مطالب مرتبط:
وزیر بهداشت: متوسط نسبت «مرگ به بستری» در موج چهارم کرونا نصف شد
وزیر بهداشت: متوسط مرگ به بستری در موج چهارم کرونا نصف شد
وزیر بهداشت: متوسط «مرگ به بستری» در موج چهارم کرونا نصف شد
وزیر بهداشت: متوسط مرگ به بستری در موج چهارم کرونا نصف شد
وزیر بهداشت: متوسط مرگ به بستری در موج چهارم کرونا نصف شد
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 14:052021-05-17سياسي

آمار مرگ ومیر کرونا در کشور نصف شد | وزیر بهداشت: آقازاده نیستم؛ پدرم راننده کامیون بود و مادرم قالیباف


وزیر بهداشت ضمن تشریح فعالیت های انجام شده برای تامین واکسن کرونا گفت: در موج چهارم کرونا، میانگین کشوری میزان مرگ به بستری نسبت به موج سوم نصف شد؛ - آمار مرگ ومیر کرونا در کشور نصف شد وزیر بهداشت: آقازاده نیستم؛ پدرم راننده کامیون بود و مادرم قالیباف" وزیر بهداشت ضمن تشریح فعالیت های انجام شده برای تامین واکسن کرونا گفت: در موج چهارم کرونا، میانگین کشوری میزان مرگ به بستری نسبت به موج سوم نصف شد؛ این هم ناشی از آن است که همکاران ما در یک سال گذشته به شدت ماهر شدند و موج چهارم به لطف خدا مدیریت شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در شهر مشهد ضمن تشکر از نهادهای همراه و همکار در مقابله با کرونا از جمله نیروهای بسیج به عنوان یار و همراه قدیمی و صمیمی به خصوص در طرح مزین به نام شهید والا مقام لشگر اسلام حاج قاسم سلیمانی، دستگاه های امنیتی و اجرایی، روحانیت، مردم و .

گفت: با همه سلول هایم باید از مردم عزیز سرزمینی تشکر کنم که در اوج تنگدستی رعایت های عظیم کردند.

نمکی گفت: به عنوان مثال کسی که فقط یک دکه داشت و همه امیدش به درآمد از این دکه برای امرار معاش بود، با درخواست ما دکه را بست.

کسی که همه عمرش از یک کسب و کار جزیی اداره می شد و من چون کارگرزاده ام، می دانم که رنج معیشت برای خانواده ای که باید در شبانه روز کار کند تا آبرومندانه زندگی کند و امور معیشت بگذرد چقدر سخت است که برای یک ماه و چند هفته محل کسب و کار را تعطیل کند.

تشکر از همه کسانی که رعایت کردند وزیر بهداشت ادامه داد: تشکر می کنم از عاشقان اهل بیت(ع) و مشتاقانی که امیدشان به این بود که دو سه روزی را وقت پیدا کنند و بیایند آستان مقدس امام رضا (ع) و دیگر اهل بیت (ع)، کسبه ای که در چنین شهرهای زیارتی امید به این داشتند زائری بیاید و کسب و کارشان بچرخد، اما تحمل کردند.

ما با بسیاری از کشورهای دیگر فرق داشتیم همانطور که وزیر بهداشت این کشور با خزانه تهی و حداقل امکانات باید کارهای سنگین را اداره کند، مردم هم در تنگنای سخت اقتصادی کشور بودند؛ این مجموعه ای است از مسائل در هم تنیده که باید سپاسگزاری ویژه کنم از همه بزرگوارانی که در این راه کمک کردند.

نمکی گفت: از اینکه مردم در این ماه مبارک رمضان و لیالی قدر چه زیبا رعایت کردند باید تشکر کنم.

چندی پیش یکی از رسانه های بیرونی دو عیب بر من گرفت که البته هر دو را سند افتخار خود می دانم و آن رسانه اسمش را می گذاشت عدم توفیق در مدیریت کرونا و آن را ناشی از دو چیز می دانست؛ یک اینکه ما در بحث کرونا تبعیت کردیم از فرمایشات مقام معظم رهبری و دوم اینکه ما در برگزاری مراسم دینی سخت نگرفتیم.

وی گفت: واقعیت این است که لیالی قدر را که نگاه می کنم و برگزاری عید فطر را مرور کردم، افتخار کردم به اینکه اعتماد کردم به جمعیت مذهبی و خواهش کردم که رعایت کنند.

در خوزستان از شیوخ خواستیم ضیافت های سنگین عید فطر را مثل سالهای قبل برگزار نکنند که بالای 90 درصد رعایت کردند.

از روحانیت محترم اهل تسنن هم خواستیم که در برگزاری مراسم عید فطر همراهی بیشتری کنند و اکثریت این کار را کردند و خدا را شکر که چنین مردم و یاران همراهی در روزهای سخت اداره کشور داریم.

نمکی افزود: از بخش خصوصی نیز تشکر می کنم به خصوص در مدیریت کرونا و در بخش پزشکی و به خصوص در شهرستانی مثل مشهد و استان خراسان که کمک شایانی کردند.

موج چهارم، یکی از سهمگین ترین امواج بود وزیر بهداشت ادامه داد: قبل از اینکه موج چهارم بیاید و قبل از عید، دوستان دانشگاهی شاهدند که از آنها تقاضا کردم که خودتان را آماده کنید برای یکی از سنگین ترین امواج و طوفان هایی که می آید.

چراکه وقتی دیدم ویروسی به نام ویروس انگلیسی، نظام بهداشت و درمان انگلیس و اروپا و آمریکا را به زانو درآورد و مرگهای بالای چند هزار را رقم زد، یعنی ویروس بسیار چموش تر است چه در قدرت سرایت و چه در بیماری زایی و چه در مرگ و میر.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی برای مدیریت و مقابله با بیماری، گفت: برای ما و همکاران ما هم یک روز تعطیل و یک روز استرحت در این 16 ماه نصیب نشد و همه را عاشقانه طی کردیم و خداوند هم نیروی مضاعفی داد.

نمکی افزود: در این ایام چند کار ویژه کردیم که اگر عنایت پروردگار نبود هیچ کدام از اینها کارساز نبود.

آنچه که ما را لحظه به لحظه در این شرایط بسیار سخت تحریم به سمت و سوی درست هدایت کرد، ذات الهی بود.

در کنار آن همت و تلاش و مدیریت بی وقفه همکاران مان و همدلی و وفاق ملی که در کشور حاصل شد و رعایت مردم در همه امور.

در موج چهارم که یکی از سهمگین ترین امواج بود و دنیا را به سختی گرفتار کرد راهکاری جدید را انتخاب کردیم و فهمیدیم که ویروس انگلیسی با ویروس ووهان به شدت متفاوت عمل خواهد کرد.

وی افزود: ما متوجه شدیم ویروس انگلیسی به شدت متفاوت از ویروس ووهان عمل می کند.

بنابراین چند کار کلیدی کردیم.

اول دستور دادیم هیچ دانشگاهی مریض غیراورژانسی بستری نکند تا تخت کم نیاوریم.

برآورد من و همکارانم این بود که اگر درست عمل نکنیم، تخت کم می آوریم و آبرویی که برای جمهوری اسلامی در اوج تحریم کسب کردیم که هیچ بیماری در هیچ جایی بدون تخت نمانده، خدشه دار می شود.

نمکی ادامه داد: حتی حدود 200 هزار نفر افاغنه فاقد کارت را بستری و پذیرش کردیم.

در وهله دوم اقدام دیگر مهم ما راه اندازی کلینیک های سرپایی بود من در تاریخ 10 دی 99 به همکارانم گفتم که مراکز 16 ساعته را با افت پیک قبل نه تنها تعطیل نمی کنید، بلکه گسترش هم می دهید.

خیلی وقت ها دوست دارم پیش بینی درستی نکنم اما می گویند به جنگ روباه با سلاح شیر برو.

پس باید همه جوانب را بسنجم.

او گفت: بخش بهداشت به عنوان دروازه بخش درمان به صحنه آمد.

سومین کار ما راه اندازی کلینیک سرپایی تزریق داروهای ضدویروسی و بستری موقت بود که در این بخش بار 150 هزار مورد را که باید 10 روز بستری می شدند از روی دوش بیمارستان برداشتیم.

کل تخت های ما 140 هزارتا است اگر 46 هزار بیمار بر تخت خوابید، روزی 250 تا 300 هزار بیمار سرپایی هم داشتیم و 150 هزار بیمار که باید در بیمارستان بستری میشد را با بستری موقت کنترل کردیم.

اقدام بعدی ما راه اندازی کمیته های ترخیص بود تا با مرخص شدن بیمار به شیوه هوم کر آنها را مدیریت کنیم.

آمار کرونا نصف شد نمکی گفت: بیرونی ها نشستند برای ما مرگ برآورد کردند.

در دسامبر برایمان روزی 1200 مرگ برآورد می کردند و برای آمریکا مرگ بالای 2000 نفر در روز و برای انگلیسی ها مرگ بالای 1500 را پیش بینی کرد که هر دو مورد عدد مرگ از این فراتر رفت اما پیش بینی اش در مورد ما درست از آب درنیامد و دیدیم که چنین نشد؛ مدعی خواست که از بیخ کند ریشه ما، غافل از آنکه خدا هست در اندیشه ما .

این بار هم در این موج برآورد حداقل مرگ بالای 700 مورد را در روز برای ما داشتند اما چنین نشد به فضل خداوند، هرچند که حتی یک مرگ هم برای ما زیاد است.

نمکی ادامه داد: خدا را شکر می کنم که این موج را که سهمگین ترین موج کرونای جهان بود با لطف خدا و تلاش همکاران و همدلی مردم کنترل کردیم و امروز هم روند افزایشی در هیچ استانی نداریم.

میزان مرگ و میر در همه استان ها نسبت به جمعیت بستری نسبت به موج سوم نصف شده و یکی از دلایل آن ماهر شدن همکاران ما در مدیریت بیماری بود.

آقازاده نبودم وزیر بهداشت گفت: امروز می دانیم مدیریت کووید یعنی مراقبت درست.

مدیریت و کنترل سرریز بیمار بستری، مراقبت از بیمار را افزایش می داد.

خوشبختانه موج چهارم به خوبی مدیریت شد.

روزی که از مجلس رای اعتماد گرفتم، با مهندس موهبتی به شکل بی نام و نشان آمدم خدمت امام رضا(ع) و از او خواستم کمکم کند و دستگیرم باشد.

من نه آقازاده بودم و نه به جریان سیاسی خاصی وصل بودم.

پدرم راننده کامیون و مادرم قالیباف بود.

این بار هم نذر کرده بودم.

وی با اشاره به سابقه مدیریتی خود، تاکید کرد: از 30 سال پیش در مدیریت نقاط مختلف بودم و این سرزمین را می شناسم .

این که از عزیزان مرزبانی تقاضا می کنم بیشتر مواظب مرزها باشند، مهم است.

کرونای هندی را در استان هایی از کشور داریم.

موج ویروس انگلیسی ما را از سمت غرب گرفتار کرد و موج ویروس هندی از جنوب، جنوب شرق و شرق ما را گرفتار خواهد کرد.

البته هنوز مطالعه درست و دقیقی از ویروس هندی نداریم اما رفتار ویروس هندی در هند و پاکستان نشان از چموشی بالا نیست.

چون هند و پاکستان را بارها دیدم، در ریشه کنی فلج اطفال در این کشورها به عنوان یکی از فرماندهان بودم.

اما وقتی ویروس انگلیسی اروپا را از پا درآورد، یعنی خیلی قدرتمند است .

نمکی افزود: هنوز نمی دانم رفتار ویروس هندی چگونه است.

ویروس هندی به ایران پا گذاشته است اما به شیوه هایی آن را مدیریت کردیم .

بلایی که ویروس هندی سر هند و پاکستان آورده، نفس گیر است و البته آمار و اطلاعات آن نیست که شما می شنوید.

حتی چوب برای سوزاندن مرده ها گیر نمی آید و اوضاع وخیم است.

باید مراقب ورود ویروس موتاسیون یافته هندی باشیم.

این پرچم افتخار مدیریت بیماری را باید با ژرف بینی نگاه داریم.

حتی افاغنه غیرقانونی را از ارائه خدمات محروم نکنید وزیر بهداشت خطاب به مسئولان استان خراسان رضوی گفت: حاشیه شهر مشهد را مراقبت کنید که نقطه آسیب پذیر شما است.

حاشیه شهر مشهد گرچه با کمک دوستان سپاه و بسیج متحول شد اما هنوز هم نگران هستیم ؛ زیرا معتقدم حاشیه شهر مشهد یک جزیره ایزوله نیست و این جمعیت در زیر پوست مرکز شهر در رفت و آمد است.

دستفروش مرکز شهر یا کارگر شمال شهر مشهد از حاشیه شهر می آید.

وزیر بهداشت گفت: بحث افاغنه را جدی تر ببینید.

شاید جمعیت افاغنه 250 هزار نفری بدون کارت داشته باشید اما کسی را به دلیل کارت نداشتن از خدمت رسانی محروم نکنید و حتی بدون کارت با تعریف شناسه مخصوص فرد را بررسی کنید، حتی یک نفر می تواند کانون آلودگی گسترده باشد.

کلونی هایی که توسط افاغنه بدون کارت در ایران شکل گرفته است باید مورد توجه باشد.

نگذاشتند کووکس و سازمان جهانی بهداشت درست عمل کنند نمکی در ادامه صحبت هایش درباره واکسیناسیون کرونا نیز گفت: واکسن را هم مثل همه مقوله ها که با درد و مشقت و حمله رسانه ای از سوی داخل یا بیرون تحمل می کنیم، ادامه دادیم.

شاعر می گوید ترسم از ترکان تیرانداز نیست/ طعنه تیرآورانم می کشد.

گاهی خودی ها نمک به زخم ما می پاشند.

همان ها که خبر دارند در چه شرایط سختی مملکت را اداره می کنیم.

واکسن به حربه سیاسی بدل شده است و 85 درصد واکسن دنیا را 7 یا 8 کشور دریافت کردند .

دیروز خبرنگار سازمان بهداشت جهانی نظرم را درباره کووکس پرسید و گفتم کووکس درست است که یک ساز و کار درست بود اما درست عمل نکرد.

درست است WHO یک سازمان جهانی و قابل قبول است اما نگذاشتند درست عمل کند و قدرت عملکرد درست نداشت و برخی کشورها واکسن را برای خودشان می خواهند و اگر سرریز و اضافه ای داشت آن وقت برای بقیه خیرات و مبرات می کنند.

وی افزود: ما برای واکسن 4 راه رفتیم ؛ از اردیبهشت سال گذشته من دنبال واکسن هستم.

بیش از 3000 صفحه مکاتبه کردیم، به همه رو انداختیم و با سختی پول 16 میلیون و800 هزار دوز واکسن کووکس را دادیم و در این راه رییس جمهور، رییس بانک مرکزی، وزیر امورخارجه و همه کمک کردند که واکسن از بیرون بیاوریم.

بر اساس قول هایی که به ما داده بودند باید تا اسفند 4.

5 میلیون دوز واکسن تحویل می گرفتیم که محقق نشد.

پس از آن راه هموارتر شد و دیروز یک میلیون دوز واکسن وارد شد، امروز یک میلیون و 450 هزار دوز وارد شد و تا آخر هفته بازهم واکسن به دستمان می رسد.

وزیر بهداشت گفت: انشاءلله تا خرداد 14 میلیون جمعیت هدف یعنی جمعیت بالای 60 سال و بیماران خاص و صعب العلاج را بر اساس سند ملی واکسینه می کنیم.

وی ادامه داد: راه دوم، تولید مشترک واکسن بود که با کوبایی ها در پاستور به خوبی پیش رفتیم و فاز سوم مطالعاتی رو به اتمام است تا از اوایل خرداد کار تولید را در کشور داشته باشیم.

راه سوم تولید داخل بود چون اعتقاد دارم عزت ما این است که دست به بیرون دراز نکنیم ما کشور کم بضاعتی نیستیم، از سال 1299 انستیتو پاستور و از سال 1303 انستیتو رازی را داشتیم .

اطلاع رسانی تزریق واکسن باید به درستی انجام شود وزیر بهداشت گفت: در یک سال گذشته در حوزه واکسن راهی را رفتیم که در 20 سال باید طی می شد و چه من باشم و نباشم این قطار در ریل خود افتاد و جمهوری اسلامی ایران در 5 یا 6 پلتفرم صاحب تکنولوژی ساخت واکسن کرونا شد.

ما از اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد قرار بود به دریافت تولید داخل ورود کنیم و بخش قابل توجه تزریق واکسن را همین واکسن ها تامین کند.

نمکی گفت: یکی از دانشمندان ما تعریف می کرد در یکی از نشست های خارجی یکی از کشورهای عربی گفته بود که تنها ایران بود که راه درست را با تکیه بر تولید داخل پیش برد.

در رابطه با واکسن سعی کنید برای واکسن اولویت ها به درستی رعایت شود و مردم آواره نشوند.

مراقب باشیم این زحمات حتی با شکستن دل یک پیر زن و پیرمرد از بین نرود.

اطلاع رسانی تزریق باید به درستی طی شود.


کلید واژه ها: وزیر بهداشت - کرونا - بهداشت - مقابله با کرونا - ستاد استانی مقابله با کرونا - واکسن کرونا - وزیر - کشور - چهارم - آقازاده - میانگین - قالیباف - دکتر سعید نمکی - مقابله - فعالیت - کامیون - راننده - تامین - کشوری - تشریح - همکار - واکسن - همراه - میزان - بستری - سعید نمکی - آمار - شهر مشهد - آنلاین - همشهری

آخرین اخبار سرویس:
دعوت به همکاری در سالن زیبایی

استخدام تحصیلدارپیک آقا باموتور(نمایندگی مخابراتی)

نیاز به دستیار دندانپزشک در گلسار

استخدام منشی باشگاه بانوان

به یک نفر شاگرد ساده نیازمندیم.

استخدام کارشناس فروش بیمه در بیمه سامان نمایندگی 1166 در آذربایجان غربی

کارمند و کارشناس فروش

نیازمند نیرو تتوکار و ناخنکارحرفه ای درفرصت شیرازی

گام بلند خادمیاران رضوی در راستای محرومیت زدایی

گام بلند خادمیاران رضوی در راستای محرومیت زدایی

روزنامه جمهوری اسلامی: دلیل عدم مشارکت و بالابودن رای باطله، محدودشدن کاندیداها بود

سبک زندگی اخلاقی امام رضا

فراخوان عباس برای احیای مذاکرات آشتی ملی فلسطین

حمایت رییس قوه ناظر بر یک انتخابات از یک لیست انتخاباتی

تعداد آرای منتخبان شورای شهر تهران

خانم جهت مرتب کردن و آشپزی منزل

کلاه خود عجیب مهدی ماهانی /عکس

تحقیقات نماینده جمهوریخواه در مورد انحصارطلبی مایکروسافت

تشریح وظایف متقابل دولت منتخب و رقبا توسط مصباحی مقدم

آقای رییسی، مگه قرار نبود بین اینا دیوار بکشی؟!+ تصویر

موسسه تخصصی شیعه شناسی حلقه مفقوده فعالیت های علمی در استان خوزستان بود

شهرام شب پره به ایران برمی گردد؟

جزییات جدید از تصویب رتبه بندی معلمان در مجلس

روزنامه های اولین روزتابستان1400 چه نوشتند؟

انهدام سه تیم تروریستی در شمال غرب کشور

مهمترین علل مهاجرت جوانان ایرانی چیست؟/تسهیل در بازگشت ایرانیان خارج از کشور، دستور رییس جمهور منتخب

استخدام کارمند به عنوان تایپیست و مترجم

به یک نیروی خانم جهت کار در رستوران

مدیر و سرپرست رستوران

از سایه روشن های واکسیناسیون تا انتظارات معیشتی از دولت جدید + تصاویر

سناتور آمریکایی: دیوانگی است از برچیدن آشوب تحریمی ترامپ بترسیم

تشریح وظایف متقابل دولت منتخب و رقبا توسط مصباحی مقدم

خشونت پشت در های بسته

زیارت حضرت معصومه یکی از برترین زیارت هاست

کلاه خود عجیب مهدی ماهانی /عکس

اولویت های سیاست خارجی دولت سیزدهم چیست؟

تمام دلسوزان نظام رییس جمهور منتخب را برای حل مشکلات کشور یاری کنند

نقش روش شناسی مناظرات امام رضا(ع) در ایجاد صلح و امنیت جهانی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی - 31 خرداد 1400

استخدام نظافتچی آقا و خانم

استخدام سرپرست دفتر فنی (رشته عمران) در رباط کریم

فیلم| ارتباط تصویری با امام رضا(ع) و راز و نیازی عاشقانه از راه دور در قالب طرح «سلام آقا»

ست سبزرنگ سمانه پاکدل و همسرش /عکس

در مکتب نهج البلاغه؛ خیلی دور خیلی نزدیک

این عکس ها حقیقی ست؟

رییسی دولت فراجناحی تشکیل می دهد

توضیح دختر محسن رضایی درباره یک فایل صوتی جعلی

درآمدزایی یا رونق ساخت و ساز؟

چرا رسانه های خارجی دادخواه شهروندان ایرانی قربانی تروریسم نیستند؟

سلیمی: باید حسن نیت سعودی ها را بسنجیم

واکنش ها به ادعای جدید احمدی نژاد

کار گر ساده برای بسته بندی

استخدام مشاور املاک خانوم

استخدام کارآموز تاسیسات

استخدام نقشه کش صنعتی در شرکت مهندسین بهینه کار داتیس در تهران

مشاوراملاک مبتدی و حرفه ای

استخدام مهندس شیمی در نمکهای باریم و استرانسیم آسیا در لرستان

اولین نشست خبری رییس جمهوری منتخب

واکنش مطهری به پاسخ رییسی درباره دیدار با بایدن

واکنش آژانس به خاموشی نیروگاه اتمی بوشهر

اعتراض به نتایج انتخابات در یاسوج و بازداشت 100نفر

کد نمایندگی بیمه سامان را دریافت کنید.

استخدام کارمند خانم

استخدام کارشناس پشتیبانی فنی در شرکت کوثر سامانه پرداز در تهران

بررسی و شناخت روابط بین فردی و سیره رفتاری امام رضا(ع)

نتایج نهایی انتخابات شورای شهر تهران

مسئول دفتر - مراقبتهای بالینی در منزل

استخدام نیروی خانم مسلط به طراحی و فتوشاپ

دلایل کاهش مشارکت در انتخابات به روایت عبدالله گنجی/یکدستی یا همسویی قدرت؟! /تغییرات احتمالی سیاست خارجی در دولت جدید

حدیث روز | مسلمان از نگاه امام رضا علیه السلام

آفتابگیر سنتی و زیبای نگین معتضدی /عکس

چگونه زندگی کنیم که پشیمان نشویم؟

خلاصه اولین نشست خبری ابراهیم رییسی

نیازمند باریستا و سالن کار

کارمند خانم مسلط به کامپیوتر

نظافتچی مرتب و خوش برخورد

استخدام کارشناس بازرگانی خانم در مرکز تخصصی آرک اپلای در گیلان

عمویی: دولت رییسی، دولت فرصت هاست

جشن پیروزی هواداران سید ابراهیم رییسی در شب میلاد امام رضا (ع)

ند پرایس: توافق هسته ای با ایران کافی نیست!

عمویی: دولت رییسی، دولت فرصت هاست

استخدام کارشناس منابع انسانی در هایپراستار در تهران

کارگر ساده آقا یا خانم جهت فست فود

استخدام کارمند اداری در شرکت سازندگان تجهیزات پلاستیک ایرسا در البرز

لابی من آقا در مجتمعی مسکونی

دعوت به همکاری

یک نفر آقا جهت کار در دفتر بیمه

به یک همکار نوجوان برای نصب ایزوگام احتیاج داریم

توصیه مینا وحید در روزهای کرونایی /عکس

رسیدگی به تخلفات انتخاباتی نامزدها پس از اعلام نتایج شورای شهر اهواز

منشی در دفتر بیمه شیفت صبح

استخدام رستوران در متل قو

استخدام منشی در شرکت تجهیز نمای سیما در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی

شهرام شب پره به ایران برمی گردد؟

توصیه مینا وحید در روزهای کرونایی /عکس

مصباحی مقدم: رییسی دولت فراجناحی تشکیل می دهد

کارمند اداری خانم مسلط به زبان عربی

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری (سامانه پیامکی) در شرق تهران

دعوت به همکاری در مرکز کتاب زرهی

آمار مرگ ومیر کرونا در کشور نصف شد | وزیر بهداشت: آقازاده نیستم؛ پدرم راننده کامیون بود و مادرم قالیباف

آمار مرگ ومیر کرونا در کشور نصف شد | وزیر بهداشت: آقازاده نیستم؛ پدرم راننده کامیون بود و مادرم قالیباف