپیدمولوژیست در مورد چالش ها در مسیر تولید واکسن داخلی نیز گفت: اگر کرونا نبود شاید انتظار نداشتیم در هیچ برهه زمانی فرایند و مسیر تولید واکسن اینقدر تسریع شود.

برخی از زیرساخت های تولید واکسن قابلیت تولید داخلی را دارد و برخی نیازمند واردات است، اما به طور کلی خیلی از زیرساخت های تولید واکسن نیاز به حمایت در بالاترین سطوح کشور را دارد و به طور کلی وقتی با چالش ملی مواجه هستیم انتظار داریم همه متولیان امر مسیر رفع مشکلات را تسریع کنند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران هدف گذاری این مجموعه را رسیدن به تولید ماهیانه 6 تا 7 میلیون دوز واکسن در کشور تا 3 تا 4 ماه آینده اعلام کرد و افزود: انستیتو پاستور نیز برای تولید واکسن نیروی انسانی خود را تقویت کرد و تصمیمات استراتژیکی نیز در سطوح مختف کشور برای کمک به این مجموعه گرفته شد که به تحقق اهداف پیش بینی شده کمک می کند.

وی در ادامه با اشاره به تاسیس انستیتو پاستور ایران در سال 1299 به عنوان عضوی از شبکه بین المللی انستیتو پاستور، یادآور شد: اولین انستیتو پاستور دنیا 130 سال پیش در پاریس توسط لویی پاستور و برای اولین بار برای واکسیناسیون هاری تاسیس شد و بعد از آن شعبی در تمام نقاط دنیا برای کنترل بیماری های واگیر تاسیس شد.

مصطفوی با اشاره به اینکه ایران دهمین شبکه انستیتو پاستور در دنیا است، گفت: متعاقب جنگ جهانی اول و پاندمی آنفلوآنزا و بیماری های مثل وبا، طاعون و خشکسالی های آن مقطع زمانی انستیتو پاستور ایران شکل گرفت و یکی از اولین برنامه های آن واکسیناسیون آبله بود.

وی با بیان اینکه انستیتو پاستور ایران خیلی زود به عنوان یک موسسه تاثیرگذار در دنیا مطرح شد، افزود: در طول یکصد سال فعالیت انستیتو پاستور غیر از تولید واکسن آبله و نقشی که در کنترل آن ایفا کرد، در تولید و توسعه واکسن های وبا و هاری و ب.

ث.

ژ نیز ایفای نقش کرد و واکسن هایی به اقصی نقاط دنیا ارسال کرد.

همچنین واکسن های دیگری مثل هپاتیت، حصبه و دیفتری در انستیتو پاستور ایران تولید شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران با اشاره به اینکه در شروع پاندمی کووید 19، انستیتو پاستور ایران ابتدا به عنوان مسئول کارگروه تشخیص کووید 19 ایفای نقش کرد، افزود: انستیتو پاستور این وظیفه را همچنان با همکاری وزارت بهداشت دنبال می کند.

همچنین توسعه شبکه آزمایشگاهی را سرلوحه کار قرار دارد و امروز بیش از 400 آزمایشگاه دولتی و خصوصی داریم که تست های استاندارد تشخیص کووید می گیرند.

وی با یادآوری اینکه تولید واکسن کرونا از روزهای اول سرلوحه کار و جزو اهداف انستیتو پاستور بود که در شرح وظایف بالادستی نیز به این مجموعه محول شد، خاطرنشان کرد: در ابتدا یکسری مطالعات و کارهای تحقیقاتی در پلتفرم های مختلف تولید واکسن انجام شد.

از همان ابتدا سیاست گذاری این بود که هم صفر تا صد واکسن تولید داخل را دنبال کند و هم از طریق یک موسسه خارج از کشور انتقال تکنولوژی ساخت واکسن را داشته باشیم.

مصطفوی اظهار کرد: از روز اول کشورهای مختلفی هدف گذاری شدند و مراوداتی اتفاق افتاد که نهایتا با توجه به سبقه همکاری بیش از 20 ساله با کشور کوبا، از ماه های اول اپیدمی کووید با انستیتو واکسن سازی فینلای کوبا ارتباط برقرار شد تا واکسن مشترکی تولید کنیم.

وی با اشاره به اینکه واکسن مشترک انستیتو پاستور ایران و کوبا فاز اول و دوم کارآزمایی بالینی را در کوبا طی کرد و فاز سوم کارآزمایی را به صورت مشترک در کوبا و ایران طی می کند، گفت: قرار است این واکسن در ماه های آتی تولید شود تا ضمن اینکه پاسخگوی نیاز کشور باشیم با انتقال تکنولوژی و پلتفرم تولید واکسن بتوانیم در کنار این واکسن سایر واکسن ها را نیز در آینده تولید کنیم.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران با اشاره به اینکه به غیر از این واکسن، قرار است واکسن دیگری را انستیتو پاستور به صورت مستقل تولید کند، افزود: این واکسن هم قرار است به زودی وارد فاز یک کارآزمایی بالینی شود و از صفر تا صد در کشور تولید خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن مشترک با کوبا در 8 دانشگاه علوم پزشکی از جمله اصفهان، توضیح داد: اصفهان برای اولین بار فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن را شروع کرد و اولین دانشگاهی بود که ظرفیت سه هزار نفری داوطلبان تزریق واکسن را تکمیل کرد.

بعد از آن زنجان، همدان و بندرعباس وارد این کارآزمایی شدند.

کرمان، یزد، بابل و ساری چهار شهر بعدی بودند که تا اواسط هفته آینده واکسیناسیون داوطلبان این شهرها نیز تکمیل می شود و 24 هزار نفر مرحله اول واکسن را تزریق خواهند کرد.

این اپیدمولوژیست با اشاره به اینکه مرحله دوم تزریق واکسن انستیتو پاستور ایران و کوبا از هفته آینده در شهر اصفهان شروع می شود، گفت: هدف گذاری این است که در شهرهایی که دو دوز واکسن را دریافت می کنند یک دوره پیگیری چهار ماهه داشته باشیم و در شهرهایی که سه دوز، یعنی یک دوز یادآور را نیز دریافت، دوره پیگیری شش ماهه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تاکنون از نظر ایمنی مورد خاصی از این واکسن گزارش نشده، اظهار کرد: براساس شواهد کارآزمایی بالینی، مجوز اضطراری تزریق این واکسن داده می شود، اما اگر بخواهیم نتایج کارآزمایی را داشته باشیم باید تزریق دوز دوم را نیز انجام دهیم.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه کارآزمایی بالینی واکسن کرونا با مشارکت 24 هزار داوطلب در نقاط مختلف کشور جز در حالت اضطرار امکان پذیر نبود، گفت: آنچه در ارتباط با تولید واکسن، کارآزمایی و پوشش واکسیناسیون اتفاق افتاد بخشی متاثر از شرایط خاص کووید بود که واکسن جزو اولویت های کشور در کنترل بیماری قرار گرفت و بسیاری از اتفاقاتی که پیش بینی نمی کردیم در کشور افتاد و انشاالله بتوانیم به سایر اهداف پیش بینی شده برسیم.

وی با اشاره به اینکه پلتفرم های مختلفی برای تولید واکسن در دنیا دنبال می شود، گفت: واکسنی که انستیتو پاستور ایران به صورت مشترک با کوبا تولید می کند واکسنی است که کنژوگه شده به این معنی که قطعات ویروس کرونا، به تنهایی در آن به کار نرفته، بلکه بر روی یک حامل پروتیینی سوار شده که باعث می شود عملکرد این قطعات در تحریک سیستم ایمنی بدن و اثربخشی آن افزایش یابد.

مصطفوی با بیان اینکه مرحله کنژوگه کردن و یا به اصطلاح سوار کردن آنتی ژن ها و یا پروتیین های ویروس به یک پروتیین ناقل دیگر در صنعت واکسن سازی مساله ای فنی است که در اختیار برخی کشورها بوده و کشور کوبا نیز از جمله آنها محسوب می شود، خاطرنشان کرد: این واکسن در کارآزمایی 1 و 2 انسانی نشان داده که در عین موثر بودن عوارض بسیار کمی دارد، چراکه از کل پروتیین های ویروس استفاده نمی کند و در عین کارآیی، بسیار کم عارضه است.

وی ابراز امیدواری کرد که از پلتفرم تولید این واکسن بتوان برای تولید واکسن های دیگر نیز در انستیتو پاستور ایران بهره برد و افزود: مثل هر واکسن دیگری، مرجع تایید واکسن انستیتو پاستور ایران سازمان غذا و داروی کشور است که در ارتباط با واکسن تصمیم نهایی را می گیرد و ما نیز تابع این تصمیمات خواهیم بود.


کلید واژه ها: انستیتو پاستور ایران - انستیتو پاستور - تولید واکسن - واکسن - تولید - مدیر روابط عمومی - روابط عمومی - ایران - انتظار - بین الملل - چالش - تسریع - مسیر - تولید داخلی - متولیان امر - روابط - داخلی - عمومی - زمانی - کرونا - هدف گذاری - کشور - مدیر - متولیان - تابستان - میلیون - برگزار - عصرانه - مصطفوی - وبینار

آخرین اخبار سرویس:
معرفی خودروهای الکتریکی با بیشترین توان پیمایش

صعود شاخص های بورس در آمریکا و آسیا

افت خفیف دلار

تداوم رشد قیمت نفت خام

بازار نسبتا باثبات سکه و طلا با شیب ملایم صعودی

رشد 60 درصدی رسیدگی به پرونده های قضایی

بازار نسبتا باثبات سکه و طلا با شیب ملایم صعودی

قیمت جدید پرفروش ترین موتورسیکلت های بازار

بررسی هفتگی مشکلات شرکت تعاونی های ستان یزد

اعطای وام خرید مسکن بدون نیاز به اوراق تسهیلات تا پایان تیرماه

71 پروژه بیمارستانی احداث و بهره برداری شد

صادرات تخم مرغ متوقف است

در شرایط کرونایی سفر می روید؟

کمک مالی پرسنل بانک کارآفرین به آزادی زندانیان

جزییات تازه در خصوص نحوه واریز سود سهام عدالت

کلنگ ساخت تصفیه خانه اضطراری آب آشامیدنی آبیک به زمین خورد

استخراج طلا از کامپیوتر های قدیمی در ایران

اقتصاد امریکا جان گرفت

اجماع رگولاتورهای اروپا و آمریکا علیه شرکت های فناوری

قیمت آپارتمان در شرق تهران چند؟ + جدول

احداث و بهره برداری 71 پروژه بیمارستانی طی سال های گذشته

مدل‎های مختلف پراید در بازار چند است؟

احتمال سقوط آزاد قیمت دلار به کانال 15 هزار تومان

روزانه پیگیر واریز 150 میلیون دلار به حساب صندوق تثبیت هستیم

بازاریاب خانم شرکت تبلیغاتی

حسابدار اقا یا خانم

نیروفنی جهت کار

مدیر فروش لوله پلی اتیلن خارجی و داخلی

پرداخت بدهی های عراق با لغو تحریم واکسن کرونا تسهیل شد

اصلاحات اقتصادی در دولت رییسی چگونه رخ می دهد؟

انتظارات فعالان بخش خصوصی معدنی از دولت سیزدهم

طرح دولت رییسی برای دلار های دپو شده خانگی

اولین گام بلند بورس برای شکست رکود

هفته ای با رکوردشکنی های پی درپی مصرف برق

دولت جدید چه یارانه هایی به مردم می دهد؟ + مبالغ

دو بنای تاریخی شهرستان بم به بخش خصوصی واگذار می شود

پالایشگاه قدیمی آبادان نوسازی و مدرن می شود

دولت به جای افزایش قیمت شیر نهاده ارزان به دامدار بدهد

تراز تجاری منفی نتیجه مصاف تورم در بخش کشاورزی  

اولین گام بلند بورس برای شکست رکورد

برنامه مدیریت بار اضطراری برق پنجم تیرماه در استان سمنان

صادرات تخم مرغ متوقف است/ با کمبود تولید مواجهیم

بورس در هفته آخر خرداد/ صعود 5 روزه شاخص کل بازار سرمایه پس از 10 ماه

طلسم شکنی طلا بعد از چند هفته

جزییات اعطای کارت رفاهی

دولت تدبیر و امید نظام بانکی را اصلاح کرد یا تخریب؟

پشت پرده رشد اخیر بورس روشن شد

نحوه دریافت وام جدید اجاره مسکن

مشکل نظام بانکی در دولت تدبیر به بحران تبدیل شد/ تزریق پول پرقدرت به بانک ها جای افتخار دارد؟

لذت سرعت و حرکت را با اسکوترهای برقی تجربه کنید | راهنمای خرید اسکوتر برقی

رشد اقتصادی بالای آمریکا

حذف تخفیف در منوی رستوران های مک دونالد و سایر غول های فست فود جهان

کدام مشاغل همچنان تسهیلات کرونایی می گیرند؟

روس ها مانع مثبت شدن تراز تجاری ایران

اختصاص 51 میلیارد تومان تسهیلات به صندوق امداد ولایت خراسان شمالی

تاسیس بانک شمش طلا در اندونزی

5 دلیل رشد بازار / پیش بینی بازار فردا( 5 تیر 00)

رشد 85 تا 118 درصدی قیمت کالاهای اساسی در طول یک سال

بازار سهام آسیا و اقیانوسیه سبزپوش شد

کارت ملی نشان بده، مرغ بگیر!

رشد 85 تا 118 درصدی قیمت کالاهای اساسی در طول یک سال

حمل خودرو با قطار، شرایط ، قوانین و هزینه حمل خودرو

قیمت گوشی های سامسونگ 1400/04/04

تغییرات قیمت ها در بازار 6 روزه سکه و طلا

قیمت طلا و سکه امروز 4 تیر 1400+ جدول

ترجمه «فوکوس 2020» منتشر شد

تحلیل کارشناسی درباره قیمت مسکن

پرواز شاخص های بورسی در امریکا و آسیا

مجوز سازمان استخدامی به وزارت راه برای جذب 265 نفر

الگوی خرید مواد غذایی تغییر کرده است

آخرین قیمت 206 در بازار/تیپ دو به 199 میلیون تومان رسید

رکورد جدید مصرف برق ایران چقدر است؟

طرح مسکن کرامت اکسیر ایجاد تحرک اقتصادی در دولت سیزدهم

پرواز بورس ها در آمریکا و آسیا

روزانه پیگیر واریز 150 میلیون دلار به حساب صندوق تثبیت هستیم

افزایش نسبی بهای دلار آمریکا در هفته ای که گذشت

برنامه ایرلاین ها برای افزایش 40 درصدی نرخ بلیت هواپیما

«هدایت نقدینگی»؛ واقعیت یا سراب؟

دوای درد خشکسالی

دو پیشنهاد کلیدی برای اصلاح و تحول نظام بانکی در دولت آینده

جدول نرخ تورم 12 گروه کالایی و خدمات در خرداد 1400

کاهش تولید تخم مرغ در کشور

دیدار رییس سازمان بسیج اصناف کشور با فعالان اقتصادی گنبدکاووس

نحوه دریافت وام اجاره مسکن جدید

ورود گسترده سیمان به بورس کالا به سود تولید وسهامداران سیمانی است

کاهش قاچاق پوشاک در ایران

گزارشی از جزییات آخرین تغییرات نرخ طلا و سکه در بازار

80 معدن به معادن زنجان اضافه می شود

سیگنال بورس بازان به هفته آینده/ موتور رشد بورس روشن شد؟

اجرای بزرگترین طرح بازآفرینی شهری و ساماندهی رودخانه کشور در آمل

امروز در بازار بیت کوین چه خبر بود؟

قرنطینه یک میلیون نفر در سیدنی

آخرین اَبَرماه سال 1400/تصاویر

402 هزار ابتلای جدید/ 2 میلیارد تن واکسیناسیون شدند

خط لوله گوره- جاسک نقشه تجاری ایران را تغییر می دهد/ داخلی سازی امروز یک الزام است نه یک انتخاب

پشت پرده صدور مجوز تأسیس داروخانه/درخواست از وزیر بهداشت

صعود طلا پس از چند هفته متوالی

رشد تولید و رونق اقتصادی با تقویت بخش خصوصی

اجرای 38 هزار تن بتن غلتکی در پروژه های عمرانی پایتخت

قیمت سهام عدالت برای فروش 4 تیر 1400

چالش های تولید واکسن در انستیتو پاستور ایران

چالش های تولید واکسن در انستیتو پاستور ایران