مطالب مرتبط:
به دور زدن تحریم ها آشنا هستم/ معیشت مردم به دلیل برجام کوچک شد
امیدواریم با سختگیری ها انتخاب مردم محدود نشود | فلسفه مذاکره بین کشورها تامین منافع مشترک است | مدیران رسانه ها چه گفتند؟
عباسی: تا نگاه دولت به کدخداست وضع معیشت مردم همین است/ زندگی ام از سطح متوسط بالاتر نیامده است
روحانی: فلسفه مذاکره بین کشورها تامین منافع مشترک است/ وظیفه داریم مردم را به حضور در پای صندوق رأی دعوت کنیم
عباسی: زندگی ام از سطح متوسط بالاتر نیامده است/ تا نگاه دولت به کدخداست وضع معیشت مردم همین است
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 اردیبهشت 1400 ساعت 02:152021-05-11سياسي

مردم بازنده بزرگ دوگانه مذاکره-معیشت/ جریان تحریف و تحریم علیه معیشت ملت


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، چندین دوره است که انتخابات ریاست جمهوری در ایران حول دوگانه های کاذب می چرخد، دوگانه هایی که هرگز نشان از دو تفکر یا دو گفتمان رو در رو و مقابل هم یا دو نوع سیاست گذاری خاص نیست بلکه دروغ پردازی های خطرناک .

- " دولتی که ملت خود را از جنگ دروغین ترساند، امروز نیز ملت را از فشار های معیشتی بیشتر می ترساند و دور جدیدی از مذاکرات تکراری، فرسایشی و بی سرانجام را در ایام منتهی به انتخابات به راه انداخته تا دوباره ملت را به اشتباه بیندازد و مسیر رو به عقب 8 ساله را در پوستینی جدید تکرار کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو"، چندین دوره است که انتخابات ریاست جمهوری در ایران حول دوگانه های کاذب می چرخد، دوگانه هایی که هرگز نشان از دو تفکر یا دو گفتمان رو در رو و مقابل هم یا دو نوع سیاست گذاری خاص نیست بلکه دروغ پردازی های خطرناک گروه های سیاسی برای جذب آرای مردمی است، دوگانه هایی که همیشه یک سمت آن ترس و وحشت است.

دوگانه هایی چون جنگ یا مذاکره، معیشت یا برجام، آزادی یا دیوارکشی، قحطی یا ارتباط با غرب! که مرر زمان نشان داد نه تنها این دوگانه ها صادق نیستند بلکه در دراز مدت عکس آن نیز صادق است، آن هایی که دم از دیوار کشی زدند امنیتی ترین دولت و آن ها که به دیوارکشی متهم شدند، خود بانی برپیدن دیوارهای فساد و عدم شفافیت بودند.

به هرحال در یک برهه از این دوگانه سازی های کذایی فقط در دهه 90 و با تمام مستندات تاریخی و تجربه هایی که به بهای از دست رفتن جوانی و معیشت مردم تمام شد، از سال 92 تاکنون یک سمت دوگانه های انتخابات مذاکره است و سمت دیگر هر موضوعی که مردم رابترساند و به سمت مذاکره سوق دهد.

و البته مهم ترین مهره این دوگانه برجام است، برنامه اقدام مشترکی که یک دهه قرار است معیشت، آب خوردن و ارزش پاسپورت و .

را درست کند اما روز به روز تمام مولفه های معیشتی، رفاهی، اقتصادی و حتی فرهنگی و نظامی را به سمت قهقهرا سوق می دهد.

چرایی موفقیت این دوگانه سازی؟ دلیل اول) ضعف جریان سازی گفتمان مقابل با طرفداران مذاکره: این ضعف در مسئله فهم اقناع عمومی و عملیات رسانه ای گریبان مخالفان را گرفته است و حامیان مذاکره توانستند از این ضعف استفاده کرده و شعار دروغین خود را به جامعه قالب کنند.

دلیل دوم) ضعف جریان مقابل در گفتمان سازی: جریان غربگرا همواره ارتباط با غرب به سرکرده گی آمریکا را راه حل مشکلات دانسته و جریان درون گرا نتوانست آلترناتیو مورد قابل عامه جامعه را بعنوان راهبرد مقابل عنوان کند و همیشه بجای برنامه های ایجابی و گفتمان سازی رو به کنشگری های سیاست زده سلبی آوردند و به جای جایگزین برجام صرفا به نه به برجام بسنده کردند.

دلیل سوم) ناکارآمدی دول و مجالس قبل از غربگرایان در پیشبرد گفتمان هایی چون عدالت و شفافیت دلیل چهارم) نبود گزینه شناخته شده با کاریزمای شخصی، سبد رای مردمی و مهم تر عدم برنامه عملیاتی آزموده در صحنه انتخابات که بتواند گفتمان عدالت را نمایندگی کند و امید به عدالتخواهی ساختارمند را در جامعه نهادینه کند.

مردم بازنده نهایی دوگانه های کاذب دو مسئله اساسی در پی این دوگانه سازی های دروغین ایجاد می شود: اول اینکه مردم بواسطه هیجان های کاذب و جوسازی های رسانه ای به اشتباه خواهند افتاد و گزینه های آن انتخابی بین یک اشتباه بزرگ(مذاکره) و یک دروغ خواهد بود(جنگ یا معیشت) دوم اینکه این دوگانه سازی فرصت پرداختن به مباحث و مسائل اصلی و واقعی را از جامعه می گیرد و آن ها را به هیجانات سرگرم می کند.

نتیجه گفتمان مذاکره چه بود؟ تجربه دولت های اول و دوم حسن روحانی بعنوان بارزترین و دقیق ترین نماد عینی و ملموس تجربه مذاکره آن هم در بالاترین سطح و با پررنگ ترین دول غربی حاوی حقایقی تلخ و تکان دهنده ایست که نشان اعتماد بیش از حد و اشتباه به دشمن شماره یک است.

در این دولت تمامی نرخ ها و مولفه های اقتصادی به بدترین وضعیت خود در طول چهل سال پس از انقلاب رسیده اند و این شرایط زاییده و ماحصل غرب گراترین دولت در جمهوری اسلامی است که با پیشنهاد مذاکرات متعدد با غربی ها و فراموش کردن ظرفیت های داخلی پا به میدان گذاشت.

دولتی که ملت خود را از جنگ دروغین ترساند، امروز نیز ملت را از فشارهای معیشتی بیشتر می ترساند و دور جدیدی از مذاکرات تکراری، فرسایشی و بی سرانجام را در ایام منتهی به انتخابات به راه انداخته تا دوباره ملت را به اشتباه بیندازد و مسیر رو به عقب 8 ساله را در پوستینی جدید تکرار کند.

لیدرهای مذاکره و برجام نه تنها نتوانستند تحریم ها را بردارند بلکه در دوران سکانداری آن ها تحریم ها بیشترین فشار را به جامعه متحمل کردند و ملت خلع سلاح شده در جنگ دیپلماسی پذیرای فشار حداکثری بودند.

چه کسانی این دوگانه را نمایندگی خواهند کرد؟ قطعا هر گزینه ای از دل اصلاحات و اعتدالیون با چنین برنامه و انگیزه ای وارد گود انتخابات خواهد شد، این دو طیف هیچ برنامه ای در پازل عدالت و اقتصاد درون زا ندارند لذا کماکان امید به بیرون از مرزها و برجام شکست خورده دارند، البته این بار فرصتی به نام بایدن نام می برند، خیال خامی که با رای آوری آن و مدیریت چندین ماهه او بر کاخ سفید نه تنها بر باد رفت که ساکنین جدید کاخ سفید نشان دادند در عمل تفاوتی با مستاجر قبلی ندارند.

البته با اعلام کاندیداتوری و البته گمانه زنی های مختلف افرادی چون محمدجواد ظریف، علی لاریجانی، پزشکیان و اسحاق جهانگیری مهم ترین نمایندگان احتمالی این تفکر در انتخابات 1400 هستند.

دوگانه سازی خطرناک و ضد امنیتی! جریان حاکم بر دولت و حامیان آن ها نشان دادند برای پیروزی در انتخابات دست به هر انتحاری خواهند زد، حتی اگر امنیت ملی، آبروی نظام و یا زیر پا گذاشتن آرمان بزرگی به نام شهید و شهادت باشد.

فایل صوتی لو رفته معروف ظریف و دوگانه بی شرمانه دیپلماسی_میدان نشان داد برای انحراف، فریب و دروغ هیچ خط قرمزی برای این جریان متصور نشده اند و آن ها حاضرند منافع استراتژیک ملی، همکاری های بین المللی و راز و رمزهای داخلی را به راحتی افشا کنند.

از همه مهم تر این که پایمال کردن خون شهید سرافراز و قهرمان جهان اسلام و دنیای ضدتروریسم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و اقدامات قهرمانانه وی و همرزمانش را زیر سوال برده و بسا به چالش بکشد.

جراید زنجیره ای نقطه آغاز تحریف و فریب! رهبر معظم انقلاب در دیدار دست اندرکاران مراسم سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و خانواده آن شهید فرمودند: به دشمن اعتماد نکنید، این توصیه قطعی من است.

به دشمن اعتماد نکنید.

برای مسیر رفع مشکلات مردم، برای درست شدن آینده کشور به وعده این و آن اعتماد نکنید، این توصیه به مسئولین است.

این وعده ها وعده خوبان نیست؛ وعده بَدان و اشرار است امّا آن هم از هر صدتایش یکی وفا نکند! دشمنی ها را از یاد نبرید.

دشمنی کردند.

دیدید که آمریکای ترامپ و آمریکای اوباما با شما چه کرد.

[البتّه] این فقط مال ترامپ نیست که حالا مثلاً فرض کنید چون ترامپ رفت، بگویند تمام شد؛ نه، آمریکای اوباما هم با شما بدی کرد، با ملّت ایران بدی کرد و سه کشور اروپایی هم همین جور.

این سه کشور اروپایی نهایت بدعملی را انجام دادند و لئامت را و دورویی و نفاق را در مقابل ملّت ایران نشان دادند .

ایشان همچنین در بیانات مذکور تاکید کردند: رفع تحریم دست دشمن است، و خنثی کردن تحریم دست ما است، غیر از این است؟ ما که نمی توانیم خودمان رفع تحریم کنیم، دشمن باید رفع تحریم کند امّا خودمان می توانیم این تحریم دشمن را خنثی کنیم.

پس این مقدّم است، این درست است، بیشتر دنبال این باشیم.

البتّه نمی گویم دنبال رفع تحریم نباشیم؛ چرا، واقعاً اگر بتوانیم تحریم را رفع کنیم، یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم.

البتّه چهار سال است تأخیر شده [یعنی] از سال 95 بنا بوده همه تحریم ها یکباره برداشته بشود [امّا] تا الان نه فقط برداشته نشده، زیاد هم شده .

روزنامه های مغرض این جریان انحرافی همه این جملات را نادیده گرفتند و بولد کردن یک جمله اگر بتوانیم تحریم را رفع کنیم، یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم.

سعی کردند از دل این جملات ضد استکباری، تاییدیه مذاکره مجدد با دشمن را استخراج کنند.

رهبری در 10 مرداد 99- گویا که پاسخ این دست تحریف را بدهند: به موازات تحریم، یک جریان تحریف هم است؛ تحریف حقایق.

هدف تحریف دو چیز است.

یکی ضربه زدن به روحیه مردم است.

یکی آدرس غلط دادن برای رفع مشکل تحریم است .

منبع:
کلید واژه ها: انتخابات ریاست جمهوری - دوگانه - انتخابات ریاست - انتخابات - ریاست جمهوری - خبرگزاری - در ایران - معیشت - جمهوری - گفتمان - دروغ پردازی - گزارش - سیاست - ایران - ریاست - رسانه - تفکر - گروه - نشان - دوره - دیگر - کاذب - جدید - دروغ - هایی - مذاکرات - معیشتی - خطرناک - اشتباه - دولتی

آخرین اخبار سرویس:
اصلاح طلبان در انتخابات به خودشان باختند

واکنش آرای باطله به چک های برگشتی مردم!

دولت بایدن احتمالاً بی سر و صدا، قبلاً با تهران تماس گرفته است/ شیوع کرونا در آمریکا با مدیریت بایدن در حال کاهش و توقف است

واکنش ضرعامی به ماجرای حسن خجسته

شمارش اسکناسی آرا به نفع لیست خاص؟

 خاموشی موقت نیروگاه اتمی بوشهر به دلیل نقص فنی

قهر تاریخی فرانسویان با صندوق رای

همدلی و انسجام ملی از مشخصات فضای پساانتخابات 1400 است / نیرومندی بنیان های مردم سالاری در ایران

فروشنده خانوم جهت کار در پوشاک زنانه

منشی خانوم

استخدام استخدام در زمینه چاپ

استخدام منشی در شرکت یوژه پارت آریا در تهران

واکنش آرای باطله به چک های برگشتی مردم!

عراقچی: بعد از انتقال دولت موضع ایران در مذاکرات تغییر نخواهد کرد

مشارکت بیش از 60 درصد مازندرانی ها در انتخابات

دو حکم برای مدعیان طب موسوم به اسلامی

100 برنامه شاخص طی هفته تبلیغ در گلستان برگزار می شود

فضایی که سند صیانت از کودک و نوجوان در فضای مجازی برای جوانان آینده ایران ترسیم می کند/ دستگاه های مربوط پای کار زیست بوم کودک آمدند

شمارش اسکناسی آرا به نفع لیست خاص؟

صفحه اول روزنامه های دوشنبه 31 خرداد 1400

وزیر بهداشت خواستار لغو پروازها به مسکو شد

عراقچی: رییسی واقع بین و منطقی است/ بعد از انتقال دولت موضع ایران تغییر نمی کند

دعوت به همکاری بازاریاب عکاس پیک موتوری

کارمند خانم

مشارکت بیش از 60 درصدی مازندرانی ها در انتخابات

مشارکت بیش از 60 درصدی مازندرانی ها در انتخابات

دیدار اعضای هیئت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی جهرم با هنرمند خوش ذوق

مصادیق حق الناس را در فضای مجازی بشناسیم

عراقچی: باقی مانده مسیر، ساده نیست

متفکر آزاد : میراث دولت تدبیر، بدهی و کسری بودجه است

عراقچی: بخش دشوار گفت وگوها در وین هنوز باقی است

تمام دلسوزان نظام رییس جمهور منتخب را برای حل مشکلات کشور یاری کنند

کابینه رییسی روی کاغذ گمانه/ چه کسانی وزیر دولت سیزدهم می شوند؟

مسابقه ای ملی برای حل چالش های فناوری اطلاعات در کشور

حقوق شهروندی عملیاتی نشد

به یک وردست آرایشگاه زنانه نیازمندیم

استخدام نیروی فست فود در همه بخش ها

حمله کیهان به شورای شهر پایتخت | انگار می خواهند از مردم تهران انتقام بگیرند!

آخرین گمانه زنی ها از ترکیب احتمالی کابینه رییسی

انتقاد تند عباس عبدی از اصلاح طلبان | تا وقتی مشکل اصلی خودتان هستید هیچ مشکلی حل نمی شود

تمام وعده های سید ابراهیم رییسی در یک نگاه؛ بیایید از رییس جمهورمان مطالبه کنیم

اصلاح طلبان در انتخابات به خودشان باختند/ شاید حاملان اصلاحات باید تغییر کنند

کاربران ایرانی گوگل در پی یافتن فرق آرای سفید و باطله/ چرا نام مسعود رضوی در روز انتخابات ترند شد؟/ جست و جوی کاربران ایرانی گوگل در مورد گزینه های احتمالی وزارت در دولت رییسی

صفحات خالی سازمان های اطلاعاتی درباره شهید چمران

عراقچی: به اواخر کار نزدیک شده ایم؛ آمریکا باید تضمین دهد در غیر این صورت بازگشت به برجام برای ما مقدور نیست

تقویم و اوقات شرعی دوشنبه سی و یکم خرداد ماه

اهمیت سفر ظریف به ترکیه

اولین هشدار اصولگرایانه به رییسی: افرادی را که برای رسیدن به قدرت دندان تیز کرده اند تحویل نگیرید

روایتی از امام رضا (ع) که انسان را یاد سردار سلیمانی می اندازد

اتفاق عجیب و بی سابقه انتخاباتی در استان البرز

استخدام کارگر ساده آقا در گروه صنعتی میکرومکس در تهران

استخدام حسابدار در شرکت قالبسازی فلاح در تهران

به همکار اقا جهت کمک نصابی چوب ترموود نیازمندیم

استخدام مدیر ارشد بازاریابی و فروش

نیازمند خانم برای نظافت با پرداختی بالا

کتابخانه های عمومی فارس عضو رایگان می پذیرند

وقتی می گوییم فلان شخصیت سیاسی، روانی است درواقع به بیماران روانی ظلم می کنیم

دورترین مردم از خدا در روز قیامت از منظر امام صادق (ع)

مصادیق حق الناس در فضای مجازی کدامند؟

کیهان عصبانی شد/ این بار از نامگذاری یک خیابان کوچک به نام صمدبهرنگی

خدمتکار خانم جهت خانواده

حسابدارخانم که مسلط به برنامه سپیدارباشد

شرکت معتبر امدادخودرو کادر اداری

آرای شورای شهر تهران را جوری شمرده اند که لیست ائتلاف برنده باشد؟

کتابخانه های عمومی فارس عضو رایگان می پذیرند

فاصله گرفتن مردم از نظام؛ هدف دشمنان از معارضه با انتخابات در ایران

محمدی: برنامه سفارت های انگلیس و فرانسه برای تکرار فتنه

مورد عجیب انتخابات در کرج

استخدام صندوقدار اقا

استخدام کارشناس آزمایشگاه شیمی در شرکت آرمان شیمی سنج در البرز

نیروی خدمات و پذیرایی

فروشندگی سوپرمارکت

استخدام مشاور در دپارتمان بزرگ عمارت

حمله تند عباس عبدی به اصلاح طلبان/ تا وقتی مشکل اصلی خودتان هستید هیچ مشکلی حل نمی شود/ کار را سپرده اید به تکنیسین ها

آغاز ثبت نام کارگاه های تابستان

آصفری: رییس جمهوری منتخب به وعده های خود عمل کند

مردم حساب انقلاب و نظام را از برخی مسئولان جدا کرده اند

صفحه اول روزنامه های آخرین روز بهار 1400

یک نفر همکار خانم مجرد جهت کار دفتری بیمه

استخدام تکنسین اجرا در شرکت پیمانکاری پدید در جزیره کیش

استخدام دستیار ارشد در ساماندهی و مدیریت امور

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران شد

استخدام مسئول دفتر در شرکت رز دیبا فارمد در تهران

استخدام 6 عنوان شغلی در شرکت قالب سازی صنایع ایران در اصفهان

راویان حادثه 30 خرداد 60

زندگی سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور منتخب در یک نگاه/ اینفوگرافی

السنوار: به زودی در مسجد الاقصی نماز می خوانیم

لزوم همکاری مدیریت شهری آینده تهران با بخش خصوصی

راننده کمباین زنجیری

نیروی بازرگانی نیازمندیم

استخدام تحصیلدار و مسئول دفتر مدیر عامل در توسعه خط لوله هامون در تهران

دعوت به همکاری در شرکت پنبه ریز

استخدام مدرس زبان انگلیسی در مجموعه اکسیر راد در تهران

عطوان خطاب به حکام عرب: از ایران یاد بگیرید

عکس| ماجرای ضرب و شتم بازیگر دودکش

استخدام حسابدار انبار در شیرآلات ساختمانی نوبل در محدوده شرق تهران

چگونه یک ارائه خوب داشته باشیم؟

کارگر ساده جهت کار در تیرچه سازی

استخدام عاقد

استخدام مشاور املاک آزادشهر

مردم بازنده بزرگ دوگانه مذاکره-معیشت/ جریان تحریف و تحریم علیه معیشت ملت

مردم بازنده بزرگ دوگانه مذاکره-معیشت/ جریان تحریف و تحریم علیه معیشت ملت