مطالب مرتبط:
فقر؛ تهدید جدید بیماران کرونا | هزینه های درمان کووید-19 کمرشکن است
رفع سردرگمی بیماران مبتلا به کرونا با سامانه تلفنی 6070
سازمان بیمه سلامت برای بیماران مبتلا به کرونا چه قدر هزینه کرده است؟
ماجرای تخلف واکسیناسیون کرونا در دو بیمارستان تهران چیست؟/ چه کسی کادر درمان را تهدید کرده است؟
راههای بهبود اختلال بویایی در بیماران کرونایی
-171 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 اردیبهشت 1400 ساعت 09:202021-05-12اقتصادي

فقر؛ تهدید جدید بیماران کرونا


بررسی ها نشان می دهد قیمت برخی دارو های درمان کرونا که با تعرفه دولتی بسته ای 500-400 هزار تومان است، در بازار آزاد از 3 تا 17 میلیون تومان به فروش می رسد.

- " ـ هزینه های درمان کرونا، بسیاری از خانواده ها را به زیر خط فقر کشانده، حالا هرقدر هم که مسئولان از پوشش های بیمه ای 90درصدی و ارائه خدمات با قیمت دولتی می گویند، باز هم بخش قابل توجهی از هزینه های درمان کرونا خارج از بیمارستان های دولتی، از جیب خود بیماران پرداخت می شود؛ روندی که در حال فقیرتر کردن بیماران است.

با شروع پیک چهارم کرونا، آمار مبتلایان به شدت بالا رفته است.

این بار ویروس انگلیسی گریبان بیماران را گرفته و سرعت انتقال و شدت بیماری، خیلی ها را در صف انتظار خالی شدن تخت و نوبت دهی مراکز تصویربرداری و.

نگه داشته است.

آغاز پیک چهارم در نخستین ماه از سال، همزمان با تصویب افزایش 28.

5درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی همراه شد که بلافاصله هم نتیجه آن در هزینه ویزیت پزشکان و مراکز تصویربرداری و.

دیده شد.

با افزایش تعرفه ها، بار سنگین تری بر دوش بیماران قرار گرفت.

در شرایطی که بسیاری از بیمارستان های دولتی پر از بیماران کرونایی بوده و فهرست انتظار مراجعه کنندگان به مراکز تصویربرداری طولانی است، بیماران ناگزیر برای درمان، به بخش خصوصی کشانده می شوند و همانجا، جیب هایشان خالی می شود.

هزینه های سنگین درمان کرونا از انجام یک تست ساده تا بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها در اوج گیری دوباره بیماری، دردسرساز شده است.

فشار بالای هزینه های درمان به بیماران و خانواده هایشان را می توان با دیدن اشک های پسر جوانی که پشت در های داروخانه 13 آبان ایستاده و از اینکه نمی تواند 700هزار تومان هزینه داروی کرونای پدرش را پرداخت کند، فهمید.

ریه پدر 60درصد درگیر ویروس شده و برای هر آمپول رمدسیویر باید 700 هزار تومان پرداخت کند.

پوشش های بیمه ای از وعده تا واقعیت مهر سال گذشته، یعنی با گذشت نزدیک به 7 ماه از شیوع کرونا در ایران، محمدمهدی ناصحی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرده بود که متوسط هزینه هر بیمار مبتلا به کرونا که در بیمارستان دولتی بستری می شود، حدود 5 میلیون و 400 هزار تومان است که 4 میلیون و 100 هزار تومان آن را سازمان بیمه سلامت برای افراد تحت پوشش بیمه، پرداخت می کند.

او گفته بود که این سازمان 90درصد هزینه بیماران بستری و 70درصد هزینه بیماران سرپایی را پرداخت می کند.

حالا با گذشت 14 ماه از شیوع بیماری، شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی بر ادامه همان سیاست قبلی، تأکید می کند و به همشهری می گوید: بیماران سرپایی و بستری موقت با پوشش 70درصدی و بیماران بستری دائم با پوشش 90درصدی می توانند از خدمات درمانی برخوردار شوند.

او این را هم اضافه می کند که در کنار اینها، پوشش بیمه ای برای 3 نوع داروی متداولی که برای بیماران کرونایی تجویز می شود هم برقرار است.

غفاری خبر دیگری هم برای بیماران سرپایی و موقت دارد و می گوید: براساس تصمیمات جدیدی که به زودی ابلاغ می شود، بیماران بستری موقت هم درصورت تشکیل پرونده بستری می توانند از پوشش 90درصدی بیمه استفاده کنند.

از سوی دیگر برای بیماران سرپایی قرار است تصمیماتی گرفته شود تا آن ها هم از پوشش 90درصدی بیمه استفاده کنند.

مسئولان بیمه، از خدمات حمایتی می گویند، اما بیمارانی که پله های بیمارستان ها، مطب ها و داروخانه ها را بالا و پایین می روند تا تخت خالی پیدا کنند، نوبت سی تی اسکن بگیرند و دارو ها را بخرند، ماجرای دیگری را روایت می کنند.

با اینکه مسئولان در یک سال گذشته، بر ارزان بودن درمان کرونا تأکید می کنند، اما برخی از بیماران مبتلا به کرونا به همشهری می گویند که هزینه های بستری از 10 تا 100 میلیون تومان است و مجبورند بخشی از دارایی هایشان را بفروشند یا از خیریه ها درخواست کمک کنند.

دارو های 100 هزار تا 20 میلیون تومانی برزو بیابانی، مادر مبتلا به کرونایش را در یکی از بیمارستان های خصوصی بستری کرده.

با اینکه هزینه های درمان در بخش خصوصی بسیار بالاست، اما برای گرفتن خدمات بهتر و به دلیل پیدا نشدن تخت خالی در بخش دولتی، چاره ای جز مراجعه به یکی از بیمارستان های خصوصی نداشته است.

مادرش اخیرا بستری بوده و حالا برزو به همشهری می گوید: برای انجام تست پی سی آر و یک سی تی اسکن ساده، یک میلیون تومان پرداخت کردیم و این تازه آغاز ماجرا بود.

بعد از تأیید بیماری، درنهایت یک تخت در یکی از بیمارستان های خصوصی در شمال غرب تهران پیدا کردیم.

به گفته او، هزینه یک شب بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان، 10 میلیون تومان اعلام شد که در همان ابتدا 50 میلیون تومان به عنوان ودیعه باید پرداخت می شد: این میزان هزینه برای بستری در بخشی پرداخت شد که شرایط استاندارد مراقبت های ویژه را نداشت و تخت ها با فاصله کمتر از نیم متر قرار گرفته بودند.

با این که وزارت بهداشت سامانه آنلاین ثبت اطلاعات بیماران مبتلا به کرونا را راه اندازی کرده تا بیماران برای دریافت دارو با تعرفه های دولتی به آن مراجعه کنند، اما همچنان بازار آزاد دارو ها با هزینه های عجیب، گرم و پررونق است و دلالانی که در بیمارستان ها پرسه می زنند یا از طریق برخی داروخانه ها معرفی می شوند، از شرایط استیصال بیماران و نبود نظام قانونمند برای تهیه دارو سوءاستفاده می کنند.

بیابانی درباره همین ماجرا هم می گوید که از زمان ثبت این دارو در سامانه تا دسترسی به آن چندین روز، زمان می برد و در همین مدت، بیماری پیشرفت می کند و باید از هر روشی برای تهیه دارو استفاده کرد.

به گفته او، برخی دارو ها که با تعرفه دولتی بسته ای 500-400 هزار تومان است، در بازار آزاد از 100 هزار تا 3 میلیون تومان برای هر عدد قرص شروع و تا بسته ای 20-17 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

داروی رمدسیویر ازجمله دارو های مهمی است که برای بیماران مبتلا به کرونا تجویز می شود و تهیه آن به ویژه در مراکز درمانی بخش خصوصی سخت و پیچیده است.

بیابانی که تجربه زیادی برای تهیه این دارو دارد، توضیح بیشتری می دهد: توزیع دارو در داروخانه ها، شبکه پیچیده ای دارد.

اگرچه این دارو از طریق داروخانه های مجاز با قیمت هر عدد 700 هزار تومان باید در دسترس بیماران قرار بگیرد، اما به دلیل محدودیت تعداد و نبود برنامه مشخص توزیع، در بازار آزاد هر عدد از 20 تا 40 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

همه این ها در شرایطی است که قبل از این، حیدر محمدی، مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو گفته بود که دارو های رمدسیویر، فاویپیراویر و ریتاناویر که قبلا وارداتی بود، حالا در داخل تولید می شود.

ویزیت های 100 هزار تومانی هزینه های سنگین درمان کرونا، تنها گریبان بیمارانی را که در مراکز درمانی بستری می شوند، نگرفته است، بیماران با ابتلای نه چندان شدید هم، گرفتار هزینه های بالای درمان بیماری شان هستند.

آن ها با هر بار مراجعه به متخصص، بین 100تا 120هزار تومان هزینه ویزیت پرداخت می کنند، برای هر بار تست پی سی آر، بین 300 تا 600 هزار تومان پول می دهند، برای سی تی اسکن 185 تا 400 هزار تومان می پردازند و دارو های تقویتی و جانبی درمان را با قیمت های بالای 100 هزار تومان تهیه می کنند.

لیلا یکی از بیمارانی است که ابتلای متوسطی به کرونا داشت و نیاز به بستری در بیمارستان برای او نبود.

با اینکه او درگیر هزینه های سنگین بستری نشد، اما می گوید که هزینه های درمان حتی برای بیماران متوسط و خفیف کرونا هم کم نیست: تست پی سی آر در هیچ شرایطی رایگان نیست.

هزینه این تست در منزل، حدود 405 هزار تومان است؛ البته تعرفه آزمایشگاه ها با هم فرق می کند.

از سوی دیگر، هزینه سی تی اسکن به صورت آزاد 185 هزار تومان است؛ یعنی حتی بدون نسخه پزشک.

اما برای استفاده از بیمه باید نسخه پزشک متخصص همراه داشته باشیم.

ویزیت پزشک متخصص حداقل 80 هزار تومان است و هزینه سی تی اسکن با بیمه 90هزار تومان می شود؛ بنابراین خیلی تفاوتی نمی کند که به صورت آزاد سی تی اسکن انجام شود؛ چراکه این مراکز نسخه پزشک عمومی را قبول نمی کنند.

او به هزینه های اضافه دیگری که در پروسه درمان به بیمار تحمیل می شود، اشاره می کند: با توجه به ویزیت 80 تا 150 هزار تومانی پزشک متخصص، در برخی موارد پزشکان متخصص با بروز علائم و زودتر از زمان درگیری دستگاه تنفسی، دستور انجام سی تی اسکن می دهند که بیمار مجبور می شود در مراجعه بعدی هم سی تی اسکن ریه را انجام دهد تا از ابتلا به ویروس مطمئن شود.

هر چند که این تعرفه ها مربوط به قبل از افزایش تعرفه های درمان است و حالا باید حدود 30درصد به این هزینه ها اضافه کرد.

تعرفه های سلیقه ای بررسی های انجام شده از هزینه برخی از خدمات درمانی مربوط به کرونا در بیمارستان ها نشان می دهد حتی تعرفه های مصوب هم در تمام مراکز درمانی دولتی یکسان نیست؛ برای نمونه بیمارستان شریعتی که یک بیمارستان دولتی در تهران است، برای اسکن ریه به صورت آزاد 185 هزار تومان و با بیمه 40 هزار تومان دریافت می کند، اما بیمارستان امام خمینی (ره) برای همین اقدام، 45 هزار تومان با بیمه و 180 هزار تومان بدون بیمه می گیرد.

در بیمارستان بقیه الله با بیمه نیرو های مسلح، تست پی سی آر، 25 هزار تومان و با بیمه های غیراز نیرو های مسلح 300 هزار تومان است.

تست پی سی آر در بیمارستان نیکان به عنوان یک بیمارستان خصوصی، 360 هزار تومان و سی تی اسکن ریه 420 هزار تومان است.

بیمارستان آتیه، اما تعرفه های دیگری دارد.

هر تست، 350 هزار تومان است و سی تی اسکن ریه بین 300 تا 500 هزار تومان با بیمار حساب می شود.

حالا به این ها باید هزینه ویزیت پزشکان متخصص را هم اضافه کرد که انجام سی تی اسکن ها باید به تأیید آن ها برسد.

این هزینه ها تنها برای درمان ابتلا به کرونای خفیف و انجام ساده ترین و ابتدایی ترین خدمات برای تشخیص ابتلا به کروناست.

اجاره هر شب دستگاه تنفس؛ 2 میلیون تومان در این میان برخی از بیماران به دلیل شرایط ویژه، ناچارند خدمات درمانی را در منزل دریافت کنند که خود هزینه های سنگین دیگری دارد.

مراکز ارائه خدمات در منزل برای بیماران کرونا، در یک سال و چندماه گذشته، به کسب وکار قابل توجهی در این زمینه رسیده اند؛ چراکه تعرفه های آن ها با بیمارستان های خصوصی برابری می کند.

در تماس با یکی از این مراکز اعلام شد که هزینه یک شبانه روز اعزام مراقب بدون انجام کار تزریق، 700 هزار تومان است، اعزام کارشناس پرستار تنها برای تزریق بین 100 تا 200 هزار تومان است.

در این میان هم ممکن است بیماران به دستگاه اکسیژن ساز نیاز داشته باشند که قیمت این دستگاه حدود 20 میلیون تومان است، اما هر شب اجاره آن از سوی این مراکز، 2 میلیون تومان حساب می شود.

پیش از این نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونای تهران گفته بود که در یک پرونده بستری موقت که بیمار می آید و دارو های تزریقی دریافت می کند، به طور میانگین حدود یک میلیون تومان هزینه باید پرداخت کند که اگر 30درصد سهم بیمار را حساب کنیم، پرداختی بیمار بین 250 تا 300 هزار تومان و اگر 10 درصد در نظر بگیریم، حدود 100 هزار تومان می شود.

البته هزینه بستری به دلیل ورود هتلینگ، انجام آزمایش ها و.

عدد بالاتری دارد.

هزینه های درمان حتی پیش از شیوع کرونا هم برای بیماران سنگین بود.

مهر سال 98، یعنی 4 ماه پیش از شیوع کرونا در ایران، اعلام شد که هر سال 3 میلیون نفر به دلیل هزینه های درمان در کشور فقیر می شوند.

استناد این آمار به اعلام قبلی وزارت بهداشت بود، زمانی که گفته شد سالانه 3.

76درصد جمعیت کشور، دچار هزینه های فقرزای سلامت می شوند.

به هزینه های کمرشکن سلامت، کاتاستروفی می گویند که یکی از شاخص های مهم سلامت در کشورهاست، اما ایران به دلیل شبکه سلامت و پراکندگی مراکز درمانی، روند نگران کننده ای دارد.

پیش از این سایت الف، در گزارشی نوشته بود وقتی یک خانواده 40درصد درآمدش را صرف هزینه های سلامت می کند، دچار هزینه های کمرشکن درمان شده و به زیرخط فقر می رود؛ هر چند که بعدا معاون کل وزارت بهداشت این عدد را 25درصد اعلام کرد.

آمار هزینه های کمرشکن درمان، در تهران با سایر استان ها متفاوت است؛ به طوری که قبلا معاون درمان وقت وزیر بهداشت در سال 92 اعلام کرده بود که 14درصد تهرانی ها به دلیل این هزینه ها به زیر خط فقر می روند.

حالا، اما به هزینه های قبلی، هزینه درمان کرونا هم اضافه شده است.

بیمارانی که قبلا هم درگیر بیماری های خودشان بودند، در یک سال گذشته با ابتلای خود یا اعضای خانواده شان کمرشان زیر بار هزینه ها خم تر شده است.

حسین راغفر، استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه فقر و عدالت اجتماعی در تحلیل پیامد هزینه های سنگین درمانی که در این دوره بر دوش مردم است، به همشهری می گوید: شرایط سخت اقتصادی سلامت و جان مردم را در بحران کرونا نشانه گرفته است.

به نظر می رسد ائتلاف فراگیر و غالبی شکل گرفته که منافع خود را در غارت منابع مردم دنبال می کند؛ ائتلافی که در همه نهاد های سیاسی، اقتصادی و.

حضور پررنگی دارد و برخورد با آن بسیار پرهزینه است.

درصد قابل توجهی از مردم برای برخورداری از خدمات درمانی هر روز فقیر و فقیرتر می شوند و این اتفاق به طور حتم موجب باز شدن غده های چرکینی در حوزه اقتصادی و اجتماعی می شود.

او معتقد است، سیاست کشور ها منجر شده تا سلامت تبدیل به کالایی برای عرضه و تقاضا شود.

در این سیستم، حتی در شرایط پاندمی، فردی که پول دارد، حق زنده ماندن دارد: این سیاست، مختص کشور ما نیست و در همه کشور های صنعتی از آمریکا تا هند این نگاه کالایی به انسان حاکم است که در بحران هایی مانند کرونا خود را عریان می کند.

گزارش از وجیهه امیرخانی
کلید واژه ها: درمان کرونا - هزینه های درمان - بیماران - کرونا - درمان - دولتی - ویروس انگلیسی - آمار مبتلایان - بیماران کرونا - خدمات تشخیصی - تصویربرداری - ارائه خدمات - هزینه - تومان - تعرفه - چهارم - خدمات - خانواده ها - بازار آزاد - بیمارستان - زیر خط فقر - مبتلایان - رفته - قیمت - انگلیسی - خانواده - مسئولان - نخستین - انتظار - میلیون

آخرین اخبار سرویس:
اندونزی بانک ملی طلا تاسیس می کند

بازگشایی سالن های مطالعه 115 کتابخانه عمومی آذربایجان شرقی

رییس سازمان بورس علت دیرکرد واریز سود سهام عدالت را تشریح کرد

بالا بردن قدرت خرید و بهبود وضع معیشت کارگران

طرح تبدیل محصولات ایران خودرو اعلام شد (تیر 1400)

پذیرش گندله و کنسانتره صبانور به همراه آهن اسفنجی ایمیدرو

بررسی هزینه کرد یک میلیارد یورو مقابله با کرونا

زور صعود بیت کوین کم شد

نبض بازار در اولین هفته تابستان

خطرناک ترین جا برای سرمایه گذاری را بشناسید

تعیین بیش از 2هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مسکن محرومان

جلوگیری از قطع برق مشترکین کرمانشاهی حتی با تعطیلی موقت ادارات

طرح تبدیل حواله های ایران خودرو به سایر محصولات ویژه تیر 1400 + جدول

چین از استرالیا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد

اسکودا تا 2030 حداقل نیمی از فروش خود را در اروپا به خودروهای برقی اختصاص می دهد

تعیین بیش از 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مسکن محرومان

خطرناک ترین جا برای سرمایه گذاری را بشناسید

کدام مشاغل همچنان وام کرونا می گیرند؟

جابجایی شروع شد؛ اجاره ها بالا رفت + نرخ ها

2 بنای تاریخی بم به بخش خصوصی واگذار می شود

بنزین ایران 230 دلار گران تر از گازمایع در بورس انرژی

برپایی چادر در اطراف بیمارستان های پایتخت اندونزی برای بستری کردن مبتلایان به کووید-19

قیمت نفت افزایش بیشتری پیدا کرد

کرونا خوش بحال میلیونر ها شد

جابه جایی شروع شد؛ اجاره ها بالا رفت + نرخ ها

پنجاه هزار واحد مسکن روستایی لرستان نیازمند بازسازی

برداشت گندم از مزارع شهرستان داورزن

چگونه از ابرتورم در امان بمانیم؟

دمای بالای 49درجه در استان خوزستان تداوم دارد

تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع تولید در شرکت سایپادیزل

جابه جایی شرع شد؛ اجاره ها بالا رفت + نرخ ها

تثبیت قیمت نفت در میانه کانال 70 دلاری

وام سهام عدالت بگیریم یا نگیریم ؟

پیش بینی بورس فردا شنبه 5 تیر

کلوییم

شهرهای جدید سرپا ماندند

پاس گل کرونا به ثروتمندان جهان/ فقرا فقیرتر و ثروتمندان ثروتمندتر شدند

آخرین وضعیت تولید و صادرات تخم مرغ

شرجی در خوزستان افزایش می یابد

اعتصاب سراسری کارکنان صنعت نفت ایران

جابه جایی شرع شد؛ اجاره ها بالا رفت + نرخ ها

بسته حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تا شهریور تمدید شد

موشک بیت کوین پرواز کرد؛ روزهای خوش بیت کوینی

صادرات تخم مرغ متوقف است

موج شرجی در راه خوزستان

پیش بینی قیمت خودرو در تیر ماه

ایران در وضعیت قرمز کرونا

پیش بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

نمایشگاه فیزیکی کتاب برگزار نمی شود/ ارز مصوب کاغذ مربوط به سال 98 است

چه قیمتی در انتظار دلار است

تثبیت قیمت نفت در میانه کانال 70 دلاری

استخدام منشی در شرکت معماری

استخدام ادمین حرفه ای اینستاگرام

کار درمنزل با ساعاتی که شما تعیین کننده آن هستید برای فروش

استخدام ظرفشور

فروش لباس از شما لباس از ما

نیازمند پیک موتوری جهت کار در بیرون بر

جذب بازاریاب (حوزه طراحی سایت)

نیازمند آرایشگر ماهر.آرایشگاه

کشف کالای قاچاق 17 میلیاردی در کازرون

ثبات نسبی بازار سکه و طلا با شیب ملایم صعودی در ایران/ افت خفیف دلار

2 میلیون تن کالای اساسی خرداد ماه از گمرک ترخیص شد

زنگ خطر در بازار رمزارزها به صدا در آمد/ بیت کوین پس زده شد!

حدود 200 میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان خوزستانی پرداخت نشد

طلسم شکنی طلا بعد از چند هفته

فناوری جدید برای کنترل سرعت تا پیش از چراغ راهنمایی

برای تویی که به برکت ، برکت دادی

راه اندازی اتاق بازرگانی گلپایگان

صدای بلند می تواند باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب شود

بهره برداری از بیمارستان نرگسی گچساران

پالایشگاه قدیمی آبادان نوسازی و مدرن می شود / کاهش 41 درصدی تولید نفت کوره و تثبیت ظرفیت با اجرای فاز 2

افزایش ظرفیت تولید آب شهر میناب

عکس های برگزیده هفته

قاچاق سوخت به روش «باک کامیون»

رکورد جدید مصرف برق ایران

زور بیت کوین کم شد

جزییات خرید مرغ با کارت ملی

اختصاص اعتبار مناسب برای پروژه ای انسان محور در سال جاری

توزیع 400 کولرآبی بین مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی

خواستار بهره مندی خراسان شمالی از اجرای طرح انتقال آب خلیج فارس هستیم

دلیل رشد امروز قیمت بیت کوین

صف های طولانی مقابل پمپ بنزین ها در لبنان+عکس

حدود 200 میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان خوزستانی پرداخت نشد

طلسم شکنی طلا بعد از چند هفته

چگونه از ظرفیت های پنهان بازار سرمایه برای تامین مالی مردمی پروژه های عمرانی استفاده کنیم؟

برنامه زنده “بیمه رازی” رکورد دار مشارکت در برنامه های برخط صنعت بیمه شد

شبکه ملی اطلاعات سهم شرکت های ایرانی را در فضای مجازی جهانی افزایش می دهد

رکورد ملی افتتاح 300 فروشگاه تخفیفی فقط در 294 روزکاری توسط دیلی مارکت

میزان کالاهای رسوبی در انبارها کاهش یافت

اعطاء بیش از 18 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی سمنان

  راه اندازی فاز اول اهن اسفنجی در فولاد راور

برداشت دانه روغنی کلزا در کوار

33 درصد واحدهای صادراتی متقاضی، تسهیلات دریافت کردند

«کامیاب آشنا»؛ فرصتی مطمئن در بازار سرمایه

14 میلیون نفر تا پایان دولت دوازدهم واکسینه می شوند

این قطعه زمین از 270 تا 8هزار میلیارد تومان قیمت گذاری شد!

تردد در محورهای برون شهری کاهش محسوسی نداشت

ورود گسترده سیمان به بورس کالا به سود سهامداران

آمار جهانی کرونا 4 تیر+ جدول تغییرات

توضیح رییس سازمان بورس درباره دلایل دیرکرد واریز سود سهام عدالت

فقر؛ تهدید جدید بیماران کرونا

فقر؛ تهدید جدید بیماران کرونا