مطالب مرتبط:
ویدئو | همه مقصران آشفته بازار خودرو | قطعه سازان: افزایش قیمت، خسارت پارسال را هم جبران نمی کند
جولان مانتو های 2 الی 10 میلیون تومانی/ افزایش 100 درصدی قیمت پارچه، مانتو را گران کرد
افزایش قیمت نان تخلف است/ با گران فروشی برخورد می کنیم
افزایش غیرمنطقی عوارض شهرداری، تاثیر بر قیمت مسکن و شیوع کرونا
افزایش 20 درصدی مناسب سازی محیطهای شهری/ بیشترین مشکلات این محیط ها از منظر معلولان
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 اردیبهشت 1400 ساعت 11:102021-05-14اقتصادي

افزایش قیمت حمل کرایه آرد و نانوایانی که معترضند


رییس هیأت مدیره انجمن های صنفی، شرکت ها و موسسات حمل و نقل کالای زنجان گفت: مناقصه حمل آردباید به صورت قانونی و در شرایط یکسان برگزار شود و هرشرکتی قیمت پایین تر داد، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از زنجان، یکی از موضوعاتی که از چندی پیش نانوایان زنجانی با آن درگیر هستند، موضوع افزایش کرایه حمل آرد در استان است.

طبق آخرین تعرفه های اعلامی کرایه حمل آرد در استان نسبت به سال قبل دو برابر شده است و قیمت حمل هر کیسه آرد از 2 تا 3 هزار تومان به 5 هزار تومان رسیده است که به گفته نانوایان همین امر موجب ضرر و زیان آنها شده است.

شرکتی که مسؤولیت توزیع آرد بین نانوایی های سنتی دولتی پز را بر عهده دارد از حدود یک ماه پیش اعلام کرده بود به دلیل افزایش هزینه های حمل ونقل نظیر روغن، لاستیک و مزد کارگر، نمی تواند کیسه های آرد را با قیمت های قبل به نانوایایی ها حمل کند و قیمت ها را افزایش داده است، در حالی که قیمت نان افزایش نیافته است.

رییس اتحادیه نانوایان زنجان نیز با اشاره به افزایش نرخ کرایه حمل آرد در داخل و خارج شهر به میزان چند صد درصدی بیان کرد: این در حالی است که طی 6 سال گذشته قیمت نان افزایشی نداشته است.

کمال الماسی با اشاره به اینکه پس از سال 93 قیمت بسیاری از اقلام، هزینه کارگر و حامل های انرژی افزایش یافته است، تصریح کرد: هزینه هایی که گران شده با قیمت نان همخوانی ندارد.

وی با اشاره به اینکه امسال فعلا زمان خاصی برای افزایش نرخ نان پیش بینی نشده است، گفت: باید راهکار قانونی برای این کار پیش بینی شود، چرا که نانوایان از این وضعیت متضرر هستند.

رییس هیأت مدیره انجمن های صنفی، شرکت ها و موسسات حمل و نقل کالای زنجان نیز در همین راستا گفت: یکی از مشکلاتی که امروز رانندگان با آن درگیر هستند، بحث حمل و نقل آرد است که به صورت انحصاری به شرکت خلیج فارس واگذار شده است.

مهدی خان احمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس عهده دار این کار است، اضافه کرد: با توجه به اینکه شرکت وابسته به وزارت بازرگانی سابق است، از همین رو امور حمل و نقل به آن واگذار شده و همین امر موجب شده است که رانندگان بومی استان با داشتن ظرفیت بیکار بمانند.

بحث حمل آرد در زنجان انحصاری شده است وی با اشاره به اینکه در بازه زمانی دهه 80 چون شرکت خلیج فارس کامیون ملکی زیادی داشت، بحث واگذاری انجام شد و با وجود حضور سایر شرکت های حمل و نقل، خلیج فارس برنده شد، اضافه کرد: این در حالی بود که شرکت اصلا از آن کامیون ها استفاده نکرد.

خان احمدی تصریح کرد: امروز هم کار به جایی رسیده است که شرکت حمل و نقل خلیج فارس تعداد محدودی از کامیون ها را نگهداشته و از آنها استفاده می کند، چون استفاده از همه آنها اصلا مقرون به صرفه نیست.

رییس هیأت مدیره انجمن های صنفی، شرکت ها و موسسات حمل و نقل کالای زنجان افزود: عقیده من این است که دولت در واگذاری بحث حمل آرد از زمین ماندن بار ترس دارد، در حالی که ما در استان به اندازه کافی کامیون برای حمل آرد داریم و می توانیم این کار را عهده دار شویم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 33 خودرو با یک هزار و 100 خاور و تریلی در استان دارند، اضافه کرد: به همین خاطر مشکلی از لحاظ حمل و نقل نداریم.

خان احمدی با اشاره به اینکه در بحث کود همین اتفاق افتاده و مشکلی از این بابت وجود ندارد، اضافه کرد: در بحث گندم نیز انحصار شکسته است، ولی در بحث آرد عدالت رعایت نشده است.

رییس هیأت مدیره انجمن های صنفی، شرکت ها و موسسات حمل و نقل کالای زنجان تصریح کرد: در حال حاضر نیز مناقصه باید به صورت قانونی و در شرایط یکسان برگزار شود و هرشرکتی قیمت پایین تر داد، برنده شود نه اینکه موضوع در انحصار یک شرکت باشد.

افزایش قیمت حمل آرد توسط کارگروه استانی تعیین می شود مدیرفنی اداره کل غله استان زنجان هم با اشاره به اینکه تعیین شرکت مربوط به حمل آرد توسط کارگروه استانی به ریاست استاندار و دبیری سازمان صمت انجام می شود، اظهار کرد: بر این اساس شرکت خلیج فارس کار حمل آرد را در استان انجام می دهد.

ستار رحمنی با بیان اینکه میزان هزینه حمل آرد برای شهرستان زنجان و سلطانیه کیسه ای 3 هزار تومان و مابقی شهرستان ها نیز 5 هزار تومان است، گفت: متوسط حمل ما در سال قبل بین 2 تا 3 هزار تومان بود.

وی با اشاره به اینکه میزان افزایش قیمت حمل آرد آنچنان در قیمت آرد تاثیرگذار نیست، افزود: این افزایش قیمت همیشه با افزایش قیمت نان صورت می گیرد؛ اما امسال حتی اگر نان هم گران شود، قیمت حمل افزایش پیدا نخواهد کرد.

نان گران نشده است رییس سازمان صمت استان زنجان نیز علت اعتراض نانوایان را افزاش قیمت حمل آرد اعلام کرد و گفت: قرار بود این افزایش قیمت در قیمت نهایی نان تاثیرگذار باشد که آنهم جزیی است ولی فعلا رخ نداده است.

ناصر فعفوری گفت: فعلا قیمت نان افزایش نیافته است و زمان آنهم مشخص نیست و قطعا در صورت تصمیم گیری در این باره به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از ابلاغ قیمت نظارت های لازم انجام خواهد شد، افزود: در حال حاضر نان گران نشده ولی اگر نانوایی اقدام به این کار کند، برخورد می شود.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این باره گفت: از چندی پیش تعدادی از شرکت های تولید آرد استان به اجرای دستورالعمل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران مبنی بر تخصیص سهمیه گندم به واحدهای تولید آرد بر اساس شاخص های اعلامی آن شرکت با هدف درجه بندی واحدها که شامل ظرفیت های اسمی، توان تولید، تجهیزات و امکانات سخت افزاری و کیفیت آرد تولیدی و رضایت مندی نانوا بوده صورت پذیرد، معترض بودند.

اسماعیل مسلمی گفت: در همین راستا شرکت های تولید آرد استان بر اجرای این دستورالعمل و همچنین ورود یک واحد تولیدی آرد دیگر استان به چرخه تامین آرد یارانه ای استان معترض بوده و برخلاف تولید آرد یک روز در تحویل آرد اخلال ایجاد کرده بودند که با ورود مسؤولین استانی به ویژه دادستان زنجان این امر نیز به روال عادی خود برگشت.

وی در توضیح موضوع گفت: با توجه به افزایش روزافزون هزینه های نگهداری خودرو از یک سو و افزایش هزینه های پرسنلی و افزایش قانونی کرایه حمل بار در سایر بخش های خدماتی، رانندگان شرکت خلیج فارس استان به واسطه عدم افزایش کرایه حمل که نرخ ها باید از سوی کارگروه گندم و آرد و نان استان تصویب و ابلاغ شود معترض بودند.

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: این رانندگان با فسخ قرارداد و خروج از شرکت، حمل و تحویل آرد در استان را با مشکل مواجه کرده بودند که با طرح موضوع و موافقت با افزایش نرخ کرایه حمل آرد و ورود ناوگان ملکی شرکت حمل و نقل خلیج فارس به استان مشکل رفع شد.

انتهای پیام/73005/ق
کلید واژه ها: افزایش - نانوایان - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - قیمت - زنجان - کرایه - رییس هیأت مدیره - قیمت ها - خبرگزاری فارس - برگزار - شرکت - افزایش کرایه - تومان - اعلام - استان - موضوع - هیأت مدیره - ضرر و زیان - رییس هیأت - توزیع آرد - هزار - حمل و نقل - خبرگزاری - حمل ونقل - مسؤولیت - نانوایی - شرکت ها - سال قبل - مناقصه - قانونی

آخرین اخبار سرویس:
بورسهای جهان سردرگم شدند ایسنا

استخدام کارشناس فروش (مشاور فروش) در یک موسسه آموزشی در تهران

استخدام 4 عنوان شغلی در کشت و صنعت و دامپروی شمه شیر در شهرستان پیشوا

استخدام مهندس صنایع در یک شرکت تولیدی در گیلان

بورسهای جهان سردرگم شدند

استخدام بازاریاب فوق حرفه ای در شرکت تولید جعبه جواهرات مهرپناه در تهران

استخدام کارشناس ایزو در شرکت تولیدی آرد جنوب در خوزستان

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت کارسان پخش سیال در محدوده غرب تهران

استخدام کارمند فروش( ادمین اینستاگرام) در قایق کاغذی در تهران

تمدید مهلت ثبت نام وام کمک ودیعه اجاره مسکن

همکار جهت شیشه دودی و لوکس خودرو

استخدام 5 عنوان شغلی در کارخانه برنا کامبوچا در فارس

استخدام تحصیلدار و کارپرداز در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام 6 عنوان شغلی در شرکت شکوفا صنعت پویا از تهران

استخدام کارشناس فروش در کارخانه برنا کامبوچا در فارس

استخدام کارشناس فروش در زمینه صنعتی با پاداش و بیمه در تهران

استخدام کارشناس فروش و ادمین اینستاگرام در گروه تولیدی مبلین در البرز

استخدام نقشه کشی صنعتی در شرکت توسعه صنعتی و بازرگانی ابراهیم در گرمدره

چرا دستمزد 18 میلیاردی گلزار تکذیب نشد؟

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در تولیدی شیوا در شهر صنعتی هشتگرد

مقبره مشاهیر ایرانی خارج از مرز های ایران

استخدام کارشناس حسابدار صنعتی و مالی در شرکت سیما کابل رسانا در تهران

استخدام کارمند فروش خانم در شرکت پنجره شهاب در تهران

خبر مهم مالیاتی برای اصناف

استخدام کارشناس پشتیبانی و استقرار نرم افزار از البرز جهت کار در تهران

استخدام کارشناس دفتر فنی در شرکت دژپاد صنعت سازه در هرمزگان

استخدام کارمند فروش در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس حقوق و دستمزد در شرکت تاکسی ماکسیم در تهران

استخدام برق کار صنعتی در شرکت تولیدی زیره کفش ترجان در تهران

استخدام کارمند دفتر فنی و کارشناس معماری در شرکت گل خندان تجارت در اصفهان

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت تولید درب و پنجره رهاوین در خراسان رضوی

خیاط مسلط به دوخت لباس ورزشی و مایو

به چند نفر کارگر ماهر و نیمه ماهر جهت کاردرفست فود

به یک شاگرد خانم برای بازار یابی تولیدی پوشاک نیاز

اتوکار حرفه ی،بسته بند

حسابدار خانم

چرخکار ماهر خانم

مشارکت در خرید

ریشه گیری سیر

خیاط ماهر

استخدام بازاریاب

زیگزالدوز و راسته دوز ماهر

چرخکار

نیازمند فروشنده خانم

نیازمند شریک همراه با سرمایه

کسب و کار در منزل با گوشی

نمایندگی رسمی و مجوز تاسیس دفتر بیمه

استخدام تکنسین قالبساز در گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب در اصفهان

استخدام کارگر ماهر در کشت و صنعت ملارد در تهران

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت تولیدی و بازرگانی در قم

استخدام کارشناس SEO در شرکت آی فولاد در تهران

پاری سن ژرمن پیشنهادی جدید به حکیمی می دهد

استخدام منشی و مسئول دفتر مدیر کل در شرکت توسعه سرمایه گذاری دینا در تهران

استخدام کارمند تولید با بیمه، عیدی و سنوات در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارگر تولید و جوشکار در شرکت تولیدی تارا ذوب از البرز

استخدام انباردار در شرکت زرین گوهر آوین در البرز

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در تاکسی ماکسیم در مهاباد

استخدام کارشناس پشتیبانی و ارسال در شرکت لندو در مرکزی

فاز دوم کارخانه فراورده های سیب زمینی در اردبیل راه اندازی شد

استخدام کارشناس فروش با پورسانت، بیمه و مزایا در تهران

استخدام مهندس نساجی، برق کار صنعتی، طراح چاپ و تکنسین تاسیسات ساختمان

استخدام مدیر سایت در بازرگانی تجارت همراه سهیل منطقه آزاد چابهار در تهران

استخدام کارشناس تحلیل منطقه در شرکت پخش پدیده پایدار در آذربایجان شرقی

استخدام انباردار در رکت متین پارس شفق در تهران

استخدام خدمات و آبدارچی در گروه صنعتی وفادوست در تهران

استخدام برنامه نویس اپلیکیشن در اسپیناس طرح گندم در تهران

استخدام مدیر تولید در شرکت نورد فولاد پارسه کاوه در مرکزی

استخدام کارشناس فروش و نیروی خدماتی در بازرگانی پدیده سرام ایساتیس در یزد

کارگر نحاری

نیازمند تعدادی نیروی خانم جهت کار در بسته بندی

جذب عاملیت فروش کارخانه ظروف یکبار مصرف

آموزش فوق حرفه ای و مهیج کسب درآمد ( ارز دیجیتال )

تولیدی کالای خواب

نیازمند کارگر سنگ کاری

تعدادی ویزیتور جهت فروش قهوه فوری

ادعای داوری: انصراف 21 میلیارد تومانی سعید جلیلی و زاکانی برای نظام! +عکس

تورم کشورهای اروپایی بالاتر رفت

هزینه رهن و اجاره آپارتمان در محدوده آذربایجان

تورم کشورهای اروپایی بالاتر رفت

جوشکار ماهر

*استخدام و اعطای کد نمایندگی آتیه سازان بیمه سامان*

*استخدام کارشناس فروش و مدیر فروش در بیمه سامان*

نیازمند کارگاه خیاطی جهت تولید پوشاک زنانه

خیاط لباس ورزشی

استخدام کارگر انبار با بیمه و عیدی در شرکت نوآوران ارج پلاستیک در تهران

استخدام کارشناس مالی و حسابداری، کارشناس صادرات و بازاریاب و ویزیتور

استخدام کارشناس ارشد بازرگانی خارجی (واردات و صادرات) و کارشناس فروش

ویژگی های افرادی که به رنگ آبی علاقه دارند

احداث 700 جایگاه سی ان جی منتظر ابلاغ شورای اقتصاد

عکس گرفتن از رأی تخلف است

استخدام راننده وانت نیسان در مجتمع صنایع شیمیایی دکترمجللی در ساوه

استخدام منشی در شرکت معتبر عمرانی آببند بنا در جنت آباد مرکزی - تهران

استخدام مهندس عمران و کارشناس فروش در شرکت سایتال ساخت در تهران

استخدام کارشناس پشتیبانی و استقرار نرم افزار در تهران

استخدام طراح صنعتی در میلان کالا پلاست در تهران

استخدام Help Desk در تولیدی بازرگانی فولاد پرشین امیر در تهران

3 نوع چیپس خانگی

احداث 700 جایگاه سی ان جی منتظر ابلاغ شورای اقتصاد

عکس گرفتن از برگه رای ممنوع شد

استخدام انباردار در شرکت مهندسی ساختمانی نگین بنا پردیس در اصفهان

افزایش قیمت حمل کرایه آرد و نانوایانی که معترضند

افزایش قیمت حمل کرایه آرد و نانوایانی که معترضند