موضوعات داغ: - عادل فردوسي پور - عادل فردوسي - انتخابات رياست جمهوري - استقلالي ها - انتخابات رياست - فوق العاده ويژه - مرحله يك چهارم نهايي جام حذفي - رياست جمهوري - يك چهارم نهايي جام حذفي - يك چهارم نهايي - حيدر آسيابي - فاطمه داداشي - رسول فلاحتي - دروس عملي هنرستان - باكتري اسيد لاكتيك - سفير فرانسه در بغداد - روز عفاف و حجاب - گفتمان مردم سالاري ديني - استقلال الاهلي عربستان - مقابله زياده خواهي - بازار سنتي يزد - اسكيزوفرني - مسير دوچرخه

مطالب مرتبط:
ابتلای 292 مورد جدید به کرونا ویروس و چهار فوتی در لرستان
روند کاهشی ابتلا و مرگ در اثر ویروس کرونا در همدان
آخرین آمار ویروس کرونا در ایران؛ 2739875 نفر مبتلا و 76633 نفر فوتی
چگونه از جهش ویروس کرونا جلوگیری کنیم؟
نماینده مجلس: گردشگری عامل شیوع ویروس کرونا نیست
-221 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 25 اردیبهشت 1400 ساعت 17:302021-05-15پزشكي

اما و اگرهای انتقال ویروس کرونا از طریق غذا و نوشیدنی


پاندمیک بیماری Covid-19 پس از گذشت حدود یکسال از پیدایش، با ابتلای بیش از 72 میلیون نفر و مرگ نزدیک به 2 میلیون نفر بر اثر ابتلا تأثیر جهانی قابل توجهی داشته است.

- اگرچه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و سازمان بهداشت جهانی تأکید می کنند زیر نظر: دکتر محمد حضوری - متخصص تغذیه محدثه آصفری : کارشناس ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی تحریریه زندگی آنلاین : پاندمیک بیماری Covid-19 پس از گذشت حدود یکسال از پیدایش، با ابتلای بیش از 72 میلیون نفر و مرگ نزدیک به 2 میلیون نفر بر اثر ابتلا تأثیر جهانی قابل توجهی داشته است.

اگرچه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و سازمان بهداشت جهانی تأکید می کنند که مسیر اصلی انتقال این بیماری از طریق ریزقطره های تنفسی منتقله شخص به شخص هنگام سرفه، عطسه یا صحبت کردن است، اما هیچ شواهدی نیز وجود ندارد که نشان دهد غذا به عنوان یک مسیر انتقال بدون علامت نمی باشد.

سایر مسیرهای بالقوه انتقال شامل سطوح آلوده به قطرات یا آئروسلها و یا مسیر مدفوعی دهانی است.

همچنین هیچ مدرکی نیز مبنی بر ارتباط غذا با انتشار ویروس عامل بیماری COVID-19 وجود ندارد.

بیشتربخوانید: بالاخره کرونا از طریق خوردن و آشامیدن منتقل می شود یا نه؟" انتقال بیماری کرونا از طریق موادغذایی درباره انتشار ویروس ها در موادغذایی در مقایسه با سایر میکروارگانیسم ها اطلاعات بسیار کمی در دست می باشد که از دلایل آن می توان به عدم تکثیر ویروس ها در موادغذایی اشاره کرد.

همچنین روش ویروس شناسی آزمایشگاهی در بسیاری از آزمایشگاه های موادغذایی انجام نمی شود، اما باتوجه به اینکه ممکن است موادغذایی از طریق آب های آلوده و یا افراد مبتلایی که بهداشت ضعیفی دارند، به انواع میکروارگانیسم ها آلوده شوند؛ بنابراین، هرنوع ماده غذایی تحت شرایط غیربهداشتی می تواند به عنوان وسیله ای برای انتقال ویروس ها عمل کند.

هرچند که ویروس ها در موادغذایی تکثیر نمی یابند، اما بر انتقال مدفوعی- دهانی آنها تاکید می شود، بنابراین شستشوی دست ها و بهداشت فردی در هنگام تماس با مواد غذایی سرد، در پیشگیری از این بیماری ها بسیار مهم است.

موادغذایی خام بیشتر عوامل بیماریزای ویروسی انسان، به ویژه ویروس کرونا منشأ حیوانی دارند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته، ویروس های خانواده کرونا میزبان وسیعی از حیوانات را در بردارند و از آنجا که این ویروس در میان گونه های مختلف جانوری در گردش است؛ برخی از حیوانات وحشی و اهلی می توانند میزبان واسطه ای باشند که انتقال ویروس به انسان را امکان پذیر می کند.

شترها در بیماری SARS و خفاش ها و مورچه خوارها به عنوان میزبان واسط Covid-19 شناخته شده اند.

اگرچه برخی مطالعات نیز گزارش کرده اند که شواهدی در انتقال این بیماری از طریق دام ها وجود ندارد.

باتوجه به موارد ذکر شده، مصرف موادغذایی خام و یا نیم پز می تواند منجر به انتقال بیماری شود.

این ویروس در دمای محیط تا 2 روز بر روی ماهی سالمون باقی می ماند.

همچنین با توجه به مقاومت این ویروس به دمای پایین (80-) و به اصطلاح سرمادوست بودن آن، امکان زنده ماندن ویروس تا ماه ها بر روی موادغذایی منجمد وجود دارد، البته نکته حائز اهمیت این است که ویروس کرونا در دمای 56 درجه سانتیگراد طی مدت 30 دقیقه از بین می رود و برای نابودی این ویروس در دمای 70 درجه سانتیگراد حداقل 5 دقیقه زمان لازم است، لذا توصیه می شود در زمان پخت مواد غذایی حتماً از دمای بالاتر از 70 درجه سانتیگراد و حداقل زمان 5 دقیقه حرارت استفاده شود.

بیشتربخوانید: مواد غذایی پخته شده منتقل کننده کرونا نیستند" میوه ها و سبزیجات ویروس ها امکان رشد و تکثیر بر روی موادغذایی را ندارند و در طی ذخیره سازی می توانند از بین بروند و یا خاصیت عفونت زایی خود را از دست بدهند.

در یک مطالعه با هدف مقایسه ثبات ویروس کرونا بر روی موادغذایی مختلف مثل کاهو، تمشک و توت فرنگی با نگهداری در شرایط 4 درجه سانتیگراد، گزارش شده است که این ویروس به مدت 14 روز بر روی کاهو زنده می ماند.

در مطالعه دیگری، محققان مدت دوام کروناویروس را بر روی محصولات تازه خام مصرف شده نظیر سیب، گوجه فرنگی و خیار بررسی کردند.

آن ها متوجه شدند بیماریزایی ویروس بعد از تلقیح به سیب و گوجه فرنگی تا چند ساعت باقی می ماند و ویروس با گذشت 24 ساعت دیگر هیچ قدرت بیماریزایی ندارد، درحالیکه این ویروس بر روی خیار تا 72 ساعت قابلیت بیماریزایی دارد.

این مشاهدات احتمال انتقال کووید-19 را از طریق مواد غذایی افزایش می دهد، بنابراین بهتر است برای شستشوی میوه ها و سبزیجات هر سه مرحله شستشو، ضدعفونی کردن و آبکشی را به صورت صحیح انجام داد.

موادغذایی بسته بندی ممکن است این تصور وجود داشته باشد که خطر انتقال آلودگی توسط ویروس از محصولات غذایی بسته بندی یا کیسه های آنها وجود دارد.

در حال حاضر، هیچ موردی از COVID-19 که تصور شود با لمس غذا، بسته بندی مواد غذایی یا کیسه های خرید بیماری رخ داده باشد، شناسایی نشده است.

پس از خرید و دست زدن به بسته های غذایی، یا قبل از تهیه یا خوردن غذا، مهم است که همیشه دستان خود را حداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید.

اگر آب و صابون در دسترس نیست، از یک محلول ضدعفونی کننده دست که حداقل حاوی 60 درصد الکل باشد، استفاده کنید.

تمام سطوح دستان خود را به آن آغشته نمایید و آنها را به هم بمالید تا خشک شوند.

به خاطر بسپارید همیشه رعایت روش های پیشگیری مناسب برای کاهش خطر عوامل بیماریزا در مواد غذایی بسیار مهم است.

علیرغم این، غذاهای فرآوری شده و تولید شده در صنعت، به دلیل انجام فرآیندهای حرارتی پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون با توجه به حساسیت این ویروس به گرما، نمی توانند عامل انتقال دهنده این بیماری باشند.

بیشتربخوانید: خطرانتقال کرونا در عابربانک ها و توصیه های وزارت بهداشت" آب آشامیدنی و غذاهای دریایی اگرچه بیماری سارس به هیچ وجه با غذا مرتبط نمی باشد، اما انتقال کرونا با موادغذایی را نمی توان کاملاً منتفی دانست و امکان انتقال از طریق غذا وجود دارد.

مطالعات اخیر کرونا ویروس را در فاضلاب تصفیه نشده، سواپ مقعدی و نمونه های مدفوع بیماران مبتلا گزارش کرده است.

از طرفی زیرساخت های نامناسب امکان وجود این ویروس در آب ها را فراهم و احتمال آلودگی موادغذایی تازه را از طریق آبیاری و به ویژه در غذاهای دریایی ایجاد می کند.

آب های آشامیدنی تصفیه شده شهری و بسته بندی باتوجه به انجام مراحل ایمن سازی قادر به انتقال بیماری نمی باشند.

غذاهای آماده و طبخ شده در رستوران در غذاهای بیرون بر و رستورانی اگر سلامت پرسنل رستوران طی انجام آزمایشات دوره ای سلامت تایید شده باشد و شرایط بهداشتی را در تهیه مواد اولیه، پخت و توزیع مواد غذایی رعایت کنند و همچنین غذا را به صورت گرم در دمای حدود 70 درجه سانتیگراد پس از پخت بلافاصله توزیع کنند تا با همان دما به دست مصرف کننده برسد، خطری از نظر انتقال ویروس کرونا و سایر عوامل خطر میکروبی مواد غذایی وجود ندارد.

موادغذایی فله و سنتی استفاده از غذاهای فله و فاقد بسته بندی بهداشتی، یا غذاهای سنتی مانند شیر و ماست محلی از نظر بهداشتی قابل اطمینان نیستند.

از آنجا که امکان ردیابی این محصولات وجود ندارد و همچنین به دلیل شرایط نامناسب این محصولات در زمان عرضه و روباز بودن آنها، این محصولات دارای بیشترین میزان خطر از نظر تماس با منشأ آلودگی هستند.

علیرغم آن به دلیل فقدان انجام هرگونه فرآوری بر روی این محصولات از جمله فرآیندهای حرارتی و پاستوریزاسیون به ویژه در محصولات لبنی، امکان آلوده بودن این محصولات وجود دارد؛ گرچه در حال حاضر هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد بیماری کووید-19 با مصرف موادغذایی ارتباط دارد.

سخن پایانی باتوجه به این که بسیاری از بیماران مبتلا به ویروس کرونا دارای علائم گوارشی نظیر حالت تهوع، اسهال، استفراغ و درد شکمی هستند؛ در چندین مطالعه، کروناویروس در مدفوع حدود 50 درصد افراد تشخیص داده شده است که نشان دهنده عدم تأثیر شیرابه های گوارشی و اسید معده بر نابودی این ویروس می باشد.

بنابراین از آنجا که یکی از راه های انتقال بیماری های غذایی مسیر مدفوعی دهانی است، بنابراین احتمال غذازاد بودن این ویروس در غذاهای تهیه شده با شرایط بهداشتی ضعیف، امکان پذیر می یاشد.

اگرچه تاکنون و در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد انتقال ویروس از محصولات تازه که معمولاً خام مصرف شده یا تحت حداقل میزان حرارت قرار می گیرند، وجود ندارد.

همچنین میزان عفونت زایی ویروس در خارج از بدن میزبان بسته به شرایط محیطی می تواند کاهش یابد و دارای ساختاری حساس و شکننده گردد.

برچسب ها: شنبه 25 اردیبهشت 1400 - 17:22 تعداد بازدید: 11 تعداد نظرات: 0
کلید واژه ها: سازمان بهداشت جهانی - بیماری - میلیون - بهداشت جهانی - ابتلا - جهانی - مرکز کنترل - انتقال - بهداشت - بیماری ها - انتقال ویروس کرونا - پیشگیری - سازمان - ویروس کرونا - نزدیک - کنترل - مواد غذایی - صحبت کردن - مسیر - حدود - قابل - نوشیدنی - کارشناس - آنلاین - آصفری - ویروس - تنفسی - تغذیه - غذایی - زندگی

آخرین اخبار سرویس:
بلاهایی که اعتیاد به تلفن همراه به بار می آورد

زنان باردار و شیرده در نوع تزریق واکسن کرونا محدودیت دارند

افتتاح بیمارستان 300 تختخوابی فیروزآبادی ری در هفته جاری/منتظر تحویل واکسن هستیم

مشاهده بیماری کریمه کنگو در کشتار غیرمجاز / مردم گوشت بهداشتی بخرند

با مجوز واکسن داخلی واکسیناسیون را پیش می بریم

شرط حضوری شدن دانشگاه ها از ترم آینده

رییسی: به 70 درصد جمعیت کشور تا پایان سال واکسن کرونا تزریق می شود

خطر بروز موج پنجم شیوع کرونا در زنجان

با عوارض خطرناک سزارین آشنا شوید

کوبا آزمایش واکسن های خود را بر روی کودکان آغاز کرد

«کوو ایران برکت»؛ کم عارضه ترین و مؤثرترین واکسن کرونا

چرا بدن انسان به «روی» نیاز دارد؟

مهاجرت پزشکان جایگزینی ندارد!

آخرین آمار کرونا در ایران24 خرداد 1400

تزریق موفق واکسن ایران-کوبا در 7 استان

شناسایی 355 بیمار جدید مبتلا به کرونا در آذربایجانغربی

مجوز مصرف واکسن کووایران برکت صادر شد

آخرین آمار کرونا در ایران، 24 خرداد 1400: فوت 119 نفر در شبانه روز گذشته

واکنش معاون وزیر بهداشت به ادعای واکسیناسیون سه ماهه؛ واکسن «بستنی» نیست!

با این خوراکی ها گرمازده نمی شوید

برای تقویت و سفیدی دندان ها این شیرینی را بخورید

ورزش سنگین خطر ابتلا به بیماری نورون حرکتی را افزایش می دهد

ثبت 515 مبتلای جدید به ویروس کرونا در اصفهان / 180 بیمار در بخش مراقبتهای ویژه

واکسن ایرانی، کم عارضه ترین و موثرترین واکسن است/ صدور مجوز واکسن پاستور؛ به زودی

استخدام نیرو جهت کار در هایپر مارکت

جذب رشته های فنی مهندسی جهت رتبه بندی

آویشن، گیاهی موثر در درمان سرماخوردگی

آزمایش واکسن های تولید کوبا بر روی خردسالان

انتشار دو کتاب جدید توسط دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

وزارت بهداشت یمن: در هر 5 دقیقه یک کودک یمنی جان می دهد

شناسایی 155 مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ فوت 3 بیمار

غذا هایی که موجب حساسیت می شوند

مجوز واکسن کوو ایران برکت صادر شد

اضافه شدن واکسن برکت به واکسیناسیون کشوری کرونا؛ از هفته آینده

با خوردن هر روز یک لیوان شربت آبلیمو عسل دیگر سرما نمی خورید

غذا هایی که موجب حساسیت می شوند

شناسایی 73 بیمار تازه مبتلا به کرونا در مازندران

آویشن، گیاهی موثر در درمان سرماخوردگی

اهداکنندگان خون یک سرمایه هستند

وضعیت احسان علیخانی پس از ابتلا به کرونا

مراقب سر به زیر شدن کرونا باشید/ شناسایی 73 بیمار تازه مبتلا به کرونا در مازندران

مجموع بستری های کرونا در کرمان از مرز 22 هزار نفر گذشت

مجوز مصرف واکسن کرونا کووبرکت صادر شد

سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار کرونا

بیماری قارچ سیاه با علائم سینوسی و خونریزی مخاط بروز می کند

اردبیلی ها مراقب بیماری تب کریمه کنگو باشند

اضافه شدن واکسن برکت به واکسیناسیون کشوری از هفته آینده | مجوز پاستور هفته بعد صادر می شود | از هفته آینده مشکل واکسیناسیون نداریم

تداوم وضعیت شکننده و ناپایدار کرونایی در تهران

واکنش سهیل مهدی به حضور تماشاگران در سوپرجام

نحوه درست کردن اشکنه کشک

30درصد سالمندان واکسن نزدند

هشدار علوم پزشکی در خصوص انتشار ویروس کرونا در ستادهای انتخاباتی

پذیرش 41 نفر مشکوک به کرونا در اورژانس قم / دومین روز بدون فوتی

فوت 9 بیمار کرونایی در آذربایجان غربی

جان باختن 119 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته

چهار پیامد بی توجهی به علوم انسانی در جامعه

/راه حل مشکلات خانوادگی+بررسی علت مشکلات

کمپین مدیران کمپ های ترک اعتیاد در «فارس من»؛ تصمیم غذاودارو برای ترک اعتیاد دردسرساز شد

بوشهر؛ یکی از 3 استان برتر کشور در زمینه اهدا خون

بررسی ارتباط التهاب قلبی و واکسن کرونا

جدیدترین آمار رسمی کرونا منتشر شد

زالی: مرگ و میر کرونایی در تهران 17.5 درصد کاهش یافت

منشی و دستیار مطب

افزایش خطر شیوع پیک پنجم کرونا با عادی انگاری زنجانی ها

افزایش خطر شیوع پیک پنجم کرونا با عادی انگاری زنجانی ها

شناسایی 10715 بیمار جدید کرونا در کشور / 119 تن دیگر جان باختند

بهترین زمان برای خوردن شام

جان باختن 10 بیمار دیگر در فارس/ تاثیر واکسن در کاهش مرگ سالمندان

ویدئو| تندیس نرجس خانعلی زاده در میدان شهر کلاچای استان گیلان نصب شد

رنگ کردن موها با گیاهان طبیعی

علائم کرونای جهش یافته تفاوت کرده است

به دنبال خون

افزایش نسبی مبتلایان جدید در شاهرود و میامی

ستادهای انتخاباتی به محل انتشار ویروس کرونا تبدیل نشوند

کارگرجهت آسیاب پوست گردو

اهدای خون در یک نگاه+اینفوگرافی

تاکنون 5 میلیون و 205 هزار دوز واکسن کرونا در کشور مصرف شده است

معرفی 6 ماسک صورت خانگی با گیلاس

ستاد کرونا: زنان باردار و شیرده در نوع تزریق واکسن کرونا محدودیت دارند

نقش تغذیه نامناسب در بروز کبد چرب

جان باختن 119 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته

تندیس نرجس خانعلی زاده به یاد اولین شهید سلامت گیلان/ فیلم

مجوز مصرف اضطراری اولین واکسن ایرانی کرونا صادر شد

عبور ایلام از موج چهارم کرونا

معدوم بیش از پنج ونیم تن فرآورده غذایی فاسد در زاهدان

نقش تغذیه نامناسب در بروز کبد چرب

محبوب ترین نوشیدنی های اصیل ایرانی برای خنک شدن در روزهای گرم تابستان

مجوز مصرف واکسن ایرانی کووبرکت صادر شده است

آمار فوتی های کرونا، امروز 1400/03/24

بستری 27 بیمار کرونایی در اردبیل

واکسن کووبرکت مجوز مصرف اضطراری را دریافت کرد

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به 39438 نفر

نایب قهرمانی اسماعیل پیروزه در اولین المپیاد مجازی ورزش های همگانی وزارت بهداشت

10715 مبتلای جدید/ 119 فوتی/ تزریق 5205652 دوز واکسن تاکنون

شناسایی 10715 بیمار جدید کرونا در کشور/ 119 تن دیگر جان باختند

افزایش 88 بیمار مبتلا به کرونا در کردستان

مجوز مصرف واکسن «کووایران برکت» صادر شد

شیر مادر باعث افزایش هوش کودک می شود

تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا طی 24 ساعت گذشته

119 کرونایی دیگر فوت شدند

اما و اگرهای انتقال ویروس کرونا از طریق غذا و نوشیدنی

اما و اگرهای انتقال ویروس کرونا از طریق غذا و نوشیدنی