مطالب مرتبط:
روابط عمومی ها باید در تحقق اهداف گام دوم انقلاب نقش آفرینی کنند
همیاری گسترده برای تحقق اهداف سازمان ها هنر بزرگ روابط عمومی است
همیاری گسترده برای تحقق اهداف سازمان ها هنر بزرگ روابط عمومی ها است
روابط عمومی موفق در گرو حضور بیشتر در شبکه های اجتماعی
روابط عمومی کارآمد نقش ارزنده ای در هدایت افکار عمومی دارد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 16:102021-05-17دانش

احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع «روابط عمومی شبکه ای» است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی، - احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع روابط عمومی شبکه ای است " دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فلسفه وجودی روابط عمومی تأمین احترام همگان، رعایت حقوق همه ذی نفعان، سخنگویی سازمان، تأمین حضور سازمان در همه عرصه های مرتبط و مدیریت مسئولیت اجتماعی سازمان است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که یکشنبه 26 اردیبهشت ماه به صورت مجازی و با حضور وزیر علوم بر گزار شد، به بحث روابط عمومی تقویت کننده ارتباطات و سرمایه اجتماعی و رهیدن از تنهایی پرداخت و گفت: فلسفه وجودی روابط عمومی تأمین احترام همگان، رعایت حقوق همه ذی نفعان، سخنگویی سازمان، تأمین حضور سازمان در همه عرصه های مرتبط و مدیریت مسئولیت اجتماعی سازمان است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ویژگی های روابط عمومی خلاق در انتقال های بهبودبخش گفت: روابط عمومی خوب، آن روابط عمومی است که خلاقیت و نوآوری را در مسیر انتقال به وضعیت بهتر قرار دهد.

وی در این حوزه به پنج انتقال اشاره کرد و گفت: این انتقال ها عبارتند از انتقال از روابط عمومی مبهم به روابط عمومی شفاف ، انتقال از روابط عمومی کند و تأخیری به روابط عمومی به لحظه و قابل دسترسی ، انتقال از روابط عمومی احساسی، توجیه کننده رفتار سازمان به روابط عمومی واقعیت گرا و عقلانی ، انتقال از روابط عمومی خاموش به روابط عمومی پاسخگو و در نهایت انتقال از روابط عمومی موردی به روابط عمومی سیستمی و الگوریتمی .

عاملی همچنین با اشاره به توسعه ارتباطات در شرایط کرونا و به حساب آوردن اعضای سازمان به عنوان یک اصل تعیین کننده سلامت و رضایتمندی، گفت: روابط عمومی مسئولیت تقویت ارتباطات سازمانی و از انزوا خارج کردن همه اعضا را بر عهده دارد.

استاد دانشگاه تهران تأکید کرد: تنهایی و انزوای منفی، منشأ بدرفتاری های بین فردی، بین گروهی و افسردگی سازمانی است.

وی همچنین با اشاره به تنهایی مثبت نیز گفت: تنهایی زمانی امری مثبت تلقی می شود که کار مثبتی در حین تنهایی انجام می شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده از ارزش افزوده فناوری های نو برای تقویت سرمایه اجتماعی با استفاده از روابط عمومی شبکه ای و به طرح مسئله کارآمدی و افزایش سرمایه اجتماعی سازمان ها از طریق روابط عمومی شبکه ای پرداخت و گفت: در روابط عمومی شبکه ای به دنبال به فعلیت درآوردن ظرفیت های پنهان، خفته و ناکارآمدشده سازمان و ذی نفعان سازمان هستیم.

مسئله اصلی روابط عمومی شبکه ای یافتن راه حل برای کارآمدی سازمان و افزایش سرمایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان است.

وی در ادامه افزود: فناوری های جدید بر مبنای اتصال گرایی دو ارزش افزوده جدید را به وجود آورده اند که عبارتند از تراکم داده ها و افزایش تراکنش داده ها.

عاملی در ادامه به این پرسش پرداخت که چه امری باعث افزایش ارزش سرمایه نهاد های مجازی می شود؟ و در پاسخ به این سوال به تبدیل اطلاعات به داده، تراکم داده، تراکم تراکنش های داده ای و الگوریتم های نظام مند داده مبنای حل مسئله اشاره کرد.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به سرمایه جهانی و اینکه ارزش افزوده فضای شبکه ای جدید مربوط به بهره گیری از ظرفیت منبع کردن انبوه جمعیت برای تولید ارزش اقتصادی است، گفت: در واقع منبع قراردادن جمعیت انبوه جهان برای تحقق یک هدف، منبع مالی عظیمی را به وجود آورد که باید از آن به سرمایه جهانی تعبیر کرد.

وی در ادامه افزود: تمام شرکت های بزرگ امروز جهان در فضای مجازی از همین مسیر تراکم سرمایه اکسابایتی فراهم کرده اند.

عاملی در بخش دوم ارائه خود با طرح این سوال که روابط عمومی شبکه ای چیست؟ گفت: در فضای جدید که در پرتو نظام فراگیر رایانه ای شکل گرفته است، یک شبکه را می توان مجموعه ای از دستگاه ها تعریف کرد که از طریق واسطه ارتباطی به یکدیگر متصل شده اند.

در چنین شبکه هایی، هر دستگاه به عنوان گره در نظر گرفته می شود و هر گره می تواند یک رایانه، پرینتر، گوشی همراه یا هر دستگاه ارتباطی دیگر و حتی دستگاه های اینترنت همه چیز ها باشد.

وی در ادامه با اشاره به شبکه های ارتباطی گفت: شبکه های ارتباطاتی، مجموعه ای از افراد، سازمان ها و دیگر موجودیت های اجتماعی هستند که به واسطه مجموعه ای از روابط اجتماعی، مانند دوستی، همکاری یا تبادل اطلاعات به یکدیگر متصل می شوند که ارتباطات در چنین شبکه هایی به دو شکل صورت می گیرد: ارتباطات همزمان که در زمان واقعی تبادلات میان طرفین قرار می گیرد، و ارتباطات غیرهمزمان که پیام ها می توانند در هر زمان ارسال شوند و مخاطبان دریافت کننده نیز در هر زمان اقدام به خواندن آن ها کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین پیرامون عناصر اصلی ارتباطات شبکه ای به وجود گره های ارتباطی، ارتباط متقابل بین گره های ارتباطی، تعامل ماژولار بین گره های ارتباطی، تشخیص و به حساب آوردن یکدیگر و قابلیت طبقه بندی سطوح و محتوای ارتباطات اشاره کرد.

عضو هییت علمی گروه ارتباطات دانشگاه تهران در ادامه به روابط عمومی شبکه ای پرداخت و گفت: روابط عمومی شبکه ای ظرفیتی است برای تأمین نظام مند و پایدار ارتباطات سازمان به منظور حفظ و توسعه ارتباطات درون سازمانی، برون سازمانی و ایجاد مشارکت همه علاقه مندان در توسعه و پیشرفت سازمان از طریق افزایش داده ها و تراکنش های داده مبنا که منجر به افزایش سرمایه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شود.

وی در ادامه افزود: روابط عمومی شبکه ای از ظرفیت تبدیل پراکندگی و دوری به نظام مند شدن و نزدیکی، تأمین ارتباط همزمان بین ذی نفعان و توسعه ارتباطات فردی محیطی و حضوری به ارتباطات شبکه ای فردی و جمعی فرامکانی برخوردار است.

عاملی با اشاره به اینکه روابط عمومی شبکه ای ظرفیتی است برای پویا کردن همه عناصر ارتباطی درون سازمان، گفت: روابط عمومی شبکه ای را می توان قالب یا ریخت اجتماعی جدیدی برای روابط عمومی ها دانست که فعالیت های اساسی آن پیرامون شبکه ها سازمان یافته است.

در چنین زمینه ای، شبکه ها اقتضائات خاص خود را برای روابط عمومی ها به همراه دارند که مبتنی بر خصوصیات شبکه هاست.

در واقع در روابط عمومی شبکه ای، یک شبکه از ند ها یا گره های به هم متصل تشکیل شده که این گره ها می توانند درون شبکه ای یا بیرون از شبکه باشند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش پایانی سخنان خود به پیامد های روابط عمومی شبکه ای پرداخت و گفت: تبدیل روابط عمومی سلسله مراتبی به روابط عمومی شبکه ای، روابط عمومی مخاطب گرا به روابط عمومی تعاملی، روابط عمومی تک فضایی به روابط عمومی شبکه ای دوفضایی و روابط عمومی مقطعی و مناسبتی به روابط عمومی نظامند و ماندگار از پیامد های روابط عمومی شبکه ای است.

وی به عنوان نتیجه گیری نهایی از سخنان خود در این جلسه، به غیر مرکزی و همه مرکزی شدن شبکه ای روابط عمومی و استحکام ارتباطات درونی، بیرونی سازمان نیز اشاره کرد و گفت: ظرفیت غیرمرکزی و مرکزی فضای مجازی و بستر ارتباطی اینترنتی امکانی است که می تواند منجر به مشارکت جمعی، انسجام گروه های درون سازمانی و برون سازمانی را افزایش دهد و سطح، دامنه و تراکم ارتباطات سازمان را افزایش دهد.

دکتر عاملی در پایان افزود: توسعه و تعمیق روابط عمومی شبکه ای موجب افزایش سرمایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان می شود.

روابط عمومی شبکه ای منتهی به توسعه منابع انبوه انسانی سازمان که در پیوند و مشارکت اعضاء، مشتریان و علاقه مندان می شود و قابلیت بالایی برای افزایش سرمایه اقتصادی، سرمایه اجتماعی و سرمایه فرهنگی سازمان دارد.


کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - روابط عمومی - شورای عالی انقلاب - انقلاب فرهنگی - روابط - عمومی - شورای عالی - دانشگاه - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - سعیدرضا عاملی - گزار - عالی - احترام - فرهنگی - سازمان - انقلاب - خبرگزاری - تحقیقات و فناوری - شورای - مسئولیت اجتماعی - اجتماعی - سرمایه اجتماعی - فناوری - مدیران - تقویت کننده - گزارش - عاملی - آموزش - وزیر علوم

آخرین اخبار سرویس:
همراه سالمند

از بالون های استراتوسفر تا ماموریت های ماه

از بالون های استراتوسفر تا ماموریت های ماه

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان برتر در کشور

کارمند اداری خانم

بورسیه دانشجو های افغانستانی در دانشگاه های ایران

اسکوچیچ برود یا بماند/ ایران در سید یک انتخابی جام جهانی 2022

شاخص های قرارگیری ایران در مرجعیت علمی

راه حل مشکلات حضور گسترده است/ اصل مشارکت، بعد نوع انتخاب است

خانم حسابدار مجرد پاره وقت (حتی دانشجو)

ورود شبیه سازها به پروتکل های آموزشی حوزه پزشکی

تراز تجاری مثبت مناطق آزاد کشور در سه سال اخیر

دعوت وزیر علوم از دانشگاهیان برای حضور پرشور در انتخابات ریاست جمهوری

نیروی کار مبتدی طلاسازی

رونمایی «سپیده خداوردی» از عشقش/ عکس

درخواست اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از رییس جمهور آینده

شروع بکار حدود 77 هزار دانشجو معلم از مهر ماه 1400

رویکرد علوم انسانی باید پژوهش محور و بر اساس نظریات بومی باشد

«دختران آسمان»؛ مسابقه ای ویژه دختران دانشگاه قم

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 26 خرداد

دوره آموزش دستیار دندانپزشک (برای استخدام)

ستاری: متاسفانه کشور برای پذیرش افراد نخبه برنامه ریزی نشده است /اختصاص بودجه 20 میلیاردی برای برنامه سرآمدان علمی

حمایت از اعضای هیات علمی برگزیده و برجسته در دانشگاه شریف

خروج فضانورد فرانسوی از ایستگاه فضایی برای نصب پنل خورشیدی

شاخص های قرارگیری ایران در مرجعیت علمی/ شناسایی 66 نشریه معتبر

حسابرسی خبره

عاطفه خادمی: در حوزه زنان خسارت زیادی دیده ایم/جریان انقلاب پایانی بر سیاست زدگی در حوزه زنان

اعطای بورسیه معاونت علمی به 100 نفر اول کنکور افغانستان

در ناسا چه خبر است؟

ستاری خبر داد؛ بورسیه دانشجوهای افغانستانی در دانشگاه های ایران

برترین دانشگاه های جهان در هر رشته مشخص شد

بورسیه دانشجوهای افغانستانی در دانشگاههای ایران

موسسات و سرآمدان علمی ایران معرفی شدند

پذیرش دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای استان اردبیل

مدیر جدید کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان معرفی شد

اخبار دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان

شروع بکار حدود 77 هزار دانشجو معلم از مهر ماه 1400

احمدی: زمینه تبادلات علمی سرآمدان با دانشمندان برتر جهان بیش از پیش فراهم شود

موسسات و سرآمدان علمی برتر معرفی شدند

فتوحی: برنامه ای برای حمایت از سرآمدان علمی در دانشگاه شریف

سرآمدان علمی و موسسات برتر ایران معرفی شدند/ دانشگاه صنعتی شریف در صدر موسسات برتز ایرانی

لاریجانی: با پیگیری معاونت علمی رصدخانه ملی به زودی وارد فاز نهایی می شود

رصدخانه ملی در پایان خرداد به پله آخر می رسد

رصدخانه ملی تا پایان خرداد به فاز نهایی می رسد

بی میلی دانش آموزان به تحصیل در رشته های علوم پایه نگران کننده است

2 انتصاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری

آموزش طراحی سایت با وردپرس

کسب عنوان برتر دانشجویان دانشگاه آزاد یزد در جشنواره ملی قرآن و عترت

3 تیر، دومین میزگرد تصویری (وبینار) ملی فناوری های جایگزین حیوانات آزمایشگاهی

رصدخانه ملی در پایان خرداد به پله آخر می رسد

شرایط واگذاری خوابگاه در تابستان جاری اعلام شد/آغاز ثبت نام از امروز

لزوم آسیب شناسی و نیازسنجی دانشگاه ها در راه اندازی رشته های جدید

درخشش گروه مدیریت ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

تریبون آزاد | #رای_می_دهیم_اما_درست

جذب پژوهشگر

ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش‏ آموختگان خارج از کشور به صورت الکترونیکی

برترین دانشگاه های جهان در هر رشته مشخص شد

برگزاری تریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز

3 تیر، دومین میزگرد تصویری (وبینار) ملی فناوری های جایگزین حیوانات آزمایشگاهی

ارزشیابی تصویر مدارک تحصیلی دانش آموختگان

تاکنون بیش از 12 هزار نفر در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کرده اند

کاهش متقاضیان آزمون زبان msrt طی 2 سال گذشته

ارتباط صنایع دستی و لباس بررسی می شود

وبینار «آناتومی کاربردی و رادیوگرافیک حیوانات اگزوتیک» برگزار می شود

ارتباط صنایع دستی و لباس بررسی می شود

ارتباط مؤثر دانشگاه با صنعت در راستای تربیت متخصص بر محور کارآفرینی

اولویت بندی واکسن دانشجویان / دانشجویان دکتری در اولویت

کارگاه آموزشی «نرم افزار جامع الاحادیث 3» برگزار شد

نمکی: قرارگرفتن ایران در میان قدرت های تولیدکننده واکسن

تریبون آزاد 1 | #رای_می_دهیم_اما_درست

تحلیل تطبیقی و رفتارشناختی انتخاباتی ایرانیان بر اساس نظریات علمی، در وبیناری تخصصی

مجوز رسمی مرکز مدیریت مهارت آموزی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز دریافت شد

بی ثباتی نانوذرات DNA بررسی می شود

کاهش متقاضیان آزمون زبان msrt طی 2 سال گذشته

ثبت نام 12 هزار نفر در آزمون کارشناسی ناپیوسته

تولید باید محور کلیدی توسعه مناطق آزاد باشد

لزوم نگاه علمی و تخصصی به بخش کشاورزی

صدور مجوز مرغداری در گیلان آزاد شد

برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی «نرم افزار التیوم دیزاینر»

راه اندازی 10 آزمایشگاه مرکزی در مراکز استان دانشگاه آزاد اسلامی

وبینار «تکنولوژی حفاری های روبسته و کاربرد آن ها در مهندسی آب برگزار می شود

درخشش گروه «آوای وصال» یزد در جشنواره ملی قرآن و عترت

با حضور معاون رییس جمهوری و استاندار مازندران مجتمع فناوری دانشگاه کشاورزی ساری افتتاح شد

سیمیلاتورهای پزشکی برای دانشجویان رشته های پزشکی ساخته شد

نقش عوامل فرهنگی در ادراک سالمندی

فریضه امر به معروف در دانشگاه ها جدی گرفته شود

شناسایی و معرفی زنان توانمند و نخبه در زمینه های علمی، فرهنگی و هنری

سالندار و خدمات خانوم

ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش‏ آموختگان خارج از کشور به صورت الکترونیکی انجام می شود

قوت گرفتن آموزش حضوری در دانشگاه ها

وبینار نگارش پایان نامه برگزار می شود

استخدام کارمند جهت ثبت نام سیمکارت

اولویت بندی واکسن دانشجویان اعلام شد/ دانشجویان دکتری در اولویت

امکان بارگذاری سوابق تحصیلی دانش آموختگان در سامانه سجاد/به مدارک تحصیلی کد صحت تعلق می گیرد

مهلت چهار ماهه به وزارت علوم برای گزارش ساماندهی مراکز آموزش عالی

اولویت بندی واکسن دانشجویان اعلام شد/ دانشجویان دکتری در اولویت

آزمون دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی، بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی تیرماه برگزار می شود

تصمیم گیری برای ساماندهی 16 موسسه آموزش عالی قطعی شد

تریبون آزاد جیرفت

سرگردانی یک میلیون نفر!

احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع «روابط عمومی شبکه ای» است

احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع «روابط عمومی شبکه ای» است