مطالب مرتبط:
طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی می تواند به زمین خواری منجر شود
بررسی وضعیت بازار ذرت دامی در کشور و مشکلات در حوزه تولید و واردات این نهاده مهم دامی
طرح «پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی» می تواند به زمین خواری منجر شود
راهکارهای رفع موانع 15واحد تولیدی در کرمان بررسی شد
برنامه 300 هزارتنی صادرات و افزایش 350 هزارتنی تولید درسال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 اردیبهشت 1400 ساعت 15:252021-05-12اقتصادي

تولیدکنندگان پوشاک درباره مشکلات و موانع تولید چه گفتند


تولیدکنندگان پوشاک در اولین جلسه کارگروه پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از تولید درباره مشکلات عمده این صنعت سخن گفتند - " تولیدکنندگان پوشاک در اولین جلسه " کارگروه پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از تولید درباره مشکلات عمده این صنعت سخن گفتند به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، اولین جلسه " کارگروه پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از تولید " در اتحادیه پوشاک تهران با حضور ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه و جمعی دیگر از فعالان و کارآفرینان این صنف برگزار شد.

در حاشیه این جلسه با چند نفر از تولید کنندگان پوشاک گفتگو کردیم محمود رضا آقاپور علیشاهی تولید کننده پوشاک با اشاره به مشکلات اصلی فعالان صنف پوشاک به خبرنگار ایلنا گفت : مشکل اصلی صنف تولیدکنندگان پوشاک کمبود مواد اولیه است.

سال 99 علیرغم مذاکرات بسیار با مسئولان، متاسفانه این موضوع حل نشده باقی ماند.

آقاپور افزود: این کمبود علاوه بر محصولات خارجی، شامل مواد اولیه داخلی نیز می شود.

ما در تامین پارچه های تخصصی در تمامی رسته ها دچار مشکل هستیم.

وی ادامه داد : باید به طور تخصصی کمیته ای (شامل اعضا و کارشناسان صنف، گمرک، وزارت صمت و.

) برای تشخیص نیازها و واردات مواد اولیه صنف پوشاک تشکیل شود تا محصولات وارداتی بجای واسطه ها به دست تولیدکنندگان واقعی برسد، این امر قطعا باعث رونق صنف پوشاک خواهد شد.

وی با بیان اینکه این کمیته می تواند با نیازسنجی از تولیدکنندگان، شرایط را برای واردات هموار کند، افزود: این کمیه با ارز تعیین شده مواد اولیه را وارد کند تا مواد اولیه با قیمت سرسام آور به دست تولیدکننده نرسد.

این امر رفته رفته باعث می شود دست واسطه قطع شده و محصولات مستقیم به دست تولیدکننده می رسد.

مصطفی پروانه یکی دیگر از تولیدکنندگان پوشاک که در جلسه حاضر بود در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه شعار جهش تولید به معنای این است که باید از تولیدکننده حمایت شود، گفت: با توجه به مشکلات تامین مواد اولیه، نیاز داخلی به سختی تامین می شود چه برسد به صادرات! دولت باید تولیدکنندگان واقعی را شناسایی کرده و از آنها حمایت کند.

پروانه با بیان اینکه 90 درصد مواد اولیه تولید پوشاک لباس زنانه خارجی است، گفت: روزی که برای تولید برنامه ریزی کردم، قیمت دلار 18 هزار تومان بود؛ بر این مبنا 20 درصد مبلغ مواد اولیه را پرداخت کردم، روزی که قصد داشتم مواد اولیه را تحویل بگیرم قیمت دلار 22 هزار 800 تومان شد.

و این نواسانات قیمت ارز بسیار تاثیر منفی دارد پروانه با اشاره به لزوم حذف واسطه ها در صنف تولیدکنندگان پوشاک گفت: باید مواد اولیه با قیمت واقعی و قیمت مناسب به دست تولیدکنندگان برسد امروز بزرگترین معضل صنف پوشاک را قاچاق است و قاچاقچیان به این صنف ضربه سنگینی وارد می کنند.

به طوری که قاچاقچیان متناسب با هر فصل کالاهای بی کیفیت چینی وارد کشور کرده و بازار را با جنس بی کیفیت اشباع می کنند.

داریوش شفیعی تولید کننده دیگر پوشاک نیز در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت:جلوگیری از قاچاق کالا برای دولت بسیار راحت است به شریط اینکه واقعا دولت قصد ممانعت از ورود قاچاق را داشته باشد.

داریوش شفیعی اظهار کرد: در صورتی که تولید داخلی نیاز داخلی را تامین نمی کند، دولت باید اجازه واردات به تولیدکنندگان، تحت نظارت خود را بدهد.

وی تاکید کرد: اگر مواد اولیه به قیمت مناسب به دست تولیدکننده برسد؛ قطعا قیمت پوشاک مناسب تر خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر پوشاک تولید داخل را با قیمت پایین از تولیدکنندگان خریداری می کنند و به اسم برند خارجی با قیمت سرسام آور به فروش می رسانند.

وی با بیان اینکه سالیانه 50 هزار محصول تولید می کند، گفت:با وجود مشکلات در تامین مواد اولیه و تولید، باز هم قیمت محصولات ما نصف قیمت برندهای خارجی است وی ادامه داد : تهیه مواد اولیه از خارج را یکی از موانع تولید در پوشاک بچگانه دانست و گفت: واردات مواد اولیه برای تولید پوشاک به سختی انجام می شود و این امر باعث شده تا تولیدکنندگان در شرایط سخت به تولید ادامه دهند.

کمال سید سرپرستان تولید کننده دیگر پوشاک در گفت وگو با ایلنا، کاهش رغیب در حوزه پوشاک را به دلیل نبود سرمایه دانست و گفت: در حال حاضر قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است و این امر شرایط را برای تولیدکنندگان سخت می کند.

در سال گذشته تمامی تولیدکنندگان پوشاک متضرر شدند، زیرا مواد اولیه روز به روز افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و غیرحضوری شدن مدارس و تعطیلی عروسی و مهمونی ها، میزان تقاضا برای لباس بچه گانه کاهش پیدا کرده است.

سید سرپرستان عمده موانع تولیدکنندگان پوشاک را کمبود و کاهش کیفت مواد اولیه دانست و گفت: کمبود و کاهش کیفیت مواد اولیه در تولید و فروش تولیدکنندگان پوشاک چالش ایجاد کرده است.

وی افزود: مواد اولیه پس از ترخیص در گمرک دپو شده و این امر با توجه به مد روز بودن پوشاک، باعث ضرر تولیدکنندگان می شود.

بنابراین مجبور هستیم به قاچاقچیان روی بیاوریم.

مهدی فکری تولید کننده پوشاک نیز با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی در خصوص تعطیلی اصناف در زمان شیوع بیماری کرونا گفت: تولیدکنندگان پوشاک از سه ماه قبل، متناسب به شروع فصل، تولید محصولات خود را آغاز می کنند.

بنابراین تعطیلی اصناف باعث می شود محصولات در تولیدی ها و مغازه ها دپو شده و از مد بیافتد.

وی ، با انتقاد از فعال بودن بانک ها در زمان تعطیلی اصناف گفت: این امر باعث شد در زمان تعطیلی با وجود عدم فروش، چک ها در زمان مقرر وصول نشود.

وی با بیان اینکه دولت هیچ گونه حمایت از صنف پوشاک نداشته است، گفت: نه تنها از اصناف حمایت نمی شود، بلکه رو به روز بر موانع تولید نیز افزوده می شود و ما شاهد افزایش بی رویه مواد اولیه هستیم.

همچنین با وجود مشکلات، باید مالیات ها و اجاره ها به موقع پرداخت می شود.

وی با اشاره به ممنوعیت واردات عنوان کرد: در سال 97 صنف پوشاک وضعیت مناسب تری داشته و در شرایط بهتر تولید می کرد؛ اما و شیوع بیماری کرونا و نوسانات ارز شرایط را بسیار سخت کرد.

حسن اکبری تولید کننده دیگر پوشاک نیز در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به مشکلات صنف پوشاک گفت: تولید ما بیشتر محصولات مجلسی و مهمانی است و به دلیل آنکه در سال گذشته کرونا گسترش پیدا کرده و این مراسم ها برگزار نمی شد، بسیاری از محصولات ما نیز به فروش نرسید.

وی ادامه داد: در سال جدید متاسفانه بیماری کرونا همچنان ادامه دارد و مجبور شدیم تولیدات خود را به دلیل آنکه مشتری وجود نداشت و همچنین سال قبل نیز بیش از آنچه که مورد نیاز بازار تولید کرده بودیم، کاهش بدهیم و همین مسئله باعث شد نیروهای حرفه ای و دوزندگان خود را از دست بدهیم.

اکبری افزود: اصلی ترین مشکل ما کمبود مواد اولیه است و این مواد اولیه در بازار نیز بسیار گران است.

ما به دلیل نوع کارمان که لباس مجلسی زنانه تولید می کنیم، نیاز داریم تا پارچه خارجی وارد کنیم و همین مسئله قیمت کالا را افزایش می دهد.

وی ادامه داد: من سه کارگاه دارم که هرکدام 12 چرخ در آن فعالیت می کند و کالا تولید می کند که دو کارگاه کاملا تعطیل شد و امروز فقط با یک کارگاه فعالیت می کنیم و مشکلات آنقدر ادامه دار شد که مجبور شدیم بخشی از کارگران را تعدیل کنیم.

وی ادامه داد: از دولت فعلی و دولت آینده می خواهیم که به جای آنکه وام و تسهیلات بدهند دست ما را باز بگذارند تا راحت تر فعالیت کنیم و واردات مواد اولیه را تسهیل کنند و به وعده ها و حرفهایی که می زنند عمل کنند.

امیرحسین قاآنی تولیدکننده پوشاک در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به مشکلات این صنف گفت: وضعیت تولید پوشاک در سالهای گذشته برای واحدهای مختلف فراز و نشیب های مختلف داشت.

برای برخی از تولیدکنندگان خیلی خوب و برای برخی خیلی بد بود و اصلا حد متوسط نداشت.

وی ادامه داد: به دلیل تحریم ها و مسائل دیگر، سال گذشته اجازه ورود به کالاهای خارجی در بخش پوشاک آنگونه که باید داده نشد و حتی برندهایی که در داخل کشور نمایندگی نداشت نتوانستند به خوبی فعالیت کنند و همین مسئله باعث شد تا برندهی ایرانی بهتر و بیشتر فعالیت کنند اما همان کسانی که وضع مالی خوب و تراز اقتصادی خوبی داشتند مجبور شدند که امسال هزینه زیادی برای تامین مواد اولیه بپردازند و لذا تورم حتی بیشتر از کرونا و تحریم به اقتصاد لطمه زد.

وی ادامه داد: باید برای رونق تولید از قاچاق جلوگیری کرد و مواد اولیه را نیز با قیمت مناسب در اختیار او قرار داد.


کلید واژه ها: پشتیبانی ها و مانع زدایی ها - تولید - تولیدکنندگان - پوشاک - مانع زدایی ها - پشتیبانی ها - مانع زدایی - مشکلات - کارگروه - مشکل - تولید کننده پوشاک - کمبود مواد اولیه - اولین - اتحادیه - خبرنگار - تولید کنندگان - مانع - فعالان - رییس اتحادیه - موانع تولید - تولید کننده - ایلنا - کارآفرینان - مواد اولیه - ابوالقاسم - محمود رضا - صنعت - عمده - مذاکرات - علیشاهی

آخرین اخبار سرویس:
کمبود 1000 لیتری آب در کرمان/بسیج تمام امکانات استان برای آبرسانی سیار

میزگرد «سکه ثامن»: بخاطر انتقاد از همتی ما را کُتک زدند!/ رییسی صدای 3هزار خانواده مالباخته مظلوم را شنید

فارس مهد صنایع دستی/ فعالیت 925 کارگاه و 2000 هنرمند در فارس

حفر 70 چاه جدید برای جبران کمبود آب در کرمانشاه/ سرانه مصرف آب باید به 170 لیتر برسد

قیمت خودرو امروز 26 خرداد 1400/ قیمت پراید اعلام شد

انتظارات فعالان گردشگری خراسان رضوی از دولت آینده

کرمانشاه روزانه 800 مگاوات برق مصرف می کند

عرصه های جنگل کاری شده و نوپا گلستان نیاز مند مراقبت همگانی

قیمت سکه امروز چهارشنبه 26 خردادماه 1400+ جدول

صنایع دستی و سوغات خوراکی کاشان را از کجا بخریم؟

مجید فراهانی | اولویت اجرای پروژه های کوچک مقیاس، مناطق جنوبی بودند

مهلت 40 روزه دستگاه های اجرایی فارس برای جذب اسناد خزانه

ریزش قیمت سکه در راه است؟

قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو - 26 خرداد 1400

نذر آب 4 کلید می خورد

گوشی موبایل ساده و بدون دوربین در بازار چند تومان است ؟ + قیمت انواع موبایل ساده

دولت فکری به حال بحران فعلی بازار سرمایه کند

روحانی: اگر تدبیر دولت نبود کشور همان سیر سال 95 را ادامه می داد

بازی اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری؛ شگفتی در راه است؟

قیمت واحدهای اداری در تهران

استخدام ابدارچی املاک

ویزیتور برای شرکت تولید وپخش عرقیات

به یک نفر جهت تدریس دروس مهندسی معدن نیازمندیم

استخدام راننده پایه یک با کارت هوشمند فعال

استخدام حسابدار خانم حرفه ای

آموزش کاشت ناخن تخصصی

دلار در فاز رفت و برگشتی

تسهیلات ویژه برای احداث اقامتگاه های بومگردی در بافران

وارد مدار شدن دو نیروگاه غرب کارون و پالایشگاه آبادان

توسعه ورزش از گرایش به عرفان های نوظهور و وندالیسم می کاهد

عملکرد مطلوب بانک سپه در حمایت از تولید و اشتغال همگام با اجرای پروژه ملی ادغام

163 هزار تن فولاد در بورس کالا

تولید باید محور کلیدی توسعه مناطق آزاد باشد/زمین فروشی ممنوع

نشانه های رشد بورس در شاخص تکنیکال صنایع

قابلیت صادرات 1 میلیارد دلاری گل/ وزارتخانه های نیرو و صمت از موانع افزایش تولید و صادرات گل هستند

شاکیان سکه ثامن: به همتی اعتراض کردیم بازداشت شدیم/ به کسی رای بدهیم که حرف و عملش یکی باشد

درخواست 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای کشاورزان خسارت دیده از خشکسالی

کمک فنی – اعتباری وزارت کار به طرح های توسعه ای خوزستان

خسارت 3790 میلیاردی کرونا به گردشگری چهارمهال و بختیاری

افزایش 100 درصدی پرواز ها در فرودگاه های کشور

وارد مدار شدن دو نیروگاه غرب کارون و پالایشگاه آبادان

جدول تازه قطعی برق در پایتخت امروز 26 خرداد

برخی فولادسازان میلیاردی رانت می گیرند، جهیزیه 10میلیونی می دهند!

تولید 43 درصد دانه های روغنی کشور در گلستان

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در محله شادمان خرداد 1400 + جدول

نرخ ارز در 26 خرداد 1400/ دلار افزایشی شد

توزیع نهاده و خوراک بین دامداری های سنتی قزوین

تندیس زرین رضایتمندی مشتری به ایران خودرو رسید

پرداخت 803 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان و دامداران خسارت دیده چهارمحال و بختیاری

کارمند ساده جهت امور مغازه

ثبت نام وام اجاره تا سقف 70 میلیون تومان از امروز شروع می شود + توضیحات شرایط

نقشه بورس امروز براساس ارزش معاملات+عکس

تسهیلات ویژه برای احداث اقامتگاه های بوم گردی در بافران

فرصت برای افراد جویای کار-کار در فضای مجازی

قیمت روز گوشی موبایل در 26 خرداد +جدول

پمپ های حرارتی CO2 گزینه ای هوشمند برای سیستم گرمایش هتل ها

شرط بندی بر سر افزایش قیمت نفت/ برنت از 73 دلار گذشت

استخدام مهندس مکانیک در شرکت تولیدی پارسیان کارا صنعت در البرز

راهداران خدوم در صورت از دست دادن جانشان در حین خدمت، شهید راه خدمت به شمار خواهند آمد

تندیس زرین رضایتمندی مشتری به ایران خودرو رسید

سیگنال جدید رفع تحریم صادر شد

صادرات فولاد 143 درصد رشد کرد

دیدار رییس جمهور قزاقستان با مدیرعامل شرکت «لوک اویل» روسیه

ضرر میلیاردی رونالدو به کوکاکولا (عکس)

صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر‬⁩ به جوانان خلاق اصفهانی کمک می کند

آغاز ثبت نام وام ودیعه مسکن

واریز مابه التفاوت دریافتی 2 ماهه نخست امسال به حساب رانندگان خودرو سرویس

فعالیت یکهزار و 70 مزرعه آبزی پروری در خوزستان

راهداران خدوم در صورت از دست دادن جانشان در حین خدمت، شهید راه خدمت به شمار خواهند آمد

فعالیت 371 واحد فناور در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

بازار سرمایه تا پایان امسال به چه سمت و سویی می رود؟

5 هشدار خرابی سیستم برق خودرو

8 میلیارد برای دو طرح عمرانی بروجرد هزینه شده است

مصرف برق از تولید پیشی گرفت/ عبور از 59 هزار مگاوات در 24 ساعت گذشته

آغاز ثبت نام وام اجاره از ساعت 12 امروز چهارشنبه

چند توصیه بورسی به دولت آینده

قیمت محصولات ایران خودرو در 1400/3/26 +جدول

در پشت پرده بازار میوه، مافیا وجود دارد

فعالیت یکهزار و 70 مزرعه فعال آبزی پروری در استان خوزستان

مابه التفاوت فروردین بازنشستگان تیرماه پرداخت می شود/ جزییات پرداخت وام هفت میلیون تومانی به بازنشستگان

تلاش دولت برای حرکت به سمت بانکداری خصوصی

نشانه های رشد بازار در شاخص تکنیکال صنایع

استخدام کارشناس ارزش گذاری

هدف اول دولت و بانک مرکزی کنترل تورم و حفظ ارزش پول ملی باشد

هویت محله | بوستان بعثت روزگاری کوره پزخانه بود

چوب بی تدبیری، لای چرخ چوبکاران

فروشنده خانوم جهت کار در مغازه جوراب فروشی

منشی خانم جهت دفتر دکوراسیون داخلی

ویزیتور یا دانشجو پاره وقت با حقوق

یک برنامه برای گذر از خاموشی تهران

دعوت به همکاری شرکت بیمه پاسارگاد

نماینده پخش در شهر اردبیل

الزام تعیین رشته فعالیت تجار در سامانه اعتبارسنجی

افزایش تعداد مسافران مشکوک به کرونا در مرزها | 72 نفر قرنطینه شدند

800 هزار هکتار اراضی ملی اردبیل سنددار شدند

پرهیز از نصب مستقیم پمپ در شبکه برای رعایت در توزیع

آغاز ثبت نام وام اجاره از ساعت 12 امروز چهارشنبه

کیفیت خودروی شاهین فقط آماری نیست

یک خبر مهم برای مستأجران متقاضی تسهیلات ودیعه مسکن

قیمت دلار امروز چهارشنبه 1400/3/26

تولیدکنندگان پوشاک درباره مشکلات و موانع تولید چه گفتند

تولیدکنندگان پوشاک درباره مشکلات و موانع تولید چه گفتند