موضوعات داغ: - انتخابات رياست جمهوري - انتخابات رياست - رياست جمهوري - انتخابات رياست جمهوري 1400 - سيزدهمين دوره - سيزدهمين دوره انتخابات - سيزدهمين انتخابات رياست جمهوري - تشكيل سرمايه ثابت - عبدالناصر همتي - جشنواره فيلم ترايبكا - اوپك پلاس - روز جهاني تئاتر - سد فينسك - بن و سامان - فيلم فرزند چهارم - حيدر همتي - بفروييه - رييس مركز ملي فوتبال - خط لوله نفت مارون - وقت تلف كردن - پپتيد - رييس فدراسيون گلف - تولك

مطالب مرتبط:
خدمتی جدید برای جذب سرمایه گذار
شرکت های نوپا هیچ محدودیتی برای جذب سرمایه گذار در سامانه ایران نوآفرین ندارند
افزایش 75.6 درصدی جذب طرح های سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی به ارزش 22658 میلیارد ریال
دین و اقتصاد جذب سرمایه خارجی را یاد می دهد
منطقه آزاد ارس در جذب سرمایه های بخش خصوصی کارنامه موفقی دارد
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 اردیبهشت 1400 ساعت 00:152021-05-11دانش

ظرفیت بالای «قبه سبز» کرمان برای جذب گردشگر و سرمایه گذار


پژوهشگر برتر هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: محله «قبه سبز» کرمان دارای نگینی ارزشمند و فراموش شده به نام مدرسه عصمتیه است؛ - ظرفیت بالای قبه سبز کرمان برای جذب گردشگر و سرمایه گذار"مدرسه عصمتیه؛ نگینی ارزشمند و فراموش شده پژوهشگر برتر هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: محله قبه سبز کرمان دارای نگینی ارزشمند و فراموش شده به نام مدرسه عصمتیه است؛ محله ای که ظرفیت بالا برای جذب گردشگر و سرمایه گذار دارد.

- حسین بوذری؛ جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400 به ایستگاه هشتم خود رسید و از آنجایی که حوزه علمی، پژوهشی و فناوری برای این دانشگاه از اهمیتی خاص و ویژه برخوردار بوده و تاکنون هفت دوره از این جشنواره به مناسبت هفته پژوهش و فناوری برگزار شده است، برگزاری هشتمین دوره به دلیل شرایط کرونایی کشور به تعویق افتاد و تصمیم گرفته شد هفتم اردیبهشت جاری به صورت مجازی و حضوری محدود از برگزیدگان برگزار شود تا تداخلی با دوره نهم هم نداشته باشد.

جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری فرهیختگان و مراسم تجلیل از برگزیدگان این جشنواره در دوره هشتم با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیئت رییسه و مدیران دانشگاه عصر 7 اردیبهشت جاری به صورت مجازی در سالن شهید مطهری سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد و با معرفی برگزیدگان برتر به کار خود پایان داد.

در هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی 22 استان و 39 واحد دانشگاهی (استان های تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی با بیشترین برگزیده) حضور پیدا کردند و پراکندگی خوبی میان برگزیدگان صورت گرفت و 720 اثر به جشنواره ارسال شد؛ البته با حوزه های بررسی شده توسط سازمان مرکزی مانند مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد، سراهای نوآوری، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، مدارس سما و.

مجموع آثار و زیرساخت ها به حدود هزار و 900 رسید و از هفت پژوهشگر برتر و یک فناور برتر دعوت شد تا به نمایندگی از طرف دیگر برگزیدگان در مراسم اختتامیه و تجلیل حضور پیدا کنند.

لزوم توجه به بافت پیرامونی قبه سبز کرمان مریم فدایی قطبی عضو هیئت علمی گروه هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید سلیمانی کرمان از برگزیدگان هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی است که در بخش طرح پژوهشی برون دانشگاهی برتر در گروه هنر و معماری با عنوان تدوین مدل مفهومی چگونگی مداخله در بافت های دربرگیرنده گونه های متفاوت لایه ای تاریخی به منظور طراحی شهری محور تاریخی قبه سبز کرمان از وی تجلیل شد.

خبرنگار آنا به همین مناسبت با عضو هیئت علمی گروه هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید سلیمانی کرمان گفت وگو کرده و دلایل برتری طرح پژوهشی برون دانشگاهی و جزییاتی از آن همراه با اوضاع و احوال پژوهش و پژوهشگران کشور را جویا شده است.

فدایی ابتدا جزییاتی از طرح برون دانشگاهی تدوین مدل مفهومی چگونگی مداخله در بافت های دربرگیرنده گونه های متفاوت لایه ای تاریخی به منظور طراحی شهری محور تاریخی قبه سبز کرمان را تشریح و اظهار کرد: بافت تاریخی هر شهر به عنوان سندی ارزشمند دال بر هویت و اصالت تاریخی، فرهنگی و اجتماعی آن شهر بوده که هیچ ماهیتی جز آن، قادر به انتقال ارزش ها، معانی و هرآنچه بر شهر گذشته، نیست.

وی اضافه کرد: شهر تاریخی کرمان با وجود پهنه های تاریخی و واجد ارزش روز به روز شاهد از هم گسیختگی و اضمحلال است، از جمله محله قبه سبز واقع در محدوده بافت تاریخی کرمان، دارای نگینی ارزشمند و فراموش شده به اسم مدرسه عصمتیه است که فقط سردری از آن باقی مانده است.

برگزیده هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: اکنون به ظرفیت ها، فرصت ها و قابلیت های بافت پیرامونی قبه سبز توجه چندانی نشده در حالی که قبه سبز کرمان توانمندی های بالقوه بسیاری در جذب گردشگر و سرمایه گذار دارد.

فدایی تبیین کرد: دغدغه طرح تدوین مدل مفهومی چگونگی مداخله در بافت های دربرگیرنده گونه های متفاوت لایه ای تاریخی به منظور طراحی شهری محور تاریخی قبه سبز کرمان بازآفرینی حفاظت مبنا محدوده مورد نظر است.

استفاده مجدد از ساختارهای تاریخی و خلق فضاهای جدید بر مبنای احترام به معیارهای اصالت، یکپارچگی، ارزش و در مجموع برجستگی و منزلت مکان تاریخی به عنوان مهم ترین محرکه های توسعه در برنامه های سیاست بازآفرینی حفاظت مبنامحله قبه سبز مورد توجه قرار گرفت.

سازمان های اجرایی دنبال طرحی امثال طرح من نیستند وی مطرح کرد: سیاست بازآفرینی حفاظت مبنا بیشترین تعادل و همگرایی را میان برنامه ها و اقدامات حفاظت و بازآفرینی توسعه در مکان های تاریخی فراهم می کند، از این رو به عنوان مدل مداخله در بافت تاریخی قبه سبز در طرح پژوهش ـ کاربردی استفاده شد.

برگزیده هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی، حیطه عمل تدوین مدل مفهومی چگونگی مداخله در بافت های دربرگیرنده گونه های متفاوت لایه ای تاریخی به منظور طراحی شهری محور تاریخی قبه سبز کرمان ، تناسب با نیاز جامعه و رفع مشکل کاربردی مسائل دستگاه های اجرایی را از دلایل انتخاب طرح متبوع خود در جشنواره فرهیختگان دانست و مهم ترین موضوع در طرح های برون دانشگاهی برای سازمان های اجرایی را ارائه صحیح مسئله و سپس پژوهش عنوان کرد.

وی اضافه کرد: متأسفانه سازمان های اجرایی خیلی به دنبال طرح هایی امثال طرح من نیستند و این فرآیند پژوهشی چندان برای آنها جالب نیست؛ اما برای طرح های برون دانشگاهی از جمله این طرح برگزیده، نتیجه کاربردی و دستورالعمل های ابلاغ شده اهمیت دارد.

بی اهمیتی دستگاه های اجرایی به موضوع پژوهش فدایی در پاسخ به این سؤال که موانع پیش روی پژوهشگران در فعالیت های پژوهشی را چه می دانید؟ یادآور شد: اهمیت ندادن دستگاه های اجرایی به موضوع پژوهش، بروکراسی های دست وپاگیر در ارتباط کاری بین دانشگاه و سازمان های احرایی، کاربردی نبودن دستاوردهای دانشگاهی از نظر سازمان های اجرایی و درک نکردن صحیح دانشگاهیان از واقعیت های سازمان های اجرایی ازجمله این موانع به شمار می رود.

وی عنوان کرد: ضعف جایگاه دانشگاهیان و پژوهش دانشگاهی در محافل اجرایی، ارتباط ضعیف دانشگاه با سازمان ها از دیگر موانع پژوهشگران در کشور است، در حالی که دانش و توانمندی علمی دانشگاه آزاد اسلامی به مثابه کالایی است که باید روش عرضه آن در بازار فروش و در رقابت با سایر رقیبان آموخته شود و از سوی دیگر دانشگاه نیاز بازار و خواسته مشتری را تشخیص داده و نحوه جذب مشتری و حفظ آن را بداند.

پژوهشگر برتر هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی درباره اینکه چند درصد از نیاز کارفرمایان دستگاه های اجرایی توسط دانشگاه ها انجام می شود، چنین پاسخ داد: بسیار کم، چراکه دانشگاهیان هنوز نتوانسته اند به عنوان بازوی علمی سازمان ها جایگاه خود را به دست بیاورند، به طوری که پژوهش های دانشگاهی هدفمند برای رفع نیاز جامعه انجام نمی شود و دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با رقبای خود جایگاه ضعیف تری دارد با اینکه به نظر می رسد توان بیشتری داشته باشد.

فدایی در پاسخ به سؤال دیگر مبنی بر اینکه چه پیشنهادی برای تسهیل رابطه دانشگاه و بدنه اجرایی کشور دارید به آنا گفت: این مهم ساز و کار خود را دارد؛، چراکه فعالیت های پژوهشی باید در قالب هسته های پژوهشی و زیر نظر مراکز مطالعاتی در واحدهای دانشگاهی ترجیحاً بومی تعریف، پیشنهاد و رشد کند.

وی تأکید کرد: مراکز مطالعاتی باید نیمه مستقل بوده و در کنار اطمینان به حمایت دانشگاه ها تا حدودی آزادی عمل داشته باشند.

انتهای پیام/4078/4062/
کلید واژه ها: جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - سرمایه گذار - جذب گردشگر - دانشگاه - جشنواره - فرهیختگان - قبه سبز کرمان - پژوهشگر برتر - ارزشمند - کرمان - پژوهش - سرمایه - اسلامی - فراموش - گردشگر - هفته پژوهش و فناوری - ظرفیت - مدرسه - پژوهشگر - پژوهش و فناوری - شرایط کرونایی - آزاد - برگزار - محله - فناوری - هفته پژوهش - دوره - برتر

آخرین اخبار سرویس:
پروژه بین المللی سازی مؤسسات آموزش عالی ایران

منشی و دستیار مدیر عامل

پذیرش هیئت علمی در جامعه المصطفی العالمیه خراسان

نیازمند به دانشجو / فارق التحصیل مجسمه سازی

سازمان همکاری اسلامی 500 دانشجوی فلسطینی را بورسیه می کند

قرداد مشروط اسکوچیچ تمام می شود؟/ فرهاد در آستانه انفجار

ایران در آستانه تغییر/ ملت به صحنه آمد

شناسایی 3 هزار چالش در برنامه علمی «مدیریت حوزه آبخیز دریاچه ارومیه»

نیازمند فروشنده آقای جوان جهت کار در عینک فروشی

فروشنده آقا

ربات مبتنی بر هوش مصنوعی تغییرات جنگل ها را رصد می کند

فردا شنبه، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 28 خرداد

پروژه بین المللی سازی مؤسسات آموزش عالی ایران

اولین دوره دکتری مستقیم علوم و مهندسی اعصاب برگزار می شود

سرای نوآوری گیاهان دارویی چگونه سرآمد جشنواره فرهیختگان شد؟

دانشگاه علوم پزشکی آبادان در بین 10 دانشگاه برتر مسابقات المپیاد دانشجویان علوم پزشکی قرار گرفت

درخشش دانشگاه های استان اصفهان در رتبه بندی موضوعی شانگ های 2021

باران سیاره مشتری هلیومی است

کتاب «استرس و روش های مدیریت آن» منتشر شد

جمهوریت، آزمون 1400 / شماره نهم ماهنامه《خط بهشتی》دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری منتشر شد

کریستالی که 58 درصد سخت تر از الماس است

شهریه ثابت دوره دکتری دانشگاه خیام مشخص شد

روایت یک انتخاب ، امروز زاهدانی ها امدند برای یک انتخاب

بازاریاب گازرسانی مسکونی با پورسانت عالی

انتخابات 1400 در سنندج

استخدام روانشناس خانم در تهران

اولین دوره دکتری مستقیم «علوم و مهندسی اعصاب» برگزار می شود

جزییات حذف اضطراری دروس دانشگاه صنعتی ارومیه اعلام شد

شروع ترم تابستانی در دانشگاه علم و صنعت از 2 مرداد ماه

جزییات پذیرش در ارشد «علوم قرآنی و حدیث در سلامت» اعلام شد/ تمدید مهلت ثبت نام

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها در سال 1400

کتاب «استرس و روش های مدیریت آن» منتشر شد

آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم اعلام شد

فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

ربات مبتنی بر هوش مصنوعی تغییرات جنگل ها را رصد می کند

پروژه بین المللی سازی مؤسسات آموزش عالی ایران

اولین دوره دکتری مستقیم علوم و مهندسی اعصاب برگزار می شود

بیوگرافی هایده حسین زاده همسر اول رحیم نوروزی + عکس

اصلاح دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم

دانشگاه آزاد اعلام کرد؛ فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد دزفول برتر شناخته شد

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد

1042 ناظر بهداشتی بر شعبات اخذ رأی نظارت دارند

فردا آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری در دانشگاه آزاد

محله ای به وسعت یک دانشگاه

دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام

در چه صورت امتحان مجدد برای دانشجو برگزار می شود؟

ثبت نام ترم تابستانی دانشگاه گلستان از 15 تیر آغاز می شود

آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم اعلام شد

تألیف کتاب ردپای سرمایه فرهنگی در عرصه کار و تولید توسط استاد دانشگاه آزاد اسلامی رودهن

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری ابلاغ شد

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیات علمی نمونه کشوری ابلاغ شد

دانشگاه آزاد اعلام کرد؛ فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

فردا، آخرین مهلت دریافت برگه اطلاعات مصاحبه دکتری

تقویم آموزشی ترم تابستان دانشگاه تبریز اعلام شد

تشخیص سریع پیشرفت سرطان با کمک MRI امکان پذیر شد / از ساخت قلم رسانای آموزشی تا کاهش عوارض جانبی دارو ها با نانوکپسول ها

دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد | رشته ها و امکانات

اولویت واکسیناسیون کرونای دانشجویان مطابق مقطع تحصیلی / برگزاری کنکور 1400، کمتر از 20 روز دیگر

اولویت واکسیناسیون کرونای دانشجویان مطابق مقطع تحصیلی آن ها / برگزاری کنکور 1400، کمتر از 20 روز دیگر

استخدام گرافیست و طراح خوش ذوق و خلاق در سورنا انتخاب برتر در تهران

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

دعوت چهرهای دانشگاهی،فرهنگی ونخبگان زنجان برای شرکت در انتخابات

استخدام دانشجو برق یا مکانیک

منشی خانم مجرد

هماهنگی بین قوای سه گانه؛ راهکار حل مشکلات کشور

استخدام مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو در فارس

سؤالات مصاحبه دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400

جزییاتی از فراخوان «طرح شهید احدی» با رویکرد تحصیل بدون آزمون مقطع دکتری

این زلزله 32 سال طول کشیده است / فاجعه باورنکردنی!

لزوم ساماندهی آشفتگی بازار در نظام آموزش عالی/ مراکز آموزش عالی منحل نمی شوند

ایران به 100 نفر اول کنکور افغانستان بورسیه تحصیلی داده است

تلاش برای ممنوع کردن گردش به چپ در خیابان ها

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 27 خرداد

استخدام کارشناس علوم اجتماعی در شرکت مهندسی صنعتی فهامه در تهران

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

آغاز پروژه تحقیق و توسعه شرکت نویان نگین پارسیان با مشارکت بیش از 180 دانشجو جوان کشور

استخدام شرکت الوند پخش پارسا

استخدام کارشناس آزمایشگاه در یک واحد آزمایشگاهی در بندرعباس

حضور 18 نفر از اساتید دانشگاه شریف در جمع سرآمدان علمی کشور

تریبون آزاد انتخاباتی در میان بانوان قزوینی + فیلم

کاهش تعداد مراکز علمی ـ کاربردی و پیام نور

آموزش دروس ریاضی کاربردی 1 و تحقیق در عملیات

8 شهرستان کرمانشاه در وضعیت نارنجی قرار دارد

اصلاحیه چهارم دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها منتشر شد

استخدام پشتیبان قلمچی بدون سابقه

جدول زمان بندی مصاحبه آزمون نیمه متمرکز دکتری دانشگاه ارومیه منتشر شد

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

ساماندهی مراکز آموزش عالی نادیده انگاری زحمات نیست

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها اصلاح شد

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات/ مهلت 2 ساله به برخی دانشگاه ها در طرح ساماندهی

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار چهارم اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

استخدام کارشناس بخش پذیرش و ویزا در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان در تهران

تون آپ کار ماهر

پوشش آنلاین انتخابات ریاست جمهوری 1400 از طریق سامانه مجازی دانشگاه آزاد اسلامی

لزوم مشارکت جامعه دانشگاهی در انتخابات / بررسی الحاق 7 دانشگاه در طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها

ظرفیت بالای «قبه سبز» کرمان برای جذب گردشگر و سرمایه گذار

ظرفیت بالای «قبه سبز» کرمان برای جذب گردشگر و سرمایه گذار