مطالب مرتبط:
دستگیری کلاهبردار حرفه ای در چهارمحال و بختیاری
دستگیری کلاهبردار حرفه ای در چهارمحال و بختیاری
جدول پخش برنامه های سیمای چهارمحال و بختیاری
جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری
امر به معروف و نهی از منکر در چهارمحال و بختیاری محله محور می شود
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 اردیبهشت 1400 ساعت 09:052021-05-12فناوري

اتصال 151 دهیاری و 42 شهرداری چهارمحال و بختیاری به شبکه دولت


ایرنا- شبکه دولت چهارمحال و بختیاری با ارائه 35 سرویس خدماتی و با اتصال به 151 دهیاری و 42 شهرداری، به دنبال بهبود سرعت و امنیت جریان اطلاعات، - یکپارچه سازی دستگاه های اجرایی و فراهم آوردن بستر لازم جهت توسعه دولت الکترونیک در استان است.

​ با گسترش اینترنت و ایجاد تحولات وسیع در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسیر جدیدی جهت توسعه زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات نمایان شده است.

اتصال و بهره برداری از شبکه های اختصاصی دولت از جمله موارد توسعه است که از سال 1376 در ایران به منظور تبادل اطلاعات و مکاتبات در سطح دستگاه های عضو هیات دولت شکل گرفت و نقش پررنگی در کاهش هزینه و افزایش سرعت ارسال و دریافت مکاتبات بین دستگاه های متصل ایفا کرد.

رشد و توسعه شبکه دولت در سال های اخیر چشمگیر بوده است و منجر به ارتقا کیفیت ارائه خدمات در حوزه های مختلف شد و از طرفی سامانه و سرویس های خدماتی متنوعی از جمله خدمات کاربردی و ارتباطی راه اندازی شد، همچنین سطح دسترسی و اتصال به شبکه دولت در استان گسترده شد و بستر لازم جهت رشد و توسعه دولت الکترونیک را در استان فراهم آورد.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت الکترونیک چهارمحال و بختیاری در تعریف شبکه دولت اظهار داشت: شبکه دولت، مجموعه ای امن، قابل اطمینان و با پهنای باند مناسب از زیرساخت های ارتباطی، سخت افزاری و نرم افزاری استاندارد است که از سرمایه های معنوی برخوردار است.

اسماعیل غلامیان در گفت و گو با ایرنا افزود: شبکه دولت بر اساس قوانین، مقررات و توافق هایی به هدف تسهیل، تسریع و ایمن سازی تبادل اطلاعات میان و ارائه خدمات الکترونیکی به آن ها، در لایه های عمومی و اختصاصی با رعایت الزامات امنیتی متناسب با سطوح دسترسی ایجادشده است.

به گفته وی، شبکه دولت بستری برای ایجاد ارتباط و تبادل الکترونیکی میان ستاد وزارتخانه ها، سازمان ها، استانداری ها و ادارات کل استانی را با امنیت و پایداری بیشتر فراهم آورده است.

او افزود: با گسترش شبکه دولت، نامه نگاری های دولتی کاهش یافته و اطلاعات مورد نیاز سازمان ها با سرعت بالاتری تهیه می شود.

غلامیان بیان کرد: توسعه فناوری اطلاعات منجر به توسعه دولت الکترونیک و هماهنگی وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف خواهد شد که این هماهنگی با یکپارچه سازی اطلاعات و اشتراک اطلاعات مورد نیاز دولت تکمیل خواهد شد و همچنین شهروندان در کمترین زمان ممکن، از هر نقطه ای قابلیت پیگیری امورشان را دارند، به عبارتی منجر به صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت الکترونیک در خصوص اهداف ایجاد شبکه دولت گفت: اهداف عالی شبکه دولت انجام و استانداردسازی تمام تعاملات الکترونیکی میان دستگاه های کشور، فراهم کردن بستری مناسب جهت پیاده کردن فرایندهای مرتبط با ماموریت های دولت، گسترش شبکه دولت و امکان دسترسی به آن در سطح کشور، تامین کردن امنیت لازم در فضای مجازی و جلوگیری از تهدیدهای امنیتی و فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای برقراری ارتباط میان مقامات کشور در شرایط بحرانی است.

به گفته وی، روند توسعه دولت الکترونیک همزمان با کشور در حال اجرا است و هرچند دستور کارهای مرتبط با آن در کارگروه استانی به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود اما با توجه به گستردگی کار و ملی بودن حوزه ها، روند کار کمی زمان بر است.

ضرورت یکپارچه سازی خدمات دولتی رییس گروه فناوری اطلاعات استانداری چهارمحال و بختیاری در خصوص تهدیدهای پیش روی شبکه دولت بیان کرد: به دلیل اینکه این زیرساخت اختصاصی است و با تدابیر امنیتی اتصال دستگاه های اجرایی و نحوه اتصال آن ها مورد رصد قرار می گیرد، حوزه تهدید بسیار محدود شده است.

مرضیه صالح پور افزود: در راستای اجرایی شدن شبکه دولت برخی چالش ها از جمله حمایت کمرنگ برخی از دستگاه های اجرایی، یکپارچه نبودن سامانه های مورد استفاده دستگاه های اجرایی و وجود 369 دهیاری در استان که هنوز به شبکه دولت متصل نیستند، وجود دارد.

او با اشاره به اینکه 741 شبکه دولت در استان در حال اجرا است و 35 سرویس در حال ارائه است، بیان کرد: از مجموع 520 دهیاری استان، 151 مورد آن ها به شبکه دولت متصل است و تمام شهرداری های سطح استاد به تعداد 42 مورد به این شبکه متصل است.

صالح پور در خصوص تعداد نقاط متصل هر شهرستان گفت: تعداد نقاط متصل در شهرستان ها با توجه به میزان نقاط متصل به ترتیب به شهرستان های شهرکرد با 252 نقطه متصل، لردگان و خانمیرزا با 93 نقطه متصل، بروجن با 83 نقطه متصل، اردل با 69 نقطه متصل، فارسان با 59 نقطه متصل، سامان با 54 نقطه متصل، کیار با 51 نقطه متصل، کوهرنگ با 49 نقطه متصل و بن با 31 نقطه متصل مربوط می شود.

رییس گروه فناوری اطلاعات استانداری چهارمحال و بختیاری سرویس ها و سامانه های شبکه دولت را به دو دسته خدمات کاربردی و خدمات ارتباطی تقسیم کرد و گفت: خدمات کاربردی شبکه دولت شامل سامانه مدیریت اسناد یکپارچه دولت(ساد)، سامانه آرشیو اسناد نقش دولت در دفاع مقدس، سامانه جامع اموال دستگاه های اجرایی(سادا)، سامانه درگاه خدمات الکترونیک هیئت دولت(سامانه تصمیم)، سامانه پایش اطلاعات کشور(پاک)، سامانه پیگیری تحقق وعده های رییس جمهور، ساماندهی فضاهای اداری کشور، بانک اطلاعات آبادی های کشور (پرتال آبادی ها) است.

به گفته وی، سامانه نظارت آنی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل وزارت امور اقتصادی و دارایی(سناما)، سامانه بانک اطلاعاتی مقامات کشور(مقامات)، بولتن خبری دولت، پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور، سامانه ارتباطات مردمی دولت(سامد)، سامانه درخواست وجه الکترونیکی از خزانه، سامانه ساختار سازمانی دولت، سامانه شناسنامه آماری شبکه دولت، سامانه نظارت الکترونیک دیوان محاسبات(سنا)، سامانه نظارت و مدیریت سفرهای خارجی کارکنان دولت، سامانه هیات عالی گزینش کشور و صفحه تالار خدمات الکترونیک دولت است.

در ادامه افزود: افزون بر خدمات کاربردی، برخی از خدمات زیرمجموعه خدمات ارتباطی اند که عبارت اند از سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، کارتابل سپاد، راهنمای تلفن دستگاه های اجرایی، سامانه یکپارچه تعاملات الکترونیکی دولت(سیتاد)، پیام رسان نوین دولت(پرند)، استعلام مفاصا حساب مالیاتی، استعلام مدارک تحصیلی، استعلام مدارک هویتی، سامانه مکاتبات اشخاص حقیقی و حقوقی با دستگاه های اجرایی (مکاتبات پیشخوان دولت) است.

به گفته وی، سامانه پیام الکترونیکی دولت(سپاد)، استعلام شماره تلفن ثابت و سیار، استعلام مکانی، استعلام نظام وظیفه، اصالت مکاتبات، دسترسی فراگیر به شبکه دولت، سامانه پیام دولت(سیماد)، سامانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، سامانه مکاتبات امن دولت(سماد)، سامانه یکپارچه پایش مکاتبات(سیپم) و نمابر دولت از دیگر خدمات کاربردی این بخش است.

به گفته وی، اتصال درگاه های مردمی به شبکه دولت به عنوان شهروند و ایجاد پنجره واحد ارتباط شهروند به دولت و دولت به دولت از جمله راهکارهای توسعه شبکه دولت است.

​ به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، 151 دهیاری و 42 شهرداری در چهارمحال و بختیاری به شبکه دولت متصل است.

چهارمحال و بختیاری دارای 10شهرستان با بیش از 979هزار نفر جمعیت است.


کلید واژه ها: ارتباطات و فناوری اطلاعات - چهارمحال و بختیاری - ارتباطات و فناوری - اطلاعات - فناوری اطلاعات - دولت - توسعه - توسعه دولت الکترونیک - دستگاه - چهارمحال - ارتباطات - شبکه - دستگاه های اجرایی - اتصال - بختیاری - شهرداری - دولت الکترونیک - تبادل اطلاعات - دهیاری - فناوری - یکپارچه سازی - ارائه خدمات - بهره برداری - رشد و توسعه - ارائه - خدمات - کاهش هزینه - الکترونیک - هیات دولت - حوزه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارمند اداری در شرکت دانا نویان شهر راز در تهران

استخدام 3 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی در تهران

استخدام کارمند اداری در شرکت عصر قلم در تهران

استخدام کارشناس فنی و مهندسی در وستا دژ آسیا در تهران

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در یک شرکت معتبر در تهران

اقدامات حقوقی دادگستری آلمان درباره ی تلگرام

استخدام در دفتر پیشخوان دولت .خمینی شهر

کارشناس ارتباط با مشتری

فروشندگی و تمام کارهای مربوط به مغازه

تعدادی موتورسوار جوان و فعال جهت کار کتاب

استخدام نیرو سالن کار

تعدادی صندوق دار خانم

استخدام کارشناس کامپیوتر در بنیاد نیکوکاران شریف در تهران

سکوی پردازش زبان فارسی عامیانه بهره برداری شد

استخدام کارگر ماهر ساندویچ زن و پیتزا زن در تهران

استخدام کارشناس منابع انسانی با بیمه و مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

کارگر نظافت چی در هتل

شرکت حمل ونقل نهاوند

هشدار! کپسول های لاغری دارای شیشه هستند

استخدام نیروی mdf کار ماهر و نیمه ماهر در همدان

استخدام C# Full Stack Developer در نوین پرداز در شهرستان مشهد

استخدام طراح معماری در شرکت ایران نوین در تهران

استخدام تعمیرکار موبایل در یک مجموعه خدمات کامپیوتری در تهران

نیازمند کارگر برای نصب و راه اندازی آسانسور

برشکار و کمک برشکار

کارمند اداری

استخدام بازاریاب جهت پخش روغن موتور در همدان

استخدام تعمیرکار بردهای الکترونیکی در اصفهان

استخدام راننده جهت پخش مواد پروتیینی در اصفهان

نظافتچی آقا

به یک تعویض روغن کار ماهر نیاز مندیم

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در مجموعه اوج شید در اصفهان

نیازمند رنگ کار حرفه ای در زمینه معرق

آشپز با تجربه کافی و کمک آشپز

استخدام حسابرس داخلی در شرکت مارال چرم در البرز

استخدام اپراتور تولید در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام سرویس کار آسانسور مجرب در کرج

جهت حقوقی کردن پروانه نظام مهندسی

استخدام بازرس در شرکت مهندسی پرسو الکترونیک رادمهر در تهران

استخدام اپراتور کامپیوتر در شرکت مستر یدکی در تهران

انتخاب بهترین لپ تاپ برای محیط کار!

درباره شغل استخراج طلا از برد های الکترونیک

استخدام تکنسین فنی مکانیک در نگرش رایانه پویا در تهران

جذب بازاریاب

اپراتور خانم و آقا (آشنا به نرم افزار کورل)

دو نفر شاگرد ماهر کناف

کارگر ساده جهت کار در کارگاه سری تراشی

استخدام حسابدار با حقوق ثابت و بیمه در تهران

شاطر

کار درمنزل شرکت دانش بنیان معتبر خدمات الکترونیک

استخدام کمک آشپز و کباب پز جهت کار در رستوران در اسلامشهر

استخدام کارشناس پشتیبانی و استقرار در امداد رایانه فن آوری امروز در تهران

بازاریاب و شناسایی و جذب مشتریان

حسابدار خانم مسلط به نرم افزار حسابداری هلو

نیازمند همکار

فروشندگی درزمینه تلفن هراه

جهت کار در سوپر مارکت( سردرود)

استخدام کارمند فروش در شرکت نوین پرداز در خراسان رضوی

استخدام نجار ماهر جهت تولید سرویس خواب در تهران

استخدام راننده با وانت باری یا پراید وانت در زنجان

سکوی پردازش زبان فارسی عامیانه بهره برداری شد

استخدام کارشناس نرم افزار در شرکت رایورز در مشهد

استخدام کارشناس مارکتینگ و فروش در شرکت مهندسی دمسان رایانه در تهران

استخدام اپراتور دستگاه در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مترجم انگلیسی جهت تولید محتوا و کارشناس شبکه های اجتماعی در تهران

خطر در کمین کاربران گوشی های سامسونگ/ آسیب پذیری جدی امنیتی خطر افشای اطلاعات را افزایش داد

استخدام کارمند واحد پردازش اطلاعات انبار در شرکت اورست مدرن پارس در تهران

استخدام اپراتور کامپیوتر از تهران جهت کادر در غرب تهران

استخدام حسابدار زنجیره ای و خدمات و پذیرایی در غزال پخش پیشرو در تهران

معرفی لپ تاپ های اقتصادی MagicBook X آنر

استخدام مسئول دفتر مدیرعامل در غزال پخش پیشرو در تهران

استخدام مسئول فضای مجازی و طراح گرافیست در تهران

نسخه نجات بخش اینترنت خانگی؟

شیائومی «می 11تی» رقیب جدی آی فون 13

استخدام گرافیست مسلط به نرم افزارهای ادوبی با بیمه و پورسانت در تهران

شارژ سریع adsl.tci.ir

استخدام کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات گرایش ابری در البرز

استخدام 7 عنوان شغلی در تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن کشاورز در اصفهان

استخدام 6 عنوان شغلی در تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن کشاورز در اصفهان

استخدام کارمند اداری و مهندس برق و الکترونیک در آذربایجان شرقی

استخدام طراح حرفه ای مسلط به فتوشاپ،اتوکد،کورل،آفیس در مشهد

استخدام کارگر نیمه ماهر تاسیسات ساختمان آب و برق در اصفهان

استخدام فروشنده با پورسانت عالی در یک کانتر عینک فروشی در اصفهان

استخدام جوشکار فنی در محدوده شهرک صنعتی محمودآباد

استخدام کارشناس امور مشتریان در مشاور نرم افزار محک در تهران

استخدام ظرفشور در یک مجموعه رستوران معتبر در تهران

استخدام فروشنده خانم در فروشگاه لباس مجلسی در شیراز

ماجرای دعوایی که دودش به چشم کاربر اینترنت می رود

شاگرد یا نیمه استاد نقاشی خودرو

استخدام مربی مهد کودک با سابقه کار در تهران

استخدام کارشناس فروش با حقوق، بیمه و پورسانت در گیلان

استخدام کانتردار، صندوقدار و سالندار در مجموعه غذایی صدف در مشهد

خبرنگاران و مجریانی که از ایران مهاجرت کردند

استخدام اپراتور خدمات اداری در شرکت گردشگری هتل ایرانیان قزوین

آقای وزیر؛ آدرس غلط ندهید! / صنعت ارتباطات درگیر شوآف های سیاسی

کارت pri چیست و چه کاربردی در سانترال پاناسونیک دارد؟

استخدام بازاریاب حضوری واکس در مارال چرم در تهران

استخدام کارشناس مانیتورینگ در شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش در سمنان

سری جدید اپل واچ قابلیت سنجش حرارت و قند خون را دارد

امکان دسترسی به ورک اسپیس گوگل برای تمام کاربران

اتصال 151 دهیاری و 42 شهرداری چهارمحال و بختیاری به شبکه دولت

اتصال 151 دهیاری و 42 شهرداری چهارمحال و بختیاری به شبکه دولت