مطالب مرتبط:
احمدی نژادِ جدید آمد، عارف نیامد /ستاد انتخابات منتظر لاریجانی و رییسی
شرایط بازنشستگی بیمه شدگان روستایی در سال 1400+جزییات
شرایط بازنشستگی بیمه شدگان روستایی در سال 1400
زمان ثبت نام وام بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در سال 1400 اعلام شد (23 اردیبهشت)
سال 1400 کم بارش ترین سال در  50 سال اخیر
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 اردیبهشت 1400 ساعت 08:452021-05-14سياسي

احمدی نژادِ سال 1400 از نگاه وزیرش /موسوی و کروبی بگویند اشتباه کردند


محمد ناظمی اردکانی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم می گوید: رییس دولت نهم و دهم باید یک تجدید نظری در رفتار سیاسی خودشان داشته باشد چون این گونه برداشت می شود که او در حال فاصله گرفتن از گفتمان انقلاب و مشی رهبر معظم انقلاب هستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری خبرآنلاین"، محمد ناظمی اردکانی وزیر دولت نهم و از کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری است.

او همچنان دولت نهم را الگوی مناسبی برای دولت ها می داند و البته معتقد است دولت دهم در اواخر کار به سمت حواشی رفت که تلخی آن از یاد مردم نرفته است.

بیشتر بخوانید؛ خبرآنلاین" را بخوانید؛ **** *آقای ناظمی اردکانی! برخی از اصولگرایان و مجلسی ها معتقدند قدرت باید یکدست شود یعنی یکدست اصولگرا شود، نگاه شما به این رویکرد چیست؟ آیا مشکلات در این صورت حل می شوند یا آسیب هایی را متوجه نظام می بینیم؟ ما در شرایطی قرار داریم که از همه ظرفیت های سیاسی کشور باید استفاده کنیم.

اینکه در مقاطع مختلف، وقتی یک جریان سیاسی پیروز می شود، یک جریان سیاسی دیگر را کنار می زند به نوعی ظرفیت سیاسی دیگری را که در کشور وجود دارد، نادیده می گیرد، این خودش ضایعه است.

چه بسا امروز هم ظرفیت های بی نظیر و کم نظیر طبیعی و انسانی کشور معطل باقی مانده است بدین گونه که ما با داشتن چنین ظرفیت هایی دچار فقر، عدم رفاه و بیکاری در کشورمان هستیم.

نباید جریان شکست خورده را کنار گذاشت به نظرم باید همه ظرفیت های کشور به میدان بیایند و رقابت کنند و آن جریانی که می تواند مطالبات مردم را به صورت تجمیع شده اعلام کند، نظر مردم را به خودش جلب کند و برای اداره کشور ایده، نظر و راهکار و راهبرد دارد، قطعا پیروز می شود، بعد از پیروزی هم از همه ظرفیت ها باید استفاده کرد نه اینکه وقتی یک جریان سیاسی پیروز شد، دیگر جریان سیاسی شکست خورده تبدیل به اپوزیسیون و متعرض شود چون این تعرض باعث کاهندگی جریان انقلاب و کاهندگی پیشرفت انقلاب و نظام می شود که به نظرم این یک ضعف است.

در سایر کشورها، تجربیاتی وجود دارد که هر جریان سیاسی به میزان آراء ای که به دست می آورد هم در مجلس و هم در دولت صاحب کرسی می شود.

بنابراین این وضعیتی که ما داریم چنین شرایطی را ایجاب نمی کند.

احتمالا براساس همان بحث تحزب گرایی، ممکن است در آینده یک سری مقررات وضع شود که این اتفاق بیفتد ولی در دوره های قبل همواره شاهد افرادی بودیم که شکست خوردند و منتقد یا مخالف شدند و افرادی که در بستر قدرت قرار گرفتند آنها را کنار زدند نه تنها کنار بزنند بلکه به گوشه یک دیوار ببرند تا صدایی از آنها بلند نشود و این برای کشور یک ضایعه است.

بین دولت، مجلس و قوه قضاییه باید همگرایی باشد *منظورتان مشخصا مسئله حصر است یا .

؟ مسئله آن به نظرم متفاوت است.

ادامه نکته قبلی ام را بگویم؛ یکدست شدن، قدرت ملی را باید در این ببینیم که همگرایی بین مجلس، دولت و دستگاه قضایی وجود داشته باشد و این همگرایی زمانی ایجاد می شود که این قوای رسمی در راستای سیاست های کلی نظام حرکت کنند یا در امتداد منویات رهبری حرکت کنند، دوم اینکه مردم را در سیاست گذاری و تصمیم گیری ها مشارکت دهند که اینجا تشکل های مردم نهاد (اعم از احزاب و سایر تشکل های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی) حلقه واسط دولت و مردم می شوند.

اگر موسوی و کروبی می گفتند اشتباه کردیم حصر اتفاق نمی افتاد ماموریت مردم هم تولید ثروت و دارایی برای کشور است، دولت و قوای رسمی باید سیاست گذاری کنند و بستری را فراهم کنند که مردم در فضای کسب و کارشان موفق باشند، سود ببرند و ارزش افزوده ایجاد کنند و مالیات بدهند که دستگاه های رسمی کشور به خوبی اداره شود، هرچقدر درآمدشان بیشتر باشد مالیات بیشتر پرداخت می کنند.

آنها اگر سیاست گذاری هایشان اشتباه باشد مردم ضرر می کنند و نمی توانند مالیات پرداخت کنند یعنی ما می توانیم یک سیکل فزاینده در نظام حکمرانی ایجاد کنیم یا می توانیم یک سیکل بازدارنده و کاهنده ایجاد کنیم که به نظرم الان این سیکل، بیشتر بازدارنده است مثلا دولت در سازمان بورس دخالت می کند یا در سود نظام بانکی دخالت می کند که در نتیجه باعث زیان افراد زیادی می شود یعنی باعث شکست و متضرر شدن هم افرادی که در این بازار سرمایه حضور پیدا کردند و هم شرکت ها یا بنگاه های اقتصادی که از بازار سرمایه استفاده می کنند می شوند.

بعد از آن هم نمی توانند مالیات پرداخت کنند.

اما در خصوص موضوع حصر که اشاره کردید، یک موضوع امنیتی برای کشور اتفاق افتاد یعنی در سال 88 بعد از اینکه پیروز انتخابات اعلام شد، عده ای به کف خیابان آمدند و اعتراض کردند در حالی که قانون اجرا شده بود، مردم براساس قانون به پای صندوق های رای آمده بودند و رای داده بودند، سپس افراد یا جریان های سیاسی آمدند و مردم را تحریک کردند و آنها را به خیابان آوردند و خسارت های مادی و معنوی (که خسارت های معنوی آن بیشتر بود) ایجاد کردند.

رسانه های خارجی یا افرادی که معاند با نظام و انقلاب بودند سوءاستفاده بسیاری کردند چه بسا که دشمنان انقلاب گفتند ما از این جریان در حال یارگیری هستیم و جریانی که به خیابان آمده است به اهدافی که ما در رابطه با براندازی نظام و حذف انقلاب دنبال می کنیم کمک می کند، یعنی یک اتفاق امنیتی افتاد و بعد از آن در فضای سیاسی شاهد بودیم که این افراد اگر می آمدند و اعلام می کردند که ما اشتباه کردیم و اتفاقی که رخ داد را آنها رهبری کردیم، این حصر هیچ وقت رخ نمی داد لیکن به نظرم رسید برخی مصر بودند به اینکه ما پیروز انتخابات بودیم و از طریق تقلب، فرد دیگری اعلام شد که پیروز انتخابات است و شاید هنوز هم این نگاه و تصور ناصحیح را داشته باشند.

به حضور در کابینه نهم افتخار می کنم *آقای ناظمی! وزیر آقای احمدی نژاد بودن نکته ای مثبت در رزومه شماست یا منفی؟ هر موضوعی را با توجه به شرایطی که در آن قرار می گیریم می توان مورد ارزیابی قرار داد در شرایطی که دولت نهم تشکیل شد و من عضوی از کابینه بودم، در آن مقطع به حضور در چنین کابینه ای افتخار می کردم چون همه چیز با چشم خدمت به جامعه در عرصه های مختلف دیده می شد، در دولت نهم که حضور داشتم البته در دولت دهم هم در لایه دوم مدیریتی بودم، رییس سازمان های بزرگ و همچنین استاندار بودم، واقعا شبانه روز تلاش و پیگیری بود، معضلات و مشکلات کشور احصاء شده بود.

حواشی تلخ دولت دهم از یاد مردم نرفته است شاید بتوان گفت بیشترین کار عمرانی در کشور در آن مقطع اتفاق افتاد و خدمت به معنای واقعی صورت گرفت و همه افرادی که در دولت بودند احساس خستگی نمی کردند علی رغم اینکه کار شبانه روزی و دویدن در میدان وجود داشت و لحظه ای آسودگی نبود.

چه بسا طعم شیرین خدمت که در دولت نهم چشیدم همان طعم شیرین باعث شد که در این عرصه بیایم و در شرایط حاضر، برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شوم اما موضوع تلخی که به وجود آمد و آن تلخی هنوز هم هست و این تلخی به مذاق مردم هم خوش نمی آید و به نوعی باید از مذاق مردم زدوده شود حاشیه هایی است که در دولت دهم به وجود آمد، آن حاشیه ها تا حدودی، فضاهای اجرایی و خدمت رسانی را کُند کرد.

هر چند که در دولت دهم پروژه مسکن مهر ادامه پیدا کرد و پروژه ای که مردم هم از آن خوشحال بودند، ذائقه شخص بنده با جایی که با حاشیه همراه است به ویژه حاشیه ای که با گفتمان انقلاب و با منویان مقام معظم رهبری زاویه پیدا کند، چندان سازگاری ندارد و همه تلاشم بر این بوده در هر جایی که حضور دارم حتی اگر بتوانم خدمت ناچیزی انجام دهم از گفتمان انقلاب و از منویات مقام معظم رهبری فاصله نگیرم.

برداشت بنده این است که محور قدرت ملی در کشور با توجه به قانون اساسی، اصل ولایت فقیه است و این محوریت است که قدرت ملی را کارآمد می کند.

احمدی نژاد کنونی با سال 84 متفاوت است *آقای ناظمی!، آقای احمدی نژاد این روزها با آقای احمدی نژادی که شما وزیر ایشان بودید و شما را برکنار کرد، چه تفاوتی کرده است؟ تفاوت وجود دارد.

یعنی آن موقع گفتمان انقلاب، ارزش های انقلاب، خدمت به مردم حتی خدمت به آحاد جامعه ملاک بود.

از خاطرم نمی رود آن موقع ما درب اتاق هایمان به روی مردم باز بود تا مردم خواسته هایشان را مطرح کنند و ما پیگیری کنیم.

آن زمان بحث مبارزه با قدرت های سلطه مطرح بود، اینکه روی اعمال سیاست های استکباری وقعی نگذاریم و به نوعی استکبارستیزی که در قانون اساسی به عنوان یکی از اصول آمده اعمال می شد و دشمن هم عقب می نشست یعنی با موضع گیری هایی که صورت می گرفت و انسجامی که در داخل به وجود آمده بود دشمن هم عقب نشینی می کرد و جرات نمی کرد که جلو بیاید.

احمدی نژاد در حال فاصله گرفتن از مشی رهبری و گفتمان انقلاب است در سال های اخیر شاهد این هستیم که دشمن در بسیاری مواقع پُررو شده است یعنی علیرغم اینکه ما سعی کردیم در برخی از مواضع یا برخی از مشکلات تحمیلی که به کشور ما وارد کردند مثل موضوع تحریم، کوتاه بیاییم ولیکن آنها جَری تر شدند برجام که به امضاء رسید شاهد این بودیم که دشمن نه تنها دست از تحریم ها بر نداشت بلکه تحریم ها را تشدید کرد و این تشدید کردن یعنی جری تر شدن و به اصطلاح اگر ما یک گام عقب گذاشتیم آنها ده گام جلوتر آمدند.

به نظرم رییس دولت نهم و دهم در این خصوص باید یک تجدید نظری در رفتار سیاسی خودشان داشته باشند چون این گونه برداشت می شود که او در حال فاصله گرفتن از گفتمان انقلاب و مشی رهبر معظم انقلاب هستند.

به هر حال این برداشتی است که صورت گرفته است.

حاضرم وزیر احمدی نژاد شوم اگر.

* اگر آقای احمدی نژاد تاییدصلاحیت شوند و دوباره رییس جمهور شوند شما حاضر هستید وزیر ایشان شوید؟ اگر دولت نهم تکرار شود، بله.

ترکیب دولت نهم و دولت شهید رجایی، الگوی خوبی برای دولت آینده است *یعنی دولت ایده آلی که بخواهید تشکیل دهید شبیه دولت نهم است؟ می تواند یک الگو باشد البته در شرایط فعلی که قرار گرفتیم.

آن دولت مربوط به سال 84 تا 88 است و ادامه آن از 88 به بعد بود.

البته شرایط هم بسیار تغییر کرده است.

مثل دولت شهید رجایی که یک دولت ایده آل برای همه ما است چون آن دولت، دولت سراپا خدمت بود و دولت نهم هم تمام تلاشش این بود که آن الگو را احیا کند بدیهی است که دولت شهید رجایی به اضافه دولت نهم می تواند یک الگوی خوبی باشد، به ویژه با شرایطی که الان در آن قرار گرفتیم که تا حدود زیادی پیچیده تر است ولیکن روش ها و منش های مسئولان هم باید روش ها و منش هایی باشد که انقلاب می پسندد و در توصیه های امام (ره) و مقام معظم رهبری به آنها اشاره شده است، منش و روش هایی که دال بر ویژگی هایی باشد که مقام معظم رهبری اخیرا در ارتباط با کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام فرمودند.

ما در برنامه دولت سیزدهم که تدوین کردیم و سال گذشته هم از آن رونمایی شد (در دهه فجر)، در این دولت به یک سری ویژگی ها اشاره کردیم؛ اتفاقا در این رابطه هم ویژگی های رییس دولت را مطرح کردیم، هم ویژگی هایی که تیم دولت باید داشته باشند و هم ویژگی های مردمی که می خواهند با این دولت مشارکت کنند (در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها مشارکت داشته باشند)، نگاهی هم که وجود دارد برگرفته از ویژگی هایی است که امام علی (ع) در ارتباط با دولتمردان مطرح می کنند که چگونه باید با مردم رفتار کنند، چه مسائلی در آن دولت برایشان مهم باشد که آن ویژگی ها مدنظر قرار گرفته و از آنجا جهت گرفتیم.

درباره ورود نظامی ها به انتخابات باید قانون را ملاک قرار داد *شما سابقه حضور در سپاه را هم دارید.

در حال حاضر برخی از کاندیداهایی که مطرح می شوند سردارهای نظامی و سپاهی هستند.

نگاه شما به این قضیه چیست؟ زمانی که جنگ آغاز شد من به عنوان یک افسر وظیفه به منطقه جنگی رفتم البته پیش از آن هم از طریق بسیج به اهواز رفته بودم، اهواز را با خمپاره می زدند.

من از طریق بسیج به اهواز عازم شدم و بعدش هم به عنوان افسر وظیفه قریب به 2 سال در منطقه جنگی سر پل ذهاب حضور داشتم که اوایل جنگ یعنی سال 58 یا 59، بود.

بعد از اینکه خدمتم تمام شد به سپاه کردستان رفتم البته عضو سپاه نشدم اما آنجا به عنوان یک بسیجی با سپاه کردستان همکاری داشتم و بعد هم به تهران آمدم و یک مقطعی در دفتر مرکزی جهاد سازندگی مشغول بودم اما به این دلیل که تعهد خدمت در مخابرات داشتم مجبور بودم به مخابرات برگردم و تعهد خدمتم را انجام دهم.

بعد از آن وارد دستگاه های اجرایی شدم اما در خصوص حضور نظامی ها؛ باید قانون را ملاک قرار داد، اگر قانون اجازه می دهد بنابراین لباس چندان مطرح نیست و اگر قانون محدودیت ایجاد می کند باید آن محدودیت را مدنظر قرار داد.

برخی از فرماندهان ارشد سپاه در دفاع مقدس نشان دادند که حاضر هستند از همه چیز خودشان بگذرند و فداکاری کنند و بعد از دفاع مقدس هم در جاهای مختلفی که قرار گرفتند منشا فداکاری و اثرات سازنده بودند، در دولت نهم استاندارانی بودند که در گذشته فرمانده سپاه بودند و استانداران بسیار موفقی بودند و در آن استان ها تحول ایجاد کردند بنابراین به نظرم ملاک باید قانون باشد و آن چیزی که قانون می گوید اجرا شود.

قطعا شورای نگهبان هم این موضوع را مورد نظر قرار می دهد.

اصولگرایان از نظامیان برای کاندیداتوری دعوت نکرده اند *آقای ناظمی! ورود کاندیداهای نظامی به انتخابات را یک فرصت می دانید یا یک تهدید؟ به نظر می رسد برخی از اصولگرایان ، نگاه مثبتی به کاندیدای نظامی دارند ولی برخی هم می گویند آیا اصولگرایان دچار قحط الرجال شدند که به سمت کاندیداهای نظامی رفتند.

به نظر نمی رسد که اصولگراها دعوت کرده باشند که برخی از چهره های نظامی حضور داشته باشند یعنی تا آنجایی که من اطلاع دارم با تشخیص خودشان آمدند و وارد عرصه رقابت های سیاسی می شوند.

برداشت من این گونه است.

به نظرم کثرت کاندیداها (کثرتی که انتخابات ریاست جمهوری ایجاب می کند) در صورتی که به وحدت بیانجامد یک نوع ارزش است، افرادی که در کسوت نظامی حضور پیدا کردند با توجه به تجربیاتی که در عرصه های دفاعی داشتند یا حتی در مسائل کشوری هم بعد از جنگ حضور پیدا کردند، نظرات و ایده هایشان را مطرح می کنند و آن بستگی به اقبال مردم دارد که به کدام چهره اقبال نشان بدهند.

مردم به کسوت کاندیداها نگاه نمی کنند *یعنی جامعه نمی تواند رییس جمهور نظامی را بپذیرد؟ مردم به کسوت افراد نگاه نکردند و چندان برایشان مطرح نبوده است البته برای برخی ممکن است موضوعیت داشته باشد به ویژه برخی از چهره های سیاسی خصوصا آنهایی که بیشتر در احزاب فعال هستند، ممکن است نظری روی چهره نظامی یا غیرنظامی داشته باشند ولیکن چون چهره های نظامی نمی توانند در احزاب حضور داشته باشند یا نمی توانند حزب ایجاد کنند چون این محدودیت برایشان وجود دارد افرادی که حزب ایجاد کردند یا فعالیت حزبی و سیاسی دارند اینها نمی توانند یک رقیب این چنینی در کنار خودشان ببینند و حساسیت نشان دهند.

2727
کلید واژه ها: ناظمی اردکانی - محمد ناظمی اردکانی - انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم - ریاست جمهوری - دولت نهم - اردکانی - انتخابات ریاست جمهوری - دولت - کاندیداهای انتخابات - رهبر معظم انقلاب - ناظمی - اصولگرا - انتخابات ریاست - دولت نهم و دهم - گفتمان انقلاب - جمهوری - انقلاب - رفتار سیاسی - فاصله گرفتن - یکدست - اصولگرایان - ریاست - انتخابات - محمد - خبرگزاری - وزیر - دولت دهم - دولت ها - مشکلات - اشتباه

آخرین اخبار سرویس:
بازیگر زن سریال هم گناه در رستوران /عکس

استخدام اقا و خانوم با سرمایه و حقوق خرید و فروش

استخدام بازاریاب حضوری با پورسانت و پاداش در گروه صنعتی سرکان در یزد

استخدام با حقوق مکفی و بیمه تکمیلی..

استخدام منشی خانم در مشاور املاک صدرا

یکتا ناصر و همسرش در کنار پنسس کوچولو /عکس

جشن پیروزی هواداران آیت الله رییسی در اهواز

نیازمند دو چرخکار و یک خیاط خانوم

حسابدار خانم با تجربه

استخدام حسابدار در شرکت راهکار هوشمند سینا در تهران محدوده پل رومی

ارتقای 45 پله ای ایران در شاخص جهانی نوآوری

توان افزایی جامعه در حوزه مهارت های خوب زیستن

سیره علی بن موسی الرضا(ع) در مناظرات | هدیه ای که امام رضا(ع) به همه می دادند

یکتا ناصر و همسرش در کنار پنسس کوچولو /عکس

همه مجموعه های آستان مقدس زیر نظر بازرسی و حسابرسی هستند

زمانبندی اجرای آزمون مرحله چهارم رتبه بندی معلمان+ جزییات

فرسایشی کردن مذاکرات حربه آمریکا برای ایجاد جبهه منسجم علیه ایران است

با سرمایه کم به درآمد برس

نگهبان شهربازی پارک

همکار خانوم آقا نیازمندیم جهت کار در فست فود

استخدام کارشناس ارشد حسابداری در شرکت پتروساخت چهلستون در تهران

پیام تبریک انتخاباتی رییس ستاد ملی حکمت

زخمی شدن 7 فلسطینی در حمله صهیونیست ها به محله الشیخ جراح

تذکر کتبی ساترا به «فیلم نت»بخاطر برنامه«فیلم خوره»و سریال«آنها»

صفار هرندی: انتخابات ما در واقع انتخابات 60 درصدی است

سلفی پریناز ایزدیار و غزل شاکری با لباس های قجری /عکس

تماس تلفنی سید حسن خمینی با مهدی کروبی

آخرین وضعیت «بچه فیل» ارم و ماده «گورخر آفریقایی» صفادشت

همه مجموعه های آستان مقدس زیر نظر بازرسی و حسابرسی هستند

chr(034)سید نظام موسویchr(034) سخنگوی هیئت رییسه مجلس شد

آمریکا هنوز برنامه ای برای دیدار با رییس جمهور جدید ندارد

تیپ آشپزباشی بازیگر زن جنجالی /عکس

جشن میلاد امام رضا(ع) و حامیان آیت الله رییسی

نیلوفر رخشان جشن میلاد امام رضا(ع) و حامیان آیت الله رییسی

پیروزی قاطع شورای ائتلاف حاصل ایستادگی بر منطق و اصول است

افراد با اعتماد به نفس چه ویژگی هایی دارند؟

یکی از این 4 نفر شهردار تهران می شود

نیلوفر رخشان جشن میلاد امام رضا(ع) در شهرکرد

رییس جمهوری در تراز انقلاب مردمی، صریح و صادق/ امید را به ملت برمی گردانم

همه مجموعه های آستان مقدس زیر نظر بازرسی و حسابرسی هستند/ خط قرمزی نداریم

استخدام پیک رستوران

استخدام کارشناس بیمه باحقوق و مزایا

کارگر ساده جهت کار در الکتریکی

دعوت به همکاری شرکت بیمه پاسارگاد

استخدام در مشاور املاک با درامد در ماه

صدور 4 حکم اعدام برای قاضی داعش در عراق

حضور چند متخصصان شهری در شورای شهر تهران می تواند نکته مثبتی باشد

اجبار به رقصیدن !/نوع جدیدی از کودک آزاری + فیلم

آخرین وضعیت «بچه فیل» ارم و ماده «گورخر آفریقایی» صفادشت

ارسال پیام تبریک دبیرکل اوپک به رییسی

جذب میکاپ کار در سالن زیبایی بانوان رشت منظریه

کار در بازیگاه

مسئول دفتر مدیرعامل

فروشنده خانم و آقا (قنادی و خشکبار)

نیازمند کارگر یا شاگرد

استخدام کارشناس فروش خانم

کاخ سفید: برای ادامه مذاکرات برجام جدول زمانی نداریم

سجاد طلوعی جشن پیروزی در میدان آزادی

الخیر فی ما وقع

دلایل حسادت در کودکان و راهکارهای آن

داریوش بزرگ ؛ پادشاه مقتدر هخامنشی

ماموریت آیت الله جنتی به جوان ترین عضو شورای نگهبان در پی سقوط بالگردی در دزفول

اعطای نمایندگی بیمه سامان

همکاری بانوان در سالن زیبایی * زیبافرین *

چند نیروی خانم اتباع جهت کار در بسته بندی سوهان

استخدام بازاریاب میدانی (سنگ ساختمانی) در شرکت chalipa در تهران

گفتگوی مجید بهره مند با هیربد معصومی

ردِ هنر لری از ماشته تا ورشو

بیانیه آژانس بین المللی اتمی درباره خاموشی موقت نیروگاه بوشهر

گاردین: ریاست رییسی دیپلماسی ایران را قوی تر می کند

توصیه ضرغامی به رییسی: «پُل و پِله» را جایگزین «پول و پَله» کنید!

جذب منشی خانم برای آموزشگاه زبان

استخدام بلاگر خانم

استخدام مشاور املاک

استخدام پخش رضایی خیابان حجت و انبار داری

منشی مدیر عامل خانم

استخدام بازاریاب حرفه ای با درصد پورسانت بسیار بالا و پاداش در تهران

جذب بازازیاب با حقوق ثابت و بیمه و ایاب ذهاب ساکن رشت

عالم آل محمد (ص)

وزیر علوم به رییس جمهور منتخب تبریک گفت

رفیقی که هرگز پیر نشد...

استوری موشن | چه کسی از تو بهتر ...

عکس/ فلور نظری با استایلی متفاوت

نتیجه نهایی شمارش آرای انتخابات شورای شهر تهران مشخص شد

رییس جامعه المصطفی به رییس جمهوری منتخب تبریک گفت

چند نکته درباره اولین نشست خبری رییسی

عاقبت به خیر/بازار ها پس از انتخابات/آری به ایرانیان خیر به آمریکا/پیشخوان

3 تیرماه؛ زمان برگزاری انتخابات اتحادیه تشکل های قرآنی فارس

لیلا برخورداری در میان ابرها /عکس

تغییرات در هیات رییسه مجلس/ نظام الدین موسوی سخنگو شد

سجاد حیات پور حال و هوای حرم حضرت معصومه(س) در شب میلاد امام رضا(ع)

رییس جامعه المصطفی به رییس جمهوری منتخب تبریک گفت

درخواست اینستاگرامی محمد معتمدی برای بازگشت شهرام شب پره

برخی خانواده ها، فرزندان خود را از مطالعه کتب غیردرسی نهی می کنند

تصاویر/ حال و هوای حرم حضرت معصومه(س) در شب میلاد امام رضا(ع)

خشونت پشت درهای بسته

فروشنده

کمک آشپز آقا آشپز آقا و پرسنل خانم تهیه غذا

کارمند خانم یا اقا

اِرمیای نبی در میدان ونک

احمدی نژادِ سال 1400 از نگاه وزیرش /موسوی و کروبی بگویند اشتباه کردند

احمدی نژادِ سال 1400 از نگاه وزیرش /موسوی و کروبی بگویند اشتباه کردند