مطالب مرتبط:
اختصاص 210 میلیارد ریال به شهرداری های ایلام
300 میلیارد ریال اعتبار به اجرای طرح های راهداری زرندیه اختصاص یافت
راه ها و ابنیه های فنی استان سمنان 215 میلیارد ریال خسارت دیدند
اختصاص اعتبار برای عمران روستاهای فاقد دهیاری چالدران
خیّران حدود 1.3 میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان سردشت کمک کردند
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 اردیبهشت 1400 ساعت 15:102021-05-12اقتصادي

توسعه روستاهای سمنان با اختصاص 2.4 هزار میلیارد ریال به دهیاری ها


ایرنا- دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای برای ارتقای خدمات به روستاها داشت؛ به طوری که در استان سمنان از سال 1392 تا 1399 بیش از 2 هزار و 483 میلیارد و 821 میلیون ریال اعتبار از محل ارزش افزوده به دهیاری ها اختصاص یافت تا نمودی از این خدمتگزاری شایسته باشد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، روستاها قلب تولید کشور هستند و توجه به روستاها نقشی مهم در توسعه، تامین امنیت غذایی، کاهش آسیب های اجتماعی و جلوگیری از حاشیه نشینی دارد که خوشبختانه در استان سمنان با درایت دولت تدبیر و امید و اجرای طرح های خلاقانه و ارتقای زیرساخت ها، مهاجرت از روستاها در استان سمنان متوقف و اشتغالزایی خوبی ایجاد شده است.

نکته مهم در توسعه و اجرای موفق طرح ها در روستاها وجود دهیار است که در دولت تدبیر و امید نیز این مهم مورد توجه قرار گرفت و برای 86 روستا مجوز داشتن دهیار صادر شد و برای ایجاد شفافیت مالی و هزینه کرد هدفمند نرم افزار مالی به ابتکار دولت تدبیر و امید راه اندازی شد.

استان سمنان با تدبیر دولت یازدهم و دوازدهم توانست با تکیه بر اجرای نوآورانه طرح های خلاقانه مانند طرح روستای بدون بیکار، راه اندازی خانه ورزش روستایی و تقویت خدمات بهداشتی و ارتقای ضریب نفوذ گازو پوشش اینترنت، توسعه روستایی را در مناطق مختلف رقم بزند.

ایجاد 177 خانه ورزش روستایی، بازسازی 100 درصد اماکن ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی، پوشش 100 درصدی تلفن همراه، گازرسانی به روستاهای استان سمنان با ضریب نفوذ بالای 90 درصد و تدوین طرح هادی برای 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان، از جمله زیرساخت هایی است که با تلاش مضاعف و توجه به منویات حکیمانه مقام معظم رهبری در استان محقق شده است.

در کنار تامین زیرساخت ها، تامین اعتبارات و پرداخت تسهیلات برای اشتغالزایی و حمایت از کارآفرینی در روستا از نظر مسوولان دور نبوده و در هشت سال گذشته بیش از 2 هزار میلیارد ریال از محل ارزش افزوده به دهیاری های استان سمنان به منظور رونق و توسعه روستاها پرداخت شده است.

بر اساس سرشماری نفوس ومسکن سال 1395 کشور ، از کل جمعیت بیش از 702 هزار نفری استان سمنان 45 هزار و 816 خانوار روستایی با جمعیت 141 هزار و 858 نفر در 549 روستا و آبادی استان زندگی می کنند و 90 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شوراهای اسلامی روستایی و 88 درصد تحت پوشش دهیاری ها قراردارند.

در استان سمنان شهرستان های میامی با 88.

21 درصد و سمنان با 5.

8 درصد روستانشینی بیشترین و کمترین ضریب روستانشینی را دارند.

طرح روستای بدون بیکار ابزاری برای کاهش مهاجرت به شهرها یکی دیگر از دستاوردهای مهم استان سمنان در دولت تدبیر و امید عملکرد مطلوب در اجرای طرح نوآورانه روستای بدون بیکار است که نقشی مهم در جلوگیری از مهاجرت و اشتغالزایی در روستاهای استان سمنان داشته است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: طرح روستای بدون بیکار در ابتدای کار در سه روستای استان محقق شد که نقشی مهم در کاهش مهاجرت داشته است.

مهدی صمیمیان ابراز داشت: اجرای طرح روستای بدون بیکار به عنوان طرحی موفق در ایجاد فرصت شغلی در 14 روستای استان سمنان با پرداخت تسهیلات و توجه به ظرفیت روستاها و استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه های اجرایی دنبال می شود.

وی اضافه کرد: روستای علاء در سمنان، روستاهای طرود، قلعه بالا و ابر در شاهرود، روستاهای دروار و مهماندوست در دامغان، روستای ریکان در گرمسار، روستاهای هشت آباد و ده نمک در آرادان، روستای چاشم در مهدیشهر و روستاهای فرومد و نردین در میامی، 14 روستای هدف برای تحقق طرح روستای بدون بیکار هستند.

وی ادامه داد: روستای جودانه در زمینه دامداری، محمدآباد در میامی در زمینه تولید پوشاک و روستای دهملا در شاهرود در زمینه زراعت و صنایع چوبی جزو سه روستای بدون بیکار استان سمنان در ابتدای اجرای طرح بود.

صمیمیان خاطرنشان کرد: از هر بخش استان سمنان یک روستا برای تحقق طرح روستای بدون بیکار انتخاب شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان یادآور شد: تحقق طرح روستای بدون بیکار در هر روستا متناسب با ظرفیت و توانمندی آن روستا در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: گردشگری، صنایع دستی، صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی، صنایع چوبی و فعالیت های صنعتی از جمله محورهای تحقق طرح روستای بدون بیکار در استان سمنان است و در هر روستا متناسب با ظرفیت، یک محور انتخاب شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: اشتغالزایی در روستاها نقشی مهم در نگهداشت جمعیت روستایی و بازگرداندن جمعیت به آن ها دارد که تحقق این راهبرد با توجه بیش از پیش به طرح روستای بدون بیکار در دستور کار قرار دارد.

ترویج فرهنگ ورزش و توسعه خانه ورزش روستایی در کنار فعالیت های بدنی روزانه در روستاها، اما ورزش تحرکی متفاوت است که نقشی مهم در نشاط آفرینی و نگهداشت جمعیت روستایی به ویژه قشر جوان دارد و دولت تدبیر و امید در این زمینه نیز غافل نبوده است و شمار خانه های ورزش روستایی در دولت تدبیر و امید به 177 خانه رسید و این در حالی است که قبل از دولت تدبیر و امید هیچ خانه ورزش روستایی در استان سمنان وجود نداشت.

در کنار فعالیت های بدنی روزانه در روستاها، اما ورزش تحرکی متفاوت است که نقشی مهم در نشاط آفرینی و نگهداشت جمعیت روستایی به ویژه قشر جوان دارد و دولت تدبیر و امید در این زمینه نیز غافل نبوده است و شمار خانه های ورزش روستایی در دولت تدبیر و امید به 177 خانه رسید و این در حالی است که قبل از دولت تدبیر و امید هیچ خانه ورزش روستایی در استان سمنان وجود نداشت.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: تعداد خانه های ورزش روستایی استان، با تجهیز و ساماندهی تعدادی، در دولت تدبیر و امید به 177 خانه افزایش یافت.

مصطفی مرادی ابراز داشت: 128 خانه ورزش روستایی تا پاییز سال گذشته در استان سمنان احداث شده بود و و با تجهیز 49 خانه ورزش دیگر، تعداد خانه های ورزش روستایی به 177 خانه رسید.

وی اضافه کرد: خانه های ورزش روستایی به میز پینگ پنگ، میز فوتبال دستی، دارت، تشک تاتامی و توپ های فوتبال و والیبال مجهز شده است تا ساکنان این مناطق روستایی بتوانند از امکانات ورزشی بهره لازم را ببرند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان بیان کرد: سرانه اماکن ورزشی در روستاها 42 مترمربع است و احداث و تجهیز خانه های ورزش روستایی نقشی مهم در توسعه و ترویج فرهنگ ورزش در مناطق روستایی دارد.

مرادی با تاکید بر لزوم بازنگری و تقویت عملکرد خانه های ورزشی روستایی گفت: بهبود کارکرد خانه های ورزش و آمایش و تراکنش این خانه ها در دستور کار است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان یادآور شد: توسعه ورزش در روستاها در قالب برندسازی رشته های ورزشی در استان پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه ورزش در روستاها موجب کشف استعدادها خواهد شد، اظهار داشت: تجهیزات جدید با توجه به نیازسنجی ها و با در نظر گرفتن فرهنگ و بازی های محلی هر روستا برای کشف استعدادها در اختیار دهیاران قرار خواهد گرفت.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: خانه های ورزش روستایی نقشی مهم در تقویت نشاط و شادابی اجتماعی در روستاهای استان سمنان دارد و باید مورد توجه مسوولان قرار بگیرد.

بازسازی 100 درصد فضاهای درمانی روستاهای طی هشت سال بهداشت و سلامت مهمترین رکن برای داشتن جامعه ای پویا است و به خصوص روستاییان قشر مولد و تولید کننده کشور هستند که سلامت آنان نقشی مهم در تامین امنیت غذایی و تولید دارد؛ با توجه دولت تدبیر و امید 100 درصد جمعیت روستایی استان سمنان از خدمات بهداشتی و درمانی برخوردار شدند و 100 در فضاهای ارائه خدمات درمانی نوسازی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: 100 درصد فضاهای ارایه خدمات به جمعیت روستایی استان در دولت تدبیر امید در قالب طرح تحول سلامت مورد نوسازی و بهسازی کامل قرار گرفت که این میزان توجه به بخش سلامت در روستاها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بی نظیر بوده است.

نوید دانایی ابراز داشت: از اقدامات منحصربه فرد دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت روستاییان ، راه اندازی خانه های بهداشت عشایری به منظور ارایه خدمات مطلوب در زمان و مکان مناسب به جمعیت عشایر بود که تابحال چنین خدمتی در کشور ارایه نمی شد و در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز چهار خانه بهداشت عشایری به تصویب رسیده که در مرحله اول بزودی 2خانه بهداشت عشایری راه اندازی خواهدشد.

وی اضافه کرد: براساس استاندارد های نظام شبکه بهداشت و درمان وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، چند روستا تحت پوشش یک مرکز خدمات جامع سلامت قرار می گیرند.

دانایی تصریح کرد: در مراکز جامع خدمات سلامت در روستاهای استان سمنان، خدماتی مانند خدمات آزمایشگاهی، داروخانه، تزریقات و کلیه مراقبتهای بهداشتی و فعالیتهای نظارتی ارائه می شود.

وی یادآور شد: در روستاهایی که جمعیت کمتر از 20 خانوار دارند ارایه خدمات بهداشتی به اهالی روستا به صورت سیار ارائه می شود به این صورت که کادر بهداشتی و درمانی مانند ماما و پزشک در روستا برای ارائه خدمات درمانی به صورت دوره ای حاضر می شوند.

دسترسی 379 روستای استان سمنان به شبکه ملی اطلاعات مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: دسترسی به شبکه ملی اطلاعات برای روستاهای استان به 379 روستا افزایش یافت.

سید یاسر حسن پور اظهار داشت: در راستای سیاست های توسعه ارتباطی وزارت ارتباطات و دستور وزیر ارتباطات مبنی بر کاهش حداکثری شکاف دیجیتالی بین شهرها و روستاها، امکان دسترسی 379 روستای استان سمنان به شبکه ملی اطلاعات فراهم شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان بیان کرد: 89 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان به شبکه ملی دسترسی پیدا کردند.

حسن پور ایجاد امکان پوشش خدمات دسترسی پهن باند نسل چهار تلفن همراه برای استفاده ساکنان این روستاها را از جدیدترین خدمات دیجیتال وزارت ارتباطات دانست و اظهار داشت: اتصال این روستاها به شبکه ملی اطلاعات کیفیت کسب و کار و زندگی در این روستاها را بهبود می بخشد.

وی افزود: بر اساس ماده 67 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر توسعه زیرساخت های خدمات الکترونیکی در مناطق محروم و روستایی کشور و پیگیری جدی وزارت ارتباطات، دسترسی روستاهای استان سمنان به شبکه ملی اطلاعات کلید خورد.

وی اضافه کرد: دسترسی پرسرعت روستاها به کلیه خدمات شبکه ملی اطلاعات از جمله آموزش الکترونیکی مانند شبکه شاد، دولت الکترونیکی مانند سامانه سهام عدالت، تلویزیون اینترنتی، بهداشت و سلامت الکترونیکی، و خدمات بانکی، از مزایای شبکه ملی اطلاعات است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: 100 درصد جمعیت روستایی استان از پوشش تلفن همراه برخوردار هستند.

حسن پور بیان کرد: 96 درصد جمعیت روستایی استان از اینترنت پرسرعت برخوردار و 97 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش تلفن خانگی هستند.

تخصیص بیش از 2 هزار میلیارد ریال برای توسعه روستاهای استان سمنان در دولت تدبیر و امید تخصیص اعتبارات برای توسعه روستا و ارتقای خدمات نیز مقوله مهم در توسعه روستاها است که این راهبرد در دولت تدبیر و امید بیشترین نمود را داشته است و از سال 1392 تا 1399 بیش از 2 هزار و 483 میلیارد و 821 میلیون ریال اعتبار از محل ارزش افزوده به دهیاری های استان سمنان اختصاص یافت.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: 443 میلیارد و 821 میلیون ریال از محل ارزش افزوده به دهیاری های استان، به منظور رونق و توسعه روستاها، در سال گذشته پرداخت شد.

مهدی صمیمیان ابراز داشت: میزان تخصیص اعتبار به دهیاری ‎ها برای عمران روستاهای استان سمنان در سال 98 از محل ارزش افزوده بیش از 373 میلیارد و 948 میلیون ریال بود.

وی یادآور شد: در مجموع بیش از 2 هزار و 40 میلیارد ریال از محل ارزش افزوده از سال 1392 تا 1398 (طی هفت سال) به دهیاری های استان به منظور رونق و توسعه روستاها پرداخت شد.

وی تصریح کرد: توزیع میزان اعتبارات بین دهیاری های استان سمنان در دولت تدبیر و امید افزایش قابل توجه داشت که نشان از توجه این دولت به توسعه روستاها است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان بیان کرد: رونق و توسعه روستاها یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید بود و با اقدام های انجام شده مهاجرت از روستاهای استان سمنان متوقف شده است.

صمیمیان تصریح کرد: با توجه ویژه دولت به روستاها اکنون 256 روستای استان دهیاری دارد و یکی از روستاهای دارای دهیاری استان با توسعه به شهر تبدیل شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان تصریح کرد: برای تجهیز و توسعه روستایی انواع ماشین آلات عمرانی مانند تراکتور و مینی لودر نیز خریداری و بین دهیاری های استان سمنان طی هشت سال گذشته توزیع شد.

شفافیت امور مالی دهیاری های 100 درصد روستای استان سمنان با بهره گیری از نرم افزار مالی در کنار تخصیص اعتبارات برای توسعه روستاها برنامه ریزی و هزینه کرد هدفمند لازمه موفقیت در اجرای طرح ها و جلوگیری از هدررفت اعتبارات است و از این رو با درایت دولت تدبیر و امید نرم افزاری برای شفافیت مالی در دهیاری از سال 1398 راه اندازی شد و سمنان جزو اولین استان هایی بود که استفاده از نرم افزار در دهیاری ها را به مرحله عمل رساند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: آموزش های مربوط به روش کار با نرم افزار مالی به دهیاران و کارشناسان امور مالی دهیاری های استان ارایه شده و 255 روستای دارای دهیاری استان با نرم افزار مالی به کارهای خود رسیدگی می کنند که شفافیت و نظارت بهتر را به همراه دارد.

مهدی صمیمیان ابراز داشت: استفاده از نرم افزار مالی به جای انجام کارها به صورت دستی موجب شفافیت، تسهیل و تسریع در تنظیم اسناد مالی و ارایه خدمات می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان یادآور شد: نرم افزار مالی در 2 بخش تحت ویندوز بدون نیاز دسترسی به اینترنت و تحت وب به صورت برخط به کاربران خدمات ارایه می دهد.

وی اظهار داشت: نرم افزار مالی که برای دهیاران طراحی شده در بخش ویندوز دارای نرم افزارهایی مانند حسابداری، بودجه نویسی و کنترل بودجه، صورتحساب ریزاقلام مصرفی و در بخش وب دارای نرم افزارهایی مانند پروانه ساختمانی، پسماند و اموال است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان تصریح کرد: استفاده دهیاران از نرم افزار مالی یک طرح ملی است و استان سمنان جزو اولین استان ها بود که نسبت به اجرای این طرح اقدام کرد.

صدور مجوز دهیاری برای84 روستای استان سمنان برخورداری روستاها از دهیار نقشی مهم در برنامه ریزی و توسعه روستاها دارد و در دولت تدبیر و امید برای 84 روستا مجوز دهیاری صادر شده و تا پایان کار دولت صدور مجوز برای 43 روستای دیگر دنبال می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برای 84 روستای استان مجوز تاسیس دهیاری صادر شده است، ابراز داشت: اکنون 256 روستای استان دهیاری دارد.

صمیمیان گفت: 43 روستای با جمعیت 20 خانوار دارای شورای اسلامی استان که فاقد دهیار هستند تا پایان دولت تدبیر و امید دارای دهیاری می شوند.

وی ادامه داد: برخورداری روستا از دهیار نقشی مهم در عمران، آبادانی و توسعه آن دارد و همچنین تخصیص اعتبارات به روستاها نیز به وجود دهیار بستگی دارد.

وی بیان کرد: رونق و توسعه روستاها یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید بوده و برخورداری روستاها از دهیار کمک کننده در تحقق رویکرد دولت در روستاها است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان خاطر نشان کرد: میزان دانش و سواد دهیاران نقشی مهم در ابتکار عمل و اتخاذ تصمیم های خلاقانه برای توسعه روستاها دارد و استان سمنان از لحاظ سواد دهیاران نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی یادآور شد: 9 درصد دهیاران استان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، 37 درصد دهیاران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، 15 درصد دارای مدرک تحصیلی کاردانی، پنج درصد دارای تحصیلات حوزوی و 38.

5 درصد دارای دیپلم هستند.

وی تصریح کرد: توانمندسازی دهیاران نقشی مهم در تحقق راهبرد جهش تولید و توسعه و رونق روستاها دارد و استان سمنان در این زمینه پیشرو است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان تصریح کرد: دهیاران، سفیران سلامت، فرهنگ و آبادانی هستند و باید با جدیت و رفتار مسوولانه برای تحول و جهش تولید در روستاها تلاش کنند.

قرارگیری 15 هزار خانه روستایی تحت پوشش بیمه وقوع سیلاب در سال های اخیر و خسارت بر برخی خانه های روستیی نقش و ضرورت بیمه در جبران ضرر و زیان ناشی از سیلاب به خانه های روستایی را بیش از پیش آشکار کرد و از این رو می توان ترویج فرهنگ بیمه خانه روستایی را از دستاوردهای فرهنگی دولت و تدبیر و امید در روستاها دانست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: 15 هزار خانه در مناطق روستایی استان در برابر حوادث غیرمترقبه مانند سیل و طوفان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

منوچهر فخری ابراز داشت: پوشش بیمه در جبران خسارت احتمالی ناشی از حوادث غیرمترقبه بسیار مهم است و برای پوشش بیمه ای واحدهای مسکونی در مناطق روستایی از ظرفیت اعتبارات فرمانداری ها با همراهی بنیاد برکت استفاده شد.

وی با بیان این که همواره پیشگیری بهتر از درمان است، افزود: بهره گیری از خدمات بیمه ای نوعی اقدام پیشگیرانه محسوب می شود که در صورت وقوع بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله بخش زیادی از آسیب ها و خسارت ها را جبران کند، بر همین اساس بیمه واحدهای مسکونی به ویژه در بخش روستایی که در معرض خطر و آسیب بیشتری قرار دارند به عنوان اقدامی اجتناب ناپذیر با جدیت پیگیری می شود.

فخری بیان کرد: مهاجرت معکوس، توسعه و آبادانی روستاها تنها با توجه به اقتصاد روستا و اشتغالزایی و بهبود معیشت روستاییان محقق می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان افزود: طرح سه روستای بدون بیکار در روستای جودانه قطب دامداری، ده ملا قطب تولید محصولات چوبی، و روستای محمدآباد قطب تولید پوشاک با موفقیت اجرا شد که تجربه خوب و قابل تعمیم به کشور در دولت تدبیر و امید است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، توسعه در روستاهای استان سمنان با اجرای طرح های خلاقانه و ملموس برای اهالی روستا توانسته لبخند رضایت را بر لبان روستاییان استان جاری کند و پررنگ شدن این روش مدیریتی در دیگر بخش ها می تواند در افزایش موفقیت طرح ها کمک کند و به رونق چرخه اقتصادی و بهبود شرایط اجتماعی روستاها به منظور بازگشت جمعیت و مهاجرت معکوس منجر شود.


کلید واژه ها: دولت تدبیر و امید - روستاها - روستا - تدبیر و امید - استان سمنان - دولت تدبیر - دهیار - سمنان - کاهش آسیب های اجتماعی - دهیاری ها - مهاجرت از روستاها - توسعه - استان - آسیب های اجتماعی - تدبیر - میلیارد - امید - ارتقای - دهیاری - اختصاص - دولت - طرح ها - حاشیه نشینی - شفافیت مالی - ارزش افزوده - اشتغالزایی - هزینه کرد - روستاهای - هزار - ریال

آخرین اخبار سرویس:
2 نیروی حسابداری

کار در بوفه ی پارک

شرکت ریخته گری فولاد اسپادانا جهت استخدام نیرو

دلار به دو شرط تک نرخی می شود

نیازمند فروشنده در پاساژ مهر

استخدام مسئول دفتر مدیریت

نیروی خدماتی

خانم همکار مجرد و آراسته منشی

* نیروی کار حسابداری خود را از ما بخواهید *

استخدام وانت آریسان مسقف

استخدام مدیرفروش

جذب دو رده شغلی. خم و برش گالوانیزه. برق و مونتاژ

شغل دوم. با حقوق و مزایا/پیک موتوری

دو نفر نیروی فنی و دست به آچار

تعدادی خیاط حرفه ای و کار بلد

استخدام نیرو در سوپر مارکت

کارگر جهت کار در نمایشگاه ماشین

نیروی اداری فروش بیمه

به سه عدد صندوقدار پارت تایم اقا جهت صندوقداری

به دو نفر خانم جهت همکاری در مجتمع تجاری

فروشنده برای فروشگاه تاسیساتی

استخدام بازاریاب دخانیات کرمان

نیازمند نیرو زن و مرد جهت کار خدمات تالار

کارگر

پسیو کار شبکه فیبر نوری

استخدام فروشنده

تاکنون در هیچ شهری جیره بندی آب انجام نشده است

توجه به همسایگان؛ اولویت راهبردی دولت سیزدهم

استخدام نیرو فقط اقا شرکت دفاتر مسافرتی مهمانداری

صندقدار خانم. کارگر خانم و آقا

فراخوان جذب نیرو و اعطای نمایندگی مرکز خدمات بیمه ای سفیران

استخدام فروشنده حرفه ایی وبا سابقه

استخدام سرپرست دفتر فنی خانم

نیرو جهت انجام امورمنزل

کار در منزل (بسته بندی)

سرمایه گذاری در رستوران رباتیک

نظافتچی مرتب و کاری

واکنش عجیب جهانپور به منتقدان قیمت «برکت»

پیشنهاد نجومی 20 تا 25 میلیارد تومانی به محمد حسین کنعانی زادگان

خاموشی مراکز مجاز رمزارز تا پایان شهریور 1400

زنگ خطر فساد چند ده هزار تن نهاده دامی در گمرک

منشی اداری خانم

استخدام آقاخانم،دورکاری،کار در منزل،کار آنلاین

استخدام یک راننده خانم

به تعدادی نصاب تراکت نیازمند

سالن کار و کمک آشپز کافه فست فود

استخدام بازاریاب

نگهبان وباغبان جهت باغ وپرورش ماهی

مدیریت فروش شرکت فنی مهندسی تاسیسات ساختمان

جذب ویزیتور

یورو دیجیتالی در راه است؟

ادمین اینیستاگرام

استخدام بازار یاب خانم

استخدام- کلیشه کار و شابلون زن

کمک حسابدار

شاگرد آسانسور

استخدام راننده با وانت بار مسقف

اعطای نمایندگی

هزینه بالای حمل ونقل، قیمت نهایی علوفه را تا 2.5 برابر افزایش می دهد

گیاهان مناسب محل کار و نحوه نگهداری از آن

تراکت زن در پرند

اخذ نمایندگی انحصاری دوغ

منشی خانم املاک نیاوران اطلس مال

سرمایه گذاری

بحران گرسنگی و تغذیه؛ جنبه تاریک همه گیری کرونا

نیازمند خانم برای سالمند خانم

منشی خانم اراسته جهت کار در دفتر کارخانه در گلشهر

دولت سیزدهم، کشور را در شرایط سخت و توقعات بالا تحویل می گیرد

نیروی جوان و کاری در زغال فروشی

استخدام کارگر افغانی در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان

همکار باطریساز ماهر یا نیمه ماهر بصورت درصدی

سرویس ایاب و ذهاب

منشی خانم جهت کار در مرکز پزشکی

استخدام کارگر نجار و رنگ کار

به چند همکار خانم جهت کار درکارخانه کفش نیازمندیم

نیاز به اسپانسر برای استارتاپ بزرگ

قیمت واکسن برکت 200 هزار تومان اعلام شد+جزییات

طرز تهیه پیراشکی شکری در منزل

باریستا

همکاری بابانوان حرفه ای درلاین های آرایشی و زیبایی

نیازمند بازاریاب خانم

کارشناس توسعه بازار

کارگاه تولید درب و کابینت نیازمند برشکار ام دی اف

لیسانس / فوق دیپلم برق جهت پشتیبانی سیستم های مانیتورینگ

استخدام کارشناس فروش تور مسافرتی خارجی و داخلی خانم در تهران

تبت نام راننده اسنپ در محل با پاداش و هدیه

به 4 نیرو برای بسته بندی نان و صندوقداری نیازمندیم

الیت کار و ام دی اف کار ماهر

موتور سوار جهت فایل یابی

راه اندازی سامانه ثبت نام تسهیلات مستمری بگیران ظرف هفته آتی/افزایش مبلغ «وام» به 7 میلیون

کانون توسعه فناوری در صنعت لوازم خانگی تاسیس شد

استخدام کارگر ساده خانوم آقا کارخانه لبنی شیرانه

استخدام انتظامات و حسابدار در شرکت گسترش و نو سازی معادن خاورمیانه در سمنان

نیازمند کارمند و تعمیرکار موبایل به صورت تمام وقت

استخدام نیروی بسته بندی

استخدام مباشر،املاک

استخدام شرکت پخش باران نماینده شکلات پارمیدا

ادمین خانم تبلیغات اینستاگرام کلینیک زیبایی

تلاش عربستان برای بومی سازی صنایع نظامی

تشکیل کارگروه ویژه برای رفع مشکل کمبود واگن مترو در تهران

توسعه روستاهای سمنان با اختصاص 2.4 هزار میلیارد ریال به دهیاری ها

توسعه روستاهای سمنان با اختصاص 2.4 هزار میلیارد ریال به دهیاری ها