مطالب مرتبط:
ویروس آفریقایی تحت پیگرد قرار گرفت!
رابطه طاسی و احتمال درگیری با کرونای شدیدتر
قبل از رابطه زناشویی هرگز این مواد غذایی را نخورید!!
روایت الکاظمی از چالش های عراق، رابطه با ایران و دیگر مسائل منطقه
ببینید: ویروس آفریقایی تحت پیگرد قرار گرفت!
-205 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 اردیبهشت 1400 ساعت 05:002021-05-14سياسي

همه چیز در رابطه با گل «بنفشه آفریقایی»


گل «بنفشه آفریقایی» در تمام طول سال گل می دهد و رنگ گلبرگ های آن آبی، قرمز، صورتی، سفید و بنفش است.

این گیاه به آسانی قابلیت نگهداری در گلدان به عنوان گیاه زینتی را دارد.

- ": بنفشه آفریقایی از گیاهان بومی کشور تانزانیا و قسمت گرمسیری شرق آفریقا و همچنین اطراف جنوب شرقی کنیا می باشد.

این گیاه اولین بار توسط فردی به نام سنت پل، شناسایی شده است.

  جذابیت گیاه بنفشه آفریقایی نه تنها به دلیل گل های رنگین و زیبایش، بلکه به دلیل برگ های مخملی و کرکدار به رنگ سبز تیره و فرم آن می باشد.

در برخی مدل های بنفشه آفریقایی، لبه های برگ، سفید یا روشن تر هستند.

این گیاه حساس بوده و به مراقبت و توجه بیشتری نیاز دارد تا زمانی که موقعیت مناسب خود را پیدا کرده و به زندگی آرام خود ادامه دهد.

تفاوت واریته های مختلف بنفشه آفریقایی در رنگ و تعداد گل ها می باشد.

بنفشه آفریقای در رنگ های سفید، صورتی، زرشکی، بنفش و ارغوانی دیده می شوند.

به دلیل بی تفاوت بودن به طول روز، گل دادن این گیاه در شرایط مساعد و در تمام طول سال اتفاق می افتد.

  روش مراقبت و پرورش بنفشه آفریقایی میزان مناسب آب: خاک را مرطوب نگه دارید و اجازه دهید که قبل از آب دادن ریشه ها کمی خشک شوند و با آب دادن به شکوفه زدن تشویق شوند و در دمای اتاق، آب دادن را از زیر شروع کنید و یک پلاستیک را زیر گلدان قرار دهید و اجازه دهید که گیاه آب را جذب کند (بیش از 30 دقیقه نباید طول بکشد) و از ریختن آب روی برگ ها اجتناب کنید، زیرا باعث آسیب دیدگی به گیاهان می شود و برای استفاده بهتر، سعی کنید که مستقیما گیاه را تغذیه کنید.

  زمانی که آب داده شده به گیاه بیش از حد سرد باشد، برگ های بنفشه آفریقایی شروع به فر خوردن می کند و آب دادن از بالا به این گیاه نیز باعث لک شدن برگ ها می شود که این لک ها را به هیچ وجه نمی توان از بین برد.

  همانطور که گفته شده است هیچ گاه از آب شیرین برای این گیاه استفاده نکنید که آب شیرین محتوای نمک را در گیاه افزایش می دهد و در نتیجه PH و الکتریسیته خاک بهم می ریزد و توانایی گیاه در جذب آب و مواد مغذی پایین می آید پس اگر آب شیرین در اختیار دارید، قبل از استفاده برای گیاه، آن را تغییر دهید وگرنه بهتر است که از یک منبع آب متفاوت استفاده کنید.

  از آب های کلر دار برای آب دادن به بنفشه استفاده نکنید که بعضی از کلر ها برای فتوسنتز گیاه ضروری هستند، اما بنفشه آفریقایی به مقدار بسیار کمی از آن نیاز دارد و در نتیجه استفاده بیش از حد از آبی که کلر بالا دارد، باعث سوختگی برگ ها و گل ندادن گیاه می شود.

اگر آب شما کلر دار است و هیچ منبع جایگیزینی ندارید، آب را در یک ظرف بریزید و اجازه دهید که کل شب را بیرون از یخچال باشند تا کلر آن ها از بین برود.

  همچنین دستگاه هایی طراحی شده اند که در صورت نیاز به گیاه آب می دهند و نیاز به مراقبت شما ندارند که این دستگاه ها معمولا داخل خود گلدان هستند و کافی است که آب کافی را به آن ها برسانید و خودشان زمان مناسب را برای آب دادن به گیاه پیدا می کنند.

نور مناسب: میزان نور جذب شده توسط بنفشه آفریقایی در سلامت آن بسیار حائز اهمیت است.

آن ها به نور ملایم تا روشن، غیر مستقیم و نور معمولی داخل خانه نیاز دارند.

بنفشه آفریقایی مانند دیگر گیاهان برای فتوسنتز باید نور داشته باشد و فتوسنتز آن نیز اصولا بر عهده برگ ها و ساقه های سبز می باشد که کربن، اکسیژن و هیدروژن (به شکل کربن دی اکسید و آب) را انتقال می دهد و آن را به انرژی مورد استفاده تبدیل می کند که به آن کربوهیدرات می گویند.

  اگر نور به اندازه کافی به این گیاه نرسد، از گل دادن دست می کشد و برگ های آن رو به زرد می شود و نور نا کافی برای این گیاه مضر است و نور زیاد نیز برای آن دردسرساز خواهد بود.

  نور بیش از حد زیاد نیز می تواند لکه های قهوه ای روی برگ ها یا گل ها ایجاد کند.

  بنفشه آفریقایی در صورت دریافت نور غیر مستقیم، اما زیاد، بهترین خود را نشان خواهد داد.

  اگرچه که بنفشه آفریقایی می تواند نور مستقیم را در اول یا پایان روز تحمل کند، اما بهتر است که برای آن سر پناهی ایجاد کنید و برای بهترین نتیجه این گیاه را زیر پنجره ای قرار دهید که کل روز نور دریافت می کند به خصوص پنجره ای که در معرض نور غربی یا جنوبی است و حتی می توانید از یک پرده نازک برای فیلتر کردن نور خورشید استفاده کنید.

  به یاد داشته باشید که شدت و طول زمان نور خورشید در فصل های مختلف متفاوت است و در طول ماه های زمستان گیاه به نور بیشتری نسبت به همیشه نیاز دارد و همچنین بسیار مهم است که گیاه را بچرخانید تا هر دو طرف آن به صورت یکسان و مساوی نور دریافت کند که اگر این کار را انجام ندهید، برگ ها به سمت نور خم می شوند و بزرگ تر می شوند.

  دما و کیفیت هوا دما، رطوبت و کیفیت هوا جزء فاکتور های مهم برای رشد بنفشه آفریقایی است که اگر این شرایط را در حالت مناسبی برای این گیاه فراهم کنید، بنفشه آفریقایی رشد بسیار عالی خواهد داشت و عموما بهتر است که دمای محیط را 70 درجه فارنهایت نگه دارید و اجازه ندهید که دما به زیر 60 درجه یا بالای 80 درجه برسد و همچنین نیابد گیاه را در محیطی قرار دهید که تغییرات دما در آن بالاست.

  اختلاف دمای شب و روز برای این گیاه نباید بیش تر از 10 درجه باشد تا بتواند گل دهی خوبی داشته باشد.

  اگر هوا بیش از حد گرم باشد، قد آن بیش از حد بلند می شود و برگ ها خشک می شوند و گل ها کم کم می ریزند و پس سعی کنید که دمای هوا را به صورت تدریجی کاهش دهید و مراقب باشید همانطور که در حال کاهش دما و سرد کردن هوا هستید، کم کم دفعات آب دادن را تغییر دهید تا به گیاه شما آسیب وارد نشود.

  هوای بیش از حد سرد نیز می تواند باعث مرگ این گیاهان شود:این گیاهان در هوای بسیار سرد از گل دادن دست می کشند، رشد آن ها نیز کند می شود و در موارد شدیدتر برگ ها و گل های آنان شروع به پژمرده شدن می کنند.

  پس در چنین مواقعی سریعا گیاه را به منطقه گرم تر منتقل کنید و سپس بافت های گیاهی را که بیش از حد تیره شده اند را از آن ها جدا کنید که این کار مانع از پوسیدگی گیاه می شود و تا مدتی آب دادن و کود دادن را متوقف کنید، اما رطوبت را حفظ کنید.

می توانید از روش کیسه ای استفاده کنید بدین صورت که یک کیسه پلاستیکی تمیز را دور گلدان بنفشه آفریقایی با سیم ببندید و اگر گیاه شما زنده بماند، چند روز بعد اثرات ریکاوری را در آن مشاهده خواهید کرد.

برای احیای بیشتر این گیاه بهتر است که کیسه را به مدت یک هفته روی آن نگه دارید و بعد از برداشتن کیسه، باید روتین همیشگی آب دادن و کود دادن را آغاز کنید.

  مرطوب نگه داشتن منزل نیز کار آسانی نخواهد بود، اما باید سعی کنید که این رطوبت حداقل بین 50 تا 60 درصد باشد و از طرفی ایده آل ترین رطوبت بین 70 تا 80 درصد برای بنفشه آفریقایی می باشد.

  برای این که رطوبت این گیاه را افزایش دهید، می توانید گروهی از بنفشه های آفریقایی را در کنار یکدیگر بکارید.

با این کار 15 درصد به رطوبت آن ها اضافه خواهید کرد.

البته این گیاهان را نباید تا حدی به یکدیگر نزدیک کنید که برگ های آن ها با هم تماس داشته باشند.

اگرچه که میزان رطوبت مهم است، اما باید مراقب باشید که فضایی برای رشد را نیز به گیاهان بدهید تا از رشد قارچ های خطرناک در آن ها جلوگیری شود.

  در فصل های زمستان نیز می توانید از دستگاه های بخور استفاده کنید.

البته باید مراقب باشید که دستگاه بخور شما ویژگی تصفیه هوا را نداشته باشند، زیرا در غیر این صورت باعث خشک شدن فضای داخل خانه می شوند و در فصل تابستان نیز می توانید از دستگاه های بخور خنک کننده استفاده کنید.

  یکی دیگر از عواملی که در کیفیت هوا تاثیرگزار هستند، این است که میزان مواد شیمیایی و گاز ها را در هوا بسنجید، مثلا لوازم برقی خانه و یا گاز آشپزخانه این مواد را تولید می کند که این مواد می تواند باعث رنگ پریدگی برگ ها و کوچک شدن گل ها شود، تا جایی که رنگ آن ها را قهوه ای کند یا باعث ریزش آن ها شود و بهترین راه این است که بنفشه آفریقایی خود را از معرض این گاز ها و مواد شیمیایی دور کنید که این گاز ها نه تنها در طولانی مدت روی گیاه تاثیر می گذارند، بلکه می توانند به بدن خودتان نیز آسیب وارد کنند، پس حتی الامکان گیاه را از محل پخت و پز خود دور نگه دارید.

نکاتی مهم برای افزایش عمر و کیفیت نگهداری از بنفشه آفریقایی شکوفه های پلاسیده و ساقه های قدیمی را برای رشد بیشتر قیچی کنید و گیاهان را دور از سطح زمین قرار دهید.

  فراموش نکنید که برگ های بنفشه آفریقایی نباید به صورت مستقیم مرطوب شوند و اسپری آب به برگ های آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.

  برای گل زیبای خود گلدان مناسب انتخاب کنید چراکه اگر گلدان نسبت به اندازه گیاه بزرگ تر باشد، گل دهی دچار تاخیر خواهد شد.

  جنس مناسب گلدان برای بنفشه ی آفریقایی گلدان پلاستیکی است چراکه این گیاه حساس است، گلدان سفالی با جذب سرما برای آن تنش سرمایی ایجاد می کند.

  فصل مناسب تعویض گلدان بنفشه ی آفریقایی فصل بهار است.

  تکثیر بنفشه آفریقایی به چه صورت است؟  بنفشه آفریقایی علاقه بسیاری به بزرگ کردن خانواده خود دارد؛ به همین جهت برای تکثیر آن می توان از روش ها مختلفی استفاده کرد.

برای این کار باید از راه کاشت بذر، قلمه برگ و تقسیم بوته استفاده کرد.

   قلمه برگ ساده ترین و معروفترین روش تکثیر این گیاه روش قلمه برگ است که در فصل تابستان صورت می گیرد.

در این روش برگ مناسب را با چاقوی تیز از انتهای دم برگ باید جدا کرده و درون آب قرار دهید تا ریشه دهد، فقط باید مراقب بوده تا برگ درون آب قرار نگیرد.

راه دیگر این است که قلمه برگ را در خاک سبک ریشه دار کنید.

قرار دادن نایلون روی قلمه ها برای رطوبت بیشتر محیط، موجب افزایش سرعت ریشه زایی می شود.

  کاشت بذر چنانچه عنوان کرده ایم در روش کاشت بذر باید بذر های تازه و با قوه نامیه مناسب تهیه کرده و آن ها را درون بستر خاک بکارید.

نور مناسب و درجه حرارت مناسب 25-20 درجه سانتی گراد هم برای رشد بذر ها نیاز است.

برای آبیاری نیز می توان از روش اسپری کردن آب استفاده کرد.

  تقسیم بوته روش تقسیم بوته نیاز به صبر بیشتری دارد، زیرا با بالا رفتن سن گیاه، و رشد پاجوش های کنار گیاه که نشان از تولدی جدید است باید عمل کرده و این پاجوش ها را جدا کنید، سپس آن ها را در درون گلدان دیگری بکارید.

  منبع:نمناک
کلید واژه ها: آفریقا - آفریقایی - بنفش - گیاه - قابلیت نگهداری - سفید - گل ها - تانزانیا - تعداد گل - گرمسیری - شناسایی - نگهداری - جذابیت - قابلیت - موقعیت - گیاهان - مراقبت - تفاوت - مختلف - مناسب - زندگی - تعداد - گلدان - ادامه - زمانی - رابطه - گلبرگ - اولین - نیاز - توسط

آخرین اخبار سرویس:
مبارزه با تبعیض و فساد از وظایف دولت اسلامی است

تکمیل پنجره فولاد شبستان حضرت زهرا(س) هم زمان با دهه کرامت

اعلام نتایج رسمی انتخابات شورای اسلامی شهر کامیاران

منتخبان انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان در استان تهران مشخص شدند

تمام امکانات نیروهای مسلح برای مقابله با ویروس کرونا بسیج است

پیام تبریک دبیرکل حزب رفاه افغانستان به آیت الله رییسی

رییس دفتر مقام معظم رهبری با «سید ابراهیم رییسی» دیدار کرد

بررسی عملکرد شوراهای حل اختلاف امشب در تهران20

پیام تبریک شهردار قم به آیت الله اعرافی

30 برنامه ویژه هفته قوه قضاییه در استان سمنان برگزار می شود

ایجاد شبکه نوین تبلیغی در اردبیل/آموزش مبلغین مجازی برای اولین بار در اردبیل

عکس| جشن تولد خفن خانم بازیگردر کنار پدرش

چیدمان و طراحی نشیمن کنار پنجره (+عکس)

دیدار رییس ستاد کل نیروهای مسلح با آیت ‎الله رییسی

سرلشکر باقری با رییس جمهور منتخب دیدار کرد

توییت عجیب حسن عباسی در حمایت از خاتمی، کروبی، بهزاد نبوی، عارف و ...

جهانگیری برای رییسی آرزوی موفقیت کرد

نتیجه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در تهران اعلام شد

بستری 345 بیمار در بخش های کرونایی در بیمارستان های استان/ ثبت 3 فوتی جدید

اخبار مشروح 13، سه شنبه 1 تیر 1400

جهانگیری با آیت ‎الله رییسی دیدار کرد

پیام تبریک امام جمعه اهل سنت تربت جام به رییس جمهور منتخب

تشکیل 6 پرونده تخلف انتخاباتی در دستگاه قضایی هرمزگان/توقیف 106 شناور متخلف در صید ترال

حداد عادل: پیروزی آیت الله رییسی زمینه ساز همکاری مجلس و دولت در گره گشایی از مشکلات است

ایجاد شبکه نوین تبلیغی در استان/آموزش مبلغین مجازی برای اولین بار در اردبیل

استخدام کارشناس فروش بیمه در شرکت بیمه سامان نمایندگی 1166 در یزد

استخدام نیروی خدمات (نظافتچی-آبدارچی) در شرکت آریا مبنا تشخیص در تهران

تشکیل 6 پرونده تخلف انتخاباتی در دستگاه قضایی هرمزگان/توقیف 106 شناور متخلف در صید ترال

در جنگ اقتصادی، اصناف در خط مقدم قرار دارند

کتاب «جستاری در عرفان نظری و عملی» منتشر شد

دیدار رییس دفتر رهبر انقلاب با آیت الله رییسی

همکاری سپاه الغدیر و کمیته امداد یزد برای توسه اشتغال

برای کمک به رفع موانع تولید آماده ایم

آزادی زندانیان گیلانی با وساطت امام هشتم + عکس

تبریک تلفنی رییس اقلیم کردستان عراق به آیت الله رییسی

آمریکا با ترور شهید سلیمانی در عراق اشتباه بزرگی مرتکب شد

معرفی دبیر علمی نوزدهمین کتاب سال دفاع مقدس/رونمایی از پوستر

پیروزی رییسی، زمینه ساز همکاری مجلس و دولت است/ شورای ائتلاف به هیچ حزب و تشکل خاصی تعلق ندارد

محمدی گلپایگانی با رییسی دیدار کرد

توضیحات دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد درباره درگیری های اخیر در یاسوج / انتشار یک لیست بدون هویت دردسرساز شد

منحنی قیمن نفت در 50 سال

احیای هویت مسوولیت پذیری در معتادین بهبودیافته ضروری است

جهانگیری با آیت الله رییسی دیدار کرد

دیدار رییس دفتر رهبر انقلاب با آیت الله رییسی

جهانگیری با رییسی دیدار کرد

وزارت کشور باید با خریداران رأی برخورد قاطع کند

در دیدار فرماندهان نظامی با ابراهیم رییسی چه گذشت؟

دیدار جهانگیری با رییسی

جهانگیری با رییسی دیدار کرد

دیدار رییس دفتر رهبر انقلاب با رییسی

فرماندهان نظامی کشور به دیدار رییس جمهور منتخب رفتند

جهانگیری با آیت الله رییسی دیدار کرد

استخدام مشاور ثبت نام در موسسه علمی آموزشی تام لند در تهران

اعلام نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری در تهران

افتتاح تقاطع غیر همسطح سردار شهید همدانی

محمدی گلپایگانی با رییس جمهوری منتخب دیدار کرد

نقش نفت در جنگ جهانی دوم

جزییات دیدار روحانی و رییسی از زبان ربیعی

از واکسن کرونای تولید شده توسط سپاه رونمایی می شود

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی: عدل و احسان سبب پایداری حکومت می شود

مبانی انسان شناختی نظریات مصرف بررسی می شود

حضور تاریخی زنان در آکادمی اسکار

هشدار استاندار تهران درباره بازگشت به محدودیت های کرونایی

جهانگیری با رییسی دیدار کرد

قدردانی بخشدار کیش از حضور مردم در انتخابات

تدوین دایره المعارف شاهچرغ(ع)

برگزاری کرسی تلاوت و تفسیر قرآن در علی آباد کتول

چگونه می توان ریاضی را دوست داشت بدون اینکه ریاضیدان بود؟

تبلیغ مسئله اساسی حیات اجتماعی ماست / غفلت کرده ایم

نیابت و وکالت از امام(ع) خطر سقوط را منتفی نمی کند

بازاریان نقش مهمی در خنثی کردن توطئه های اقتصادی دشمنان دارند

مرور خط لوله تاپی

از واکسن کرونای سپاه رونمایی می شود

کتاب «جستاری در عرفان نظری و عملی» منتشر شد

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز یکم تیر

ابعاد استراتژیک خط لوله تاپی

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با آیت‎الله رییسی دیدار کرد

تبریک تلفنی رییس جمهور افغانستان به آیت الله رییسی

جهانگیری با رییسی دیدار کرد

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی: مسؤولان جامعه از سیره متواضعانه امام رضا (ع) سرمشق بگیرند

ضرورت معرفی شخصیت های بزرگ صدر اسلام برای جامعه نخبگانی و عموم مردم

جهانگیری با رییسی دیدار کرد

رییس دفتر مقام معظم رهبری با رییسی دیدار کرد

رییس ستاد کل نیرو های مسلح با آیت‎الله رییسی دیدار کرد

آغاز توزیع 1500 دستگاه کولر آبی بین مددجویان کمیته امداد+ عکس

خواننده مشهور خواستار بازگشت به ایران شد

تقوی: تبلیغ نیازمند شناخت زمان و زبان روز است

باکو از نفت و گاز خزر 133 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است

آرای اعضای اصلی و علی البدل شورای شهر تهران در سال 1400 اعلام شد

تبریک رییس دفتر مقام معظم رهبری به رییسی

منابع آزمون وکالت قوه قضاییه در سال 1400 اعلام شد

بدترین مردم از نگاه امام رضا(ع)

عید میلاد امام رضا(ع) بسترساز صله رحم ملی / مسئولان به دیدار هم بروند تا از فشار بر مردم کاسته شود

کارنامه مردودی 145 دستگاه اجرایی در شفافیت

جزییات شکایات به کمیسیون اصل نود درباره اختلال در انتخابات 1400/ وزیر کشور به مجلس می رود

چرا صادرات برق به سایر کشورها را قطع نمی کنید؟

حرکت های موازی جوانان جبهه انقلاب باید یکپارچه شود

رییس جمهور تونس: تجربه ثابت کرده قانون اساسی کشور نامناسب است

واعظ آشتیانی به دبیرکل خانه کارگر تسلیت گفت

3715 حکم جایگزین حبس در استان کرمان صادر شده است

همه چیز در رابطه با گل «بنفشه آفریقایی»

همه چیز در رابطه با گل «بنفشه آفریقایی»